Žádost o vízum do USA: Vaše zážitky a zkušenosti

Při žádosti o vízum do USA je nutné absolvovat pohovor na Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze či jinde. Cílem tohoto článku je shrnout zkušenosti jednotlivých žadatelů. Pokud vás pohovor teprve čeká, čtěte! A pokud jste ho již podstoupili, budeme rádi za Vaši zkušenost. Díky!

Vízum USA | © Petr Novák

Vaše zkušenosti s žádostí o vízum do USA

“Čau, jen bych sem chtěl napsat mé zkušenosti z dnešního pohovoru na americké ambasádě – je to neuvěřitelnej šaškec a člověk se musí trošku povznést. Nechají Vás venku čekat – když je zima, jakože ráno je, tak nic moc. Vyplňoval jsem nový elektronický formulář pro B1/B2 vízum – doporučuji. Registrace bez dotazů, pohovor také. Byl jsem asi 5. na řadě – 2 přede mnou vízum nedostali. Jeden mladík zřejmě zvolil špatný tip nebo měl málo argumentů, další pán asi neměl dostatek peněz a taky neuměl vůbec anglicky. Nebylo všemu rozumět, ikdyž tam bylo hrobové ticho. Mě se úředník zeptal pouze na našeho kolegu v USA, jak dlouho jsem zaměstnaný a jestli jedu s přítelkyní. Měl jsem s sebou asi 30 stran různých výpisů, potvrzení, doporučujících dopisů a nic nebylo třeba. Vše se odehrává jen několik minut. Úředník se se mnou bavil pouze anglicky Jinak doporočuju slušné oblečení, úsměv na tváři, sebevědomí a mít připravené odpovědi na případné otázky, které s oblibou dávají.

Petr | 22. 3. 2010

“Také bych se ráda podělila o zkušenosti z pohovoru z americké ambasády, který jsem dnes absolvovala. Měla jsem slušné oblečení, pozdravila jsem s úsměvem na tváři… a stejně mi to nepomohlo. Úředník se se mnou také bavil pouze anglicky, což jsem kupodivu ještě zvládla docela dobře. Chtěla jsem odjet na půl roku, měla jsem pozvání, potvrzení o zaměstnání, kde pracuji pět let, výpis z katastru, že v Čechách vlastním pozemek. Hodně se zajímal o pozvání a vlastně na tom moje žádost i ztroskotala – jelikož má rodina, u které jsem měla bydlet, dvě děti, žádost mi zamítl. Důvod už mi automaticky tlumočila slečna do češtiny. Prý je tu podezření, že tam nejedu za účelem cestování, ale za účelem výpomoci s dětmi – au-pair. Nepomohlo nic, i ta hodná slečna se snažila argumentovat, ale pan úředník se zvedl a prostě od okýnka odešel a tím to pro něj haslo. Za celou dobu našeho rozhovoru (cca 15-20 minut) se na mě ani jednou nepodíval, což taky nebylo dvakrát příjemné. Plně souhlasím s každým, kdo říká, že tak arogantní chování ještě nezažil.”
Míša | 26. 4. 2010

“Ahoj, už jsem to tu asi dneska psal, chtěl bych dát naději těm, který se chtějí strašně moc podívat do USA,ale vízum ji bylo několikrát zamítnuto.

V mém případě to bylo v rozmezí let 2001-2005, kdy mi B2 zamítli 4×!!! Naposledy přes Student Agency,kde mi po zamítnutí volali, že být na mém místě, tak už o vízum raději nežádají.

Rok se s rokem sešel a já si řekl, že do USA zkrátka chci a že to zkusim. Za poslední měsíc jsem si nashromáždil potřebné dokumenty – potvrzení z práce, pracovní smlouvu, výpis z katastru, že vlastním dům (i když v něm momentálně nebydlím), penzijní připojištění – smlouvy a výpisy, stavebko, životko, smlouvu s RWE a ČEZ, a vlastní sepsaný hodně do detailu itinerář. V noci jsem skoro nespal, přeci jenom 160 USD (3200 Kč na pokladně), špatná minulost s žádostmi apod, mě dost vystresovalo.

Vystoupil jsem na zastávce Hellichova, ještě jsem měl chvíli čas, tak jsem nepospíchal. Opět známá ulice Tržiště a tak v půlce policie kontroluje auta. Říkal jsem si, že většina žádá přes ESTU, což já si netroufl a ani jsem si nezařizoval biometrický pas. Jenže jaké bylo mé překvapení, když před ambasádou byla fronta asi 30 ti lidí.

Ale šlo to celkem rychle, plešatý pán z ochranky chodil ke každému z nás a ptal se na jména, takže potvrzení o inteviu ani nikdo vidět nechtěl. Pouštěl nás po 2, za mnou pomalu opět přibývalo lidí. Odevzdal jsem svoji MP3, telefon , zkontrolovali nůžtičky na nehty a i s celkem velkou taškou mě pustili dovnitř (na webu se píše, že vám tašku odeberou). Vízová sekce se trochu od posledně změnila, rovně opět asi 3 okýnka a napravo za zdí 2 okýnka, s číslem jedna američan (asi Ind) si vybíral DS-160, obálku, potvzení o zaplacení kurýrní služby a pas. Pak jsem se posadil a paní z okýnka č. 1 (Češka) si mě zavolala na zaplacení za žádost.

Pak jsem si šel sednout klasicky a vyčkával. Přede mnou šlo asi 15 lidí a já čekal asi 50 minut, dokonce přede mnou šli 2 lidi co stáli za mnou, tak jsem na chvíli znejistěl až než se ozvalo z mikrofonu moje jméno a abych se dostavil k okýnku 6.

Plešatej Amík tak střední věk mi pokynul k sejmutí otisků. První otázka byla, jaký je důvod mé cesty, říkám, že pure holiday. Ptal se kde, říkám NYC, Philadelphia, Washington round trip, nutím mu itinerář na kterým jsem pracoval asi 3 hodiny čistého času!!! Odmítá ho. Ptá se s kým, říkám se sestrou, ptá se kde žije, tak odpovídám… ptá se jestli jsem svobodný, ano, nějaké děti? Ano.. ptá se na bratra (kdysi pracoval na lodi v USA) říkám, že tam dělal,ale nežije tam (jde vidět, že mají večkeré info stále v kompjůtru.

Ptá se co dělám za praci, odpovídám, ptá se kde jsem dělal předtim, říkám ExxonMobil… kouká na mě a anic neříká, tak říkám, you know? the american company, konzul dostává záchvat smíchu, já taky a on říká, ” of course I know..” vtýhle době jsem už věděl, že vízum dostanu.

Ptá se kolik mám měsíčně, říkám mu po pravdě, nutím mu výpisy a potvrzení o zaměstnání, bere si jen výpisy a skoro bez mrknutí mi je vrací.. pak mi říká,, no vidím, že vám byla už zamítnuta víza v minulosti,ale to už je dost dlouho, takže Your visa is approved!!

Ještě se ptám na kurýra, kdy mi dojde pas protože další týdny jsem služebně pryč, s ochotou mi podává vizitku na kurýrní službu abych si tam zítra zavolal, že mi vyjdou vstříct. Obrovská rána jak mi spadl kámen ze srdce a ještě cestou do práce jsem tomu moc nevěřil, že se konečně podívám do New Yorku a obecně do USA!!

Takže z dokumentů nechtěl vidět skoro nic a z těch 18 lidí, co šli přede mnou, to patrně zamítl jen jednomu týpkovi, kterej nevypadal zrovna na to, že by tam jel jako turista, ovšem v době, kdyz to zamítli mně, tak tak nějak jsem asi vypadal já.

Byl jsem čerstvě po vojně, práci jsem sice měl (recepční) i pozvání od bratrance, kterej měl Green card, to byla moje první žádost, uředníkovi se nelíbilo to, že jsem měl za 1) černý razítko z anglie v pasu (tenkrát nás vrátili z výletu hned na hranicích, tuším 2001) a za 2) říkal, že sice mám pozvání,ale on není US citizen, takže smolíka.

Po druhé jsem tam chtěl jet za známýma které jsem potkal v mé druhé práci, manželé amíci, na Floridu, měl jsem US pozvání, opět zamítli, na učtě jsem neměl dostatek peněz a práce taky žádná sláva.

Po třetí opět za těma známým, žádal jsem po dalším roce, to jsem vychytal ženskou, v roce 2003, říkal jsem si to je pohoda, protože z přechozích pohovorů co jsem vysledoval, tak kdo šel k konzulární úřednici, tak většinou vízum dostal, kdo šel k napruzenýmu amíkovi, měl většinou smůlu, řekla, mi to si pamatuju dodnes ” It doest give me any sense why you want visit this family” a to zopakovala 2×.

Po čtvrté jsem žádal pak až v roce 2005, zkoušel jsem student agency, sám na vlatní triko, ale opět, málo peněz na učtě, chtěl jsem jet za bratrem, rok dělal na lodi , Miami – Mexiko, slabý socální zázemí, byl jsem patlal, přiznám se, třeba itinerář jsem psal propiskou na koleni v autobuse na A4, měl jsem pár ušmudlaných papírů, to taky asi o něčem vypovídá.”
Kecirij | 21. 6. 2012

Diskuze k článku (431 komentářů)

Ahojky,muzete mi prosim poradit co vsechno potrebuji za formulare ke studenstskem vizum v USA? Jsem tu uz dva roky,nemam vizum ale chtela bych tu zacit chodit na bakalarske studium.Divala jsem se na americke stranky ale nejak jsem to nepobrala.dekuji!

Odpovědět

A ty dva roky jsi tam legálně? Asi ne ,když nemáš vízum. Nejspíš by si na sebe neměla ani upozorňovat, pokud nechceš jet šupem domů.

Odpovědět

J-1 visiting scholar, celkem bez problému, hostující univerzita po dodání podkladů zařídí DS-2019, člověk musí zaplatit SEVIS poplatek. Asi po 2 týdnech fyzicky přišel DS-2019. Vyplnil jsem DS-160, zaplatil 150 kč kurýra pro vízum a rezervoval pohovor na amabsádě v Praze. Blbé je, že mají jen dopoledne do 9 hodin, takže buď vyrazit do Prahy brzo (jel jsem z Brna) nebo tam přenocovat… Na ambasádu mě pustili bez problémů, venku ochranka zkontrolovala, že jsem na seznamu, pak jen bezpečnost jak na letišti (teda sundat všechny kovové předměty a odevzdat elektroniku, i sluchátka! což mě teda pobavilo, ale asi jde tenkým kabelem úředníka uškrtit…), následně okýnko 1, zaplacení poplatku 160 usd (nebo ekvivalent v Kč, v hotovosti) a čekat. Sice bylo přede mnou asi 10 lidí, ale šel jsem cca 5tý v pořadí. Co mi hodně vadilo, je nerespektování diskrétnosti: v čekárně slyšíte vše na co se ptají ostatních, taky mi přišlo hodně zvláštní, že s některými zájemci je pohovor česky, jiných se ptají anglicky. Pohovor bez problémů (anglicky), sejmutí otisků a dotazy kam to jedu, na jak dlouho a co budu dělat, kde budu bydlet, zvací dopis ani potvrzení financování po mně nechtěli, ostatně to už bylo součástí DS-2019. Do týdne dorazil pas i s vízem. Před 2 lety jsem byl v USA na ESTu, bez problémů. Pokud jedete jako turisti, pobyt max 3 měsíce, nevidím důvod žádat o vízum, teda pouze pokud vám ESTA z nějakého neprojde… Přílet do USA potom taky bez problémů, na prvním lětišti pochopitelně komedie na imigračním a škatulata s kufrem, ale budiž.

Odpovědět

ahoj nemluvim skoro vubec anglicky jsem sam a chci do usa a zustat tam natrvalo poradte co potrebuju chci zacit novy zivot kdyz vidim co tato republika dela s lidmy

Odpovědět

V první řadě se nauč anglicky. Bez to nemá cenu tam jezdit. A pak zkus třeba DV program. http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html
Ale nečekej, že to tam budeš mít nějak extra lehčí. Co si nevyděláš, to nemáš. U doktora platíš úplně všechno, ne jen 30,-. Dovolená? Nemoc? Neděláš, nebereš! Chceš důchod? Tak si nešetři!

Pokud nejsi v něčem opravdu výjimečný, tak zůstaň tady a buď rád, že máš, co máš.

Odpovědět

kamos se tam vraci za 2 roky to se naucim vpoho anglicky rad pracuji nicim jinym neziji ucim se stale nove veci ale asi nejvim mi jde vse okolo armady dekuji za pomoc

Odpovědět

1.125 za vyřízení ESTA? To jsou pěkný zloději. ESTA stojí 14,- USD = cca 280,- Kč

Odpovědět

no furt je ESTA lacnější než poplatek za víza, tam se začíná obvykle na 100 USD…

Odpovědět

@jarda:

lidmY!!! Jestli si myslíš, že v USA lítají pečení holubi do úst, tak to jsi na omylu. Je to “tvrdý kapitalismus”. Jak píše Jiřka: nepracuješ, nemáš; nemoc? máš pojištění?. Platíš všude a každý se s tebou pokusí vyj*bat… S tím jazykem: na jihu by mohla stačit španělština;) ale zase třeba v Texasu cizince moc nemusejí, jako turisty je snesou, ale jako souseda moc ne.

Odpovědět

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo nějaké zkušenosti s pracovním vízem do USA.
Je mi 18, v červnu maturuji, a pak bych chtěla jet do Seattlu, nebo Waschingtonu, kde mám příbuzné. Cestu plánuji tak na 8-12 měsíců. Vzdálená sestřenice se mi už poohlíží po nějaké práci, ale já jsem se ještě pořád neodhodlala smluvit si schůzku na ambasádě, ani vyplnit formulář. Nevím, jestli má vůbec cenu, o vízum žádat. Koukala jsem na stránky americké ambasády, a nejspíš to vůbec není jednoduché.
Budu vděčná za jakékoliv informace. Díky

Odpovědět

@Rebeka:

Pracovní vízum do USA není vůbec jednoduché získat. Musíš umět něco vyjímečného a US firma musí doložit, proč potřebuje právě tebe a nezaměstná Američana. Pro studenty se dá využít program Work and Travel (info určitě najdeš na netu).

Odpovědět

Ahoj, v USA mám kamaráda,už si přes rok píšeme po skypu,byl tady i za mnou v Česku. Jsem rozvedená,nemám děti,s kamarádem jsme si blízcí…anglicky jakž takž umím,ale dál chodím na kurzy už kvůli tomu,abych si perfektně pokecala s ním. Bydlí v Philadelphii,tam bych za ním ráda já. Bydlení by mi našel nebo bych byla u něj,práci bych asi hledlala až tam,jsem ochotná dělat cokoliv, takže by to neměl být problém,ale mám vůbec šanci dostat vízum? Když to tady čtu,tak myslím že se asi budem dál vídat jen na skypu…:-(

Odpovědět

Ve vízu bych problém neviděla. Ale pracovat v USA bez PRACOVNÍHO víza není to pravé. Nelegály totiž deportují a dávají jim zákaz pobytu. Pak by jste měli ten Skype už asi nastálo.

Odpovědět

Hm hm…k pracovnímu vízu by mi musel asi pomoct on,jako že mně tam nějaká firma potřebuje, jinak je to asi beznadějný ho dostat co? No musím se ho poptat,jak to tam chodí,snad bude vědět víc…každopádně díky

Odpovědět

Ani on ti nejspíš nepomůže. US firma, kromě toho, že tě potřebuje, musí i doložit, že na dané místo nesežene Američana. Získat US pracovní povolení není vůbec jednoduché.
To leda by si tě vzal, tak by jsi časem dostala i green card.

Odpovědět

Shodou okolností jedna známá,co už kdysi v Americe byla, otěhotněla s Amíkem,jenže jí vypršelo vízum,takže se vrátila. Ten amík prý za ní přiletí do ČR a na americký ambasádě se vezmou nebo co, ona věří že pak to bude v poho a bude moct odletět za ním,mně se to zdá ale moc jednoduchý..to by takhle mohlo dělat přece hodně holek,vzít si Amíka a tím dostat třeba tu zelenou kartu,no nevím…o tomhle teda nepřemýšlím,hold bude muset za mnou jezdit kdyžtak,když nedostanu vízum :-D

Odpovědět

Dobrý den všem,
chystám se za přítelem který dlouhodobě pracuje v Seattlu v Microsoftu. Chtěla jsem sehnat práci na J1 ale to nevyšlo. Nyní jdu za týden na ambasádu žádat o vízum B2. Nemá někdo zkušenost, jaký věci jsou dobré sebou mít, zda dělají problémy? jen pro info, jsem student – potvrzení, mám dostatek peněz na účtě, mám přítelovu adresu – účet o placení elektriky, pracovní smlouvy, plán cesty co chci v US dělat.
Vím, že bude problém i při vstupu do US, ale nyní mě zajímá, zda si myslíte že je reálné to vízum v Praze na ambasádě získat? moje AJ není moc dobrá – bohužel to bude dost na nic, budu tam něco zkoušek valit, ale bojím se, že to bude značně tragické :-(

Nemáte někdo zkušenosti?? s B2?

díky moc za cokoli.

Hezké Velikonoce všem.

Odpovědět

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zdali je pravda že pokud chci jít na brigádu do USA na prázdniny tak se musí na imigračním úřadě skládat záruka $500 za každých 6 měsíců vydaného pracovního povolení. ” Funguje to pry tak, ze se slozi k zadosti money order(tj tady platebni doklad, ktery se kupuje treba na poste), ktery zde koupim a vypisi na vase jmeno a az budete odletat tak vam tyto penize z toho money orderu vyplati cash zpatky.”
Na konci července má být podepsána amnestie pro nelegalní přistěhovalce, kteří jsou momentálně na uzemi USA.. Děkuji za brzkou odpověď

Odpovědět

@Verča: Ahoj Verčo někdo si udělal legraci i na brigádu musíš mít vizum a kdyz letiš jen na dovolenou /nepracovat ani brigada/tak musis mit ESTU plati jen 90dni od pristani v USA.Petr

Odpovědět

Ahoj, chystám se na cestu po USA zhruba na půl roku, musím tedy získat vízum. Nenašel by se tu někdo, kdo by byl ochoten poradit mi s některými nejasnostmi při vyplňování žádosti? Předem díky:)

Odpovědět

Povídej, co potřebuješ?

Odpovědět

CHTELA BYCH SE ZEPTAT NA TO SAME,NEJAK JSEM NEPOCHOPILA ODPOVED A PISU SI STEJNYM PANEM JAKO VERCA. AT SE MI KDYZTAK OZVE!!! oustanda@seznam.cz Verča napsal:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zdali je pravda že pokud chci
jít na brigádu do USA na prázdniny tak se musí na
imigračním úřadě skládat záruka $500 za každých
6 měsíců vydaného pracovního povolení. “
Funguje to pry tak, ze se slozi k zadosti money
order(tj tady platebni doklad, ktery se kupuje treba
na poste), ktery zde koupim a vypisi na vase
jmeno a az budete odletat tak vam tyto penize z
toho money orderu vyplati cash zpatky.“
Na konci července má být podepsána amnestie
pro nelegalní přistěhovalce, kteří jsou momentálně
na uzemi USA.. Děkuji za brzkou odpověď

Odpovědět

@pavla:

Holky bláznivý nevěřte každému vychcánkovi z netu!
Zjistěte si, jak je to s tou amnestií. Podmínky jsou dost striktní a jen tak někdo na ně nedosáhne.

Odpovědět

s panem si pisi jiz nekolik mesicu a vsechno vypadalo tak nadejne, az ta amnestie me zarazila. na netu jsem nic nenasla tak to zkousim touto cestou. predem dekuji za odpoved.

Odpovědět

@pavla:
Když to zestručním, tak lidé mezi 16-30, kteří se do USA dostali nelegálně před svým 16tým rokem věku a žijí zde nepřetržitě 5 let budou mít možnost požádat o pracovní povolení. Takže se to týká cca 800.000 lidí. Ale samozřejmě, že to nedostanou jen tak na požádání, budou muset projít schvalovacím procesem jako kdokoliv jiný.

Někdo tě shání
https://chcidoameriky.cz/imigracni-kontrola-v-usa-jak-ji-uspesne-projit/comment-page-19#comment-10567

Odpovědět

Ahoj, mohl by mi nekdo prosim poradit- chtela bych jet v lete do ameriky- na brigadu. Co je vsechno potreba pro vyrizeni pred cestou( vizum, dokumenty etc..)

Diky

Odpovědět

@Kris:

Pokud tu brigádu nemáš domluvenou/vyřízenou předem, tak na ni zapomeň.
Pokud studuješ vysokou máš šanci přes Work and Travel.

Odpovědět
Avatar uživatele

Kdo zna trochu anglicky, tak zde jsou pro vas nejdulezitejsi informace:

http://travel.state.gov/visa/visa_1750.html

Odpovědět

Ahoj, někde jsem slyšel, že se dá na německý pas cestovat do Kanady bez víza (narozdíl od ČR). Jak je to s USA? Každopádně by to prý mělo být jednodušší než s českým pasem. Nemá někdo zkušenost? Byl bych rád i za odkaz. Mám německé předky, proto uvažuji o dvojím občanství a budoucímu pobytu v USA se vůbec nebráním. Díky moc. ;-)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Honza:
Kanada má vízovou povinoost z célé EU jen s českem, rumunskem a bulhareskem, takže všechny ostatní státy EU mohou do Kanady bez víza.
Všechny státy EU krom rumuska a bulharska mohou do USA cestovat přes ESTU, ČR od roku 2008, takže jediný rozdíl mezi námi a německe může být tak max. na imigračním, kde se na němce samozřejmě pohlíží jinak než na nás.
Co se týká získání německého pasu (sám má německé předky) psal jsem kdysi v roce 2002 na německou ambasádu a celý proces bý trval 5 let, musel bys nějakou dobu žít německu, musel bys složit zkoušky z němčiny a prokázat důvody proč stojíš o německý pas, musel bys předtim získat německé občanstí, moje sestřenice, jejíž rodiče utekli do německa za komunistů a je tu nechali, po revoluci žila 8 let v německu, udělala si velkou státnici z NJ, žila tam nějako dobu, zde v Praze žádala o německé občanství a bylo jí zamítnuto, důvody byly různé, byli jsme před vstupe do EU, můžeme volně cestovat at atd,, nechci ti brát iluze,ale získání německý pasu bude tak 100x horší než získat zelenou kartu v USA:

Odpovědět

@Verča:
@pavla:

Pokud je tu ještě někdo, kdo “věří” na práci přes money order, tak si počtěte tady:
http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/prace-pomoc-v-zahranici/zbynek-winter-graybeard-farm/
http://www.chicago-cz.com/forum/viewtops-8505-0-0.html

Už je to i za 250,-, ale pořád je to levota.

Odpovědět

Hm parada, sen mnoheho z nasi republiky (a nejen z ni) a jak to tak ctu, tak se mi asi nesplni… Vim ze nikdo n amne jakozo dalsiho potencionalniho pristehovalce neni zvedav, navic nic specialniho neumim, takze pracovni vizum u mne nepripada v uvahu. Sance na zelenou kartu je tak miziva (loterie) ze ackoliv mam prihlasku, vubec s tim nepocitam. A ze bych si vzal americanku? to bych se s nejakou nejdriv musel vubec seznamit. Co se tyce viz, je to tak trochu fraska a vzhledem k tomu, ze jsem momentalne bez prace a kdybych se dostal do statu, tak bych si pral uz tam zustat na trvalo, tak sance ze dostanu vizum je miziva. A to nerikam ani nic jineho, ze po uplynui povolene doby ve statech bych se musel “vratit” …..

Odpovědět

CRYPTE : z vlastni zkusenosti Ti povim ze o nic neprichazis..”AMERICA” je big shit ve zlatem obalu.. a pokud jak pises si vlatne “nikdo” drz se zuby nehty v CR… protoze tady budes double nikdo!! I  ja se tam taky za nedlouho vratim.. American dream.. si fakt jen sni…radeji zaber a hledej praci doma…ver mi..vsichni co pisou a rikaji jake je to tady easy.. tak lzou jako kdyz tiskne! protoze jim je trapne rict pravdu.. bojuju v Chicagu uz skoro rok.. a vim co pisu.. Sorry jestli jsem Ti vzal vitr z plachet..ale lepsi horka pravda..nez mazani medu kolem huby.. mej se ..good luck! V.

Odpovědět

Snadné to v USA rozhodně není a člověk musí makat dvojnásob než by musel v ČR. Ale zažít americký sen je stále možné. Americký způsob života se mi stále líbí více než ten český a život tady si užívám více než v ČR. Člověk sem nesmí přijíždět s přehnanými ambicemi, musí chtít makat na 100 % a hlavně nesmí být ILEGÁL. S těmi tady jen všichni vyje******, protože každý ví, že si nemůžou nikde stěžovat.

Odpovědět

Ahojte, rada by som sa spytala na aky typ viz treba applynut , rada by som dostala pracovne viza do usa. Viem ze je to tazke, a viem ze je lahke byt tam nelegal, ale ze dokedy to je otazka :-)) a to ja urcite nechcem, zaroven sa nechystam ani na svadbu s amikom, takze tak. v minulosti som v usa pracovala ( bola som 2 x na work and travel), samozrejme som sa poctivo po uplynuti viz vratila domov na Slovensko, takze rejstrik mam cisty. chcem sa spytat o aky typ viz zaziadat, a aka je sanca ze ich vobec dostanem mate niekto skusenosti? zaroven sa chcem spytat, ci pokial ziadam o pracovne viza , je lepsie dokladovat ze v usa uz by som nejaku potencialnu pracu mala, alebo ze tam mam nejake relatives a pod. ( co nemam , ale vedela by som sa nakontaktovat na velmi vzialenu rodinu), este sa chcem spytat ci ma niekto skusenosti s H2B vizami. dakujem!

Odpovědět
Avatar uživatele

@lu:
Pokud v USA nemáš domluvenou práci, tak je minimální šance, že pracovní povolení dostaneš. Pokud máš vysokou a umíš něco velmi speciálního a už jsi něco ve svém oboru dokázala, tak zkus kontaktovat nějaké firmy, jestli by o tebe neměli zájem. Pak taková firma sama požádá o pracovní povolení pro tebe. Napsal jsem to zjednodušeně, ale rozepisovat se nemá smysl.

Odpovědět

ahoj,
mám problém jaké vízum si vybrat a co vše se pro to musí udělat.
Jsem studentka VOŠ a máme od února do srpna povinnou praxi. Vybrala jsem si USA, protože tam mám momentálně kamarádku, která tam žije u svého přítele. Přes agenturu nic řešit nechci(berou si za to podle mne moc peněz). Work and Travel pro mne není k dispozici, ptz se na něj dá vyjet pouze v letních měsících. Takže o jaké vízum se mám tedy zajímat? Je potřeba si sehnat prac.smlouvu před odletem(před tím než půjdu na ambasádu) Jelikož všude, kam jsem psala mi napsali , že až přijedu do USA mám se jim ozvat ohledně pohovoru. Studuji obor cestovní ruch, tudíž potřebuji práci v tomto směru (hotely, recepce všeho druhu, bary,restaurace,kluby atd). Co znamená sponsorship??a co třeba zkusit vízum J1- Internship – roční stáž pro studenty nebo absolventy VŠ ne starší než rok; práce musí odpovídat oboru studia . Jsem úplně bezradná, mám si raději zavolat na konzulát?Budou ochotni mi odpovědět na mé otázky(v češtině)?Praxe už se blíží a potřebuji to co nejdřív vyřešit. Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@monika:
Takovouhle věc jsi měla řešit s předstihem, ale i tak pochybuji, že by jsi nějakou praxi sehnala v USA.

Odpovědět
Avatar uživatele

@monika: Moniko pro tebe jedině J1 vízum, buď jako aupiar na rok nebo ten Intership,ale jak píše Franta, na to už je relativně pozdě, jinak píšeš od února do srpna na začátku a pak se zajímáš o roční stáž? Nerozumím tomu, jediná cesta asi Work and Travel nejlíp přes agenturu,sice si za to něco vezmou,ale je kolem toho hromada vyřizování, co za tebe agenutura udělá.

Odpovědět

@Kecirij: Tak na roční stáži přeci nemusím zůstat rok, no ne? můžu si odjet kdy chci:) a myslím si že půl roku dopředu je s předstihem(mimo to,dozvěděla jsem se o praxi v září)Agentura-např. student agency chce od 20-40tis. za vyřízení-na to bohužel iopravdu nemám, vyhodit peníze z okna…work and travel je jen v letních měsících-to mě na praxi nestačí.

Odpovědět

Zdravim,planuji cestu do USA cca za dva roky, coz se toho muze lecos zmenit. I tak se chci zeptat zda ma nekdo zkusenost s trestnym cinem. Pokud vam daji alespon sanci nebo vas vyhodi ihned?

Odpovědět

Ahojky, zijeme s kamaradkou v Anglii, ja sedm a ona devet let. Rady bychom zkusily stesti v Americe, ale zatim nevime apsolutne nic o tom co potrebujeme a jak to ziskat. J a jsem zdravotni sestra a ona manazerka restaurace s vystudovanou obchodni akademii v cr. V Lednu bude platny dvojobcanstvi, ma cenu si delat Britskej pas, nebo na ceskej chipovej se da cestovat bez problemu? Je lepsi jit na ambasadu z GB nebo v CR? Mame si nejdriv zkusit najit praci v USA? Prosim poradte. Davame si rok na vyrizeni, je to reasonable? A jestli mate nejaky tipy pro zdravotni sestry v USA, prosim napiste co a jak s registraci a tak prosim.
Diky moc Hanka

Odpovědět

Strašně by mě zajímalo, jak to všichni s těma vízama děláte. Člověk by musel mít na účtu asi tak milion, aby tam mohl jet aspoň na měsíc a nejlépe několik let stálou práci v ČR. Musím říct, že zaměstnavatele, kterej by mě platil tak dobře, abych si mohl dovolit cestovat pár měsíců po Americe, a ještě navíc by mi na to dal dostatek volna, bych bral všema deseti.

Odpovědět

@petr:

No, oni v Texasu vůbec nemají rádi cizince. Slyšel jsem takovou historku: Kamarád jednoho bývalého kolegy, přejel hranici z Oklahomy do Texasu a pár metrů za cedulí “Welcome to Texas” ho zastavil šerif a povídá: “Co tady chceš?” On říká, že je jenom turista z Evropy a že jenom projíždí. Na to se s ním šerif zdvořile rozloučil: “Doufám, že tě ani nenapadne dělat tu problémy! Už tě nechci víckrát vidět! A teď fofrem zmiz!” O aroganci Američanů jsem toho slyšel opravdu hodně, takže bych tomu klidně věřil.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Ondra:
No, ono také záleží, proč ho “šerif” zastavil a jak se “kamarád jednoho bývalého kolegy” prezentoval. Já tam nikdy problémy neměl.

Odpovědět

Ondra: já mám naopak jenom skvělý zkušenosti, jak na imigračním, tak s policajtama, který vždy byli milí a vstřícný, chování mnohem na vyšší úrovni než např. v ČR.

Odpovědět

@Franta:

No nevím, asi před ním nezastavil jen tak sám od sebe, aby se mu pochlubil, že je tam na dovolený. O Amících se říká, že jsou paranoidní. Nevím, nebyl jsem u toho, jen jsem to slyšel.

Odpovědět

dobry den. mam otazku resp problem. chystam sa do usa na program w&t, uz ho mam aj zaplateny. studujem vs,, 4 rocnik. no, mam taky mensi problem so zakonom. v jeden vecer mi v aute nasli policajti jointa. riesilo sa to, =prechovavanie 3 davok balblba= podmienecne zastavenie trestneho stihania. = nie je uvedene vo vypise z registra trestov. problem nastava aky mam zaujat postoj v vyplnovany dotaznikov. nakolko mam vypis z R.T cisty, by som mal byt v pohode. mam uviest pravdu (v otazkach kt sa tykaju mojho problemu) a riskovat zamietnutie viz, resp nevpustenie do krajiny ? alebo sa spoliehat na cisty vypis z registra trestov, a dotazniky vyplnat jak keby sa nic nestalo ? proste ide o mladicku blbost, ktora nastastie vzhladom na moju osobu a zivot skoncila zastavenim tr stihania. teda ako opakujem cistym R.T. ale stale to cloveka tazi..Ma ambasada/imigracny uradnik pristup k mojmu ODPISU z registra trestov- v ktorom sa dane zadrzanie resp moj excses uz nachadza ? musi predsa existovat nejaka ochrana osobnych udajov. A je pre program w&t (J1 viza tusim)potrebne priniest uz popredu VYPIS z R.T alebo to nie je povinne. ja osobne som nazoru , to zahrat na ministranta (vzhladom na cisty R.T) a spoliehat sa nato ze filmy z usa, kde horacio do pocitaca natuka osobu a vylustruje mu o nom aky ten pozadovany clovek ma interval splachovania WC, su proste vymysel. dakujem za kazdu radu! precital som si toto forum a stranky , no 99% tu riesi ilegal/dovolenky/ zamietnute viza z minulosti.. atd. nakolko som student, som sa dopocul ze tych tak nejak nehrotia , nakolko neni take podozrenie zeby v us chceli zostat. a navyse u mne ked budem koncit inziniera dalsi rok.. mal niekto obdobny problem , resp ci bol v usa, a tak trocha zaklamal ? dakujem !!

Odpovědět

Jak se vdat do usa?
Zdravim. Je tu nekdo se zkusenostmi se snatkem? Ja a muj americky kluk chceme zit spolu v usa a nevime moc jak na to. V soucasne dobe je u me v cechach na navsteve. Je lepsi se vzit tady a pak skrze nej zadat o zelenou kartu, nebo zadat o snoubenecke vizum? Co je rychlejsi? Jde nam o cas. Zalezitosti typu vyjet na turisticke a pak mit problemy riskovat nechceme. Dekuju moc za pripadne odpovedi, mejte se.
M.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, prosimtě nedá se někde najít jaký materiály a věci je možné převážet letadlem? Konkrétně se mi jedná o baterie technologie NiCD. Dostali jsme zákazku v USA a bereme si sebou vrtačky a potŕeboval bych někde sehnat co zákony USA dovolují sebou tahat.

Druhá věc je jestli povolí neoriginální baterie. Slyšel jsem, že mají problémy s neoriginály. Vrtačky máme dlouho a tak používáme neorigo baterky, ale žádný padělky. Pro představu toto: http://nabaterie.cz/baterie-do-aku-naradi-black-decker-podle-typu/49922-aku-pro-black-decker-typ-firestorm-a9262-4050411605758.html Je to dotahávaný z německa.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lubomír:
Tak hlavní je, jestli máte pracovní povolení. protože to je to první, na co se budou ptát, až uvidí, že si s sebou berete nářadí.
Co převážet letadlem, bych sháněl u letecké společnosti, kterou poletíte. Co se smí do USA dovézt zase tady: https://help.cbp.gov/

Odpovědět

Ahoj všem :) ráda bych se dozvěděla nějaké informace o tom, jaká je možnost dostat ESTU, i když Vám před šesti lety (v té době ještě ESTA nebyla) zamítli. Ráda bych teď zkusila štěstí touto cestou… Děkuji moc všem za názory a postřehy…

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj Di,

takze zamitnuta viza v minulosti..? V Este jako takove je ze zamitnuty zadatel o viza,neni opravnem zadat o Estu. Nicmene se to dela…muze dojit i ke schvaleni,prece jen je to jen elektronicka registrace….ale imigracni urednik muze Vas poslat zpet,pokud zjisti v minulosti zamitnuta viza. A v praxi se to deje…..
Povoleni vycestovat v tomhle pripade je znova na ambasade USA,kde se obratite s novou zadosti. Mela by jste eliminovat to proc jste byla zamitnuta,cili byt pripravena dobre na pohovor a zadost mit dobre vypracovanou…to je zaklad…

Odpovědět
Avatar uživatele

@m.:

m1:

tady si precti co je potreba ke snatku s cizincem v CR. Vas cesky oddaci list pak musis poridit prekladem do anglictiny a poridit pro oddaci list Apostilu,to je vyssi overeni,legalizace pro pouziti a uznani teto matricni listiny v cizine.

http://www.mvcr.cz/clanek/uzavreni-manzelstvi-statniho-obcana-ceske-republiky-s-cizincem-na-uzemi-ceske-republiky.aspx

zadost o GC nepodavas ty,ale snoubenec,respektive manzel. Na americke ambasade je dostatek info,dale pak stranky USCIS

Pokud jde o casovou otazku….tak svatba v USA,poslani dokumentu,akceptovani,zahajeni procesu,otisky,pohovor,obdrzeni karty,to vse muze vzit cas od 6.mesicu nahoru,ale je to celkem rychlovka,kdyz vse vyjde,nejsou zadne zadrhely ve formularich apod.

Jak dlouho to muze trvat z CR….netusim,ale urcite to vezme delsi cas. Hlavne at ma tvuj snoubenec po ruce u sebe vsechno co k podani petice potrebuje.

Odpovědět

Dekuji za reakci. Psala jsem na ambasádu kvůli přesnému datu zamítnutí víza v minulosti, ať to můžu doplnit do žádosti pro ESTU. Odepsali mi datum a připsali k tomu, že pokud mi bude ESTA zamítnutá, musím si samozřejmě žádat o klasické vízum. Tudíž nevyloučili možnost, že ESTU můžu zkusit… Víc mě ale zajímá ta pravděpodobnost nezámítnutí ESTY. Mám už koupené letenky na 6týdnů… :/

Odpovědět

Dobrý den,
můžu požádat o radu, co opravdu všechno s sebou připravit na pohovor na ambasádu kvůli žádosti o turistické vízum B-2 na půl roku? Myslím tedy kromě formuláře DS-160, poplatku a tak? Co po Vás kdo vyžadoval a na co mají právo? Mám ověřené pozvání od známé a dál jsem v koncích. Je mi jasné, že každý má zkušenost jinou, ale jedu žádat poprvé v životě a asi i naposled a ráda bych se vyzbrojila vším, co je možné a potřebné.
Děkuji za každou radu i pomoc….

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jitka:
Seznam, co s sebou kdysi dávali. Musíš doložit, že tam nechceš zůstat, že tu máš zázemí, jak budeš cestu financovat… Ale ono je to u každého jiné, někoho podusí, někdo dostane pár otázek a hotovo.
Vem si, výpisy z účtů (cca poslední půl rok), pracovní smlouvu, nájemní smlouvu, doklady od auta. Po někom to chtějí po někom ne.

Odpovědět

Pohovor na ambasádě byl v pohodě. Nejvíce se vše točilo kolem dokazování, že máme dostatek finančních prostředků na celý pobyt v USA, abychom se tam náhodou nepokoušeli pracovat.

Naše zkušenosti jsou popsány zde:
http://www.cestujeme-usa.eu/2014/02/vizovy-pohovor-americke-ambasade

Odpovědět

@Di:

Odpovědět

@FIK:Tak co, jak si dopadla????

Odpovědět

Taktéž se podělím o zkušenosti. Poprvé a nevyšlo to, prostě nejhorší pocit. Žádal jsem na půl roku business vízum a nelíbilo se jim, že 30 tisíc Kč měsíčně jako OSVČ nestačí a úspory 8000 USD, které mám navíc, nejsou na účtě, ale v jiných aktivech a nejspíš je to relativně málo. To je jako byste neměli vůbec práci (slečna to nazvala part time job) a žádné peníze během cesty. Mají totiž za to, že po dobu pobytu v USA nebudete mít žádný příjem (protože pracovat v ČR pochopitelně nebudete a v USA na B1/B2 ani nesmíte) a přístup budete mít zásadně na účet. Pokud budete mít příjem, je nutné doložit pracovní smlouvu a potvrzení českého zaměstnavatele, že u něj pracujete a že i po dobu vaší cesty budete dostávat tolik a tolik. Tedy že vás vysílá na pracovní cestu. Pokud peníze nebudete dostávat, musíte je mít předem. Tedy potvrzení o zůstatku nebo výpis ze spořícího účtu, kde je dost peněz na letenky, pobyt a cestování po USA. Co to celé hodně usnadní je ověřený zvací dopis od osoby, za kterou cestujete a u které budete bydlet. V něm musí být uvedeno, že se o vás postará a bude krýt veškeré výdaje spojené s cestou a pobytem. Nejlépe občan USA. Zelená karta přítele nemusí stačit, už jednou toto někomu zamítli. Čím delší vízum chcete, tím jsou na financování a osobní vazby náročnější.
Druhá věc, co mě mrzí, je ESTA. Tu jsem měl, a předpokládám, že zamítnutým vízem přestává platit a novou po zamítnutém vízu nejspíš zamítnou. Z toho plyne jeden fakt, pokud chcete do USA na více než 3 měsíce a nedokážete doložit dokumenty k žádosti o vízum, žádejte jen o Estu, rozkouskujte si cestu na 2-3měsíční úseky. Vždy mějte zpáteční letenku. Pozor však během cesty, pokud jedete na déle než pár dní na dovolenou, bude se očekávat, že doložíte nějak účel cesty a její financování imigračnímu úředníkovi na letišti. Měl by stačit zvací dopis nebo potvrzení z banky.

Odpovědět
Avatar uživatele

@A:
“Žádal jsem na půl roku business vízum” a proč ne o turistické? Bussines B1 a turistické B2 jsou dost odlišná, přestože spadají do stejné kategorie. Jinak 8k USD opravdu není na půl roku moc.

Odpovědět

Ahoj!
Čtu si tady, že A1 neměl dosta peněz na financování výletu. Poradil by mi někdo, kolik musím mít na účtě na 6měsíční pobyt, vízum B1?
A druhý dotaz je, pokud si budu sjednávat schůzku, jaká je čekací doba? Je reálné se do týdne objednat?
Díky za rady :-)

Odpovědět

Ještě bych přidala jeden dotaz, bude lepší, když je zvací dopis napsán ručně nebo nevadí, když bude na počítači a podepsaný?

Odpovědět

Dobrý den,
já díky ESTĚ zažila v USA peklo. Mám přítele američana, za kterým jsem lítala do USA. Během jednoho roku jsem letěla do USA na ESTU 2x. Po třetí mě nepustili. Ve skutečnosti by mě nenapadlo, že bude problém. Nepracovala jsem tam a hlavně jsem měla dostatek peněz na účtě. ESTA je na víc na dva roky, na kterou můžete letět po schválení kdykoliv.
Na letišti mě drželi jako nějakého vraha, dělali se mnou pohovory na kameru. Musela jsem složit přísahu, brali mi otisky atd. Bylo vše tak ponižující. Mého přítele ke mě vůbec nepustili. Toho poslali na další let.
Mě po 9ti hodinách při letištní eskortě doprovodili bez pasu na palubu letu do Amstrdamu. Pas jsem dostala až při výstupu z letadla.
Tak tohle je USA!!!!!!!
Jsem holka, která hodně cestuje. Mám ráda cizí kulturu, země. Ale Amerika mě tak zklamala a ublížila, že už se tam nikdy nehodlám vrátit.

Odpovědět

Ahoj, tak se musím také podělit. Jak jsem před nějakým časem psala, žádala jsem si o estu, kterou jsem měla schválenou. Měla jsem koupené letenky, zaplacené pojištění, zařízené vše s práci tady, dostatek peněz na účtu, uveden bydliště, kde se tam budu zdržovat atd… V den odletu, při odbavování mi zabavili pas a asi po půl hodině přišel kdosi z letiště, že jim volali z Amsterdamu (přes který jsem měla letět), že jim volali z USA, ať mě nepoušťejí do země. Dusili mě tam několik hodin, žádné vysvětlení nic!!! Když jsem se snažila zjistit přes ambasády, co se stalo, nikdo nevěděl. LHÁŘI!!! Přes 20tis. v prdeli za letenky a to nemluvě za další výdaje okolo!!! Do dnešního dne, už jsou to 2 měsíce, mě nikdo nevyrozuměl. Max mi řekli, ať si zaplatím normální vízum B1, a pak třeba řeknou, co se stalo!!! No katastrofa takové jednání!!! Jsem tak rozhořčená Amerikou, že už tam v životě nechci. A to jsem slušná, pracující slečna, která si poctivě vydělala na dovolenou… Žádné dluhy nemám, nikdy jsem nic neprovedla, prostě mi to hlava nebere…

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lenka:
Nemyslím si, že to bylo kvůli ESTA. Zřejmě jsi nedokázala dostatečně důvěryhodně obhájit svou několikátou turistickou návštěvu během roku. ESTA sice platí 2 roky a umožňuje několikanásobný vstup až na 90 dní v kuse, ale neznamená to, že člověk díky ní může v USA trávit čas, jak se mu chce.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Di:
Zřejmě tam byla nějaká souvislost z dříve zamítnutým vízem. Tím, jak jsi psala na ambasádu, se to oživilo a oni se na tebe podívali znovu. ESTA je více méně automatický proces, takže její schválení šlo, mimo tvé prověřování. Pravděpodobně si myslí, že důvod zamítnutí víza stále trvá, a tak si tě nechali odchytit na letišti.

Odpovědět

Měla jsem před tím víza, protože jsem tam byla před deseti lety a vrátila jsem se v pořádku. Jsem si jistá, že mě tam chtěli jen dusit.
Byl to takový mladý kluk, prostě potřeboval si udělat čárku.

Odpovědět

@Franta:
Neměla jsem nikdy zamítnuta víza. Letěla jsem na ESTU. A hlavně oni viděli, že letím se svým americkým přítelem.

Odpovědět

@Di:
Tak to je opravdu strašný!!! Mě též neměli důvod poslat zpět. Můj přítel neměl ani šanci se semnou rozloučit. Kvůli americké vládě jsme se neviděli více než 3 měsíce.
Teď již bydlíme v ČR, protože kvůli americké vládě se nehodlám vdávat. Zajímavé, tady jeho jako Američana nikdo nebuzeruje. Jak je to možné? Cítím takovou nespravedlnost a bezmoc.

Odpovědět

To je skoro na žalobu! I když asi s nulovou nadějí na úspěch. Každopádně je to drsný, dát kdo ví kolik za letenku a jenom se tak proletět do Amsterdamu a zpátky. To bych asi střílel.

Odpovědět

@Ondra:

A hlavněmi neříkejte, že k tomu existuje relevantní důvod, jestliže člověk není terorista nebo kriminálník. To je prostě totální kravina.

Odpovědět

@Ondra: Jo pardon, přečetl jsem si to ještě jednou a pořádně. Nedostala se ani do toho Amsterodamu. To je neskutečný.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lenka:
Pochybuji, že to by jen proto, aby si udělal čárku. Spíš bych viděl problém v tom, že jsi během jednoho roku letěla do Států a počítám, že to pokaždé bylo na delší dobu. Mohli si myslet, že tam pracuješ na černo. Oni nikoho nepošlou domů jen tak, aby plnili nějaké počty vrácených.

To se zamítnutým vízem bylo na Di. Také je to v citaci pro ní.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Ondra:
Na žalobu sotva. Při vyplňování ESTA přijímáš i jejich podmínky. Nestěžovat si a přijmou rozhodnutí. A samotná ESTA nijak neopravňuje ke vstupu do USA.

Odpovědět
Avatar uživatele

Lenka a Di, to je síla, já měl 4x zamítnutá víza v minulosti, předloni jsem si o ně zažádal na ambasádě v Praze, dostal jsem ho bez problémů (po 7 mi letech od poslední zamítnuté žádosti) o ESTU jsem se ani nepokoušel, ale tohle mi přijde jako neskutečnej teror, je pravda, že od zavedení ESTY do USA opět odlétlo spousta mladých makat na černo (zdroj od kamaráda,kterej je tam zaměstnává), tak možná proto zase trochu zbystřili a jsou opatrnější.. každopádně souhlasím, že je to nefér, pokud jste nic neporovedly, já se do USA s B vízem dostal naprosto bez problémů a doufám, že se tam bez problémů zase vrátim tenhle podzim.

Odpovědět

@Franta: Jenže žádný stát Tě nemůže poslat domů jen tak bez důvodu. A kdyby ten důvod měli, tak by jí ho řekli. Tohle přece není normální. Byl jsem dvakrát v Austrálii, která je podobně jako USA vyhlášená svou přísností vůči cizincům (hlavně z Evropy). Poprvé jsem strávil na pasovce a při čekání na kontrolu zavazadel (která se nakonec nekonala) asi 20 minut. Po druhé už se mě na nic neptali, dostal jsem razítko a šel jsem. Celé to trvalo možná 3 minuty a vycházel jsem z letiště na ulici. Nechtěli po mně ani fotku ani otisky. Pokud je pravda to, co Di napsala a pokud nikdy v USA nežila nebo nepracovala nelegálně a nikdy nic neprovedla, tak opravdu není důvod ji tam nepouštět. A že Tě ESTA neopravňuje ke vstupu? Tak jakej má smysl a proč jí ho dávali, když jí pak nenechaj ani odletět? Smysl má takovej, že je to v podstatě vízum, i když řada méně inteligentních lidí si to nepřipouští a skutečně věří tomu, že s nima máme bezvízovej styk. Mimochodem, mně to skutečně jeden styk připomíná, ale ne bezvízovej. Tohle spíš vypadá na nějakej kšeftík pro kámoše u aerolinek. My jí dáme ESTA, ona si pak u vás koupí drahou letenku a my jí zamítneme pobyt. A pak pojedem napůl.

Odpovědět

@Ondra přesně tak!!! Je to byznys, ne jen, že jsem zaplatila i estu, za kterou jsem pak nedostala ani peníze zpátky, letenky v čudu, nikdo s tebou nekomunikuje a na české ambasádě tě odfláknou a řeknou, že důvod nevědí, ale pokud chci, můžu si zaplatit B1 a tam mi buď vízum dají, nebo ne, ale každopádně se dozvím důvod, proč to tak naposledy dopadlo… Oni asi spadli na hlavu, ne? Každopádně jsem už zoufalá, a nevím, jak se domáhat svých peněz za letenky :( celý život spořím, abych se tam mohla jet podívat, a nakonec mě takhle sprostě oberou!!! Celá Amerika ať se jde vycpat, fakt!!! :(

Odpovědět

@Di: Chápu, že je to na houby, ale asi se nedá nic moc dělat. Můžeš se zkusit obrátit na nějakej ten jejich imigrační úřad, i když jestli se Tebou nebavili na ambasádě, tak nevím. Naše ministerstvo zahraničí pro Tebe taky nic neudělá. Pak už jedině dát to k soudu, ale to stojí další peníze a navíc, vzhledem k tomu, že celej svět leze Amíkům do zadku, tak bych chtěl vidět soud, kterej rozhodne proti nim. I když nikdy neříkej nikdy. Byl by to zajímavej precedens. Nedávno taky někdo žaloval Velkou Británii za vyhoštění, které bylo odůvodněno členstvím dotyčné osoby v nějaké sektě. V Americe jsou lidi navíc schopný soudit se i kvůli takovým absurditám jako s výrobcem mikrovlnek, že do návodu nedal upozornění, že mikrovlnná trouba nesouží k sušení srsti domácích zvířat. Vím, že je to k posrání, když si navíc ještě vezmeme, že každej měsíc tam Amíkům přeleze plot z Mexika milion ilegálů a nikdo to neřeší. Oni si tam pěkně počkaj na amnestii, která se vyhlásí jednou za několik let a požádaj o občanství. Je to k zblití! Česká republika je jen malá bezvýznamná zemička kdesi v Evropě, která nemá žádnou váhu. Kdyby se aspoň ta zatracená EU sjednotila a udělala pro Amíky stejné podmínky, jako máme my u nich. Prostě reciprocita. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Je mi to líto, chápu, jak se asi cítíš, ale s vrácením peněz bych moc nepočítal.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Ondra:
Od doby, co Evropani vystříleli většinu Indiánů a zbytek nahnali do rezervací, je ta země jejich. Teď jsou Američani oni a věř, že můžou poslat domů kohokoliv, o kom si myslí, že je potencionální nebezpečí. A do toho spadá i možnost, že by tam člověk mohl zůstat nelegálně na práci.
ESTA (jednodušší vízum) a ani vízum opravdu nezaručují vstup, ten povoluje imigrační. Dříve dokonce ambasády (ministerstvo zahraničí a imigrační (ministerstvo vnitra) nespolupracovali. Od 9/11/2001 se to dost změnilo, nejen, že spolupracují, kde se dá, ale jsou i o dost přísnější.
ESTU dostala ze “systému”, ale někdo si ji prověřil a dal pak echo, že u ní mají z dřívějška poznámku, kvůli které ji tam nechtějí. Nevím, co to je, to vědí oni a možná to tuší ona.
Ta tvá konspirační teorie je fakt úsměvná. Ne, není úsměvná, je směšná. Víš, kolik společností létá do USA? Kolik má imigrační pracovníků? Opravdu věříš tomu, že by tam něco takového fungovalo? To by v tom museli jen úplně všichni.
To už je lepší mít pojištění letenky, nebo mít letenku přenosnou, aby se dala dát někomu jinému. Pak je ztráta menší. Ale hodně lidí si kupuje ty nejlevnější letenky, které se nedají přebukovat ani za poplatek.
Soudit se kvůli nevpuštění do USA na ESTA je nesmysl, protože se tohoto práva každý vzdá již na začátku registrace do systému. Je možné poslat žádost o důvod zamítnutí vstupu na imigrační, ale moc bych od toho nečekal.
Cizinci, a tedy i Amíci, u nás smí být bez víza 3 měsíce během půl roku, pokud tu chtějí zůstat déle, tak si musí vyřídit dlouhodobé vízum nebo povolení k pobytu. Čas od času na to i nějaký Amík dojede a je vyhoštěn. Stejně je to v celé EU, respektive v Schengenském prostoru.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Di:
Nevím, jak vše probíhalo, ale určitě měli důvod tě tam nepustit.
Ta rada s vízem je fajn, ale nic to nemění. Jak s ESTA, tak s vízem musíš přes imigrační. A pokud mají nějaký vážný důvod, tak tě stejně nepustí.

Kámoš před 9/11 přetáhl pobyt, byl tam přes rok, a pak odletěl. Letěl tam podruhé a pustili ho, zase přetáhl a byl tam přes rok. Během toho pobytu proběhlo 9/11. Když tam letěl potřetí, už po 9/11, tak si věřil, že to zase vyjde. Smůla, prohlédl si zadržovací celu na letišti a druhý den ho poslali domu.

Ty píšeš, že ti kdysi zamítli vízum
https://chcidoameriky.cz/zadost-o-vizum-do-usa-vase-zazitky-a-zkusenosti/comment-page-1#comment-4572
pak píšeš, že jsi se na ambasádě ptala na datum zamítnutí kvůli ESTA
https://chcidoameriky.cz/zadost-o-vizum-do-usa-vase-zazitky-a-zkusenosti/comment-page-1#comment-4575
To je možná to, co spustilo ten proces. Někdo se do systému podíval manuálně a rozjelo se to.
Možná, kdyby jsi se neptala, tak tě “vyhmátli” až na letišti v USA a tam by jsi to třeba nějak okecala.

Odpovědět

Ahoj,je mi 25 let a chci zacit novy zivot v Chicagu,jelikoz tam mam pribuzne a zazemi.Potreboval bych poradit co vse potrebuji,abych nemel v Chicagu problemy,aby me nemohly vyhostit,atd.Popripade co mam rict na letisti,pokud si koupim jednosmernou letenku.Cetl jsem ze nema cenu jim lhat,ale nez rikat ze se nehodlam vratit do CR,nebylo by lepsi rict,ze jedu pribuznyma,s kteryma popr.chi project staty a proto,nevim presny termin navratu,tak proto jsem si nekoupil zpatecni letenku?Bojim se,aby me hned na letisti nevykopli zpatky,ale taky nechci mit strach,aby me vykoply behem pobytu.Co nejlepsi udelat,abych byl popripade bez obav,stim abych se nemusel zenit.
Moc dekuji za pomoc a radu :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lukas:
Aby jsi tam mohl začít nový život, tak potřebuješ pracovní povolení. To není jen tak, že si řekneš, že to tady zabalíš a přestěhuješ se do USA. To funguje v EU.

Odpovědět

@Franta
A co vse obnasi,abych dostal pracovni povoleny?Pokud bych ho nedostal,jde udelat to,ze bych rekl,ze jedu pouze jako turista a popripade bych pracoval na cerno,aniz bych mel pracovni povoleni?Nebo je i nejake jine reseni v prubehu pobytu?Slysel jsem ze v Chicagu je polska,ceska komunita ktera v jednom clubu sprostredkovava imigrantum praci a i jine dokumenty,pokud je tam nekdo na cerno.Dekuji za odpoved.

Odpovědět

Ahoj, kup si obousměrnou letenku. Nebudeš mít problém, nebo si ušetříš čas s vysvětlováním. Stejně ti jednosměrná letenka vyjde dráž. Pokud tam letíš po prvé, tak je malá pravděpodobnost, že bude nějaký problém.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lukas:
Jak to udělat ilegálně ti neporadím.
Jak to udělat legálně ti trochu napoví toto:
http://verzana.me.cz/cestopisy/2012-usa-texas-houston/23-druhy-rok-zivota-v-usa-zelena-karta.html
Píšeš, že tam máš příbuzné a zázemí. Co se zeptat jich, co a jak.
Zkus tam poprvé jet opravdu jen na dovču a vše si to tam prohlédnout. Pak až bych se rozhodoval, jestli tam zkusit budoucnost.
Popravdě pro spoustu lidí je nejjednodušší způsob:
https://chcidoameriky.cz/loterie-o-zelenou-kartu-green-card-lottery-navod-co-delat-v-pripade-ze-jste-byli-vybrani
Pokud totiž nejsi v nějakém oboru opravdu špička, tak se nechytáš při získání pracovního povolení.

Odpovědět

zjistoval jsem jak je to z vizem a cestovka mi ho vystavi na 3mesice.Chci se zeptat v dokumentu o zadani viza stoji zdali jsem udelal trestny cin.Bohuzel jsem trestnim rejstriku,jelikoz jsem ridil pod vlivem alkoholu a tim jsem se dopustil trestnyho cinu,stalo se to pres rokem.Nevim co jim mam do toho napsat,vim ze dobry tam psat pravdu,ale mam obavy ze kdyz jim napisu,ze jsem jednou udelal trestny cin,ze to ihned zamitnou.Ma s tim nekdo zkusenosti?Dekuji za odpoved

Odpovědět
Avatar uživatele

@lukas:
Vízum od cestovky na 3 měsíce? A za kolik?
Vízum B2 je na 10 let (jedna návštěva max 6 měsíců v kuse) a ESTA je na dva roky (max 90 dní). Poplatek za vízum je 160,- dolarů a za ESTA 14,-.
Typuji, že to bude ta ESTA. Tu si zvládneš vyplnit sám a nebudeš muset nikoho zbytečně přeplácet.
https://esta.cbp.dhs.gov/

Otázka na trest v ESTA zní:
B) Byl/a jste někdy zatčen/a nebo usvědčen/a z trestného činu nebo zločinu porušení morálních zásad nebo porušení zákona ve spojení s kontrolovanými látkami; nebo jste byl/a někdy zatčen/a nebo usvědčen/a ze dvou nebo více trestných činů, jejichž následkem bylo souhrnné odnětí svobody v celkovém trvání pěti let a/nebo více; nebo jste obchodoval/a s kontrolovanými látkami ; nebo se snažíte o vstup za účelem provozování kriminálních a nemorálních činností?

Podle mě můžeš klidně odpovědět NE. Alkohol u nás není kontrolovaná látka a předpokládám, že jsi za to nedostal 5 let.

Odpovědět

Moje kamarádka též udělala ten samí přestupek a v trestním rejstříku zápis nemá!!!
Zažádej si o vymazání. Ona to tak udělala a do týdne měla čistý trestní rejstřík.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lenka:
Tak zápis tam určitě má. Jde o to, že na výpise je jen to “aktuální, v opisu je vše (ten ale není veřejný).
A Amíci se neptají, co je ve výpisu/opisu, ale jestli byl dotyčný, zatčen a usvědčen.

Odpovědět

Tak zatcen jsem nebyl a ani ve vezeni ne,jelikoz jsem spachal trestny cin a ne prestupek,tak jsem dostal jen podminku.Napsal jsem email na ambasadu a zeptal jsem se jich jak to konkretne mysli a jestli do toho zpada i muj pripad.Tak cekan na odpoved.

Odpovědět

Zdravím, chtěla bych se zeptat… Je mi 16 a mám už domluvenou schůzku na vízum, je však potřeba mít v informacích, že mě bude doprovázet zákonný zástupce, nebo postačí, když tam se mnou přijdou rodiče a pak by počkali – myslím to tak, že je nemusím mít nikde uvedené… Děkuji moc.

Odpovědět

A ještě prosím, pokud napíšu email na ambasádu, mohu napsat i v češtině nebo jen v angličtině?

Odpovědět

Zdravím, jak to tady čtu, tak to asi nemá cenu letět do USA za prací. Přesto bych se chtěl zeptat, kolik bych si mohl jako přistěhovalec zhruba vydělat a jak se s tím platem dá žít, kolik dáváte za nájem a kolik vám zůstane?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Joey:
Tak pokud myslíš na černo? Tak to opravdu není úplně ten nejlepší nápad.
Oficiálně je to něco jiného, ale zase je to dost náročnější. Pak už záleží jen na tobě, jestli skončíš v Mekáči nebo se vypracuješ.

Odpovědět

@Franta: Jedině legálně, na černo v žádném případě. Ještě se chci zeptat, jakou částku bych měl mít na účtu, aby mne pustili do USA na pracovní vízum. Na internetu se píše, že není žádná specifická částka předepsaná, ale mně zajímá spíš tvůj osobní názor.
Tak 150 000Kč by mohlo stačit?

Odpovědět

@Lukas: Přečti si příběhy na tomto webu:
http://www.chicago-cz.com/
Jestli chceš mít dost problematický život, tak se sbal a leť! Držím ti palce.

Odpovědět

@Joey: Tvoje otázka: Ještě se chci zeptat, jakou částku bych měl mít na účtu, aby mne pustili do USA na pracovní vízum
Zdroj: https://chcidoameriky.cz/zadost-o-vizum-do-usa-vase-zazitky-a-zkusenosti/comment-page-1#comment-15516
není relevantní, protože pracovní vízum se uděluje pouze mimořádně, a to těm lidem, kteří jsou špičkovými odborníky ve svém oboru-lékaři, chemici, botanici apod.
Nechci se tě dotknout, ale jsi špičkový odborník v takovém oboru, který posune USA dopředu?
Jestli ano, tak to asi nebudeš hledat rady na pracovní vízum tady.
Info i tady: https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/nonimmigrant-visas-cs/

Odpovědět

Pracovní víza jsou víza kategorie: H, O, P,
http://travel.state.gov/content/visas/english/general/all-visa-categories.html
ostatním kategoriím je práce vyslovně zakázána nebo nepřichází v úvahu (diplamaté, vojáci NATO, novináři apod.).

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.