Výsledky loterie o zelenou kartu pro rok 2013 (DV-2013)

První máj nebyl jen lásky čas, ale rovněž dnem, kdy byly oficiálně vyhlášeni vítězové loterie o zelenou kartu. Její držení vás opravňuje, k trvalému pobytu ve Spojených státech amerických. Zdali jste byli vylosováni si můžete přečíst na oficiálních stránkách loterie.

Diversity Visa 2013 | © Petr Novák

Přihlášky do aktuálního ročníku loterie o zelenou kartu do USA se přijímají od října do listopadu 2022.

Výsledky loterie DV-2023 je možné kontrolovat od 7. května 2022.

Vyhrál jsem zelenou kartu do USA?

  • Ověřit, zdali jste vyhráli zelenou kartu

Na ověřovací stránce klikněte nejprve na Continue, pak zadáte potvrzovací číslo, které jste obdrželi loni na podzim při podávání žádosti, příjmení, rok narození a CAPTCHA kód. Poté ťukněte na Submit.

Diversity Visa 2013 | © Petr Novák

Na další stránce se zobrazí stav vaší žádosti. Pokud uvidíte nápis HAS NOT BEEN SELECTED, jako se tak stalo v mém případě, nebyli jste bohužel vylosováni. Štěstí tak můžete zkusit zase v dalším ročníku soutěže. Příjem přihlášek se otevře opět v říjnu 2012, o čemž vás budeme včas informovat. Vyplnění přihlášky do loterie je na oficiálních stránkách zdarma!

Hlásili jste se do loterie a měli jste to štěstí a byli vylosováni? Pochlubte se v diskusi pod článkem!

Diskuze k článku (31)

“Vyplnění přihlášky do loterie je na oficiálních stránkách soutěže zdarma!”

Prosím, nepiš o DV lottery jako o soutěži.

Odpovědět

Nechci poučovat, ale podle mě děláš při vyplňování přihlášky chybu. Jmenuješ se Novák nebo Novak? Jméno musí být totiž vyplněno tak, jak je v pase. Typuji, že jsi Novák, proto máš v pase Novák a v přihlášce tedy musí být také Novák.

Odpovědět

@Pavla: Pavlo, dovolím si nesouhlasit. Přihláška do loterie se má vyplnit v anglické abecedě. A v ní “á” nemají.

Odpovědět

Nesouhlasit můžeš, ale pravidla jsou napsaná jasně.

1. FULL NAME – Last/Family Name, First Name, Middle name. Enter your name exactly as listed on your passport.

A co máš v pase? Novak nebo Novák?
Nehledě na to, že nikde v instrukcích není nic o tom, že “Přihláška do loterie se má vyplnit v anglické abecedě”. Kromě osobních údajů (jméno, město narození, adresa) se vše ostatní odklikává v příslušném políčku.

Odpovědět

Ohledne fotky 600×600… pri zmene parametru fotky ve photoshopu mi to “deformuje” oblicej. Je asi teda lepsi zajit k fotografovi, ze?

Odpovědět

Nebo se naučit s photoshopem.

Odpovědět

Já měla to štěstí a vyhrála v loterii DV 2013, ale až v druhém říjnovém kole, které se konalo výjmečně. Jsme moc šťastní. Teď nás čeká pohovor na ambasádě a k tomu ohromné papírování. Nevím ještě kolik je poplatek na ambasádě (asi kolem 800dolarů), zatím jsem zjistila jen lékaře. Ten chce 3600,-Kč za jednoho člena rodiny a my jsme čtyři, tak nic levného ta zelená karta. Pohovor máme na 5.3.2013, ale zatím nám nikdo nic neposlal. Žádné instrukce, pokyny, poučení, nic. Že jsme vyhráli jsem se dozvěděla náhodou, když jsem chtěla podat přihlášku do dalšího ročníku loterie. Vůbec jsme netušili, že v říjnu bylo druhé losování, v květnovém jsme totiž měli smůlu. Ale to, že jsme vyhráli losování, ještě zelenou kartu nezaručuje. V USA nemáme nikoho kdo by se za nás zaručil, nemáme práci, (já tam chci podnikat, né být zaměstnanec) a tak nám zbývá jen prokázat, že máme dost prostředků na to, abychom se o sebe byli schopni rok postarat bez pomoci USA. Můj odhad je ukázat tak cca 500tisíc na účtu, což bude oříšek. Uvidíme jak to zmáknem.

Odpovědět

Já jsem také vyhrál, pohovor mám za měsíc. Do té doby musím dát dohtomady všechny papíry. Nevíte jak je to s tím poplatkem na ambasádě? Na stránkách US gov. je 330USD na osobu, ale někdo říká kolem 800USD, kde jste to vyčetli?

Odpovědět

Těch cca 800,- USD by mělo být úplně za vše, poplatků je několik. Celkově počítejte přes 20.000,-Kč na osobu. Doktor, překlady, ověření listin, poplatky a tak.

Odpovědět

Je možne podavat prihlasku tohto roku na DV2015 ak som este neukoncil strednu skolu? ale v roku 2015 ju budem mat ukoncenu?

Odpovědět

@TIM:

Letos (2013) na podzim budou přihlášky, vylosováno bude 2014 v květnu a v 2015, pokud projdeš následným sítem, jedeš. Takže by to chtělo, aby jsi končil letos před přihlašováním, protože tím, že se přihlásíš, říkáš, že splňuješ podmínky.

Odpovědět

Ale školu skončím az v roku v 2014 tak, že ak to spravne chápem tka nezodpovedam podmienkam

Odpovědět

Přesně tak. Musíš si ještě počkat. V době přihlášky už to musíš splňovat. Vyplňuješ tam totiž, jaké máš vzdělání. Ty by jsi musel popravdě napsat, že (zatím) máš jen základní. Kdyby jsi napsal, že už máš střední, tak by to brali jako lež.

Odpovědět

@Iva:
Ahoj Ivo.
Teď čtu tvůj příspěvek. A docela jsem z toho vyjevená… psala jsi ho 27.3.2013 a vlastně za týden (to znamená včera)už by jsi měla být s celou tvou rodinou na pohovoru. A to píšeš, že ještě nemáš vyřízeného ani doktora, ani přeložené dokumenty? Moji dceru to čeká asi v květnu-to by měla přijít na řadu. Zatím termín stále nemá..asi má podstatně vyšší číslo, než ty, i když se to o výhře dozvěděla už loni v květnu. Myslela jsem, že na pohovor na ambasádu se musí jít už s potvrzením od doktora a přeloženými doklady. Můžeš mi prosím odepsat jak to tedy dopadlo? Nebo na co by se měla připravit?

Odpovědět

@Dan:
Ahoj Dane.
Prosím a jak ty jsi se to dozvěděl, kdy máš pohovor a co si máš všechno vyřídit a vzít sebou? Napsali ti to z ambasády nebo kde to hledat?

Odpovědět

@Jitka: Ahoj Jitko.
Z ambasády ti nikdo nic nepošle.Musíte si kontrolovat všechno sami na přes své “confirmation number”. Pokud jste odeslali správně vyplněné formuláře na KCC, měli byste se tam dozvědět, jestli jste byli vybráni k pohovoru na ambasádě, v tom případě tam bude termín pohovoru a tento odkaz ),kde jsou potřebné instrukce k pohovoru, anebo že jste nebyli vybráni, v tom případě Vám to v podstatě zamítli.
Samozřejmě k pohovoru musíte už mít všechny potřebné dokumenty a výsledky od doktora.

Odpovědět

Pro Dana
Díky za radu. Zatím tam nic není, ale že postoupila do dalšího kola už ví. Psala si mejl na KCC. Teď jsou na řadě čísla do 22 800,což je asi tvůj případ.Pak dej prosím vědět,jak to probíhá!diky

Odpovědět

@Dan:
pro Dana
ještě k tvému dotazu o částce, která se platí na ambasádě. Když jsem si zjišťovala informace-našla jsem, že za DV2008 to tenkrát bylo 755 dolarů na osobou, pak jsem jetě někde objevila, že se to ještě zdražovalo na 819 dolarů..ale kolik to stojí teď… to je otázka…
Nechápu jak třeba v Bangladéši-nebo v těch zaoslalých zemích zemích, které taky vyhráli a uvádí je na Visa Bulettinu-můžou projít tím procesem:))

Odpovědět

@Dan:
ahoj Dane, tak jak ti to dopadlo? Kolik to nakonec stálo? Na stránkách us gov. jsou opravdu dvě částky 330 dolarů a pak další , která se platí až za vyhotovení GC. Ale je to mnohem míň, než jsme vyčetli z různých debat. Doteď tady nikdo nenapsal nic, kolik opravdu platil.

Odpovědět

@Jitka: ahoj Jitko,já už to mám úspěšně za sebou. Lékař mě vyšel na cca 4 500Kč včetně RTG plic a přeočkování proti tetanu. Na ambasádě se platí poplatek 330$, přesně jak je uvedeno na us.gov. Po obdržení víza, se nově od února 2013, musí zaplait 165$ (tzv. manipulační poplatek GC ). Ten musí být uhrazen před vycestováním do US.

Odpovědět

@Jitka:
ahoj Dane. Tak velká gratulace!!!! To musí být super pocit! Platbu za doktora teda taky zvedli. Počítali jsme asi 3600,- Při ověřování dokladů se nám zkomplikovalo ověření rodného listu a výpis z rejstříku.Prý to musí být ověřené až v Praze na min. zahraničních věcí a výpis taky v Praze. Takže máme ověřené zatím jen maturitní vysvědčení. Dělali ti s tím při pohovoru nějaké problémy, nebo to bylo rychlé? A potvrzení do pasu jsi dostal hned ten den nebo si pro to ještě půjdeš. Díky moc za info.

Odpovědět

@Jitka:
Ahoj Dane: ahoj Dane. Tak velká gratulace!!!! To musí být super pocit! Platbu za doktora teda taky zvedli. Počítali jsme asi 3600,- Při ověřování dokladů se nám zkomplikovalo ověření rodného listu a výpis z rejstříku.Prý to musí být ověřené až v Praze na min. zahraničních věcí a výpis taky v Praze. Takže máme ověřené zatím jen maturitní vysvědčení. Dělali ti s tím při pohovoru nějaké problémy, nebo to bylo rychlé? A potvrzení do pasu jsi dostal hned ten den nebo si pro to ještě půjdeš. Díky moc za info.

Odpovědět

@Dan:
Dane prosím tě ještě jedna otázka. Kde jsi byl s výpisem z rejstříků trestů na ověření? Na místním magistrátu nám řekli, že musí do Prahy na zpět přímo na Pankrác kde se vydávají výpisy z rejstříků trestů a tam jí to musí ověřit. A když tam dnes přijela tak tam zas řekli, že už to tam víc ověřit nejde ať se taky zkusí zeptat na minsterstvu zahraničních věcí. To je na blázny. Nikdo odpovědný nic neví. Přitom kdyby to věděla, mohla se tam zeptat, protože tam už dnes byla taky na ověřenmí toho rodného listu. Ty jsi měl výpis z rejstříků trestů s apostilou, nebo sis to nechal ověřit jen tak někde? Díky moc.

Odpovědět

@Jitka: Ahoj Jitko,výpis z rejstříku ti udělají na počkání skoro na kterémkoli obecním úřadě nebo kdekoli jinde, kde je Czech point,nikde za tím běhat nemusíš. Stojí to myslím 100Kč. Pak to stačí ověřit u notáře a přeložit. Na ambasádě byli velice příjemní až jsem se divil a žádné problémy nedělali. Akorát chtěli vidět originál mat. vysvědčení,které jsem samozřejmě u sebe neměl,měl jsem jen ověřenou kopii.Ale nakonec jim to stačilo.Takže doporučuji vzít i originál.Počítej s tím, že pas s vízem bude až následující den, takže pokud nejsi z Prahy tak buď někde přespat nebo na druhý den znova do Prahy jako já.

Odpovědět

@Dan:
Díky. To jsi nám pomohl. Protože ten výpis máme ale s tím ověřením ti nikdo přesně neřekne. Pokud stačí notář a tobě to prošlo tak je to skvělé. Dnes proběhl doktor 4500 Kč + 450 Kč za snímkování ze štítu. Šťastnou cestu do USA. Už víš kde budeš bydlet?

Odpovědět

@Iva: Ahoj Ivo,chtěl bych se tě zeptat jak probíhal kontakt na naplánování pohovoru – příjde to e-mailem, nebo dopisem. Jsem nějak schopen zjistit zda jsem to neprošvihl ? Vyhrál jsem v DV2014 mám číslo 35tis a dobrat se informací je velice problematické. Předem děkuji. Marek :-)

Odpovědět

@Marek:
Marku. Loni vůbec tak vysoké číslo nebylo. Bylo to pouze do 33 tis. a to se vyřizovalo v červnu. Takže počítej asi až v létě. Takže zatím máš spoustu času.

Odpovědět

Ahojte, chceme s priatelom skúsiť loteriu o zelenú kartu. Podávame si obaja prihlášky. Ak to vyhrá jeden z nás a potom sa vezmeme získa aj ten druhý zelenú kartu? chceme odísť do USA obaja. Ďakujem za radu :)

Odpovědět

@Martina:
Ten, co ho vylosují, si GC bude moct vyřídit normálně. Toho druhého bude čekat standardní proces pro manžela/manželku. Navíc jim podle data svatby bude jasné, o co vám jde. Takže nečekejte, že GC dostanete oba hned a pojedete spolu.

Odpovědět

@Martina: Ak sa po vyhre jedneho z Vas zosobasite, pozvanku dostavate obaja, samozrejme je potrebne vyplnit formulare uz s udajmi zenicha/nevesty, inak dostane pozvanku len ten ktory bol uvedeny ako vyherca. Ja som si bral manzelku v auguste, co bolo neikolko mesiacov po oznameni o vyhre a GC sme dostali obaja. Ziaden problem v tom nevidim. Maximalne sa Vas opytaju ako dlho ste spolu. Vacsinou riesia aj tak len vyhercu.

Odpovědět

ahojte.ja som hral o zelenu kartu v oktobry 2014 na 2015.teraz som si pozeral vysledky,ale nevyhral som.pozaidal som aj slobodne kamaratky,aby hrali,ale ziadna z nich nevyhrala.myslel som ,ze ak by jedna z nich vyhrala,ze by sme sa zosobasili a karta by presla aj na mna,s tym ze by som sa jej financne odmenil.zijem uz 10 rokov v Irsku.neviete o nejakej slobodnej ,co vyhrala tento rok?by sme sa mohli pripadne zosobasit,samozrejme ,ze by som sa financne odmenil.dal by som za to 5 000 euro v hotovosti,dakujem z porozumenie,Marek.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.