Výsledky loterie o zelenou kartu pro rok 2013 (DV-2013): Vyhráli jste?

První máj nebyl jen lásky čas, ale rovněž dnem, kdy byly oficiálně vyhlášeni vítězové loterie o zelenou kartu. Její držení vás opravňuje, k trvalému pobytu ve Spojených státech amerických. Zdali jste byli vylosováni si můžete přečíst na oficiálních stránkách loterie.

Diversity Visa 2013 | © Petr Novák

Přihlášky do aktuálního ročníku loterie o zelenou kartu do USA se přijímají od října do listopadu 2019.

Výsledky loterie DV-2021 je možné kontrolovat od 7. května 2019.

Vyhrál jsem zelenou kartu do USA?

Na ověřovací stránce klikněte nejprve na Continue, pak zadáte potvrzovací číslo, které jste obdrželi loni na podzim při podávání žádosti, příjmení, rok narození a CAPTCHA kód. Poté ťukněte na Submit.

Diversity Visa 2013 | © Petr Novák

Na další stránce se zobrazí stav vaší žádosti. Pokud uvidíte nápis HAS NOT BEEN SELECTED, jako se tak stalo v mém případě, nebyli jste bohužel vylosováni. Štěstí tak můžete zkusit zase v dalším ročníku soutěže. Příjem přihlášek se otevře opět v říjnu 2012, o čemž vás budeme včas informovat. Vyplnění přihlášky do loterie je na oficiálních stránkách zdarma!

Hlásili jste se do loterie a měli jste to štěstí a byli vylosováni? Pochlubte se v diskusi pod článkem!

Petr Novák

Diskuze k článku (31 komentářů)

@Jitka:
ahoj Dane. Tak velká gratulace!!!! To musí být super pocit! Platbu za doktora teda taky zvedli. Počítali jsme asi 3600,- Při ověřování dokladů se nám zkomplikovalo ověření rodného listu a výpis z rejstříku.Prý to musí být ověřené až v Praze na min. zahraničních věcí a výpis taky v Praze. Takže máme ověřené zatím jen maturitní vysvědčení. Dělali ti s tím při pohovoru nějaké problémy, nebo to bylo rychlé? A potvrzení do pasu jsi dostal hned ten den nebo si pro to ještě půjdeš. Díky moc za info.

Odpovědět

@Jitka:
Ahoj Dane: ahoj Dane. Tak velká gratulace!!!! To musí být super pocit! Platbu za doktora teda taky zvedli. Počítali jsme asi 3600,- Při ověřování dokladů se nám zkomplikovalo ověření rodného listu a výpis z rejstříku.Prý to musí být ověřené až v Praze na min. zahraničních věcí a výpis taky v Praze. Takže máme ověřené zatím jen maturitní vysvědčení. Dělali ti s tím při pohovoru nějaké problémy, nebo to bylo rychlé? A potvrzení do pasu jsi dostal hned ten den nebo si pro to ještě půjdeš. Díky moc za info.

Odpovědět

@Dan:
Dane prosím tě ještě jedna otázka. Kde jsi byl s výpisem z rejstříků trestů na ověření? Na místním magistrátu nám řekli, že musí do Prahy na zpět přímo na Pankrác kde se vydávají výpisy z rejstříků trestů a tam jí to musí ověřit. A když tam dnes přijela tak tam zas řekli, že už to tam víc ověřit nejde ať se taky zkusí zeptat na minsterstvu zahraničních věcí. To je na blázny. Nikdo odpovědný nic neví. Přitom kdyby to věděla, mohla se tam zeptat, protože tam už dnes byla taky na ověřenmí toho rodného listu. Ty jsi měl výpis z rejstříků trestů s apostilou, nebo sis to nechal ověřit jen tak někde? Díky moc.

Odpovědět

@Jitka: Ahoj Jitko,výpis z rejstříku ti udělají na počkání skoro na kterémkoli obecním úřadě nebo kdekoli jinde, kde je Czech point,nikde za tím běhat nemusíš. Stojí to myslím 100Kč. Pak to stačí ověřit u notáře a přeložit. Na ambasádě byli velice příjemní až jsem se divil a žádné problémy nedělali. Akorát chtěli vidět originál mat. vysvědčení,které jsem samozřejmě u sebe neměl,měl jsem jen ověřenou kopii.Ale nakonec jim to stačilo.Takže doporučuji vzít i originál.Počítej s tím, že pas s vízem bude až následující den, takže pokud nejsi z Prahy tak buď někde přespat nebo na druhý den znova do Prahy jako já.

Odpovědět

@Dan:
Díky. To jsi nám pomohl. Protože ten výpis máme ale s tím ověřením ti nikdo přesně neřekne. Pokud stačí notář a tobě to prošlo tak je to skvělé. Dnes proběhl doktor 4500 Kč + 450 Kč za snímkování ze štítu. Šťastnou cestu do USA. Už víš kde budeš bydlet?

Odpovědět

@Iva: Ahoj Ivo,chtěl bych se tě zeptat jak probíhal kontakt na naplánování pohovoru – příjde to e-mailem, nebo dopisem. Jsem nějak schopen zjistit zda jsem to neprošvihl ? Vyhrál jsem v DV2014 mám číslo 35tis a dobrat se informací je velice problematické. Předem děkuji. Marek :-)

Odpovědět

@Marek:
Marku. Loni vůbec tak vysoké číslo nebylo. Bylo to pouze do 33 tis. a to se vyřizovalo v červnu. Takže počítej asi až v létě. Takže zatím máš spoustu času.

Odpovědět

Ahojte, chceme s priatelom skúsiť loteriu o zelenú kartu. Podávame si obaja prihlášky. Ak to vyhrá jeden z nás a potom sa vezmeme získa aj ten druhý zelenú kartu? chceme odísť do USA obaja. Ďakujem za radu :)

Odpovědět

@Martina:
Ten, co ho vylosují, si GC bude moct vyřídit normálně. Toho druhého bude čekat standardní proces pro manžela/manželku. Navíc jim podle data svatby bude jasné, o co vám jde. Takže nečekejte, že GC dostanete oba hned a pojedete spolu.

Odpovědět

@Martina: Ak sa po vyhre jedneho z Vas zosobasite, pozvanku dostavate obaja, samozrejme je potrebne vyplnit formulare uz s udajmi zenicha/nevesty, inak dostane pozvanku len ten ktory bol uvedeny ako vyherca. Ja som si bral manzelku v auguste, co bolo neikolko mesiacov po oznameni o vyhre a GC sme dostali obaja. Ziaden problem v tom nevidim. Maximalne sa Vas opytaju ako dlho ste spolu. Vacsinou riesia aj tak len vyhercu.

Odpovědět

ahojte.ja som hral o zelenu kartu v oktobry 2014 na 2015.teraz som si pozeral vysledky,ale nevyhral som.pozaidal som aj slobodne kamaratky,aby hrali,ale ziadna z nich nevyhrala.myslel som ,ze ak by jedna z nich vyhrala,ze by sme sa zosobasili a karta by presla aj na mna,s tym ze by som sa jej financne odmenil.zijem uz 10 rokov v Irsku.neviete o nejakej slobodnej ,co vyhrala tento rok?by sme sa mohli pripadne zosobasit,samozrejme ,ze by som sa financne odmenil.dal by som za to 5 000 euro v hotovosti,dakujem z porozumenie,Marek.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.