Výsledky loterie o zelenou kartu 2020 (DV-2020) + návod, jak postupovat

Od úterý 7. května 2019 je možné kontrolovat stav přihlášky do loterie o zelenou kartu (2020 Diversity Visa Lottery). Do tohoto ročníku loterie se bylo možné hlásit od 3. října do 7. listopadu 2018. Jako DV-2020 se tento ročník loterie označuje, protože u většiny úspěšných žadatelů proces získání karty skončí v roce 2020.

Výsledky loterie o zelenou kartu do USA 2020 (DV-2020)

Výsledky loterie o zelenou kartu 2020

Stav přihlášky do loterie si kontrolujte na jediných vládou provozovaných stránkách dvlottery.state.gov. Ke zjištění stavu vám stačí znát 16místné potvrzovací číslo (confirmation number) přidělené po odeslání přihlášky. Tvar potvrzovacího čísla je 20201O0DZWY3DOV0.

  • Nebyli jste vylosováni
    Pokud jste nebyli vylosováni, zobrazí se vám zpráva: “Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.”
  • Byli jste vylosováni
    Jestliže jste měli štěstí při losu, zobrazí se vám instrukce s dalším postupem.

A teď to nejdůležitější. Vylosování v loterii o zelenou kartu do USA neznamená její přidělení. Úspěšný los vám dává šanci zelenou kartu získat. Bude následovat složitý a zdlouhavý proces, kterým úspěšně projde asi jen 40 % vylosovaných.

Pro lepší představu doporučuji přečíst článek od Veroniky, která nám popsala vlastní zkušenosti, jak projít celým procesem a získat zelenou kartu. Úspěšným účastníkům loterie gratuluji a držím pěsti během dlouhé cesty. :-)

I když jste nebyli vylosováni, nevěšte hlavu a stav přihlášky příležitostně kontrolujte do 30. září 2019. Poslední roky potvrzují, že se stav přihlášky může v průběhu doby změnit.

V loňském ročníku DV-2019 bylo vylosováno jen 64 Čechů a 27 Slováků. V našem případě se jedná o druhý nejméně úspěšný ročník, bratrů Slováků nebylo nikdy vylosováno méně.

Výsledky loterie Diversity Visa o zelenou kartu do USA 2020 | © Petr Novák

Přihláška do loterie o zelenou kartu 2021 – Electronic Diversity Visa Lottery DV-2021

Vízová loterie bude s téměř jistě pokračovat i v letošním roce. Prezident Trump se sice zasazoval o její zrušení, avšak to vyžaduje alespoň 60 hlasů senátorů, což není pravděpodobné s ohledem na převahu demokratů. Hlásit do loterie se budete moct odhadem od 2. října 2019.

Do října žádné přihlášky nevyplňujte. Na webu existují jednotky až desítky stránek, které za poplatek slibují podání přihlášky nebo dokonce příslib úspěšného losu. Google v posledních měsících podobné stránky blokuje ve vyhledávání, přesto vyskakují v reklamách nebo na sociálních sítích. Často se tváří jako oficiální stránky americké vlády, snaží se působit seriózně a používají různé zavádějící odznáčky.

Oficiální stránka vízové loterie do USA je jediná: dvlottery.state.gov.

Petr Novák

Diskuze k článku (15 komentářů)

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.