Výsledky loterie o zelenou kartu 2020 (DV-2020) + návod, jak postupovat

Od úterý 7. května 2019 je možné kontrolovat stav přihlášky do loterie o zelenou kartu (2020 Diversity Visa Lottery). Do tohoto ročníku loterie se bylo možné hlásit od 3. října do 7. listopadu 2018. Jako DV-2020 se tento ročník loterie označuje, protože u většiny úspěšných žadatelů proces získání karty skončí v roce 2020.

Výsledky loterie o zelenou kartu do USA 2020 (DV-2020)

Výsledky loterie o zelenou kartu 2020

Stav přihlášky do loterie si kontrolujte na jediných vládou provozovaných stránkách dvlottery.state.gov. Ke zjištění stavu vám stačí znát 16místné potvrzovací číslo (confirmation number) přidělené po odeslání přihlášky. Tvar potvrzovacího čísla je 20201O0DZWY3DOV0.

  • Nebyli jste vylosováni
    Pokud jste nebyli vylosováni, zobrazí se vám zpráva: “Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.”
  • Byli jste vylosováni
    Jestliže jste měli štěstí při losu, zobrazí se vám instrukce s dalším postupem.

A teď to nejdůležitější. Vylosování v loterii o zelenou kartu do USA neznamená její přidělení. Úspěšný los vám dává šanci zelenou kartu získat. Bude následovat složitý a zdlouhavý proces, kterým úspěšně projde asi jen 40 % vylosovaných.

Pro lepší představu doporučuji přečíst článek od Veroniky, která nám popsala vlastní zkušenosti, jak projít celým procesem a získat zelenou kartu. Úspěšným účastníkům loterie gratuluji a držím pěsti během dlouhé cesty. :-)

I když jste nebyli vylosováni, nevěšte hlavu a stav přihlášky příležitostně kontrolujte do 30. září 2019. Poslední roky potvrzují, že se stav přihlášky může v průběhu doby změnit.

V loňském ročníku DV-2019 bylo vylosováno jen 64 Čechů a 27 Slováků. V našem případě se jedná o druhý nejméně úspěšný ročník, bratrů Slováků nebylo nikdy vylosováno méně.

Výsledky loterie Diversity Visa o zelenou kartu do USA 2020 | © Petr Novák

Přihláška do loterie o zelenou kartu 2021 – Electronic Diversity Visa Lottery DV-2021

Vízová loterie bude s téměř jistě pokračovat i v letošním roce. Prezident Trump se sice zasazoval o její zrušení, avšak to vyžaduje alespoň 60 hlasů senátorů, což není pravděpodobné s ohledem na převahu demokratů. Hlásit do loterie se budete moct odhadem od 2. října 2019.

Do října žádné přihlášky nevyplňujte. Na webu existují jednotky až desítky stránek, které za poplatek slibují podání přihlášky nebo dokonce příslib úspěšného losu. Google v posledních měsících podobné stránky blokuje ve vyhledávání, přesto vyskakují v reklamách nebo na sociálních sítích. Často se tváří jako oficiální stránky americké vlády, snaží se působit seriózně a používají různé zavádějící odznáčky.

Oficiální stránka vízové loterie do USA je jediná: dvlottery.state.gov.

Petr Novák

Diskuze k článku (15 komentářů)

Chtěl bych se ,zeptat kdybych náhodou vyhrál loterii o zelenou kartu a studoval bych VŠ v ČR achtěl bych získat tru green card je nějaká možnost mít zelenou kartu a studovat v ČR tu Vš ?

Odpovědět

@honza:
To by ses pak musel domluvit na imigračním v USA. Po úspěšném pohovoru na ambasádě tam musíš odcestovat. Pak by ses musel na úřadech domluvit, že bys potřeboval dokončit školu, než se tam usadíš.
Na druhou stranu, když chceš studovat a nechceš ještě aktuálně odjet, tak proč se hlásíš?

Odpovědět

@honza:

Na vycestovani z USA, dlouhodobe,je treba pozadat USCIS, prostrednictvim formulare na jejich webu. Studium nebo vazne rodinne duvody se daji zohlednit. Na druhou stranu,jakoukoliv vysokou skolu v CR, az na vyjimky, USA nezna…..temi
vyjimkami jsou lekarske fakulty,nektere, IT, MATFYS, ekologie, biologie, jeste nejlepe v anglickem programu nebo aspon velmi dobre zvladnuta uroven AJ. Spolecnosti, jako NASA, Tesla, Facebook, Qualcomm, Google, tam jsou sance pro zahranicni absolventy universit s vynikajicimi predpoklady….. a loterie pak nemusi byt jedinou cestou jak do USA…

Odpovědět

@honza:
Jak zmínila Mia, pro opravdu šikovného vysokoškoláka není loterie jedinou cestou. Pročti si tohle jako možnou motivaci.

Odpovědět

Kde sa da prosim zistit kolko ludi sa prihlasilo zo SR/CR? Hore vidim len kolko bolo vybranych , avsak mna by zaujimalo aj kolko ludi sa prihlasilo. Dakujem.

Odpovědět

Dobrý den, Ahoj,

Zajímala by mě taková hloupost, co když si podám tuto žádost do loterie a pak budu chtít do US vycestovat? Můžou mě poslat zpátky z důvodu podezření?

Díky

Odpovědět

@Matěj:
Co vím, tak ne. V diskusi o jednom z předchozích ročníků (nepamatuji si kterém) se o tom diskutovalo. Nikdo z přihlášených s vestou do USA prý neměl problém.

Odpovědět

@Matěj: Zpatky te muzou poslat kdykoliv, pokud nejsi obcan USA. Co se tyce tveho dotazu, tak registrace v loterii nebo vylosovani te nijak neomezuje pri vstupu do USA nebo pri vyrizovani ESTA/Viza. Odeslanim formulare DS-260 projevis zajem emigrovat do USA a to uz muze zpusobit jiste problemy.

Odpovědět

What Is the eastimeted time to collect my passport from the USA Embassy after dv lottery interview ?

Odpovědět

Co říkáte na letošní losovačku? Dost slabota teda. Bohužel máme letos jen 31 “výherců”, což v přepočtu na obyvatele je jedno z nejmenších čísel v Evropě.
https://www.green-card.com/winner-statistics/?year=2019

Odpovědět

@Michal:
Brát to v přepočtu na obyvatele je nesmysl. Ber to k počtu přihlášených. Navíc, jestli se nepletu, tam jsou různé koeficienty, aby počet vylosovaných byl spravedlivý a rovnoměrný i z dlouhodobého hlediska.

Odpovědět

@Franta:
Je to tak, trochu špatně jsem to napsal…Je fakt, že třeba jinde mají víc přihlášených. Třeba Albánie má každý rok přes 300 000 registrovaných, ale i tak jim to pravidelně vychází 1,2-2% z registrovaných už dobrých 15 let. U nás je to třeba letos jen nějakých 0,3% z registrovaných což už třeba oproti jiným státům je opravdu nižší číslo. Píšou, že počet přidělených karet se odvíjí od posledních 5 let a to je to čemu nerozumim. U nás jsme za posledních 5 let dostali relativně dost nízký počet zelených karet v loterii a pochybuju, že mimo loterii to byly nějak zásadní čísla….jedině, že se hodně čechů v posledních letech například “přiženilo/vdalo” do Ameriky :-)

Odpovědět

Dobry den… Chtěla bych se zeptat pokud je člověk vylosovaný v loterii do jaké doby je potřeba vyplnit DV-260? Chapu ze čím dřív tím lip ale je tam i nějaká lhůta do kdy přesně to musí být vyplněno a odesláno? Děkuji moc za všechny odpovědi …

Odpovědět

@Klarisa: Neni pravda, ze DS-260 musi byt odeslan co nejdrive. To chce jen KCC, aby vedeli, kolik lidi zareagovalo a oni mohli naplanovat Visa bulletin. Neziska se tim zadna vyhoda, na pohovor se chodi podle prideleneho CN vzestupne. Pokud mas nizke CN, muzes odeslat DS-260 drive a pojdes i drive na pohovor. Lide s vysokym CN by nemeli s odeslanim DS-260 spechat. Pokud vylosuji hodne lidi, jako je tomu letos, lide s vysokym CN se vubec nedostanou na radu. Odeslanim DS-260 projevi zajem emigrovat do USA a pokud pristehovatelske vizum neziskaji, muzou mit problem se ziskanim nepristehovatelskeho viza v budoucnu. Je lepsi nekolik mesicu pockat, sledovat Visa bulletin a podle toho se rozhodnout, jestli ma cenu to vubec zkouset.
Ale zpet k tvemu dotazu.
Slysel jsem o lidech, co odeslali DS-260 tri mesice pred koncem fiskalniho roku a podarilo se jim projit pohovorem a ziskat vizum na ambasade. Je bezpecnejsi odeslat DS-260 nejpozdeji 4-5 mesicu pred koncem fiskalniho roku.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.