Vízum do USA: Cena, kde žádat, informace o pohovoru a dotazy

Naprostá většina těch, kteří cestují do USA, si dnes vystačí s biometrickým pasemcestovní registrací ESTA. Nemusí jezdit na velvyslanectví ani na žádný pohovor – přes internet vyplní formulář, zaplatí poplatek a mohou vycestovat. Tento článek se věnuje té druhé skupině – lidem, kteří musí nebo z nějakého důvodu chtějí požádat o nepřistěhovalecké vízum do USA.

Žádost o vízum do USA | © N i c o l a / Flickr.com & slgckgc / Flickr.com

Kdo musí žádat o vízum do USA?

O vízum do Spojených států amerických musí žádat všichni ti, pro které platí alespoň jeden z následujících bodů:

 • nebyla jim schválena cestovní registrace ESTA
 • chtějí v USA pobývat více než 90 dní
 • do USA cestují za účelem pracovního, výměnného nebo studijního pobytu

Kde žádat o vízum do USA?

O vízum můžete žádat na jakémkoliv velvyslanectví Spojených států amerických. Čechům slouží Velvyslanectví USA v Praze na Malé Straně. Povinnost zúčastnit se pohovoru nemají děti mladší 14 let za předpokladu, že jejich rodiče mají platné nepřistěhovalecké vízum.

Na pohovor se musíte objednat alespoň o den dříve do 12:00 hodin na internetových stránkách USTravelDocs.com. Pro objednání termínu je nutné se nejprve zaregistrovat.

Cena víza do USA a vízové poplatky

Poplatky za víza do USA se liší v závislosti na konkrétní kategorii:

Typ vízaVýše poplatku
Nepřistěhovalecká víza
stáže a pracovní cesty (B-1), turistika (B-2), studium (F-1 a M-1), výměnný pobyt, palubní posádka (C-1 a D), novináři (I)
160 USD
Nepřistěhovalecká víza
kategorie H, L, O, P, Q a R
190 USD
Nepřistěhovalecká víza pro investory
kategorie E
270 USD
Nepřistěhovalecká víza pro snoubenky a snoubence
kategorie K
240 USD

Poplatky se hradí ještě před vlastním pohovorem, výhradně na zmiňovaných internetových stránkách USTravelDocs.com. K platbě můžete použít platební kartu, zadat příkaz k úhradě přes internetové bankovnictví, nebo zajít osobně do banky.

Co je potřeba a postup žádosti o vízum do USA?

Při žádosti o vízum do Ameriky postupujte dle těchto bodů:

 1. Nejprve se rozhodněte, o který typ víza máte zájem
 2. Vyplňte formulář DS-160 (žadatelé o vízum typu N, S, T nebo U vyplní místo něj formulář DS-156).
 3. Výhradně prostřednictvím oficiální stránky USTravelDocs.com uhraďte poplatek za vízum (ceny jsou uvedeny výše) a sjednejte si termín vízového pohovoru na americké ambasádě. Přihlásit k pohovoru se musíte alespoň s denním předstihem a nejpozději do 12:00 hodin. To znamená, že pokud máte zájem jít na pohovor v úterý, musíte se přihlásit do pondělního poledne.
 4. S předstihem maximálně 15 minut se dostavte na americké velvyslanectví, nezapomeňte si s sebou vzít dokumenty, které jsou popsány za dalším nadpisem tohoto článku.

Dokumenty potřebné k předložení žádosti o vízum do USA

K vízovému pohovoru si s sebou musíte povinně vzít tyto dokumenty:

 • Cestovní pas
 • Potvrzující stránku (“confirmation page”) vyplněného formuláře DS 160
 • Doklad stvrzující zaplacení poplatku na USTravelDocs.com
 • Fotografii pasového formátu (51 mm × 51 mm, nebo 5×5 cm) a s bílým pozadím

Spolu s tím doporučuji přinést následující dokumenty, které mohou zvýšit pravděpodobnost udělení víza:

 • Bankovní výpisy za poslední 3 měsíce
 • Pracovní smlouvu  z vašeho stávajícího zaměstnání
 • Zvací dopis od soukromé osoby nebo obchodního partnera, kterého jedete navštívit
 • Studenti nechť přinesou potvrzení o studiu a studijní index
 • Podnikatelé ať přinesou výpis ze živnostenského nebo obchodního rejstříku
 • Manželské páry nechť přinesou oddací list a v případě žádosti o dětské vízum také rodný list potomka
 • U některých typů pracovních víz přineste pracovní petici

Pro některé typy víz je třeba předložit ještě další dokumenty:

 • Víza F a M: Podepsaný originál formuláře I-20, doklad o zaplacení poplatku SEVIS a v případě, že chcete pokračovat ve studiu, předložte index nebo dopis z vaší školy se zaznamenaným prospěchem.
 • Víza J: Podepsaný originál formuláře DS-2019 a doklad o zaplacení poplatku SEVIS. Účastníci programu Work and Travel musí předložit index a potvrzení o studiu, účastníci středoškolských výměnných pobytů pak kontaktní informace na hostitelskou rodinu v USA.
 • Víza  H, L, O, P a R: Oznámení o schválení I-797, podpůrné dokumenty a u žadatelů o vízum L navíc nový formulář I-129S.
 • Víza C1 a D: Pracovní smlouvu či dopis od zaměstnavatele a pokud se vás to týká, tak ještě námořní knížku.

Během cesty do USA budete vyplňovat ještě formulář I-94celní deklaraci.

Fotografie na vízum do USA – pravidla, rozměry a parametry

Při žádosti o vízum je nutné předložit ještě jednu fotografii s atypickým čtvercovým poměrem stran. Instrukce, jak má fotografie vypadat, si můžete přečíst níže, nebo na tétona této americké stránce, kde si fotku můžete rovnou prověřit online nástrojem. Fotografii můžete použít buď digitální, nebo oskenovanou z vyvolaného obrázku (nicméně to je dnes již passé). Každopádně by neměla být starší než 6 měsíců.

Požadavky na fotografii na americké vízum

 • Rozměry
  V případě digitální fotografie jsou minimální rozměry 600×600 pixelů a maximální 1 200 × 1 200 pixelů. Rozhodnete-li se fotku skenovat z papíru, musí být výchozí velikost fotografie alespoň 51 × 51 mm a rozlišení při skenování minimálně 300 pixelů na palec.
 • Barva
  Fotografie musí být barevná v RGB barevném spektru.
 • Formát souboru
  Akceptován je výhradně formát .jpg.
 • Velikost souboru
  Maximálně 240 kB, komprese smí být nanejvýše 20:1.
 • Obsah fotografie
  Fotografie na americké vízum musí zpředu zobrazovat celý obličej, krk a ramena. Výraz musí být neutrální, bez úsměvu, s otevřenýma očima a pohledem směřujícím přímo do fotoaparátu. Hlava musí být umístěna uprostřed fotografie a nesmí směrovat nahoru, dolů, na stranu nebo k ramenům. Všechny obličejové rysy musí být vidět a naopak nesmí být vidět další objekty, lidé nebo jiné části těla žadatele. Velikost hlavy od temene včetně vlasů až po bradu musí tvořit 50 – 69 % z celkové velikosti fotografie. Pozadí fotografie musí být jednoduché, světlé a bez stínů.
 • Technické požadavky na fotografii
  Celá tvář musí být ostrá, ale nikoliv přeostřená. Jas i kontrast musí být rovnoměrný, správná fotografie musí být bez stínů ve tváři nebo na pozadí, podexponování nebo přeexponování je nežádoucí.
 • Ostatní požadavky
  Brýle jsou na fotografii povoleny za předpokladu, že mají čirá skla a neodráží světlo, stíny a obroučky nezakrývají oči. Brýle s tmavými skly jsou povoleny pouze ze zdravotních důvodů. Přikrývky hlavy nebo klobouky jsou dovoleny výhradně z náboženských důvodů, nesmějí však zakrývat žádnou z částí žadatelova obličeje.

Příklady přijatelných i nepřijatelných fotografií na vízum naleznete na této stránce.

Vízový pohovor na ambasádě

Americká ambasáda se nachází na adrese Tržiště 15, Praha 1 – Malá Strana (zobrazit na mapě), nejbližší stanice metra je Malostranská, nejbližší tramvajová zastávka Malostranské náměstí (linky 12, 20, 22).

Jak je zmíněno výše, schůzku na vízový pohovor je třeba mít předem sjednanou. Při domlouvání schůzky je nutné sdělit i jména všech doprovázejících osob. Z bezpečnostních důvodů není možné přijít dříve jak 30 minut před časem sjednané schůzky. Na vrátnici vám budou odebrány všechny elektronické přístroje, jako jsou telefony, tablety nebo notebooky.

Dotazy ohledně víz do USA

Je možné přenést platné americké vízum ze starého pasu do nového?

Ne, v takovém případě je nutné požádat o nové vízum. Americká legislativa sice umožňuje použít starý pas s platným vízem spolu s novým, platným pasem, nicméně tento postup odporuje českým zákonům.

Již mám vízum do USA, ale platnost pasu mi brzy vyprší. Jaká je minimální povinná doba platnosti pasu po mém opuštění Spojených států amerických?

Pro Českou republiku neplatí povinnost platnosti 6 měsíců po odletu. Jinými slovy, z USA se můžete bez problémů vrátit pouhý den před koncí platnosti pasu.

Mohu o vízum do USA požádat v jiné zemi, nebo musím žádat vždy v České republice?

Vždy je lepší podávat žádost o vízum v České republice (resp. v zemi, kde máte trvalý pobyt), nicméně dle zákonů můžete žádat na jakémkoliv americkém konzulátě kdekoliv na světě. Počítejte s tím, že v takovém případě ale může být žádost o vízum komplikovanější, neboť Američané mohou žádat důkaz, že se hodláte vrátit do země svého trvalého bydliště.

Mohu žádat o vízum do USA v případě, že jsem byl odsouzen?

Ano, požádat o vízum můžete, nicméně na pohovor musíte navíc přinést veškeré dokumenty týkající se vašeho přestupku, přečinu či trestného činu. Jedná se zejména o rozsudek, datum soudního procesu a druh přestupku.

Kdo všechno musí osobně absolvovat vízový pohovor?

Osobně k pohovoru musí přijít všichni žadatelé ve věku od 14 do 79 let včetně. U dětí mladších 14 let stačí, když přijde alespoň jeden z jejich zákonných zástupců. Osoby starší 80 let nemusí na pohovor vůbec. Výjimku mají rovněž diplomaté směřující do Spojených států amerických za pracovní misí včetně té do mezinárodních organizací typu OSN.

Kolik peněz musím mít na účtě, abych dostal vízum do USA?

Žádná částka není pevně stanovena, nicméně měla by být tak vysoká, abyste s ní pokryli veškeré náklady na dobu pobytu.

Vrací se poplatek za americké vízum v případě jeho neudělení?

Ne, poplatek je nevratný.

Jak dlouho trvá vyřízení víza do USA?

Záleží na vaší rychlosti a aktuální dostupnosti volných termínů. Americká strana uvolňuje termíny na pohovor s předstihem několika dnů. Po vyřízení a schválení víza vám bude doručeno kurýrem.

25. června 2018 Petr Novák ,

Diskuze k článku (545 komentářů)

Franta (3802)
8.6.2018
21:57

@Ján:
Pokud splní podmínky víza, tak mu ho nejspíš dají.
V USA ho určitě postihovat nebudou, nic tam (zatím) neprovedl. A u vás si to s ním už vyřídili.
Domů mohou poslat kohokoliv, i netrestaného. Jeho by ale spíš jen vrátili na loď a nedovolili by mu opustit přístav/kotviště.

Odpovědět
David Duc (1)
16.6.2018
10:46

Dobrý den,
nevíte, jak funguje získávání vízu do USA u lidí ze 3.zemí s trvalým pobytem v EU?

Děkuji za odpověď

Odpovědět
Jana Tauerová (1)
9.7.2018
11:19

Dobrý den,

chci se zeptat , jestliže si teď zažádám o ESTA …, pojedu do USA v září, nebo v říjnu na měsíc…,
lze si v lednu, nebo v únoru zažádat o vízum ? a vycestovat pak třeba v únoru…atd na vízum a nejen na ESTA, nebo opakovaně zažádat o ESTA až po uplynutí její půlroční platnosti…

Tzn. nyní chci jet do USA jen na měsíční návštěvu, asi od února tam chci pobývat asi déle … než tři měsíce …. Jak to mám nejlépe provést ? … ( v případě zasnoubení)

Děkuji za radu.

Odpovědět
Franta (3802)
9.7.2018
20:55

@Jana Tauerová:
Tak od konce. V případě zasnoubení si zažádej o snoubenecká víza.

ESTA nemá půlroční platnost. Platí 2 roky a jeden pobyt je až 90 dní. Cestovat lze opakovaně po dobu platnosti. Na delší pobyt je lepší turistické vízum B-2, tak je pobyt až 6 měsíců. Ale jestli plánuješ zásnuby a svatbu, tak bych asi šel rovnou do toho snoubeneckého. Zkus to probrat s nápadníkem.

Odpovědět
Kateřina (1)
17.7.2018
11:31

Dobrý den,

Mám dotaz. Můj manžel je američan i čech a tak má dvojí občanství, já mám jen české. V září plánujeme odcestovat do států. Prozatím bych si vplnila ESTA a až na místě bychom se rozhodli jestli tam chceme zůstat a to bych si pak požádala o green card tam. Je to možné to takhle udělat, a nebo musím být přítomná v čechách když žádám o zelenou kartu?

Moc děkuju za odpověd!

Odpovědět
Franta (3802)
17.7.2018
18:57

@Kateřina:
Jako manželka Amíka to budeš mít jednoduší. Ale jet tam na ESA a žádat o GC není úplně správný postup. Mohli by prudit. Soce by to asi nezamítli, ale bylo by to složitější. Lepší bude si rovnou začít vyřizovat papíry. Ať manžel skočí na ambasádu a zjistí, co a jak.

Odpovědět
oliz123@seznam.cz (6)
19.7.2018
10:57

Dobrý den,příští rok letíme na Floridu a chtěli bychom sebou vzít vnuka,byl by to problém ? A co by v tomto případě bylo potřeba za doklady.? Děkuji Olina

Odpovědět
Petra (1)
9.8.2018
18:05

Dobrý den, předem musím říct , ze vaše odpovědi na otázky jsou opravdu profesionální a užitečné . Procetla jsem skoro celou diskuzi ale nenašla jsem nic podobného mého případu . Byla jsem ve státech 1998-2003 na turistické VISA a jak většina Čechů jsem tam také pracovala , v 2003 jsem se rozhodla ze chci domu a tak jsem odletěla . Teď po 15 letech bych se chtěla jen podívat zpět , mám tam pořad plno kamarádů se kterými jsem pořad v kontaktu a když jsou v Evropě tak se s nima setkávám. Teď bych chtěla já jet za nima. To ze jsem přešla legální dobu a ze mohu zadat VISA nebo estu až po 10 letech což bych splňovala , mám práci kde pracuji jako manazer posledních 10 let a do toho studují k tomu jsem v žádosti o irské občanství . Co jediné se obavám o zadost je ze jsem měla DUI které jsem cele absolvovala i se soudem , což b bylo Ok ale těsně než jsem odjela jsem dostala druhé DUI ale už jsem to neabsolvovala jelikoz jsem týden na to letěla do ČR je možné ze budu mít problém ? Děkuji za odpověď

Odpovědět
Franta (3802)
9.8.2018
23:55

@Petra:
To překročení by už takový problém být nemělo. To DUI je horší.
Kámoš za druhé dostal kauci 4.000,-USD, takže to berou opravdu vážně. Setkal jsem se s Texasanem, co se kvůli druhému DUI, respektive kvůli trestu za něj, narychlo odstěhoval do Kalifornie a do Texasu teď nemůže, protože by ho tam rovnou sebrali. Aspoň tak mi to říkal při setkání v baru.
Víš své case number? Mělo by se podle toho dát dohledat, jak na tom tvůj případ je. Na “justičních” stránkách daného státu (města, okresu) by to mělo být. Dost možná jen nebudeš moct tam, kdes to měla. Ale je to jen má dedukce. Než vyrazíš, tak si to vše radši ověř. Kámoše tam máš, tak ti třeba pomůžou.

Odpovědět
Mesi (769)
10.8.2018
4:12

@Petra: Ty jsi dobre cislo. Dve DUI, to uz je v USA poradna nalepka. S takovou historii American jen tak nesezene praci, natoz aby si sem pustili cizince. No, kazdopadne, na silnici te doufam nikdy nepotkam, protoze kombinace Cech + 2x alkohol za volantem v zahranici, to nechces potkat.

Odpovědět
Dominik (1)
18.8.2018
8:43

Pokud potřebuji na poslední chvíli změnit destinaci, kde budu v USA pobývat, přičemž v žádosti o vízum (formulář DS 160) mám vyplněnou destinaci původní, ve které pobývat nebudu, může to být na ambasádě problém? Musím vyplnit nový formulář a znovu platit poplatek?

Děkuji za odpověď

Odpovědět
Lenka (4)
19.8.2018
9:18

Ahoj,chceme s manželem požádat o vízum, máte někdo zkušenost s tím zda můžeme pohovor na ambasadě absolvovat společně nebo musíme každý zvlášť.Děkuji

Odpovědět
Nikola (1)
23.8.2018
22:36

Ahoj všem,

mám dotaz, co se snoubeneckého víza týče: Ve zkratce…během návštěvy USA jsem se seznámila s mým již nynějším snoubencem. Chystáme se tedy požádat o snoubenecké vízum K1. Dokázal by mi prosím někdo přiblížit průběh? Zda žadatel o vízum mám být já z ČR, či on z USA, co a kde následuje po žádosti, jaké náležitosti žádost vyžaduje a cca jak dlouho celý proces může trvat? A jestli je důležité být v době žádosti zaměstnaná, nebo by mohl být problém v tom, být vedena na ÚP?

Předem děkuji za reakce.
Nikola

Odpovědět
Mesi (769)
25.8.2018
18:39

@Nikola: Nez aby tu nekdo vypisoval ten vcelku slozity proces, co treba si postup nastudovat na strankach USCIS?
Zadat musi vzdy obcan.

Odpovědět
Liliia (1)
26.9.2018
18:16

Dobry kdyz chci normalni vizum do usa, Aby jsem tam mohla zit, a pracovat tak jakej formular mam vyplnit?

Odpovědět

@Liliia: oddaci list s obcanem USA

Odpovědět
Franta (3802)
26.9.2018
19:07

@Liliia:
Na Hlavním nádraží v Praze je vzadu za 41. nástupištěm kancelář, na dveřích je nápis Lampárna. Nenech se odradit a chtěj tam formulář “Normální vízum do USA na žití a pracování”.

Pořádně si to tu pročti, protože jsi to neudělala. Kdybys to tu četla, tak víš, že nic takového není.

Odpovědět
Mesi (769)
27.9.2018
3:46

@Liliia: Oh My God!!! Tuhle veticku se nauc, hodne se v USA pouziva. Ale jeste predtim si dej tu praci a precti si to tady a myslim, ze se pak za svoji otazku trosku zastydis. A neboj, nenormalni vizum jen tak nedavaji :o) A ted vazne: soude pouze podle strucnosti a obsahu tveho dotazu, bude velmi tezke vizum, ktere ti oboji zajisti, ziskat. To je fakt, ne nic proti tobe.

Odpovědět
Helena (6)
27.9.2018
16:11

@Kateřina: ahoj Kateřino , ja Češka- oddáni v San Francisku- manžel Američan . Jediny problem se žádostí o Green Card je ze po podání žádosti v Americe nesmíš opustit státy do jejího vyřízení .
A ja teda po zvážení všeho podala zadost a čekala v Čechách nechat se zamknout v Americe na neurcenou dobu se mě nechtělo . Čekala jsme dva roky v Čechách . Mezi Tím jsem samozřejmě jezdila za mužem na Esta .
Pak mi došlo , že by jistě z vážných důvodu povolili vycestovat zpět . Ale nevím jak a kde se ptát o povolení . Možná by se i zkratilo čekání na pohovor na Green Card, pokud bys žádala ve státech.
Ale netuším koho se zeptat – Green Card kancelare nemá a na oficialní dotaz na jejich stránkách nikdy nikdo nereagoval .
Zkus si možná požádat o půlroční víza na pražské ambasádě budes mít více prostoru zůstat v USA legálně a najdi svůj očkovací průkaz ( ušetří ti to aplikaci šesti nových vakcín ) Helena

Odpovědět

Dobrý den,

Mám dotaz ohledně víza typu B2. Před rokem jsem letěl na vízum B2 (turistika) do USA a za 14 dní letím opět do USA, ale pouze přestupovat na letadlo. Podle mého pasu vízum má platnost do roku 2027. Znamaná to tedy že můžu do roku 2027 uplatňovat neustále mé vízum B2 a vstoupit do USA vícekrát? Momentálně budu pouze přestupovat, a tak jsem se chtěl zeptat, zda můžu uplatnit na letišti mé vízum B2 nebo si musím zažádat o ESTA?

Děkuji za odpověď.

Petr

Odpovědět
Franta (3802)
15.10.2018
21:51

@Petr:
Ano, po celou dobu platnosti víza můžeš cestovat do/přes USA.

Odpovědět
Michal (6)
24.10.2018
20:31

Zdravim, mam priatelku ktora byva v Amerike. Spolu sme uz skoro 2 roky. V oktobri 2017 som ju isiel pozriet na 2 tyzdne. Letel som tam cez ESTA. Vo februari 2018 som tam mal ist na 3 mesiace, zas cez ESTA. Na letisku na customs ma poslali do “druheho kola” a tam sa ma pytali rozne otazky ohladom mojej navstevy a pobytu atd… Volali aj priatelke. Isiel som tam bez zvacieho dopisu a kedze som mal len 19 nemam ziadne nehnutelnosti. Bola to nase druhe stretnutie, priatelka este neletela sem do EU. Panovi tam sa to zdalo podozrive a poslal ma prvym letom domov, ze tam chcem ostat a nevratit sa naspat. Mam zamietnutu ESTA a do USA mozem len cez viza. Teraz cez leto ma prisla pozriet ona, bola tu 5 tyzdnov. A teraz k veci ohladom ktorej sem pisem… Chcem sa spytat ake mam sance na to aby som sa dostal do Ameriky a co robit. Jej otec a brat su ochotni mi sponzorovat viza, bavili sme sa o tom ze sa vezmeme a zalozime rodinu. Bolo by lepsie tam len ist na par mesiacov alebo rovno zaziadat o viza s trvalym pobytom. Ked tak ake viza zaziadat, ci ja alebo ona. Dakujem za kazdu radu.

Odpovědět
Franta (3802)
24.10.2018
20:56

@Michal:
Vízum rovnou s trvalým pobytem nedostaneš. Na to zapomeň.

Buď klasické turistické, pak bude fajn zvací dopis, kde se za tebe zaručí. Nebo snoubenecké, na to koukni na uscis.gov. To snoubenecké, pak dá vlastně zapravdu tomu imigračnímu. :-) Ale to je celkem jedno, protože to teď budete spolu vyřizovat přímo.

Pokud jsi si vztahem a přesunem za oceán jistý, tak jdi do toho snoubeneckého, ale ani s ním to nebude hned, a časem svatba. Pokud ještě váháš, tak zkus turistické, to ti umožní být tam až půl roku. Uvidíš, jak ti to tam sedne a pak můžeš zkusit zažádat o změnu statusu nebo rovnou svatbu. Ale počítej, že i tam je administrativa a úřední šiml aktivní.

Ale pořádně si prostudujte ten http://www.uscis.gov, tohle jsem nikdy nepotřeboval, takže je to jen takový hodně stručný (a asi i hodně zjednodušený) výtah z toho, co jsem pochytil.

Odpovědět
Vašek (155)
24.10.2018
22:24

@Michal:
Pokud tě imigrační poslal domů, na jakékoliv vízum v nejbližších letech zapomeň.

Odpovědět
Michal (6)
25.10.2018
23:42

@Franta: Ahoj, diky moc za odpoved, nechapem vsak tejto casti ” To snoubenecké, pak dá vlastně zapravdu tomu imigračnímu. :-) Ale to je celkem jedno, protože to teď budete spolu vyřizovat přímo.” Myslis to tak ze by mi to s tym co sa mi stalo pomohlo ci prave naopak ? Niekto iny napisal ze ak ma imigracne poslalo domov ze na viza mozem v blizkej buducnosti zabudnut… zasa davat 200+ eur za ziadost o viza a nedostat ich mi pride luto. Kadzopadne, vztahom som si isty, a aj so stahovanim tam… takze co teda ? :D Som v tychto veciach laik za to sa ospravedlnujem :D . V papieroch co mi dali stoji “VWPP refusal” V podstate mam zakazanu len estu, ale stoji tam ze pre buduce navstevy USA budem potrebovat visa.

Odpovědět
Franta (3802)
26.10.2018
16:33

@Michal:
Tak ty jsi tam jel jako turista, nepustili tě, protože mysleli, že tam zůstaneš. Se snoubeneckým vízem to spěje ke svatbě a přesunu do USA. Takže vlastně “měli pravdu”. :-) Jasně, nebyl to původní plán, ale teď to tak může vypadat. Ale tohle už se dotyčný úředník na letišti nedoví.
Na ambasádě budeš mít větší prostor k vyjádření se k situaci a vysvětlení okolností. A pokud tě podpoří rodina tvé vyvolené, tak bych se nebál jít tam hned, jak budeš mít vše pohromadě. Ostatně i tady na webu lidé psali, že je sice na ESTA nepustili, ale rovnou jim řekli, že pokud chtějí do USA, tak musí na ambasádu pro víza a nikdo nepsal, že až za několik let. Ambasáda má přeci jen větší možnost si tě proklepnout, přineseš totiž s sebou požadované dokumenty a tak. A také tě poslali domu hned na letišti, takže jsi byl jen málo přesvědčivý/důvěryhodný a nedeportovali tě za nějaké porušení zákonů. Takže není důvod, aby tě teď několik let “dusili” doma. Ostatně i v případě zamítnutí víza je doporučovaná pauza do další žádosti +/- rok a ne roky. Ale hlavně se musí změnit tvé záruky natolik, abys prošel pohovorem.

Projeďte si http://www.uscis.gov, ty si zjisti na ambasádě, co je třeba, oni ať zjistí u nich, co je třeba a až to budete mít připravené, tak to rozjeď. Koukni i na http://www.immihelp.com, tam se dají najít dobré rady. Případně pokud je možnost, tak zkuste i nějakého dobrého imigračního právníka.

Odpovědět
Pavla (6)
27.10.2018
11:35

Dobrý den prosím jak dlouhou sezonu může dát v USA zaměstnavatel nebo-li (příbuzný) uchazečům o práci je to podmínkou států USA nebo je to na zaměstnavateli jak dlouhou sezonu si určí.
A pokud po úspěšném vyřízeni pracovního povolení spolu pracovním vizem a  poté podaným pristehovatelskym může prozatím také i manželka spolu s dítětem pobyvat po dobu sezóny s uchazečem jaké vizum by potřebovali? Prozatim turistické ?nebo se dá normálně pobývat v USA během čekací doby na pristehovatelske vízum které je na dlouhou cestu čekání ale rád by tam zůstal během toho všeho uchazeč spolu s manželkou a dítětem prosím jak začít krok po kroku předem děkuji

Odpovědět
Franta (3802)
27.10.2018
12:03

@Pavla:
Pokud to onen příbuzný myslí vážně, tak pro něj nebude problém zajít na úřady a vše si řádně zjistit.
Dotaz je napsán trochu zmateně, tak jak ho chápu, je šance na kladné vyřízení minimální. Doporučuji si přečíst Veržánu.

Odpovědět
Mesi (769)
28.10.2018
18:33

@Pavla: Neni to napsani moc jasne, ale odhaduji, ze se zajimas o sezonni praci… Veskere dokumenty by mel zaridit potencialni zamestnavatel (pokud to neni pres agenturu). Pokud opravdu jde o sezonni praci, tak zapomen na imigrantske vizum (zelenou kartu). O tu zada take zamestnavatel a neumim si predstavit, ze by ji ziskal pro sezonniho pracovnika, protoze o ni muze pozadat az po urcite dobe. Pracovni povoleni tedy viza tusim B, H, … jsou i pro manzela, manzelku, deti. Zalezi na typu viza, jestli partner muze v USA take pracovat. Nevim, jak je to s pobytem manzelky v pripade sezonni prace. Ano, behem vyrizovani pristehovaleckeho viza dotycny muze pobyvat v USA, protoze ma platne pracovni povoleni a soucasny zamestnavatel mu zelenou kartu zarizuje. Ale nefunguje to tak ze: mam v USA znameho, ktery by mne mohl zamestnat, takze hura – je to vyrazne slozitejsi.

Odpovědět

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, zda-li je opravdu těžké získat turistické vízum B2? Obávám se případného pohovoru na ambasádě, tak bych ráda za informace a případně zkušenosti. Předem děkuji.

Odpovědět
Lukáš (390)
31.10.2018
16:47

@Ann:
Ahoj, B2 je základní turistické vízum…není to nic mimořádného.
Jen jim musíš uvěřitelně vysvětlit, proč ti nestačí cestovat na ESTA, kde je jedna cesta na max. 90 dní (u B2 tuším že až 6 měsíců a v mimořádných případech lze poté z USA prodloužit)
Takže pokud je přesvědčíš, že nemáš v plánu v USA zůstat, máš dost financí a vazeb na ČR, ale máš naplánovaný trip na 4 měsíce…tak by ti neměli házet klacky pod nohy.

Odpovědět
Franta (3802)
31.10.2018
19:43

@Ann:
Jak píše Lukáš, vízum není “opravdu těžké získat”, ale je to o něco náročnější než dříve. Právě kvůli ESTA, což je pro standardního dovolenkáře dostačující.
Parky jihozápadu se dají rychlíkem projet za 14 dní, ale pokud se chceš všude pořádně porozhlédnout a vychutnat si to, tak to chce víc času. Takže pokud na ambasádu dorazíš s dobře připraveným plánem (cestovním i finančním) a itinerářem, přidáš k tomu pevné vazby na ČR, tak by neměl být problém vízum získat.

My loni s bráchou jeli ze SF – LA vnitrozemím a zabralo nám to 16 dní. Takže pokud takhle pojedeme parky, tak nám nebude stačit ani to B-2 s prodloužením. :-)

Odpovědět
Karolína (1)
2.11.2018
18:54

Dobrý den, mám jeden dotaz ohledně víza které jsem nikde nedohledala. Momentálně pracuji pouze na dohodu o provedení práce, jsem OBZP tudíž si platím sama zdravotní pojištění. Bude to problém v žádosti že nemám smlouvu ale pouze dohodu ? Pracovala jsem takto spolu se studiem a to jsem ukončila a momentálně mi finance stačí takto. V usa plánuji být cca 5 měsíců, mám i zvací dopis od firmy ve které přítel pracuje, letím tam pouze na ”dovolenou” za ním, poté se vrátím zpět do ČR. Moc děkuji za odpověď!

Odpovědět
Franta (3802)
2.11.2018
19:32

@Karolína:
Tak problém by to být neměl. Otázkou je, jak to budou brát v případě, že budou chtít řešit financování cesty. Někdy se na to neptají vůbec, jindy to řeší detailně. 5 měsíců je dost, tak možná budou chtít vědět, kdo to bude platit. Finance ti stačí na “přežití” tady, ale zaplatí i dovolenou? Asi ti s tím pomůže přítel, ale něco vlastního bys měla mít také, lépe to vypadá.
Zvací dopis je fajn, jen nevím (nemám osobní zkušenost), jak koukají na dopis od firmy. Aby je nenapadlo, že tam pak budeš pracovat. Ale asi to bude v pořádku, protože přítel se za tebe moc zaručit nemůže, není místní, tak se zaručí zaměstnavatel.

Jak dlouho máš po studii? Mohla bys říct, že po škole ještě nepracuješ naplno, chceš teď trochu cestovat a strávit čas s přítelem. Do práce nastoupíš pak a až se přítel vrátí, tak založíte rodinu. :-) Hlavně ať říkáš pravdu a věří ti to.

Ono to možná, takhle napsané, vypadá strašidelně, ale nemyslím, že budou problémy.

Odpovědět
Patrick (2)
5.11.2018
3:31

Zdravím, dá se v Americe žít i pouze s vízem nebo je potřeba ta zelená karta? S vízem můžu víc jak 90 dní ale co tam prostě žít? Dá se to?

Odpovědět
Franta (3802)
5.11.2018
9:13

@Patrick:
Co myslíš?
Vízum B-2 a ESTA slouží k turistickému pobytu. Máš pocit, že jako turista někde žiješ?

Odpovědět
Dáša (2)
5.11.2018
21:54

Ahoj,

dokázal by mi někdo poradit jestli je nutné žádat o turistické vízum v případě, že byl manžel vybrán v DV lottery ale nakonec nám green card nedali, kvůli nedostatku pracovních zkušeností?
Je to problém a tím pádem už nemůžem žádat o ESTA?
Mám v tom teď zmatek a internet mi taky neporadil.
Děkuju!

Odpovědět
Franta (3802)
6.11.2018
0:35

@Dáša:
Já bych ESTA zkusil. Byli jsme v DV programu, to je něco jiného, než turistika. Je pak ale otázkou, co vše bude vědět imigrační. Aby si nemysleli, že po nezdařeném pokusu o získání GC, se zkoušíte do USA dostat takto.

Odpovědět
Patrick (2)
6.11.2018
2:01

@Franta: to sice ano ale jestli by se to tímhle dalo nějak obejít ?

Odpovědět
Franta (3802)
6.11.2018
9:57

@Patrick:
Jak obejít?
To je pořád dokola… Proč využívat základní možnosti, když se to dá třeba nějak obejít…

ESTA – platnost 2 roky, maximální doba jednoho pobytu 90 dní, lze cestovat opakovaně po celou dobu platnosti.
Vízum B-2 – platnost až 10 let, maximální doba jednoho pobytu 6 měsíců, lze cestovat opakovaně po celou dobu platnosti.
Ale není to tak, že tam můžeš jezdit stále dokola, abys tam byl dlouhodobě. Je to turistické a to je potřeba brát na zřetel. Jak tam budeš víc než doma, tak jsi podezřelý. I tady na webu lidé psali, že je při třetí, čtvrté dlouhé cestě na ESTA vraceli domů. U víza to není jinak.

Já tam byl kdysi 11 měsíců v kuse. Ale když tam nemůžeš pracovat (legálně), tak ti peníze z účtu ubývají a jednou se budeš muset vrátit do reality. Někdo už má třeba vyděláno, je rentiér, ale i tak to není důvod mu umožnit, aby tam žil nastálo a jen tam utrácel peníze. Ani, když si tam koupíš dům, tak ti to v tomhle směru nic nepřinese. Pořád tam budeš moct jezdit jen jako turista.

Odpovědět
Vašek (155)
6.11.2018
22:48

@Patrick: Obejít se to samozřejmě dá. Výsledkem je pak vyhoštění a v pasu razítko “osoba nežádoucí” na příštích nejméně 10 let

Odpovědět
Mia (161)
7.11.2018
0:10

@Dáša:

Proc to zamitli? Manzel nesplnil to prvotni kriterium a to vzdelani? Pac ty podm vyzadovane prac. praxe a hlavne zarazeni jsou vcelku obtiznejsi..vicemene.

Odpovědět
Mesi (769)
7.11.2018
3:55

@Patrick: Pujdeme-li do dusledku, tak s vizem v USA zit lze. Green Card je totiz karticka vydavana uspesnym zadatelum o imigrantske vizum. Takze pokud ziskas imigrantske vizum, muze s (timto) vizem v USA zit. Jinak ale bylo vse napsano vyse.

Odpovědět
Dave (18)
7.11.2018
11:20

@Dáša: Bylo by dobre, pokud by ses podelila, proc presne vam bylo DV vizum zamitnuto. Nekteri mohou byt ve stejne nebo podobne situaci.
Nemyslim si, ze by vam byla ESTA schvalena, pokud vam bylo v minulosti zamitnuto vizum. Muzete to zkusit a uvidite Turisticke vizum by nemel byt problem ziskat, pokud dekazate, ze mate silne vazby na CR a ze v USA neplanujete zustat.

Odpovědět
Franta (3802)
7.11.2018
11:52

@Mia + @Dave:
Dáša tam píše, že kvůli nedostatku pracovních zkušeností. Je otázkou, zda mu k tomu něco více řekli.

Já předpokládám, že měl manžel maximálně učňák bez maturity a jeho dosavadní praxe nesplňovala kvalifikační požadavky.

– two years of work experience within the past five years in an occupation that requires at least two
years of training or experience to perform. The Department of State will use the U.S. Department
of Labor’s O*Net Online database to determine qualifying work experience.

Odpovědět
Dáša (2)
7.11.2018
17:38

@Franta:
Manžel má výuční list, takže jsme to zkoušeli na praxi. Dělá víc jak 10 let web developera. Museli jsme dokládat strašně věcí ohledně jeho praxe a zkušeností a nakonec řekli že vůbec nechápou co vlastně dělá a zamítli to.
Jinak ESTA nám byla zmítnutá, překvapivě :)
Volala jsem i na ambasádu a tam mě odkázali na Custom and Border Protection se kterými se dělá pohovor na letišti. Tam mi to zvedla neuvěřitelně arogantní úřednice a odbyla mě s tím, že si mám zažádat o ESTA.
V USA rozhodně neplánujem zůstat jde jen o měsíční výlet.
Takže jdu žádat o turistická víza a doufat že se to do prosince vyřeší. Tak držte palce.

Odpovědět
Jakub (4)
1.12.2018
17:42

Tohto roku mi boli zamietnuté turistické víza (B1/B2).
Som vraj mladý a nemám doposiaľ žiadne pevné záväzky na Slovensku,ktoré by dokazovali,že tam nechcem zostať.Vraj to mám skúsiť po nejakom dlhšom období.
Chcem isť do USA navštíviť svojích starích rodičov.
Mohol by som to podľa Vás skúsiť s ESTOU počas nasledujúceho roka?
Je tam vôbec nejaká šanca žeby som sa tam dostal cez ňu?
Alebo je to automatické že ma vrátia na letisku kvôli tým zamietnutým vízam?
(Ešte som o ESTU nikdy nežiadal.Iba o víza pretože som už jedny mal.)

Odpovědět
Lukáš (390)
1.12.2018
18:19

@Jakub:
Měl jsi to udělat přesně obráceně, takhle sis to podle mě na nějaký čas definitivně “zazdil”.
Kdyby jsi namísto víza zažádal o ESTU, tak bys ji spíše dostal,…o vízum žádají totiž lidé, kterým ESTA z nějakého důvodu nestačí…to jsi nevěděl nebo jsi tam opravdu chtěl zůstat ???

O ESTU si klidně teď můžeš zkusit zažádat, je tam ale otázka, zdali ti již bylo někdy zamítnuto vízum…při kladné odpovědi je ti údajně ESTA zamítnutá…přijdeš tak pouze o 4 USD :)

Odpovědět
Franta (3802)
1.12.2018
18:50

@Jakub:
Jak píše Lukáš. Standardnímu turistovi na návštěvě stačí ESTA. K ní mít zvací dopis od “staroušků” pro imigrační a mohlo to dopadnout jinak.
Takhle budeš muset nejspíš opět na ambasádu. Doporučuji nejdříve za rok. Ale hlavně u tebe musí být viditelná změna. Stálá práce, něco na účtu… Prostě, aby je zase nenapadlo, že tam chceš zůstat.

Píšeš, že už jsi vízum měl. Jak často jsi tam cestoval a jak dlouho tam zůstával? Nemělo to vliv na jejich rozhodnutí.

Odpovědět
Nikola (3)
1.12.2018
23:47

Zdravím, prosím o radu. Jsem v usa na turistické vízum na 6 měsíců a chtěla bych si to prodloužit,je nějaká možnost?

Odpovědět
Franta (3802)
2.12.2018
0:33

@Nikola:
Prostuduj si tohle. Já byl díky tomu v USA 11 měsíců v kuse. Ale tehdy to bylo o trochu jednodušší. Navíc jsem měl záruku od příbuzných.
A asi nemusím zdůrazňovat, že je to pouze pro turistický pobyt.

Odpovědět
Vašek (155)
3.12.2018
12:56

@Nikola: Jak už řekl Franta, turistické vízum prodloužit lze. Ale počítej se spoustou otázek na téme “z čeho tam budeš žít?”. A také s tím, že odpovědi si budou prověřovat – a nepřej si, aby v tom našli nějakou nesrovnalost.

Odpovědět
Franta (3802)
3.12.2018
23:38

@Nikola + Vašek:
Já tehdy vyplňoval formulář (myslím že 4 stránky, už si to nepamatuji přesně) a posílal to poštou s bílou kartičkou I-94. Zaplatil jsem money order 120,- USD a čekal. Za více než měsíc, bylo to dost dlouho, už jsem byl nervózní, mi přišla odpověď s potvrzeným datem odjezdu. Datum jsem si volil sám. Mohli mi to zamítnout a napsat do kdy musím opustit USA nebo to povolit podle mého přání, případně povolit prodloužení, ale určit datum odjezdu podle nich. Po celou dobu procesu, až do odpovědi, jsem byl v USA legálně, ta žádost kryla i “překročení pobytu” které nastalo díky delšímu vyřizování než byla uváděná lhůta. Musí se požádat před vypršením pobytu, ale vyřizování se může protáhnout. Tehdy doporučovali podat žádost méně než současných 45 dní. Pro jsem u sebe stále musel mít doklad o odeslání žádosti a potvrzení toho money orderu, kdyby něco, tak to až do rozhodnutí vlastně byla má bílá kartička.
Dnes je to vše elektronicky online, I-94 už není potřeba a taky podražili. :-)

Odpovědět
Nikola (3)
16.12.2018
4:06

Takže vycestování ze země na pár dní na dovolenku (např.Mexico) už je nemožné..? Mě to končí přelomem únor/březen. Myslíte že bych měla už teď podat žádost o prodloužení? Ještě přemýšlím o studiu AJ, ale to taky prý trvá a je výběrové řízení.

Odpovědět
Franta (3802)
16.12.2018
9:38

@Nikola:
“Takže vycestování ze země na pár dní na dovolenku (např.Mexico) už je nemožné..?” – To nefungovalo nikdy. Teda jako způsob, jak si to tam prodloužit. Mohlo to být jen v rámci povolené doby a nemělo to vliv na její trvání, ani jí to nijak nepozastavovalo. Takhle by tam zůstala spousta lidí a jezdila jen vedle na dovolenou.
Prodloužení bych začal řešit v lednu, před tím 45ti denním limitem. Prostuduj si ten odkaz a koukni na formulář, ať to máš vše připravené a zjištěné.

Odpovědět
Petr (1)
2.1.2019
16:08

Zdravím, chtěl bych se zúčastnit týdenního zájezdu přes cestovku do NYC. Momentálně jsem však v podmínce za poškození cizího majetku a tak řeším, zda mám žádat o ESTU, zaškrtnout v druhém bodu v dotazech na způsobilost ANO (škoda byla 20K) a doufat že bude žádost přesto vyřízena kladně nebo je zde šance minimální a já bych měl žádat rovnou o vízum? Napadlo mě to samozřejmě v ESTA zamlčet, ale nemám s tím zkušenosti a nejhorší možnost je pochopitelně otočka domů na letišti v USA. Díky za odpovědi!

Odpovědět
Vašek (155)
2.1.2019
17:25

@Petr: Zkus Estu, v případě zamítnutí stojí jen $4

Odpovědět
Franta (3802)
2.1.2019
17:33

@Petr:
Hele 20k není zase tak moc (na škodu), klidně bych napsal NE.

“Byli jste někdy zatčeni či usvědčeni z trestného činu, který měl za následek závažné škody na majetku nebo vážnou újmu jiné osobě nebo státnímu orgánu?”

Závažnou škodu si představuji vyšší.

Odpovědět
Tomas97 (3)
7.1.2019
17:03

Zdravím, mám dotaz týkající se problematiky pracovního víza v USA. Čekám na potřebné dokumenty od americké společnosti, abych si mohl vyřídit pracovní vízum. Jakmile bude vízum vyřízeno, chtěl bych, aby se mnou jela i partnerka, nicméně nejsme manželé… Otázka zní, je jedinou možností býti manželé, nebo je i nějaká jiná cesta. Pokud má někdo zkušenost, budu rád za feedback. Děkuji za odpovědi!

Odpovědět
Franta (3802)
8.1.2019
0:01

@Tomas97:
Pokud tam chce jen na dovču, tak může zůstat přítelkyní a bude jí stačit ESTA nebo vízum. Pokud tam s tebou bude chtít být celou dobu, tak bude muset být manželka.

Odpovědět
Marina (1)
8.1.2019
4:33

Meli jsme stejnou situace – jsme spolu od roku 2000, mame dite a nestihli jsme vyridit snatek do odjezdu do USA.
Mate nasledujici moznosti:
1) Prvni 5 mesicu muze Vase pritelkyne zit spolu s Vami bez viza (pokud ma bezvizovy vstup – jinak B2). Pak uzavrete snatek a odeslete zadost o zmene ucelu jejiho pobytu bez navratu do CR.
2) Prvni 5 mesicu muze Vase pritelkyne zit spolu s Vami bez viza (pokud ma bezvizovy vstup – jinak B2). Pak zacne studovat a zmeni ucel pobyt na studijni bez uzavreni snatku.
3) Muze pozadat o E-2 vizum v CR nebo o zmene ucelu pobytu jiz v USA po vstupu (potrebuje otevrit firmu s min. investicemi $50.000 s ostatnima podminky).

Uzavreni snatku je jednoduche – na zaklade Vasich pasu (v ruznych statech je ruzny system) – nepotrebujete dokladat neco z konzulatu, apod.

Odpovědět
Martin (1)
8.1.2019
7:54

Zdravím všechny. Pozorně jsem přečetl skoro celé vlákno, ale to co hledám jsem nenašel….
Před 2 měsíci jsem přijel do USA. Jel jsem sem za parťákem na beach volejbalový camp. Tady v L. A. jsou nejlepší trenéři na světě. Oba jsme součástí národního teamu a během našeho soustředění nás vybrali do tréninkového centra místní ligy. Jsem tady na Estu a teď řeším problém, který nastane. Potřebuji odjet z USA na 4 dny na turnaj a pak se vrátit na další soustředění zpět do USA. Vrátím se 14 dní před koncem 90ti dní. Bude na letišti problém, že se po krátké době zase vracím zpět?? Letenku domu mám samozřejmě před uplynutím oněch 90ti dní. Budu mít pro jistotu zvaci dopis volejbalové federace jak v ČR, tak v USA. Tento týden začínám s právníkem řešit víza P1 abych už neměl takové problémy.. Budu teď jezdit častěji a na delší dobu.. Má otázka je, jestli mohu ještě udělat něco navíc a jaké jsou šance, že vše proběhne hladce. Předem děkuji za rady.

Odpovědět
Tomáš97 (3)
8.1.2019
10:16

@Marina: Děkuji za odpověď. Plánujeme v USA být spolu. Vím, že může cestovat na ESTU a 3 měsíce pobývat v USA bez problému. Co bych se ale rád zeptal, jak obtížné je získání víza B2 a jestli maximální délka pobytu přes toto vízum je 5 měsíců. Děkuji

Odpovědět
Franta (3802)
8.1.2019
10:21

@Tomáš97:
Na vízum B-2 je možné být v USA až půl roku. V určitých případech se dá pobyt i prodloužit.
https://www.uscis.gov/visit-united-states/extend-your-stay

Získat vízum je “složitější” než ESTA. Chtějí vědět, proč nestačí standardní turistická doba, jak bude cesta financována a tak…

Odpovědět
Franta (3802)
8.1.2019
10:24

@Martin:
Při takto krátké pauze to může být problém. Ale jestli budeš mít ta potvrzení, tak by to spolu s informací, že již máš zažádáno o P1 mělo být v klidu.

Odpovědět
Vašek (155)
8.1.2019
10:31

@Marina: Možná vám to prošlo, ale popsaný způsob je špatně, je porušením předpisů.
“bez víza”, tedy na Estu můžete být v USA pouze 90 dnů. Podmínkou je USA opustit, změna účelu není možná.
Správný postup je odjet do USA na vízum pro snoubence (K-1), a po svatbě požádat o změnu na imigrační vízum pro manžela.

Odpovědět
Franta (3802)
8.1.2019
10:56

@Tomáš97:
Jak píše Vašek, u ESTA se nedá změnit status. Nebo aspoň ne bezproblémově bez obejití (využití skulin) zákona. U víza B-2 se to změnit dá.
Navíc, co jsem pochopil, tak tam jedeš pracovně a podle všeho se budeš vracet do ČR. Nepíšeš, že je to nastálo. Takže bych si s Amíky nezahrával, aby tě radši neposlali domů.

Odpovědět
Tomáš97 (3)
8.1.2019
13:35

@Franta: Do ČR se samozřejmě budu vracet, ale bude to 1-2 do roka. Na stálo budu v USA a cesty do ČR budou spíše něco jako dovolená. Co jsem se dočetl, aby partnerka měla právo na vízum K1, musel bych být americký občan, což nejsem. Asi to teda vypadá ne ESTU a brzkou svatbu :-D

Odpovědět

@ Tomáš97: Predpokladam ze mluvis o pracovnim vizu H1B. Po svatbe by partnerka dostala vizum H4 (dependent of H1B worker) a tim by mohla byt v USA po dobu platnosti tvojeho H1B viza. Pokud by ti tvoje company pak vyridila zelenou kartu tak by ji tvoje partnerka dostala automaticky take. Jinak jak tu bylo uz receno na turisticke (B2) 6 mesicu a na ESTU 3 mesice.

Odpovědět
Franta (3802)
8.1.2019
23:51

@Tomáš97:
Tím nastálo, jsem myslel napořád. Ty tam podle všeho budeš jen “dočasně” na práci.

Odpovědět
Nikola (3)
9.1.2019
4:22

@Franta: Děkuji za rady. Prosím ještě, nevíte kolik musím mít peněz na účtě? Je tam nějaké povinné minimum? Koukají se na to? Budu mít i dopis od příbuzných, kteří mě v tom podpoří.

Odpovědět
Nikola (1)
9.1.2019
4:29

@Vašek: @Vasek A kolik musím mít na účtě? Je tam nějaká podmínka/minimum, kolik musím mít?

Odpovědět
Franta (3802)
9.1.2019
10:48

@Nikola:
To není dané. Je to individuální, podle plánované doby pobytu a tak. Navíc, účet/finance řešili na ambasádě při žádosti o vízum, imigrační v USA to nemá jak ověřit. Maximálně, že by kontaktovali ambasádu, zda nemají záznamy o tvém tehdejším finančním krytí, které jsi doložila. Ale to by stejně nebylo aktuální a byl by předpoklad, že tvé finance jsou menší, protože v USA už nějakou dobu jsi a nemůžeš tam (legálně) pracovat. To spíš víc pomůže ta záruka od příbuzných.

Odpovědět
Jana (2)
9.1.2019
21:45

Dobrý den, mám dotaz. Do USA jezdím na ESTA opakovaně několik roků, vždy tak 2x ročně na 2-3 týdny, trávím tam veškerou svou dovolenou. Zatím nebyly nikdy žádné problémy. Jsem v zaměstnaneckém poměru (u jedné firmy přes 20 let a s nadstandardním příjmem) a nyní uvažuju o tom, že až s prací skončím, chtěla bych se vydat do USA na delší dobu a jen tak cestovat. Na to mi asi 3 měsíční ESTA stačit nebude. Ještě uvedu, že solventnost výpisem z účtu a vlastnictvím nemovitostí můžu doložit, to by neměl být problém. Jsem rozvedená a mám tady dospělého syna. A teď můj dotaz – je moje situace z hlediska žádosti o vizum B2 příznivá (tzn. majetkové vazby a syn, ale na druhou stranu jsem rozvedená a budu dejme tomu čerstvě bez zaměstnaneckého poměru)?. Je mi přes 50. Nechtěla bych se dočkat zamítnutého víza a následně problémy s ESTA. Moc děkuji.

Odpovědět
Franta (3802)
10.1.2019
0:01

@Jana:
Tohle dopředu nikdo neřekne. Ale jako plus může být dosavadní bezproblémové cestování do USA.

Odpovědět
Zdeněk (5)
14.1.2019
8:36

Zdravím,byl jsem V USA v roce 1996 až 97.Pobytové vízum jsem dostal pouze na 14 dní na emigračním.Přetáhl jsem pobyt o 10 měsíců Neměl jsem žádný problém s policii,nikde žádný zapis ,odletěl jsem nakonec z Chicaga,I když má první destinace by Nashville.Bílou kartičku jsem neodevzdal,ani ji po mě nikdo nechtěl.Teď po X letech bych se chtěl podívat do San Franciska za známým společně s dcerou a otcem,ale jenom mi ESTU nedali.Tady někdo ve fóru psal,že taky před X lety překročil pobyt a v dotazníku o tom zalhal a ESTU dostal.Já tam napsal,že pobyt jsem přetáhl.Stejně si myslím,že i když ESTU dostal na základě nepravdivých informacích,tak na letišti ho emigrační vrátí kvůli tomu,že lhal! Nevím jestli budu žádat u B2 vízum,stejně by se mě ptali co jsem tam 10 měsíců dělal,když jsem měl je 500 dolarů v kapse jako turista :-) Jen si myslím,že jsem udělal dobře,že jsem nelhal,protože by mě asi na 99% vrátili až na letišti v San Francisku domů a možná i s mými spolucestujicími..

Odpovědět
Franta (3802)
14.1.2019
19:47

@Zdeněk:
ESTA zamítli, protože jsi porušil pravidla. To vízum bych šel zkusit. Za tohle byl zákaz na 3 roky a to už uplynulo.

Odpovědět
Zdeněk (5)
15.1.2019
16:09

Škoda,že tady neplatí,že za zkoušku nic nedáš :-)Mě osobně to vyjde na pětku i s cestou z Ostravy a výsledek nejistý. Ale zas bych litoval,že jsem tam třeba mohl být a nezkusil to.Takže to teda zkusím a uvidíme..

Odpovědět

@Franta: Díky.

Odpovědět
Jana (1)
1.2.2019
20:03

Dobrý den,
přítel dostal nabídku práce od své firmy v Americe, tudíž mu firma veškeré papíry zařídí, chceme tam letět spolu, jaké vízum potřebuji já abych tam mohla pracovat?

Odpovědět
Franta (3802)
2.2.2019
12:20

@Jana:
Jsi “jen” přítelkyně, takže máš smůlu. Pokud bys byla manželka, byla by situace jiná.
Přečti si Veržánu, kdysi řešila s přítelem podobnou situaci.

Odpovědět
Mesi (769)
3.2.2019
20:19

@Jana: coby pritelkyne nemas narok na vizum opravnujici k praci v USA. A jeste jedna vec: jako pritelkyne vubec nemas narok na vizum spolecne se svym pritelem!!!

Odpovědět
Vašek (155)
3.2.2019
22:59

@Jana: Já bych ještě doplnil : že má přítel nabídku práce ještě vůbec neznamená, že pracovní vízum dostane. To zdaleka není automatické, a rozhodně neuspějí všichni žadatelé. A jak už píší předřečníci, pokud ho dostane, pro přítelkyni z toho nevyplývá vůbec nic. Možná dokonce naopak – na přítelkyni budou pohlížet jako na někoho, kdo tam bude chtít zůstat mimo dobu povolenou ESTA / turistickým vízem, a bude mít vyšší pravděpodobnost, že nebude imigračním do USA vpuštěna.
Každopádně pokud chcete s přítelem být v USA např. celé 2 roky na které bude mít pracovní vízum, legální způsob neexistuje. Jediná šance je, že by se z přítele stal manžel – a to ještě před zahájením procesu vyřizování jeho víza.

Odpovědět
Tomáš (1)
8.2.2019
13:17

Dobrý den
Podařilo se mi ztratit pas, na který je již vyřízeno turistické vízum do USA.
Jak to v tomhle případě řešit. Lze provést úpravu v již vydaném vízu nebo musím vyřídit nové?
Děkuji za odpověď

Odpovědět
Franta (3802)
8.2.2019
21:44

@Tomáš:
Již vydané vízum, je v již ztraceném pasu.
Nový pas = nové vízum.

Odpovědět
Zdeněk (5)
12.2.2019
11:43

Zdravím,mám šanci dostat vízum pokud mám insolvenci a nemám ani svůj bankovní účet? Zaměstnaný sice jsem,jen peníze ze mzdy chodí na účet přítelkyně.

Odpovědět
Franta (3802)
12.2.2019
16:39

@Zdeněk:
Šance je vždy. Ale pokud budou zkoumat, jak jsi zajištěný, máš práci a pravidelně ti chodí výplata, tak asi bude problém. Nevím, jak je to teď (jezdím na ESTA), ale kdysi po mě chtěli výpisy za poslední tři měsíce.
Insolvence jako taková jim vadit nebude, spíš zkoumají pevné vazby na ČR, abys jim tam nezůstal.
Co plánuješ za cestu, když ti ESTA nestačí?

Odpovědět
Vašek (155)
12.2.2019
16:51

@Zdeněk: On bude problém prokázat z čeho tam chceš žít, pokud všechny příjmy nad minimální hranici odevzdáváš na splácení dluhů, a jaké máš vazby k ČR, když žádný majetek oficiálně nevlastníš.
A ještě by teda mělo insolvenčního správce zajímat, jaktože cestuješ po světě, když nemáš na splácení svých dluhů.

Odpovědět
Zdeněk (5)
12.2.2019
17:38

@Franta: Estu jsem nedostal, kvůli překročení pobytoveho víza o 10 měsíců. Ale bylo to před 20 lety. Jinak jsem tam pozvany s tím že náklady platí kamarád co tam žije a pracuje už 40 let.

Odpovědět
Franta (3802)
12.2.2019
18:27

@Zdeněk:
Je to dlouho, ale i tak je to černý puntík. I bez toho budou na ambasádě zvědaví ažaž. Co zavedli ESTA, tak jsou u víz o něco přísnější. Jak jsem psal, insolvence by nebyla problém, ale ve spojení s tímhle. To je může napadnou, dluhy, Amerika, kamarád, prace… a místo na Arches pojedeš maximálně na Pravčickou bránu.
Ale držím palce a dej pak vědět, jak to dopadlo.

Odpovědět
Zdeněk (5)
13.2.2019
7:55

@Franta: Dám vědět, ale taky to nevidím růžově..

Odpovědět
Zdeněk (1)
24.2.2019
21:30

Hezký den,
na konci června odlétám za kamarádem do USA. O jaké vízum si mám zažádat, když tam chci být delší dobu než 90 dní? Mám v plánu cestovat a poznávat, ale chtěl bych si tam také najít nějakou práci. Je možné vycestovat na pracovní vízum bez aktuální jistoty zaměstnání?
Díky, Zdeněk.

Odpovědět
Franta (3802)
24.2.2019
21:47

@Zdeněk:
Svatá prostoto, další.
Na cestování ti bude muset stačit turistické vízum B-2 (pokud ti ho na ambasádě dají), u něj je možný pobyt až 6 měsíců (pokud ti ho imigrační dá). Na práci zapomeň. Teda aspoň na tu legální. Takové vízum ti nikdo jen tak nedá. Pořádně si to tu pročti, hlavně články a diskuse o Zelené kartě. USA není EU, nejde jen chtít a jet tam.

Odpovědět
Lukáš (390)
24.2.2019
22:03

@Franta:
Už nějakou dobu o tom přemýšlím, jakto, že si lidé myslí, že je to tak snadné…podle mě, za to může částečně naše členství v EU.
Už od roku 2005 děti od mala tu a tam slýchají jaké máme možnosti, jak si mohu vyjet jen s občankou “kamkoliv” do zahraničí, najít si tam práci a další vymoženosti.
Bohužel se dnes už velmi málo informuje o tom, že tyto možnosti nejsou v dnešním světě ani zdaleka samozřejmost. A když lidé vykřikují jak chtějí opustit EU po vzoru UK, tak bych jim nejraději dal facku, vůbec netuší a neváží si toho, o co vše bychom přišli.
U nás v práci nový mladý kolega je přesně takový, na něm jsem si vše ověřil :)

Odpovědět
Lujza (2)
3.3.2019
10:09

Ahojte, priatelovi boli zamietnuté ESTa pretože v minulosti bol podmienečne zadržaní ale v súčastnosti žije usporiadaný život, výpis z registra trestov má čistý, prácu od vtedy má stálu a povedala by som, že super platenú, vlastí byt, auto atď. Požiadal teda o klasikcé víza a chcem sa spýtať či nemáte niekdo skúsenosti alebo ste nepočuli o niekom, kto na tom bol podobne a či mu robili problém na pohovore alebo ako to je. Letenky už máme kúpené absolutne nas nenapadlo, že to bude nejaký problém ale ako tak čítam kvoli čomu ludom zamietajú víza už sa mi to zdá byť ako velký problém. Ideme len na 5 dní aj s mojou mamou a jej priatelom. Som z toho zdrtená, že na by sme na základe malej chyby v mladosti teraz nemohli cestovať =/. Ďakujem za každú radu/skúsenosť.

Odpovědět
Franta (3802)
3.3.2019
11:21

@Lujza:
Mala chyba v mládí aneb za blbost se platí.
Stejně tak je vždy risk nejprve koupit letenku a až potom řešit ESTA/vízum. Navíc, když vím, že na otázku o “kriminální minulosti” budu odpovídat ano.
Tvé pocity o přítelově současném životě jsou nepodstatné, to nikoho na druhé straně nezajímá, dělají si obrázek sami. Odpověděl ANO, ale oni z toho nepoznají, jak moc to bylo závažné, takže si ho chtějí proklepnout. On to bud vzdá nebo půjde na ambasádu.

Na druhou stranu netuším, co je podmínečné zadržení. Podmínečné bývá odsouzení. Pokud ale nebyl odsouzen a nedostal trest, tak neodpovídal ANO. V tom případě je zamítnutí zřejmě kvůli něčemu jinému. Americké úřady nemají přímý přístup do evidencí v ČR/SR, nemohou si tam vyhledávat informace.

Odpovědět
Mária (1)
14.3.2019
9:50

Dobry deň,
chcem sa len opýtať, či neviete aké sú momentálné čakacie doby na ambasade v Bratislave?
Ďakujem

Odpovědět
Ferda Mravenec (2)
19.4.2019
12:15

Ono je to při cestě do USA taky o tom co a kdo jste. Mám rád NYC, často tam lítávám. Stačí mi ESTA a když ve formuláři vidí povolání právník a zaměstnavatele Ministerstvo vnitra, PČR a výpis z účtu, no problém :-)

Odpovědět
Brouk Pytlík (1)
19.4.2019
14:02

@Ferda Mravenec:
A kde v žádosti ESTA dokládáš výpis z účtu? ;-)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.