Vízum do USA: Cena, kde žádat, informace o pohovoru a dotazy

Naprostá většina těch, kteří cestují do USA, si dnes vystačí s biometrickým pasemcestovní registrací ESTA. Nemusí jezdit na velvyslanectví ani na žádný pohovor – přes internet vyplní formulář, zaplatí poplatek a mohou vycestovat. Tento článek se věnuje té druhé skupině – lidem, kteří musí nebo z nějakého důvodu chtějí požádat o nepřistěhovalecké vízum do USA.

Žádost o vízum do USA | © N i c o l a / Flickr.com & slgckgc / Flickr.com

Kdo musí žádat o vízum do USA?

O vízum do Spojených států amerických musí žádat všichni ti, pro které platí alespoň jeden z následujících bodů:

 • nebyla jim schválena cestovní registrace ESTA
 • chtějí v USA pobývat více než 90 dní
 • do USA cestují za účelem pracovního, výměnného nebo studijního pobytu

Kde žádat o vízum do USA?

O vízum můžete žádat na jakémkoliv velvyslanectví Spojených států amerických. Čechům slouží Velvyslanectví USA v Praze na Malé Straně. Povinnost zúčastnit se pohovoru nemají děti mladší 14 let za předpokladu, že jejich rodiče mají platné nepřistěhovalecké vízum.

Na pohovor se musíte objednat alespoň o den dříve do 12:00 hodin na internetových stránkách USTravelDocs.com. Pro objednání termínu je nutné se nejprve zaregistrovat.

Cena víza do USA a vízové poplatky

Poplatky za víza do USA se liší v závislosti na konkrétní kategorii:

Typ vízaVýše poplatku
Nepřistěhovalecká víza
stáže a pracovní cesty (B-1), turistika (B-2), studium (F-1 a M-1), výměnný pobyt, palubní posádka (C-1 a D), novináři (I)
160 USD
Nepřistěhovalecká víza
kategorie H, L, O, P, Q a R
190 USD
Nepřistěhovalecká víza pro investory
kategorie E
270 USD
Nepřistěhovalecká víza pro snoubenky a snoubence
kategorie K
240 USD

Poplatky se hradí ještě před vlastním pohovorem, výhradně na zmiňovaných internetových stránkách USTravelDocs.com. K platbě můžete použít platební kartu, zadat příkaz k úhradě přes internetové bankovnictví, nebo zajít osobně do banky.

Co je potřeba a postup žádosti o vízum do USA?

Při žádosti o vízum do Ameriky postupujte dle těchto bodů:

 1. Nejprve se rozhodněte, o který typ víza máte zájem
 2. Vyplňte formulář DS-160 (žadatelé o vízum typu N, S, T nebo U vyplní místo něj formulář DS-156).
 3. Výhradně prostřednictvím oficiální stránky USTravelDocs.com uhraďte poplatek za vízum (ceny jsou uvedeny výše) a sjednejte si termín vízového pohovoru na americké ambasádě. Přihlásit k pohovoru se musíte alespoň s denním předstihem a nejpozději do 12:00 hodin. To znamená, že pokud máte zájem jít na pohovor v úterý, musíte se přihlásit do pondělního poledne.
 4. S předstihem maximálně 15 minut se dostavte na americké velvyslanectví, nezapomeňte si s sebou vzít dokumenty, které jsou popsány za dalším nadpisem tohoto článku.

Dokumenty potřebné k předložení žádosti o vízum do USA

K vízovému pohovoru si s sebou musíte povinně vzít tyto dokumenty:

 • Cestovní pas
 • Potvrzující stránku (“confirmation page”) vyplněného formuláře DS 160
 • Doklad stvrzující zaplacení poplatku na USTravelDocs.com
 • Fotografii pasového formátu (51 mm × 51 mm, nebo 5×5 cm) a s bílým pozadím

Spolu s tím doporučuji přinést následující dokumenty, které mohou zvýšit pravděpodobnost udělení víza:

 • Bankovní výpisy za poslední 3 měsíce
 • Pracovní smlouvu  z vašeho stávajícího zaměstnání
 • Zvací dopis od soukromé osoby nebo obchodního partnera, kterého jedete navštívit
 • Studenti nechť přinesou potvrzení o studiu a studijní index
 • Podnikatelé ať přinesou výpis ze živnostenského nebo obchodního rejstříku
 • Manželské páry nechť přinesou oddací list a v případě žádosti o dětské vízum také rodný list potomka
 • U některých typů pracovních víz přineste pracovní petici

Pro některé typy víz je třeba předložit ještě další dokumenty:

 • Víza F a M: Podepsaný originál formuláře I-20, doklad o zaplacení poplatku SEVIS a v případě, že chcete pokračovat ve studiu, předložte index nebo dopis z vaší školy se zaznamenaným prospěchem.
 • Víza J: Podepsaný originál formuláře DS-2019 a doklad o zaplacení poplatku SEVIS. Účastníci programu Work and Travel musí předložit index a potvrzení o studiu, účastníci středoškolských výměnných pobytů pak kontaktní informace na hostitelskou rodinu v USA.
 • Víza  H, L, O, P a R: Oznámení o schválení I-797, podpůrné dokumenty a u žadatelů o vízum L navíc nový formulář I-129S.
 • Víza C1 a D: Pracovní smlouvu či dopis od zaměstnavatele a pokud se vás to týká, tak ještě námořní knížku.

Během cesty do USA budete vyplňovat ještě formulář I-94celní deklaraci.

Fotografie na vízum do USA – pravidla, rozměry a parametry

Při žádosti o vízum je nutné předložit ještě jednu fotografii s atypickým čtvercovým poměrem stran. Instrukce, jak má fotografie vypadat, si můžete přečíst níže, nebo na tétona této americké stránce, kde si fotku můžete rovnou prověřit online nástrojem. Fotografii můžete použít buď digitální, nebo oskenovanou z vyvolaného obrázku (nicméně to je dnes již passé). Každopádně by neměla být starší než 6 měsíců.

Požadavky na fotografii na americké vízum

 • Rozměry
  V případě digitální fotografie jsou minimální rozměry 600×600 pixelů a maximální 1 200 × 1 200 pixelů. Rozhodnete-li se fotku skenovat z papíru, musí být výchozí velikost fotografie alespoň 51 × 51 mm a rozlišení při skenování minimálně 300 pixelů na palec.
 • Barva
  Fotografie musí být barevná v RGB barevném spektru.
 • Formát souboru
  Akceptován je výhradně formát .jpg.
 • Velikost souboru
  Maximálně 240 kB, komprese smí být nanejvýše 20:1.
 • Obsah fotografie
  Fotografie na americké vízum musí zpředu zobrazovat celý obličej, krk a ramena. Výraz musí být neutrální, bez úsměvu, s otevřenýma očima a pohledem směřujícím přímo do fotoaparátu. Hlava musí být umístěna uprostřed fotografie a nesmí směrovat nahoru, dolů, na stranu nebo k ramenům. Všechny obličejové rysy musí být vidět a naopak nesmí být vidět další objekty, lidé nebo jiné části těla žadatele. Velikost hlavy od temene včetně vlasů až po bradu musí tvořit 50 – 69 % z celkové velikosti fotografie. Pozadí fotografie musí být jednoduché, světlé a bez stínů.
 • Technické požadavky na fotografii
  Celá tvář musí být ostrá, ale nikoliv přeostřená. Jas i kontrast musí být rovnoměrný, správná fotografie musí být bez stínů ve tváři nebo na pozadí, podexponování nebo přeexponování je nežádoucí.
 • Ostatní požadavky
  Brýle jsou na fotografii povoleny za předpokladu, že mají čirá skla a neodráží světlo, stíny a obroučky nezakrývají oči. Brýle s tmavými skly jsou povoleny pouze ze zdravotních důvodů. Přikrývky hlavy nebo klobouky jsou dovoleny výhradně z náboženských důvodů, nesmějí však zakrývat žádnou z částí žadatelova obličeje.

Příklady přijatelných i nepřijatelných fotografií na vízum naleznete na této stránce.

Vízový pohovor na ambasádě

Americká ambasáda se nachází na adrese Tržiště 15, Praha 1 – Malá Strana (zobrazit na mapě), nejbližší stanice metra je Malostranská, nejbližší tramvajová zastávka Malostranské náměstí (linky 12, 20, 22).

Jak je zmíněno výše, schůzku na vízový pohovor je třeba mít předem sjednanou. Při domlouvání schůzky je nutné sdělit i jména všech doprovázejících osob. Z bezpečnostních důvodů není možné přijít dříve jak 30 minut před časem sjednané schůzky. Na vrátnici vám budou odebrány všechny elektronické přístroje, jako jsou telefony, tablety nebo notebooky.

Dotazy ohledně víz do USA

Je možné přenést platné americké vízum ze starého pasu do nového?

Ne, v takovém případě je nutné požádat o nové vízum. Americká legislativa sice umožňuje použít starý pas s platným vízem spolu s novým, platným pasem, nicméně tento postup odporuje českým zákonům.

Již mám vízum do USA, ale platnost pasu mi brzy vyprší. Jaká je minimální povinná doba platnosti pasu po mém opuštění Spojených států amerických?

Pro Českou republiku neplatí povinnost platnosti 6 měsíců po odletu. Jinými slovy, z USA se můžete bez problémů vrátit pouhý den před koncí platnosti pasu.

Mohu o vízum do USA požádat v jiné zemi, nebo musím žádat vždy v České republice?

Vždy je lepší podávat žádost o vízum v České republice (resp. v zemi, kde máte trvalý pobyt), nicméně dle zákonů můžete žádat na jakémkoliv americkém konzulátě kdekoliv na světě. Počítejte s tím, že v takovém případě ale může být žádost o vízum komplikovanější, neboť Američané mohou žádat důkaz, že se hodláte vrátit do země svého trvalého bydliště.

Mohu žádat o vízum do USA v případě, že jsem byl odsouzen?

Ano, požádat o vízum můžete, nicméně na pohovor musíte navíc přinést veškeré dokumenty týkající se vašeho přestupku, přečinu či trestného činu. Jedná se zejména o rozsudek, datum soudního procesu a druh přestupku.

Kdo všechno musí osobně absolvovat vízový pohovor?

Osobně k pohovoru musí přijít všichni žadatelé ve věku od 14 do 79 let včetně. U dětí mladších 14 let stačí, když přijde alespoň jeden z jejich zákonných zástupců. Osoby starší 80 let nemusí na pohovor vůbec. Výjimku mají rovněž diplomaté směřující do Spojených států amerických za pracovní misí včetně té do mezinárodních organizací typu OSN.

Kolik peněz musím mít na účtě, abych dostal vízum do USA?

Žádná částka není pevně stanovena, nicméně měla by být tak vysoká, abyste s ní pokryli veškeré náklady na dobu pobytu.

Vrací se poplatek za americké vízum v případě jeho neudělení?

Ne, poplatek je nevratný.

Jak dlouho trvá vyřízení víza do USA?

Záleží na vaší rychlosti a aktuální dostupnosti volných termínů. Americká strana uvolňuje termíny na pohovor s předstihem několika dnů. Po vyřízení a schválení víza vám bude doručeno kurýrem.

25. června 2018 Petr Novák ,

Diskuze k článku (548 komentářů)

Lukáš (393)
10.12.2017
22:38

Zdravím Radku, už se to tu probíralo mnohokrát…na 99% nemáš šanci takovouto práci dělat v USA legálně.
Vízum J-1 je STUDIJNÍ vízum do USA a možností polovičního úvazku a ne to že jsi student v ČR a chceš si jet přivydělat do Ameriky.
Pracovní vízum H1B na tuto nekvalifikovanou činnost nejsi schopen získat…ani kdyby vám teta byla ochotna pomoci.
Zbývá ti jen vystudovat nějaký dobrý obor, být v něm opravdu dobrý a pak shánět nějakého zaměstnavatele z ČR v USA nebo prostě jako většina jet na ESTU a nelegálně si tam na černo přivydělat.
USA není prostě Evropská Unie, možnost jet pracovat do Německa, Anglie apod už dnes bereme jako samozřejmost…ale je to obrovské privilegium členství v EU.

Odpovědět
Franta (3830)
11.12.2017
11:31

@Radek:
J1 by se snad mělo dát vyřídit i samostatně, bez agentury, ale je to opruz a navíc se to vyřizuje už rovnou pro někoho (WaT a tak) a většinou ten někdo radši jedná s agenturou, aby se nemusel moc starat. Ať to zkusí teta pořešit s úřady, jestli a jak by to šlo. Teoreticky by to jako nějaké prázdninová praxe mohlo jít. Ale tohle jsem nikdy neřešil, ani se o to nezajímal, takže to ber jen jako info ne jistotu.

Odpovědět
Mesi (776)
11.12.2017
23:53

@Radek: Z toho, co pises, je zrejme, ze jde o nelegalni praci. Je to vase vec, jestli do toho chcete jit a ta “vzdalenejsi” znama, jestli chce riskovat. Nejblize k tomu je pracovni vizum :o) respektive je to presne to, co potrebujete, zadne jine vizum tomu neni ani zdaleka podobne. Jak se pise vyse, tak je otazka, zda by to slo naroubovat na sezonni praci. V tom pripade je ale mic na strane te “zname”.

Odpovědět
Daniel (1)
14.12.2017
12:29

Dobrý den,

Rád bych se zeptal, zda bych dostal víza pokud by mne přijala Americká firma sídlící v USA, jako zaměstnance, konkrétně jako specializovaného svářeče?
Přišla mi vcelku zajímavá nabídka, ale netuším zda nad ní, vůbec trávit nějáký svůj čas..

Děkuji za odpověd

Odpovědět
Franta (3830)
14.12.2017
13:22

@Daniel:
Jak moc tě ta americká firma chce? Nejlepší by bylo, kdyby zapojila své právní oddělení a vyřídila to ona. Můžeš to udělat i sám, ale bude to o dost náročnější, pokud tě v tom podpoří, tak by se to mohlo vyjít.
Zkus mrknout na Verřánu, tam uvidíš, jak to chodí.

Odpovědět

Dobrý den. Chceme prodat rodinný dům v čr a přestěhovat se do usa na floridu. Máme cca 600 tisíc dolarů a domy v sousedství kam se chceme stěhovat stojí cca 200tisíc. Zbytek peněz tedy může jít na opravy, zabydlení se a nějakou dobu bez nutnosti pracovat. Pokud dokážu že máme nějaké finance do začátku, bude jednodušší získat pracovní vízum i když ještě nebudu zaměstnaná? A jak je to v případě že se chce přestěhovat někdo kdo už v čr pobírá starobní důchod?

Odpovědět
Franta (3830)
28.12.2017
14:24

@Dana:
Začal bych u toho chceme. A rozhodně bych nezačínal tím, chceme prodat dům. Chtělo by to začít tím, chceme se přestěhovat (natrvalo) do USA. Dokud nebudete mít zjištěno vše kolem toho pobytu, tak je vám prodej domu v ČR a koupě domu na Floridě k ničemu. Není to tak, koupíme dům na FL, dostaneme pracovní povolení a budeme tam žít.

Pracovní povolení dostanete pouze pokud budete mít práci domluvenou předem. A ne jen, že vám ji někdo slíbí. Musíte mít vše zařízené. Píše se to tu stále dokola. Amíci si pracovní trh hlídají a je jedno kolik je tam nelegálů. Pokud tam chcete být legálně tam máte minimální šanci si to zařídit sami. Americká firma musí doložit, že na danou pozici nesežene (nebo nemůže dosadit) Američana nebo držitele GC. A i když uspějete, tak bude pracovní povolení maximálně na dva roky, případně méně pokud bude pracovní kontrakt kratší.

Přečíst celé – tohle, srovnat si v hlavě co přesně chcete, a pak pořádně plánovat.

Také je tu možnost podnikatelských nebo investorských víz. Doporučuji prostudovat web http://www.uscis.gov

Odpovědět

@Dana: jinak mám maturitu a kurzy z vizážistiky, pedikůry, manikůry a masáže ale práci bych vzala jakoukoliv. Doplňování zboží, pokladní, servírka, zákaznický servis, atd… cokoliv kde vezmou cizince :)

Odpovědět

Co v případě že práci a tedy i vízum dostanu ale po nějaké době mě zaměstnavatel vyhodí nebo firma zkrachuje. Musím si potom práci najít v určitém termínu nebo mě hned z usa ‘vyhodí’?

Odpovědět
Franta (3830)
28.12.2017
14:53

@Dana:
Tak nějak jsem to předpokládal. Na tohle pracovní povolení na 99,9999….% nezískáš. Takových je tam mraky, na to nepotřebují cizince. Špičkový lékař, inženýr, IT odborník nebo kapacita v jiném zajímavém oboru má šanci, ale normální pracant se jen tak nechytne.
USA není EU, abys jela kam chceš a tam zkusila štěstí. Možná jako top vizážistka hvězd/modelek nebo kdybys přišla s nějakým novým moderním stylingem, aby tě nějaké americké studio chtělo, ale jako “obyčejná” pedikérky z Horní dolní se nechytneš.

Odpovědět
Franta (3830)
28.12.2017
14:56

@Dana:
Pokud ti skončí kontrakt, je jedno jestli vyprší nebo bude ukončen předčasně, tak ti končí i pracovní povolení. To je totiž vydáváno k danému kontraktu.
Přečti si ten odkaz, Veržána tam něco podobného řešila. A úspěšně. Ale to se tě (prozatím) netýká. To by ses tam musela nejprve dostat. Takže řešit co by kdyby, je dost předčasné.

Odpovědět

Omlouvám se pokud už se tu na to někdo ptal ale je nějak omezen počet vstupů do usa na turistické víza? Pokud dostanu turistické vízum na 6 měsíců a poté se vrátím do Čr můžu ihned žádat o nové, pokud dokážu že mám dost finančních prostředků na vše potřebné? Někde jsem četla že pomůže potvrzení o tom že mám trvalé bydliště v čr, abych nebudila podezření že jim tam už zůstanu. Špičkový chirurg nebo vědec ze mě už nebude tak alespoň něco :).

Odpovědět
Franta (3830)
28.12.2017
19:39

@Dana:
Pokud získáš turistické vízum B-2, tak ho budeš mít (v naprosté většině to tak je) na 10 let. Délka jednoho samostatného pobytu je max. 6 měsíců, délka záleží na imigračním, může dát i méně. Cestovat se dá na toto vízum opakovaně, po celou dobu jeho platnosti. Všeobecně se doporučuje nechávat mezi delšími pobyty i delší pauzy. Pobyt na vízum se dá v určitých případech i prodloužit, takže nakonec může být delší než oněch 6 měsíců. Více najdeš na již zmíněném odkazu http://www.uscis.gov

Pro získání víza je dobré mít prokazatelné pevné vazby na ČR, práci atd.

Odpovědět
Lukáš (393)
29.12.2017
12:01

@Dana:
Očividně finančních prostředků máš dost, v ČR se zas tak špatně nežije. Já osobně bych v USA na trvalo bydlet nechtěl, sice jsem ještě “mlád”, ale i tak je to úplně jiná mentalita a styl života, třeba to jejich kreditní scóre je troufnu si říct pro většinu Čechů nepochopitelné a nemyslitelné. Stejně tak americké zdravotnictví je bída a běs oproti nám, daňový systém totálně jiný než v celé Evropě atd…
Nicméně moc rád si tam každý rok zajedu obdivovat jejich krajinu a právě zažít tu jinou kulturu.

Odpovědět
Mesi (776)
30.12.2017
22:01

@Dana: Dostala jsi celkem jasne odpovedi. USA neni Evropska Unie, aby tak kde kdo prijel a posilal zadosti o zamestnani. Ono to mimochodem plati i naopak, American si nemuze jen tak prijet pracovat do EU (aby bylo jasno, ze se jedna o benefit pro obcany EU). O shaneni prace bez pracovniho povoleni se tu nebudeme bavit, tak tedy s povolenim. Muzes byt spicka a mluvit perfektne anglicky a muzou te vitat. Ale take to muze trvat pekne dlouho, neco poradneho najit. Pokud nechces pracovat za pak dolaru (coz je v podstate cokoli pod 15 USD/hod), tak musis pocitat s tim, ze tvuj zivotopis bude jedes ze stovek dalsich. Musis zaujmout zivotopisem a cover leterem, kdyz se ozvou, musis zapusobit i po telefonu a pak osobne. Casto v nekolika kolech.
Prijel jsem do USA s jiz zajistenou praci (legalne), po roce jsem si rekl, ze ma anglictina je na takove urovni, abych mohl delat to, v cem mam praxi z CR (10 let). Trvalo to temer presne rok. To jen pro predstavu.

Odpovědět
Mesi (776)
30.12.2017
22:10

@Lukáš: V podstate pravda, jen bych lehce poupravil… Ano, v CR se zije velmi dobre. At si lide rikaji, co chteji, nepoznaji to, dokud nezkusi zivot jinde. Pro porovnani: s medianovym prijmem v Kalifornii budete zit hure, nez s medianovym prijmem v CR. Pokud mate aspon trochu nadprumerne placenou praci, uz se zivot v USA stava vynikajicim. Mentalita, styl zivota jsou odlisne, jde o zvyk. Kdo si nechce zvyknout, nema co delat v jakekoliv cizi zemi. Kreditni skore je pro nas neco obtizne pochopitelne, diskriminacni a nelogicke. Ale je to zazite, zakorenene a urcite se to nezrusi. Zdravotnictvi, tady s tebou nesouhlasim – zdravotnictvi je na spickove urovni, chovani lekaru a vubec vsech zamestnancu v nemocnicich je o nekolik levelu vyse nez v CR, ale co je bida a des (to jsi asi mel na mysli), je system zdravotniho pojisteni. Takze spickova pece, ale pro mnoho lidi nedostupna. Neco, co Cech vubec neresi, ale American se hodne zajima, jake pojisteni (pokud vubec) mu zamestnavatel nabizi.

Odpovědět
Mesi (776)
30.12.2017
22:11

A to jsem si ani nevsiml, jestli uz tu nekde nekdo zminil dovolenou :o) Ze zakona 0 (slovy nula) dni dovolene. Hodne zamestnavatelu ale nabizi 5 dni, sem tam nejaka velka spolecnost 10 dni.

Odpovědět
Lukáš (393)
1.1.2018
21:12

@Mesi:
Ano Mesi, přesně tohle jsem měl se zdravotnictvím na mysli, u nás naprosto samozřejmá dostupnost zdravotní péče pro kohokoliv, díky povinnému pojištění. V Americe jeden z největších benefitů je, když je zaměstnavatelem hrazené alespoň nějaké zdravotní pojištění.
Pamatuji si, že když bývalý prezident Obama chtěl po vzoru Evropy povinné zdravotní pojištění pro všechny, republikáni ho označili téměř za horšího než Hitlera, že chce lidem něco nuceně nařizovat…zkrátka úplně jiná mentalita.

Odpovědět
Honza (3)
5.1.2018
0:00

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu. Moje matka bydlí ve USA už asi 8 let a má americké občanství. Tento rok poletím do Států a pár let tam budu pracovat díky tomu, že se na mě matka zaaplikovala, abych dostal zelenou kartu. Chtěl bych s sebou vzít i přítelkyni. Jenže v tom, aby tam semnou mohla zůstat, je docela problém. Takže otázka zní, jak na to? Co mě napáda jako možné řešení je, že by jsme se ve Státech s přítelkyní vzali. Teď de ale o všechny věci okolo, jako jak tam tu přítelkyni dostat, jestli by ta svatba vůbec prošla když by tam byla přítlkyně na cestovní vízum, u kterého se musí zaručit, že ve Státech nezůstane atd. atd.

Za každou radu budu velice vděčný.

Odpovědět
Franta (3830)
5.1.2018
7:24

@Honza:
Za prvé, proč se brát ve Státech? Ničemu to nepomůže. Klidně se vezměte tady. A ani potom, ať už se vezmete kdekoliv, to nebude snadné. Jak dlouho to trvalo mamce, americké občance, než zařídila GC pro syna? U manželky “pouhého” držitele GC to nebude o nic snažší, spíš naopak. Bez GC tam bude jen sedět doma a to není ideální. Koukni na http://www.uscis.gov -> Green Card -> Green Card Eligibility -> Green Card through Family -> Green Card for Family Preference Immigrants

Odpovědět
Honza (3)
5.1.2018
18:07

@Franta:
Mrknu na to. Díky

Odpovědět
Ondra (5)
6.1.2018
19:16

Dobrý večer, chtěl bych jet do USA na brigádu na celé léto, myslíte, že je možné si to nějakým způsobem zařídit i případně nelegálně? Teď končím 4. ročník tedy ještě nemůžu na WaT a do USA mě to neskutečně táhne. Je nějaký způsob jak se tam dostat a něco si přivydělat?

Odpovědět
Franta (3830)
6.1.2018
20:09

@Ondra:
Předpokládám, že jsi ve čtvrťáku a ne ve čtvrté třídě. I když otázka odpovídá tomu druhému.
Pokud mluvíš o WaT, tak asi uvažuješ o vysoké. Tak rok počkej, než si tím tvým neuváženým “i případně nelegálně” zavřeš cestu do Států nadobro.
Vystuduj vysokou, jezdi na WaT, dělej si kontakty, zkus výměnné studium, pokus se získat stipendium… Pokud tě to tam neskutečně táhne, tak se snaž, ať tě tam chtějí a ne ať tě chtějí vyhostit.

Odpovědět
Ondra (5)
6.1.2018
22:30

@Franta: Díky, ještě jsem našel na netu, že se dá také jet do USA jako instruktor kempů a že na to není potřeba vysoké školy. Co si o tom myslíte?

Odpovědět
Franta (3830)
6.1.2018
23:10

@Ondra:
Cokoli je lepší, než práce načerno.
Petr tady k tomu má články v sekci Víza, ESTA… -> Práce a studium v USA. Tak si to pročti, zagoogli, poptej se a uvidíš.

Odpovědět
Mesi (776)
7.1.2018
0:01

@Honza: Matka za tebe podala zadost nebo uz mas GC vyrizeno? Celkem zasadni otazka. Na pritelkyni se tva GC nevztahuje, ta tam tedy muze jet maximalne na 6 mesicu, pokud bude mit vizum nebo na 90 dni v pripade ESTA. Pro bezneho cloveka jsou 2 zpusoby, pro vas pripada v uvahu jen jeden z nich – vzit se.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
7.1.2018
11:10

@Ondra: Doporučuji jet na WaT, nebo jako instruktor do kempu. To ti dá do života hodně – mnohem víc, než nějaká nelegální práce.

Odpovědět
Honza (3)
7.1.2018
23:38

@Mesi:
Je podaná žádost teprve, ale jelikož spadám do první skupiny pro čekatele, tz. děti u.s. občana pod 21 let, tak si myslím že nebude problém s vyřízením GC. Ano s tím vízem a estou je mi to jasné, je tedy možné když se vezmeme tady nebo tam, až budu držitel GC, aby tam mohla nějak zůstat natrvalo?
@Franta:
Hele, probíral jsem to s máti, ta mi říkala, že pokud by tam mohla nějakým způsobem zůstat, třeba až by čekala na vyřízeín GC, tak není pravda, že by musela sedět doma. Prý se může zaaplikovat na Adjustmen of status a tím může dostat Employment Authorization Card, aby mohla pracovat, ikdyž by ještě neměla GC.

Odpovědět
Ondra (5)
8.1.2018
16:22

@Petr Novák: Jelikož jako instruktor bych nezvládnul aj, i když si nemyslím, že je na špatné úrovni, ale určitě není na takové úrovni, jaké požadují tj. B2-C1, tak jsem se rozhodl, že toto léto strávím ve VB. Tady se také určitě naučím něco anglicky a budu o něco víc připraven na další léto na WaT.

Odpovědět
Honza (3)
9.1.2018
22:02

Ahoj, před dvěma roky jsem strávil v US 8 měsíců na estu. Tj. o 150 dní víc než dovoluje vízum. Při odletu vše v pořádku v cele jsem neskončil i když strach jsem z toho měl. Za půl roku bych chtěl jet turisticky na 3 týdenní trip vancouver- utah. Po přečtení podmínek dalšího vstupu musím žádat o B1. Neví prosím jaká je pravděpodobnost získání víza? Zaměstnaný, živnost aktivní, auto, byt, celá rodina v čr. Nechce se mi vyhazovat oknem 160 $. Děkuji za radu

Odpovědět
Franta (3830)
9.1.2018
22:44

@Honza:
B-1 je pro služební cestu a tak, turistické je B-2.
Při odletu už je to většinou “v pořádku”. Od doby, co se to neřeší papírově a nevrací se útržky, kde se dost často kontroloval datum, se to kontroluje až z dat od aerolinek. Málokdy se kouká do pasu a hledá razítko s datem.
Nechceš vyhazovat 160$, tak zkus ESTA, tam vyhodíš jen 4$, neschválí ti ji a stejně budeš muset na ambasádu, pokud tam chceš jet. Nemáš jinou možnost. Prostě si připrav nějaké uvěřitelné povídání, proč jsi minule přetáhl. Možná se ti tam líbilo tak moc, že se ti nechtělo domů. Otázkou je, z čeho jsi tam žil.

Odpovědět
Honza (3)
10.1.2018
9:56

@Franta: děkuji za odpověď. Žil jsem z práce načerno. Otázka je zda to přiznat nebo jít cestou práce na dálku z čr živnost jsem v té době měl. Beru to tak že mě mají evidováno který přetáhl víza a z toho důvodu bych neměl dostat estu pak teda B2. Co když projde esta nemůže nastat problém na hranici s imigračním úředníkem? Pravděpodobně budeme překonávat autem Canada/Us.

Odpovědět
Franta (3830)
10.1.2018
10:25

@Honza:
Tu práci jsem předpokládal. Přiznání je sice polehčující okolnost, ale zaručený flastr. Radši uslyší, že jsi žil z úspor a výdělku firmy, jejíž běh nevyžadoval tvou přítomnost a ostatní to zatím vedli bez tebe.

Problém na hranici může nastat i s vízem. Imigrační má prostě poslední slovo. Tak jako úředníka na ambasádě, budeš muset přesvědčit i jeho.
Pokud pojedeš přes hranice, tak ESTA není potřeba, vše se vyřídí na místě. Bude potřeba jen eTA do Kanady.

Odpovědět
Honza (3)
10.1.2018
13:15

@Franta: franto díky za informace

Odpovědět
Mesi (776)
11.1.2018
5:52

@Honza: Ono ti nic jineho, nez jit na tu ambasadu, nezbyde. Zkouset ESTA je skoro tutovka. I kdyz dostanes vizum, stale te nemusi pustit urednik na hranici.

Odpovědět
Simona (2)
5.2.2018
20:10

Dobrý den,

pokud partner žádá o L1 vízum musíme být v době žádosti manželé (abych dostala L2), nebo se stačí vzít během procesu?

Děkuji

Odpovědět
Franta (3830)
5.2.2018
21:13

@Simona:
L-2 je pro manželku (rodinné příslušníky), takže mi z logiky věci vychází, že v době podání žádosti o L-1 bys měla být jeho manželkou. Jinak bude muset papíry vyplňovat znovu, s tím, že už není svobodný, ale ženatý. Proces to tak prodlouží, možná vrátí na začátek. Jiná situace by zřejmě byla, pokud by svatba byla až po schválení jeho L-1.

Odpovědět
Simona (2)
8.2.2018
12:39

@Franta:

Díky za rychlou odpověď. Pokud by tedy byla svatba až po získání L1, tak jen požádám o L2? Tam jsou také nějaké poplatky?

Odpovědět
Franta (3830)
8.2.2018
18:12

@Simona:
Popravdě netuším. Nevím, jestli budeš moct žádat sama nebo přítel, případně zda to bude muset udělat firma, aby se za tebe někdo zaručil. Zkus projet http://www.uscis.gov

Odpovědět
Lubos (1)
11.2.2018
20:48

dobry den,

Jeden rodinny pritel pobyval v USA nelegalne od r 2006 do 2009 (porusil vizovou povinnost). Nyni by chtel do USA opet, navstivit rodinu. ESTU mu ale neschvalili (travel not authorized) a ted je jedina moznot zazadat o viza primo na ambasade. Mate prosim nekdo zkusenost, jestli je vubec nejaka sance ze viza dostane prip. jesli poruseni vizove povinnosti znamena trvaly zakaz vstupu do USA?

Moc dekuji,

lubos

Odpovědět
Franta (3830)
11.2.2018
21:43

@Lubos:
Zde na webu je to několikrát zmíněno v příspěvcích.
Překročení povolené doby do jednoho roku – zákaz vstupu na 3 roky.
Překročení povolené doby o více než rok – zákaz vstupu na 10 let.

Jestli dobře počítám, tak “rodinnému příteli” uplyne zákaz až příští rok. Takže bych si cestu naplánoval až na 2020. Prvně samozřejmě bude muset na ambasádu a tam asi vysvětlit proč překročil a pak doložit vše o plánované cestě a doufat, že vízum dostane. Tím ale nemá vyhráno. Imigrační si ho potom taky proklepne, až tam přiletí.

Odpovědět
Jirka (1)
16.2.2018
11:46

Zdravím a mám dotaz. Je možné získat nějaké pracovní vízum nebo povolení na práci v USA na 1 rok ? Dlouhodobě tam žít nechci,ale rád bych získal takovou pracovní zkušenost. Je mi 35,takže nějaké studentské vízum asi pro mě není. Děkuji za rady a zkušenosti.

Odpovědět
Franta (3830)
16.2.2018
13:42

@Jirka:
Pokud jsi v něčem opravdu dobrý, tak můžeš zkusit oslovit americké firmy, u kterých se ve svém oboru můžeš uchytit. Třeba některá projeví zájem.
Případně zkus zaměstnání u nějaké americké firmy tady a doufej, že budeš tak dobrý a oni tě tam někdy pracovně pošlou.
Získat pracovní povolení “jen tak”, abys tam mohl jet a zkoušet štěstí, nejde.

Odpovědět
Lenka (1)
16.2.2018
15:32

Dobrý den,
prosím,poraďte mi.V roce 2017 jsem byla s cestovní kanceláří na zájezdu v Íránu. Pas
s íránským vízem je platný do roku 2024.Tento rok bych chtěla s CK na zájezd Izrael,Palestina,Jordánsko a musím tedy asi mít druhý pas.Chtěla bych však v dalších letech navštívit s CK Mexiko a národní parky USA.Nestačí mi tedy ESTA,ale musím žádat o vízum? Nebude v pase vadit vízum do Jordánska a že jsem byla v Izraeli a Palestině?

Odpovědět
Martin (2)
22.2.2018
23:07

Zdravim do fora,
Mam moznost ziskat L1. Jak lze na L1 privezt vlastni dite nebo pritelkyni s sebou?
Po jake dobe lze zadat o status change na GC aby to bylo jiste, nebo neni doba rozhodujici? Co v tom pripade rozhoduje nebo je dulezite?
Diky predem

Odpovědět
Franta (3830)
23.2.2018
8:34

@Martin:
Zkus zapátrat na http://www.uscis.gov. Ale asi budeš zklamán.
L-1 je pracovní neemigrantské povolení. Tzn. že za standardních okolností nemáš nárok na GC. Prostě po ukončení kontraktu (pokud ho neprodlouží), pojedeš domů. Na tu GC je tam možnost, ale to by se asi musela zapojit firma a chtít tě tam časem nastálo. Ty sám to, podle mě, nemáš jak vyřídit, když nebudeš vědět, jak na to. Ale koukni na Veržánu, ty něco takového řešili, když jejímu manželovi skončil kontrakt u NASA a povedlo se jim to.
S přítelkyní máš taky peška, případné L-2 platí pro manželku, také viz Veržána.
Dítě by asi prošlo, ale dá ti přítelkyně povolení, vzít si ji s sebou? Také tam budeš potřebovat asi hlídání (nepíšeš kolik dítěti je). Nechávat ho doma samotné nepůjde, nějaký bdělí soused by tě nahlásil na úřady za zanedbávání péče. Takže chůva, k tomu nějaká škol(k)a a tím se dostáváme k výplatě. Budeš brát dost, abys to vše utáhl?

Odpovědět
Martin (2)
26.2.2018
17:18

@Franta:
Dite je moje a ne pritelkyne, takze To netreba resit. Ja jsem se prave docetl, ze prave u L1 lze provest convert na GC. U H1b to pry nejde.
Pokud by mi pak firma nabidla dalsi praci, jako ze realne asi ano, tak bych pak mohl visa konvertovat. Ale je dana nejaka doba po kterou tam musim byt na L1 aby to slo?

Odpovědět
Franta (3830)
26.2.2018
18:52

@Martin:
Netuším, koukal jsem jen zběžně na uncis.com. Nestuduji detailně něco, co přímo nepotřebuji. Zkus se ještě podívat na immihelp.com, tak bývají také dobré informace.

Odpovědět
Radek (1)
22.3.2018
9:57

Dobrý den,
v letech 1996 až 2001 jsem nelegalne pracoval v USA. Z toho v letech 1998-9 jsem platil legalne daně ( pracoval jsem v americke firme), další roky jsem daně neplatil ( uklidove práce ). Celou dobu jsem USA neopustil ( 5,5 let). Pokud bych chtěl nekdy v budoucnu jet do USA na dovolenou,budu mit problém a pripadne mel bych při zadani o vizum uvest, že jsem v USA jiz byl? Předem děkuji za odpověď. Radek

Odpovědět
Franta (3830)
22.3.2018
10:19

@Radek:
Pokud už jsi ve Státech byl, tak je otázka, zda to uvést, bezpředmětná. Vědí to. Pokud jsi tam byl nelegálně a platil tam daně, tak vědí, že jsi i nelegálně pracoval. To, že jsi platil daně, na věci nic nemění, dříve mohl SSN získat i turista bez pracovního povolení. Po těch letech to už asi nebude mít vliv na cestu do USA, její zákaz, ale čekej zvídavé (nepříjemné) otázky tímto směrem. Asi v tvém případě budou klást větší důraz na dokazování, že tu máš pevné zázemí a nehrozí, že tam opět zůstaneš.

Odpovědět
David (1)
24.3.2018
23:48

@Martin:

Ahoj Martine, taky budu řešit L1 vízum, pokročil jsi nějak? Já jsem se dočetl informace, že hlavně u L1-A je pak dobrá šance na žádost o GC, záleží ale na tvém zaměstnavateli a taky tvých managerial nebo executive schopnostech. David

Odpovědět

Ahoj, penize si vydelavam pres internet potreboval bych pouze dlouhdodobe pobytove vizum do USA je nejaka sance?

Odpovědět
Franta (3830)
25.3.2018
20:07

@Adam:
Turistické B-2 s možností pobytu až 6 měsíců. V určitých případech se to dá během pobytu i prodloužit. Nic jiného mě nenapadá.
Jedině pak nějaká podnikatelská, ale tam už jsou větší požadavky.

Odpovědět
Adam (12)
26.3.2018
13:10

@Franta: Okay mockrat dekuji muzu si na to turisticke udelat US ridicak a vyrentovat si apartman?

Odpovědět
Franta (3830)
26.3.2018
13:51

@Adam:
Řidičák určitě ne a apartmán asi spíš přes Airbnb nebo něco takového.

Na řidičák potřebuješ trvalou adresu a tu jako turista mít nebudeš a taky SSN, to nedostaneš už vůbec. Na klasický rent bytu nebudeš mít dobrý kredit (platební historie), takže to bude drahé, pokud vůbec něco seženeš.

Odpovědět
Adam (12)
26.3.2018
13:55

@Franta: super, co to podnikatelske vizum , pokud tam pojedu jako nakupci US potravin pro export do z USA do Evropy kolik $ musim mit na ucte?

Odpovědět
Franta (3830)
26.3.2018
14:35

@Adam:
Podnikatelským vízem se myslí, že budeš podnikat tam a dávat práci místním. Zkoukni na http://www.uscis.gov
Na nákupy by ti stačilo B-1, obchodní obdoba B-2.

Amerika není Evropa, že si řekneš, že tam chceš bydlet a vydělávat na netu. Není to ideální místo pro digitální nomádství.

Odpovědět

@Franta: Ty se v tom vyznas ,jakym smerem to mam hnat pokud chci ve statech zit cirka 2 roky ,pracovni vizum nepotrebuji po internetu si vydalavam cirka $4000 – $4500 mesicne coz by melo stacit na normalni zivot. diky moc.

Odpovědět
Franta (3830)
27.3.2018
8:40

@Adam:
Buď tam budeš jako turista a budeš si užívat. Tím pádem ESTA nebo B-2.
Nebo tam chceš žít, pak budeš potřebovat GC, případně podnikatelská nebo pracovní víza.
I když si tam koupíš byt/dům, tak nedostaneš právo tam dlouhodobě/trvale žít.

Odpovědět
Adam (12)
27.3.2018
9:51

@Franta: Jo jasne me staci k zivotu abych si tam udelal US ridicak koupil si auto, pojistil ho, vyrentoval si apartman , bankovni ucet a zapojili mi internet.

Odpovědět
Franta (3830)
27.3.2018
10:24

@Adam:
Ale to už nebudeš turista. Takže na to budeš potřebovat víc “kontaktu” s úřady. Budeš potřebovat něco jako mají cizinci tady, povolení k trvalému pobytu.
Podle mě je jediná možnost vyřídit si B-2 a pak ho zkusit prodloužit. Tak bys tam mohl být až rok. Já tam takhle byl kdysi skoro rok, bydlel jsem různě po kámoších a auto jsem si také půjčoval od nich. A tenkrát ještě byla možnost udělat si i jako turista řidičák, dnes už to nejde. Dodnes mám California DL, sice už propadlou, ale mám.

To ale neřeší to auto a “vlastní” bydlení. Bydlet bys mohl v motelu, jako Earl. Tam budeš mít wifi. Auto jedině z půjčovny.
Projdi si http://www.uscis.gov případně zkus googlit. Tohle jsem nikdy neřešil, takže víc neporadím.

Odpovědět
Adam (12)
27.3.2018
10:35

@Radek: Ja to mel uplne stejne jako ty a vcera mi ESTU potvrdili a muzu tam jet jako turista.

Odpovědět
Adam (12)
27.3.2018
10:39

@Radek: Ja to mel uplne stejne jako ty a vcera mi ESTU potvrdili a muzu tam jet jako turista.@Franta: Ja mam taky US ridick z Geogie taky propadlej, nechci tam zit po motelech a nebo byt zavislej na nekom asi to vidim na studenstky vizum nejaka skola po vecerech na par hodin tydne limit je snad 30h/tyden nebo tak.

Odpovědět
Marek (1)
27.3.2018
12:19

Zdravim chci se zeptat,
minulé léto sem letěl do Denveru,
vím že si za to mužu sám že sem zalhal v ESTĚ
Kde sem zaškrtl že sem se nikdy nedotkl drog
a na telefonu mi zjistili že užívám marihuanu.
Za to mě nepustili do Země ale otočili mě domů.
(před tím mě prohledávali, spoutali, a na noc mě dali do cely)
chtěl bych požádat o vízum protože ESTA už mi schválená nebude.
Dají mi ho i když mě nepustili do země za lež ?

Odpovědět
Adam (12)
27.3.2018
13:15

@Marek: Ja jsem v ESTE taky lhal ze jsem neprekrocil pobyt a byl jsem tam 4 roky na cerno a ESTU mam potvrzenou.

Odpovědět
Adam (12)
27.3.2018
13:17

@Marek: S tou marihuanou to nevim , ve statech ji uz maji legalizovanou Californie a podobne.

Odpovědět
Franta (3830)
27.3.2018
13:24

@Adam:
Na studentský víza limit není, to normálně studuješ. Limit je na ESTA nebo turistické vízum. Tuším, že kurz/studium nesmí být delší než 12 týdnů a ne více jak 18 hodin týdně. Jinak potřebuješ to studijní vízum. Pokud na něj splňuješ požadavky, tak by to možná byla cesta. Chodit tam do školy “čas od času”, tak aby tě nevyhodili a přitom si tam užívat.

Odpovědět
Franta (3830)
27.3.2018
13:32

@Marek:
Jde o to, jak to skutečně bylo. Co ti dali do záznamu.
Ale vízum pravděpodobně dostaneš, pokud prokážeš, že nejsi nebezpečím pro USA, že máš dostatek prostředků, pevné vazby na ČR, že tam nezůstaneš…
Když řekneš, že nebereš drogy, ale smrdíš jako joint a jejich psovi se motá hlava jen projde kolem tvého batohu, tak to vypadá blbě. :-) Dealer nejspíš nejsi a v některých státech se už dá tráva legálně koupit, tak by to neměla být taková tragédie.
Teď už víš, že lhát se nemá.

Odpovědět
Adam (12)
27.3.2018
17:29

@Franta: No ja myslel ze kdyz mas studenstky vizum tak tam musis cirka minimalne 30 hodin byt ve skole nebo to vizum zrusi kdyz budes za skolou. Ted jsem koukal po webech a ve skole ma byt minimum 12 hodin tyde ale to mi pripada malo.

Odpovědět
Mesi (776)
28.3.2018
3:52

@Adam: Muzes zazadat o B-2 jak pise Franta. To, ze ti staci internet, bydleni a ridicak, s tim nepochodis u imigracniho. Prace pres internet je take prace. Pri delsim pobytu nejspis prijde otazka na financni zabezpeceni. Jakmile reknes, ze budes pracovat po internetu, tve sance prudce padaji.
Najem bez historie jen tak nesezenes, alespon ne za slusnou cenu. Funguje to tak, ze majitel (vetsinou spise landlord) dostane na stul hromadu nabidek (mimochodem, za kazdou nabidku, kterou podas, vetsinou platis), on si nabidky projde, zajemce prolustruje (castecny background check, credit history, …) a vybere toho, kdo se mu zda nejspolehlivejsi.
A o ridicaku uz ti psal Franta.

Odpovědět
Adam (12)
28.3.2018
11:08

@Mesi: Co je to delsi pobyt?

Odpovědět
Franta (3830)
28.3.2018
11:20

@Adam:
Víc než doba standardní dovolené nebo prázdninového pobytu.

Odpovědět
Adam (12)
28.3.2018
12:41

@Franta: tak proc mi radis B-2 ,kdyz tam chci byt 1-2 roky.

Odpovědět
Franta (3830)
28.3.2018
13:38

@Adam:
Protože je mi úplně jedno, co ty chceš. Ale B-2 je nejlepší a vlastně asi i jediná možnost, jak tam být jako turista. To je právě to, co ty chceš, nedělat tam, neplatit tam daně a jen si užívat výdělek z netu. Kapišto rozumbrado?
A vlastně, proč se nezeptáš na ambasádě, jak to legálně udělat? Načerno už jsi tam byl, tohle by pro tebe byla změna. Já i Mesi jsem se snažili ti poradit, ale máš svou hlavu. Tak ji použij, třeba na nějaký způsob přijdeš. Navíc osobně si myslím, že pokud si v tomhle nedokážeš poradit sám, tak bys měl sedět doma na zadku.

Odpovědět
Adam (12)
28.3.2018
16:00

@Franta: Jses strasne chytrej a inteligentni tvych rad je skoda a tak si je nech pro sebe.

Odpovědět
Lukáš (393)
28.3.2018
23:04

@Adam:
Adame, promiň že budu tykat.
Legálně máš šanci jet do USA JEN jako turista buď na ESTA max 3 měsíce nebo na B-2 max 6 měsíců s teoretickým prodloužením.
Ale z tvého psaného projevu, si nedokážu představit, jak můžeš úspěšně podnikat na netu, asi to nic extra legálního ve smyslu placení daní a tak nebude.
Je mi dále z tvého vyjadřování jasné, že ti je úplně jedno co si myslím. Protože si vyděláváš těžký prachy a Amerika se před tebou musí sklonit.
Jsi ideální adept na vyhoštění, jestli ne tebe, tak už nevim koho. Jen doufám že tam naší zemi neuděláš moc ostudu.

Odpovědět

Zdravím všetkých.

V úvode chválim chalanov, ktorí sa podieľali na tejto stránke, resp. blogu. Vysoká úroveň…mne sa to tu páči a aj mi diskusie a články veľmi pomohli pri ceste do Ameriky.

Veľa hlúpych otázok sa tu popísalo o špekulovaní, ako prekabátiť systém. Ja osobne si myslím, že to také easy nebude. Chcem podľa pravidiel vycestovať za priateľom, ktorý je Američan. Začiatkom marca tohto roku som tam bola na 2 týždne. Teraz by sme chceli skúsiť spolu žiť. Je mi jasné, že mám možnosť len turistických víz. Podmienky, čo všetko mám preukázať som si dávno naštudovala. Esta na 90 dní mi príde žalostne málo.

Chcem sa spýtať všetkých diskutujúcich a ľudí so skúsenosťami, či mi vie niekto poradiť s požiadaním o víza B-2, keď chcem uviesť ako dôvod návštevu môjho priateľa na 6 mesiacov. Vzhľadom k všetkým špekuláciám sa obávam, či práve toto imigračné nepovažuje za bullshit, alebo práve z tohto dôvodu nepríde zamietnutie.

Moja otázka teda znie, či je toto dostatočný dôvod na schválenie, nerada by som stratila možnosť ísť tam úplne.

Ďakujem pekne a pekné sviatky želám.

Odpovědět
Adam (12)
29.3.2018
14:36

@Lukáš: Legalne tam muzu jet treba jako student budu mit US ridicak SSN a moznost si vyridit legalni parttime, dane musim platit nebo me Babis zaklekne v podstate je muzu platit v USA TAX ID mam a budu je mit mensi nez v Evrope. Ja jsem jednoduse zeptal jak zit legalne ,normalne ve statech 1-2 roky to znamena ne jako turista na hotelu nebo v  motelu nebo byt zavisly na nekom. Jestli tu ma nekdo problem ,ze si dokazu zajistit finance praci pres net je to jeho problem, nejedu tam uklizet supermarkety nebo stavet baraky. S kazdym jednam tak jak jedna se mnou aneb na hruby pytel hruba zaplata.
Nazdar.

Odpovědět
Mesi (776)
31.3.2018
3:34

@Adam: Delsim pobytem myslim dele, nez povoluje esta a maximum, co povoluje B-2. Pokud bude mit urednik pocit, ze nemas dostatek prostredku na zajisteni svych potreb na dobu pul roku, tak se bude ptat dal a vic.

Odpovědět
Mesi (776)
31.3.2018
3:43

@Adam: Z informaci, ktere jsi tu poskytl, tak legalne zit v USA na vice nez 1 rok nelze. Nakousl jsi tu jednoho ceskeho politika, jehoz jmeno je brano spise jako negativum – pridam tedy jeste jednu zkratku, ktera je (bohuzel) take casto brana jako negativum: EU. Evropska Unie je presne tim usporadanim, jehoz vyhodu jiz mnoho Cechu bere jako samozrejmost a casto si neuvedomuji, ze jde o vysady, ktere mimo EU mit nemohou. Oklikou se dostavam k tomu, ze pro vetsinu Cechu lze legalne zit v zahranici dele neze povoluji mezinarodni dohody o (bez)vizovych stycich pouze v ramci Evropske Unie.

Odpovědět
Mesi (776)
31.3.2018
4:00

@Noni: Jak je na tom vas vztah? Co snoubenecke vizum? Osobne bych se vyhnul slovu boyfriend a pouzil proste jen friend. Ja kdysi z podobneho duvodu zadal o vizum. Ta situace sice byla jina (uz jsme byli manzele a oba zili v CR), ale na vizum mi primo napsali “cestuje s manzelkou obcankou, v tuto chvili nema v umyslu imigrovat”. Vy nejste manzele, tak bych pri pohovoru vyckaval, na co se budou ptat a zbytecne nerikal nic na vic. V Praze to casto byva bez velkeho dotazovani.

Odpovědět
Noni (4)
31.3.2018
8:17

@Mesi: Ďakujem za rýchlu reakciu :)
Veci da majú tak, že sa poznáme pol roka. Začiatkom marca tohto roka som bola pozrieť Ameriku na dva týždne. Čiže snúbenecké víza ešte nechcem riešiť. Skrátka treba si skúsiť spolu fungovať. Z tohto dôvodu by som rada žiadala o 6 mesačné. Cestovať budeme taktiež, preto volím tie turistické na 6 mesiacov. Rada by som šla na jeseň tohto roku. V pase mám však razítko Esta do 30. mája aj keď som tam strávila len dva týždne. Predpokladám, že skôr ako po tejto lehote nemôžem riešiť nič iné. Či ešte treba vyčkať ďalšie tri mesiace a až potom vôbec začať so žiadaním? Aj keď chcem cestovať až na jeseň?
Mám z toho ale vnútorný stres, či práve to, že idem na ním a jeho rodinou nebude na škodu.
Pri dokladovaní financií asi budeme musieť použiť aj jeho výpisy z účtu a prostriedky. Neviem koľko si predstavujú ako zábezpeku na pol roka. Tu som čítala, že je vhodný list ako pozvanie.
Rada by som mala všetko pripravené.

Odpovědět

@Noni: V zadnym pripade na ambasade nerikej ,ze mas v USA vaznou znamost. Zvaci dopis musi byt notarsky overenej je na nem vyrazeny razitko, do USA pres Chigago,Atlantu jenom ne pres NY tam maji jako prvni nejnovejsi smiracky softwary. Kdyz pujdes pres imigracni tak si stoupni do fronty ,kde je bilej urednik a usmivat se ne se tvarit ustrasene a zamracene, si predstav, ze vidis za sichtu tisic xichtu a obcas musis nekoho vybrat na prezkoumani.

Odpovědět
Franta (3830)
31.3.2018
11:48

@Noni:
Na úvod. Rozhodně si nenech radit od někoho, kdo byl v USA nelegálně a zase přemýšlí, jak se tam, tentokrát legálně, na dlouhou dobu dostat. Jestli jde o jiného Adama, tak sorry.

Je jedno, jak poletíš, vybrat tě můžou kdekoliv. Mě zase doporučovali JFK a vyhnout jsem se měl Chicagu. Zvací dopis nemusí být ověřený a nemusí mít razítko, stačí normální e-mail s kontakty na “ručitele”. Mě ho kdysi poslala teta poštou a přidala tam daňové přiznání za poslední dva roky jako podpůrný argument, ale nebylo to třeba a na ambasádě to vůbec neřešili. Na imigračním je jen jedna fronta a z ní se jde k úředníkovi, který na tebe zrovna vyšel. Ale to asi znáš z předchozí cesty. Více front jsem zažil jen v Chicagu v 2001. Jinak všude byl klasický had mezi páskami a úředníci si volali toho, kdo byl zrovna na řadě

A teď k tobě. K tak dlouhé cestě budeš potřebovat hodně argumentů, které je přesvědčí, že na cestu máš, že máš pevné vazby na ČR, že tam nezůstaneš… Dobré jsou výpisy z účtu s pravidelným příjmem, pracovní smlouva, nájemní/vlastnická smlouva na byt a tak. Také je bude zajímat kde vezmeš tak dlouhé volno. Prázdniny ani dovolená takhle dlouhé nejsou. Bude je zajímat, proč jedeš, kam jedeš, co tam budeš dělat… Možná se na tohle vše ptát nebudou, ale kdyby ano, tak je dobré být připravená.
Žádat můžeš klidně hned, ta ESTA na to nemá vliv. Už jsi odjela a oni to vědí. Kolik s sebou ti nikdo neřekne, není daný limit. Ale je dobré mít +/- tolik, abys tam případně vyžila aspoň chvíli sama. Ono totiž ani není dobré, když to vypadá, že kamarád bude za tebe hradit úplně vše, to by si mohli myslet, že nejsi návštěva ale eskort. Je dobré mít v hlavě celou cestu srovnanou a naplánovanou (klidně podpořenou nějakým, aspoň rámcovým, itinerářem a plány výletů), abys pak mohla v klidu odpovídat a nelovila odpovědi z fantazie až na místě.

Samozřejmě můžeš říct, že tam jedeš za přítelem a chcete zkusit, jak vám to spolu bude klapat s tím, že příště bys případně zkusila snoubenecká víza. Ale to by chtělo asi společnou přípravu, aby to pak, i přes veškerou upřímnost, nějaká špatná odpověď nezhatila.

Takže, jak jim to podat, se těžko radí. Ale asi bych se držel spíš toho, že jedeš za dobrým kamarádem, než za přítelem. V každém případě mluv pravdu a minimalizuj mlžení, ať se pak v něčem nezamotáš. Ať se za tebe v dopise zaručí, že tě bude podporovat, viz odkaz. Nevím kolik vám oběma je, ale jestli je to nějaký mladík, tak možná nebude od věci, když se v dopise za tebe zaručí i jeho rodiče. Zve tě, tak by vypadalo blbě, že se zaručuje někdo, kdo si vydělá sotva sám na sebe.

Když tě něco napadne, tak se ptej.

Odpovědět

@Noni: V zadnym pripade si nenech radit od zavistivyho Franty, zvaci dopis samozdrejme musi byt potvrzeny od notare jinak je to jenom car papiru.

Odpovědět

@Franta: Ďakujem veľmi pekne. Tak úžasne podrobnú odpoveď som ani nečakala. Zaručene mi pomôže, minimálne pri postupe.

Mladík nie je. Riadne zamestnaný chlap k triciatke tam s financiami nebyde problém. Zábezpeku mám aj ja sama na prežitie, len radšej som chcela aj jeho pomoc v tomto smere, keďže nevieme koľko je dostatok.

Išla som cez Chicago a pôjdem tak zase. Bola jedna rada a tiež som išla priamo k úradníkovi, čo na mňa vyšiel. Žiadne vyberanie podľa vlastného uváženia sa nekonalo.

Odpovědět
Franta (3830)
31.3.2018
18:56

@Adam:
To bude i s tím podpisem. Notář totiž ověří pouze ten podpis, ne obsah dopisu. Za text a jeho pravdivost stále nese odpovědnost pisatel.
To by musel být na nějakém vládním formuláři a o takovém nevím.

Odpovědět

@Franta:
Ja jsem si to vizum vyrizoval na zvaci dopis potvrzeny notarem razitko bylo vyrazeny a byl to predpripraveny formular rucne vyplneny, pani na ambasade byla strasne chytra, ze coze to je za rodinneho pritele takze nicmene stacilo ukazat ,ze mam na ucte 50K Kc vypisy za 3 mesice a potvrzeni o zamestnani ,kde bylo razitko zamestnavatele.

Odpovědět
Eva (32)
1.4.2018
5:42

Noni: Z vlastní zkušeností vím, že zvací dopis nemusí být notářem ověřený. Příteli připomeň, ať tam uvede své kontaktní informace. Na internetu si může vyhledat, co by měl zvací dopis obsahovat.

Odpovědět
Noni (4)
1.4.2018
9:29

Ďakujem všetkým veľmi pekne za ochotu pomôcť :)

Odpovědět
Jakub (4)
4.4.2018
19:29

Zdravím,chcel by som sa opýtať,ako často môžem žiadať o víza?
Myslím to tak,že či môžem žiadať aj keď mi bola žiadosť o viza (B1/B2) zamietnutá začiatkom februára?
Na pohovore mi povedal,že môžem žiadať znova ak sa moja situacia zmení.
Mám prácu a o dva mesiace má čaká príjmací pohovor na vysokú školu.
Dôvod mojej cesty bolo aj je,návšteva starích rodičou krorý majú občianstvo.
Moje víza B1/B2 mi skončili tento január.
A žiadosť ktorá mi bola zamietnutá vo februári,bola z dôvodu mojej nepripravenosti kde som spomenul že nemám prácu a zo štúdia som bol vylúčený.
Našu blízku rodinu sme sa snažili doposiaľ každy rok počas 10 rokov navštevovať.
Tak preto si chcem požiadať o obnovenie svojho starého víza ktoré je možné do 12 mesiacov od ukončenia jeho platnosti.
A chcel by som sa opýtať (možno to sem už zaznelo) či môžem žiadať o ESTU ak mi boli turistické víza zamietnuté?
Ak je to už posledná šanca navštiviť rodinu aj tento rok…

Odpovědět
Franta (3830)
4.4.2018
21:34

@Jakub:
Už jsem ti odpovídal tady.
Teď si dotaz trochu doplnil o detaily. Pokud tam jezdíš jen na kratší návštěvy k prarodičům, tak by ti stačila ESTA, měl jsi spíš žádat o ni. Teď o ni sice můžeš zažádat také, ale je tam otázka, zda ti někdy bylo zamítnuto vízum. Nyní musíš napsat, že ANO a to je ve většině případů důvod k zamítnutí. Pokud jsi žádal v únoru (februári) a oni usoudili, že jsi “nespolehlivý”, tak za necelé dva měsíce se to určitě nezměnilo. Práci máš jen chvíli, navíc, kde je jistota, že po schválení víza tam neskončíš. Jestli se nepletu, tak chtějí tři výpisy z banky, takže bych počkal na tři výplaty. To samé vysoká, půjdeš na pohovor, to neznamená, že půjdeš studovat. Podle mě budou chtít vidět, že pracuješ dlouhodobě nebo, že opravdu studuješ. Za chvíli je konec studijního roku, takže teď už studovat asi nebudeš. Další studijní rok je cca od půlky září (septembra), takže abys doložil, že opravdu studuješ, musel bys žádat až někdy v zimě.
Ale jestli si věříš, tak to zkus, jak ty uznáš za vhodné.

Odpovědět
Jakub (4)
18.4.2018
22:03

Ďakujem Franta za super odpoveď.
Naozaj ďakujem.
Ospravedlňujem sa ale vôbec mi neukazalo tvoje odpovede na moje otázky. (tie staršie)
ale mám ešte jednu otázku…ohľadom už schválených turistických víz. (ak)
Ako to je s nimi?
Na ako dlho platia? (ja som mal také čo platili na 10 rokov a neviem či to nejako menili)
A ako to je s tím ze ak mám povolené byť v krajine 6 mesiacov,musím opustiť krajinu a za aký čas sa možem vratiť späť do USA?
A je to stale tak,že dlžku pobytu udáva uradnik na letisku v USA,6 mesiacov je max.?Je to naňom alebo tých 6 mesiacov je automacky povolených?
Ďakujem.

Odpovědět
Franta (3830)
19.4.2018
8:33

@Jakub:
Standardně se turistické vízum B-2 vydává na 10 let, ale úředník na ambasádě ho může vydat i na kratší dobu. Stejně tak u pobytu, který je max 6 měsíců, imigrační ho může vydat kratší.

Pokud budeš v USA celou povolenou dobu, tak bych pak udělal dlouhou pauzu, než tam zase pojedu. Není dobré, když to vypadá, že jsi byl doma jen “na otočku” a jedeš k nim zase. Mohli by si myslet, že tam pracuješ. Jsi turista a vypadá to podezřele, když jsi víc v USA než doma.

Odpovědět

@Honza: ty by jsi mel gc pres svoji mamu ale tva manzalka by ji nedostala automaticky. Cekaci doba pro manzelku drzitele gc je kolem dvou let a vice. Cekaci doby tkzv visa bulletin je na webstrance state departmentu

Odpovědět
Veronika (1)
7.5.2018
22:10

tak si jdu taky pro radu:) má vůbec smysl žádadat o vizum když jsem byla v roce 2005 deportována? prostě mladá, hloupá, zůstala ve státech déle než jsem měla vizum. je to více než 10 let zpětně. aktuálně mám přítele, dítě, závazky doma, zaměstnání atd. přítel tam jezdí pracovně a já bych se k němu připojila tak na týden. slyšela jsem, že po x letech se tyto záznamy mažou, ale kdo ví …

Odpovědět
Franta (3830)
7.5.2018
23:24

@Veronika:
Deportace nebyla asi jen za “překročení”. Jestli jsi měla i soud, tak v rozsudku by mělo být napsáno, na jak dlouho to bylo. Případně zkus kontaktovat ambasádu. Za překročení o více než rok je zákaz na 10 let. Pokud v tom byla i práce načerno, tak netuším, jak to řeší.
Určitě nic nemažou. Jen to asi po nějaké době už není tak závažné při posuzování.

Odpovědět
Simona (1)
6.6.2018
10:41

Ahoj, prosím o radu. V dubnu jsem ukončila studium medicíny a do práce nastupuji až v září. Od 20. července do konce srpna jsem si domluvila stáž na oddělení v Houstnu před vedoucí lékařku. Momentálně jsem vedená jako nezaměstnaná, nejedná se o stáž přes školu nebo nějakou agenturu. Měla bych zájem docházet na stáž a odpoledne – večer si tam najít krátkodobou brigádu cca na 3 týdny. Jak mám zažádat o vízum, když nemám možnost vyplnit SEVIS, protože se nejedná o školní stáž a chci tam i pracovat?
Děkuji
Simča

Odpovědět
Roman V8 (1)
6.6.2018
19:27

@Simona:
Skus se domluvit s tou nemocnicí, zda by nějak nepomohli. Případně se zeptej v některé agentuře, které se tím zabývají. Sama to budeš mít dost složité vyřídit.
A na brigádu zapomeň, pokud to nebude součástí víza, tak nebudeš smět pracovat mimo vymezený sektor.

Odpovědět
Ján (1)
7.6.2018
21:53

Dobrý večer
Môj príbuzný bol podmienečne odsúdený za nedovolené držanie a výrobu omamných a psychotropných látok. Bol podmienečne odsúdený. Trest mu bol po osvedčení sa zo zákona vymazaný. Momentálne má možnosť ísť pracovať na loď, ktorá sa v rámci plavby bude nachádzať aj na území USA. Je šanca, že mu bude udelené vízum C-1D? Nie je možné, že by ho v súvislosti s jeho odsúdením nejakým spôsobom postihovali na území USA? Môžu ho aj napriek tomu, že víza dostane, poslať domov pri vstupe na územie USA?

Vopred ďakujem za odpoveď

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.