Vízum do USA: Cena, kde žádat, informace o pohovoru a dotazy

Naprostá většina těch, kteří cestují do USA, si dnes vystačí s biometrickým pasemcestovní registrací ESTA. Nemusí jezdit na velvyslanectví ani na žádný pohovor – přes internet vyplní formulář, zaplatí poplatek a mohou vycestovat. Tento článek se věnuje té druhé skupině – lidem, kteří musí nebo z nějakého důvodu chtějí požádat o nepřistěhovalecké vízum do USA.

Žádost o vízum do USA | © N i c o l a / Flickr.com & slgckgc / Flickr.com

Kdo musí žádat o vízum do USA?

O vízum do Spojených států amerických musí žádat všichni ti, pro které platí alespoň jeden z následujících bodů:

 • nebyla jim schválena cestovní registrace ESTA
 • chtějí v USA pobývat více než 90 dní
 • do USA cestují za účelem pracovního, výměnného nebo studijního pobytu

Kde žádat o vízum do USA?

O vízum můžete žádat na jakémkoliv velvyslanectví Spojených států amerických. Čechům slouží Velvyslanectví USA v Praze na Malé Straně. Povinnost zúčastnit se pohovoru nemají děti mladší 14 let za předpokladu, že jejich rodiče mají platné nepřistěhovalecké vízum.

Na pohovor se musíte objednat alespoň o den dříve do 12:00 hodin na internetových stránkách USTravelDocs.com. Pro objednání termínu je nutné se nejprve zaregistrovat.

Cena víza do USA a vízové poplatky

Poplatky za víza do USA se liší v závislosti na konkrétní kategorii:

Typ vízaVýše poplatku
Nepřistěhovalecká víza
stáže a pracovní cesty (B-1), turistika (B-2), studium (F-1 a M-1), výměnný pobyt, palubní posádka (C-1 a D), novináři (I)
160 USD
Nepřistěhovalecká víza
kategorie H, L, O, P, Q a R
190 USD
Nepřistěhovalecká víza pro investory
kategorie E
270 USD
Nepřistěhovalecká víza pro snoubenky a snoubence
kategorie K
240 USD

Poplatky se hradí ještě před vlastním pohovorem, výhradně na zmiňovaných internetových stránkách USTravelDocs.com. K platbě můžete použít platební kartu, zadat příkaz k úhradě přes internetové bankovnictví, nebo zajít osobně do banky.

Co je potřeba a postup žádosti o vízum do USA?

Při žádosti o vízum do Ameriky postupujte dle těchto bodů:

 1. Nejprve se rozhodněte, o který typ víza máte zájem
 2. Vyplňte formulář DS-160 (žadatelé o vízum typu N, S, T nebo U vyplní místo něj formulář DS-156).
 3. Výhradně prostřednictvím oficiální stránky USTravelDocs.com uhraďte poplatek za vízum (ceny jsou uvedeny výše) a sjednejte si termín vízového pohovoru na americké ambasádě. Přihlásit k pohovoru se musíte alespoň s denním předstihem a nejpozději do 12:00 hodin. To znamená, že pokud máte zájem jít na pohovor v úterý, musíte se přihlásit do pondělního poledne.
 4. S předstihem maximálně 15 minut se dostavte na americké velvyslanectví, nezapomeňte si s sebou vzít dokumenty, které jsou popsány za dalším nadpisem tohoto článku.

Dokumenty potřebné k předložení žádosti o vízum do USA

K vízovému pohovoru si s sebou musíte povinně vzít tyto dokumenty:

 • Cestovní pas
 • Potvrzující stránku (“confirmation page”) vyplněného formuláře DS 160
 • Doklad stvrzující zaplacení poplatku na USTravelDocs.com
 • Fotografii pasového formátu (51 mm × 51 mm, nebo 5×5 cm) a s bílým pozadím

Spolu s tím doporučuji přinést následující dokumenty, které mohou zvýšit pravděpodobnost udělení víza:

 • Bankovní výpisy za poslední 3 měsíce
 • Pracovní smlouvu  z vašeho stávajícího zaměstnání
 • Zvací dopis od soukromé osoby nebo obchodního partnera, kterého jedete navštívit
 • Studenti nechť přinesou potvrzení o studiu a studijní index
 • Podnikatelé ať přinesou výpis ze živnostenského nebo obchodního rejstříku
 • Manželské páry nechť přinesou oddací list a v případě žádosti o dětské vízum také rodný list potomka
 • U některých typů pracovních víz přineste pracovní petici

Pro některé typy víz je třeba předložit ještě další dokumenty:

 • Víza F a M: Podepsaný originál formuláře I-20, doklad o zaplacení poplatku SEVIS a v případě, že chcete pokračovat ve studiu, předložte index nebo dopis z vaší školy se zaznamenaným prospěchem.
 • Víza J: Podepsaný originál formuláře DS-2019 a doklad o zaplacení poplatku SEVIS. Účastníci programu Work and Travel musí předložit index a potvrzení o studiu, účastníci středoškolských výměnných pobytů pak kontaktní informace na hostitelskou rodinu v USA.
 • Víza  H, L, O, P a R: Oznámení o schválení I-797, podpůrné dokumenty a u žadatelů o vízum L navíc nový formulář I-129S.
 • Víza C1 a D: Pracovní smlouvu či dopis od zaměstnavatele a pokud se vás to týká, tak ještě námořní knížku.

Během cesty do USA budete vyplňovat ještě formulář I-94celní deklaraci.

Fotografie na vízum do USA – pravidla, rozměry a parametry

Při žádosti o vízum je nutné předložit ještě jednu fotografii s atypickým čtvercovým poměrem stran. Instrukce, jak má fotografie vypadat, si můžete přečíst níže, nebo na tétona této americké stránce, kde si fotku můžete rovnou prověřit online nástrojem. Fotografii můžete použít buď digitální, nebo oskenovanou z vyvolaného obrázku (nicméně to je dnes již passé). Každopádně by neměla být starší než 6 měsíců.

Požadavky na fotografii na americké vízum

 • Rozměry
  V případě digitální fotografie jsou minimální rozměry 600×600 pixelů a maximální 1 200 × 1 200 pixelů. Rozhodnete-li se fotku skenovat z papíru, musí být výchozí velikost fotografie alespoň 51 × 51 mm a rozlišení při skenování minimálně 300 pixelů na palec.
 • Barva
  Fotografie musí být barevná v RGB barevném spektru.
 • Formát souboru
  Akceptován je výhradně formát .jpg.
 • Velikost souboru
  Maximálně 240 kB, komprese smí být nanejvýše 20:1.
 • Obsah fotografie
  Fotografie na americké vízum musí zpředu zobrazovat celý obličej, krk a ramena. Výraz musí být neutrální, bez úsměvu, s otevřenýma očima a pohledem směřujícím přímo do fotoaparátu. Hlava musí být umístěna uprostřed fotografie a nesmí směrovat nahoru, dolů, na stranu nebo k ramenům. Všechny obličejové rysy musí být vidět a naopak nesmí být vidět další objekty, lidé nebo jiné části těla žadatele. Velikost hlavy od temene včetně vlasů až po bradu musí tvořit 50 – 69 % z celkové velikosti fotografie. Pozadí fotografie musí být jednoduché, světlé a bez stínů.
 • Technické požadavky na fotografii
  Celá tvář musí být ostrá, ale nikoliv přeostřená. Jas i kontrast musí být rovnoměrný, správná fotografie musí být bez stínů ve tváři nebo na pozadí, podexponování nebo přeexponování je nežádoucí.
 • Ostatní požadavky
  Brýle jsou na fotografii povoleny za předpokladu, že mají čirá skla a neodráží světlo, stíny a obroučky nezakrývají oči. Brýle s tmavými skly jsou povoleny pouze ze zdravotních důvodů. Přikrývky hlavy nebo klobouky jsou dovoleny výhradně z náboženských důvodů, nesmějí však zakrývat žádnou z částí žadatelova obličeje.

Příklady přijatelných i nepřijatelných fotografií na vízum naleznete na této stránce.

Vízový pohovor na ambasádě

Americká ambasáda se nachází na adrese Tržiště 15, Praha 1 – Malá Strana (zobrazit na mapě), nejbližší stanice metra je Malostranská, nejbližší tramvajová zastávka Malostranské náměstí (linky 12, 20, 22).

Jak je zmíněno výše, schůzku na vízový pohovor je třeba mít předem sjednanou. Při domlouvání schůzky je nutné sdělit i jména všech doprovázejících osob. Z bezpečnostních důvodů není možné přijít dříve jak 30 minut před časem sjednané schůzky. Na vrátnici vám budou odebrány všechny elektronické přístroje, jako jsou telefony, tablety nebo notebooky.

Dotazy ohledně víz do USA

Je možné přenést platné americké vízum ze starého pasu do nového?

Ne, v takovém případě je nutné požádat o nové vízum. Americká legislativa sice umožňuje použít starý pas s platným vízem spolu s novým, platným pasem, nicméně tento postup odporuje českým zákonům.

Již mám vízum do USA, ale platnost pasu mi brzy vyprší. Jaká je minimální povinná doba platnosti pasu po mém opuštění Spojených států amerických?

Pro Českou republiku neplatí povinnost platnosti 6 měsíců po odletu. Jinými slovy, z USA se můžete bez problémů vrátit pouhý den před koncí platnosti pasu.

Mohu o vízum do USA požádat v jiné zemi, nebo musím žádat vždy v České republice?

Vždy je lepší podávat žádost o vízum v České republice (resp. v zemi, kde máte trvalý pobyt), nicméně dle zákonů můžete žádat na jakémkoliv americkém konzulátě kdekoliv na světě. Počítejte s tím, že v takovém případě ale může být žádost o vízum komplikovanější, neboť Američané mohou žádat důkaz, že se hodláte vrátit do země svého trvalého bydliště.

Mohu žádat o vízum do USA v případě, že jsem byl odsouzen?

Ano, požádat o vízum můžete, nicméně na pohovor musíte navíc přinést veškeré dokumenty týkající se vašeho přestupku, přečinu či trestného činu. Jedná se zejména o rozsudek, datum soudního procesu a druh přestupku.

Kdo všechno musí osobně absolvovat vízový pohovor?

Osobně k pohovoru musí přijít všichni žadatelé ve věku od 14 do 79 let včetně. U dětí mladších 14 let stačí, když přijde alespoň jeden z jejich zákonných zástupců. Osoby starší 80 let nemusí na pohovor vůbec. Výjimku mají rovněž diplomaté směřující do Spojených států amerických za pracovní misí včetně té do mezinárodních organizací typu OSN.

Kolik peněz musím mít na účtě, abych dostal vízum do USA?

Žádná částka není pevně stanovena, nicméně měla by být tak vysoká, abyste s ní pokryli veškeré náklady na dobu pobytu.

Vrací se poplatek za americké vízum v případě jeho neudělení?

Ne, poplatek je nevratný.

Jak dlouho trvá vyřízení víza do USA?

Záleží na vaší rychlosti a aktuální dostupnosti volných termínů. Americká strana uvolňuje termíny na pohovor s předstihem několika dnů. Po vyřízení a schválení víza vám bude doručeno kurýrem.

25. června 2018 Petr Novák ,

Diskuze k článku (548 komentářů)

Petra (2)
27.3.2017
19:28

Zdravím, mám dotaz. Mám turistické víza B2 a při příletu do USA jsem dostala vstup na 6 měsíců. Odcestovala jsem asi 14 dní před tím než mi pobyt končil. Teď bych se zpět do USA chtěla vrátit. Je možnost že mě pustí po dvou nebo třech měsících co jsem v ČR opět na půl roku do USA? Díky :)

Odpovědět
Franta (3824)
27.3.2017
19:40

@Petra:
Tak, možnost je vždy. Pokud si dokážeš poradit s otázkou, jak to, že jako turista po půl roce pobytu v USA, chceš po dvou měsících doma zase jet a nejlépe zase na půl roku? Také se můžou zeptat na práci v ČR, na to, jak cestu financuješ. Nebo je může rovnou napadnou, že jsi tam půl roku pracovala na černo, jela domů na “dovolenou” a vracíš se do práce.
Obecně se doporučuje, dlouhý pobyt – dlouhá pauza.
Ale třeba se nezeptá vůbec na nic a pustí tě.

Odpovědět
Silvia (1)
28.3.2017
14:13

Zdravim, prosim vedel by mi niekto poradiť v danej situácii. Uz tretie leto po sebe som bola v usa na j1 viza s vzdy som prisla domov pred začatím školy az na minule leto 2016, kedy som v septembri pred koncom platnosti j1 víz požiadala o zmenu statusu na b2 viza. Poslala som ziadost,zaplatila som a dostala som aj spiatocnu odozvu ze sa to rieši. No vo februári mi nic neposlali ze ci ni udelili b2 viza alebo nie, tak som sa vrátila naspat na Slovensko. Teraz v marci som sa online prihlásila na ich stránku a zistila som ze mi b2 viza zamietli. Toto leto chcem ist do Ameriky na estu alebo po lete a chcem sa spytat ci nebudem mat problem na imigracnom ked som nešla po lete domov a žiadala o b2 viza. Ďakujem

Odpovědět
Franta (3824)
28.3.2017
16:57

@Silvia:
Spíš jde o to, že v žádosti ESTA je otázka, zda ti někdy bylo zamítnuto vízum. A tobě vlastně zamítnuto bylo. Teda pokud se zamítnutá změna statusu rovná zamítnutí víza. To většinou znamená neschválení ESTA a nutnost jít na ambasádu.
Jinak pokud máš schované dokumenty k té žádosti, tak si je vezmi s sebou. Ať už na cestu s ESTA nebo se žádostí na ambasádu.

Odpovědět
Trump junior (12)
2.4.2017
17:38

Hello Franto a spol… uz predtym som pisal svoju story o par prispevkov vyssie na strane 2….anyway uz mi doslo to rozhodnutie ktore mi bolo zaslane od USCIS …v principe to zamietli lebo som podaval extension of visa po tom ako mi predosle udelene visa vyprsalo rozdiel medzi vyprsanym statusom a podanim mojej novej prihlasky bolo asi 6 mesiacov… s tym ze 15marca my vyprsal B2 status nasledne boli vypisovacky a dohadovanie s USCIS… kto mal cest s nimi tak vie ze komunikacia je jak z doby kammennej kazdopadne to skoncilo tak ze druha ziadost bola podana okolo sept. a v novembri som siel domov sam od seba cize som bol asi unlawful presence… do toho novembra ( asi alebo to bolo ok neviem podla listu tam nie je nic co by nasvedcovalo tomu) je tam len ze bolo to zamietnute z casoveho hladiska ze som nemal akoby status a potom som to podal…. ( kto chce poznat celu komplikovanu story tak nech si precita vyssie moje prispevky.. ), Kazdopadne ma zaujala tato veta… bla bla bala.. .therefore your application is denied. This decision is without prejudice to consideration of subsequent applications to extend/change nonimmigration status filed with USCIS. Je to posledna veta v liste…. aky je tvoj nazor na to? pravdepodobne som teda ok a mozem v buducnosti dojst na estu? alebo v pripade vyhratia zelenej karty co bude uz buduci mesiac by som nemal mat nejake komplikacie pri vybavovaní …. pripadne hocijake ine víza … by im nemala na letisti vyskocit volaky red alert ze bacha tento tu bol ilegalne??? Dik za odpoved

Odpovědět
Franta (3824)
2.4.2017
19:45

@Trump junior:
No a vidíš, další info navíc, co jsi nenapsal původně nebo jsem ho v tom neviděl. Já to bral, že jsi podal žádost o prodloužení a něž se to dořešilo, tak jsi odjel. A ty jsi žádal, byl problém, tak jsi žádal zase, ale už po limitu. Ale to je už jedno, odpověď máš.
Jak to pochopit záleží, kdo to bude číst a jak moc bude právničit neboli slovíčkařit. Může to být pochopeno, že se nic neděje a je vše v pořádku. Ale nějaký “chytrolín” v tom může vidět, že jsi měl problémy, přetáhl, ale že pro kancelářské v USCIS v tom není problém a oni to nechávají plavat. Takže to nemusí být směrodatné pro imigračního na přepážce, případně pro toho, kdo kontroluje žádosti ESTA.

Ale osobně si myslím, že by to mělo být v pohodě. Jen si s sebou ber ten dopis, aby měl něco v ruce, kdyby náhodou na letišti chtěli dělat secondary inspection, kvůli tomu, že tam máš nějaké povídání v poznámce.

Odpovědět
Trump junior (12)
4.4.2017
21:00

hej papiere budem mat…. dam tomu ale este tento rok pauzu nakolko som tam bol cca 1,5 roku dokopy… a som spat len 5. mesiac tak sa neoplati znova ich týrit.,…. jedine ze by som vyhral zelenu tak to by som riesilll uz letos…..inak neviete niekto kolko cz / sk zeleny sa vyhralo min. rok a kolko bolo ziadosti?

Odpovědět
Wendy (10)
8.4.2017
22:21

Zdravím, chtěla jsem se zeptat na nepřistěhovateské vízum E-2.
Mohli byste mi říct veškeré podmínky a hlavně, nedočetla jsem se nikde potřebnou sumu,
kterou musím investovat a jakým způsobem atd.
Moc díky.

Odpovědět
Wendy (10)
15.4.2017
13:22

Má to nějaký důvod, proč můj dotaz zůstává bez reakce ? :)
‘Žeby’ Praha nekomunikovala s Ostravou ?
Moc prosím o radu nebo informace . DÍKY !!!

Odpovědět
Franta (3824)
15.4.2017
21:05

@Wendy:
Má to důvod. Zřejmě nikdo neví. A dávat ti odpověď, co někde já nebo někdo jiný najdeme na netu je k ničemu, to zvládneš taky.
Tady je to hlavně o turistech a cestování, takže s podnikáním tu moc nepochodíš. Než poradit blbě, tak radši vůbec. Ale zkus chicago-cz.com/forum/, tam tohle občas probírají.

Odpovědět
Petr Novák (2520)
17.4.2017
17:24

@Wendy: Přesně jak píše Franta. Pokud zůstává dotaz bez odpovědi, nikdo neví. Určitě to není tak, že by někdo s někým nekomunikoval. Já navíc nejsem z Prahy. :-)

Odpovědět
Wendy (10)
20.4.2017
16:48

Takže opozdile ale přece děkuji oběma ‘klukům’ :) Frantovi a Petrovi …. nakonec jsem dala na vaši radu a zkusila to, ale telefonicky, přímo na ambasádě v Praze. Dali mi tam veškeré info. Jinak máte super stránky. Neskutečně přínosné a úžasně přehledné. Fakt dost dobrý !!!
Za všechny vaše fandy (nejen z Ostravy) ale i ‘náhodně kolemjdoucí’ DÍKY !!!

Odpovědět
Petr (11)
21.4.2017
22:57

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na 2 věci prosím.

1) Jsem momentálně v USA na cestovní vízum ESTA na 3 měsíce, bude mi ale končit za pár týdnů kde mám v plánu odletět na cca 2 týdny do Kanady a poté zase zpět do USA. Předpokládám že se mě asi budou ptát. Je něco, co neříkat nebo naopak zmínit?

Chodím zde do Adult School kde studuji (vylepšuji) svou angličtinu. Situace je taková, že jsem byl přijat na College, ale kdybych se vrátil do ČR a získal vízum tak bych studijní vízum mohl použít max 30 dní před začátkem školy. Proto se chci vrátit zpět na cca 2 měsíce kde bych opět chodil do Adult School.

2) Jak budu žádat o studijní vízum, tak mátě nějaké zkušenosti? Četl jsem jen o vízech všeobecně ale zpětná vazba byla nic moc… Připadně co nemají rádi a tak podobně.

Děkuji moc předem. :-)

Odpovědět
Franta (3824)
22.4.2017
9:33

@Petr:
To na 99,9% nevyjde.
Na ESTA nesmíš pracovat ani studovat. Je to čistě turistické povolení. Výjimkou jsou jazykové kurzy nepřesahující 12 týdnů a ne více jak 20 (možná jen 18) hodin týdně.

Po skončení povolené doby pobytu, musíš opustit severoamerický kontinent, vycestování do Kanady, Mexika a vybraných zemí Karibiku se nepočítá. Pohlíží se na to jako na tzv. “visa run”, tedy pokus obejít pravidla za účelem prodloužení pobytu v USA. Pokud to uděláš, jak píšeš, tak zůstaneš v Kanadě. Může se stát, že si to imigrační neuvědomí a pustí tě. Ale má tam počítač a vidí tvé záznamy, takže bych v to nedoufal. Navíc by to určitě zaznamenali při příští cestě a nemuseli by tě tam pustit.

Nemají rádi, kdy je chce někdo “přečůrat”. A to ty máš v plánu s to Kanadou a už jsi to udělal s tím studiem. Podmínky ESTA je dobré si přečíst a ne je jen odkliknout.

U ESTA se nedá změnit status. Kdybys měl vízum, tam by to šlo. Takhle musíš prostě odjet. Teda pokud chceš mít vše podle pravidel. Ale třeba se ozve někdo, kdo ví nějakou imigračně právní kličku, co by ti pomohlo. Já o takové nevím.

Odpovědět
Sebastian (2)
23.4.2017
8:04

Zdravím, rad bych se zeptal…

Nyní jsem v USA 2 mesice a rad bych tam zůstal o par měsíců déle. Proto uvažuji o tom, ze zajedu do CR ma 3 týdny a vrátím se na ESTU do USA na další 3 mesice.
Ale představa že bych tam chtěl zustat déle jak 3 měsíce, tak po 3ti me tam uz na estu asi zasebou v krátké době nepustí…

Proto uvažují o vizum B1 po tom prvním návratu. Ale mam několik otazek:
1. Nikdo neříká částku, ale jak je to s dokazováním peněz “že si to ufinancuju” kolik je optimum?? Musi to být všechno hned na kartě nebo stačí neco na kartě a pak plácnu, třeba stavební spořko…?
(Nemam práci, jen nějaké prachy, tak je těžké dokazování nějakých předchozích příjmů zaměstnání…)

Nebo stačí převézt třeba od známého velké penize na můj účet a po pohovoru a ukázky výpisu a příjezdu do USA (za imigrační úředníkem) ty peníze převézt zase zpět.

Precijen kdyz cestují tak.neutrálním příliš a navíc si občas bokem vydělám…

2. A kdybych nějakou náhodou to vízum dostal, ma platnost 6 měsíců a tim to hasne? Nejde třeba mit vízum, být tam 6 měsíců, pak na rok odjet a zase se vrátit na 6 mesicu? Musel bych žádat zase o nové?

(I kdyz nejdůležitější otázka je ohledně jak to vízum dostat, čili dokazat ze na to mam prachy)

diky moc

Odpovědět
Franta (3824)
23.4.2017
9:07

@Sebastian:
Koukám, než jsem sesmolil odpověď, tak se ptáš znovu a tentokrát obšírněji. ESTA je probraná u minulého dotazu. Teď vízum.
Je to B2, to je turistické, B1 je pro pracovní cesty (kongresy, semináře, školení… nic, co by vyžadovalo pracovní povolení). Většinou se ale označuje B1/B2. Jeho platnost standardně 10 let a jeden pobyt je na max. 6 měsíců. Ale může se stát, že ho ambasáda vydá s kratší dobou platnosti a imigrační povolí kratší pobyt. Pobyt se ale dá potom prodloužit. Více na https://www.uscis.gov/ – Extend My Nonimmigrant Stay.
Při pohovoru jsou docela zvědaví. Chceš vízum, jsi turista a nestačí ti 90 dní na ESTA. Běžnému turistovi ale stačí podstatně méně času na dovolenou. Takže kam jedeš, proč, co tam budeš dělat, z čeho budeš žít, kdo to financuje… u tebe asi i, cos tam dělal minule? Pak je bude zajímat, co máš v ČR, zázemí, důvod se vracet, práce, rodina. Musí mít jistotu, že na cestu máš, a že jim tam nehodláš zůstat. To, že si tam občas přivyděláš, radši neříkej ani u vás v hospodě.
Jak dokázat finance? Výpisem z účtu. Jednoduché a přehledné. Já s sebou měl tenkrát výpisy za poslední půlrok. Teď nevím, jestli tolik chtěli oni (možná jim stačili 3 měsíce) nebo jsem to vzal “pro jistotu”. Na výpisech je vidět, kolik máš, kolik ti pravidelně chodí výplata, jestli platíš poplatky, nájem… Prachy od kamaráda jsou fajn, ale nemusí to být pomoc. Ty se teď vrátíš ze Států, na účet ti přistane větší částka, půjdeš na ambasádu a oni třeba uvidí… byl u nás, vrátil se a někdo mu zaplatil. Za co? Pracoval tam a je to výplata? Něco převezl přes hranice a je to odměna. Je to platba, že něco převeze přes hranice příště? Já osobně bych tohle nezkoušel. Stavebko je fajn, ale ne jako peníze na cestu, protože to z USA nevybereš, ale spíš jako závazek, co tu máš. Jinak on není žádný limit, kolik mít s sebou na den, týden. Pokud budeš mít dopředu vše (letenku, auto, bydlení…) zaplacené stačí “pár dolarů, když budeš vše platit průběžně až tam, tak to chce balík.
Základ je přesvědčit je o tvých dobrých úmyslech.

Kdyby něco, tak se ptej. Až to proběhne, tak dej vědět, jak to dopadlo. Každá informace dobrá. Hodně lidí se tu ptá, ale málokdo se vrátí a řekne, jak dopadl.

Odpovědět

Ahoj, chystám se zažádat si o vizum B1, jelikož můj přítel nyní studuje v USA a ještě minimálně rok/dva bude. V USA jsem za ním už byla 2x na ESTU, ale ráda bych tam s nim strávila déle než 3 měsíce, chtěla jsem se tedy zeptat, zda je dobré nebo ne, toto zmiňovat na ambasádě? Že vizum chci právě kuli tomu, abych tam mohla být s ním. Podnikám, mám internetový eshop tudíž mohu pracovat odkudkoliv, kde je WIFI. A pokud by nebylo dobré zmiňovat tento důvod, tak jaký? Případně, kdyby to takto šlo, mohla bych pak vycestovat zpět do ČR třeba na měsíc a opět se vrátit do USA na 6 měsíců? Velmi děkuji za odpověď.

Odpovědět
Štěpánka (1)
2.5.2017
22:42

Zdravím,

Mám dotaz ohledně letenky. Koncem června cestuji do USA na pracovní vízum H2B, cca na pět měsíců. Ale hned po praci někdy koncem října odjizdim z US do Kanady. Chci si koupit zpáteční letenku z Warsavy, jelikož to vyjde levněji a plus je už tam započítán kufr, který samozřejmě v jednosměrných letech započítán není. Abych měla výhodnou letenku, přemýšlela jsem dat zpáteční datum někdy v září. Zpáteční letenku sice nevyužijí, ale jedna se mi prave o cenu. A tak mě zajímá, když si dam zpáteční letenku o cca měsíc dříve než mi mají končit víza, zdali mi do pasu na imigracnim na letišti, nemůžou víza zkrátit kvůli datumu na letence.

Dekuji:)

Odpovědět
Radka (1)
3.5.2017
12:03

Hezký den, chci se zeptat dcera – studentka střední školy má platné vízum B1/B2 na 10let. Chtěla by odcestovat do USA (New Jersey) a přes prázdniny tam pracovat. Stačí jí tento typ víza nebo musí mít J-1?
Děkuji.

Odpovědět
Petr (11)
12.5.2017
3:27

F-1 Vízum:

Ahoj
chtěl bych se optat ohledně schůzky na vízum F-1, základní dokumenty jako je I-20 nebo dopis o přijetí mám, (i zaplacené školné) (160 udělám během příštího týdne).

Můj dotaz zní, jakou mám šanci získat / nezískat studijní vízum F-1, které budu využívat na College v Californii.

V Californii máme rodinné prátelé, kteří mě budou finančně podporovat (budu mít kde bydlet, strava atd. je zajištěno.). Momentálně se vracím z Kanady, kde jsem dva týdny, ale předtím jsem byl 3 měsíce v USA. Jak se vrátím tak bych si rád brzy naplánoval schůzku, jen nevím, zdali budu potřebovat další dokumenty jako je výpis z účtu, nebo může být její/jeho/jejich, když mě budou podporovat? A nebo na co se připravit? Na svém účtě to není nic extra, posílám si tam peníze např. teď přes paypal abych si mohl platit ostatní věci.

Díky moc za odpovědi.

Odpovědět
Hanka (3)
25.5.2017
6:52

Zdravim vsechny. V breznu sem obdrzela imigracni vizum platne 6 mesicu, tedy do zari 2017. V dubnu jsem odletela do USA k rodinnemu pribuznemu na navstevu. Do CR se vracim pocatkem cervna. Musim se tady nekde hlasit nebo mohu odejet. Musim pozadat o Zelenou kartu tady v USA nebo v ceske republice. Poradte a diky.

Odpovědět
Hanka (5)
25.5.2017
6:53

Zdravim vsechny. V breznu sem obdrzela imigracni vizum platne 6 mesicu, tedy do zari 2017. V dubnu jsem odletela do USA k rodinnemu pribuznemu na navstevu. Do CR se vracim pocatkem cervna. Musim se tady nekde hlasit nebo mohu odejet. Musim pozadat o Zelenou kartu tady v USA nebo v ceske republice. Poradte a diky.

Odpovědět
Franta (3824)
25.5.2017
8:56

@Hanka:
To se ptáš brzy. A asi i na blbém místě. Tohle jsi měla řešit na ambasádě. Že nejdříve pojedeš na dovolenou a až potom “nastálo”.
Asi to “posunutí” nebude mít žádný vliv, ale je to jen má dedukce, tak to neber jako 100% radu. Spíš zkus tu ambasádu nebo přímo http://www.uscis.gov.

Nepíšeš podrobnosti, takže nevím, k čemu to vízum máš, ale předpokládám, že je to vízum z DV-2017. Po jeho obdržení máš 6 měsíců (podle data jeho platnosti) na to, abys odjela do USA. Respektive máš méně času, v době vstupu musí být totiž platná i lékařské prohlídka, kterou jsi absolvovala před pohovorem a předkládala na ambasádě. Měla bys mít vše v zapečetěné obálce. Po příletu do USA si zjisti, k jakému okénku máš jako nový Resident Alien (Green Card Holder) jít. Tam odevzdáš obálku, proběhne jakýsi pohovor, dáš jim adresu, na kterou ti pošlou Green Card a jsi tam. Otázkou je, jestli jsi tohle neměla udělat již při současné cestě.

Odpovědět
Hanka (5)
26.5.2017
6:43

@Franta:
mela bych dotaz na Frantu – zkuseny diskutujici, ale nevim, jestli jsem na spravne adrese… potrebuji radu ohledne pristehovaleckeho viza : anka.anina@seznam.cz

Odpovědět
Franta (3824)
26.5.2017
7:48

@Hanka:
Na to bude lepší rovnou ambasáda nebo http://www.uscis.gov.

Odpovědět
Mesi (774)
28.5.2017
3:47

@Hanka: Nepises moc podrobnosti, ale predpokladam, ze mas za sebou proces zadosti o pristehovalecke vizum (zelenou kartu). Tvuj postup je nestandardni a docela i zvlastni. Ale teoreticky, pokud ted vyrazis s tou zapecetenou obalkou, kterou jsi dostala spolecne s pristehovaleckym vizem, tak by to melo probehnout standardne. Tedy prilet, vystat frontu, predlozit obalku, odejit k pohovoru a vstoupit do USA. Zelena karta jako takova ti prijde na adresu v USA. V zadnem pripade ji nedostanes v CR. A jeste… Proc bys mela nekde zadat o zelenou kartu, kdyz uz to vizum mas? Pristehovalecke vizum = to, cemu rikame zelena karta. Fyzickou karticku dostanes az v USA.

Odpovědět
Marie Vanagas Jakubec (1)
3.6.2017
2:16

Jsme tri sestry. jedna zije v Praze, jedna v Toronte a jedna v Chicagu. Ta z Prahy prileti do Toronta a tez se bude z Toronta vracet do Prahy. V dobe pobytu v Kanade se obe sestry chteji vydat autem za sestrou v Chicagu. S kanadskym pasem to neni problem. Ale co sestra z Prahy? Staci ji elektronicke vizum? Ma pas vydany v roce 2015. Jak to bude s celnim prohlasenim?
Predem dekuji za odpoved.
Marie

Odpovědět
Franta (3824)
3.6.2017
6:35

@Marie Vanagas Jakubec:
Sestra z Prahy si vše vyřídí na hraničním přechodě (Pravděpodobně Detroit nebo Sarnie). Pro vstup do USA pozemní cestou není ESTA potřeba.
Info na webu CBP tadytady.

Odpovědět
Simona (3)
7.6.2017
12:38

Dobrý den,
Vloni jsem byla v USA 3x na Estu, takže jsem byla v USA více jak půl roku. Letos v únoru jsem měla tu odvahu odjet znova, ale vrátili mě zpátky do ČR. Řekli mi, že pokud se budu chtít do USA vrátit musím požádat o turistické vízum B2. Moje otázka zní, jaké jsou šance, že mi B2 dají? Mám přítele v USA, ale bydlíme teď kvůli mě v Tijuaně (Mexiko). Mohu uvést toto jako důvod proč žádám o turistické vízum? Abych mohla občas s ním do USA? Na mexických hranicích mi jednou řekli že potřebuji turistické vízum pokud chci takhle přecházet pravidelně, to vím přímo od Američanů na hranicích už z minulého roku. Ale nevím jestli to bude dostatečný důvod aby mi vízum dali.
Ještě mám jeden dotaz, uvidí na ambasádě vše co zapsali v USA do počítače, když mě posílali domů?
Děkuji.

Odpovědět
Franta (3824)
7.6.2017
12:54

@Simona:
ESTA i vízum jsou turistické. Pokud v USA trávíš takovou dobu, tak se asi nedivíš, že už tě tam nepustili. To prostě nevypadá jako typický turistický pohyb. Pokud na ambasádě vysvětlíš, jak se věci mají (přítel a tak), vízum by ti dát měli. Přístup k informacím v systému jistě mají, otázka je nakolik je to bude zajímat a jakou tomu případně přiloží váhu během pohovoru. Otázkou také je, co jsi na imigračním říkala během předchozích cest. Jestli jsi se “vydávala” za standardního turistu nebo jsi na férovku přiznala, že jezdíš za přítelem. Pokud jezdíš stále na jedno místo, tak si mohou myslet, že tam máš práci.

Odpovědět
Vanesa (4)
8.6.2017
19:18

Dobry den,

jsem v situaci pripominajici Simoninu, ale nedostala jsem se tak daleko.
V Cerven – Zari 2016 jsem jela na J-1, kde jsem se seznamila s americanem. V listopadu – lednu a breznu – kvetnu jsem byla v USA na ESTA. (6 mesicu ESTA)
Partner rozjizdel firmu, do ktere jsem i zainvestovala.
Jsem schopna v ni i pracovat, vzdelani a praxe.
Hledala jsem reseni, jak byt s partnerem a zaroven legalne jako 50% vlastnik firmy pracovat, pri cemz je moznost v budoucnu zamestnat dalsi americany.
Partner mne ale i pozadal o ruku.
Momentalne nevim, jak nejlepe, nejrychleji a nejefektivneji celou situaci vyresit.
Pomerne dlouho i hledam ceskeho pravnika a bez uspechu.

Mam moznost zkusit zadat o E2, nebo se rovnou vdat.
A to bud pres vyrizeni snoubeneckych viz, kdy nevim jak dlouho trvaji a jestli by me v mezicase pustili do USA na stavajici ESTA. Nebo zkusit snad jednodussi B2 a pote v USA zmenit status na manzelsky a obstarat si pracovni povoleni, nebo priletet do USA primo na stavajici ESTA a vyresit cele i se snatkem. Tato posledni moznost mi ale neprijde nejstastnejsi.

Budu velice rada za odpoved, protoze opravdu dlouho hledam nekoho, kdo by se ve veci vyznal, poradil a byl nestranny vuci nejakemu statu.

Odpovědět
Mesi (774)
9.6.2017
0:45

@Vanesa: Cesky pravnik ti nepomuze. At se partner podiva po pravnikovi v USA. Je tu hromada pravniku specializovanych na tuhle problematiku.

Odpovědět
Mesi (774)
9.6.2017
0:45

@Vanesa: … a mas pravdu, ta posledni moznost neni nejstastnejsi.

Odpovědět
Franta (3824)
9.6.2017
9:10

@Vanesa:
Jak píše Mesi, tohle je práce minimálně pro imigračního právníka. Nejen, že chystáš svatbu, ale už tam “jedeš” v podnikání. Není to tak, že se vezmete a hned máš povolení k práci. Při svatbě tam, budeš muset sedět doma a čekat na GC, do té doby nesmíš pracovat (a to ani v té firmě), takže tě bude manžel živit, bude tvůj tzv. sponzor. Při svatbě u nás je to podobné, s možností, že budeš na GC čekat tady nebo tam, pokud tě bude sponzorovat. Možná (nevím určitě) tam v mezidobí, můžeš jezdit na “dovču”.
Nejlepší je to snoubenecké vízum, pak cesta na turistické vízum a změna statusu, cesta na ESTA a svatba je tak trochu ne podle pravidel.
Osobně se o tohle nezajímám, takže jen předávám informace, co jsem kde četl.
Info hledej hlavně na uscis.gov. Případně na nějakém info právním webu, např. immihelp.com.

Odpovědět
Vanesa (4)
9.6.2017
15:45

@Franta:
A co znamena to pracovni povoleni? To by melo byt pred GC a lze zadat uz pri fiancee vizu. Ja mam prave dost vyhodu v tom, ze se klidne 2 roky muzu sponzorovat sama i v te usa.

Odpovědět
Franta (3824)
9.6.2017
16:25

@Vanesa:
“Jak píše Mesi, tohle je práce minimálně pro imigračního právníka + Osobně se o tohle nezajímám, takže jen předávám informace, co jsem kde četl.”
Měj v paměti, že to amíci můžou vnímat jako účelový sňatek kvůli té firmě. Požádat o permission to work můžeš, ale nemusíš ho dostat. Jak se říká, bez právníka už ani slovo.

Odpovědět
Vanesa (4)
9.6.2017
23:36

Tomu prave rozumim a z toho jsem dostala strach. Vubec jsem nic neplanovala, prave proto jsem v tom ted tak zamotana. Seznamila jsem se s pritelem, mela moznost pomoci mu s jeho plany, mluvili jsme o tom dva me pobyty, ve druhem se mi podarilo najit jeho biologickou rodinu a treti se zaclo uskutecnovat podnikani. Zacala jsem vymyslet moci byt pres v usa pres skolu (drahe a nesvobodne), praci (velice komplikovane a zdlouhave, jestli vubec uskutecnitelne), pak tedy pres firmu, na e2 (zdalo se byt nejlepsi reseni). Behem tretiho pobytu jsem dostala snubni prstynek. Zkonzultujeme USA imigracniho pravnika.
Dekuji vsem za odpovedi a preji hezky vikend.

Odpovědět
Mesi (774)
10.6.2017
1:01

@Vanesa: Vezmeme to poporade (neoficialne – jediny, kdo opravdu poradi v tomto pridade je imigracni pravnik): 1) zainvestovala jsi do americke firmy, to ti nedava pravo v USA pobyvat, natoz pracovat – ani v te firme. Firma by te musela zamestnat = ziskat pro tebe pracovni povoleni (bez pravnika nemozne) + dokazovani, ze jsi lepsi nez jiny uchazec z US trhu prace. Druha moznost, firma by te mohla zkusit pritahnout jako spolecnika = to take znamena ziskat vizum (myslim ze je to to podnikatelske/investorske, ale nejsem si jisty). 2) snatek ti automaticky nedava pravo v USA pobyvat a uz vubec ne pracovat. Resenim je snoubenecke vizum, ktere ale nedava pravo pracovat (myslim, ze existuji vyjimky). Pokud se vezmete, bude muset tvuj manzel (American) pro tebe zazadat o pristehovalecke vizum (Green Card). Proces trva minimalne rok – ve vasem pripade, kdy je velmi pravdepodobne, ze bude snatek povazovan za ucelovy, to muze trvat mnohem dele.
3) moznosti, ktere uvadis – SKOLA = realne, pokud mas na skolne – zapomen na praci. Najit americkeho ZAMESTNAVATELE = temer nemozne, pokud nejsi spicka v nejakem oboru. Vetsina zamestnavatelu primo uvadi, se neakceptuji uchazece, kteri budou potrebovat sponzoring. Nejsnazsi cesta je byt zamestnancem ceske firmy s matkou nebo dcerou v USA, pak je moznost relokace (za ucasti pravnika a i v tom pripade neni zajisteno vizum s moznosti zadat pozdeji o GC). VASE FIRMA – popsano vyse. Jako zamestnanec to same jako jsem popsal v predchozim bode. Jako spoluvlastnik by to pres nejake vizum melo jit. Vse, co jsem popsal je pouze smes dohadu vychazejicich ze zkusenosti se snatky s americkym obcanem a relokacemi do USA. Imigracni pravnik to vse muze vyvratit/nebo ne, a rekne ti toho vic a hlavne podle zakona. Ber to jen jako hrube nastineni moznosti, rozhodne ne jako jistotu. Treba mne tady nekdo opravi.

Odpovědět
Franta (3824)
10.6.2017
6:26

@Vanesa:
Já ještě doplním. Opatrně s tou firmou. Aby z toho nakonec neudělali ilegální práci a tobě nezavřeli dveře do USA. To bys pak vše musela řešit z ČR a navíc by na to asi už opravdu koukali jako na účelový sňatek. To by pak bylo vše hodně těžké. Chce to opravdu dobrého právníka specializujícího se na tuto problematiku a nedělat nic, co on neposvětí.

Odpovědět
Vanesa (4)
10.6.2017
12:08

Bez pravnika to nepujde. Jsem v tom moc zamotana.
Do skoly se mi uz nechce. Byla jsem do lonska na magisterskem a to uz si nejakou dobu pisu jako prvni 3 v kolonce vek :D
U me uz vazne zacina to uvazovani o rodine, praci a co tu po sobe zanechat. Firma byla proste nahoda, ze pritel mel plan ale ne finance. Navic bylo skvele, ze pulku oblasti bych mohla pokrejt vzdelanim ze stredni a castecne i z vejsky. Rikala jsem si super, vymysleli jsme jak by to mohlo byt a vypadat dal za par let, no a ted nam to muze uskodit.
Tak nam drzte palce

Odpovědět
Lukas (2)
14.6.2017
9:47

Nevite prosim nahodou, kdyz mam platny ESTA viza, na ktere jsem byl pred 5 mesici na 3 mesice v USA a jel bych tam rad znovu za mesic, ale rad bych tam pobyval tentokrat delsi dobu nez 3 mesice, jestli je mozne zazadat si o viza B-2?

Odpovědět
Franta (3824)
14.6.2017
10:22

@Lukas:
Je to možné, ale budeš muset vysvětlit/obhájit, proč potřebuješ víza a nestačí ti ESTA. Oboje je turistické, takže důvod, proč tak dlouho, máš na to, co tam budeš dělat…

Odpovědět
Honza (3)
15.6.2017
22:25

Ahoj, prosím o radu. V roce 2010 jsem dostal B1/B2, kdyz jsem jel do USA hrat hokej. Vizum je platne do 2020. Minuly rok jsem vsak kratce studoval v USA na univerzite na F-1 vizum. Moje otazka zni, zdali mohu vyjet stale na to B1/B2 z roku 2010? Planuji jet k rodinnemu znamemu a zacit chodit na Floride na jazykovou skolu, na to by mi mela snad B1/B2 pripadne stacit, ze ano? Pripadne jaky jiny duvod si vymyslet, aby me imigracni pustilo do země/zkratka abych prosel cestou do US bez preslapu? Dekuji za odp :)

Odpovědět
Honza (3)
19.6.2017
23:30

Ahoj, prosím o odpověď na výše položený dotaz :) Díky

Odpovědět
Franta (3824)
19.6.2017
23:49

@Honza:
Když ti nikdo neodpoví, tak nikdo neví. Takže budeme teoretizovat, když to chceš.
Chceš se tam dostat bez přešlapů a zajímá tě, jaký důvod si vymyslet. Super přístup.
Pokud B2 platí, tak ho asi můžeš použít, ale nevím, jestli to F-1 nemělo na platnost vliv.
Jazyková škola? To by chtělo spíš studijní vízum. Na turistické bys studovat neměl, to je, myslím, stejné jako u ESTA. Maximálně nějaký kurz s omezeným počtem hodin týdně a dobou trvání. To tu někde několikrát je, tak to zkus dohledat.

Odpovědět

Dobrý den, zajímáji mě podmínky na vízum E-2. Kolik je potřebná investice ? Děkuji

Odpovědět
Franta (3824)
21.6.2017
22:28

@Hugo:
Na tohle už se ptala Wendy. Odpověď dostala na ambasádě.

Odpovědět
Domca (1)
25.6.2017
23:19

Dobrý den, chci se zeptat jestli dostanu vizo kdyz jsem v registru dlužníků, když chci jet do USA pracovat? A jeste jedna otazka tady psali ze potrebuju 3 vypisy z uctu za posledni 3 mesice. Kdyz jsem nezamestnana uz mesic bude stim problem? Dekuji za odpoved

Odpovědět
Mesi (774)
26.6.2017
7:37

@Domca: Nepises jake vizum. Pokud si prectes komentare, ktere tu uz jsou, tak si odpovis sama. 1) pokud chces jet do USA pracovat a nemas to jiz domluvene vcetne zajisteni pracovniho viza, tak vizum nedostanes. Bez ohledu na registr dluzniku. 2) USA neni EU, takze pokud tam proste “jen chces” jet pracovat, pracovni vizum nedostanes. Pisi pracovni vizum, protoze turisticke vizum mas velkou sanci ziskat – s nim ale v USA nesmis pracovat. Pracovat tam muzes, pokud mas nektery typ pracovniho viza, pokud jsi clen diplomaticke mise, pokud mas Green Card, pokud jsi obcan USA. Pokud jsi alespon jednou odpovedela ano, tak tam smis pracovat :o)

Odpovědět
Franta (3824)
26.6.2017
7:40

@Domca:
Ten registr dlužníku nevadí. To, že jsi nezaměstnaná by mohlo, hlavně u žádosti o vízum, tak je to náročnější než u ESTA. Těmi výpisy (nejen) dokazuješ vazby na ČR.
Hlavní problém je v tom tvém “když chci jet do USA pracovat”, tím to celé končí. Na turistické vízum B2 nebo na ESTA pracovat nemůžeš. Na to potřebuješ pracovní povolení a to jen tak nezískáš.

Odpovědět
Lukáš (393)
26.6.2017
7:54

@Mesi:
Tím smajlíkem na konci je celkem jasné, co si o tom myslíš Mesi :D

Promiň Domčo, vypadá že se ti tady nedaří a chceš si jet něco přivydělat do USA…takových tam mají víc než dost a takové vrací houfem domů :(

Odpovědět
Markéta (1)
10.7.2017
15:40

Ahoj, rovnou se zeptám, existuje vůbec nějaká možnost jak legálně vycestovat do USA pracovat třeba na rok? je mi 26, nejsem již studentka, chtěla bych tam pracovat někde v kavárně, restauraci, obchodě…
Po tom co jsem prošla různé možnosti víz to vypadá, že snad něco takového ani možné není co? :/

Odpovědět
Mesi (774)
10.7.2017
17:01

@Markéta: Nepusobis jako Americanka a zrejme nemas ani GC. Odpoved jednim slovem: NE

Odpovědět
Kate (4)
12.7.2017
8:45

Ahoj, muzu pouzit nemovitosti rodicu jako strong ties pri pohovoru? Jelikoz jsem dokoncila VS, jela bych do USA na J1 a bojim se, ze budou mit poblem s tim, ze jsem mlada, svobodna, nezamestnana a k tomu jeste chodim s Americanem. Na svem ucte mam nasporeno kolem $10k, staz je na rok a placena na hodinu $13.5 a svatbu nebo zustavat tam rozhodne neplanuju… cely proces zabral strasne moc casu a penez a nechci, aby mi to zamitli behem peti minut…

Odpovědět
Franta (3824)
12.7.2017
9:22

@Kate:
Nemovitosti jsou rodičů, jednou budou možná tvé, ale nyní nedávají žádnou záruku ohledně tvé osoby. Snad to tvé úsilí kolem zařizování ocení a vše proběhne podle plánu. Kdybys tam chtěla zůstat, tak můžeš zvolit o dost jednodušší cestu. Držím palce.

Odpovědět

Ahoj! Můj životní partner dostal nabídku práce v USA. Podrobnosti prozatim nejsounjiste, o nej ale v mě dotazu nejde. Mame spolu 2 deti (4 mesice a 3 roky). Ja jsem oficialne na materske. Jake jou sance ze ja a deti doataneme vizum? A jake?
Diky moc

Odpovědět

Sorry za ty chyby, haha, pisu to s ditetem na kline :-D

Odpovědět
Franta (3824)
24.8.2017
18:14

@Eva:
To hodně záleží od toho zaměstnavatel partnera. Nejspíš mají zájem jen o něj. Ono je něco jiného dostat tam a platit někoho, kdo pro ně bude dělat a dostat ho tam z celou rodinou. To už jsou vyšší náklady, samozřejmě pro partnera. Pak už se ta práce nemusí vyplatit. Nejhorší varianta je, že pracovní vízum zařídí jen pro něj, nejlepší, že se to povede pro všechny. Ty jsi jen partnerka, takže nemáš na nic nárok, u dětí je to jiné, ale proč by s sebou bral malé děti, když by si musel platit někoho, kdo je bude hlídat. Tohle řešte doma a s tím zaměstnavatelem, jeho právním oddělením. Je otázka, jak moc ho chtějí. Kamarádky známou chtěla její firma do kanadské centrály tak moc, že jí zajistili a zaplatili komplet přesun s celou rodinou a vyřídili veškeré papírování.

Přečti si příběh Veržány. Měli to podobně, jen neměli děti.

Odpovědět
Mesi (774)
25.8.2017
0:20

@Eva: Jste manzele? Je to nabidka od jine spolecnosti, nez ktera ho momentalne zamestnava? Lepe receno, jde o relokaci do materske, dcerinne, sesterske spolecnosti v USA? Pokud jde o relokaci, vetsinou se spolecnost postara o viza i pro ostatni cleny rodiny. Pokud jde o uplne jinou spolecnost, reste to s ni.

Odpovědět
Mesi (774)
25.8.2017
0:23

@Eva: Pokud nejste manzele, nejspis tam budes na turisticke vizum a az poletis opakovane, budou mit urednici na letisti k tomu, aby si te vzali stranou. Idelani je v takovem pripade svatba (to nezarucuje pracovni povoleni).

Odpovědět
ivettt (2)
5.9.2017
18:42

zdravim, v USA jsem byla jiz dvakrat na ESTU, pokazde v zime, poprve na 3 tydny a podruhe na 3 mesice. Mam v californii pratele a rada cestuji. V ceske republice mam sezonni letni praci a proto si mohu dovolit cestovat v zime. Bohuzel prace neni na smlouvu a uz takto funguji 4 roky. Ted v rijnu bych chtela odcestovat znova ale na delsi dobu. ted mam dve otazky…1. Kdyz pozadam o turisticke visa B2 a budou zamitnuty je moznost odjet alespon na 3 mesice na ESTU, kterou mam stale v platnosti? ….2. Pri zadani viza B2 nevim jak dokazat, ze se vratim, kdyz respektive nemam zadne pracovni zazemi. Myslite, ze to v me situaci bude obtizne prokazat? popripade nemate zkusenosti s timto pripadem? moc dekuji za jakoukoliv radu. Diky Iveta

Odpovědět
Franta (3824)
5.9.2017
21:25

@ivettt:
Z toho co píšeš, jsi vlastně poslední 4 roky “nezaměstnaná”. To těžko prokážeš pravidelný příjem, zázemí můžeš prokázat rodinou, bytem, autem… Ale neděláš a peníze ti chodí jen v létě, dost možná i hotově, takže požadované 3 výpisy z účtu (nebo jak to teď je) asi taky nepomůžou. Navíc by si mohli myslet, že tady děláš přes léto, a tam chceš dělat (už jsi dělala) přes zimu. Také budeš muset doložit, že máš prostředky na cestu.
S tou ESTOU nevím, jestli jí po zamítnutí víza neruší.

Odpovědět
ivettt (2)
5.9.2017
23:24

@Franta:
ano, jak rikas, vypisy z uctu mi nepomohou. dekuji moc za odpoved, nevis kde bych mohla zjistit jak je to s tou ESTOU v pripade zamitnuti B2?

Odpovědět
Nikola (1)
7.9.2017
19:00

Ahoj, mam otaku. Môj priateľ odchádza do USA za prácou. Ešte by sme sa nechceli brať a premýšľame aké víza by sa mi dali vybaviť na nejaké dlhšie obdobie. Zatiaľ sme na nič nepřišli…. Vyššie som čítala o snúbeneckych vízach K ale to som nikde inde nenasla.. Čo to je za kategóriu??? Ďakujem :)

Odpovědět
Franta (3824)
7.9.2017
19:27

@Nikola:
Snoubenecká jsou pro toho, kdo si bude brát Američana/ku.
Pro tebe buď ESTA nebo B-2. B-2 by se mohlo zdát časově výhodnější, je tam doba pobytu až 6 měsíců. Je ale otázka, jak na to budou koukat na ambasádě. Aby si nemysleli, že tam budeš s přítelem, a abys měla na živobytí, tak si najdeš práci načerno.
Osobně bych doporučoval tu ESTU a čas od času za přítelem přiletět. Ne na plnou dobu a ne moc často. Jsou tu příspěvky, kdy už při třetí/čtvrté delší cestě dotyčného vrátili z letiště domů.
Otázka je, jak moc ta firma o přítele stojí nebo co je to za práci. Možná by vyřídili povolení i pro tebe, ale práci bys musela asi hledat sama.

Odpovědět
Franta (3824)
7.9.2017
19:33

@ivettt:
Někde jsem to četl, ale už jsem to nenašel. Nevím, jestli to bylo tady nebo na jiném webu.

Odpovědět
Mesi (774)
9.9.2017
1:24

@Nikola: Snoubenecke vizum pro tebe neni. Turisticke vizum, jak pise Franta, by mohl byt problem, ale asi bych ho zkusil treba jako dlouhodobejsi navsteva znamych. Nejjednodussi ESTA. Rozhodne ale zapomen na to, ze bys treba dostala pracovni vizum.

Odpovědět
Zuzana (3)
25.9.2017
10:35

Dobrý den
Mohl by mi prosím někdo poradit? Manžel je američan momentálně jsme tady v čechách ale chceme odjet do USA. Chci si zažádat o B1 víza a podle situace eventuelně zažádat o GC. přímo ve státech. Jak je to prosím ale s dcerou která není manželova má jen jeho přijmení. Na ambasádě nám doporučili zažádat o studentská viza ale dcera chodí do 4 třídy. Nebude lepší zažádat také o B víza? Do školy v USA už chodila když jsme tam byli jen na ESTU. Poud má někdo zkušenost nebo by uměl poradit budu moc ráda. Děkuji předem a přeji hezký den Zuzana

Odpovědět
Franta (3824)
25.9.2017
12:11

@Zuzana:
Manžel je Američan, proč není aktivní on? Nic o tom nepíšeš. Proč nezažádá o GC pro svou ženu. Z jeho pozice by to bylo určitě jednodušší.

Ty můžeš zkusit maximálně vízum B2 – turistické, B1 je pracovní cesta. To samé pro dceru. Ale je to jen pro návštěvu, ne pro to, tam žít. Počítej s tím, že budou mít spoustu otázek. To mají ale vždy. Budeš to mít jednodušší/těžší (jak v čem) jako žena Amíka. Určitě padne otázka, jestli tam chceš zůstat, což by bylo pochopitelné. Je možné, že to bude důvod, proč ti vízum nemusí dát a o odkáží tě na vízum pro manželku Američana, s ním by bylo vše podstatně jednodušší. Jak by to bylo přesně s dcerou nevím, ale nejspíš se “poveze na vlně” s tebou. Koukni sem. Na dceru pasuje to poslední – Children of spouse (unmarried and under 21). Něco je i tady, tobě se hodí to o nevlastních dětech.
Nejsem expert, takže mě neber za slovo. Jen vycházím z informací různě po netu a na US ofiko stránkách.

A nikde se moc nešiř, že dcera v USA chodila do školy na ESTA. To se nesmí. Na ESTA se dají pouze navštěvoval krátkodobé kurzy, na školu je třeba studijní vízum.

Odpovědět
Zuzana (3)
25.9.2017
16:47

Moc děkuji Františku za odpověď a odkazy. S vizem pro manželku máte pravdu ještě to poštuduju. Ještě se zeptám jak dlouho cca trvá vyřízení B2 viza? Moc si Vážím Vašeho času a děkuju heyký den Z.

Odpovědět
Franta (3824)
25.9.2017
18:45

@Zuzana:
To netuším. Za mě se muselo na ambasádu pro formulář, pak to vyplnit, doručit jim to se všemi náležitostmi a počkat na pozvání. Po pohovoru mi pas přišel druhý den kurýrem.

Nahoře v článku je:
“Záleží na vaší rychlosti a aktuální dostupnosti volných termínů. Americká strana uvolňuje termíny na pohovor s předstihem několika dnů. Po vyřízení a schválení víza vám bude doručeno kurýrem.”

Koukni i na web @Ambasády, určitě tam něco bude.

Odpovědět
Mesi (774)
25.9.2017
23:28

@Zuzana: … a podle situace eventuelne zazadat o GC… Neco nam tu nehraje. Je to samozrejme tva vec a nic nam neni do toho, proc neni GC na prvim miste a tim padem vyreseno vse legalne (pobyt, prace, skola, cestovani mezi USA a CR, …). Kazdopadne je pro manzelku Americana idealni, aby pro ni zazadal o GC. Vse ostatni je jen zpusob se tomu z nejakeho duvodu vyhnout a presne to napadne imigracniho urednika.

Odpovědět
Zuzana (3)
26.9.2017
8:21

Všem Vám děkuji za rady . Hezký den Zuzana

Odpovědět
Iveta (2)
29.9.2017
3:50

@Simona:
Ahoj, jak prosím tě tvoje situace dopadla, dostala jsi turistické vízum? A ESTU ti zatrhli po opakovaných dlouhých návštěvách (třeba 30 a více dnů/návštěva) nebo po krátkých návštěvách (třeba kolem dvou týdnů/1 cesta)?

Díky moc.

Odpovědět
Romana (1)
8.10.2017
15:29

Ahoj ,prosím o radu jestli je nutné mít zařízený elektronický podpis .Maminka chce letět za bráchou a nikde nepíšou zda se to musí odeslat s elektornickým podpisem.Díky za radu

Odpovědět
Franta (3824)
8.10.2017
19:33

@Romana:
Co se musí odeslat s el. podpisem?

Na návštěvu USA stačí vyplněná ESTA.
Mrkni sem, tam vše najdeš.
Cestovní registrace ESTA do USA
Návod jak vyplnit formulář ESTA

Odpovědět

Ahoj, rád bych poprosil o radu.
Chtěl bych se ucházet o vypsanou pracovní pozici v USA, kterou vypsala irská firma. S irskou firmou jsem v kontaktu a určité šance, že by mě vzali, tu jsou. Ale chtějí dopředu vědět, jak to mám jako Čech s vízy.
Nevíte, co bych si měl zajistit a jestli to lze vůbec dopředu ještě před tím, než by mě eventuálně zaměstnali? (práce min. na 1 rok, spíš déle na dobu neurčitou).
Moc děkuji za odpovědi.

Odpovědět
Franta (3824)
24.10.2017
15:55

@Petr:
Pokud ti Irové nevyřídí pracovní povolení do USA, tak nikam nejedeš. Pochybuji, že budou čekat a doufat, že si ho vyřídíš ty sám. Což ani podle všeho nepůjde, protože je to irská firma a ne americká.
Podle mě hledají někoho, kdo už v USA je, Amík nebo někdo s GC.

Odpovědět

@Franta:
Moc děkuju za rychlou odpověď. A jiná možnost než citizenship nebo green card není, pokud bych tam chtěl pracovat třeba i kratší dobu? (legálně samozřejmě)

Odpovědět
Franta (3824)
24.10.2017
17:04

@Petr:
Vždy potřebuješ to pracovní povolení. To je vždy vázané na tu konkrétní práci (zaměstnavatel + pozice). Takže kdyby ses tam dostal a tam si natrefil na něco lepšího, tak máš smůlu. Skončíš v té práci a skončí i povolení. USA není tak EU, takže je to o dost složitější. Nabízejí se i pracovní povolení pro sezónní pracovníky do zemědělství nebo i jinam. Ale nikdy jsem to nestudoval, takže nevím podrobnosti.

Odpovědět

@Franta: Děkuju. Trochu jsem koukal na ty sezonní/krátkodobé práce a existují i víza na tohle (i mimo zemědělství), ale jsou tam zřejmě nějaké další podmínky a vypadá to složitě.

Odpovědět
Daniel (1)
30.10.2017
22:06

dobrý den,
v roce 2006-2007 jsem v USA překročil dobu pobytu, celkem jsem tam byl 1,5 roku, tento rok v srpnu to bylo deset let co jsem se vrátil, tzn. uběhla desetiletá lhůta pro “nežádoucího”, můžu vycestovat znovu do USA ? teď už jen jako turista na cca max dva týdny a stačí na Estu ?
děkuji za odpověď

Odpovědět
Franta (3824)
30.10.2017
22:25

@Daniel:
Jestli můžeš cestovat, ti řeknou Amíci, ne my. Zkus ESTA, když to vyjde připrav si argumenty pro imigračního. Když nevyjde ESTA, tak si připrav argumenty pro ambasádu, když to vyjde tam, tak měj další argumenty pro imigračního. Nic víc ti nejde poradit

Teď už tam pojedeš jako turista? A co jsi říkat tenkrát? Jedu sem, abych tu přetáhl pobyt a pracoval načerno? To asi ne. I tehdy jsi určitě tvrdil, že jedeš jako turista. Máš tam černý puntík a nemusí ti věřit vůbec nic.

Odpovědět
Petra (5)
1.11.2017
15:51

Dobrý den, prosím o radu.

Když bych chtěla žádat o turistické vízum (B2) a budu mít zvací dopis od známých, kteří v něm budou deklarovat, že za mě, jako studentku, všechny důležité náklady (ubytování, doprava, atd) budou hradit; jak vysokou částku bych přibližně měla mít na účtě? Samozřejmě se tam nejedu nijak přiživovat a vlastní peníze mít budu, jde mi jen o to mít jistotu, že mi kvůli tomuto vízum nedají.
A nevíte z kolika zúčtovacích období je třeba doložit výpisy při pohovoru na ambasádě? Nikde to nemůžu dohledat…

Mockrát děkuji, Petra

Odpovědět
Franta (3824)
1.11.2017
16:53

@Petra:
Už jsem ti odpovídal tady. Od té doby se nic nezměnilo.
Jak na to koukají u studentů, nevím. Ale já kdysi potřeboval, výpisy za poslední 3 měsíce, aby si udělali přehled o pravidelnosti plateb.

Odpovědět
Petra (5)
1.11.2017
16:57

@Franta: Aha to se omlouvám, já jsem právě ten příspěvek zpětně vůbec nemohla dohledat. Moc díky!

Odpovědět
Valina (4)
2.11.2017
16:42

Ahoj,

před tím, než se budu informovat na ambasádě, zkusím položit otázku sem, třeba mě poradíte. :)
Mám tetu (-sestra mámy), je x let už Američankou, má práci(uklízí domy) a odvádí pravidelně státu daně. Tato práce je pro ni legální.
Chtěl bych se zeptat, zda mám nárok na to, abych dostala na rok pracovní víza (pomáhala ji denně s úklidem domů), na popud jejího zvacího dopisu a uvedení důvodu?

Děkuji mockrát za odpověď.

Odpovědět
Franta (3824)
2.11.2017
18:36

@Valina:
O tom dost pochybuji. Na to místo teta může sehnat někoho místního (Amíka nebo držitele GC), takže bude dost těžko obhajovat, proč potřebuje zrovna tebe.
Pokud to budete chtít s tetou řešit, tak ať se raději ptá ona u nich na imigračním. Jak s tím přijdeš ty, tak to může znamenat preventivní stopku, abys tam nakonec nechtěla pracovat nebo zůstat i tak. Do zvacího dopisu bych rozhodně nic takového neuváděl. Pouze, že tam jedeš na dovču a teta se o tebe postará, jak je v článku o zvacím dopise.

Žádný nárok tedy nemáš. Dokonce ani na GC přes tetu. Nejsi její přímý příbuzný, tedy sourozenec, dítě nebo rodič.

Odpovědět
Mesi (774)
3.11.2017
0:43

@Valina: Odpoved bude velmi strucna: Bez sance. A jedna rada navrch: At te ani nenapadne se na to ptat na ambasade, jestli chces nekdy ziskat ESTA nebo jakekoliv vizum.

Odpovědět
Petra (1)
3.11.2017
9:29

Ahoj, měla bych trochu stupidní dotaz, ale chci se ujistit. Pokud vypíšu víza Esta, uvedu tam kontakt na známou, která v USA žije a je tam oprávněně, zůstanu na dýl než je povolena doba 3 měsíce, udělám ji tím problém? Dostane se pak do USA její příbuzný, kdyby jel za ní na dovolenou a měl by ji v Estě také uvedenou?
Děkuji.

Odpovědět
Franta (3824)
3.11.2017
10:02

@Petra:
Těžko říct. Nevím, jestli si u kontaktů/autorů zvacích dopisů dělají poznámky o překročení pobytu. Mohlo by je pak napadnou, že tam k nim lidi jezdí pracovat.
Pokud už plánuješ cestu s tím, že máš v úmyslu překročit, tak si říkáš o potencionální problém.

Odpovědět
Mesi (774)
4.11.2017
5:01

@Petra: No, nevim. Kdyz planujes cestu uz s tim, ze porusis tamni predpisy…. Radit se mi moc nechce. Bohuzel je to asi trochu stereotyp pro nas narod, vymyslet, jak kde co obejit. Skoro bych snad i chtel, aby si takove poznamky, co pise Franta, delali.

Odpovědět
Karolina (1)
4.11.2017
5:28

Zdravim, treba nekdo poradi:). Jsem v usa na estu 2mesice a chtela bych si tu pobyt prodlouzit, lhat nebudu, pracuju tady a rada bych tu byla legalne. Je nejaka moznost, viza j-1? Diky:)

Odpovědět
Franta (3824)
4.11.2017
9:16

@Karolina:
“lhat nebudu, pracuju tady a rada bych tu byla legalne” V tom případě tam přestaň pracovat, to je nelegální. :-)

Při vyplňování ESTA jsi souhlasila se všemi podmínkami. A je úplně jedno, jestli jsi je četla nebo ne. Pobyt na ESTA se prodloužit nedá, po 90 dnech, respektive po době kterou ti povolil imigrační, musíš opustit USA.

Odpovědět
Petra (1)
5.11.2017
8:27

Dobrý den. V listopadu letím do USA jen na návštěvu na 10 dní. Vracím se 26.11. a ESTU mám platnou do 30.11.
Myslíte si, že by bylo lepší si raději udělat novou?
Určitě neplánuji pobyt v USA prodlužovat, jde mi spíš o to, aby na imigračním neměli nějaké připomínky (jasně, ty můžou mít ale vždy, vím :)).

Odpovědět
Franta (3824)
5.11.2017
8:44

@Petra:
Stačí, když ESTA platí v den vstupu na území USA. Ta tvá to tedy splňuje i s rezervou.

JE NUTNÉ ŽÁDAT O NOVOU REGISTRACI ESTA, POKUD BEHEM MÉHO POBYTU V USA VYPRŠÍ PLATNOST AKTUÁLNÍ CESTOVNÍ REGISTRACE?
Ne. Stací, když bude cestovní registrace v systému ESTA platná pri príletu do USA.

JAK DLOUHO REGISTRACE ESTA PLATÍ?

Pokud vám platnost registrace ESTA vyprší během pobytu v USA, nijak to neovlivní váš odjezd.

Odpovědět
Jiří (1)
5.12.2017
10:58

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak je to s pracovním vizem? Kdybych se rozhodl jedno pěkného dne sehnat si práci v USA. V Česku dlouhodobě pracuji peníze nějaké nasetrene mám vlastním dům,ale jiné závazky jako děti nebo manželku ne. Mám šanci se do USA za práci dostat? Spíše ale dlouhodobě ne jen na rok či dva děkuji za odpověď

Odpovědět
Mesi (774)
6.12.2017
1:47

@Jiří: Tohle je tu jiz mnohokrat popsano. Projdi si starsi komentare. Pokud odpoved nenajdes, tak se ozvi. Ale kdyz to zkratim do jedne vety, tak sance je mezi “mala” a “nulova” vcetne. Zalezi na nekolika vecech, ktere uz tu byly napsany.

Odpovědět
Franta (3824)
6.12.2017
5:57

@Jiří:
Já jen dodám – Veržána. Není to jednoduché, ani když o tebe v USA někdo stojí. Sám máš minimální šanci. Bývají pracovní víza pro sezónní pracovníky, ale není jich moc a jsou brzy rozebrána. Zkus si prostudovat http://www.uscis.gov.

Odpovědět
Radek (1)
10.12.2017
13:09

Dobrý den,
nacházím se v této situaci – s přítelkyní(oba studenti) nám nabídla práci na tři měsíce její vzdálenější známá, která bydlí v USA a mají tam hotel, takže ubytování a práce na tři měsíce by bylo zařízený, jenže teď nevíme jaké si vyřídit vízo, protože nejvíc odpovídající je to vízum J-1, jenže jestli to správně chápu, J-1 je jen pro ty agentury co domlouvají komplet celý pobyt včetně práce atd.
Myslíte, že je možné si J-1 zařídit individuálně nebo se na to vztahuje jiný typ víza?
Děkuji za odpověď.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.