Vízum do USA: Cena, kde žádat, informace o pohovoru a dotazy

Naprostá většina těch, kteří cestují do USA, si dnes vystačí s biometrickým pasemcestovní registrací ESTA. Nemusí jezdit na velvyslanectví ani na žádný pohovor – přes internet vyplní formulář, zaplatí poplatek a mohou vycestovat. Tento článek se věnuje té druhé skupině – lidem, kteří musí nebo z nějakého důvodu chtějí požádat o nepřistěhovalecké vízum do USA.

Žádost o vízum do USA | © N i c o l a / Flickr.com & slgckgc / Flickr.com

Kdo musí žádat o vízum do USA?

O vízum do Spojených států amerických musí žádat všichni ti, pro které platí alespoň jeden z následujících bodů:

 • nebyla jim schválena cestovní registrace ESTA
 • chtějí v USA pobývat více než 90 dní
 • do USA cestují za účelem pracovního, výměnného nebo studijního pobytu

Kde žádat o vízum do USA?

O vízum můžete žádat na jakémkoliv velvyslanectví Spojených států amerických. Čechům slouží Velvyslanectví USA v Praze na Malé Straně. Povinnost zúčastnit se pohovoru nemají děti mladší 14 let za předpokladu, že jejich rodiče mají platné nepřistěhovalecké vízum.

Na pohovor se musíte objednat alespoň o den dříve do 12:00 hodin na internetových stránkách USTravelDocs.com. Pro objednání termínu je nutné se nejprve zaregistrovat.

Cena víza do USA a vízové poplatky

Poplatky za víza do USA se liší v závislosti na konkrétní kategorii:

Typ vízaVýše poplatku
Nepřistěhovalecká víza
stáže a pracovní cesty (B-1), turistika (B-2), studium (F-1 a M-1), výměnný pobyt, palubní posádka (C-1 a D), novináři (I)
160 USD
Nepřistěhovalecká víza
kategorie H, L, O, P, Q a R
190 USD
Nepřistěhovalecká víza pro investory
kategorie E
270 USD
Nepřistěhovalecká víza pro snoubenky a snoubence
kategorie K
240 USD

Poplatky se hradí ještě před vlastním pohovorem, výhradně na zmiňovaných internetových stránkách USTravelDocs.com. K platbě můžete použít platební kartu, zadat příkaz k úhradě přes internetové bankovnictví, nebo zajít osobně do banky.

Co je potřeba a postup žádosti o vízum do USA?

Při žádosti o vízum do Ameriky postupujte dle těchto bodů:

 1. Nejprve se rozhodněte, o který typ víza máte zájem
 2. Vyplňte formulář DS-160 (žadatelé o vízum typu N, S, T nebo U vyplní místo něj formulář DS-156).
 3. Výhradně prostřednictvím oficiální stránky USTravelDocs.com uhraďte poplatek za vízum (ceny jsou uvedeny výše) a sjednejte si termín vízového pohovoru na americké ambasádě. Přihlásit k pohovoru se musíte alespoň s denním předstihem a nejpozději do 12:00 hodin. To znamená, že pokud máte zájem jít na pohovor v úterý, musíte se přihlásit do pondělního poledne.
 4. S předstihem maximálně 15 minut se dostavte na americké velvyslanectví, nezapomeňte si s sebou vzít dokumenty, které jsou popsány za dalším nadpisem tohoto článku.

Dokumenty potřebné k předložení žádosti o vízum do USA

K vízovému pohovoru si s sebou musíte povinně vzít tyto dokumenty:

 • Cestovní pas
 • Potvrzující stránku (“confirmation page”) vyplněného formuláře DS 160
 • Doklad stvrzující zaplacení poplatku na USTravelDocs.com
 • Fotografii pasového formátu (51 mm × 51 mm, nebo 5×5 cm) a s bílým pozadím

Spolu s tím doporučuji přinést následující dokumenty, které mohou zvýšit pravděpodobnost udělení víza:

 • Bankovní výpisy za poslední 3 měsíce
 • Pracovní smlouvu  z vašeho stávajícího zaměstnání
 • Zvací dopis od soukromé osoby nebo obchodního partnera, kterého jedete navštívit
 • Studenti nechť přinesou potvrzení o studiu a studijní index
 • Podnikatelé ať přinesou výpis ze živnostenského nebo obchodního rejstříku
 • Manželské páry nechť přinesou oddací list a v případě žádosti o dětské vízum také rodný list potomka
 • U některých typů pracovních víz přineste pracovní petici

Pro některé typy víz je třeba předložit ještě další dokumenty:

 • Víza F a M: Podepsaný originál formuláře I-20, doklad o zaplacení poplatku SEVIS a v případě, že chcete pokračovat ve studiu, předložte index nebo dopis z vaší školy se zaznamenaným prospěchem.
 • Víza J: Podepsaný originál formuláře DS-2019 a doklad o zaplacení poplatku SEVIS. Účastníci programu Work and Travel musí předložit index a potvrzení o studiu, účastníci středoškolských výměnných pobytů pak kontaktní informace na hostitelskou rodinu v USA.
 • Víza  H, L, O, P a R: Oznámení o schválení I-797, podpůrné dokumenty a u žadatelů o vízum L navíc nový formulář I-129S.
 • Víza C1 a D: Pracovní smlouvu či dopis od zaměstnavatele a pokud se vás to týká, tak ještě námořní knížku.

Během cesty do USA budete vyplňovat ještě formulář I-94celní deklaraci.

Fotografie na vízum do USA – pravidla, rozměry a parametry

Při žádosti o vízum je nutné předložit ještě jednu fotografii s atypickým čtvercovým poměrem stran. Instrukce, jak má fotografie vypadat, si můžete přečíst níže, nebo na tétona této americké stránce, kde si fotku můžete rovnou prověřit online nástrojem. Fotografii můžete použít buď digitální, nebo oskenovanou z vyvolaného obrázku (nicméně to je dnes již passé). Každopádně by neměla být starší než 6 měsíců.

Požadavky na fotografii na americké vízum

 • Rozměry
  V případě digitální fotografie jsou minimální rozměry 600×600 pixelů a maximální 1 200 × 1 200 pixelů. Rozhodnete-li se fotku skenovat z papíru, musí být výchozí velikost fotografie alespoň 51 × 51 mm a rozlišení při skenování minimálně 300 pixelů na palec.
 • Barva
  Fotografie musí být barevná v RGB barevném spektru.
 • Formát souboru
  Akceptován je výhradně formát .jpg.
 • Velikost souboru
  Maximálně 240 kB, komprese smí být nanejvýše 20:1.
 • Obsah fotografie
  Fotografie na americké vízum musí zpředu zobrazovat celý obličej, krk a ramena. Výraz musí být neutrální, bez úsměvu, s otevřenýma očima a pohledem směřujícím přímo do fotoaparátu. Hlava musí být umístěna uprostřed fotografie a nesmí směrovat nahoru, dolů, na stranu nebo k ramenům. Všechny obličejové rysy musí být vidět a naopak nesmí být vidět další objekty, lidé nebo jiné části těla žadatele. Velikost hlavy od temene včetně vlasů až po bradu musí tvořit 50 – 69 % z celkové velikosti fotografie. Pozadí fotografie musí být jednoduché, světlé a bez stínů.
 • Technické požadavky na fotografii
  Celá tvář musí být ostrá, ale nikoliv přeostřená. Jas i kontrast musí být rovnoměrný, správná fotografie musí být bez stínů ve tváři nebo na pozadí, podexponování nebo přeexponování je nežádoucí.
 • Ostatní požadavky
  Brýle jsou na fotografii povoleny za předpokladu, že mají čirá skla a neodráží světlo, stíny a obroučky nezakrývají oči. Brýle s tmavými skly jsou povoleny pouze ze zdravotních důvodů. Přikrývky hlavy nebo klobouky jsou dovoleny výhradně z náboženských důvodů, nesmějí však zakrývat žádnou z částí žadatelova obličeje.

Příklady přijatelných i nepřijatelných fotografií na vízum naleznete na této stránce.

Vízový pohovor na ambasádě

Americká ambasáda se nachází na adrese Tržiště 15, Praha 1 – Malá Strana (zobrazit na mapě), nejbližší stanice metra je Malostranská, nejbližší tramvajová zastávka Malostranské náměstí (linky 12, 20, 22).

Jak je zmíněno výše, schůzku na vízový pohovor je třeba mít předem sjednanou. Při domlouvání schůzky je nutné sdělit i jména všech doprovázejících osob. Z bezpečnostních důvodů není možné přijít dříve jak 30 minut před časem sjednané schůzky. Na vrátnici vám budou odebrány všechny elektronické přístroje, jako jsou telefony, tablety nebo notebooky.

Dotazy ohledně víz do USA

Je možné přenést platné americké vízum ze starého pasu do nového?

Ne, v takovém případě je nutné požádat o nové vízum. Americká legislativa sice umožňuje použít starý pas s platným vízem spolu s novým, platným pasem, nicméně tento postup odporuje českým zákonům.

Již mám vízum do USA, ale platnost pasu mi brzy vyprší. Jaká je minimální povinná doba platnosti pasu po mém opuštění Spojených států amerických?

Pro Českou republiku neplatí povinnost platnosti 6 měsíců po odletu. Jinými slovy, z USA se můžete bez problémů vrátit pouhý den před koncí platnosti pasu.

Mohu o vízum do USA požádat v jiné zemi, nebo musím žádat vždy v České republice?

Vždy je lepší podávat žádost o vízum v České republice (resp. v zemi, kde máte trvalý pobyt), nicméně dle zákonů můžete žádat na jakémkoliv americkém konzulátě kdekoliv na světě. Počítejte s tím, že v takovém případě ale může být žádost o vízum komplikovanější, neboť Američané mohou žádat důkaz, že se hodláte vrátit do země svého trvalého bydliště.

Mohu žádat o vízum do USA v případě, že jsem byl odsouzen?

Ano, požádat o vízum můžete, nicméně na pohovor musíte navíc přinést veškeré dokumenty týkající se vašeho přestupku, přečinu či trestného činu. Jedná se zejména o rozsudek, datum soudního procesu a druh přestupku.

Kdo všechno musí osobně absolvovat vízový pohovor?

Osobně k pohovoru musí přijít všichni žadatelé ve věku od 14 do 79 let včetně. U dětí mladších 14 let stačí, když přijde alespoň jeden z jejich zákonných zástupců. Osoby starší 80 let nemusí na pohovor vůbec. Výjimku mají rovněž diplomaté směřující do Spojených států amerických za pracovní misí včetně té do mezinárodních organizací typu OSN.

Kolik peněz musím mít na účtě, abych dostal vízum do USA?

Žádná částka není pevně stanovena, nicméně měla by být tak vysoká, abyste s ní pokryli veškeré náklady na dobu pobytu.

Vrací se poplatek za americké vízum v případě jeho neudělení?

Ne, poplatek je nevratný.

Jak dlouho trvá vyřízení víza do USA?

Záleží na vaší rychlosti a aktuální dostupnosti volných termínů. Americká strana uvolňuje termíny na pohovor s předstihem několika dnů. Po vyřízení a schválení víza vám bude doručeno kurýrem.

25. června 2018 Petr Novák ,

Diskuze k článku (548 komentářů)

Sandra (2)
18.9.2014
15:50

Ráda bych se zeptala, jak dlouho mohu zůstat ve Spojených státech, pokud mám vízum v pase, zvací dopis a potvrzení o studiu v anglickém jazyce. Vím, že to rozhodnutí má až pracovník na letišti, ale zajímalo by mě, zda stále platí doba 6 měsíců či nikoliv. Děkuji za odpověď

Odpovědět
Franta (3804)
18.9.2014
17:38

@Sandra:
Pokud myslíš turistické vízum B2, tak u něj je maximální možný pobyt 6 měsíců. A jak píšeš, záleží na imigračním, kolik ti dá. U toho studia pozor. Vízum je turistické, ne studijní. “Studovat” smíš max. 12 týdnů a ne více než 20 hodin čistého času týdně.
V případě, že máš studijní vízum F1, tak tam je to s pobytem jinak. Nejsem si jistý, ale tuším, že smíš přijet měsíc před začátkem studia a odjet max. dva měsíce po konci studia.

Odpovědět
Sandra (2)
19.9.2014
11:10

Nene, já to myslela tak, že mám potvrzení o studiu z české školy a myslím si, že by to mohli brát spolu se zvacím dopisem jako + a nebudou si myslet, že se tam stěhuju :-)

Odpovědět
Franta (3804)
19.9.2014
13:30

@Sandra:
Tak to jo. To by mělo být v pohodě.

Odpovědět
Honza (2)
30.9.2014
20:28

Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda po získání B1 mohu cestovat opakovaně do USA(3 týdenní turnusy)?

Odpovědět
Honza (2)
30.9.2014
22:21

@Franta: ok diky za info a jak jsem z toho spravne pochopil pro ziskani b1 musim byt rok zamestnan u firmy, ktera me tam posila je to tak??

Odpovědět
Franta (3804)
30.9.2014
22:34

“Vztah zaměstnavatel – zaměstnanec existoval alespoň 6 měsíců před tím, než zaměstnavatel vstoupil na území Spojených států”

Mělo by stačil půl roku. Nestudoval jsem to detailně, mě se to netýká.

Já měl B2 (turistické) a teď jezdím na ESTA.

Odpovědět

Chci dé poptat teď v listopadu letim poprvé do USA, můj přítel je z USA a v Evropě pracuje pro americkou Navy na vysokým postu… Pokud se jednou budeme napr chtít vzít bude snažší dostat povoleni k pobytu uz jen z dovodu jeho postaveni?

Odpovědět
Franta (3804)
28.10.2014
17:21

@Eva:
Ne, jeho postavení na to nebude mít vliv. Leda by znal někoho, kdo mu pomůže “usnadnit” administrativu.

Odpovědět
Mesi (769)
1.11.2014
10:24

@Eva: Nebude to mit vliv, pokud nema nekoho znameho na dotycnem urade. Ale vzhledem k tomu, ze to neresi pouze jeden urad, tak tuhle myslenku asi muzes pustit z hlavy. Pokud se vezmete, bude muset zazadat za tebe a radu dalsich veci a dokladu. Proces trva cca rok. Budete-li cerstvi manzele, bude to slozitejsi.

Odpovědět
David (4)
15.11.2014
15:30

Zdravím,chci v příští rok do USA,ale o vízum chci zažádat ještě letos.
Jaký je/bude problém na ambasádě při pohovoru když nebudu mít letenku,ubytování a ani datum odletu?
Díky

Odpovědět
Franta (3804)
16.11.2014
3:28

@David:
Problém nebude žádný, jen bude divné, že “nemáš” žádný plán, ale chceš vízum.

Odpovědět

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat … zda mi neschválí vízum … mohu následovně požádat o Estu, děkuji moc za odpověd :)

Odpovědět
Franta (3804)
21.11.2014
0:33

@Jana:
Tak požádat můžeš, ale je tam otázka, jestli ti někdy zamítli vízum. Když odpovíš, že před týdnem, tak asi moc šancí na ESTA mít nebudeš.
Spíš je to opačně, komu zamítnou ESTA, tak může ještě požádat o vízum.

Odpovědět

Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat … pokud vše proběhne na ambasedě vpořádku … vízum mi bude vystaven hned ?
Děkuji Jana

Odpovědět
Franta (3804)
6.12.2014
12:50

@Jana:
Jak tady píše Jakub
https://chcidoameriky.cz/zadost-o-vizum-do-usa-vase-zazitky-a-zkusenosti/comment-page-2#comment-26829
– Pokud pohovorem projdete, úředník si nechá Váš pas, který do 5 prac. dnů zašle Českou poštou.

Odpovědět
Andrea (1)
12.12.2014
3:19

Chtela bych se zeptat jestli je mozne kdyz uz jsem v USA na ESTA viza zacit studovat vysokou skolu a pozadat tu o studentska viza?

Odpovědět
Jakub Tesař / Fulbrightova komise (1)
12.12.2014
12:15

Dobrý den,
o víza nejde nikdy žádat uvnitř země. O co ale jde žádat, je změna statutu. Primární ale je, abyste byla nejdríve přijata na americko vysokou školu, což nebývá, s výjimkou zcela nevýběrových škol jako jsou dvouleté community colleges, zase ta snadné, abyste to zvládla za 90 dní, které máte na ESTU. Pokud ale takovou školu, kam se prakticky jen zaregistrujete, najdete, pak byste případnou změnu statutu na “student” měla řešit s místním zahraničním oddělením. Tam by Vám nakonec také poradili nejlépe a je možná dobré se na to zeptat, ještě, než se na školu přihlásítě. Bohužel konkrétně s přechodem z ESTA na studentské vízum nemáme zkušenosti, ale dokážu si představit, že pokud jste v USA na ESTA, tak to nejde, protože podle mě byste musela mít regulerní turistické vízum kategorie B. Proto bych asi doporučoval postupovat klasicky, tzn. po přijetí na školu Vám škola vystaví formulář I-20, se kterým si požádáte na velvyslanectví mimo území USA, ideálně v domovské zemi. Podívejte se na http://travel.state.gov/content/visas/english/study-exchange.html.

Odpovědět

@Andrea: Opakuji to tady každý týden: ESTA je striktně turistická!!!!!!!!!!

Odpovědět
abnormalka (1)
18.12.2014
15:35

Dobrý den, mohl by mi poradit někdo se zkušenostmi s Global Entry, jak se o něj dá zažádat a co vše to obnáší?
Moc děkuji.
Lucka

Odpovědět
Simča (1)
5.3.2015
19:57

Mohl by mi někdo prosím něco říct o PŘISTĚHOVALECKÉM VÍZU? Nikde nemůžu nic o tom najít, už mám v tom zmatek. Je tedy i jiná možnost jak se do Ameriky přestěhovat bez zelené karty?

Odpovědět
Jean (5)
8.3.2015
20:39

Přemýšlím o tom, že bych jel do USA na letní program (v rámci přípravy na vysokou školu), pořádaný místní univerzitou. Program trvá zhruba 2 týdny. Jaký víza přesně potřebuju? Těch pro studium je spoustu, ale na tak krátkou dobu… A můžu třeba po ukončení programu ještě na studentský víza ještě chvíli (týden, dva) zůstat? Díky za informace, na stránkách ambasády se mi to nezdá moc přehledný…

Odpovědět

Dobrý večer. Chci poprosit jestli nekdo neví jakou mám šanci když jsem v USA překročil pobyt o 1 rok a teď jsem si zažádal o estu a schválili me ji a chtěl bych zpátky. Asi mám málo šanci.
Díky

Odpovědět
jirina (2)
25.3.2015
4:40

Mam trvale bydliste v ceske republice, vlastnim cesky pas, ale ziju a pracuji jiz 8 let ve Velke Britanii. Kde mohohu zazadat o turisticke visum do usa?

Odpovědět
Franta (3804)
25.3.2015
9:49

@jirina:
https://cz.usembassy.gov/cs/viza/casto-kladene-otazky-o-vizech/

Mohu požádat o americké vízum v České republice, i když nejsem držitelem českého pasu nebo nemám v České republice stálý pobyt?

Žadatel má právo žádat o vízum na kterémkoliv americkém konzulátě kdekoli ve světě. Získání víza však nemusí být snadné, žádáte-li o ně v jiné zemi, než je země vašeho stálého pobytu. Rozhodnete-li se podat žádost o vízum v České republice, musíte si být vědomi, že můžete být odmítnuti a poplatek za žádost o vízum vám v takovém případě nebude vrácen. Měli byste prokázat, že máte silné vztahy k zemi, do které se chcete vrátit ze Spojených států. Proto radíme žadatelům, aby si žádost podávali pokud možno v zemi stálého pobytu. Rozhodnutí o vydání víza bude učiněno v rámci žádosti o vízum.
———–

Tohle je ofiko informace ze stránek US ambasády v Praze. V Británii to bude platit taky.
Takže je to možné, ale je potřeba počítat s tím, že to bude složitější. Navíc je potřeba si uvědomit, že oni hodně dají na ten vztah k vlastní zemi (trvalý pobyt). Vše máš české, ale 8 let žiješ v zahraničí, mohou (a pravděpodobně i budou) to vidět, jako že na ČR nemáš pevné vazby a je tu možnost, že zůstaneš ve státech.
Jedna holka tu psala, že po dlouholetém pobytu v Británii a návratu do ČR, ještě chtěla (než se usadí) zajet na dovolenou do USA a procestovat je. Vízum nedostala protože nebyla schopná doložit pevný vztah k ČR.

Odpovědět

@jirina: Platí jednoduché pravidlo: žádost o vízum se podává v té zemi, která mi vydala cestovní pas. Vše ostatní je mlácení prázdné slámy. Též Security Interview před nástupem do letadla se na toto téma velmi důkladně zaměřuje.

Odpovědět
Tereza (2)
3.4.2015
19:44

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to je s vycestováním dítěte mladšího 18 let (starší 15 let) bez doprovodu rodičů na delší časový úsek – cca půl roku. Byl by to v podstatě studijní pobyt, studovala by na střední škole, ale nebylo by to organizované přes žádnou agenturu. Bydlela by u rodinné známé. O jaký typ víza se v takovém případě žádá? Je třeba domluvit předem studium na konkrétní střední škole a doložit to při žádosti o vízum? Děkuji.

Odpovědět
Z. (220)
3.4.2015
20:52

@Tereza: Nezlobte se Terezo, ale legraci si dělejte jinde. Nebo to snad myslíte vážně? To jste tak naivní, že si informace o tak závažných věcech zjišťujete zde? Já bych začal komunikací s onou školou. Poté bych žádal o info velvyslanectví atd…. Co na to škola v místě bydliště? A hlavně: co na to říká ono dítě?

Odpovědět
Tereza (2)
3.4.2015
23:20

@Z.: No dovolte. Jde o předběžné zjišťování, proč se nezeptat, jestli s tím někdo tady nemá zkušenosti… “Dítě” je z myšlenky pobytu v USA samozřejmě nadšené:D

Odpovědět
Franta (3804)
4.4.2015
0:24

@Tereza:
Studijní vízum přes ambasádu s podklady od US školy. Kdo a jak financuje pobyt. Kde a jak bude o dítě postaráno. Atd, atd… Bez agentury to bude levnější ale složitější. pokud uděláte chybu, dítě nikam nepojede a přijdete o prostředky investované do vyřizování.

A to “No dovolte” není moc na místě. “Z” toho mohl napsat lépe, ale v zásadě má pravdu. Opravdu je lepší se v takovém to případě soustředit na oficiální cestu, než hledat info, kde se dá. Některé školy mají “družební” programy se školami v USA, zkuste školního studijního poradce, jestli ho teda mají tam, co vaše dítě studuje.

Americké centrum při ambasádě USA
http://www.americkecentrum.cz/studium-v-usa

Odpovědět
Marek (5)
29.4.2015
0:52

Ahoj, jak je to prosím s tou fotkou, co si mám vzít k pohovoru? Tady se píše, že má mít rozměry 45 x 35 mm a to mi napsali i ze Student Agency v mailu (jedu na WAT). Ale na stránkách ambasády se píše, že to má být rozměr 5 x 5 cm. Někde jsem se i dočetl, že takové mají být dvě. Jak to teda je? Díky

Odpovědět
Lukas (6)
29.4.2015
9:44

@Marek: Ja jsem byl na ambasade pred 14 dny a nesl jsem jim dve fotky o rozmerech 5x5cm. Sice jsem tam resil DV a ne J1 vizum, ale troufam si tvrdit, ze to nehraje roli. Jestlize se na webu ambasady pise 5x5cm, prinesl bych na tvem miste 5x5cm. Jinde na webu muzou byt zastarale ci neuplne informace.

Odpovědět
Lukas (4)
9.5.2015
8:27

Dobry den,
Volam sa Lukas mam 23 a prosim o radu. Chcem zit a pracovat v USA. Viem ake je narocne sa tam legalne dostat. Skusal som tochtorocnu loteriu o zelenu kartu ale neuspel som. Chcem sa opytat aka je sanca ziskat viza pre Slovaka alebo aky typ viz by ste mi odporucili/ ako by ste asi postupovali na mojom mieste. Niesom student som nezamestnany (po 2 rokoch zamestnania som dal vystup pre odchod do zahranicia). Aka je realna sanca pre mna sa tu dostat? Je mozne ziskat zamestnanie? Hovorim anglicky mam aj nasetrene peniaze no neviem ako postupovat. Za akukolvek radu velmi pekne dakujem.

Odpovědět
Marek (1)
25.8.2015
22:01

Ahojte,hledam nekoho,kdo mi pomuze osobne s vyrizenim visa do USA,nebo jestli znate firmy,ktere se timto zivi. I kdyz je to tu dopodrobna napsano,rad bych osobne to s nekym probral. Dekuji.

Odpovědět
Franta (3804)
25.8.2015
22:37

Na ambasádu budeš muset jít sám, ale s papírováním by mohli pomoci v některé lepší cestovce.

Odpovědět
Tonda (11)
1.9.2015
15:06

Podobně jako výše Simča (1) i já se ptám – JAK ZÍSKAT PŘISTĚHOVALECKÉ VÍZUM? Všude se píše jen o nepřistěhovaleckých, ale nikde se nedá dočíst co udělat pro trvalý přesun do USA. Jsme s manželkou definitivně rozhodnuti, máme dvě malé děti (4 a 6 let), teď v září jedu do míst kde se chceme usadit a mám tam domluveno cca 5 pracovních pohovorů. Co konkrétně musí budoucí zaměstnavatel udělat, aby mě mohl přijmout? Jsem specialista v oboru, který souvisí s evropskými produkty, takže bych měl mít šanci. Ale nikde nedokážu zjistit jak dál postupovat, abychom se tam mohli legálně a na trvalo přesunout. Prosím o pomoc. Díky!

Odpovědět
Franta (3804)
1.9.2015
18:54

@Tonda:
To bude tím, že tento web je spíše zaměřený na turisty.
Pokus si tě nějaký zaměstnavatel vybere, tak je to většinou práce pro jejich právní oddělení.
Ale není to tak jednoduché, jak si spousta lidí myslí. Navíc, když máš rodinku.
Hodně se toho dovíš tady http://verzana.me.cz/cestopisy/2012-usa-texas-houston-zivot-v-zamori.html

Odpovědět
Martina (1)
6.10.2015
2:40

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Mám víza B2 a už od půlky července jsem v USA. Přijela jsem sem s přítelem, je voják, má Nato víza na cca 9 měsíců a na jedné americké základně vykonává kapitánský kurz. Protože nejsme manželé jediná cesta, jak se sem dostat byla B2 víza. Víza mi udělili cca do půlky ledna.
Můj dotaz zní, je nějaká cesta jak si víza prodloužit? Nebo jak postupovat, abych tu mohla zůstat trošku dýl? Jedná se mi o cca měsíc a půl, maximálně 2 měsíce (max. do půlky března), do doby než můj přítel skončí kurz.
Nikde jsem se nic o prodloužení nedočetla. Nevím, zda by také pomohlo (jak už bylo zmíněno v článku), kdybych vyjela na pár dnů ze země, př. Dominikánská Republika – Máme tam kamarádku, kterou stejně chceme navštívit. Nevím, na jak dlouho by mi při návratu víza zase udělili, na tu dobu co jsem již měla (tzn. do půlky ledna) nebo na dalších 6 měsíců či dobu na kterou uvedu – př. březen.

Moc děkuji všem za rady a zkušenosti!!

Martina

Odpovědět
Andrea (1)
8.10.2015
20:13

Dobry den,
Co mam delat, pokud mi opakovane bylo zamitnuto si vytvorit novy profil pro zaplaceni poplatku za vizum?
Dekuji za odpoved

Odpovědět
Franta (3804)
8.10.2015
20:37

@Andrea:
Kontaktovat ambasádu?

Odpovědět
sára (3)
9.10.2015
18:14

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda nevíte o jaký typ víza mám zažádat, když chci odjet do USA dejme tomu na 1 rok.. Jsem nyní studentka na vysoké škole, ale mám v plánu studium ukončit a jet pracovat do USA.
Děkuji za odpověď

Odpovědět
sára (3)
9.10.2015
18:15

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda nevíte o jaký typ víza mám zažádat, když chci odjet do USA dejme tomu na 1 rok.. Jsem nyní studentka na vysoké škole, ale mám v plánu studium ukončit a jet pracovat do USA.

Odpovědět
Franta (3804)
9.10.2015
19:16

@sára:
Plán pěkný, ale nevyjde.
Pracovní vízum je těžké získat pro lidi s dokončeným vysokoškolským vzděláním, natož pak pro někoho, kdo ještě nedostudoval. USA si pracovní trh hlídá. To není jako EU, kde můžeš odjet pracovat do jiného státu. Studuj dál a přes léto zkus Work and Travel. Případně se zkus dostat na nějakou vysokou ve Státech.

Odpovědět
sára (3)
9.10.2015
20:17

Dobře, děkuji. A kdybych si zažádala o nepřistěhovalecké vízum třeba na půl roku a pak bych si tam vízum prodloužila ? Mám v USA vzdálené příbuzné, kteří už mají americké občanství, takže by mi mohli poslat pozvánku .. to bych si musela zažádat o turistické vízum ? na půl roku..

Odpovědět
Franta (3804)
9.10.2015
22:43

@sára:
To by šlo. Ale budeš muset doložit, že máš pevné vazby na ČR, že máš finance na cestu, že tam nezůstaneš… To není jen tak chtít vízum. když pro turisty je tu o dost jednodušší ESTA.

Odpovědět
Mesi (769)
10.10.2015
5:52

@sára: budou se zajimat, proc chces vizum a ne ESTA. Dale zapomen, ze bys tam pracovala – pokud nemas v planu nelegalni praci a v tom pripade jsi na spatnem webu.

Odpovědět

Zdravím,

prosím, jaká je max. délka překročení pobytu u B2 víza? Například u J1 víza je tomu tak 30 dní.

Díky,

Odpovědět
Franta (3804)
20.10.2015
12:54

@Jan:
Není žádná povolená délka překročení pobytu u B2 a ani u J1.
U B2 musíš opustit USA do data na razítku v pase.

U J1 je těch 30 dní oficiální součástí víza viz:
https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/studium-vymeny/
– Délka pobytu: 2 až 4 měsíce na práci plus 30 dnů na cestování.
– Programové období: od 1. května do 31. října, včetně 30 dnů na cestování.
Tzn, že po skončení práce máš ještě 30 dní na cestování, ale nejzazší termín ukončení (opuštění USA) je 31. říjen. Po tomto datu jsi na J1 (pro WaT) nelegálně.
https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/studium-vymeny/
K tomu je ještě možnost vstoupit do USA 30 dní před datem v DS-2019. Takže máš vlastně možnost cestovat 60 dní (30+30).
Pokud si přejete zůstat déle, musíte požádat o úpravu statusu nebo prodloužení pobytu na pobočce Úřadu pro národnosti a přistěhovalectví Spojených států – USCIS, pod kterou spadá místo vašeho pobytu ve Spojených státech.

Prodloužit se dá i pobyt na B2. K tomu jsem tu psal už několikrát. Např, tady: https://chcidoameriky.cz/brzy-mi-vyprsi-platnost-formulare-esta-co-s-tim/comment-page-2#comment-78671

Odpovědět
Mesi (769)
21.10.2015
3:29

@Jan: Neni zadne povoleni prekroceni. Ale Franta to uz tady popsal.

Odpovědět

@Franta: Franto, děkuji za objektivní odpověď. Rád bych se ještě zeptal, jsem aktuálně jako stipendia na VŠ v Georgii, platnost J1 víza mám do 11.12.15, rád bych však zůstal déle. Je možnost změny statusu na ono B2 vízum? Připadá mi to jako snad jediná reálná možnost, jak zůstat legálně – pokud je to však možné.

Děkuji a zdravím,

Odpovědět

@Franta: V pořádku, není potřeba odpovídat podruhé – přehlédl jsem. Požádám tedy o změnu statusu, zdá se to jako nejreálnější možnost, jak si pobyt zde (z původně několikaměsíční studijní stáže) legálně prodloužit.

Díky,

Odpovědět
Franta (3804)
21.10.2015
11:19

@Jan:
Legálně tam můžeš být do 10. ledna 2016, pokud dobře počítám. Pro jistotu bych se ještě zeptal na uscis. Případně tu změnu statusu. Je ale třeba počítat, že to nemusí vyjít, proto bych s velkým plánováním počkat, až jak to dopadne.

Odpovědět

@Franta: Ano, díky. Chtěl jsem se Vás ještě zeptat: k formuláři I-539, přes který se žádá o prodloužení či změnu vízového statusu, musím přiložit originál I-94 v “paper form”. Od roku 2013 se však vystavuje pouze v elektronické podobě. Všechny oficiální zdroje mne odkazují na web cbp.gov, avšak tam jsem nenašel žádné info o tom, jak mohu, mimo elektronické formy, požádat i o tu “fyzickou”. Nenapadá Vás něco?

Díky,

Odpovědět
Franta (3804)
26.10.2015
18:47

@Jan:
Dnes už je vše v systému, takže by si to měli dokázat dohledat. Já kdysi posílal to I-94.
Pokud se někde dá ta elektronická forma dohledat, tak vytisknout. Jinak I-94 je stále k dispozici při příletu, ale vyplňuje se minimálně.

Odpovědět
Martin (2)
3.11.2015
11:43

Ahoj, koukám samá plnohodnotná rada, která vždy pomůže.
Mám jeden dotaz, plně doufám že pomůžete?
Manželka zaplatila poplatek za vízum k pohovoru, a čekáme už přes týden na mail o potvrzení platby aby mohla tak to dále pokračovat k žádosti data pohovoru.
Stále nic nedošlo, nevíte jak dlouho by to mělo trvat než nám dojde mail o potvrzení platby?
Nebo co dělat v případě že mail nedochází?
Var.symbol je v UniCredit Bank jen na 10 čísel a CGI která se má zadávat je na 12 čísel.
tudíž jsme CGI zadaly do zprávy pro příjemce a raději i se jménem odesílatele, tedy manželky.
Potvrzení z banky o platbě samozřejmě máme.
Děkuji za případnou odpověď.
Rádi pak napíšeme dojmy a zkušenosti z US ambasády.
S pozdravem Martin

Odpovědět
Franta (3804)
4.11.2015
10:05

@Martin:
Z banky máte potvrzení, že platba odešla nebo že platba byla druhou stranou přijata? To jsou dvě různé věci.
Jinak, jednáte s úředníky, takže trpělivost.

Odpovědět
Hanka (1)
6.11.2015
10:53

Dobrý den,
když mi bylo schváleno vízum na 6 měsíců B1/B2, je nutné si kupovat zpáteční letenku nebo stačí jednosměrná? Nerada bych byla na letišti vyloučena z přepravy, že nemám zpáteční letenku.. Díky za odpověď.

Odpovědět
Monika (1)
4.12.2015
15:00

Dobry den, jake vizum potrebuji rozhudnu se odjet a pracovat v USA? Musim mit praci pred odjezdem zarizenou?

Odpovědět
Martin (1)
6.12.2015
14:29

Pokud vycestuji z USA tesne pred skoncenim 6-mesicniho viza do Kanady a pozadam o ESTA, je pravdepodobne, ze mne imigracni urednik necha vstoupit zpet do USA? Predpoklad je, ze se v Kanade zdrzim mene nez 7 dni. Dekuji!

Odpovědět

@Martin: @Martin: Má-li osoba turistické vízum, na které pobývala v USA 6 měsíců, je velmi podivné žádat o Estu, je-li toto vízum nadále platné.
Je to velmi viditelná snaha obejít a přechytračit zákony. Na Estu je nutné mít při vstupu do USA zpáteční letenku do Evropy, na vízum ne.

Odpovědět
Franta (3804)
7.12.2015
7:33

@Martin:
O tom pochybuji. Možné je vše, já osobně bych to ale nezkoušel.
Imigrační koukne do pasu a uvidí, že jsi ještě před týdnem byl v USA a to půl roku. Najednou tam chceš jen zase, tentokrát na ESTA. Napadne ho… sakra, že on tu pracuje. Při pozemním vstupu do USA není ESTA potřeba.

Jednodušší mi přijde požádat o prodloužení pobytu. Prostě než koumat, jak je ochcat, tak to zkus na rovinu.

Odpovědět
Martina (1)
9.12.2015
22:31

Ahoj, chtěla bych se zeptat na otázku ohledně B2 – turistická víza. Jde mi o to, že teď v pátek jdu žádát o víza, pokud řeknu, že mám plán na cca 4 měsíce a víza mi schválí, tak mi dají do pasu razítko na dobu 10 let a automaticky dostanu od imigračního úředníka pobyt na max 6 měsíců, nebo mi tam může dát i kratší datum? Předem moc děkuju, M.

Odpovědět
Franta (3804)
10.12.2015
11:30

@Martina:
Standardně (většinou) se vízum dává na 10 let a imigrační pak dává 6 měsíců. Ale už jsem slyšel i o případech, že vízum i pobyt dali na kratší dobu.

Ty budeš muset hlavně ten plán na 4 měsíce obhájit, že na to máš časově i finančně. Čas má každý, ale lépe vypadá, když máš v práci domluvené dlouhé volno, než když jsi nezaměstnaná. Máš práci, máš důvod se vrátit, nemáš práci, mohla bys jim tam chtít zůstat. Stejně tak finance, musíš tam nějak celou tu dobu vyžít. Máš malé úspory? To je napadne, že by sis tam mohla chtít přivydělávat, aby bylo na cestu. Pomůže i itinerář. Lépe vypadá, když máš nějaký (aspoň hrubý) plán cesty, kdy kde co chceš navštívit, než když plán vypadá jen přílet – pobyt – odlet.

Odpovědět
Honza (8)
13.12.2015
20:19

Ahoj,
mám naplánovanou cestu na konferenci do San Diega v červnu 2016 (měl bych tam přednášet dva příspěvky). Je to velká konference pro 15 tisíc lidí, takže pro můj profesní růst parádní věc. Na té samé konferenci jsem byl v roce 2013 na ESTU a v létě 2013 jsme v USA měsíc na ESTU cestovali.
V týdnu jsem zachytil informaci, že s ohledem k teroru v Paříži se zpřísní cestování do USA na ESTU – a osoby, které během posledních 5ti let navštívili zemi, která podporuje terorismus budou muset žádat o vízum.
Já jezdím pracovně do Súdánu (který by měl být na tom blacklistu) na archeologické expedice (pod Českých egyptologickým ústavem) od roku 2011 (na 3 až 5 týdnů).
Rád bych si už zařídil letenku a hotely (čím dřív, tím levnější), tak uvažuji o žádosti o B1 vízum – vůbec netuším, jak se připravit na pohovor … za cestu platí zaměstnavatel (univerzita), pracovní smlouvu mám, měsíční příjem nad průměrem, úspory nad průměrem … ze Súdánu mám několik publikací v odborné literatuře, článek v National Geography a v USA bych měl o tom Súdánu taky přednášet … ale taky mám půl pasu polepený sudánskými vízy.
Nechce se mi to riskovat na ESTU … ale zase nechci být podezřelý, že si o takovéto vízum žádám ještě dřív, než ten zákon podepsal prezident Obama.
Předem díky za tipy od zkušenějších.
Honza

Odpovědět

Zdravím, prosím Vás o radu. Jsem v USA jako exchange student na vízum J1, legálně mohu pobývat do 9.ledna, 2016. Před cca 5 týdny jsem posílal na USCIS žádost o změnu víza na turistické – B2. Nyní čekám na nějaké vyjáření. Dotaz první: pokud se nemýlím, i přesto, že legální pobyt je do data viz výše, v době vyřizování mé žádosti bych měl být, pokud se nepletu, na území USA stále legálně (po 9.lednu). V případě, že by mi tato změna povolena nebyla, současně bych byl informován až po 9.lednu, existuje zde nějaká zákonná lhůta na opuštění území USA bez “vroubku”? Dotaz druhý: žádost o změnu víza na B2 jsem provedl z toho důvodu, abych měl čas si osobně vyřídit stipendia na VŠ, kde jsem byl exchange studentem (tyto věci lepší řešit osobně než po mailu). Tady nastává komická situace: v případě, že mě bude změněno vízum na turistické (s platností 10 let), a zároveň budu úspěšný v přijetí na VŠ, apod., potřebuji pro další akademický rok (2016) studentské vízum F1. Bude tedy nutné poslat opět žádost o změnu z B2 na F1 vízum? Mohu to provést na území ČR? Hypoteticky: mohu mít platná (legální) dvě víza zároveň? Nebo si nechat udělat na nové vízum F1 nový pas a B2 vízum nechat v tom starém?

Hrůza, já vím, snad můj komentář někdo pochopí :),

Díky,

Odpovědět
Franta (3804)
23.12.2015
10:17

@Jan:
1) Pokud máš v ruce něco ohledně toho, že je změna z J1 na B2 v procesu, tak je tvůj pobyt i po 9.1. legální, až do ukončení procesu. Pokud by ti to zamítli, tak by tam měl být i termín pro opuštění USA.
2) U dvojky nevím, tam zkus projet nebo napsat na https://www.uscis.gov/

Odpovědět
Rosemary (1)
3.1.2016
10:42

Dobry den preji,
nedokazi se zorientovat v legislative a ani na pasovem nevedi.
Mam dva pasy.Jeden je propadly s platnym vizem,druhy je okay,ale bez viza.Nekolik let jsem letala na vizum B1.V dobe,kdy pasu dochazela platnost,jsem na ambasade zadala o nove vizum do noveho pasu.Bylo mi sdeleno,ze na obcasne pobyty si musim vystacit s ESTA.Nechala jsem si tedy vystavit novy pas a ESTA.Stary zpet nechteli.Pri vycestovani i s malou dcerkou-leta na ESTA,me zadrzelo imigracni v Atlante a vyzadovali vizum.Tri a pul hodiny trvalo,nez mi doslo,o co jim jde.V zaznamech maji,ze že letam na vizum,Ptali se,proc ESTA.Vyhazela jsem zavazadla a vytahla ten prosly pas.Zabalila jsem ho,ani nevim proc.Skocili po nem,nasli vizum a hned me s omluvou pustili.Rekli mi,at letam na vizum i nadale.
A ted mi nove ambasada nechce vydat.A u nas na pasovce mi sebrali ten pas s vizem,ze je neplatny.Ze ja se tam ptala.Manzel ma naprosto stejny problem.Dcerka ne,vzdy letala na ESTA.Mate nekdo írosim radu? Dekuji

Odpovědět
Julie (7)
4.1.2016
12:38

Dobry den, chtěla by jsem se zeptat, jak dlouho přibližně trvá po zaplacení poplatku za vízum obdržení e-mailu z ambasády. Je to poprvé co o něj žádám a uběhly už 3 týdny od doby placení a ještě mi nic nepřišlo. Je možné, že se někde vyskytla chyba a nebo to tak trvá normálně?
Předem děkuji :)

Odpovědět
Honza (8)
4.1.2016
12:43

No podle mě bys měla mít na stránce http://www.ustraveldocs.com/ v té sekci, kde se domlouvá pohovor (na stránce s platbou) dole u svého jména přiřazené reciept nr. (které bylo na platebním příkazu jako specifikace platby, pokud si teda platila převodem). Pak dáš jen Další a už si můžeš vybírat datum pohovoru.
Já s tím měl taky problém – platil jsem kartu a platba se nespárovala s mou žádostí. Řešil jsem to s jejich technikou podporou 14 dní :-(
Honza

Odpovědět
Julie (7)
4.1.2016
13:10

@Honza:
Právě, že já platila vkladem :/ a začínám být docela nervózní..

Odpovědět
Honza (8)
4.1.2016
13:17

@Julie:
A jak vypadá ta stránka s platbou? Já když dám Sjednat nový pohovor, tak se proklikám až k platbě – a tam už mám dole potvrzený reciept. Když to nebylo spárovaný, tak na mě vyskočilo okno s výběrem platby a u toho reciept bylo okýnko a tam se dalo vpisovat – a cokoliv jsem zadal, tak to vyhodilo chybu.
Pokud to máš taky tak – tak jdi do sekce Feedback, tak vyplň potřebné, zvol sekci Online system errors a do zprávy napiš (anglicky), kdy jsi platila, jaké máš reciept nr., číslo pasu, já dával ještě to číslo s žádosti o vízum a jako pdf přilož kopii příkazu k úhradě (nebo se to dá stáhnout v pdf ze stránek elektronického bankovnictví). Když zadáš dotaz, tak to podle mě řeší jejich úředník v Praze. Odpovídají vždy druhý den od zadání dotazu mezi 9:30 a 11 (to mám vysledované) :))
Tak snad jsem pomohl.
Honza

Odpovědět
Magda (7)
4.1.2016
13:22

@Honza:
Určitě! děkuju moc! :)

Odpovědět
Julie (7)
4.1.2016
13:23

@Magda:
Já také děkuji :)) Určitě s tím něco vymyslím :)

Odpovědět
Franta (3804)
4.1.2016
15:55

@Rosemary:
To je právě ono. Děláš si nový pas, vracíš starý, ten je totiž majetkem státu, toliko legislativa.
Neoficiálně to (prý) funguje tak, že se na pasovce domluvíš, oni ti udělají nový pas a starý jim vrátíš, až přestane platit vízum. Někde to jde, někde ne. Imigrační to prý pak tolerují, že jim ukážeš platný pas a platné vízum (v neplatném pase). Proto se i u tebe pídili po vízu, protože máš platné vízum, tak jim byla divná ESTA.
Takže co s tebou teď opravdu nevím. Máš platné vízum, ale už ne fyzicky u sebe. Zkusit to holt nějak pořešit s ambasádou nebo počkat až vízu skončí platnost. Případně jet na ESTA a vysvětlit to imigračnímu, pokud by se to ale nepovedlo, bude to drahá sranda. Ale asi by to chtělo potvrzení od pasovky, že pas je u nich a skartovaný, Amíci by si mohli myslet, že ho má někdo jiný.
Manžel může zkusit ukecat někoho na pasovce.

Odpovědět

Dobrý den, chci si zažádat o vízum, ale nemluvím skoro vůbec anglicky. Je reálné, že by jsem dostala vízum i tak? Je možnost si vzít sebou na ambasádu kamaráda jako překladatele? Děkuji za odpověď

Odpovědět

Dobrý den, chci si zažádat o vízum, ale nemluvím skoro vůbec anglicky. Je reálné, že by jsem dostala vízum i tak? Je možnost si vzít sebou na ambasádu kamaráda jako překladatele? Děkuji moc za odpověď.

Odpovědět
Franta (3804)
10.1.2016
23:36

@Anet:
Angličtina není podmínkou pro návštěvu USA, ale nějaké základy by to chtělo. Hlavně pokud jedeš sama ne z cestovkou. Cizí osobu si s sebou vzít nemůžeš, pustí tam jen pozvané. Můj úředník tenkrát mluvil i česky.
A nestačila by ti ESTA? Tam pohovor neděláš.

Odpovědět
Tomas (3)
11.1.2016
8:55

Mám dotaz ohledně ESTY když ji budu mít a odcestuji do USA a zůstanu tam déle jak 90 dní například tam budu půl roku a pak pojedu domů bude problém odcestovat zpět do ČR nebo s tím nebude žádný problém (popřípadě nějaké pokuty) moc děkuji.

Odpovědět
Julie (7)
14.1.2016
20:49

Dobrý večer :)
chtěla jsem se zeptat, kde můžu stáhnout u formuláře I-20 potvrzení o platbě… všude mi to vyhazuje jenom I-901… je to to samé a nebo to jen nemůžu najít? :)

Odpovědět
Julie (7)
14.1.2016
20:56

Ta@Julie: Tak už jsem to našla… jen mi to nechce vzít moje SEVIS číslo… co mám dělat?

Odpovědět
David (1)
18.1.2016
18:07

Dobrý dne, chtěl bych si něco ověřit. Minulý rok jsem chtěl a kamarádkou odcestovat do USA najít si tam práci a zůstat tam delší dobu. Ale co jsme tak zjištovali, tak by nám dělalo problém dostat vízum, tak jsme do vzdali. A minulý týden jsem se od kamaráda dozvěděl, že se vízum není potřeba, že stačí čistý trestný rejstřík atd. Tak se vás chci zeptat co je na tom pravdy. Děkuju za odpověd.

Odpovědět
Franta (3804)
18.1.2016
20:55

@David:
A kamarád ti to říkal v hospě po několika pivech, že jo?
Pracovní povolení mají problém získat odborníci a je kolem toho dost papírování. Takže představa, že vezmu čistý TR a vyrazím směr Ameriky je poněkud naivní.

Odpovědět
Andrea (1)
26.1.2016
16:57

Dobrý den,
mám dvě malé děti,1 rok a 3 roky. Mám za ně též vyplnit formulář DS 160 a zaplatit poplatek za vízum?Děkuji moc

Odpovědět
Franta (3804)
27.1.2016
11:32

@Andrea:
Pokud chceš, aby jeli s tebou, tak ano.

Odpovědět
Andrea (1)
2.2.2016
12:59

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, rádi bychom s přáteli jeli do USA, chtěli bychom cestovat, zlepšit si angličtinu. Chtěli by jsme tu zůstat alespoň rok, zařídíme si vízum B1. Po 6 měsících se musíme vrátit, pochybuji, že nám pobyt prodlouží, zajímalo by mě tedy, po jaké době se můžeme do USA zase vrátit. Je možné se třeba po měsíci vrátit zpátky? Nebo stačilo by odjet do jiného státu na dovolenou a zase se vrátit do USA?
Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Franta (3804)
2.2.2016
19:48

@Andrea:
To je ideální scénář, aby si mysleli, že tam pracujete na černo.
Odjet do jiného státu (Kanada, Mexiko, Karibik) nepomůže, musíte opustit severoamerický kontinent. Po půl roce v USA, bych doporučoval několik měsíců pauzu. Také při získávání víza počítejte s nutností přesvědčit úředníka, že vám nestačí ESTA, že máte dostatek prostředků na tak dlouhou dobu, že máte pevné vazby na ČR a nebudete tam chtít zůstat…

Odpovědět
lucie bogorova (2)
7.2.2016
9:31

dobry den,

prosim ted jsem si vyplnila formular DS 160 a mam problemy se zaplacenim. Vubec si nevim rady na jakou stranku mam jit a na co kliknout. Chteji po me email a ani nevim jaky mam mit a kde ho vytvorit. Budu moc rada za veskere rady.

Dekuji

Odpovědět
Marta Neuschlová (1)
19.2.2016
12:21

Prosím odpověď: Moje příbuzná pobývá v USA 6 měsíců na turistické vízum u známých, teď se má vracet z USA , má zakoupenou zpáteční letenku, která ovšem o 2 dny překračuje 6 měsíců. Dostane se bez problémů domů? Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Franta (3804)
19.2.2016
13:11

@Marta Neuschlová:
Domu se dostane, ale příště ji na vstupu mohou trochu podusit.

Odpovědět
Kulik (6)
14.3.2016
23:58

Zdravím Vás. Mám dotaz k vyplnění formuláře DS 160 – turistické visum. Z určitého důvodu potřebuji požádat o visum (o Estu jsem nežádal, v US celkem 3x v letech 1997 – 1999 ale nikdy jsem nepřekročil délku pobytu ). Chystám se na cca měsíc za sestrou, která je Am. občan. Ve formuláři se ptají, jestli máte, nebo jsem někdy měl americký řidičský průkaz a také na číslo amerického sociálního pojištění.
Mám obojí. Tedy DL už neplatí-do 2004, ale SSN (Not valid for employment) mám. Získal jsem ho jako turista v letech 1998-1999, stejně jako DL i ID card-do 2005. Když uvedu do dotazníku, že jsem měl DL a mám SSN, budou to pro mě přitěžující okolnosti?
Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Lubos (9)
15.3.2016
1:36

@Kulik: Nevim, jestli to budou pritezujici okolnosti, ale je tvoji povinnosti odpovidat po pravde. Osobne si myslim, ze lhani je daleko vic pritezujici okolnost nez to, ze mas SSN a DL.

Odpovědět
Alena Konrátová (1)
15.3.2016
9:28

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, jaký typ víz budu potřebovat, mám-li potvrzení o stáži v USA na dobu 4 měsíců, je mi více než 30let a nejsem již studentka na žádné univerzitě.
Četla jsem o J1, ale tam je uvedeno, ze platí pouze pro studenty a mladší 30let, zmiňují také nějaký typ sponzoringu…
Dále H, ale tam je zase problém se správným typem I 797…
Předem moc děkuji za Vaši odpověď….
Alena K.

Odpovědět
Marek Blanko (1)
19.3.2016
16:22

Ahoj, chci se zepatat, je potřeba vízum, když bych jel max. na 10 dní jen proto, že bych sehnal levnou letenku?
Předem díky za odpověď.

Odpovědět
Franta (3804)
19.3.2016
16:32

Na 10 dní stačí ESTA.
https://chcidoameriky.cz/navod-jak-vyplnit-formular-esta-nutny-pro-vstup-do-usa-bez-viza
esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e2s1

Odpovědět
Petr (57)
20.3.2016
18:13

@Marek Blanko: ahoj na cestu do 90 dnů nepotřebuje víza jen estu tu vyplnis zaplatíš poplatek který uhradis plat.kartou a vše odesles a potvrzení dostaneš většinou do 5 min na svůj mail ten můžeš vytisknout ale nemusíš protože tě budou mít v sstemu a letes směr USA tam přijdeš im.kontrolou a jsi v USA.p.

Odpovědět
Petr (57)
20.3.2016
18:24

@Tomas: ahoj odcestovat není problém ale horší že pak budeš mít min.na 10 let stop na území USA i pro případní přestup na letišti USA prostě se tam dlouho nebudeš moc vrátit a ani nikoho navštívit atd.raději bych se osobně do 90 dnů opustil a znovu bych po pár měsících vrátil esta ti bude platit 2 roky tak se tam třeba můžeš vrátit ještě 5x než riskovat vězení ,pokutu,a STOP na tak dlouhou dobu.p.

Odpovědět
Marie (1)
27.4.2016
11:10

Dobrý den, chystám se vycestovat do USA, již 10 let mám platné vizum, avšak platnost končí v tomto roce 9.6.2016, letenku mám na 1.6., zpáteční letenka je na 1.10.2016. Musím vyřizovat nové vizum? nebo mě na toto staré pustí?

Odpovědět
Franta (3804)
27.4.2016
12:45

@Marie:
Jedeš na poslední chvíli, ale vadit by to nemělo. Podle všeho je to jako u ESTA, vízum musí být platné při vstupu a pobyt je povolený do data na razítku v pase.
travel.state.gov/content/visas/en/general/frequently-asked-questions/about-visas-the-basics.html
My visa will expire while I am in the United States. Is there a problem with that?
No. If the Department of Homeland Security, Customs and Border Protection Immigration Officer at the port-of-entry admitted you into the United States for a specific period of time, s/he will note your authorized period of stay on your admission stamp or paper Form I-94, called an Arrival/Departure Record. You will be able to remain in the United States during your authorized period of stay, even if your visa expires during the time you are in the United States. Since your admission stamp or paper Form I-94 documents your authorized stay and is the official record of your permission to be in the United States, it is very important to keep inside your passport.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.