Video: Oslavy Silvestra a příchodu roku 2014 v New Yorku na Times Square

Times Square je ve Spojených státech tradičním centrem silvestrovských oslav. Náměstí, do roku 1904 známé jako Longarce Square, zaplní dle odhadů až milion lidí. S příchodem půlnoci se jejich zraky upínají na obrovskou kouli, která sestoupí a oznámí příchod nového roku. Tato tradice má původ již v roce 1907!

Silvestr Times Square | © Anthony Quintano

Times Square a Silvestr 2013

Současný model koule se používá od roku 2008, váží 550 kg a v průměru má 1,8 metru. Vyrobila ji společnost Waterford Crystal, LED osvětlením ji vybavil Philips. Osvětlení je barevné, LED lampy jsou schopné vytvořit přes 16 milionů odstínů barev.

Jak už to v Americe bývá a na Times Square dvojnásob, oslavy jsou svázány s prezentacemi sponzorů. Tím hlavním je výrobce kosmetiky Nivea, kratší prezentace letos měla také NASA a Toshiba.

O kulturní program se postarala čínská komunita s pestrobarevnou ukázkou tradičních tanců a kung-fu. Z nám známějších umělců se na pódiu objevili ještě Macklemore, Ryan Lewis nebo Miley Cyrus.

Video z oslav příchodu roku 2014 na Times Square

Kdo by se chtěl Silvestra na Times Square zúčastnit osobně? :-)

Petr Novák

Diskuze k článku (1 komentář)

Tak proc tam mate video z roku 2013? Jinak ten aktualni byl luxusni :-) jako vzdy.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.