TSA zpřísňuje kontroly na letech do USA, bez nabitého mobilu nebo notebooku nepoletíte

Americký Úřad pro bezpečnost v dopravě (TSA – Transportation Security Administration) zpřísňuje kontroly na letištích u letů, jenž směřují přímo do USA. V průběhu bezpečnostní kontroly mohou být cestující nově požádáni, ať dokáží zapnutím funkčnost svého notebooku, telefonu, smartphonu nebo tabletu.

TSA - Transportation Security Administration | © Steve Jurvetson

S vybitým telefonem nikam nepoletíte

Pokud se zařízení nezapne, nebo bude vybité, může být cestující podroben důkladnější kontrole a v krajním případě mu může být zamezeno v cestě do USA. S vybitým telefonem nebo notebookem se na palubu letadla nedostanete.

Nově zavedená opatření jsou důsledek zvýšených obav z teroristických útoků. Obavy plynou zejména z možných útoků Al Kajdy skrze její členy, jež jsou držiteli amerického nebo evropského pasu.

Opatření se má týkat letišť po celém světě a ovlivní výhradně pasažéry na přímých linkách do USA.

Petr Novák

Diskuze k článku (2 komentářů)

j

dobry den rada bych poprosila o radu co je potreba vyplnit pri ceste do USA.jaky formular ohledne covidu atd,s anglictinou mam problem.kazdy rika neco jineho co je potreba vyplnit.prosim proto o radu.dekuji

Odpovědět

@jana zaoralova: Podívej se na poslední přidané příspěvky a zde máš to,co hledáš

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.