Přihláška do loterie o zelenou kartu do USA (DV 2017) – návod, instrukce a zkušenosti

Přihlášky do loterie o zelenou kartu do USA (DV-2017) je možné posílat jako každý rok od čtvrtka 1. října 2015 v 18:00 českého času do úterý 3. listopadu 2015 a 18:00 hodin. Z tohoto článku se dozvíte kde a jak se přihlásit a všechny další podstatné informace.

Přihláška do loterie o zelenou kartu do USA (DV 2017) – návod, instrukce a zkušenosti

Přihlášky do aktuálního ročníku loterie o zelenou kartu do USA se přijímají od října do listopadu 2019.

Výsledky loterie DV-2020 je možné kontrolovat od 7. května 2019.

Loterie o zelenou kartu do USA (Diversity Visa Lottery; DV) dává obyvatelům většiny států světa šanci na trvalý a legální pobyt v USA. Zadarmo to není. Potřeba je ohromná dávka štěstí a finance na pokrytí začátku nového života v Americe.

Nedokážete si představit, že za dva roky opustíte svůj současný život a přestěhujete se za oceán? Máte i v Česku problém finančně vyjít? Přihlášku do loterie neposílejte. K ničemu si nepomůžete a snížíte šanci někomu, kdo to s životem v USA myslí vážně.

1. Kde se přihlásit do vízové loterie DV-2017?

Přihlášku do loterie podávejte výhradně přes stránky http://www.dvlottery.state.gov/. Provozuje je přímo americká vláda a jen zde si můžete být jistí, že za přihlášku nebudete platit.

Možnost přihlásit se do loterie nabízejí také zástupy zprostředkovatelů, často se označují jako Visa Agent, Visa Consultant nebo Visa Expert. Mají důvěryhodně vyhlížející weby, používají agresivní obchodní metody a často slibují nesplnitelné.

Nemusí jít nutně o podvodníky, obvykle jde o podnikavci vydělávající na zpostředkování přihlášky do loterie. Případné sliby vyšší pravděpodobnosti vylosování jsou nesmysly.

2. Kdy se hlásit do loterie o zelenou kartu DV-2017

Oficiální termín konání DV-2017 je od čtvrtka 1. října 2015 do úterý 3. listopadu 2015. Začíná a končí se v poledne východoamerického času, ke kterému stačí přičíst 6 hodin a máte čas český.

Ze začátku a s blížícím se koncem období se dá předpokládat přetížení serveru a možné problémy s podáním přihlášky. Doporučuji se hlásit třeba v půlce období, na případné (ne)vylosování nemá datum registrace žádný vliv.

3. Kdo se může hlásit do vízové loterie USA DV-2017?

Základním předpokladem pro úspěšné zařazení do loterie je současné splnění obou těchto podmínek:

 1. Země původu
  Narodili jste se v Česku, nebo Slovensku? Podmínku země původu splňujete!
  Z loterie jsou vyloučeni mj. rodáci z Velké Británie, Kanady, Číny, Mexika a dalších několika zemí, protože v uplynulých 5 letech z nich do USA emigrovalo více než 50 000 lidí.
  Jestli jste se náhodou narodili v některé ze zemí na černé listině, stále se můžete loterie účastnit se svým partnerem.
 2. Nároky na vzdělání
  Žadatel musí mít minimálně středoškolské vzdělání úspěšně zakončené maturitou. V oficiálních podmínkách se sice hovoří o “úspěšném dokončení 12 let trvajícího studia skládajícího se ze základní školy a instituce sekundárního vzdělávání”, nicméně učňáky nesplňují podmínku ekvivalentu střední školy.
  Bez maturity je možné se hlásit v případě, když jste v průběhu posledních 5 let získali alespoň 2 roky pracovních zkušeností v oboru, který vyžaduje alespoň 2 roky výcviku nebo zkušeností. K posuzování se používá výhradně databáze O*Net Online Ministerstva práce USA.
  Tuto podmínku je nutné mít splněnou v okamžiku odeslání přihlášky. Maturujete na jaře 2016? Máte smůlu.

4. Co ještě je důležité vědět

 • Po vyplnění přihlášky nechodí žádný e-mail, proto si udělejte screenshot obrazovky.
 • Každý může odeslat jen jednu přihlášku. Odeslání více přihlášek jednou osobou má automaticky za následek vyřazení z loterie.
 • Svou přihlášku však může zvlášť odeslat manžel i manželka. Tím zvýšíte pravděpodobnost vylosování.
 • Celkem bude vylosováno 50 000 šťastlivců, podíl žádné ze zemí nepřekročí 7 %.
 • Při vyplňování přihlášky nepoužívejte diakritiku (háčky a čárky).
 • K přihlášce je nutné přiložit fotografii o rozměrech minimálně 600×600 pixelů. Podrobné instrukce najdete na této stránce.
 • Ani letos nedošlo ke změně zemí. způsobilých účasti v loterii
 • Kompletní pravidla a instrukce Diversity Visa Lottery DV-2017 jsou vyvěšeny na oficiálních stránkách.

5. Kdy budou výsledky loterie DV-2017?

Výsledky loterie budou zveřejňovány od středy 3. května 2016 na stránce http://www.dvlottery.state.gov/

K ověření statutu přihlášky bude nutné zadat vaše identifikační číslo (confirmation number). Po podání přihlášky si ho velmi dobře uschovejte (doporučuji si ho zaslat na e-mail).

Pokud budete vylosováni a splníte veškeré další podmínky, můžete zelenou kartu získat během roku 2017.

6. Nejčastější dotazy k vízové loterii USA

Níže jsou odpovědi na nejčastější kladené dotazy:

 • Kde mě vyfotí na přihlášku do loterie?
  Fotografii s americkými rozměry by si měl poradit každý fotograf. V Praze jsem osobně a bez problémů pořídil ve fotoateliéru Aaron na adrese Ječná 32. Jste-li schopní splnit všechny kladené podmínky, můžete se vyfotit doma. Čistě digitální fotka je dostačující.
 • Můžu se do loterie přihlásit bez biometrického pasu?
  Ano.
  Biometrický pas bude potřeba až v případě vylosování. Nicméně jméno v přihlášce a v (budoucím) cestovním pasu musí být shodné.
 • Vyplatí se přihlášku risknout, i když nemám peníze?
  Ne.
  Registrace do loterie je sice zdarma, nicméně v případě vylosování jdou náklady do statisíců korun. Platí se lékařská prohlídka, ověření a překlady dokumentů, procesní poplatky a celý první rok života v USA. U pohovoru musíte prokázat, že máte buď peníze, nebo sponzora v USA. Do Ameriky musíte skutečně odcestovat a žít tam, navíc během prvního roku pobytu v USA nesmíte žádat vládu o finanční pomoc.
  Účast v loterii si důkladně rozmyslete!
 • Kolik peněz stojí rok života v USA?
  Na tuto otázku nelze odpovědět jednoduše. Záleží, kde se rozhodnete zakotvit, nicméně počítejte minimálně s deseti tisíci dolary.
  Za nejdražší státy se považují New York, Kalifornie, New Jersey, Aljaška, Havaj nebo Connecticut. Naopak nižší životní náklady nabízí Mississippi, Tennessee, Kentucky, Oklahoma nebo Indiana.
 • Je přihláška do vízové loterie v češtině?
  Není. A je to logické.
  Kdo se chce za 2 roky přestěhovat do USA a neumí anglicky natolik, aby vyplnil vcelku jednoduchou přihlášku, ať o účasti v loterii ani neuvažuje. Případné vylosování by rozhodně nebylo výhrou. Zlepšete si angličtinu a účast odložte na příště!
 • Co mám uvést do kolonky vzdělání?
  Vyberte nejvyšší dokončené vzdělání:
  Primary school only = Základní škola
  High school, no degree = Střední škola bez maturity
  High School Degree = Střední škola s maturitou
  Vocational School = Střední odborné učiliště
  Some University Courses = Nedokončené bakalářské studium
  University Degree = Bakalářské studium
  Some Graduate Level Courses = Nedokončené magisterské/inženýrské studium
  Master’s Degree = Magisterské/inženýrské studium
  Some Doctorate Level Courses = Nedokončený doktorát
  Doctorate Degree = Doktorát
 • Proč jsou obyvatelé některých zemí z loterie vyloučeni?
  Jak zmiňuji výše, v uplynulých 5 letech z nich do USA emigrovalo více než 50 000 osob. Konkrétně se jedná o Bangladéš, Brazílii, Čínu (vnitrozemskou část), Dominikánskou republiku, Ekvádor, Filipíny, Haiti, Indii, Jamajku, Jižní Koreu, Kanadu, Kolumbii, Mexiko, Nigérii, Pákistán, Peru, Salvador, Velkou Británii (bez Severního Irska) a Vietnam.
 • Kde najdu vzor přihlášky do DV-2017?
  Jeden najdete přímo na oficiálních stránkách.
 • Jaké děti se v přihlášce uvádí?
  Všechny svobodné děti do 21 let.
 • Kdy se bude možné hlásit do vízové loterie 2018?
  O tom je zatím velmi předčasné hovořit. Pokud bude Diversity Visa Lottery 2018 (DV-2018) schválena, na Chci do Ameriky se o tom určitě dozvíte.

Zúčastnili jste se minulých ročníků loterie? Vyhráli jste? Pište do diskuze!

Diskuze k článku (171 komentářů)

ZuMaS (5)
1.10.2015
18:16

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na odstavec 5. a 6. v přihlášce. Narodil jsem se na Slovensku, čili č. 5 je Slovensko. Žiju však od 3 měsíců (skoro 35 let) v ČR a mám české občanství. Jsem tedy posuzován jako Slovák nebo Čech? Odkazuji na věty: ,,Your country of eligibility will normally be the same as your country of birth. Your country of eligibility is NOT related to where you live.”
Děkuji…

Odpovědět
Franta (3802)
1.10.2015
22:58

Máš české občanství jsi Čech. Většinou má ale člověk občanství země, kde se narodil. Ta druhá věta je pro lidi, co z ČR odešli a dlouhodobě žijí např. v Německu, Británii…, ale stále mají české občanství. Pro ty je zájmovou zemí ČR a ne země, kde teď žijí.

Odpovědět
ZuMaS (5)
2.10.2015
6:27

Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Karel Abrahám (1)
3.10.2015
22:32

Ahoj, pokud získám zelenou kartu a odcestuji v termínu do USA, jak dlouho se musím zdržovat na území států během roku, abych o zelenou kartu nepřišel?

Odpovědět
Mesi (769)
4.10.2015
3:01

@Karel Abrahám: Doba neni specifikovana. Urady nesmi nabyt presvedceni, ze nemas zajem zit v USA. Pokub budou mit takove presvedceni nebo podezreni, mohou ji odebrat treba i po tydnu mimo staty. Vseobecne se ale za takovou dobu povazuje rok – neni to ale dano. Zalezi na konkretnim pripade. V pripade delsiho pobytu mimo staty je dobre oznamit duvod uradu.

Odpovědět
jolandi (1)
4.10.2015
10:47

Ahoj, měl bych na vás dvě otázky, předem děkuji za odpověď.

1) Když mám dokončené bakalářské studium a studuji teď magisterské, mám vyplnit že mám University Degree nebo Some Graduate Level Courses?

2) Co mám vyplnit do: 8e. District/County/Province/State?

Odpovědět
Mesi (769)
4.10.2015
16:24

@jolandi: ja bych vyplnil napr. Kralehehradecky County, vzhledem k tomu, ze okresy v CR oficialne nejsou, prestoze se stale uvadeji. Ale oc bych se tim nezdrzoval, myslim, ze je jedno, jesti napises kraj nebo okres. Jak to v CR je s okresy nevedi mnozi Cesi, natoz Americane.

Odpovědět
Eugen (4)
4.10.2015
19:33

Ja mám naopak jinou situaci, ja jsem puvodem z Ukrajiny ale v Česku už mám občanství, dokončenou školu atd.. Pořád mám ale i ukrajinské občanství, mužu se teda hlásit přes české nebo jak to je když jsem se tu nenarodil teď je mi 20 do Čech jsem přijel nějak mezi 9-10 rokem života. Díky za odpověď.

Odpovědět
Patrik (1)
5.10.2015
8:52

Ahoj lidi, dva dotazy.

Mám ukončenou maturitu a teď studuji posledním rokem bakaláře. Mám teda vyplnit High School Degree = Střední škola s maturitou nebo Some University Courses = Nedokončené bakalářské studium. Jde mi o to, jestli je to bráno jako neúšpěšně dokončený bc. nebo prostě, že to stále studuji?

Další otázkou je to, že můj otec by se chtěl přihlásit, ale narodil se v zemi, která je na seznamu zemí vyloučených z loterie. Má však české občanství. Tam je napsáno země NAROZENÍ ne občanství. Proto se ptám protože to tady někdo řešil, ale odpověď byla ve smyslu, že většinou kde se narodíš takový máš občanství. Je to prosím někde jasně napsaný? Prosím o odkaz nebo něco. Děkuji mockrát za každou reakci.

Odpovědět
Janulka (42)
5.10.2015
15:29

Taky by mě zajímalo, to s tím studiem. Taky studuji Magisterské, a nevím zda mám uvést nedokončené magisterské nebo dokončené bakalářské.

Odpovědět

Dobrý den ,chtěl bych se přihlásit do letošní loterie a mám na vás dvě otázky 1) foto jste si nechali dělat nebo jste se fotily sami? a za 2) Je opravdu nutná maturita? mám střední odborné učiliště a pracuji jako řidič u pošty 16 let. Děkuji za odpovědi.

Odpovědět
Pavlík (4)
6.10.2015
17:14

@Jan:

Čau je tam možný i nějaká doba praxe, ale jde spíš o to, že dost těžce tam seženeš práci atd. Neber to nějak špatně, ale v dnešní době to bohužel funguje tak, že ani na lidi s VŠ z ČR uplně amíci nečekají takže kdybych měl maturitu, úplně bych do států nechtěl. Mám tam kamaráda s maturitou a říkal, že lidi co mají v dnešní době maturitu tam dělají fakt podřadný práce, když už seženou. Nechci tě nějak odrazovat, ale jestli by ses tam pak zbytečně trápil, tak jestli není lepší nechat místo někomu, kdo má větší šanci uplatnění.

Proto si dodělávám VŠ.

Odpovědět
Pierre87USA (18)
6.10.2015
20:07

@ZuMaS: Jen pro klarifikaci, mel jste vyplnit Slovakia na otazku cislo 5. a na na 6. YES.

Odpovědět
Pierre87USA (18)
6.10.2015
20:10

@Pierre87USA: A jste posuzovan jako Slovak. V tehle loterii, je zasadni, kde jste vyl narozen a ne kde clovek zije, nebo jake ma obcanstvi. KAzdy rok, to par lidi mate.

Odpovědět
Pierre87USA (18)
6.10.2015
20:17

@Patrik: Jestli mohu zde opet radit, tak se ptaji na nejvyssi dokoncene vzdelani, takze pro Vas v tuto chvili je to High School Degree. Pokud budete vylosovan a uz budete mit dokoncenou vysokou skolu, neni problem do dotazniku, ktery budete muset vyplnit udaje aktualizovat a dokonceny titul dopsat.

Odpovědět
Pierre87USA (18)
6.10.2015
20:33

@Patrik: Patriku, primo v instrukcich je to napsano “Country of eligibility for the DV program – Your country of eligibility will normally be the same as your country of birth. Your country of eligibility is not related to where you live.”
Jsou zde, ale jeste dvd dalsi moznosti, jak by se Vas otec kohl kvalifikovat. A to, pokud, je Vas otec zenaty a jeho zena se narodila v zemi, ktera splnuje podminky loterie. V tomto pripade by Vas otec musel manzelku do zadosti zapsat, oba by museli v pripade vyhry na interview a oba spolu do USA odcestovat. nebo moznost druha.
A to, ze by slo prokazat, ze v dobe, kdy byl Vas otec narozen (rekneme pro priklad v UK), tak zadny z jeho rodicu nebyl v UK take narozen a v dobe narozeni Vaseho otce tam legalne nezili.

Odpovědět
Pierre87USA (18)
6.10.2015
20:36

@Eugen: Eugene, na otazku cislo 5. musi byt vyplnena zeme narozeni, coz ve Vasem pripade pokud se nepletu je Ukrajina.

Odpovědět
David (2)
6.10.2015
22:59

Dobry vecer, chcel by som sa poradit ohladom vzdelania. Nie je mi jasne vzdelanie u lekara ( MUDr.) Myslel som university degree, ale vyssie uvadzate, ze je to bakalarske studium. Doctorate degree je vlastne PhD. Mozete poradit?
Dakujem

Odpovědět
Pierre87USA (18)
7.10.2015
9:50

@David: ja osobne bych tam dal Master Degree, do ktereho spada i Master Degree of Medicine.

Odpovědět
ZuMaS (5)
7.10.2015
11:15

Jeste jsem se zeptal na US ambasádě a dostal jsem tuto odpověď:

Dobry den,

Budete posuzovan podle toho, jaky mate pas. Ve vasem pripade zrejme jako Cech.
S pozdravem

Immigrant Visa Section

American Embassy Prague

Odpovědět
Pierre87USA (18)
7.10.2015
11:57

@ZuMaS: ZuMaS, to Vam nekdo podal spatne informace, jelikoz je odpoved napsana cesky, predpokladam ze to byl Cech. Pridavam informace z frequently asked questions z instrukci, kde je to JASNE napsano. Je zde take napsano, ze za to muzete byt diskvalifikovan.

– 1. What do the terms “native” and “chargeability” mean?
Native ordinarily means someone BORN in a particular country, REGARDLESS of the individual’s current country of RESIDENCE or NATIONALITY. Native also can mean someone who is entitled to be charged to a country other than the one in which he/she was born under the provisions of Section 202(b) of the Immigration and Nationality Act.

Listing an incorrect country of eligibility or chargeability (i.e., one to which you cannot establish a valid claim) may disqualify your entry.

Nevim, ale mozna by prihledli k tomu, ze v dobe Vaseho narozeni to bylo jeste Ceskoslovensko.

Prikladam take link na video z Department of State, ode je to poet ve 13.minute vysvetleno.

A mozna, pokud bych opet nepresvedcil, link na stejnou otazku na zahranicni foru, ktere je mimochodem plne informaci, kdybyste meli zajem. Prectete si prispeven na strance od uzivatel ABOKR.

ZuMaS, snazim se pomoci. Hodne zdaru a stesti.

Odpovědět
Pierre87USA (18)
7.10.2015
11:59

@Pierre87USA: Nekde mi zmizel ten link, takze doprikladam. http://forums.immigration.com/threads/dv-lottery-2017.328358/page-13 tady je na forum
https://youtu.be/tOQlh2d2EbQ a tady na video

Odpovědět
ZuMaS (5)
7.10.2015
12:09

Dekuji, beru to v potaz. Radeji mit vice zdroju, nez jednat unahlene.
Jen me prekvapuje, ze ani na US ambasadu se neda spolehnout, kde tedy lide krome ,,zarucenych” informaci na netu muzou zjistit pravost veci???

Odpovědět
Pierre87USA (18)
7.10.2015
12:25

@ZuMaS: No ono se hodne lidi uz spalilo. A nekde se i resilo, ze pokud ambasada tyto loterijni viza nevyrizuje casto, pak podava i nepresne informace. Kazdopadne hodne stesti. Ja hraju asi uz 7.rokem, tak snad to konecne vyjde.

Odpovědět
ZuMaS (5)
7.10.2015
12:38

Děkuji a Vám držím palce.

Odpovědět
David (2)
7.10.2015
18:30

@Pierre87USA: dakujem pekne za pomoc a prajem vela stastia

Odpovědět
Daniel (31)
9.10.2015
18:21

Zdravim, co sa tyka fotky nemozem pouzit tu istu co minuly rok? Musim si dat spravit novu?
Vdaka za odpoved.

Odpovědět
Pierre87USA (18)
9.10.2015
19:07

@Daniel: No mela by byt aktualni. Myslim, ze by byla skoda, kdyby to nevyslo, kvuli neaktualni fotografii. Ale zalezi na Vas.

Odpovědět
Daniel (31)
9.10.2015
20:00

@Pierre87USA: tak cital som v instrukciach ze zalezi hlavne na vzhlade ze ci je sucasny a ja vyzeram tak isto… jedine zeby to zistili tak zeby porovnali moj pripad z minuleho roka. Myslite ze kvoli tomu by ma len tak vyradili z toho? Ci tazko povedat?

Odpovědět
Eugen (4)
10.10.2015
11:59

@Pierre87USA: Na 5 otázku je odpověď jasná ale co teda mám uvest v 6? mám teda nechat No a CZE ??

Odpovědět
Pierre87USA (18)
10.10.2015
19:28

@Daniel: Myslim, ze pri poctu zadosti to nebudou resit…

Odpovědět
Pierre87USA (18)
10.10.2015
19:35

@Eugen: Na otazku cislo 6, Are you claiming eligibility based on the country where you were born? zvolite YES – ANO. Jelikoz davate Ukrajinu. Volba NO – NE je jen pokud se s vasi zemi, kde jste se narodil neni mozne prihlasit.

Odpovědět
karas (7)
13.10.2015
18:16

ahojte v prípade ak som momentálne v usa asi 4mesiac nelegálne môžem si podať žiadosť o gc?

Odpovědět
Mesi (769)
14.10.2015
2:30

@karas: Na jakem zaklade o ni chces zadat?

Odpovědět
Pierre87USA (18)
14.10.2015
7:38

@karas: Chtel jsem Vam tady dat screenshot z U.S.Department of State, kde se na jejich facebookove strance nekdo na toto ptal take, ale nejak mi to nejde. Tedy opisu jejich odpoved: “You may still apply, but there may be ineligibility stemming from your illegal presence in the US.

Odpovědět
karas (7)
18.10.2015
3:04

ja neviem uš

Odpovědět

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli v přihlášce, kterou budu posílat, musí být kromě mé fotografie i fotka dítěte a manžela? Nebo je požadována pouze fotografie žadatele? Děkuji.

Odpovědět
Franta (3802)
19.10.2015
11:41

@Eva:
Přihlašuješ se ty, takže tvá fotka. Manžel ať si vyplní vlastní přihlášku.

Odpovědět

Děkuji. A dítě? Zdá se mi, že jsem někde četla, že žádost by měla obsahovat i fotografii dítěte, které v mé žádosti uvádím…

Odpovědět
Franta (3802)
19.10.2015
12:00

Tak oprava.

7. Entrant photograph(s) – Recent photographs (taken within the last six months) of yourself, your spouse, and all your children listed on your entry. See Submitting a Digital Photograph for compositional and technical specifications. You do not need to include a photograph for a spouse or child who is already a U.S. citizen or a Lawful Permanent Resident, but you will not be penalized if you do.

Takže fotky všech, koho do přihlášky napíšeš.

Zároveň je to i info pro ostatní, co se ptali na aktuálnost fotky. Fotka by měla být z posledních 6ti měsíců.

Odpovědět
Pavel Ryba (1)
19.10.2015
13:15

V bode 8 mám vyplnit trvalou adresu nebo tu kde momentálně žiju? Pokud vyplním trvalou…nepřijde mi na ni potom případné oznámení o výhře?, a tím, že se na ní nezdržuji, můžu oznámení propást.

Odpovědět
Franta (3802)
19.10.2015
14:49

@Pavel Ryba:
8. Mailing Address – poštovní adresa. Asi adresa ze které budeš pak řešit papírování.
S ohledem na
9. Country Where You Live Today.
Vyplníš, že žiješ na Zanzibaru, ale napíšeš adresu do Pelhřimova? Nevím, ale asi je to jedno.

Oznámení o vylosování ti nepřijde, to si musíš sám ověřit na stejné stránce, kde ses přihlásil.

Odpovědět

Ahoj!
Prosím, může mi někdo poradit, jaké mám vyplnit vzdělání?
Mám vystudované gymnázium s maturitou a pak Vyšší odbornou školu publicicstiky s dosažením titulu dis. – ten ale není u nás, natož v USA moc uznáván. Kterou z těch možností mám zaškrnout?
Moc děkuji!

Odpovědět
Marek (1)
20.10.2015
15:38

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli bude správně když u příjmení napíšu “háček” nebo má být VŠE VČETNĚ PRIJMENI bez háčků..
Děkuji za odpověď a přeji mnoho štěstí

Odpovědět
Mesi (769)
21.10.2015
3:32

@Anna: DiS je tu Assiciate degree. Vetsinou z community colleges.

Odpovědět
Mesi (769)
21.10.2015
3:39

@Marek: Pokud mas jmeno s diakritikou, nemuze byt chyba ji pouzit, pokud neni uvedeno jinak. Jestli diakritiku nepouzijes, take to neni chyba

Odpovědět

Ahojte, chci se ucastnit, jeste nejsem registrovany, takze ted neuvadim, ze mam partnera. V pripade, ze to vyjde a ja se registrují az po výsledcích loterie, je mozne vzit s sebou partnera, tj. Bude mít stejny status? Jsou gayové na rovni s heterosexuály?

Odpovědět
David (13)
21.10.2015
7:30

@Patrik:

Jestli má tvůj otec české občanství tak se může v pohodě přihlásit.

Odpovědět

Zdravím všechny,

právě teď vyplňuji formulář a nejsem si úplně jist s jednou otázkou. Narodil jsem se na Slovensku, ale od 5 let žiji v Čr a mám Čr občanství. (myslím že takových lidí tu bude více)

Otázka 4 a 5 je jasná narodil jsem se v Myjavě a ve státě Slovensko. Tam není co řešit.

Otázka 6 Are you claiming eligibility based on the country where you were born?
Takže něco ve smyslu máte to státní občanství ve statě kde jste se narodil ?

Takže označím NO protože mám občanství české a Ne slovenské.
Poté z nabídky vyberu jaké mám občanství tedy Czech republic.

Myslím že selským rozumem by to takhle mělo být.

Můžete mi to vyvrátit a nebo potvrdit ? Děkuji moc všem za komentáře a připomínky.

Odpovědět
David (117)
21.10.2015
17:26

@Tom:
U otazky 6 vypln YES a nic dalsiho neres.
Otazka 6 je pro ty co se narodili v nezpusobilem state ale chteji se prihlasit pres zpusobily stat narozeni partnera/ky nebo rodicu.

Odpovědět

@David:

Díky za radu, dám teda to Yes. Já prvně myslel, že to claiming eligibility je něco jako občanství, ale je to vlastně ta způsobilost (která vzniká tím kde ses narodil) což je asi směrodatné pro DV, takže dávám nakonec Yes. Kdybych to uspěchal, tak bych to pos…. ještě než bych začal.

Odpovědět
Pierre87USA (18)
22.10.2015
2:32

@Kluk: Tak nejak se pocita s tim, ze behem doby, kdy se dozvis vysledky si clovek zije svuj normalni zivot, takze myslim, ze v pripade vyhry muzete ocekavat nejake otazky ohledne toho, jestli je Vas vztah legitimni, ale nemel by to byt problem. Pokud vyhrajes, musis vyplnovat docela podrobny dotaznik, zde bych uz ale doporucil partnera vyplnit, protoze tyhle informace jsou pak zasilany na ambasadu.

Odpovědět
Zuzan (2)
23.10.2015
8:23

Dobrý den,
můžete mi poradit, jak vložit fotografie do žádosti? Mám papírovou od fotografa. Nascanovala jsem jí, ale v programu ,,Photo Composition Tamplate” mi to stále ukazuje, že musím zvolit jinou fotografií. Nejsem si jistá, zda mám správny nascanovaný formát – IMG.
Děkuji.

Odpovědět
Franta (3802)
23.10.2015
9:53

@Zuzan:
Mělo by stačit jí upravit tady http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html#

Odpovědět

Pokud je Vyšší odborná škola s dosažením titulu DiS. – Assiciate degree, stále to neřeší mojí otázku, co mám v přihlášce zaškrtnout, protože taková možnost tam není :-(

Odpovědět

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat na něco ohledně fotky. Dnes jsem se chtěl jít vyfotit, ale mám momentálně v oblasti obličeje vadu s načervenalou pokožkou kvůli alergii. Je tedy možné fotku v počítači jemně upravit, aby fleky nebyly tolik vidět? Děkujii

Odpovědět

Myslím samozřejmě za pomocí profesionála a grafických programů. Žádné malování a podobný amaterismus

Odpovědět

Ahoj, jen jsem se chtěl zeptat, jste si 100% jistý ohledně toho, že nemáme používat diakritiku, protože v instructions je napsáno, že jméno se má vyplnit přesně tak jak je v pase. I když chápu, že americkej systém háčky nepřečte. Takže abych se přiznal tak je to celkem matoucí:) dík za odpověď

Odpovědět
Franta (3802)
26.10.2015
18:50

@Petr:
Ne, v žádném případě neupravovat. Brali by to jako manipulaci s fotografií a pokusem něco skrývat.

Odpovědět
Mesi (769)
26.10.2015
20:05

@Pip: ja cely proces immigrantskeho viza absolvoval bez diakritiky (jen jedna carka v prijmeni) a nebyl problem i kdyz ve vsech podpurnych dokumentech byla ta carka. Sel jsem do toho s tim, ze se tu budu predstavovat kratce – veskere us dokumenty mam vystavene bez carky. Ale pokud by mi na te diakritice zalezelo, tak bych ji tam napsal. Chyba to byt nemuze.

Odpovědět
David (117)
27.10.2015
12:45

@Pip:
Prihlasku s diakritikou nebude mozne odeslat, protoze to zahlasi chybu.
Pokud ma nekdo ctyri jmena a tri prijmeni, ale v pase ma pouze dve jmena a jedno prijmeni, tak do prihlasky uvede pouze dve jmena a jedno prijmeni presne jak to ma v pase.

Odpovědět
Denisa (4)
28.10.2015
18:20

Ahoj, chtěla bych se zeptat, mám fotku do loterie, ale má světle oranžové pozadí. Vím, že je tam light-colored, což si myslím, že by mělo odpovídat, ale nikde jsem nikdy fotku s oranžovým pozadím neviděla. Myslíte, že to nevadí? Díky moc

Odpovědět
Magdalena (1)
29.10.2015
3:38

Dobry den, vyplnila jsem prihlasku, do kolonky vzdelani jsem misto “Master’s Degree” zadala spatne “Doctorate Degree”.. Muze to byt duvod k vyrazeni prihlasky?
Dekuji za odpoved

Odpovědět
David (117)
30.10.2015
8:54

@Magdalena:
Muzes byt v klidu, toto neni duvod k vyrazeni.

Odpovědět
David (117)
30.10.2015
9:00

@Denisa:
Svetle oranzove pozadi neni problem.

Odpovědět

Ještě mě tak napadla otázka,
že v podmínkách není moc zmíněná praxe (odpracovaný čas) v případě, kdy má člověk maturitu. Uvádítě, že pokud člověk maturitu nemá, musí mít odpracované 2 roky z posledních 5ti let. Já maturitu mám, ale mám teprve odpracovaný jeden rok.

Odpovědět

Znamená to tedy, že budu vyřazen, když nemám odpracované dva roky?

Odpovědět
Pavlína (1)
1.11.2015
20:32

Dobrý den, vyplňuji ještě loterii a potřebovala bych poradit. Mám titul Dis. a nikde jsem se nedočetla, co mám vyplnit, když mám tento tiul…. Vim, že se tento titul asi nejspíš u nich neuznává, tak nevím, jestli mám zadat pouze střední škola s maturitou? Děkuji moc za pomoc.

Odpovědět
Pavlík (4)
1.11.2015
21:59

@Petr: To se na mě nezlob, ale pokud ses přihlásil tak tě vyřadí. Je to jasně napsané v podmínkách a zbytečně si mohl někomu pokazit šanci se tam dostat. To je jako by ti bylo 15 a chtěl bys řidičák na auto. Taky je tam jasně daný, že ti musí být 18….

Odpovědět

@Pavlík: Tady se ale píše, že ti BEZ maturity musejí mít odpracované dva roky. O lidech, kteří maturitu MAJÍ se zde o nějaké praxi nepíše ani slovo.

Odpovědět
David (117)
2.11.2015
8:26

@Petr:
V instrukcich je uvedeno, ze musis splnit pozadavky na vzdelani nebo odpracovane roky.
Pokud pozadavky na vzdelani splnujes, nemusis resit odpracovane roky.

Odpovědět
David (117)
2.11.2015
8:31

@Pavlína:
Vypln stredni skolu s maturitou.

Odpovědět

Dobrý večer ,když jsem vyplnila udaje,děti,manžela a skočil tam celý formulář vypsaný je to hotovo nebo mám postupovat nějak dále? a ty pracovní zkušenosti se dodávají až při pohovoru? mám si opsat ty kontrolní čísla? a adress line je ulice a číslo domu že ano? děkuji za odpovědi .

Odpovědět

We’re sorry, your session has expired. You must complete your entry within 60 minutes of starting it. Click the link below to start your entry again. …….. ten hotový formulář jsem omylem odklikla zpět (tak jak se nemá) a napsalo to toto , mám ten formulář odeslat(vyplnit) znovu nebo ne?

Odpovědět
David (117)
2.11.2015
20:31

@Kate:
Pokud jsi odeslala formular a objevila se stranka obsahujici:
Submission Confirmation: Entry Received
Success
a tabulka se jmenem a confirmation number, tak je tva zadost zaregistrovana.
Pokud ne, muzes vyplnit formular znovu.

Odpovědět
David (117)
2.11.2015
20:34

@Kate:
Na konci se zubrazi cely formular pro kontrolu. Pokud by neco nesouhlasilo, je mozne se vratit zpet nebo formular odeslat. Tlacitka jsou pod formularem na konci stranky.
Ano, pozadovane dokumenty se ukazuji az pri pohovoru na ambasade.

Odpovědět
Franta (3802)
4.11.2015
9:35

@Petr: @Pavlík:
Jak píše David, buď vzdělání nebo praxe. Jak máš vzdělání, můžeš se hlásit rovnou bez praxe, jak nemáš vzdělání, musíš mít praxi. Takže není důvod k vyřazení.

Odpovědět
Nikola (6)
4.11.2015
23:43

Chtěla bych se optat, jak je to s výsledky. Vím, že se musí čekat až do průběhu příštího roku, ale kupříkladu, pokud budeme ihned vyřazeni (kupříkladu kvůli špatné fotce), budou nás o tom informovat? “přihláška zamítnuta vzhledem ke špatné fotce” anebo zkrátka žádný e-mail neprijde? ;)

Odpovědět
Franta (3802)
5.11.2015
8:36

@Nikola:
Nebudou tě informovat. Chodí jim miliony přihlášek a bohatě jim stačí to třídit. Pokud někdo nezvládne vyplnit přihlášku, tak má smůlu, ani se to nedoví.
http://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/diversity-visa-program-statistics.html

Odpovědět
David (117)
6.11.2015
13:17

@Nikola:
Jak pise Franta, pokud jsi nebyla vybrana, tak te informovat nebudou. Kazdy rok zpracovavaji kolem 10 milionu prihlasek a vybiraji jich cca 100 tisic. Nechcou si asi pridavat praci navic.

Odpovědět

Ahoj, předem diky za odpověď a tento portál, je špičkový. Podala jsem si green card loterii a zajímá me, zda oněch zmiňovaných cca 250 tis na úctě je podminka, abych po pripadnem vylosovani kartu získala. Počítala jsem s cca 180 tis, které jsem si říkala, ze by stačily na administracni poplatky a prvni tri měsíce, než bych našla nějakou alespoň dočasnou praci. Tazu se at jsem dostatecne připravena a penize si seženu. Dekuji! :)

Odpovědět
Franta (3802)
25.11.2015
15:28

@Hana:
Jde o to, že musíš být schopná v USA přežít celý rok aniž by jsi požádala o jakoukoliv sociální podporu. Nemusí se ti dařit a suma na tři měsíce je hned pryč.
Musíš někde bydlet, jíst, něco stojí doprava…

Koukni, co stojí pronájmy ve městě, kam bys ráda. Když jsem byl v Kalifornii, tak v Oaklandu stálo studio 650,-USD a více. A to byl jen pokoj s kuchyňským koutkem a koupelnou v domě z roku 1930. Něco lepšího a novějšího počítej tak přes 1000,-

http://www.zillow.com/homes/for_rent/house,condo,apartment_duplex,mobile,townhouse_type/37.810055,-122.252362,37.789878,-122.294419_rect/14_zm/

Odpovědět
David (117)
28.11.2015
10:05

@Hana:
Obecne se bere jako dostatecna castka $10,000 pro dospeleho a $5,000 pro dite. Vse ale zalezi na konzulovi, ktery bude posuzovat tvoji zadost pri pohovoru na ambasade. Bude brat v uvahu tve vzdelani a dosavadni pracovni zkusenosti a mozna i misto, kde se chces v USA usadit. Pokud nabude dojmu, ze by jsi mohla zadat o socialni podporu, bude chtit videt vypis z uctu. Jinak to ale neni povinny dokument.
Pokud budes nahodou vylosovana v kvetnu 2016 na pohovor pojdes nekdy v obdobi od rijna 2016 do zari 2017. Coz je spousta casu jeste neco nasetrit, aby jsi byla v klidu. Osobne si ale myslim, ze i tech 180k by melo byt dostacujici.

Odpovědět
Franta (3802)
28.11.2015
13:49

@Hana: @David:
Jde i o to, jak je myšleno to: “Počítala jsem s cca 180 tis, které jsem si říkala, ze by stačily na administracni poplatky a prvni tri měsíce,”

Jestli je to suma na poplatky kolem GC a následný pobyt nebo je to suma suma na pobyt a nějaké to první placení tam.

180.000 – cca 20.000 (GC cca 800,-USD x 25,-) = 160.000.
Co letenka? – cca 15.000 (pokud na ní nepočítáš mimo tu sumu, taky záleží kam a kdy poletíš. Může to být tedy i 10.000, ale i 25.000) -> 145.000.
A už je “jen” to cca 1.900,-USD na měsíc. Na slušnější živobytí to jde, ale asi bude třeba trocha nakupování do nového bytu, přivezeš si minimum věcí a peníze se rychle rozkutálí. Čím víc dáš dohromady, tím lépe.

A jak píše David, záleží i na úředníkovi u pohovoru na ambasádě.

Odpovědět
Mesi (769)
29.11.2015
7:00

@Franta: nutno take pocitat s vydaji na dopravu. Malokdo se do prace dostane pesky nebo na kole, pripadne MHD. Takze nejaky ojety vrak plus bokem penize na opravy nebo CPO se zarukou cca rok, ale to uz jsme nad 10 tis USD, nove cca od 11 tis USD. Povinne ruceni 100 a vice USD mesicne, benzin cca 30 USD tydne.

Odpovědět
Juraj (2)
10.1.2016
15:14

Dobry den,

pls. mate niekto skusentosi s agenturou?
na SK aj CZ ponuka tato stranka svoje sluzby: green-card.info

Co si o tom mylsite?

Dakujem.

Odpovědět
Franta (3802)
10.1.2016
18:40

@Juraj:
Je to zprostředkovatel, který si své služby nechá zaplatit.
Píší tam, že “umožní úspěšné zařazení do Loterie o Zelenou kartu”, předpokládám, že úspěšně zvládne přihlášku vyplnit skoro každý, kdo splňuje požadované nároky na vzdělání. Úspěch v podobě vybrání nezaručí agentura určitě. O dalších způsobech získání GC pouze informují.

Odpovědět
Mesi (769)
10.1.2016
19:29

@Juraj: Agentura pouze zajisti spravne podani aplikace do GC loterie. Nezajisti vetsi sanci na jeji ziskani. Platis za to, co zvladnes doma sam

Odpovědět

Franto a Davide,

děkuji,… brala jsem to tak celkově, šlo mi o to, jak moc se mám snažit, jak moc to hoří. Pokud nejdřívější termín návštěvy na ambasádě je říjnový, pak je skutečně dost času dostat se v klidu přes 250 tis. Jsem klidnější, dík! Hodně štěstí všem, to DÁME, ZÍSKÁME A TAK, NEPOCHYBUJI!!!! ;)

Odpovědět
mazafka (1)
4.2.2016
17:26

Safra a ja to zase propasl :(
Na podzim by jsme chteli se zenou zkusit odcestovat do USA a zit tam na cerno…
Chapu ze to nekteri neslysi radi…
Ale mohla by mi nejaka hodna a zkusena duse se mi ozvat na mail (mazafka.org@gmail.com) mel bych par otazek, ale nechci tady zatezovat forum…

Odpovědět
mirga (7)
8.3.2016
22:04

cau kde sa to da skontrolovat ?

Odpovědět
Franta (3802)
8.3.2016
22:43

@mirga:
Pro rok 2016 je to už uzavřené. 2017 se bude dát zkontrolovat od 3. května na odkaze v článku nahoře.

Odpovědět
mirga (7)
12.3.2016
5:52

dobre boh ti zehnaj ! a drz mi palce !

Odpovědět
Denis (10)
17.3.2016
22:48

Ahoj, chtěl bych se zeptat jaký bude postup ihned po vylosování v květnu 2016?
Co všechno bude potřeba udělat? Je možnost to všechno řešit online ? Jaké dokumenty budou potřeba ? V dubnu odjíždím do zahraničí a chci se na to předem připravit.
Do jaké doby po vylosování musíme mít svatbu, aby jsme do USA mohli odjet společně s přítelkyní a mít oba dva Green Card?
Po zveřejnění vylosování 3.května 2016 je možnost, že pokud nebude dotyčný vylosován, tak že by se to ještě změnilo během následujících měsíců nebo to není pravděpodobné?
Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědět
David (117)
18.3.2016
14:28

@Denis:
Po vylosovani obdrzis cislo pripadu (case number) a podle toho muzes predem odhadnout kdy asi tak pujdes na pohovor. Cim vetsi cislo pripadu, tim pozdeji pujdes na pohovor. Pohovory budou probihat v obdobi od rijna 2016 do zari 2017. Po vylosovani musis vyplnit online formular DS-260, ktery se pak bude zpracovavat tri za ctyri mesice. V te dobe muzes zacit pripravovat pozadovane dokumenty, viz odkaz nize. Pokud je tve cislo pripadu ten mesic na rade a uz je zpracovany tvuj formular DS-260 pak teprve ti bude vystaven termin pohovoru. Pokud uz mas termin pohovoru, pak jen zajdes k doktorovi uznavaneho ambasadou a pockas na den pohovoru. Ozenit se musis pred pohovorem na ambasade a manzelku pak pridat do formulare DS-260.
Pokud se napr. budes zenit az v unoru 2017, tak by to melo byt v klidu. Pokud by jsi ale mel nizke cislo pripadu, musel bys odeslat formular DS-260 az v prosinci nebo lednu 2017. Jinak by se mohlo stat, ze bys mel prideleny termin pohovoru jeste pred svatbou.
Presne instrukce najdes na oficialnich strankach DoS: http://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected.html

Uzij si v klidu dovolenou a vse zacni resit az po dovolene. Pokud nevis, ze jsi byl vybrany, tak nema smysl cokoliv resit a delat.

Odpovědět
David (117)
18.3.2016
19:09

@Denis:
Za velice vyjimecnych okolnosti se muze stat, ze bude dodatecne dolosovani. Pokud se tak stane, tak to bude jeste pred zacatkem fiskalniho roku, tedy pro tento rok (fiskalni rok DV-2017) nejpozdeji v zari 2016. Dodatecni vyherci budou vyzvani emailem aby si znovu zkontrolovali svuj status na webovych strankach dvlottery.state.gov.

Odpovědět
Patrik (4)
18.3.2016
20:49

Čau četl jsem tvůj komentář Davide. Prosím tě pokud tě vysolujíc a vezmeš se před pohovorem tak ji opravdu měla dostat? A ještě jedna věci v případě že se vezmu a pak půjdu k tomu doktoru, má tam jít i přítelkyně? Hned se mnou nebo až po pohovoru? Něco to stojí tak abychom zbytečně nevyhazovali, i když vím že stejně tam pak bude muset jít. A nebo co případ že půjdu k doktorovi a pak se vezmu? Jde mi o to co pak s tím?

Odpovědět
Monika (1)
18.3.2016
21:44

@Patrik:
Nechci mystifikovat (nemůžu to najít), ale někdo tu psal, že by svatba měla být před odesláním formulářů do Kentucky. Protože formuláře by měly být aktuální, tak by se po svatbě museli poslat znovu. Musel by být i nový termín pohovoru, pro oba. Kdo není pozvaný, toho tam prý nepustí. Takže ideální je svatba co nejdříve po zjištění, že tě vybrali.

Odpovědět
David (117)
19.3.2016
12:02

@Patrik:
Svatba musi byt pred planovanym pohovorem na ambasade.. Svatba po vylosovani a pred pohovorem je zcela bezna praxe a neni to nic vyjimecneho. Osobu nebo osoby ktere s tebou budou odchazet do USA musi byt pridany do online formulare DS-260. Ted se uz nic nikam neposila. Vsichni musi take absolvovat lekarskou prohlidku pred pohovorem. Stejne tak poplatek $330 za zpracovani zadosti se plati za kazdou osobu. U pohovoru musi byt pritomni vsichni osobne.

Odpovědět
Jorck (125)
5.4.2016
14:36

zdravím mám otazku čtu že ten kdo nemá ani haléř nemá ani zkoušet loterii o zelenou kartu .. mě by jen zajímalo když se píše žš náklady jdou do stovek tísíc …. tak by mě opravdu zajímalo kdo z 50.000 výhercu bude mít cca na kontě aspon 500.000czk a další zajímava otazka … jsem zvedavej kdo bude pracovat za 7-12USd na hod … nedej bože za minimalní měsíční mzdu … na koupi domu v usa to těžko bude platný a ktomu ješte jako facka 1rok nesmí držitel zelene karty žadat vládu o finanční pomoc.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.