Potřebuji při cestě do USA biometrický pas s otisky prstů?

Dobrý den brzy odlétám do USA a sice mám biometrický pas, ale bez otisků prstů. Když jsem si o pas žádal, otisky mi nebrali. Mohu s tímto pasem letět do USA, nebo musím mít jiný?

Cestovní pas ČR | copy; Petr Novák

Cestovní pas bez otisků stačí

Do Spojených států amerických můžete vycestovat, důležité je, že se jedná o biometrický cestovní pas. Ten poznáte podle symbolu, který vypadá jako tableta do myčky (rozpůlený obdélník s kolečkem) a je umístěn na přední obálce pod nápisem “CESTOVNÍ PAS”.

Otisky prstů vám vezme celník při imigračním pohovoru. Šťastnou cestu!

Diskuze k článku (87 komentářů)

Dobry den,

chci se v navaznosti na predchozi dotaz zeptat..zaslechla jsem takovy “drb”, ze kdyz mam biometricky pas (vcetne otisku prstu), nemusim vyplnovat ten elektronicky dotaznik na webu.

Je to pravda? Pokud ne, muzete mi poradit, co dalsiho potrebuji udelat? Diky moc..
L.

Odpovědět
Petr (2522)
16.7.2010
20:13

Hezký den,
pravda to určitě není, formulář ESTA je nutné vyplnit v každém případě. Jediný rozdíl tam možná bude v tom, že Vám po příletu do USA nebudou skenovat otisky prstů sami, ale načtou si je z databáze.

Odpovědět
Jirka (1)
8.11.2010
11:20

Dobrý den,

mám biometrický pas, ale bez otisků prstů. Občas trpím na ekzémy a úřednice mě řekla, že je lepší když je tam nebudu mít vůbec než aby se stalo, že se mě nebudou shodovat. Je možné že bych s tím mohl mít při kontrole nějaký problém?

Odpovědět
Petr (2522)
8.11.2010
19:05

Ahoj Jirko,

myslím, že to bude v pohodě. Já taky nemám otisky prstů uložené v pasu, a tak mi je oskenovali až na letišti při imigračním pohovoru. :-)

Odpovědět
Zdena (1)
11.11.2010
9:29

Dobrý den,

manželova plnoletá dcera přijede po 9letech na Vánoce z USA.Má český pas,protože má stále naše občanství.Bude se moci vrátit zpět do USA?Podotýkám,že tam žije s matkou,která se tam vdala i rozvedla.Muže mít problém s návratem zpět?

Odpovědět
Petr (2522)
13.11.2010
20:29

Ahoj Zdeno,

pokud v USA pobývá legálně na vízum apod., neměl by být s návratem zpět do Ameriky problém.

Odpovědět
Hanka (1)
2.2.2011
11:54

Ahoj Petře, budu žádat o klasické vízum. Dočetla jsem se, že k žádosti je dobré přinést také potvrzení od zaměstnavatele. To jsem si nechala vystavit(ve firmě pracuji už 10 let), ale týden po vystavení jsem podala výpověď. V potvrzení je uvedeno, že se mnou není vedeno řízení o rozvázání pracovního poměru, což byla v tom okamžiku pravda. Mám tedy dělat “mrtvého brouka”a donést potvrzení od zaměstnavatele (kde budu končit až skoro měsíc po plánovaném návratu z USA), nebo nahlásit plánovanou změnu a vzít sebou raději také novou smlouvu? Ještě jeden dotaz je ohledně výpisů z účtu – jsou prý také někdy vyžadovány. Nechávám si posílat pouze elektronické výpisy. Bude to stačit? Díky moc..

Odpovědět
Petr (2522)
2.2.2011
14:52

Ahoj Hanko,
zajímavý dotaz a docela pech! Já bych vzal stávající potvrzení, nemyslím si, že by se v tom až tak šťourali. To, že se jedná pouze o elektronické výpisy je jedno. I ty se počítají! :)

Odpovědět
Vladimír Kuděla (3)
25.4.2011
8:28

Dobrý den! Dcery plánují prázdninovou cestu do USA. Jsou tam pozvány svými přáteli z místí křesťanské organizace (s nimi loni absolvovaly prázdninový kemp v Česku). V době odletu do USA jim bude 16 let, 17té narozeniny budou mít až tam. Mohou v tomto věku samostatně cestovat do USA?

Odpovědět
Petr (2522)
25.4.2011
11:18

Dobrý den,
to by neměl být problém. Ideální by bylo, pokud děvčata umí anglicky a při pohovoru s imigračním úředníkem u sebe budou mít pozvání od oné organizace (samozřejmě v angličtině).

Odpovědět
Marek (3)
6.5.2011
15:39

Dobrý den,

Mám dotaz. Mám odlétat 14. června do USA na 3 týdny. Problém je v tom že nemám biometrický pas takže si ho musím zařídit, což trvá 30 dní. Měl bych si ho tedy vyzvednout cca nejpozději 8.června. Poté musím vyplnit formulář ESTA který nevím za jak dlouho je hotový. Chci se zeptat jestli můžu být v klidu a všechno se stihne. Nerad bych teď utratil 15 000,- za letenky a pak sem nemohl odletět. Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Petr (2522)
6.5.2011
15:42

Zdravím Marku,
vyřízení ESTY trvá oficiálně 48 hodin, v praxi to však chodí tak, že výsledek víte okamžitě v řádu minut.

Stihnout se to tedy dá, neprodleně si tedy požádejte o vystavení biometrického pasu (pokud možno i dnes).

Odpovědět
Marek (3)
6.5.2011
15:50

Díky moc za odpověď!

Bohužel náš úřad dnes nemá otevřeno. Takže musím až v pondělí. O biometrický pas asi nelze zažádat expresně ?

Odpovědět
Petr (2522)
6.5.2011
15:52

Expresně bohužel ne. Nevím, kde bydlíte, ale v naší obci s pověřenou působností a 7 000 obyvateli trvalo vyřízení biometrického pasu asi 20 dní – a to to bylo těsně před Vánoci.

Odpovědět
Marek (3)
6.5.2011
16:00

Jsem z Prahy. Tak snad to nebude problém. Bylo by pro mě hodně nepříjemné kdyby to nevyšlo. Jenom jsem se chtěl zeptat jak to funguje, protože to budu absolvovat poprvé tak abych mohl štastně odletět :) . Snad to vše půjde hladce. Jenom poslední dotaz. Při vyřizování bio. pasu na úřadě potřebuji fotografii? nebo něco specialního? Nerad bych aby se to opozdilo ještě o den na to už bych neměl nervy :) Děkuji moc.

Odpovědět
Petr (2522)
6.5.2011
16:07

Fotografii nepotřebujete, ta se pořizuje až na úřadě. Doporučuji přečíst tento článek.

Odpovědět
Hesová Marie (1)
11.8.2011
16:32

V srpnu letíme do USA Minneapolis. Máme pas vystavený v roce 2005, není biometrický. Platný ještě 4 roky.Informovali jsme se, že nemusíme mít biometrický pas, Je to tak ?
Díky.

Odpovědět
Petr (2522)
11.8.2011
23:19

Ahoj, pokud letíte na vydané a stále platné vízum, biometrický pas není potřeba. Pokud chcete letět přes ESTU, biometrický pas je potřeba.

Odpovědět
Evča (1)
22.10.2011
12:26

Ahoj Petře, tvoje stránka je úžasná a přehledná, také se chystám na svojí první cestu do USA, zatím ještě nevím přesně kdy, ale už to pomalu plánuji. Máme rodinné přátele, kteří žijí v Kanadě a chceme se s nimi setkat v USA na Floridě, kam nás pozvali na návštěvu (bydleli bychom u nich, mají tam domek). Chtěla jsem se tě zeptat na ESTA registraci – pokud ji vyplním, přijde mi nějaké potvrzení o tom, že žádost o vstup do letadla mi byla schválena – je nutné si to potvrzení vytisknout, nebo mi o schválení mé ESTA registrace bude poslán nějaký doklad domů poštou doporučeně – a až to si vezmu s sebou na letiště? Na letišti následně potvrzení o schválení ESTA registrace předložím při odbavení? Biometrický pas mám úplně nový, potřebuji tedy ještě nějaký další doklad nebo dokument? Anglicky se učím od roku 1998, takže anglicky umím dost dobře. Jaké formuláře je třeba ještě dále vyplnit pro vstup do USA (např. na palubě letadla?). A po příletu do USA – na Floridské letiště – budu nějak navedena na pohovor k imigračnímu úředníkovi, nebo si to tam vše musím vyhledat a příp. se zeptat kde, co a jak? Děkuji za odpověď, stejně jako ostatní jsem trošku nervózní a taky nevím, co a jak, jelikož jsem ještě nikdy letadlem neletěla, tak se omlouvám za blbé otázky ;o)

Odpovědět
Petr (2522)
22.10.2011
14:48

Ahoj,
schválení by ti mělo přijít na email a “americká vláda” by ho měla mít v systému. V podstatě je tedy zbytečné nosit s sebou na letiště i vytisknutý papír, já jsem si ho ale radši bral. Pro jistotu. :-)

Biometrický pas a ESTA je to podstatné. Vyplňovat budeš snad jen formulář o celní deklaraci.

K pohovoru budeš navedena cedulema, toho se bát nemusíš. Na co se tě bude úředník při pohovoru ptát, najdeš v tomhle článku.

Odpovědět
Martina (1)
7.2.2012
21:28

Ahoj,
určitě se budu ptát,na stejné otázky jako už hodně lidí, ale i tak potřebuji se ujistit. ;) První můj dotaz se týká biometrického pasu, opravdu stačí na cestu do USA biometrikcý pas, který neobsahuje otisky prstů? Dále jsem se chtěla zeptat,jestli schválení registrace v bezvízovém programu ESTA může být ovlivněno věkem? V době žádosti mi ještě nebude 21 let.
To je asi zatím vše, je to má první cesta do zahraničí,tak chci aby vše proběhlo v pohodě a bez problémů. =D
Předem moc dííky za odpověď.

Odpovědět
Petr (2522)
8.2.2012
5:13

Ahoj Martino,
ano, otisky prstů ti seberou při pohovoru s imigračním úředníkem. Věk u ESTY nehraje žádnou roli, sám jsem žádost podával, když mi bylo 20 a schválili mi ji. :-)

Co se týká věku pod 21 let, tam platí jen dvě hlavní omezení. Vypůjčení si auta z půjčovny je dost drahé a nikde ti nenalijí alkohol. :-)

Odpovědět
Tomas (2)
19.3.2012
10:48

Pozdravujem,

Mam otazku podobneho tipu. Skor sa to ale tyka leteniek. moj pripad je ze mam booknutu letenku na stary NEbiometricky pas. Letenka bola booknuta este min. rok. Kazdopadne potrebujem si dat urobim biometricky pas a poziadat o viza cez ESTU. otazka je potom ci na preukazanie si mam zobrat obidva pasy? To znamena ze pri vyzdvihnuti letenky pouzijem stary, ale zato stale platny pas a pri registracii v USA pouzijem biometricky pas. A vsak moze sa stat ze ten stary pas mi bude zruseny a tym padom mozu vzniknut komplikacie na letisku. Ak mate podobnu skusenost budem vdacny za informacie.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
19.3.2012
11:56

Ahoj Tome,

s jakou leteckou společností letíš? Ve správě letenky by na stránkách společnosti mělo jít přepsat číslo pasu na to nové, s biometrickým čipem. Pak by stačilo použít jen ten nový.

Odpovědět
Tomas (2)
19.3.2012
12:40

Letim so spolocnostou DELTA. Kazdopadne je vo vseobecnosti mozne menit cislo pasu po zabookovani vo vacsine spolocnosti? mozem to tam skusit najst len ci budem uspesny to neviem.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
26.3.2012
16:07

Ahoj,
u většiny společností to lze. Pokud to v online správě rezervace nenalezneš, zkus zavolat na infolinku Delty v ČR – 233 090 933.

Odpovědět
Martin (2)
27.3.2012
16:03

Ahoj
před 16 lety jsem strávil rok v USA a překročil dobu pobytu .V USA jsem si vyřídil DL aSSN.
Nyní tam musím na konferenci a jelikož musím získat nové vízum potřebuji poradit zda v
dotazníku přiznat vlastnictví SSN DL. Firma již zaplatila letenky. Díky moc za rychlou odpověd´

Odpovědět
Petr Novák (2522)
27.3.2012
19:25

Ahoj,
o kolik jsi překročil dobu pobytu? Přišli na to a dostal jsi nějaký trest či zákaz vstupu?

Odpovědět
Martin (2)
27.3.2012
20:00

Ahoj překročil jsem dobu pobytu o 5 měsíců. Žádný trest ani zákaz vstupu jsem vědomně nedostal ,nebo o tom nevím. Díky za pomoc.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
29.3.2012
14:27

Správně bys to přiznat měl. :-) Pokud ale napíšeš, že ne, pochybuji, že si to budou ověřovat.

Odpovědět
Jirka (1)
7.5.2012
17:09

Ahoj,
v červenci chci letět se synem (11let) na tři týdny k rodině do Seattlu, ale s ženou nejsme sezdáni. Potřebuji nějaké potvrzení že syn jede dobrovolně a s vědomím matky? Díky za odpověď.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
7.5.2012
21:15

Ahoj Jirko,
určitě to bude lepší sepsat! Stačí anglicky napsat, že je matka vědoma, že její syn vycestuje do zahraničí s tím a tím doprovdem a na poště to nechat legalizovat.

Odpovědět

Ahoj, příští týden jedu na 14 dní do Dallasu, mám biometrický pas, něco jsem tu četla o vyplňování formuláře po internetu. To musím i já? Nebo pak budu vyplňovat jen ty papíry v letadle?

Odpovědět
David (12)
14.11.2012
21:10

Musíš i ty. To je výhoda biometrického pasu, stačí vyplnit na netu ESTA + poplatek kartou. S normálním pasem by jsi musela na ambasádu žádat o vízum.

Odpovědět
michal (4)
28.5.2013
20:14

Ahoj,
určitě se budu ptát,na stejné otázky jako už hodně lidí, ale i tak potřebuji se ujistit. ;) První můj dotaz se týká biometrického pasu, opravdu stačí na cestu do USA biometrikcý pas, který neobsahuje otisky prstů? V New Yorku budu jen 12 hodin a rad bych se v rychlosti podival na mesto. Budu absolvovat nejaky pohovor? Kdyz budu mit pas s otiskama prstu tak to urychli muj vstup na uzemi USA? Dekuji za odpoved

Odpovědět
Magda (8)
29.5.2013
10:30

@michal:
1) Ano stačí. . Samozřejmě ve spojení s ESTA.
2) Tak to bude opravdu v rychlosti. Jen v NY přestupuješ? Kam dál? USA nebo jinam?
3) Pokud vstupuješ na území USA, tak vždy absolvuješ pohovor.
4) Pas s otisky nijak neurychlí vstup.

Odpovědět
Radek (2)
29.7.2013
14:30

Dobrý den.
V září odlétám do NY se školou, rád bych se zeptal, pokud mám v pasu uloženy otisky prstů, a nyní sem měl na prstu malou bradavici, po odstranění mi tam zůstala malá jizvička. Budu s tím mít problémy ? Nerad bych aby mě nepustili do NY z důvodu, že mi nemohli odebrat otisky prstů.
Děkuji za odpověd.

Odpovědět
Lenka (1)
14.1.2014
17:10

Prosím, nevíte někdo jestli se dá biometrický pas udělat na počkání (u nás – v Čr)?!? Potřebovala bych ho vystavit do 9 dnů (ty nové jsou už prý i s otisky prstů). Prosím o rychlou odpověď. Děkuji.

Odpovědět

Zdravím Lenko, biometrický cestovní pas na počkání bohužel zřídit nejde. Je to z toho důvodu, že se pas vyrábí v Praze ve Státní tiskárně cenin.

Odpovědět
Katka (1)
17.1.2014
12:10

Dobrý den,

Můžu se prosím zeptat, jsem občanka Ukrajiny s trvalým pobytem na území ČR.

Potřebuji-li vízum a biometrický pas při cestováni do USA ?
Děkují moc za odpověď

Odpovědět
Franta (3836)
17.1.2014
20:31

@Katka:
Jsi občankou Ukrajiny, vztahují se na tebe stejné požadavky jako na ostatní Ukrajince. To, že žiješ trvale v ČR, na tom nic nemění.

Odpovědět
jitka (3)
19.1.2014
0:50

Ahoj, potřebuji radu, kterak se mám zařídit, abych mohla být v USA cca 3/4roku vcelku (lze-li to vůbec řešit?)? Nebo nápad, jak by jsi to udělal ty. Ubytovaná budu u známé, která žije v USA již 20let a budeme cestovat. Děkuji

Odpovědět
Franta (3836)
19.1.2014
20:43

@jitka:
Maximální legální pobyl je 6 měsíců na vízum. To se dá ještě prodloužit. Někde jsem to tu na fóru už psal dvakrát. Dříve stačilo zaplatit poplatek (120,-USD), poslat žádost na imigrační s novým datem odjezdu a počkat na povolení/zamítnutí. Dnes už se prý prodloužení vydává jen v některých případech a je to dražší.

Odpovědět
jitka (3)
17.2.2014
9:24

@Franta: Super, díky za info…..

Odpovědět
Filip (1)
2.8.2014
17:56

Dobrý den,

měl bych dotaz jsem v USA na J1 vízum až skončíme v práci chtěli bysme jet na Bahamy na týdení cruiser ale nemám biometrický pas. Dá se to nějak zařídit aby ch mohl mít estu nebo nějaké jiné povolení ? Vracíme se z cruiseru a další den letím domů. Děkuji za rychlou odpověď.

Odpovědět
Franta (3836)
3.8.2014
0:42

@Filip:
Myslím, že po konci J1 máš ještě možnost být nějakou dobu v USA. Ten výlet by se dal stihnou v tomto limitu.

Tak asi jo

Všichni držitelé J-1 víz mohou ještě pobývat na území Spojených států maximálně 30 dnů po datu ukončení programu uvedeném ve formuláři DS- 2019.
Ještě se na to zkus zeptat někde ofiko, ale mělo by to jít.

Odpovědět
Monca (2)
20.8.2014
17:04

@Franta: tady by mojl byt problem s tim ze Bahamy nejsou USA tz pri vstupu zpet by mohl potrebovat ESTU a bez biometrickeho pasu to nejde…

Odpovědět
Franta (3836)
20.8.2014
18:55

@Monca:
Pokud to bude v limitu těch 30 dní, tak si myslím, že by to neměl být problém. Jedou na cruise, USA – Bahamy – USA.

Ale asi by bylo dobré si to pro jistotu někde ověřit a nedat na rady a porady někoho z netu. To je pravda.

Odpovědět
Monca (2)
20.8.2014
19:15

@Franta: ja jsem tu na J1 a v tech 30 dnech po vyprseni nesmis opustit USA a vzhledem k tomu ze Bahamy jsou UK tk bude prochazet imigracnim… Vim o jedne slecne kterou zpatky pustili ale oficialne behem tech 30 dnu nesmis opustit USA jinak te nepusti zpet – jsou to informace primo z ambasady resila jsem obdobny problem kdyz tu byl pritel na J1 a chteli jsme jet na Bahamy.

Odpovědět
Franta (3836)
21.8.2014
1:33

@Monca:
OK. No jo, jak píšeš nějakou slečnu pustili. Informace z ambasády má samozřejmě jistou váhu, ale důležitý je postoj UNCIS. Jsou to vlastně dvě různá ministerstva, takže se stává, že člověk dostane různé informace. A věřím, že imigrační právník by věděl, jak postupovat, aby to šlo.

Odpovědět
Monika (2)
12.11.2014
0:07

dobrý večer,
chtěla bych příští rok navštívit mého spolužáka v USA.
Pas mám biometrický a platný do 2018.
Pracuji a žiji v německu. Mám tu pracovní smlouvu i konto.Občanství mám stále české.
platí pro mě tedy u nás v čr žádat vízum(nebo vyplnit ten dotazník) a doložit prac. smlouvu a potvrzení o bydlišti v DE?

děkuju moc Monika

Odpovědět
Franta (3836)
12.11.2014
0:24

@Monika:
Stačí ti ESTA. Pokud bys chtěla být ve Státech déle než 90 dní, tak budeš potřebovat vízum a budeš ho muset vyřizovat v Praze.

Odpovědět
Monika (2)
12.11.2014
1:11

díky a dobrou noc :-)

Odpovědět
Tomáš (2)
24.11.2014
20:57

Dobrý den,
Mám biometrický pas z roku 2009, ale bez otisků prstů. Můžu s tímto pasem vycestovat do USA? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
25.11.2014
19:26

Ano, můžete!

Odpovědět
Jarka (7)
18.1.2015
20:47

Dobrý den ,mam odcestovat do USA v pase mam vízum platné do roku 2017 ,ale pas mam vydány 10.07.2006 mohu s nim vycestovat .

Odpovědět
Franta (3836)
19.1.2015
16:23

@Jarka:
Ne, pas je již neplatný, takže na něj nelze cestovat.

Ale je tu jedna možnost. Několikrát je tu popsaný případ, kdy se cestuje se dvěma pasy. Platným bez víza a starým neplatným s platným vízem, na imigračním se ukážou oba. Chce se to ale domluvit při vyřizování nového pasu, že ten starý odevzdáte, až vyprší platnost víza v něm.

Odpovědět

@Franta: Počítám-li dobře, pas vydaný v r. 2006 je platný do 10.07.2016. Pak nechápu smysl otázky…..Několikrát jsem tu popisoval možnost cestovat na PLATNÝ pas a současně mít s sebou NEPLATNÝ pas, ale s PLATNÝM vízem. České úřady nad tím sice nechápavě kroutí hlavou, ale pokud si jdete na úřad žádat o nový pas, máte možnost požádat o ponechání starého pasu pokud vám stále platí a jako důvod uvedete, že tam máte platné vízum do USA, na které za měsíc odlétáte. Starý pas odevzdáte po vypršení platnosti víza a pak si požádáte o Estu

Odpovědět

@Jarka: Počítám-li dobře, pas vydaný 10.07.2006 je platný do 10.07.2016. Pak nechápu smysl otázky…

Odpovědět
Franta (3836)
19.1.2015
19:24

Hm. Blbě jsem to přečetl. Viděl jsem , že má neplatný pas a platné vízum.

Odpovědět
Jarka (7)
19.1.2015
22:26

Aha ja jsem se asi špatně vyjádřila .Pas mam vydány 10.7.2006 je platný do 10.7.2016 vízum v pase je taky platné (je na 10 let) do roku 2017,ale pas není biometricky .Slysela jsem ,ze do USA musí byt biometricky pas. Děkuji a mějte se

Odpovědět
Pavel (5)
20.1.2015
7:51

já cestuji dvouma pasy druhý rok bez broblému

Odpovědět
Franta (3836)
20.1.2015
16:45

@Jarka:
Biometrický pas je třeba na ESTA. Se starším je třeba vízum. Takže v tomto případě, je to v pořádku.

Odpovědět
Martin (1)
5.6.2015
19:52

Prosim kde mi mohou v cesku vzit otisky prstu. Mam zadost o vystehovani do Canady vse ale drhne na tom ze canadska strana je vyzaduje a v cesku vam to nikdo neudela. Nejaka rada ?
Dekuji
Martin

Odpovědět
Eliska (2)
3.11.2015
19:36

@Jarka: jsem úplně ve stejné situaci, prošlo Vám to? mám letět za 3 týdny a uvědomila jsem si, že nemám biometrický pas, ale zato mám platné vízum B1/B2 až do roku 2017. uffff, teď jsem trošku vyděšená z toho, ale doufám, že platí to, co psal Franta, že biometrický pas je třeba na ESTA a se starším je třeba vízum.

Odpovědět
Franta (3836)
4.11.2015
10:12

@Eliska:
Pokud máš platný standardní (starý) pas a v něm platné vízum, tak můžeš vyrazit.

Odpovědět
Eliska (2)
4.11.2015
10:15

@Franta: Diky moc. Dneska jsem volala na velvyslanectvi USA a rikali, ze by to melo bejt v pohode. Akorat pry si pripravit nejaky zvaci dopis pro jistotu…

Odpovědět
Jarka (1)
4.1.2016
23:33

Prosim ,chci se zeptat na pobyt v USA na 4 mesice. Esta je jen na tri mesice. Co mam delat kdyz na stary pas jsem litala k dceri 14 let na 4 mesice a ted bych tam byla jen na 3 mesice s novym biometr.pasem. Co mam delat? Dekuji predem za odpoved.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
5.1.2016
1:44

Zdravím Jarko, existují v podstatě dvě možnosti:
1.) Vycestujete na ESTA s tím, že si dobu pobytu zkrátíte na maximální možné 3 měsíce.
2.) Požádáte o turistické vízum do USA, maximální doba pobytu může být až 6 měsíců. S žádostí o vízum je ale spojená návštěva ambasády a spousta vysvětlování a dokládání.

Doporučuji možnost 1.)

Odpovědět
Franta (3836)
5.1.2016
9:31

@Jarka:
Jak píše Petr, žádnou paniku, stačí zvolit stejný postup, jako dosud, vyřídit si vízum. Vzhledem k dosavadním zkušenostem (předpokládám, že v USA nemáte žádný vroubek), by ho mohli opět vydat.
Ale jednodušší je ta ESTA.

Odpovědět
Jana (1)
1.2.2016
1:03

@Martin:

Ahoj, jak jsi to prosim vyresil? Mam ted stejny problem.

Odpovědět

Ahoj, jake jsou staty, ktere kdyz budu mit orazeny v pase, neprojdu vydanim turistickeho viza u urednika v usa? dekuji.

Odpovědět
Petr Novák (2522)
24.2.2016
18:03

@Tea: Ahoj, jde o to, že nebude schválena ESTA a pro vstup na USA je nutné absolvovat pohovor na ambasádě. Jedná se o Irák, Írán, Sýrii a Súdán.

Odpovědět
Kveta (2)
28.4.2016
19:42

Dobrý deň. Chcem tohto roku letieť na Floridu za kamarátom. Som 61r. a budem letieť prvý krát. Mám biometrický pas ktorý som si vybavila t.r. 2016. Stačí mi vyplniť ESTA cez pc, zaplatiť kartou alebo musím ísť na Slovensko si to povybavovať? Som slovenka, žijúca v Prahe.

Odpovědět
Franta (3836)
28.4.2016
23:07

@Kveta:
Stačí ESTA vyplněná na internetu. Až kdyby jí neschválili bylo by potřeba jet na Slovensko a vyřídit vízum.
A vyplňovat pouze na ofiko stránce, jen tam je to za 14,-USD.
esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e1s1&language=sk

chcidoameriky.cz/navod-jak-vyplnit-formular-esta-nutny-pro-vstup-do-usa-bez-viza

Odpovědět
Tomáš H. (1)
7.6.2016
8:15

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli stále platí že mohu cestovat do USA s biometrickým pasem bez otisku prstů? Nebo se něco změnilo? Děkuji za odpověď

Odpovědět
Franta (3836)
7.6.2016
8:28

O žádné změně nevím.
US ambasáda:
cz.usembassy.gov/cs/viza/visa-waiver-program/biometricky-pas/

Odpovědět
Petr Novák (2522)
7.6.2016
15:15

@Tomáš H.: Dobrý den, Tomáši, je to možné. Otisky prstů si vezmou při vstupním pohovoru.

Odpovědět
Darina (1)
9.7.2016
21:51

Dobrý den, existuje, prosím, nějaký předpis, jak dlouho by měl platit pas po návratu? Některé státy vyžadují 6 měsíční platnost pasu po skončení cesty.

Odpovědět
Franta (3836)
9.7.2016
22:50

@Darina:
Standardně platí těch 6 měsíců. Ale ČR je v tzv. “Klubu šesti měsíců” , takže stačí, že bude platný aspoň po dobu pobytu v USA, respektive přestane platit po odjezdu..
mzv.cz/jnp/cz/zahranicni_vztahy/vyrocni_zpravy_a_dokumenty/poskytnute_informace/platnost_cestovniho_dokladu_pri_cestach.html

Odpovědět
Blanka (1)
5.11.2016
17:01

Dobrý den,chtela bych se zeptat jak je to s biometrickym pasem bez otisku prstu pri vstupu do kanady!!pise se tu o usa ale ne o kanade.je to stejné?letim tam na mesic a  mam biometricky pas bez otisku prstu a nechci ho uz ted měnit kdyz mam etu hotovou.dekuji predem na odpoved

Odpovědět
Petr Novák (2522)
7.11.2016
9:53

@Blanka: Dobrý den, otisk prstů si Kanaďané vezmou po příletu stejně jako v USA.

Odpovědět
Nikol (2)
16.12.2017
7:51

Dobry den, chtěla bych se zeptat, zda je možné si vyřídit v lednu novy biometricky pas, a hned v únoru na něj cestovat na prodlouzeny vikend do new yourku. Nebo biometricky pas musí byt nakou dobu uz platny? Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Franta (3836)
16.12.2017
8:30

@Nikol:
Klidně na něj můžeš cestovat hned jak ho dostaneš. Respektive hned po získání povolení ESTA nebo víza.
U pasu někdy bývá důležité, aby platil 6 měsíců po opuštění země.

Odpovědět
Petr Pittner (5)
24.6.2018
9:52

Dobrý den hci se septat jestli se dá vicestovat na občanku nebo na vizum protože nechci platit estu děkuji za odpověď

Odpovědět
Franta (3836)
24.6.2018
11:51

@Petr Pittner:
Kde žiješ?
Na OP můžeš cestovat pouze po EU. Kdyby to šlo i do USA, tak by asi nikdo neřešil ESTA nebo vízum.
Nechceš platit ESTA, takže radši pojedeš na vízum?
ESTA stojí 14,-USD, vízum B-2 160,-USD. Ty ani nevíš, oč vlastně při cestě do USA jde, viď?

ESTA – rychlé online vyplnění před ofiko stránku esta.dhs.gov. Platí 2 roky, max doba jednoho pobytu je až 90 dní.
Vízum B-2 – vyplníš formulář na netu, domluvíš si pohovor na ambasádě. Platí 10 let, max doba jednoho pobytu je až 6 měsíců.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.