Nové komentáře

Ahoj, díky za alespoň trošku optimistické zprávy. Byl by odkaz na zdroj? Vzhledem k tomu, že mám na srpen letenky (zakoupené vloni v září v nějakém nesmyslném záchvatu optimismu), tak se různě snažím najít nějaké informace alespoň o plánech, ale nic rozumného jsem nenašel.

Přehledně: 15 kroků jak postupovat při cestě do USAReagovat na komentář

Tak přináším trochu první pozitivní vlaštovky :) V plánuje samozřejmě v blízké době umožnit volnější cestování do USA také ze Schengenského prostoru. V plánu je nyní kolem poloviny dubna uvolnění cest z Velké Británie, která by měla měsíc sloužit jako měřítko. Pokud se situace v USA bude nadále zlepšovat, následuje (mohlo by během května) uvolnění turismu přímo ze Schengenského prostoru - v první vlně ze států, kde na tom budou v boji s virem dobře, nicméně pokud budou počty nakažených dále klesat, mělo by do poloviny léta dojít téměř k úplnému rozvolnění cest, ze Schengenu (samozřejmě nejspíš s negativním testem nebo platným očkováním). Nicméně i ta první vlna uvolnění by mohla být zajímavá...spousta z nás běžně odlétá například z Německa nebo Rakouska a pokud by nebyla podmínka, strávit tam před odletem 2 týdny v karanténě (asi těžko by se to dalo prokazovat), pak to vypadá s brzkým cestování do USA celkem slibně a kupříkladu ta akce na pelikanovi červen - říjen do LA nebo SF za 9-10tisic přímý let začíná vypadat zajímavě.

Přehledně: 15 kroků jak postupovat při cestě do USAReagovat na komentář

Jestli vás zajímá Route66 a její road-side attractions, mrkněte na Youtube, https://www.youtube.com/watch?v=H0bA72fjHMQ . Jsou to dvě hodiny, ale plné informací, sám jsem to už viděl asi pětkrát, prostě začínající závislost. :-)

Road Trip po Route 66: Itinerář, mapy, atrakce a zkušenostiReagovat na komentář

Dobrý den, objednala jsem si reklamní zboží jako osvc. Jsem plátcem DPH. Zboží za 111dolaru. Nevíte co vše budu hradit? Jestli DPH nebo jej přenesou na mě?

Dovoz z USA: Jaké jsou povolené limity pro dovoz a kdy se platí clo a DPH?Reagovat na komentář

@David Vinš: alebo aj stars and stripes........ ako hviezdy a pruhy (asi toto si mal na mysli)...... tak isto, ako sa UK vlajke hovori Union Jack

Vlajka USA: Zajímavosti, historie a vývoj 13 pruhů a 50 hvězdReagovat na komentář

@David Vinš: Vlajka USA se jmenuje Vlajka Spojených států amerických https://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_the_United_States

Vlajka USA: Zajímavosti, historie a vývoj 13 pruhů a 50 hvězdReagovat na komentář

@Kateřina Svobodová: Auto je pojištěné přímo v půjčovně, je možné si vybrat i doplňková připojištění. Kouknul bych přímo na stránky půjčoven. Někteří zprostředkovatelé, např. economycarrentals, nabízejí kompletní pojištění v ceně. Standardní cestovní pojištění většinou škody způsobené autem nekryje. Mrkni k článku o půjčení auta v USA, tohle se tam probírá v diskusi.

Ve Fordu Mustang napříč Amerikou: Tipy, jak si užít parádní zážitekReagovat na komentář

Kateřina Svobodová
28.2.2021
18:43:38
Dobrý den já bych se ráda zeptala na kolik vyjde pojištění toho mustangu ? Nikde nemůžu najít na internetu nezávaznou poptávku na plné pojištění auta v USA ... jsme z toho zoufalí .. kde se sjednává pojištění auta ? A kolik to dělá na den prosím ? Díky !

Ve Fordu Mustang napříč Amerikou: Tipy, jak si užít parádní zážitekReagovat na komentář

@Sabina: Ondra sem psal před dvěma roky a má tu jen dva příspěvky. Zřejmě už sem nechodí. Klidně se zeptej tady, někdo ti určitě odpoví.

Pohovor s imigračním úředníkem po příletu do USA: Vaše zážitky a zkušenostiReagovat na komentář

Jiří Gabriel
20.2.2021
17:12:00
Coca Cola store shop nemá oficiální E-shop? Kdyby zájemce z Evropy si chtěl koupit produkty a suvernyry přes internetový obchod?

Obří obchod Coca Cola v Las Vegas: Malinová cola, půlmetrová lahev a další bizarní suvenýry!Reagovat na komentář

Jiří Gabriel
20.2.2021
15:10:58
@Franta: takže dejme tomu sance tak 5% ze 100,větší naděje by asi byla ikdyz má dotyčný zkušenosti v oboru dělat velmi nekvalifikovanou profesi jako každý novy emigrant z Evropy. Zajímavé je ze stejny způsob procesu a migrace má také Kanada http://zvedavec.org/komentare2000/08/99-chceme-emigrovat-do-kanady-poradte.htm

Nejčastější dotazy před cestou do USAReagovat na komentář

@Jiří Gabriel: Detailně jsem to nestudoval, ale pokud nemáš nějakou dobrou vysokou, tak to asi nikoho zajímat nebude. Učňák jim asi nic neřekne. Mají tam své codes (normy a tak) a pokud je naznáš, tak vlastně nic neumíš. U nás taky nemůže dělat třeba elektrikáře jen tak někdo, ani když to zná ze své země. Pro daný obor si tam budeš muset vždy udělat nějaké zkoušky a na ty se to budeš muset naučit ve škole. Počítej s tím, že budeš začínat od začátku. Postup v práci pak bude záviset od toho, jak svou dosavadní praxi dokážeš skloubit s jejich požadavky. Pokud bys chtěl dělat sám na sebe, tak to bude asi o krapet složitější. Co se týká vzdělání a praxe, tak požadavky jsou napsané u přihlášek na GC, odkaz na O*Net Online je v článcích o DV programu. Tam je i vidět, o jaké obory je zájem. Týká se to GC, ale asi to bude stejný základ i pro ostatní druhy pracovních víz. Něco trochu jiného je, když tě tam firma posílá pracovně nebo tě tam Amíci na nějakou práci potřebují.

Nejčastější dotazy před cestou do USAReagovat na komentář

Jiří Gabriel
20.2.2021
3:33:59
Zdravím jak funguje schvalovací pracovní proces v USA co se týká uznávaní úrovně kvalifikovaného vzdělání v učebním oboru ze střední Evropy s 10letou evropskou praxí v oboru ale bez 0 praxe v oboru na území USA?

Nejčastější dotazy před cestou do USAReagovat na komentář

@Tomas: Dobrý den, Tomáši, máte pravdu. Za chybu se omlouvám, opravil jsem ji.

Očkování před cestou do USA: Rady a doporučeníReagovat na komentář

Ockovani proti lymske borelioze zatim zadne neexistuje, proto psat o nem akorat zneverohodnuje kvalitu clanku...

Očkování před cestou do USA: Rady a doporučeníReagovat na komentář

@Týna: Dle meho nazoru by nesplacena pujcka nemela byt problem, mozna naopak. Alespon tim ukazujes, ze mas zavazky v CR a o to u J1 viza jde. J1 vizum je exchange program a jde jim o to aby jsi jim u pohovoru ukazala, ze se urcite po skonceni viza vratis a ze jim v USA nezustanes a nebudes se snazit v budoucnu o zelenou kartu. Me se osobne na ucet ani na nic jineho nikdy na ambasade pri pohovoru nezeptali (J1, research scholar).

Vízum do USA: Cena, kde žádat, informace o pohovoru a dotazyReagovat na komentář

@Lucie: Kufry se dají přikoupit snad všude. Petr tu psal, že Southwest je celkem levný, hlavně v předprodeji termínů a má v ceně dva kufry. Ale je pravda, že netuším, jak to funguje v tomto nevlídném čase.

Levné letenky do USA: Cena, kdy rezervovat a další rady jak ušetřitReagovat na komentář

Dobrý den mám prosbu nevíte někdo o nějaké levné letecké společnosti mezi Los Angeles a New Yorkem, kde se dají přikoupit i kufry. Děkuji za info

Levné letenky do USA: Cena, kdy rezervovat a další rady jak ušetřitReagovat na komentář

@Helča: 1) Ty se rovnou ptáš, viď? Vůbec jsi to tu nečetla, články, diskuse ani podmínky na ofiko webu. Lidé jako ty na mě působí, že čekají s nataženou dlaní, až jim někdo něco dá. Pokud opravdu chceš do USA, tak se musíš snažit sama. Tam tě nikdo za ruku nepovede. Nikdo nemůže vědět všechno, ale tohle je základ, který dokážeš zjistit sama. Je tu dost lidí, kteří rádi poradí. Ale je rozdíl mezi otázkou "Chci do Ameriky, co mám udělat? a otázkou, kdy se někdo ptá na nějaký detail nebo nejasnost. 2) Přítel/přítelkyně nikoho na USCIS nezajímá, pouze manžel/manželka se může připojit k vyřizování GC. Rodič může do přihlášky uvést své dítě, ale u nesezdaných to bude v případě vybrání komplikované s ohledem na péči o dítě. Kdo si dítě "nechá" ty nebo přítel, vylosovaný nebo ten, co tu zůstane? Ideální by bylo se v případě vylosování co nejdříve vzít a vylosovaný by do papírů toho druhého už mohl napsat.

Loterie o zelenou kartu 2022: Přihláška, aktuální podmínky, novinkyReagovat na komentář

Ahoj, Chtěla bych se tento rok zúčastnit loterie o zelenou kartu. Mám k tomu dotaz. Když vyplním přihlášku já i přítel, a vylosují jednoho z nás, má ten druhý na ni také nárok nebo je to jen u manželů? Navíc s přítelem máme dceru, nejsme svoji, jak je to s dětmi v tomto případě? Děkuji za odpověď :)

Loterie o zelenou kartu 2022: Přihláška, aktuální podmínky, novinkyReagovat na komentář

Tak otisky prstů si imigrační nasnímá při každém vstupu do USA na ESTU. Buď je sejme kiosek pro ty, co už v US na estu byly nebo přímo u okénka imigrační. Je pak otázka, jak moc to budou porovnávat s pasem, ale nebál bych se nějakého zamítnutí vstupu v tomhle případě.

Cestovní pas s biometrickými údaji: Cena, kde žádat, doba platnosti a doba vyřízeníReagovat na komentář

Chci se zeptat. Při vyřízení pasu moje otisky prstů měli velmi špatnou kvalitu . V pasu prý budu mít uvedeno že kvalita je špatná . Ale snímek mi udělali .. Nebude s tím problém při vstupu do USA? Zkusí mi imigrační znovu otisky nasnímat , i přesto že už je nasnímali na pasovém ,ale špatnou kvalitou ? Děkuji za odpověď . Zuzana

Cestovní pas s biometrickými údaji: Cena, kde žádat, doba platnosti a doba vyřízeníReagovat na komentář

Podací lístek ani celní prohlášení stáhnout nejde. Musí se jít na poštu a říct si o adresní štítek pro cenný balík do zahraničí. Je to balík cca 5ti papírků. Nic se neotvira, netrha.. Vyplní se ten vrchní papír a propíše se to až dospod. Navrchu je podací, pod ním adresní, pak celní atd.. Pošťák to pak ještě potiskne (váha, datum, cena..) a odtrhne vrchní papír pro vás (na reklamaci, dohledání balíku..) a zbytek tam nalepi do fólie na balík..

Jak nejlevněji poslat balík do USAReagovat na komentář

Petr Novák
3.2.2021
12:56:04
@Renáta Oppeltová: Dobrý den, Renáto. Zkuste se podívat na tuto stránku, kde se chybové jednodolarovky prodávají: https://www.ebay.com/b/1-US-Paper-Money-Errors/3415/bn_55109355 Případně mi fotku můžete poslat na info@chcidoameriky.cz Nerozumím tomu, ale zajímá mě to a mohu se podívat po podobném kousku. Děkuji :-)

Americký dolar: Takto vypadají bankovky a mince, kterými se platí v USAReagovat na komentář

Renáta Oppeltová
3.2.2021
12:40:21
Dobrý den pan Novák.Můj manžel si už spostu let si uschovával jednodollarovou bankovku s dvojitým tiskem-chybotisk, tak bych ráda znala váš názor,jestli by měla nějakou hodnotu.Poslala bych vám foto bankovky,ale tady to asi nejde. Je nová,nepoužívaná z roku 1985. Moc vám děkuji za odpověď.Renata

Americký dolar: Takto vypadají bankovky a mince, kterými se platí v USAReagovat na komentář

Dobrý den, mám dotaz ohledně pohovoru a udělení víza J-1. Letím na začátku března do New Yorku jako au pair a čeká mě vyřízení víza. Všude čtu, že je dobré mít výpisy z účtu a dostatek peněz na účtě. Myslíte si, že je problém, že v současnosti splácím půjčku 30 000,- ? (A do odletu, případně pohovoru na ambasádě to určitě nestihnu doplatit) Nebo si tohle nedohledaji? Mockrát děkuji za odpověď!

Vízum do USA: Cena, kde žádat, informace o pohovoru a dotazyReagovat na komentář

@Mariana Vašutová: Klasická blbost...souhlas s Frantou. Tohle je akorát vždycky cesta, jak se dostat zbytečně do problémů. Navíc ESTA má platnost 2 roky, s délkou pobytu max. 90 dní , ale to neznamená, že tě to pokaždé opravňuje ke vstupu. Může se taky stát, že pokud ten návrat bude brzkou chvíli po opuštění státu, tak imigrační chytne podezření a otočí tě zpět. Osobně už znám i takový případ. Ideálně vyřídit B-2 , které tě opravňuje setrvat až 6 měsíců v kuse, 1x do roka.

Návod: Jak vyplnit formulář ESTA pro vstup do USA bez vízaReagovat na komentář

@Franta: Já bych viděl i velký kámen "úrazu" v tom, že prostě na normální lidi ani vakcína pomalu nebude. Pokud vezmu, že plán je do léta něco přes 1,2-1,4mil. očkovaných, tak pořád tu máme přes 9mil. lidí bez očkování. Samozřejmě první na řadu půjdou rizikový skupiny, důchodci ...takže na běžnýho zdravýho člověka se možná ani letos nedostane, tím spíš když to ještě vázne a nestíhá se očkovat podle plánu.

Žádost o vízum do USA: Vaše zážitky a zkušenostiReagovat na komentář

Tak to máme zase neprůjezdné. Teď to ale není taková tragédie jako v době, kdy se mohlo cestovat normálně. https://twitter.com/i/status/1355279963931303939 https://twitter.com/i/status/1355705734462205953 https://twitter.com/i/status/1355924327334600706 Info pro celou PCH: SR 1 [IN THE SOUTHERN CALIFORNIA AREA] NO TRAFFIC RESTRICTIONS ARE REPORTED FOR THIS AREA. [IN THE CENTRAL CALIFORNIA AREA] IS CLOSED FROM RAGGED POINT INN /IN RAGGED POINT/ (SAN LUIS OBISPO CO) TO 4.4 MI SOUTH OF BIG SUR /AT FULLER'S POINT/ (MONTEREY CO) DUE TO ADVERSE WEATHER - MOTORISTS ARE ADVISED TO USE AN ALTERNATE ROUTE 1-WAY CONTROLLED TRAFFIC AT VARIOUS LOCATIONS FROM 4.4 MI SOUTH OF BIG SUR /AT FULLER'S POINT/ TO 4.7 MI NORTH OF BIG SUR /AT COAST RD/ (MONTEREY CO) FROM 0800 HRS TO 1600 HRS MONDAY THRU FRIDAY THRU 2/5/21 - DUE TO CONSTRUCTION 1-WAY CONTROLLED TRAFFIC AT VARIOUS LOCATIONS FROM 4.7 MI NORTH OF BIG SUR /AT COAST RD/ TO 2.8 MI SOUTH OF MONTEREY /AT CARMEL VALLEY RD/ (MONTEREY CO) FROM 0700 HRS TO 1500 HRS MONDAY THRU FRIDAY THRU 2/5/21 - DUE TO CONSTRUCTION 1-WAY CONTROLLED TRAFFIC AT VARIOUS LOCATIONS FROM MCCURDY TRAIL CROSSING /IN WOODVILLE/ TO 2.4 MI NORTH OF WOODVILLE /AT RANDALL TRAIL/ (MARIN CO) FROM 0800 HRS TO 1600 HRS MONDAY THRU FRIDAY THRU 2/5/21 - DUE TO TREE WORK 1-WAY CONTROLLED TRAFFIC AT VARIOUS LOCATIONS FROM 5 MI NORTH OF JENNER /AT MEYERS GRADE RD/ TO 6.8 MI NORTH OF JENNER (SONOMA CO) 24 HRS A DAY THRU 2359 HRS ON 4/30/31 - DUE TO EMERGENCY REPAIRS [IN THE NORTHERN CALIFORNIA AREA] NO TRAFFIC RESTRICTIONS ARE REPORTED FOR THIS AREA.

Road Trip po Pacific Coast Highway: Itinerář, mapa, tipy a zkušenostiReagovat na komentář

@Mariana Vašutová: Takhle to nefunguje. ESTA = max 90 dní, přes to vlak nejede. Stačí si tu přečíst články a diskuse o ESTA, vše je to tam několikrát probíráno. Nefunguje ani krátké opuštění USA a návrat. Opuštění by muselo být mimo Severní Ameriku a Karibik a ani tak není zaručeno, že další vstup bude povolen. ESTA je turistická a běžný turista netráví takovou dobu mimo domov. Pro pobyt nad 90 dní je tu vízum B-2.

Návod: Jak vyplnit formulář ESTA pro vstup do USA bez vízaReagovat na komentář

Mariana Vašutová
29.1.2021
10:12:26
Dobrý den, plánuji cestu do Ameriky a jako nejednodušší způsob mi přijde vyřízení si ESTY. Bohužel však v US budu pobývat déle. Je možnost si po 90 dnech Estu vyřídit znovu aniž bych US opustila? Nebo je jediný způsob na pár dní odletět za hranice US? Moc děkuji!

Návod: Jak vyplnit formulář ESTA pro vstup do USA bez vízaReagovat na komentář

Raiffeisenbank od 1. 9. 2020 bohužel zrušila přijímání šeků úplně.

Jak proplatit šek z USAReagovat na komentář

@Barbora: Popravdě, tohle bych letos vzdal. Pokud to letos nějaká agentura nabízí, tak bych to viděl jako nezodpovědnost ke klientům.

Žádost o vízum do USA: Vaše zážitky a zkušenostiReagovat na komentář

@Michal: Vidím to stejně. Nejsi očkovaný = necestuješ. A může se stát, že ani očkování nepomůže, pokud bude "situace" u nás stále nakažlivá.

Žádost o vízum do USA: Vaše zážitky a zkušenostiReagovat na komentář

Tak pro zajímavost k vycestování do USA ze Schengenu ... Trump minulý týden před koncem svého působení vydal rozhodnutí, že se ruší zákaz vycestování pro turisty ze Schengenského prostoru. Jednoduše řečeno to vypadalo, že se bude dát opět cestovat, např. jen s negativním testem kvůli aerolinkám. Nicméně protivnej Biden tohle rozhodnutí hned zrušil. Mělo původně platit od včerejšího úterý :) Takže malá naděje na vycestování opět vyhasla a vzhledem k rychlosti očkování v naší zemi, bych s cestováním letos asi moc nepočítal.

Žádost o vízum do USA: Vaše zážitky a zkušenostiReagovat na komentář

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tím, že by vám zamítli J-1..? Chtěla bych jet na W&T do Californie a mám pořád nějaký strach, abych po zaplacení všech poplatků agentuře a aktuální situaci vízum vůbec dostala.. Děkuji :)

Žádost o vízum do USA: Vaše zážitky a zkušenostiReagovat na komentář

@Jitka: Cena záleží na stavu a výbavě, stát je celkem jedno. Chce to prostě hledat. Doprava je nejjednodušší, pokud je poblíž velký přístav, aby se to nemuselo převážet přes půlku Ameriky. Asi by se nabízelo východní pobřeží a přístavy v New Yorku, New Jersey, Savannah, Charleston, Norfolk, Jacksonville, Miami a další. Jak bláznivé to je, záleží, jak moc to máte naplánované a co si od toho slibujete. Článek a diskusi máš asi přečtenou. Pro cenovou náročnost (pokud už jsi nekoukala) se podívej třeba na stránky firem Simix.cz, Impexta.com, dovozautzusa.cz apod. Mají tam kalkulačku dovozu, jsou tam různé poplatky, které ti odpadnou, když si to budeš zařizovat sama (papírování může dát zabrat). Ty ale zase budeš platit letenku a tak. Navíc, teď se moc cestovat nedá, takže cesta a vybírání na místě není na pořadu dne.

Je opravdu dovoz aut z USA tak výhodný?Reagovat na komentář

Ahoj, ráda bych poprosila o radu... Rozhodli jsme se s kamarádem, možná trošku bláznivě, vypravit se do USA, koupit pár Jeep Commanderů - byli bychom rodina jeepařů :-D, objednat kontejner a šup s nima do ČR. Máš ponětí, ve kterém státě by mohly být za dobré peníze a také, odkud by se sem trošku rozumně daly dostat? Děkuji, hezký den...

Je opravdu dovoz aut z USA tak výhodný?Reagovat na komentář

1. FIO seky nebere vubec (14.1.2020) 2, csob a kb proplati jen kdyz u nich mate ucet 3, pokud mate ucet v US tak jim staci oskenovanej sek!! ale buhuzel ho nemam. - nevite nekdo o nejaky online 'necem' kde sek vyuzit - mam sek na 100USD a zakladat si kvuli tomu ucet nekde bude jen na obtiz.

Jak proplatit šek z USAReagovat na komentář

Zdravím, nemáte někdo k prodeji Annual pass s platností do 06/2021?? Díky.Veronika 728 741 152

America the Beautiful Annual Pass: Levné vstupné do národních parků USAReagovat na komentář

@Kristýna: Nepochopila. Je klasické vízum B-2, musíš na pohovor na ambasádu, platí až 10 let (záleží na ambasádě) a maximální doba jednoho pobytu je 6 měsíců (záleží na imigračním), pak je ESTA, stačí vyplnit formulář na webu, platí 2 roky a maximální doba jednoho pobytu je 90 dní (záleží na imigračním). Oboje je čistě turistické, žádná práce, žádné dlouhodobé studium nebo dokonce pobyt.

Od dnešního dne můžete do USA bez víza!Reagovat na komentář

Ahoj, asi jsem to moc nepochopila. To můžu do USA bez víza na trvalý pobyt, nebo jenom na určitou dobu, pokud mne samozřejmě úředník pustí?

Od dnešního dne můžete do USA bez víza!Reagovat na komentář

@Kuba: Také opravdu doufám, že už se snad bude zase moct znovu začít běžně cestovat do USA, alespoň třeba s vakcinací, jak psal Kuba nebo třeba s negativním testem na Covid nebo alespoň za nějakých určitých podmínek :)

Žádost o vízum do USA: Vaše zážitky a zkušenostiReagovat na komentář

Letenka ze statu nebude problem, zamitnuta viza - otazky...vsechno si zjisti, tak napsat pravdu, esta nezaruci pobyt 90dnu,viza 6mesicu,je to na kontrole kolik dnu,mesicu dostanes, Viza,kontrola-odpovedet na otazky pravdivo,normalni chovani.

Žádost o vízum do USA: Vaše zážitky a zkušenostiReagovat na komentář

@Franta: Nechcel som aby to vyznelo že tam chcem jazdit 200 a idealne na nejakej popolnici :D :) Skôr mi ide o to kde su benevolentnejší a kde nie. Napriklad v ČR je normálka ísť po dialnici na 130, 160, a ešte sa ti stane že ta niekto preblikne. Na Slovensku sa držia do 150 pretože nad 150 už obyčajne policajti nameraju. Čiže mi skôr ide o to kde su najviac tolerantný k vyššej rýchlosti ( ale stale v rozumných číslach samozrejme). A čo sa týka toho technického stavu, opať nejde mi o jazdenie s popolnicou. Ide skôr o to že v ČR/SR nemôžeš dať napriklad do auta motor ktorý tam nikdy nebol, ak ťa chytia je to automaticky na STK a technicky nespôsobilé. Pritom tu prestavbu môžeš spraviť poriadne, môžeš mať 3/4 auta nových dielov, tvoje auto môže byť bezpečnejšie ako ktorekolvek iné ktoré má v sebe pôvodný motor ale proste v očiach STK je to nesposobile. A tak sa stalo že z europy absolutne vymizli zaujímavé projekty. Pretože načo ti je zaujimavy projekt ked si ho môžeš doviezť tak akurat na privese a jazdiť s ním po zahrade. V Rakusku na WORTHERSEE (každoročný zraz koncoročných áut). Chodili tam legendy a najlepšie projekty v europe. Dneska? Policajti tam vyslovene každý rok pridu vyberať a len čakaju kto sa pojde previesť zo zníženejším autom než dovoluje rakúska vyhláška a už máš kludne aj 500 eur pokutu. Absolutny nonsens. Myslím si že v krátkom čase worthersee skončí. A toto je v podstate jeden z dôvodov prečo chcem preč z europy. Ako motorista srdciar citim neskutočný terč na chrbte....

Řízení auta a dopravní předpisy v USAReagovat na komentář

@Boris: Trochu nerozumím otázce. To máš v plánu tam jet, koupit nějaký "šuplík" poladit si ho a jet vlastní Gumball? V USA to není tak, že by někde tolerovali přestupky v dopravě méně. Kdekoliv tě můžou "sestřelit" za překročení rychlosti. Klidně i jen o dvě míle/h. Pokud tě chytí za překročení rychlosti vícekrát za rok, tak se může stát, že nepůjdeš jen k soudu, ale do chládku. Jestli z několika pokut a případných trestů veřejně prospěšných prací nepochopíš, jak se chovat na silnici, tak co s tebou... To není jako u nás, že někoho se zákazem řízení stále dokola zastavují na silnici a nic se neděje. Tam ti prostě zabaví auto a zavřou tě. Když chceš závodit, tak tam k tomu mají okruhy a dragstripy. Třeba na Irvindale Speedway byl každý čtvrtek Thursday Night Thunder, zaplatils 30 babek a strip 1/8 míle schválený NHRA byl "tvůj". A dalších, co přijeli. Auta samozřejmě musela splňovat platné standardy NHRA. Tohle je z vánoční akce 2017 https://www.youtube.com/watch?v=K3vYKhtN-rI&list=PLGP81YixWg1wzOEN-hF8LilgGoMFI8UVL&index=3 Mesi tu třeba píše zkušenosti z Kalifornie, kde žije a já to mohu jen potvrdit, také jsem tam chvíli žil a čas od času se tam vracím. Na dálnicích se tam jezdí o něco rychleji, ale neznamená to, že tam můžeš lítat dvěstě v městě a třista z místa. Jak někdo vybočuje, tak si ho všimnou a jdou po něm. Tu vyšší rychlost (cca do 10mil/h) tam tolerují spíše kvůli plynulosti dopravy, když to jede v klidu, tak to není třeba příliš řešit. Z diskusí i na jiných webech by se mohlo zdát, že přísnější jsou policisté na východním pobřeží. Ale je to asi o osobní zkušenosti. Co se týká úprav, tak "tolerantní" jsou ke všemu, co je tzv. Street legal. Podmínky asi najdeš na stránkách jednotlivých dopravek - https://www.dmvusa.com/. Pokud tam hodláš jet, usadit se a založit firmu na úpravu aut, tak je otázka blbě položená.

Řízení auta a dopravní předpisy v USAReagovat na komentář

@Franta: Doufám,že příští rok konečně podnikneme naší cestu :) Jen vím, že ty opatření,které si posílal platili právě do konce roku 2020 a bude potřeba jejich prodloužení nebo změnění jejich platnosti.

Žádost o vízum do USA: Vaše zážitky a zkušenostiReagovat na komentář