Nejčastější dotazy před cestou do USA

Chystáte se do Ameriky a je vám něco nejasné? Na této průběžně aktualizované stránce naleznete odpovědi na nejčastější dotazy před cestou do USA. Čtěte pozorně, je dost pravděpodobné, že již dotaz byl zodpovězen. A pokud ne, můžete se zeptat v diskuzi pod článkem!

Dotazy USA | © Pinchof 2.0

Přípravy a plánování cesty…

Moje dítě mladší 18 let pojede do USA jen otcem (matkou, sestrou, bratrem, příbuzným, učitelkou či známým). Musí mít s sebou mít nějaké prohlášení, že může vycestovat bez obou rodičů do zahraničí?

Určitě je lepší sepsat prohlášení, kde oba rodiče (popř. ten, co s dítětem necestuje) sepíší, že o cestě vědí a souhlasí s ní. Jak přesně má prohlášení vypadat si můžeš přečíst v tomto článku.

Ubytování v USA mi přijde velmi drahé, nemáte nějaký tip na dobré a levné ubytování?

Hostely, hotely a motely bývají v některých lokalitách skutečně dost drahé. Chceš-li ušetřit, nebo alespoň získat co nejvíc muziky za co nejméně peněz, sežeň si ubytování přes Airbnb nebo Couchsurfing. Jedná se o ubytování u soukromých osob, jenž bývá oproti hotelům levnější. Při dobrém výběru navíc můžeš získat užitečné tipy od starousedlíka!

Kdy je nejlepší jet do USA? Není tam v létě moc teplo?

Do Spojených států amerických je možné cestovat celoročně, neboť je to obrovská země. Nicméně je pravda, že pro každé období roku je vhodnější trochu jiná lokalita. Podrobného průvodce dle jednotlivých měsíců najdete v našem miniprůvodci kam jet v USA.

Formulář ESTA, Visa Waiver program…

Objednal a zaplatil jsem letenku do USA a až poté zjistil, že doba pobytu činí 92 dní a překračuje tak povolenou 90denní lhůtu. Co s tím?

Možnosti řešení jsou celkem čtyři – přebukování letenky, vycestování na vízum, krátkodobé opuštění USA či vycestování s vědomím, že povolenou délku pobytu překročíte. Více informací o všech možnostech si přečtěte v tomto článku.

Mohu do USA odjet na cestovní registraci ESTA i přesto, že mi byla v minulosti zamítnuta žádost o vízum?

Bohužel je velmi nepravděpodobné, že bude cestovní registrace schválena. V takovém případě je nutné navštívit osobně americké velvyslanectví a požádat o vízum tam.

Průběh letu, pohovor s imigračním úředníkem…

Do USA letím po trase Praha – Amsterdam – New York – Miami. Kde budu absolvovat pohovor s imigračním úředníkem? A lze to zařídit tak, že si kufry vyzvednu až v Miami?

Pohovor s imigračním úředníkem budete absolvovat v New Yorku, krátký pohovor navíc očekávejte již v Amsterdamu. V New Yorku je po absolvování pohovoru nutné kufry vyzvednout a znovu je odbavit. Více informací

Neumím moc dobře anglicky, můžu jít na pohovor k imigračnímu úředníkovi spolu s kamarádem, který anglicky mluví dobře a bude mi pokyny překládat? A co když cestuji sám a neumím anglicky?

Ano, na imigrační pohovor je možné jít v rámci skupiny – tedy společně s příbuzným, kamarádem či známým. Dokonce je možné jít na pohovor jako jedna rodina. Cestujete-li do USA sami a neumíte anglicky, nebo si v ní moc nevěříte, nechte si od někoho přeložit odpovědi na otázky, na které se úředníci zpravidla ptají. Více informací

Práce v USA

Jsem studentka, studuji na gymnáziu a chtěla bych o prázdninách pracovat v USA, resp. si zařídit pracovní vízum. Je to možné?

Vyřízení pracovního víza je extrémně náročné – finančně, časově i organizačně. Využij toho, že jsi studentka a vyraz do USA přes program Work & Travel nebo jako instruktorka na táboře. Nejprve budeš pracovat a poté můžeš strávit zhruba měsíc cestováním.

Jak to chodí v USA…

Jak je to s pitím alkoholu ve Spojených státech – mohu pít alkohol, kdy je mi 18 let? A můžu jet do Las Vegas? Mám obavy, že nebudu moct chodit přes kasína, který jsou normálně v hotelech atd.

V USA se alkohol smí pít až od 21 let, takže by ti ho v restauracích i obchodech neměli prodat. Stejně tak tě nejspíš nevpustí do barů, na některé diskotéky apod. To samé platí bohužel pro Las Vegas, neboť vstup do casina je povolen až od 21 let. A snad do všech hotelů se vchází přes casino.

Diskuze k článku (1 349 komentářů)

Petr (2520)
13.2.2012
18:23

Ahoj,
pokud nebude mít letadlo zpoždění a neztvrdneš na imigračním, tak by to mělo být bez problémů. Nebál bych se toho. :-)

Odpovědět

Ahoj,

za pár dnů letím poprvé letadlem. Chci si vzít do příručního zavazadla 2 CD. Můžou se CD nějak poškodit, když bude zavazadlo projíždět rentgenem? Nebylo by lepší je vytáhnout před kontrolou do plastové přihrádky?
Jinak tyto stránky jsou skvělé, našla jsem tu odpovědi na všechny mé otázky před cestou do USA. Mockrát děkuji autorovi stránek.

Odpovědět
Ivoš (4)
14.2.2012
22:11

Evo, v klidu. A navíc ty plastové přihrádky tím rentgenem taky projedou.

Odpovědět
janasek (1)
16.2.2012
17:58

ahoj vim ze se tu hodne resil vek ja mam take otazku ohledne veku. je mi 20 a o prezdninach jedu s pritelem procestovat usa. ted mam problem s  ubytovani pac treba v las vegas vsechny hotely maji v podminkach ze osoba mladsi 21 let musi byt v doprovodu rodicu nebo zakoneho zastupce. nemate nekdo zkusenost zda to jde i s pritelem kteremu je 26. (deti v techto hotelech smi byt a neni to problem, jen z odpovednosti je podle me problem a s tim na koho je udelana rezervace) prosim nevite zda tam mohu prespat kdyz mi neni 21 ale budu s osobou starsi 21? (chapu alkohol atd ale minimum vek pro prespani mi prijde trochu kocourkov):-) diky

Odpovědět
Petr (2520)
16.2.2012
20:30

Ahoj,
tyhle podmínky jsou většinou jen taková pojistka, kdyby se něco stalo.

Neměl by to být žádný problém – já byl v USA ve 20, se mnou byl ještě mladší kámoš a všechno se obešlo bez jakéhokoliv problému.

Odpovědět
Lucie (6)
19.2.2012
18:52

Ahoj, mám takový dotaz. Nikdy jsem v USA nebyla, takže opravdu nevím co mám očekávat. Příští rok domaturuji a chci do USA. Ale nechci tam jen na dovolenou, na Floridě mám strejdu a rozhodla jsem se že tam chci bydlet. Než bych si našla vlastní bydlení a práci, bydlela byh u něj. ( To jsou mé představy ). Problém je v tom že bych se do Česka už nevrátila a jak tu někteří píšete že musíte ukázat spáteční letenku a adresu ubytování.
Pochybuji že by jim stačila jen adresa mého strýce a spáteční letenku bych neměla.
Nebo jak bych tohle měla udělat? Předem děkuji za odpověd. :)

Odpovědět
Lucie (6)
19.2.2012
18:53

Ahoj, mám takový dotaz. Nikdy jsem v USA nebyla, takže opravdu nevím co mám očekávat. Příští rok domaturuji a chci do USA. Ale nechci tam jen na dovolenou, na Floridě mám strejdu a rozhodla jsem se že tam chci bydlet. Než bych si našla vlastní bydlení a práci, bydlela byh u něj. ( To jsou mé představy ). Problém je v tom že bych se do Česka už nevrátila a jak tu někteří píšete že musíte ukázat spáteční letenku a adresu ubytování.
Pochybuji že by jim stačila jen adresa mého strýce a spáteční letenku bych neměla.
Nebo jak bych tohle měla udělat? Předem děkuji za odpověd :)

Odpovědět
Adriena (2)
21.2.2012
20:08

Ahoj, mám dotaz.
Je mi 18 let a chystáme se s kamarádkou do NYC v červnu. Jsem kuřačka a tak bych potřebovala poradit, jak je to v tom úžasným městě s kouřením. Je mi jasný, že cigarety mi neprodají. Ale pár dotazů bych měla :D
Jestli si můžu dovézt karton cigaret z Prahy v kufru bez problému.
Kde můžu kouřit a jestli je vůbec možný, aby mě někdo zastavil a zkontroloval věk jako při užití alkoholu.
A prosím pravdivou odpověď, jsem trochu posera :D.
Děkuju moc
P.S. Stránky opravdu bezvadné, dobrá práce.

Odpovědět
Lucie (17)
22.2.2012
21:56

Dobrý den,
letím na přelomu dubna- května do USA za známýma do Texasu, v červnu bych se ale potřebovala vrátit na přijímací zkoušky zpět do ČR a poté bych tam chtěla zase na léto odletět, myslíte si, že budou nějaké problémy s ESTA vízem? Můžu ho mít dvakrát po sobě?
Děkuju,
Lucie

Odpovědět
Milan (1)
3.3.2012
11:03

Ahoj,
nejedete letos v létě někdo pracovat prvním rokem do kempu s agenturou Campleaders? Tato agentura letos nabízí slevu na program returnee účastníkům, kteří doporučí tři nováčky. Sháním ještě jednoho člověka, kterého bych mohl doporučit, abych slevu dostal. Finanční odměna pro takového člověka je samozřejmostí :-) …

Pište na Milkyvej@seznam.cz … Díky …

Odpovědět
David (4)
4.3.2012
12:57

Dobrý den,
letos se chystám do Los Angeles, ale chtěl bych tam pobýt delší dobu, asi déle než rok,akorát netuším jak to provést, jelikož sem se dočetl, že když budu mít jednosměrnou letenku, tak by mě do státu nemuseli ani pustit. Nevíte jak by se to dalo uskutečnit? krom toho tam přebývat na černo?
Děkuji za odpověd

Odpovědět
Texas (7)
4.3.2012
22:28

Davide, přebývat načerno? A z čeho budeš žít? Jednosměrná letenka se dá okecat. I roční pobyt se dá za jistých podmínek legálně absolvovat. Tipnula bych si, že jsi mladej kluk, co končí školu nebo je krátce po jejím ukončení a má hlavu plnou Ameriky. Jestli ti jde o víc, než jen o cestování a nemáš tam žádné kontakty nebo známé, tak to zabal a seď doma.

Odpovědět
David (4)
5.3.2012
10:18

Texas, myslel jsem to tak, že bych si tam zajistil nějakou práci, bohužel už mladej kluk nejsem.

Odpovědět
Elias (11)
5.3.2012
21:40

Ahoj lidi,mám takový dotaz,chystám se ještě s jedním známým do USA,měli jsme letěl do Chicaga k tetě,ale ta se na nás vysrala na poslední chvíli tak uvažujem jak to ted udělat,letěli bysme klidně i New York,to je nám jedno,planujeme to už přes rok a tak bysme se tam chtěli dostat,ale problém je že skoro neumíme Anglicky.A proto se ptám jestli by někdo nechtěl letět snáma nebo my sněkým z vás,uvažoval jsem že bysme i dotyčnému platily jídlo a on by za nás mluvil za to na oplátku,chtěli jsme letět květen nebo červen,třeba jsem tady četl přispěvek od Adriena a jestli umíte jazyk možná bysme to mohli spojit dohromady ne?Cigara bysme vám kupovali my,jak to máte jinak s ubytováním vtom NYC.Mně je 22 a kamarád ted měl 24,chtěli bysme jet tak na 3-4 týdny a pak se vrátit zpátky k naší práci,tak piště,budu rád za každý návrh a komentář.PS:Cestovky už jsem nějaké obvolával a nelíbí se mi jejich plány,takže přes ně raději ne

Odpovědět
Texas (7)
6.3.2012
10:58

Davide, tak to asi jen tak nepůjde. Teda ne oficiálně. Sám si práci nezařídíš. Pracovat v USA jako cizinec můžeš, pokud si americká firma obhájí, že potřebuje právě tebe a na danou pozici nemůže sehnat odpovídajícího zaměstnance v USA. To už je větší šance na práci načerno, ale s tím je spojena spousta rizik, to nedoporučuji.

Odpovědět
Checkers (2)
9.3.2012
3:25

Texas : proč by měl jako sedět doma ? a zabalit to a nejezdit do USA ? v USA je tolik lidí nelegálně a všichni to vědí protože Amerika je potřebuje. Mám zde tolik známých co zde začali jako “nelegálci” a teď se dopracovali k normálním občanům tak nechápu proč mu píšeš takové blbosti aby to zabalil a seděl doma. Jaké známe potřebuješ? Stačí jak máš peníze a zapneš mozek. Tento web je super jen se mě zdá že se tady snažíte vytvářet situaci jako kdyby snad v USA nebyli nelegální pracovníci. Je to riziko ale když dodržuješ jejich pravidla a zákony tak si tě nikdo ani nevšimne. Taky jsem se prostě sbalil a jel pryč z ČR a nemohu si stěžovat.

Odpovědět
David (4)
9.3.2012
12:46

Checkers: A jel jste to tam přes WAT nebo Au pair? Nebo pouze jakoby na dovolenou a zůstal jste tam? děkuji za odpověď

Odpovědět
Texas (2)
9.3.2012
15:53

Checkers,
a to jsi jel kdysi nebo teď někdy? Dnes už to není tak jednoduchý jak to bývalo. Kdy jsi si mohl vyřídit SSN, US ID a DL, krajani si víc pomáhali, poldové a úřady míň prudili… Byl jsem tam několikrát od 1999 a můžu porovnat. Dnes už bych tam, jen tak naslepo, nejel. Netvrdím, že se tam nedá fungovat “nelegálně”, ale musíš vědět, co a jak. Nejde dojet do LA a říct hledám práci. Třeba Mexik se mezi svými ztratí líp než našinec.

Odpovědět
Checkers (2)
10.3.2012
5:29

Davide : Nejsem Au-pair. Prostě Esta. Vůbec neměj starosti jen si říkej “drž hubu a krok a respektuj pravidla” a všem si u prdele.

Texas : Ano teď, bavíme se v řádu měsíců. Za tu dobu jsem bohužel poznal víc “nelegálcu” než “legálcu” a ti jsou tady třeba 2 roky a víc. Samozřejmě štěstí a smůla asi existuje.

Odpovědět
David (24)
18.3.2012
10:58

Dobrý den, muzu se zeptat, chystame se s manzelkou zacatkem cervence na tyden do New-Yorku, cena letenek je ovsem v tomto case vysoka a to dost, vyplati se koupit ji ted nebo pockat na nejake last-minute letenky moc se v tom nevyzname. Proste nemate nekdo tip na levnejsi letenky v cervenci do NY? Nemusi byt odlet z Prahy…
Dik za pripadnou odpoved!

Odpovědět
Štefan (71)
18.3.2012
12:49

Ahoj Davide,
New York je oblíbená destinace. Předpokládám, že letenky jsou teď už tak za 25.000,-. A to se dá sehnat i za necelých 8.000,-. S “last-minutem” bych moc nepočítal. Lepší je letenky kupovat dopředu. Může se stát, že se nějaká levná objeví, třeba pokud někdo zruší rezervaci, ale nespoléhal bych na to. Zkusil bych se podívat po letech na všechna 3 hlavní letiště NY – JFK, Newark a LaGuardia, a jak píšeš i s odletem mimo Prahu. Kouknul bych se i na Expedia, Travelocity a pod a taky přímo na stránky leteckých společností co lítají do NY. A pozor, někteří zprostředkovatelé “levných letenek” jsou díky poplatkům dražší než přímo aerolinky.

Petr tu má odkaz na Priceline, ale to neznám, tak neporadím.
https://chcidoameriky.cz/priceline-com-stanovte-si-sami-cenu-za-ubytovani-v-hotelu-nebo-za-pujceni-auta-a-usetrete-az-60

Odpovědět

Ja jsem kupoval v unoru za 15 000 Kc letenku. Let je v červenci. Z polského Krakowa s přestupem v Helsinkách se společností Finnair na studentagency.cz. Ze zkušeností vím ze ceny se mění každy den. A rozhodne bych na Last minute nespolehal. To by se taky mohlo stát ze by jste ani nikam nejeli. JInak z Varšavy se dá do NY i ted sehnat pod 20 000.

Odpovědět
Alex (5)
19.3.2012
2:26

V tom červenci to je vyšroubované kvalitně:-) pod 22 500kč téměř nic nejde.. Pro Davida: Přesto se mi podařilo najít třeba přes server letenky.cz za 17 642Kč/os dokonce Praha-Kyjev-New York. Háček je v tom, že by jste museli počkat (cca 19hod) v Kyjevě do druhého dne na odlet do New Yorku. Zpáteční let je už normál 1,5h na přestup. Nebo Praha-Lisabon-New York 17 303Kč/os. V Lisabonu na přestup do NY cca 12hod a zpět na Prahu 8hod. Tady už to půjde bez delšího čekání asi velmi těžko. Ale i tak je to pořád atraktivní cena:-)))

Odpovědět
David (24)
19.3.2012
7:05

Dik vsem za odpovedi! Alex: Ano ty spoje pres Kyjev nachazim take ale 19 hodin v Kyjeve-jiste zajimave mesto ale takhle si ten vylet do New-Yorku nepredstavuju. CSA líta zacatkem cervence primo Praha-NY za necelych 25.000 coz je sileny, jeste budu hledat kazdopadne!

Odpovědět
Petr Novák (2520)
19.3.2012
11:54

Ahoj Davide,
New York bývá přes prázdniny obecně hodně drahý – neboť je vysoká poptávka. Pokud ho na toto období seženeš za 14 000 Kč a méně, můžeš si tleskat. :-)

Levně na červenec mi to teďka vychází v období od 9. července do 19. července – z Prahy za 15 224 Kč. Mrknout se na to můžeš tady.

Kdybys chtěl ohledně letenek poradit, klidně napiš na info(zavináč)chcidoameriky.cz. Přes dva roky jsem do letenek dost intenzivně dělal. :-)

Odpovědět

V pohodě:-)).. Já jsem si dovolil reagovat jen proto, že jsem kupoval letenky do NY před pár dny a průběžně jsem to sledoval od vánoc a koupil za minutu dvanáct až teď. Příště už budu kupovat určitě dříve. Decentní zásek v Kyjeve zřejmě není ideální cesta pro nikoho:-)) Nicméně kdesi jsem viděl let do NY s přestupem v Helsinkách a čekací doba je tam skutečně asi 15 let, takže může to být i horší:-DD

Odpovědět
Petr Novák (2520)
19.3.2012
13:18

Jo, s letenkami se vyplatí neotálet. Jakmile jsou za dobrou cenu, okamžitě bukovat. Mně takhle o 10 minut utekly letenky z Prahy do Dillí za 9 900 Kč a s Emirates. :(

Odpovědět
David (24)
19.3.2012
16:37

Dik vsem, tak jsme operativne zmenili datum dovolene a vypada to na konec srpna kdy uz se daji sehnat letenky za necelych 18.000, jeste jeden dotaz, pri bookovani letenek se museji zadavat kazdeho jednoho cisla pasů? Ja jen,ze si musim nechat udelat rychle biometricky pas, manzelka ho ma. Mam pas z roku 2005 takze ani tim se nemuzu zabookovat…

Odpovědět

Ja jsem pri koupi letenek pas neuvadel. Taky jsem nejdriv koupil letenky a az pak delal pas. Kupoval jsem pres Studentagency.

Ja jsem to delal vsechno obrácene nez by se melo…. Nejdriv jsem koupil letenky, pak pas, a nakonec ESTU. Celkem jsem se bál ze mam koupene letenky a porad byla moznost ze neprojdu ESTou. Ted uz mi chybi jen kontrola imigracniho v USA :)

Odpovědět
David (24)
19.3.2012
17:03

V: Ted jsem se trochu vydesil, jaka je pravdepodobnost,ze clovek neprojde ESTou? Ja myslel,ze je to jen formalita, opravdove proverovani ze prijde az v USA na letisti?

Odpovědět

Je to jen formalita. Nekde jsem cetl ze kdyz vyplníte vsude NE tak Estou automaticky projdete. Tedy pokud vase jmeno nepripomína jmeno nejakeho teroristy. Cetl jsem ze nekdo zkousel i neexistujici osoby a taky prosly. Takze ESTA je fakt jen formalita.

Odpovědět
Lucie (17)
19.3.2012
17:25

Ahojte,
chtěla bych poradit s letenkou. Chystám se do USA po 20. červnu, netuším však, kdy se vrátím. Letenky jsou ale celkem drahé, proto bych ráda poprosila o pomoc, možná někoho z vás napadne nějaká varianta.
Děkuju za pomoc,
Lucie

Odpovědět
David (24)
20.3.2012
21:59

Tak jeste jednou vsem diky, mame rezervovane letenky na konec srpna za necelych sestnact tisic, prestup v Londyne s British Airways.

Odpovědět
Ilona (4)
21.3.2012
13:28

Dobrý den,v květnu poletím do Filadelfie,letenku mám z Vídně do Washingtonu a odsud do Filadelfie.Zajímalo by mě,jestli si budu muset vyzvednout ve Washingtonu zavazadla a znovu odbavit,mám tam čas asi 3 hodiny tak abych stihala.Mimochodem letenky z Vídně do USA jsou o dost levnější než z Prahy:)))

Odpovědět
Jindra (1)
22.3.2012
15:57

Ahoj Lucie,
V letence by problém být neměl, spíš by jsi měla uvažovat, co řekneš imigračnímu, protože odpověď, že nevíš, kdy poletíš zpět, mu jistě stačit nebude.
Letenky jsou v létě všeobecně drahé, je sezóna. Ale dají se sehnat i za dobrou cenu, viz příspěvky výše. Pokud si nekoupíš úplně tu nejlevnější “nonrefundable”, tak by měl jít, za poplatek, změnit datum odletu.

Odpovědět
Lucie (17)
22.3.2012
19:17

Jindro, děkuju :) Nakonec jsem si koupila přesně tu letenku, o které píšeš. Má roční platnost, což je pro mě dobré…zatím je zpáteční let stanovený na nějaké datum a uvidím, co dál :)))

Odpovědět
Jindra (1)
22.3.2012
22:24

Lucie,
ale nezapomeň, že datum odletu musíš změnit před původním plánovaným odletem.

Odpovědět
Ondrej (1)
25.3.2012
6:25

Ahoj všichni, mam dotaz který jsem tu nikde nezaregistroval. Jsem momentálně v Kanadě na working holiday program, a příští tyden plánuji vyrazit s autem na west coast, přes oregon do cali a zpět do Vancouveru. Neví někdo, jak je to s vízem na hranicích? Stačí si zažádat na netu o ESTU? A jak je to s imigračním, kdyz necestuji letadlem do států? Předem díky za radu:)

Odpovědět
David (24)
26.3.2012
7:48

Chtel bych se zeptat na jednu vec, prez booking.com mame zarezervovany hotel na tydeni pobyt v New-Yorku v srpnu 2012, bylo mi receno zminenym serverem,ze hotel si castku srhne den pred nasim prijezdem do hotelu, dnes se mi na ucte objevilo,ze castka byla v plne vysi strzena zminenym hotelem, povazujete toto za bezne chovani? Pet mesicu pred prijezdem?
Dekuji z pripadnou odpoved!

Odpovědět
Petr Novák (2520)
26.3.2012
15:57

Ahoj Davide,
sám Booking.com používám již několik let a vždy bez problémů.

Určitě se částka strhla? Záleží na konkrétních podmínkách toho kterého hotelu, dost často se ale stává, že si hotel peníze na kartě pouze zablokuje. Je to pro ně taková pojistka.

Odpovědět
David (24)
26.3.2012
16:04

Petr Novák: Ahoj, castka se objevila normalne na vypisu transakci takze je jiz strzena, Booking se mi zatim neozyva ani hotel na mail nereaguje, me nevadi ze je strzena dejme tomu ale chtelo by to alespon nejake potvrzeni,ze pobyt je tedy zaplacen, prece jen vyrazime za pul roku…

Odpovědět
Petr Novák (2520)
26.3.2012
16:09

Ihned po rezervaci by na mail, který si zadal, mělo přijít potvrzení rezervace. V něm je uvedeno mj. booking.com číslo rezervace a PIN kód. To slouží jako potvrzení.

Odpovědět
David (24)
26.3.2012
16:11

To samozrejme mam, me jde ted o potvrzeni za platbu.

Odpovědět
Petr Novák (2520)
26.3.2012
16:15

To jsem já osobně dostal vždy až v hotelu na konci pobytu. Pokud by se však objevil nějaký problém, bude průkazný klasický výpis z účtu.

Odpovědět
David (24)
26.3.2012
16:18

Pokud castka proste zmizi z meho uctu jiz ted a objevi se na ucte jinem pak bych predpokladal,ze dostanu potvrzeni ze se tak stalo ale ano výpis si jistojiste poridim. Ale nechtel jsem tuto diskuzi zaspamovat, jiste bude vsechno v poradku…

Odpovědět
Petr Novák (2520)
27.3.2012
19:33

Samotné potvrzení ne, to až v hotelu. V pořádku by to mělo být, já posledních pár let rezervuji hotely jen přes Booking a zatím jsem neměl problém. Musím zaklepat. :)

Odpovědět
Jiří Bajer (1)
1.4.2012
10:52

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné v červenci 2012 navštívit při návštěvě USA Niagarské vodopády z Kanadské strany bez kanadského bíza. Dík

Odpovědět
Štefan (71)
1.4.2012
17:08

Jirko, 100%tně to nevím, nakonec jsme Niagaru vynechali, ale mělo by se dát “koupit” na hranicích jednovstupové vízum. Tuším, že za 100,-CAD. Nebo si ho zkuste vyřídit už tady, to bylo loni za 75,-CAD.

Odpovědět
Honza (1)
5.4.2012
20:49

Dobry den, v srpnu letim na Hawaii,je to ma prvni cesta a jsem lehce nervozni a chci se zeptat jak to je z kufrem co se odbavuje,mam tri mezi pristani a letim z dvema spolectnostma,do Parize s ČSA a potom do NYC s Deltou a nadale San Francisco tez z Deltou a pri kazdem mezi pristani si mam kufry vyzvedavat a posilat dale?

Dalsi dotaz je ten,ze az budu vyplnovat ty papiry v letadle a do kolonky kde budu ubytovan mam vyplnit co,kdyz budu cestovat po Hawaiiskych ostrovech a spat ruzne po kempech? Jinak na prvni dva dny mam zarezervovan hotel,tak myslite ze by stacilo tam uvest jeho adresu?Nebo co bych tam mel popr. napsat? Mockrat dekuji za odpoved

Odpovědět
Štefan (71)
5.4.2012
23:08

Honzo,
1) Předpokládám, že letenku máš koupenou Praha-Hawaii. V tom případě by jsi kufry přendaval sám akorát v NY po imigrační kontrole.

2) Uvádí se první adresa ve Státech, takže ten hotel.

Odpovědět
Klára (1)
8.4.2012
13:04

Ahoj, 18.6. odlítám z Prahy do Chicaga za mojí kamarádkou, která tam odjela na rok studovat a zpátky se budeme vracet spolu…Je to můj první let..Popravdě docela se toho bojím…Už mám koupené obě letenky, přestupuji ve Frankfurtu..Ceho se nejvice bojim, ze při  zpáteční cestě mám ve Frankfurtu pouze 20 min na prestup…Vsichni mi rikaji, ze to nemohu za zadnou cenu stihnout…Donutila jsem tatku, aby napsal do te agentury, kde kupoval letenky, aby se zeptal, jestli je to mozne.Oni odepsali, ze priletim na terminal 1, odkud budu i do Prahy odlétat.Ale bojím se, že to tak rychle nenajdu….Je tu nejaka sance to za tech 20 minut stihnout? Předem dekuji za odpoved :)

Odpovědět
Štefan (71)
8.4.2012
18:36

Kláro,
nechci tě strašit, ale 20 min je sakra málo. Jen než se dostaneš z letadla zabere nějaký čas, pak musíš projít pasovkou, protože vstupuješ zpět do EU (Schengenu) a to nemluvím o případném zpoždění. Já měl posledně v Amsterodamu 55 min a stihl jsem to jen tak tak. Budeš to muset vzít poklusem a pokud to stihneš, tak v Praze nepočítej s kuframa, tak rychle ti je, podle mě, nepřeloží.

Před 6 lety jsem letěl s BA přes Londýn, letadlo mělo hodinu zpoždění, při vystupování na mě čekala paní s cedulí a autem mě vezla přes letiště k mému dalšímu letadlu, abych ho stihl. Super servis, koneckonců za zpoždění jsem nemohl já. Ale mé kufry takový servis neměli, ty přiletěli do Prahy až dalším letadlem a dovezli mi je domů. U mě to bylo zpožděním, ale ty máš tu letenku už tak koupenou, tak nečekej nějaké ohledy.

Tu agenturu bych ještě vyprudil, aby zkusili najít jiný spoj s delším přestupním časem. Přes Frankfurt jsem nikdy neletěl, ale 20 min na přestup mi přijde jako blbost a ne reálný čas.

Odpovědět
Štefan (71)
8.4.2012
18:40

Sorry:
kufry nemělY, přiletělY

Odpovědět

Ahoj, už mám koupené letenky a 27. dubna bych měl odletět do Texasu. Mám ještě pár nejasností. Mám zaškrtnout v celní deklaraci, že vezu jídlo, když povezu jako dárek pro kamaráda 0,5l láhev becherovky? A ještě jeden dotaz ohledně odbavovaného zavazadla. Vím že při příletu do Usa si budu muset zavazadlo nechat znovu odbavit až přestoupím na vnitrostátní linku. Neví ale někdo, jestli to samé budu muset udělat, až se budu vracet zpět? Tedy zda si budu muset nechat zavazadlo znovu odbavit až budu přestupovat na let do Evropy, nebo zda mi kufr pošlou rovnou do Čech. Tuhle informaci jsem tu nenašel. Dík za odpověď.

Odpovědět
Štefan (71)
11.4.2012
23:54

Pepo, Becher není jídlo, normálně ho napiš jako dárek. A můžeš mít 1l.

Odpovědět
Štefan (71)
11.4.2012
23:55

Jo a cestou zpět se o kufry už starat nemusíš.

Odpovědět
Jirka (2)
12.4.2012
17:14

Ahoj, v létě buď v červnu nebo v červenci se chystám s mamkou letět do USA navštívit její kamarádku která nás pozvala. Letímě poprvé do USA cirka na 14 dní by to bylo, chci se zeptat co všechno si máme před odletem zařídit, myslím pas atd… dále jak nejlépe zarezervovat letenky a takový ty všeobecný věci k prvnímu letu.

Moc děkuji za odpovědi

Jirka

Odpovědět
Jirka (2)
12.4.2012
17:15

Ahoj, v létě buď v červnu nebo v červenci se chystám s mamkou letět do USA navštívit její kamarádku která nás pozvala. Letímě poprvé do USA cirka na 14 dní by to bylo, chci se zeptat co všechno si máme před odletem zařídit, myslím pas atd… dále jak nejlépe zarezervovat letenky a takový ty všeobecný věci k prvnímu letu. Ještě dodám že kamarádka bydlí v Pennsylvánii, čili nejlepší by bylo letět Praha – New York a zbytek už dojedeme autem

Moc děkuji za odpovědi

Jirka

Odpovědět

Dik za odpověd, ještě jsem zapoměl na jednu důležitou věc. Chtěl bych si přibalit do odbavovaného zavazadla nějaké běžné léky, jako paralen, něco proti kašli a rýmě. Nebude s tím problém? Dík.

Odpovědět
Štefan (71)
13.4.2012
8:35

Pepo, když vezmeš běžné množství, tak to nevadí. Ale radši to nech v originálním balení, ať vidí, co to je. Já si beru i antiběhavkové pomocníky.

Odpovědět

a co takhle hormonální antikoncepce na palube letadla. prosla by kontrolou ?

Odpovědět

Dobrý den.
Chci se zeptat, mám zájem odcestovat do USA především kvůli tomu, že se zabývám kvantovou elektrodynamikou a chtěl bych se podílet na Amerických výzkumech. Největší problém vidím v tom, že jsem velmi mladý ( 17 ) a v tom, že již od 15 let pracuji a tady v Česku studuji dálkově, do USA bych tedy chtěl vycestovat aniž bych tady přerušil střední školu, můžu ji studovat pomocí e-learning, tam se začlenil, našel si práci a po adaptaci a perfektním zvládnutí jazyka se přihlásil na tamní střední školu, samozřejmě můj cíl je vysokoškolské studium na M.I.T. a poté se zapojit do komerčních výzkumů energetiky. Po pročtení možností získání zelené karty jsem trochu skeptický ale tak se chci zeptat Vás, je zde reálná možnost abych v USA mohl realizovat mé vize, tedy získat povolení na delší pobyt? Již teď na léto uvažuji o odletu, protože kamarád má v Americe příbuzné a chtěl by na pár měsíců taky odletět ale on tam zřejmě zůstat nebude chtít ale já ano, samozřejmě ne nelegálně a proto hledám možnosti, jak tam moct být na delší dobu než 3 měsíců, navíc si tam nechci jet pouze přivydělat ale vyloženě se začlenit tak, abych mohl začít studovat v USA a podílet se na jejich výzkumech, to už se opakuji, a vím, že k nim povede velmi dlouhá cesta ale ta musí někde začít a proto se chci zeptat, jestli někdo z Vás nemá alespoň nějaký nápad jak získat zelenou kartu a povolení k pobytu.
Budu Vám velmi vděčný za jakoukoli odpověď ať již bude záporná, či kladná. Děkuji.

Odpovědět
Marci (161)
14.4.2012
23:33

Ahoj Pepo,

koukni na tenhle odkaz a bez si tam popovidat s lidmi kteri vi o co jde.

http://www.studujemevusa.cz/v-praze-se-233-kona-ojedinely-veletrh-studia-v-americe/

Dostat povoleni studovat v USA,patricna studijni viza neni lehke,ale ani ne nemozne. Pracovat je mozne ale pouze v campusu,na pude university,takze zadne velke penize po dobu studia neocekavej.
Dostat praci v USA jako zahranicni odbornik i kdyz dobry,je take docela drina….kazdorocni limit je velice nizky. Pracovat bez dokonceneho vzdelani,at uz zde v USA ci v Cesku,aspon na urovni PhD na vedecke pude, je uplne nemozne…..spousta vystudovanych odborniku z celeho sveta ma stejne vize a cile jako mas ty.
Nekde ale zacit musis,cili zajdi si na ten veletrh,seznamis se s poptavkou ve tvem oboru a tvymi moznostmi.

Upozornuji ze k anglictine,bys mel zacit studovat i dalsi jazyk,cili rustinu,cinstinu.
Hodne stesti.

Odpovědět
Marci (161)
14.4.2012
23:39

omluva,dala jsem ti stary odkaz..pohledam nove.

Odpovědět

Ahoj.
Moc ti děkuji za užitečné informace, velmi si jich vážím.
Pepa.

Odpovědět
Ivan Fuska (2)
17.4.2012
18:42

Dobry den.
Cestuji cez cestovni kancelar na poznavaci zajezd do USA. Pravidelne uzivam leky antidepresiva. Chci sa zeptat jestli s tim nubudou problemy pri vstupe do USA u imigracneho pracovnika. Je do USA mozne dovazet leky pro vlasti potrebu?

Odpovědět

Ja mam podobny dotaz a to ohledne hormonalni antikonpce. Rada bych si ji vzala primo do letadla. je to mozne ? bude nejaky problem ?

Odpovědět
Tomáš (5)
17.4.2012
23:26

“v”, tu otázku myslíš vážně?

Odpovědět

Tomáš ->ano, proc ? je to nejaky problem. Ptam se proto ze mam na prestup v kyjeve 12 hodin a behem te doby ty leky musim brát.

Odpovědět
Lucie (17)
18.4.2012
9:45

S hormonální antikoncepcí opravdu ŽÁDNÝ problém nebude…

Odpovědět

Dekuji, ja se radeji ptam. Vite co se rika líná huba holé nestesti. Radeji se blbe zeptat nez mít potíže a ostudu na letisti.

Odpovědět
Lucie (17)
18.4.2012
9:57

No jistě, ale víš jak…většina z nás ji bere. Kdyby ji ani jedna nemohla vzít, tak to by potom byl celkem průšvih, né? :D

Odpovědět

No po cestovani po Evrope bych se neptal. Ale USA je trosku zvlástní destinace, kde není uplne vse normalní :) I tak se tam uz tesim jak malé díte :) Škoda ze jen na 14 dní :)

Odpovědět

No po cestovani po Evrope bych se neptal. Ale USA je trosku zvlástní destinace, kde není uplne vse normalní :) I tak se tam uz tesim jak malé díte :) Škoda ze jen na 14 dní :) Hlavne z tech kontrol mam práve strach.

Odpovědět
Lucie (17)
18.4.2012
10:52

No, po cestování po Evropě se ani nepředpokládá, že by bylo nutné brát antikoncepci v průběhu letu, popř. ji mít pořád u sebe….i když já ji mám radši u sebe nonstop…člověk neví, ztratí se mu kufr a je nahraný

Odpovědět

No prave staci spozdeni kufru jeden den a uz jsou neprijemnosti :)

Odpovědět
Štefan (71)
19.4.2012
9:19

Ivane,
na ty antidepresiva si pořiď papír od doktora, že je potřebuješ. Amíci jsou na léky na předpis dost háklivý. A v cestovce ti určitě taky poradí.
S imigračním problém nebude, léky řeší celníci (CBP).

Odpovědět
Renata (1)
19.4.2012
10:25

Ahoj, mám dotaz na letenky. Plánujeme cestu do USA a Kanady, něco letadlem, něco autem. Potřebovali by jsme poradit jak nejlépe koupit letenky, když na sebe nebudou navazovat. Šlo by přibližně o takovouhle trasu:
letecky: 1.Praha – Chicago, 2.Chicago – Las Vegas, 3.San Francisco – Montreal a 4.Montreal Praha
autem: Chicago a okolí, Las Vegas – Los Angeles – San Francisco + nějaké parky, Montreal a okolí.
Letenky tam a zpět na jedno místo se seženou v pohodě, ale jak to udělat, když je míst víc. Dá se to koupit jako jedna letenka?

Děkuji předem za rady.

Odpovědět
Alan (3)
26.4.2012
0:45

Ahoj mám naplánovanou cestu do USA a chtěl bych se prosím zeptat jestli nemá někdo zkušenosti s udělením víza když jsem na VŠ ale ze současného ročníku nemám 2 zkoušky splněné tudiž nebudu mít řádně ukončený ročník a budu je dělat až příští rok. Jestli v tom může ambasáda vidět problém, jelikož vím o případu že na ambasádě řekli, že ať pro vízum přijde až bude mít všechny zkoušky. Děkuju moc za odpoveď

Odpovědět
Veronika (1)
4.5.2012
18:18

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat je mi 22let už mám po škole. Chtěla by jsem odcestovat do Los Angeles na stálo, za práci, i celkově tam zůstat žít. Ale nechci se už vrátit do ČR. Mě tady nic nedrží. Bude to problém, když neumím anglicky? Umím jen základy. Chci se naučit jazyk, a taky žít tak jak se tam žije. Podle jejich kultury. Děkuji moc za odpověďi.
S pozdravem Veronika:))

Odpovědět
Pavel (4)
4.5.2012
23:33

Pro Veroniku: Ahoj Verčo pokud by jsi měla zájem já se tam taky chystám do USA během měsíce bych rád odcestoval, pokud by jsi měla zájem mažeš mě kontaktovat na email snajder@gbely.net budu rád když nepoletím sám Pavel.

Odpovědět
Lucie (17)
7.5.2012
17:37

Ahoj,
ráda bych se zeptala na zcela jinou věc, pro vás, kteří jste už v US byli. Ráda bych si tam koupila mobil, samozřejmostí je, že se budu koukat po triband mobilu, ale slyšela jsem, že může být problém najít mobil se slotem na simku. Kupoval jste si už někdo mobil přímo v US? Ráda bych si ho tam pořídila, tak snad se podaří..
Díky za odpověď,
Lůca

Odpovědět
Jindra (6)
7.5.2012
22:04

Já mám dvě “US” Nokie a do obou jde simka normálně.

Odpovědět
Lucie (17)
7.5.2012
22:17

Díky za odpověď :) Kamarádka právě vyšilovala, že určitě žádný neseženu, tak doufám, doufám. A když ho kupovals, byl bloklý? Jsem takový technický antitalent, takže se ptám na takové “ineligentní” otázky, ale víš jak, nerada bych investovala do něčeho, co mi potom v ČR nebude fungovat nebo do něj budu cpát další peníze

Odpovědět
andrea (4)
15.5.2012
17:57

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda-li někdo nevíte jak vypadají letiště v Amsterdamu a v Minneapolis, jeslti jsou spíš menší a přehledná? je to můj první let.. a jěště se chci zeptat když si dám kufry v Praze dorazí až na místo nebo je musím vždy vyndat a zase začekovat ? děkuju

Odpovědět
Štefan (31)
15.5.2012
18:11

AMS i MSP jsou větší jak PRG, AMS je v poho, MSP neznám. Ale letiště jsou všeobecně značená přehledně. O kufrech je tu několik komentů, stačilo hledat. Pokud máš přestup v USA, tak kufry sama odbavuješ na prvním US letišti. Po imigrační kontrole si je vyzvedneš, projdeš celnici a jdeš se odbavit na další let.

Odpovědět
Martin (4)
15.5.2012
19:17

Dobrý den,
v USA už jsem byl několikrát, nikdy žádný problém. Teď ale brácha dorostl do věku, kdy by se tam chtěl podívat taky. Já proti tomu nic nemám, dokonce nám naši zaplatí i letenku. Ale nevím, co na to budou říkat imigrační úředníci, když je bráchovi jenom 16. Musím mít nějaký papír od rodičů, že ho neunáším, nebo stačí jenom to, že máme v pasu stejné bydliště, jméno atd.?

Odpovědět
Petr Novák (2520)
16.5.2012
11:12

Ahoj Martine,
pro jistotu bude lepší, když budeš mít od rodičů napsaný papír, že oba vědí a souhlasí s vycestováním svého syna do USA a že mu budeš dělat doprovod. S největší pravděpodobností to vůbec řešit nebudou, ale případným komplikacím je lepší předcházet. :-)

Odpovědět
Filip (1)
20.5.2012
19:06

Ahoj Petře. Můj velký sen je že až vyrostu chci jet do Ameriky. Anglicky se dorozumím už teď celkem dobře. Nejspíše bych tam chtěl pracovat jako programátor (nejlépe vyvíjet hry). Máš nějaké tipy a rady jak se na to připravit už teď (studium atd.) ? Díky

Odpovědět

Ahoj,

mám takový nejspíš hodně hloupý dotaz. Ale hledala jsem všude možně a nějak se nemůžu dopátrat odpovědi. Je vůbec možné se nějakým způsobem dostat do USA za prací, aniž bych studovala VŠ nebo VOŠ? Díky předem za odpověď.

Odpovědět
Marci (161)
20.5.2012
20:12

Ahoj Evo,

ono ani to ze nekdo studuje ci vystudoval jakoukoliv skolu neni predpoklad ze muze v USA pracovat. K tomu je treba mit pracovni viza ktera se vydavaji na zaklade zadosti potencionalniho zajemce o tvou praci….a az tady ma vyznam vzdelani v jistych souvislostech. Hlavni ale je mit povoleni a to vydava USCIS.
Jedina cesta mimo tahle povoleni,jez opravdu se vydava jen malemu poctu velice kvalifikovanych a talentovanych lidi, je pak jit pres WAT. Najdi si jejich podminky treba na webu Student Agency(Au-pair pobyty ci jine sezonni prace).
Kazda jina cesta za praci nez takhle(mimo loterie na GC) je nelegalni a tedy i prace je nelegalni.

Odpovědět

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak to fuguje v USA s mobilními telefony, mám poměrně nový (rok výroby 2011) a v prodejně mi řekli, že mi tento mob.tel. nebude v USA chodit, že si musím koupit jiný. Nechce se mi investovat do dalšího mobilu ..

Odpovědět
Štefan (31)
26.5.2012
23:36

V USA mají jinou frekvenci. Evropa má 900/1800MHz a USA 1900 MHz. Pokud má tvůj mobil všechny tři (triband) je to v pohodě.

Odpovědět
Kamka (18)
27.5.2012
22:52

Muzete mi prosim poradit prosim ktere cestovni pojisteni je nejvyhodnejsi pro zubni osetreni? Jsem tu uz delsi dobu a ted mam problemy.Zubni osetreni v podobe korunek je tu hodne drahy a jja bohuzel budu mit vic jak dva. Dekuji moc za odpoved.

Odpovědět
Štefan (31)
28.5.2012
21:52

Cestovní pojištění je jen na akutní zákroky. A zuby jsou u některých dokonce braný zvlášť. Když známému ve Státech řekli, kolik ho budou stát nové zuby, tak tu sumu vybral koupil letenky a vzal manželku na měsíční dovolenou do ČR. Tady si nechal zuby udělat a letěl domů. Odpočatý a s novými zuby.

Z toho co píšeš, tipuji, že cesta do ČR by ti pokazila další pobyt ve Státech.

Odpovědět
Alex (5)
1.6.2012
4:13

Ahoj
Já jsem se vrátil teď New Yorku po 14 dnech a musím říct, že jsem nenarazil na jediný problém… Po příletu na JFK celkem rychle odbavení, imigrační byl zamračený černoch ale trpělivý a v pohodě (otázka jen jak dlouho se chystám zdržet).. V samotném NY jsou lidi velmi příjemní, nic pro ně není problém a se vším ochotně pomůžou a poradí.. Subway je ze začátku docela těžké ale po nějaké době se jde orientovat už bez větších problémů… Pokud to vyjde poletím příští rok zase na o něco delší dobu:))

Alex

Odpovědět

Ahoj,
zajímá mě jaká je možnost získat pracovní vízum s titulem Ing. Co jsem si prošel materiály tak nic moc. Pak by mě zajímalo jak se tam dostat za prací alespoň na rok a pracovat legálně. V příspěvcích byl au-pair atd. Work and travel určitě nechci. A poslední dotaz je zda imigrační pohovor budu absolvovat pouze při vstupu do USA v Detroitu nebo i pokud se poletím podívat třeba z Detroitu do New Yorku.

Odpovědět
Štefan (31)
7.6.2012
19:17

MC –
Pohovor budeš absolvovat tam, kde poprvé vstoupíš na území USA.
Je úplně jedno, jaký máš titul. Buď máš šanci jako student (ale to už asi nejsi) na WaT nebo au-pair anebo jako zaměstnanec nějaké firmy. Jenže to by jsi musel danou firmu zaujmout něčím nadstandardním, aby tě chtěla, navíc ta firma by musela před úřady obhájit, že potřebuje zrovna tebe a nemá možnost dané místo obsadit američanem. To snad ve stručnosti na vysvětlenou stačí.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.