Nejčastější dotazy před cestou do USA

Chystáte se do Ameriky a je vám něco nejasné? Na této průběžně aktualizované stránce naleznete odpovědi na nejčastější dotazy před cestou do USA. Čtěte pozorně, je dost pravděpodobné, že již dotaz byl zodpovězen. A pokud ne, můžete se zeptat v diskuzi pod článkem!

Dotazy USA | © Pinchof 2.0

Přípravy a plánování cesty…

Moje dítě mladší 18 let pojede do USA jen otcem (matkou, sestrou, bratrem, příbuzným, učitelkou či známým). Musí mít s sebou mít nějaké prohlášení, že může vycestovat bez obou rodičů do zahraničí?

Určitě je lepší sepsat prohlášení, kde oba rodiče (popř. ten, co s dítětem necestuje) sepíší, že o cestě vědí a souhlasí s ní. Jak přesně má prohlášení vypadat si můžeš přečíst v tomto článku.

Ubytování v USA mi přijde velmi drahé, nemáte nějaký tip na dobré a levné ubytování?

Hostely, hotely a motely bývají v některých lokalitách skutečně dost drahé. Chceš-li ušetřit, nebo alespoň získat co nejvíc muziky za co nejméně peněz, sežeň si ubytování přes Airbnb nebo Couchsurfing. Jedná se o ubytování u soukromých osob, jenž bývá oproti hotelům levnější. Při dobrém výběru navíc můžeš získat užitečné tipy od starousedlíka!

Kdy je nejlepší jet do USA? Není tam v létě moc teplo?

Do Spojených států amerických je možné cestovat celoročně, neboť je to obrovská země. Nicméně je pravda, že pro každé období roku je vhodnější trochu jiná lokalita. Podrobného průvodce dle jednotlivých měsíců najdete v našem miniprůvodci kam jet v USA.

Formulář ESTA, Visa Waiver program…

Objednal a zaplatil jsem letenku do USA a až poté zjistil, že doba pobytu činí 92 dní a překračuje tak povolenou 90denní lhůtu. Co s tím?

Možnosti řešení jsou celkem čtyři – přebukování letenky, vycestování na vízum, krátkodobé opuštění USA či vycestování s vědomím, že povolenou délku pobytu překročíte. Více informací o všech možnostech si přečtěte v tomto článku.

Mohu do USA odjet na cestovní registraci ESTA i přesto, že mi byla v minulosti zamítnuta žádost o vízum?

Bohužel je velmi nepravděpodobné, že bude cestovní registrace schválena. V takovém případě je nutné navštívit osobně americké velvyslanectví a požádat o vízum tam.

Průběh letu, pohovor s imigračním úředníkem…

Do USA letím po trase Praha – Amsterdam – New York – Miami. Kde budu absolvovat pohovor s imigračním úředníkem? A lze to zařídit tak, že si kufry vyzvednu až v Miami?

Pohovor s imigračním úředníkem budete absolvovat v New Yorku, krátký pohovor navíc očekávejte již v Amsterdamu. V New Yorku je po absolvování pohovoru nutné kufry vyzvednout a znovu je odbavit. Více informací

Neumím moc dobře anglicky, můžu jít na pohovor k imigračnímu úředníkovi spolu s kamarádem, který anglicky mluví dobře a bude mi pokyny překládat? A co když cestuji sám a neumím anglicky?

Ano, na imigrační pohovor je možné jít v rámci skupiny – tedy společně s příbuzným, kamarádem či známým. Dokonce je možné jít na pohovor jako jedna rodina. Cestujete-li do USA sami a neumíte anglicky, nebo si v ní moc nevěříte, nechte si od někoho přeložit odpovědi na otázky, na které se úředníci zpravidla ptají. Více informací

Práce v USA

Jsem studentka, studuji na gymnáziu a chtěla bych o prázdninách pracovat v USA, resp. si zařídit pracovní vízum. Je to možné?

Vyřízení pracovního víza je extrémně náročné – finančně, časově i organizačně. Využij toho, že jsi studentka a vyraz do USA přes program Work & Travel nebo jako instruktorka na táboře. Nejprve budeš pracovat a poté můžeš strávit zhruba měsíc cestováním.

Jak to chodí v USA…

Jak je to s pitím alkoholu ve Spojených státech – mohu pít alkohol, kdy je mi 18 let? A můžu jet do Las Vegas? Mám obavy, že nebudu moct chodit přes kasína, který jsou normálně v hotelech atd.

V USA se alkohol smí pít až od 21 let, takže by ti ho v restauracích i obchodech neměli prodat. Stejně tak tě nejspíš nevpustí do barů, na některé diskotéky apod. To samé platí bohužel pro Las Vegas, neboť vstup do casina je povolen až od 21 let. A snad do všech hotelů se vchází přes casino.

Diskuze k článku (1 366 komentářů)

Avatar uživatele

@Jana:
Vše, až na tu práci, by šlo.
Pokud studuješ vysokou, tak by řešením mohlo být Work and Travel nebo Fat camp, ale jsou to jen prázdninové programy.
Pokud už nestuduješ, tak jedině hodně našetřit a vyrazit.
Zkus si to tu projít, a pak se zeptej, co konkrétně potřebuješ vědět.

Odpovědět

@Jana: Ten pul rok s vizem je OK, zlepsit anglictinu muzes take, napriklad ESL kurzy, ktere jsou zdarma. Ale na tu praci zapomen, pokud nejsi studentka a nemuzes vyuzit Work and Travel. Reseni je dostatek penez na uctu nebo stedri rodice.

Odpovědět

@Jana: Jinak pokud potrebujes ten vydelek, tak se podivej po anglicky mluvicich zemich v Evropske Unii. Splnis tim vsechny podminky, ktere jsi uvedla: jazyk, vydelek a poznat, jak se zije jinde.

Odpovědět

Mám další dotaz, žiju v Německu už 3 roky, šlo by i tady vyřídit vízum nebo si ho mám vyřídit v Česku. Nemám německou státní příslušnost. Díky

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana:
Českou ambasádu v Německu asi z logiky věci nenajdeš…jedině v ČR.
Nicméně bude je zajímat, proč chceš vízum a ne jako turista ESTU …obzvláště v tvém případě neuvidí na ČR nijak moc silné vazby, vzhledem k dosavadnímu 3letému pobytu v Německu.
Nevím nevím, já bych si jako konzul tohle dovedl spočítat proč chceš jet na delší dobu do USA.

Nezbývá ti než to co radí kluci výše…našetřit a vyrazit na ESTA…jestli ti tak moc jde o angličtinu, doporučuji Maltu nebo UK, dokud ještě není hotovej brexit.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana:
O možnosti udělat si US vízum v zahraničí už tu psala jedna holka, co byla v Británii. Prý se i ptala na tamní US ambasádě a mělo by to jít. Pak už se ale neozvala. Na psali jsme jí tu, to co tobě. Nežiješ v ČR, takže budeš těžko dokazovat vazby, aby ti věřili, že jim tam nehodláš zůstat.
Jiná holka, co se vrátila z dlouhodobého pobytu v Británii, chtěla před usazením ještě procestovat Státy, tak vyrazila na ambasádu a vízum nedostala, právě proto, že neměla dostatečné vazby na ČR. A s ohledem na pobyt v GB si mohli i myslet, že se jen hodlá přesunout jinam.
U víza se také více ptají. Mají tě tam osobně, takže je to pro jednodušší, vidí, jak reaguješ na otázky, jak pohotově odpovídáš. Dříve bylo jen vízum, takže na ambasádu museli všichni, teď je ESTA a standardnímu turistovi 90 dní stačí. Takže jsou zvědavější než dřív, co tam jedeš dělat a proč ti nestačí ty cca 3 měsíce.
Jel bych tam na ESTU na delší dovču, rozkoukal se. Na ESTA se dají i navštěvovat kratší jazykové kurzy. Na delší je třeba studijní vízum. Třeba se ti tam ani nebude líbit. Něco jiného je tam cestovat a něco jiného tam zkoušet žít. Je to jiný svět.

Odpovědět

co vízum typu H2B?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana:
Pokud si takovou práci seženeš, tak by mělo jít vyřídit. Ale nejdřív musíš mít domluvenou tu práci, pak můžeš žádat o vízum. Opačně to nejde, že bys dostala vízum a až si na místě něco hledala.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím Chcidomeriky,zajímalo by mě který američan zavedl vízovou povinnost pro vstup do ameriky(pracovní,turistické,podnikatelská víza) a tímto se i ptám od jakého roku nebylo vůbec nutné mít turistické a pracovní víza,a naopak od jakého roku je NUTNÉ i v platnosti mít do ameriky pracovní a turistické víza?. p.s. Nikde to nemohu najít.Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@JorckCherry:
Nehledal jsem, ale už za času našich prapradědů fungoval jako imigrační bod třeba Angel Island u San Francisca nebo Ellis Island u New Yorku.

Zkus kouknout sem.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: Děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím,měl bych dotaz na českou kulturu a populaci v USA neboli v kterých státech USA, bych našel české krajanské čtvrtě,památky a muzea nebo aspoň krajanské spolky a čechoameričany nebo něco co je typické české na území USA?,podle cestovatelů a jejich zážitků z USA prej existují/existovaly české čtvrtě ve West Side v Chicagu čvrť jm. Pilsen a New Yorku v Brooklynu ve čtvrti South Slope ale tam to dost vymírá. Děkuji za tipy!

Odpovědět
Avatar uživatele

@JorckCherry:
Tohle ti asi nikdo uceleně neodpoví. Těch krajanských spolků, klubů je tam mraky. Je to společné se Slováky, prostě patříme k sobě a za mořem drží stále pohromadě. Někde se prostě jen schází našinci bez nějaké organizace, někde mají vlastní kostely, někde jen české/slovenské mše. V Michiganu se pořádají i tancovačky s dechovkou. Čtvrť Pilsen v Chicagu vznikla jen proto, že většina tehdejší Prahy vyhořela a lidi se přemístili. V Cedar Rapids v Iowě je i muzeum http://www.ncsml.org/.
Projeď Google a najdeš toho spousty.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím,nedávno jsem telefonicky hovořil s českým realitním makléřem co pronajímá a prodává domy a apartmány na Floridě,a ptal jsem se ji i na info ohledně práce,ssn,i americkýho řidičáku i co se týče ilegálního pobytu v USA tak mi do telefonu mi řekla že kdo je min. 10let v USA ilegálně a nechytí ho imigrační ani státní nebo dopravní policie,má tímto automaticky nárok na zelenou kartu,je to pravda?

Odpovědět
Avatar uživatele

@JorckCherry:
Pokud jsi v USA ilegálne a chytí tě, tak pomažeš domů. K tomu soud vězení, vyhoštění a vše, další co k tomu patří.
Kdysi se dalo získat @SSN, něco jako naše RČ, i jako turista. To se ale zrušilo, cca někdo před 2001, to už to nešlo ani v Chicagu, kde se vydávalo nejdéle. Kdo měl SSN, mohl legálně platil daně i přesto, že byl v USA načerno. Pokud takový ilegál platil daně 10 let, mohl pak přijít na úřady a požádat o legalizaci. Jestli se tak skutečně dala získat GC, nevím, mám to jen z doslechu. Neznám nikoho, kdo by to podnikl.
SSN se dá získat i teď, ale není to tak snadné, jako kdysi a má jen omezené použití.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: Jestě dotaz, je pravda když budu v US ilegálně cca 5let,ikdyž nemám americký řidičák ale propadlej evropskej řidičák,ale budu itak jezdit autem a tímto se mi stane dost vážná autonehoda s akutně těžkým zraněním,nahlasí mě americká nemocnice imigračnímu orgánu ikdyž budu mít na zaplacení výloh za zdravotní péči děkuji. P.S. Prosim jeste o odpoved kterou jsem vlozil do sekce “stát Florida”

Odpovědět
Avatar uživatele

@JorckCherry:
Nemocnice nic hlásit nebude, ta bude mít jen starost o to, abys jim zaplatil ty nebo nějaká pojišťovna.
Tohle bude řešit policie. Pak záleží na spoustě faktorů. Může to být od pokuty za řízení bez ŘP, přes soud za případné zranění další osoby nebo způsobení škody někomu dalšímu, až po to případné nahlášení. Tyhle postupy neznám. Ale kdysi si “místní” věci řešili na místě a výš hlásili jen porušení státních/federálních zákonů. Po 9/11 se ale dost změnilo.

Odpovědět

@JorckCherry: Jakakoliv nehoda se zranenim se musi hlasit. Tudiz nebudes zajimat nemocnici, ale policii. Chapu, ze s tou castkou na uhradu lecebnych vyloh a skody to myslis “dejme tomu, ze mam”, ale realne to prilis neni. Oprava auta dle stari a poskozeni od 1000 USD (poskozeny mensi plastovy dil nebo maly kovovy dil a lak) az po total = vypocitana cena dle ceny obvykle pro dane auto, stari, opotrebeni… Bude to tedy v radech desetitisicu USD. Nahrada skody na silnici a jejim prislusenstvi (svodila,…). Lecebne vylohy tve, pokud te odvezou do nemocnice = miliony Kc. Lecebne vylohy osadky druheho auta = miliony Kc. Nahrada skody osadce druheho auta = desetitisice USD. Naklady na pravnika = tisice USD. :o)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mesi: Děkuji za odpoveď,otázku jsem položil z důvodů,protože existují důkazy že na Floridě,žijí stovky ilegálních čechů a slováků a někteří ochotně jezdí na evropské(propadlé) řidičské průkazy,tak jsem jen chtěl vědet jaké by asi byly následky kdyby se náhodou něco takové opravdu stalo. Děkuji teď to vím!

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím,měl bych několik dotazů ohledně amerických zákonů to jaké jsou zhruba pokuty v USA za opalovaní bez plavek,podnapilost a pití alkoholu na veřejnosti,řízení pod vlivem alkoholu a Nedodržování nočního klidu mezi 22.00 a 6.00 hodinou? Děkuji moc.

Odpovědět

@JorckCherry: To je hodne ruzne mesto od mesta. Pokuty jsou od nejakych 30 USD za spatne parkovani az po tisice. Zalezi na prestupku, recidive, okolnostech. Napriklad prekroceni rychlosti: bere se v uvahu, jestli ridis soukrome vozidlo nebo commercial vehicle, dale o kolik prekrocis (zavazny prestupek je pres 20 mph nebo 15 mph s commercial), pak jestli jedes sam nebo s nekym (nedej boze, vezes dite). Prekroceni cca kolem tech 15 mph muze byt kolem 200, 250 USD plus zvyseni povinneho ruceni (nebo poplatek za traffic school cca 85 USD). Odboceni do zakazu muze byt klidne i 400 USD, nezastaveni vozidla pri odbocovani vpravo na cervenou (lze, ale musis zastavit) jsem videl 600 USD (to mi prijde jako ulet). Znam i pripad, kdy pokuta cinila 70 000 USD. Diky tomu, ze ,na rozdil od CR, netresta nejtezsi prestupek, pokud jich spachas vic najednou, ale pokuta se scita za vsechny pretupky. Pri necem vetsim, jako byl treba ten predchozi pripad (propadla registrace + suspendovany ridicak + pokus ujet policii) jdes automaticky do vezeni. Kauce byva 10 %. Nasleduje soud. Mimochodem, 70 000 USD je uz pomerne slusna rocni mzda.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mesi: Děkuji,je pravda že když řidič-turista v amoku slovně nebo mirně fyzicky napadne šerifa nebo i policistu jde automaticky do vězení nebo je tam jen vysoká pokuta?

Odpovědět
Avatar uživatele

@JorckCherry:
Očividně se chystáš v USA usadit a už řešíš, že se ožeřeš jak dobytek, budeš se opalovat nahej a zmlátíš šerifa?
Být tebou zůstaň raději v ČR, bez urážky :D

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lukáš: To neni muj pripad,jen se ptam na informace ktere moc docist nejdou …treba ma nekdo zkusenost.

Odpovědět
Avatar uživatele

@JorckCherry:
Jak psal Mesi, je to hodně individuální. Vždy je to samozřejmě podle zákona odpovídajícího provinění. Něco se řeší podle místní, něco podle státní nebo federálních. Známého, co tam byl načerno kdysi chytli pod vlivem, dostal kauci 400,- USD a u soudu pak nějakou pokutu. Za několik let ho chytili opět, kauce byla tentokrát 4.000,-, bylo to podruhé a byl cizinec, tak aby ho nenapadlo vyhnout se soudu. K tomu se klepal, že pomaže na imigrační, ale místní šerif mu řekl, že ho chytli oni a taky si to s ním vyřeší, že nemají důvod volat nikam jinam. Ale oboje bylo před 9/11. Jak by to bylo dnes nevím. Jiného známého, Američana, chytli pod vlivem a u soudu vyfasoval, zákaz řízení, veřejně prospěšné práce (sbíral bordel kolem silnice) a musel chodil na sezení alkoholiků, plus na testy, že nepije.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: Děkuji za info.

Odpovědět

@JorckCherry: @Franta: Je jedno, jestli jsi nebo nejsi turista. Pokud na*er*s serifa nebo policistu, tak se nebude ptat, jestli jsi mistni nebo z Horni Dolni. Ale jestli to vyresi pokutou nebo te vezme s sebou, to zalezi na povaze prestupku atd, jak psal Franta. Jeste doplnim k tomu alkoholu za volantem, krome toho, co vypsal Franta, tak je tam i “brigada” v marnici. Coz vlastne pro tebe neni trest :o)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mesi: JJ mesi o te marnici vim ta je tam dost bezna mezi tresty za poruseni zakona,otazku jsem polozil jen z duvodu ze ne kazdej /turista/ se bude chovat 100% podle zakonu USA, a dodrzovat nocni klid a nepit alkohol na verejnosti nebo nedelat vandalismus(rvacky,kradeze,koupani bez plavek,urazet obyvatele a turisty aj.) zase sem o neco moudrejsi!

Odpovědět

@JorckCherry: Neboj, dostane se ti upozorneni – a nejen od policie. Ze delas neco nezakonneho te upozorni i mnoho lidi kolem tebe. K porusovani predpisu nejsou lhostejni, pokud nejsi v nejake “spatne” ctvrti. Nocni klid = telefonat od sousedu lendlordovi (ten, co se stara o bytovy komplex), pokud to pokracuje, tak nasleduje telefonat na policii. Pokud nebydlis v komplexu nebo delas bordel nekde na verejnosti, jde telefonat rovnou na policii. Alkohol na verejnosti = pokud nevis a jako Cech jsi zvykly se napit kdekoliv, v USA te upozorni kolemjdouci. Prevazne divnymi pohledy, sem tam nekdo ti to rekne. Pokud budes viditelne opily, do par minut u tebe zastavi cernobile auto se stovkami blikajicich LEDek. Vandalismus = do par minut prijede to same auto (tentokrat prijedou minimalne dve). Rvacky = to same co vandalismus. Kradez = To same, jen ty auta budou minimalne 3. Pokud dostanou hlaseni, ze mas zbran, sjedou se z sirokeho okoli a jsi v h*jz*u. Koupani bez plavek = tady jsi celkem bez sance to porusit, protoze takovych mist jako “v lomu za vesnici mezi keri” v USA zas tak moc neni, aby tam nebyly davy lidi. Pokud se preci jen svleknes, prijde na tebe plavcik. Muzes hledat plaze “clothing optional”. Ohled na to, ze jsi turista budou mozna trochu brat pri tom piti na verejnosti, zalezi na konkretnim policistovi. Moc bych na to nespolehal. V kontaktu s policii hodne pomaha vzhled, pokud vypadas slusne, pristupuji k tobe s vetsi duverou. Kdyz turista prijde s nejakym dotazem, ochotne pomahaji.

Odpovědět

@JorckCherry: Za ruseni nocniho klidu ti pokuta, pokud nedelas opradu brajgl, nehrozi. Policie prijede, oznami, ze jsou tu na zaklade telefonatu, pozadaji o klid. Staci byt slusny, rict treba, ze se slavi narozeniny atd a slibit, ze bude klid a on zas odjede.

Odpovědět

Zdravím,letím za dcerou do USA a ráda bych jí napekla,ale je pro mne lepší těsta na cukroví si udělat doma. Myslite,že to bude problém? Složení těsta bych napsala a přiložila k těstům.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Iva:
Jako nacpat kufr těstem a letět? To asi nevyjde. Málo kdo bude chtít zkoumat jestli je to těsto, modelína nebo plastická trhavina.
Ať se dcera pouhlédne/poptá po okolí, co vše je schopná ve Státech sehnat a ty to udělej až u ní.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj chcidoameriky, nemáte někdo zkušenosti nebo poradit s převozem psa(2letý mops) na dovolenou do USA? Jak to chodí a kolik to stojí? Díky moc!

Odpovědět
Avatar uživatele

@JorckCherry:
http://www.cestovanisepsem.cz/amerika/usa
https://www.svscr.cz/cestovani-se-zviraty-v-zajmovem-chovu/

Cena záleží na letecké společnosti, někde to mají jako nadměrné zavazadlo, někde za +/- 50,-Eur

Odpovědět

@JorckCherry: @Franta: Existuje i moznost vzit si sve zvize (umysle nepisi pouze psa) primo na palubu. Nevim, jestli to umoznuji vsechny spolecnosti a jestli to lze i na mezinarodni lety. Funguje to na lekarske doporuceni, ze mas zvire jako “lecebnou” pomucku, hlavne pri psychickych problemech.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mesi:
Jj, tohle je možné. Také prý +/- platí: malý pes = kabinové zavazadlo, velký pes = odbavené zavazadlo.
Přesné podmínky si musí zjistit u letecké společnosti.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím chcidoameriky čtu Praktické informace na webu amerika.cz a mám dotaz můžete mi vysvětlit proč se v americe dělá takový humbuk co se týče plavek a nudismu např. Při koupání je nutné, abyste měli plavky(jde to pochopit no),Pláže – Nudismus je v USA zakázán na všech veřejných plážích, a to včetně nošení plavek „nahoře bez“. Toto nařízení se vztahuje i na malé děti. I malí caparti proto musejí mít plavky! Na plážích se převlékáme v autě, na toaletách nebo ve vyhrazených místnostech. Převlékání mezi lidmi vzbuzuje pohoršení a může skončit i přivoláním policisty, zvlášť když jsou v okolí důchodci nebo rodiče s malými dětmi. A dámy, pozor! Jen málokdo si dovolí mít plavky typu „tanga“ – budete-li chtít být v klidu, raději zvolte klasiku. A ktomu chuťovka muž pokud nosí na pláži /klasické/ plavky je považován za divného i za homosexuála,proto se raději doporučuje nosit plavky ve stylu kraťasů! Fakt divné byl jsem na Bahamách,Tahiti,Elba .. a nikde takový pravidla nejsou aby turista nemohl se koupat nahej nebo opalovat se bez …funguji snad tyto tvrdé pravidla na všech plážích v USA ( Kalifornie,Florida,Hawaii…) děkuji.✌

Odpovědět
Avatar uživatele

Měl bych ještě menší dotaz a rád bych znal odpověd na webu rudolffreisen.cz v sekci Florida – průvodce, dovolená, zájezdy jsou praktické informace a je tam napsáno – Za cizí ženu v restauraci se neplatí. Pozor na sexuální obtěžování – může za něj být považováno téměř cokoli – co je a není sexuální obtěžování posuzuje každý individuálně. Je běžné že žena upozorní na to, že se ji nějaké chování nelíbí – respektujte to. Trochu divné na ameriku.

Odpovědět
Avatar uživatele

@JorckCherry:
Jiný kraj jiný mrav. Moderní, sebevědomou ženu urazí i podržení/otevření dveří.

To samé ty pláže. V USA se natočí nejvíc porna, ale místní ctihodní občané dohlíží na morálku všude. Ono je dobré být opatrný na pláži i s foťákam.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: No svata pravda,dost jsem byl zaskočen případá mi to jako ty zákony po americkém stylu,tolik zakázu a zákonů snad nemají ani v Saudské Arábii a Severní Koreji to co v USA ale to sexuální obtěžování cizí ženy a za cizí ženu v restauraci se neplatí mé úplně dostalo. diky za odpovědi!

Odpovědět

@JorckCherry: Jiny kraj, jiny mrav. V CR take neuvidis nahace na bezne plazi a s tim nahore bez proste plati ten jiny kraj. S tim prevlekanim to neni tak horke. Tanga nejsou nijak vyjimecna, kdo se na to citi, tak je proste nosi. Klasicke plavky (zde tzv. Speedo) jsou tu brany jako plavky na kondicni, zavodni plavani. Na plazi je clovek prirovnavan k Francouzovi (mysleno hanlive), lidove receno pusobi jako ze 4% mensiny. A ano, tito lide zde tyto plavky nosi. Prirovnal bych to asi k tomu, jak Cesi koukaji na muze, kteri chodi na verejnosti v tilku. A s temi detmi, to je pravda, na deti jsou tu az prehnane haklivi. Podle mne je to hlavni pricina toho, ze 25lety American je stale jeste dite a strci ho do kapsy 19lety Evropan nebo Asiat. Tot ke Kalifornii. K tomu druhemu dotazu ohledne sexualniho obtezovani… Kdyz narazis na kravu, tak se ti to stat muze. Normalni zenska to resit nebude a vetsina bude polichocena stejne jako v Evrope. Ale vzhledem k tomu, ze ta jedna krava ti muze zavarit, tak je to vic videt.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mesi: No pravě sexualni obtezovani me dost zaskocilo hold 100lidi a 100povah,a ja myslel že je to brano i tak že Američané jsou národ imigrantů a desítek národností která si drží tu etnickou nebo rasovou etiketu nebo i ta mentalita toho daného původu,zatím jsem se stímto nesetkal. Děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mesi: hlavni pricina toho, ze 25lety American je stale jeste dite a strci ho do kapsy 19lety Evropan nebo Asiat. Opravdu jo ?

Odpovědět

@JorckCherry: To jsem nemyslel jen ohledne nahoty atd. Jsou az prehnane starostlivi o deti. Deti jsou vsude na prvnim miste a prijde mi to, ze je az izoluji od skutecneho sveta. Pak najednou vstoupi do sveta dospelych a divi se, ze nemaji vse, o co si reknou. 25leteho Americana bych klidne prirovnal k 18letemu Cechovi. Myslim tim faze dospelosti, sobestacnosti, … Jeden priklad, ktery se sice nevaze 100% k tomuto tematu, ale ukazuje, jak to v mych ocich prehaneji: Kdo nebydli v dome, bydli vetsinou v komunite. Komunita je neco jako ceske sidliste, jen domy jsou mnohem bliz k sobe, jsou tam vetsinou bazeny, posilovny, sauny, atd. A je to casto oplocene. V jedne takove komunite si obyvatele jednoho townhome (neco jako v CR radovka) stezuje spravci (ano, spravci, American neprijde za vami, kdyz ma nejaky problem, ale bude to resit pres spravce, zatimco se s vami s usmevem bavi), ze vase deti pobihaji po komunite a na to oni nejsou zvykli. Mily spravce tedy jde za vami a pretlumoci to. Ze by vase deti nemeli delat ramus a pobihat. Logicky se ptate proc? Protoze to pro ty deti neni bezpecne!!! Muzou upadnout, odrit si koleno a kdo vi co. Nikde se nedozvite, jestli jim vadi hluk nebo nebo nevim co. Proste to svedou na bezpecnost. Dalsi priklad. Na dalnici dojde k nehode se zranenimi a ve stejny cas na nejake bezejmenne krizovatce se srazi skolni autobus s malym fiatkem. V radiu v ramci dopravnich informaci vam reknou to te velke nehode, ale pak uz se budou stourat kdo vi jak dlouho v tech pomackanych naraznicich, protoze to byl skolni autobus, umite si predstavit tu tragedii, kdyby se nejakemu diteti neco stalo? Nic se nestalo vubec nikomu, ale mohlo :o))) A takhle je to tady ohledne deti. Napriklad fotbaliste do 12 let nesmi hlavickovat. A sexual offendr muze byt kazdy, do se vam na dite diva dele nez par vterin. Ja vyrostl bez telefonu, rodice netusili, kde jsem mezi koncem skoly a uplnou tmou. Nikdy jsem nemel na kole helmu, nikdy jsem nemel chranice. Ano, lezl jsem po stromech, koupal se ve spinavem rybniku, padal, boural, byl jsem odreny, ale stale ziju, sakra, jak to? No a mam skolu zivota. Ale dnes je jina doba a ja to nechci kritizovat, dnesni generace to jiste vidi jinak nez ja a moje deti mne treba budou mit za rebela. To se deje po celem svete, pouze jsem chtel vypichnout ten rozdil v izolaci deti tady od dospeleho sveta.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mesi: Děkuji,myslím že za následek této americké výchovy oproti evropské bude i to že většina amerických rodin mají vyšší i náboženskou i etnickou etiketu oproti evropě proto už i veřím že jsou rozdíly mezi evropskými a americkými dětmi a jejich vývinu od dětství do dospělosti. Děkuji zase jsem o něco chytřejší.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mesi + JorckCherry:
To není jen americká výchova, tohle je už i u nás. Děti se nechávají “zrát” sami, aby tak získali svou osobnost. To, že je ale kolikrát lepší pohlavek, už je špatný názor.
Známá byla v kavárně na Národní třídě. Klidná tichá kavárna na relax. Dorazili dvě paničky s dětmi, rázem to tam bylo jak na pískovišti, děti zrušili kavárenskou atmosféru a milé mamky se ještě urazili, když je známá požádala o trochu zklidnění. Za špatnou byla samozřejmě ona.
Kamarádova mamka (žijí v USA) dělá prodavačku v potravinách. Malý klučina (asi úmyslně) vytáhl spodní plechovku z naaranžované pyramidy, která se následně zřítila. Za starých dobrých časů, by mladej vyfasoval pohlavek a máme by se snažila pyramidu opravit. Tahle jen odkopla plechovky, co měla v cestě a pokračovala v nákupu. Když jí kamarádova mamka upozornila, že její syn způsobil škodu, tak jen odsekla, ať se stará o své děti. Tak aspoň hodila zlý pohled na mladého. Výsledkem byl pohovor u šéfa ohledně chování k zákazníkům. Ale mladý se prý od té doby nehne od mámy a nedovolí si sáhnout na nic v tom obchodě.
Některé věci jsou v rámci jakési korektnosti jinak, než by být měli.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: Ano ano To, že je ale kolikrát lepší pohlavek, už je špatný názor,ale někdy ten pohlavek nebo sem tam proplesknout zleva zprava neuškodí,to by mě teda zajímalo jestli američtí rodiče sem tam proplesknou i své americké děti,ví vůbec co to je pohlavek/výchovná facka?,např. v UK vím že je pohlavek anebo výchovná facka je něco nemorálního a  nepřípustného! Děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@JorckCherry: Ale moc se mi libí že Americká mládež má v něčem útrum co se týče návykových látek než tady v ČR – Alkohol a drogy

Mezi námi a USA je v legislativě dost podstatný rozdíl. Jakmile u nás dovršíme 18 let, v restauraci i baru si můžeme s klidem pochutnat na jakémkoli druhu alkoholu. V Americe se k alkoholickým nápojům dostanou mladí lidé legálně až od 21 let. Toto nařízení ale bohužel nutí mladé lidi hledat jiné alternativy a formy zábavy. Proto se nelze divit, že právě američtí teenageři mají velmi blízko k marihuaně, kterou užívá řada z nich. Jakmile ovšem dosáhnout 21 let, vyměnit marihuanu právě za alkohol.

Pokud vy sami chodíte v České republice do baru a navštívíte Ameriku, raději se o této zkušenosti příliš nedělte. Američané totiž považují bar za podnik, do něhož chodí ti nejhorší lidi v okolí. Pro ně je to něco špinavého, co si slušný člověk může odpustit. A pozor, pokud jedete do Ameriky jako výměnný student, požívání alkoholu máte přísně zakázáno nejen od organizace, s níž do ciziny jedete, ale i zákonem Spojených států. Pokud by vás s alkoholem přistihli, pošlou vás bez pardonu zpět do rodné domoviny.

Co se týče kouření cigaret, ani to není v Americe (na rozdíl od let dřívějších) příliš populární. Třeba v Kalifornii je zakázáno kouřit na veřejných prostorách, po ulicích je možno vidět reklamy, jak je „cool“ nekouřit a cigarety (potažmo jejich prodej) je zde striktně hlídán. Americká vláda se hodně snaží alkohol a cigarety omezovat tak, aby se dehet nedostal do dětských plic.

Odpovědět
Avatar uživatele

@JorckCherry:
“Řezat” vlastní děti je cesta k problémům minimálně se sociálkou.

Odpovědět

@JorckCherry: @Franta: Navic se rady deti ptali ucitelky ve skole.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: Hezký komentář. :-)

Odpovědět

Dobrý den,
mnželky strejda žije v usa má tam svou firmu. Chci se ho zeptat jestli by mě zaměstnal. Co by to pro něj znamenalo? Šlo by to vůbec? Staví tam domy. Teď hodně zaměstnává mexičany asi něco jako u nás UK. Když by mě zaměstnal mohl bych tam být s manželkou a dětmi? Děti 6let a 1,5 roku a chtěl bych aby tam chodili do školy. Spíš bych se už domů vrátit nechtěl. Je nějaká možnost jak tam zůstat na trvalo? Máme šanci získat zelenou kartu? Děkuji

Odpovědět

@Luda: Firma musi pro tebe zazadat o pracovni vizum. Jsou ruzne druhy, kdy manzelka nesmi pracovat nebo muze atd. Pri takove zadosti firma zarizuje dependent vizum i pro nejblizsi rodinu. Samozrejme to s ni musi byt predem domluveno. Deti tim padem samozrejme mohou do skolky/skoly. A ted k tobe… poloz si otazku, jestli jsi odbornik v danem oboru, jestli ta firma nemuze to misto obsadit Americanem nebo residentem. Pro firmu to znamena urady, papirovani, pravniky. Sance je, ale je velmi mala a zacina to uz u toho, jestli manzelka strejdy tohle vsechno (neni to zrovna jednoduche) bude chtit podstoupit, jestli bude chtit platit pravnika, atd. A k poslednimu dotazu… Ano, takova moznost existuje, pokud firma po urcite dobe pro daneho zamestnance zazada o zelenou kartu. No, a nevidim prilis realne, ze by tohle proslo ve stavebni firme, pokud bys tam nebyl manazer nebo nejaky odbornik pres techniku nebo buh vi co.
Pises, spis bych se uz vratit nechtel… takhle to nefunguje.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Luda:
Na něco podobného už se ptala Valina. Odpovědi jsou pod jejím příspěvkem.

Pro všechny další zájemce o práci:
Na pracovní povolení se tu ptá spousta lidí, odpovědi tu k tomu jsou. Nebuďte líní si projít zdejší články a diskuse. Odpovědi tam najdete. Chcete do USA, ale nejste ochotni hledat informace, radši se rovnou zeptáte. Pro úspěch v USA musíte být samostatní, tam vám nikdo nepomůže. Buď se dokážete uchytit nebo vás to tam sežvýká a vyplivne.
Doporučuji (jako vždy) příběh Veržány. Začátek měli možná jednodušší, protože o jejího přítele projevili zájem v NASA, pak ale kontrakt skončil a dál už museli o svou šanci bojovat sami.
Šance dostal se do USA jsou, ale nestačí jen chtít a čekat, že to někdo vymyslí za vás a poradí vám, chce to se snažit.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: Hezky napsáno,pokud ale stále někdo touží tak moc po AMERICE tak je tu jiná možnost,pokud se zájemce nedostane za novým životem do USA tzv. Severní Amerika,tak pak lidi zkuste Jižní Ameriku ( Brazilie,Argentina) sice to není jako v USA ale aspoň něco …✌✊

Odpovědět
Avatar uživatele

@JorckCherry:
Ona ta Jižní Amerika asi nebude tak lákavá. To spíš Kanada nebo Austrálie. Podmínky mají také přísné, ale prý je celkově snadnější se tam dostat. Jen v Kanadě je v zimě sakra kosa a Austrálie je daleko předaleko.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: Souhlasím ikdyž ne každej asi bude 100% ochotnej se učit portugalsky nebo španělsky ta Jižní Amerika byla jen nabídka pro ty co pořád touží dobít Ameriku. Podmínky mají také přísné taky stejné jako USA,Kanada Austrálie✌

Odpovědět

Dobrý den, chci se zeptat. Má ESTA je platná. V létě jsem byla v Americe od 13.7. 2017 a 20.8.2017 byl můj let. Kvůli posunu času jsem do Prahy přiletěla 21.8.2017. Chci letět zase. V pase mám jen jedno razítko, které jsem dostala při vstupu. Když jsem odlétala žádné mi nedali. K razítku, co v pase mám připsali, že mohu zůstat do 10.10.2017. Kdy mohu letět o USA? A na jak dlouho konkrétně. Moc prosím o radu. Nebo kde zjistím přesné informace? Jana

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana:
Kdy a s kým jsi odletěla vědí od letecké společnosti. A nejspíš ti i scanovali pas před bezpečnostní prohlídkou.
Letět můžeš klidně hned. Byla to krátká návštěva. U delších pobytů se doporučuje dělat dlouhé přestávky. Pobyt na ESTA je standardně na max 90 dní.
Platnost si ověříš na ofiko stránkách. Ale není důvod, proč by ti to rušili.

Odpovědět

Dobrý den, v lednu chci letět na 3 měsíce na Floridu, ale je mi 19, bude nějaký problém na letišti? V ČR jsem sice zletilá, ale USA ještě ne, tak mě zajímá jestli bych vůbec mohla letět sama, děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Denisa:
Sama letět můžeš, to problém není. Pro jistotu bych měl souhlas rodičů. Dost možná nebude potřeba, ale lepší mít a nepotřebovat, než nemít a potřebovat. Plnoletá jsi ve většině amerických států od 18 let.
Počítej ale s určitými “komplikacemi”.
Při rezervaci ubytování si ověř, jaký má hotel věkový limit. Většinou neubytují nikoho pod 18 let (plnoletost) , ale dost hotelů má limit 21, někde i 25. Jak je to u Airbnb, nevím.
Půjčení auta je na tom podobně. Někde půjčí od 18, většinou ale až od 21. Většina půjčoven má navíc poplatek (+/- 25,-USD, jak kde, někde 15, někde 35) za mladého řidiče do 25. Také mají omezený výběr tříd. Mladým nepůjčují sportovní a drahé vozy. Takže žádný Mustang, ale spíš Aveo.
A to nejlepší na konec. Jak jistě víš, tak alkohol je v USA povolený od 21 let. Takže tě nepustí nikam, kde ho podávají. Zapomeň na kluby, bary, párty…

Odpovědět

@Franta : Děkuji za odpověď, ještě bych se chtěla zeptat, pokud bych chtěla letět na 3 měsíce, budu mít nějaké potíže při pohovoru s imigračním úředníkem? Například že to bude podezřelé že letím na tak dlouho a podobně, je to důvod se něčeho obávat?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Denisa:
Je možné, že budou mít více otázek ohledně pobytu a jeho zajištění. Přece jen 3 měsíce v USA něco stojí a v tvém věku asi nebudeš mít vlastní velké úspory. Tak je možné, že se budou ptát na finance. Případně i na volno ve škole/práci.

Odpovědět

Mam otazku ohladne poradia Diversity Visa. Nejak mi to nie je jasne. Co pre mna znamena, ked momentalne je na bulletine pre december cislo 6000 a moje poradove cislo je 25000? Znamena to, ze je tam moznost ze kym pride rad na mna, viza uz budu rozdane?

Odpovědět

Dobrý den,prosím o váš názor. V květnu máme letět na Floridu,majitel domu,který budeme mít pronajatý, vidí problém v našich pasech. Máme v nich nalepená víza z Egypta-3 roky po sobě. Radil nám pasy si vyměnit, ačkoli mají platnost do r. 2025.Mě to přijde absurdní,ale nechci nic podcenit. Myslíte si,že jeho pochyby jsou oprávněné? Popř. má někdo podobnou zkušenost? Děkuji za odpověď a velmi přínosný web.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana T.:
Jak ví majitel domu, co máte v pasech? Do toho mu nic není.

Egypt asi není úplně bezpečná země, ale není důvod mít problémy kvůli jeho návštěvě. Jezdí se tam běžně na dovolenou, stejně jako do USA. “Index” se týkal Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, v případě návštěvy těchto zemí se nedalo žádat o ESTA a muselo se na ambasádu pro vízum. Nevím, zda toto opatření stále platí.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana T.:
Já měl v pase jediné jiné razítko a to také právě z Egypta…ten na žádném seznamu zakázaných zemí nebyl a není, takže žádný strach, to jsou jenom zbytečné obavy toho majitele.
Mohu se zeptat jak se to dozvěděl? To chtěl poslat ofocené vaše cestovní doklady dopředu??

Odpovědět

@Lukáš:
Děkuji za vaši rychlou odpověď. S majitelem pronajaté nemovitosti jsme měli schůzku tady v Čechách (sám je Čech). Toto doporučení nám dal poté,co jsme se o cestách do Egypta bavili. Přijde mi to nesmyslné,ale jak říkám,nerada bych měla nepříjemnosti už na letišti.

Odpovědět

Dobrý den,prosím o váš názor. V květnu máme letět na Floridu,majitel domu,který budeme mít pronajatý, vidí problém v našich pasech. Máme v nich nalepená víza z Egypta-3 roky po sobě. Radil nám pasy si vyměnit, ačkoli mají platnost do r. 2025.Mě to přijde absurdní,ale nechci nic podcenit. Myslíte si,že jeho pochyby jsou oprávněné? Popř. má někdo podobnou zkušenost? Děkuji za odpověď a velmi přínosný web.@Franta:

Děkuji za Váši reakci. Asi jsem se špatně vyjádřila, s majitelem jsme se bavili o návštěvách Egypta, na to konto vyslovil domněnku,že by mohl být problem na letišti,když úředníci uvidí egyptska víza.

Odpovědět

Ahoj všem! V USA jsem byl letos dvakrát přičemž mám v pase egyptská víza a pět razítek ze vstupu do Turecka, což by pro ně mohla být také “zajímavá” země. Problém nebyl a neměl jsem ani pocit, že by úředník nějak aktivně listoval v pase a hledal nějaká jiná víza. To je moje zkušenost, má někdo jinou? Honza

Odpovědět
Avatar uživatele

zdravim, jsem student a za necely mesic mam jit na tezky operační zakrok, nebudu pak moc nikam par let cestovat a rekl jsem si ze bych chtel poznat Ameriku. Mohu si jen tak na last minute zakoupit týdenní zajezd a cestovat do ameriky jen s pasem, nebo k tomu potrebuji nejake dalsi papíry?

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím mám bratra který je občanem USA. Co vše potřebují abych mohl odcestovat za ním popřípadě pracovat na delší dobu nebo zůstat. je potřeba v snadnějším případě vyřídit vše tady v Česku nebo co vše potřebují a co vše potřeba udělat ze strany bratra v USA budu to mít snadnější když on tam je děkuji za info.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Pavel:
Odcestovat na dovolenou můžeš na ESTA (max 90 dní v kuse) nebo turistické vízum B-2 (max 6 měsíců), ale to ti neumožňuje pracovat tam.
Pokud bys tam chtěl být déle nebo pracovat, budeš potřebovat povolení. To jen tak nezískáš. Je to tu probíráno několikrát, projdi si web.
Ideální, ale zdlouhavé (několik let), by bylo, aby se bratr začal angažovat a zažádal pro tebe o GC. Něco podobného jsem už psal tady Honzovi. Ty budeš spadat pod Other relative of a U.S. citizen or relative of a lawful permanent resident under the -> Family member of a U.S. citizen – Brother or sister of a U.S. citizen who is at least 21 years old. A než se to povede, tak budeš čekat v ČR, případně tam budeš moct jet na dovču.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím, prosím obecně o dojem zkušených cestovatelů – jak američané reagují na turisty s horší schopností se domluvit, resp. ty, kteří nevládnou úplně výbornou angličtinou (restaurace, markety, hotely)? Nemám často dobré zkušenosti – např. z Británie. Díky T.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tomáš R.:
Většinou stačí poprosit, zda by dotyčný mohl mluvit pomaleji, že tvá angličtina není nejlepší. Se špatnou angličtinou si hlavu nelam. Nikdy jsem se v USA nesetkat s negativní reakcí.
Teď naposledy jsem byl v LA a na jedné benzince (někde u East LA a Montebelo) všichni, včetně zákazníků mluvili jen španělsky. Takže jsem tam byl za exota, tak jako tak.

Odpovědět

@Tomáš R.: Uplne opacne nez Cesi :o) Cizi jazyky jsou tu tak bezne, ze se nikdo nepozastavi, casto se zeptaji, jakym jazykem se to bavite. V restauracich atd jsou na to take zvykli, takze staci pozadat o zopakovani.

Odpovědět

Zdravím, chtěl bych se Vás moc zeptat na věc ohledně ESTY. V minulosti jsem měl podmínku (trest. čin za poničení věci. částka byla 5000kč. Je to cca 5 let zpátky. Takže otázka je, jestli by tento problém mohl ohrozit mojí žádost o ESTU. ¨
Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Dominik:
Stačí se zeptat jednou ;-)

Tebe se týká otázka způsobilosti č.2
Byli jste někdy zatčeni či usvědčeni z trestného činu, který měl za následek závažné škody na majetku nebo vážnou újmu jiné osobě nebo státnímu orgánu?

Klidně bych odpověděl, že ne. 5.000,- není málo, ale nepovažuji to za závažnou škodu na majetku. A tím pádem by to nemělo mít vliv na udělení ESTA.

Odpovědět

Dobry den/ ahoj,

je mi 21let, do USA cestuji a vzdy jsem cestovala na ESTU a nikdy jsem nemela prolem, ale nedavno se mi stala neprijemna vec a to ta, ze jsem v den priletu do San Francisca byla deportovana domu. Urednici zjistili, ze jsem v USA pracovala bez prac. povoleni a tudiz mi zrusili estu a rekli mi, ze priste uz jen na Visum. Vzali mi otisky prstu a udelali si zaznam. Vse to trvalo cca 9hodi. V USA jsem pred tim byla cca 4x a to vetsinou na dva/ tri mesice coz mi samozrejme take vubec nenahralo. Jsem rada, ze jsem nedostala zakaz vstupu.

Chtela bych se zeptat na radu co v takovem pripade delat, abych si v budoucnu az tam zase nekdy poletim, zajistila vstup do USA. Kam si vsude zajit a co udelat abych zjistila nejvice informaci o tom, o jake vizum v mem pripade zadat, za jak dlouho? Zda se mam nekde odvolat? Poslat dopis? Nebo jestli jsou tu dalsi opatreni, co se daji udelat? Mam v USA nekolik znamych(americanu), stalo by za to zeptat se jich, zda by me nezamestnali a ja tak pozadala o pracovni povoleni? Popr bylo by lepsi zazadat o studijni vizum?

Dekuji za jakoukoliv uzitecnou radu.

D.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Danny:
Teda ve 21 letech už 4x v USA, to máš docela kliku…až na ten poslední případ :)
Všechny tvé otázky se tu už mockrát probíraly…ve zkratce: 1) Musíš na US ambasádu v Praze pro turistické vízum B2, připrav si po pravdě co proč a jak. 2) “Zajistila” – nic takového neexistuje, vizum i Esta je jen povolení k cestě, o vstupu do země rozhodne VŽDY až na místě imigrační úředník.
3) myslím že žádný dopis, žádný telefonát, žádné další opatření teď nejsou ve hře
4) na pracovní povolení zapomeň, to pokud někde zmíníš, tak ti to ke vstupu (turistickému vstupu) do USA vůbec nepomůže
5) Pokud studuješ, tak nejlepší věc, které bych se snažil využít je Work&Travel program

Odpovědět

@Danny: Vsechny tve dotazy uz tu byly nekolikrat zodpovezeny. 1) to, ze jsi tu byla 4x a delka pobytu nehralo v tvem pripade roli. Proste jsi porusila mistni zakon, tecka. 2) Tva jedina moznost je zadat o turisticke vizum nebo, jak pise Lukas, W&T. Na ESTU na 99 % zapomen. Na pohovou o vizum se te budou diky tvemu zaznamu vyptavat zrejme vic, nez obvykle. Ze by ti schvalili W&T, by mne tak trochu prekvapilo. Vstup do USA si nelze zadnym zpusobem zajistit! I kdyz ziskas vizum, urednik na letisti te muze zase hezky rychle poslat zpet. 3) Odvolat se nelze. A poslat dopis… komu, kam, s jakym obsahem??? Zapomen 4) Zeptat se svych US pratel na zamestnani muzes, ale to je tak vse, pracovni povoleni nedostanes. Odhaduji pouze z toho, co jsi o sobe napsala a tva sance na pracovni vizum se podle toho rovna nule. Mimochodem, ti tvi znami by museli vyrizovat to vizum za tebe – byli by ochotni platit 4cifernou castku za proces (ktery by bez pravnika jen stezi zvladli), navic s minimalni sanci na uspech? 5) Studijni vizum samozrejme zkusit muzes, ale zapomen na praci (nebavim se tu o nelegalni, je mi jedno, co mas v umyslu, ale odporuje to mym hodnotam – asi nejsem prilis velky Cech). Tim, co jsem napsal, te neodrazuji od zadosti o vizum, pouze jsem se pokusil strizlive vyhodnotit tve sance, aniz bych ti mazal med kolem pusy.

Odpovědět

@Franta: Já si taky myslám, že to není nic závažného, byla to takova hloupá klukovina, hlavně je to 5 let zpět. Každopádně ti děkuji za odpověd a omouvám se, Nechtěl jsem to poslat 2x. To byl omyl :D

Odpovědět
Avatar uživatele

Potřeboval bych pomoct,kterou cestovní kancelář byste mohli doporučit na 3 týdenní exotickou dovolenou na Floridu(Miami/Orlando/Miami Beach,South beach..) mnoho lidi velmi doporučuje AMERICATOURS www​.americatours.cz na druhou stranu nedoporučuji CK Invia,Čedok aj. Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@JorckCherry:
3 týdny jen na Floridě není moc exotika, spíš válení na pláži s výlety po okolí.
Já byl kdysi dávno (1999) s America Tours a spokojenost. Jen mi tenkrát zmizel z věcí hodně pěkný švýcar, ale za to nemohla cestovka, ale někdo na hotelu nebo ze zájezdu. Bylo to na 7 nebo 8 dní, už si to nepamatuji. Orlando – Universal Studios, mys Canaveral, Airboat, Akvárium v Tampě a 3 dny válení na pláži Mexického zálivu.

Jinak doporučuji jet spíš na vlastní pěst. Velký okruh Floridou má AT za 50-57.000,- a je to “jen” 9 dní se snídaní. Plus je tam možnost individuálního prodloužení pobytu za příplatek. Já byl teď 16 dní v Kalifornii za cca 40.000,- se vším všudy.

S ostatními cestovkami zkušenost nemám.

Odpovědět
Avatar uživatele

@JorckCherry:
Přesně jak píše Franta…také doporučuji jet na vlastní pěst.
Mám pro to 2 dobré důvody:
1) zbytečně někomu jinému zaplatíš za službu, kterou si při troše vlastní iniciativy dokáže každý zařídit sám…mám na mysli naplánovat itinerář dovolené, místa k navštívení, vstupenky, auto, motely, letenky.
2) Jsem individualista, nemám rád chování stáda a tudíž muset se pohybovat s nějakou organizovanou skupinou…chci si dělat co já uznám za vhodné a když se mi nějaké místo líbí, být si tam klidně déle a pozměnit operativně celý plán.

Odpovědět

Ahoj,

chtěla bych se optat, chystáme se s kamarádkou do NY, buď letos v září, nebo příští rok v cca květnu,cca na týden. Napadlo nás, že bychom, když už ve Státech budeme, si koupily vnitrostátní letenku NY – Fort Lauderdale )Florida) a užily si dva až tři dny u oceánu a ubytko si zajistily přes booking někde u pláže. Myslíte, že je to dobrý nápad, nebo budeme z poznávání NY tak K.O., že to nemá smysl. A taky i po stránce negativ, co by se nám neplánovaně mohlo připlést do cesty za komplikace? Díky moc Jana

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana:
Ahoj Jano,
jestli je to dobrý nápad musíš vědět ty sama…a stejně tak přihodit se vám může cokoliv.
O tom opravdu nemá smysl spekulovat.
Asi takhle…někomu na poznání New Yorku nestačí ani celý rok, jiný je z něj po jednom dni otrávený a těší se až vypadne někam do klidu venkova.
A můj osobní názor…jet do USA a vidět jen a jen NY, by byla strašná škoda :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana:
Letíte cca na týden. To není moc času. Co vše chcete v NYC vidět? První den po příletu toho moc už nestihnete, poslední den také už asi nebude moc času. Takže máš hned méně času. Na Floridu byste chtěli na 2-3 dny. To bude NY jen z rychlíku. Ale je pravda, že někomu stačí letět tam jen na víkend.

Buď bych letěl na déle nebo jen na jedno místo. Co to nechat na ten květen příští rok? O něco více našetříte a uděláte si týden v NY a týden na Floridě. Dá se koupit i letenka Praha – NY – Florida – Praha

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana: Ahoj Jano, týden je dost krátká doba na to, aby to stálo za to. Floridu doporučuji zapojit, pokud budete v USA alespoň 7-10 dní. :-)

Odpovědět

Dobrý den, mám dotaz ohledně cestování z Kanady autem do USA, nedaří se mi najít adekvátní informace, zda je na hranicích mezi Kanadou a USA potřeba nějaké povolení jako ESTA, která se týká pouze při letech na US letiště. Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta:
Nepotřebuješ mít ESTA, vše se vyřídí na místě.

Odpovědět

Na jak dlouho musím krátkodobě USA opustit, když si ohlídám, abych nepřekročila 90 dní a mám platnou ESTU? Stačí, že odjedu třeba na 4-5 dní do Střední nebo Jižní Ameriky?
A můžu do USA zpátky přicestovat autem třeba přes Mexico?
Jezdím do USA pravidelně na ESTU, takže už jsem “prověřená”. :-)
Děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Martina:
Otázka je, jestli prověřená nebo provařená…
Co v tvém podání znamená, že tam jezdíš pravidelně?
Pokud se po 90 dnech pobytu objevíš před imigračním za 5 dní, tak budou koukat divně. Něco jako, že jsi byla na víkend pryč a jedeš zpět do práce.
Nikde není stanovený limit pauzy mezi návštěvami, ale obecně se doporučuje dělat dlouhé pauzy po dlouhých pobytech. Svého času bylo toto doporučení dokonce na stránkách ambasády v Praze.
ESTA je turistické povolení a který běžný turista si může dovolit být v USA 90 dní a ani ne za týden tam jet zase. Měj připravené pádné a uvěřitelné argumenty, aby tě tam chtěli pustit.

Odpovědět

@Franta: jo to prověřená měla být trochu nadsázka :-), vím, že nic jako prověřená při vstupu do USA neexistuje a člověk si nemůže být vlastně nikdy jistý, jestli ho pustí, dokud není z letiště venku (nebo za hranicemi).
Ono dnes v digitálním světě už není tak složité pracovat na dálku a sedět při tom třeba někde na pláži :-), proto mě nepřijde až tak zvláštní, že člověk může dlouhodobě pobývat v zahraniční v podstatě jako turista.
A ne že bych tam jezdila každý měsíc…byla jsem tam za poslední rok 3x a poslední návštěva byla měsíc. Teď bych tam ale chtěla zůstat jak nejdéle to půjde a v nejbližším půl roce USA opouštět co možná nejméně, z osobních důvodů.
A otázka pak je, jestli pokud se začnou vyptávat, má člověk narovinu říct, jaké osobní důvody to jsou anebo nevim, že prostě teď cestujete, protože si to můžete dovolit nebo něco takového…

Odpovědět
Avatar uživatele

@Martina:
Já myslím Martino, že vás brzy čeká nemilá zkušenost s imigračním/secondary inspection.
Jak psal Franta, běžný turista si určitě nejezdí do USA 3x v roce …imigrační si ty osobní důvody může vyložit po svém.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Martina:
Digitální svět je fajn. Ale práce na pláži nebo v kanclu je stále práce. A ty jsi tam jako turista, takže opatrně s tím. Být digitálním nomádem je zajímavé, ale i na ně platí místní zákony.
Za poslední rok 3x. A na jak dlouho? Psali tu lidi, co je po třetí delší návštěvě už na tu čtvrtou nepustili. Byla ta, +/- 90 dní a pauzy dělaly cca tři měsíce. Poslali je zpět domů s doporučením, aby si zašli na ambasádu pro víza. Prostě mají svůj pohled na běžného turistu. Jasně můžeš být boháč (nebo jeho potomek), který na to má, ale vždy musíš imigračního přesvědčit, že tam míříš s dobrými úmysly. Jinak jedeš domů.
Opouštět USA co nejméně, to znamená být tam většinu času. Ale to není definice turisty. Bude jim divné, proč jsi (chceš být) víc tam, než doma.
Imigračnímu se nelže, tak bych jim ty osobní důvody vysvětlil. Nejen proto, že je to pravda, ale i proto, že v pravdě se nejméně zamotáš. Pokud začneš něco tajit nebo zkreslovat, tak si tě vhodnými otázkami rozloží. A pak už nebudeš mít v záznamu “jezdí sem často”, ale “lže při pohovoru”. A to není dobré.
Máš tam přítele/přítelkyni? Přiznej to. Požádej o zvací dopis a zaručení se za tebe.

Odpovědět
Avatar uživatele

Budeme 6 nocí v New Yorku. Rádi bychom jeli s  Megabusem na 1 den do Filadelfie. Který den a jestli vůbec pojedeme nevíme, bylo by to spontánní rozhodnutí až na místě. Můžeme jít k autobusu, koupit si u řidiče jízdenku a jet ( v případě že jsou volná místa ), nebo musíme mít předem online zaplacenou a vytištěnou jízdenku sebou ? Nebo existuje něco jako pouhá rezervace a když se do určité doby nedostavíme tak propadne ? Nikde jsem o tom nedočetla. Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Avatar uživatele

@světlana: Ahoj Světlano,
pokud budou volná místa, můžete si jízdenku koupit na poslední chvíli. Nikoliv však u řidiče.

Lepší je si stáhnout mobilní aplikaci, jízdenku není třeba tisknout.

Počítej však s tím, že při rezervaci na poslední chvíli může být cena výrazně vyšší, než když byste si jízdenky koupili předem (třeba 13 $ místo 1 $).

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr Novák: děkuji moc za zprávu

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.