Návod na Airbnb plus tipy a zkušenosti jak vybrat hostitele a nenaletět

Airbnb je ubytování v soukromí u lidí, kteří mají třeba volný pokoj nebo byt a rádi by si přivydělali. Airbnb nabízí levnější ubytování v lepší lokalitě a při dobré volbě také možnost nahlédnout do života místních. Nejste anonymní hotelový host, jste host pána domu. Přes Airbnb jsem bydlel mj. v USA, Austrálii, Japonsku nebo na Novém Zélandu. V tomto článku se podělím o své bohaté zkušenosti.

Airbnb - ubytování v soukromí

Jak funguje Airbnb

Hotely nabízejí různé typy pokojů, Airbnb nabízí tři typy rezervací:

 • Společný pokoj
  Obdoba hostelu, v místnosti spolu s vámi spí buď majitel, nebo jiní hosté.
 • Soukromý pokoj
  Alternativa k hotelu, kdy máte vlastní pokoj, ale v domě bydlí další lidé.
 • Celý dům/byt
  Pronájem celé nemovitosti jednomu zájemci.

Vyhledávání nemovitosti je jednoduché, stačí zadat destinaci, datum pobytu a počet osob. Výsledky hledání lze filtrovat dle ceny, vybavení, velikosti bytu, storno podmínek, typu nemovitosti nebo jazyka hostitele.

Po rozkliknutí jsou u každé nabídky detailní informace o nemovitosti, vybavení, pravidla domu, fotogalerie a recenze bývalých hostů.

Cena za ubytování na Airbnb se skládá z vlastní ceny, poplatku za úklid (volí ho hostitel), poplatku za služby (provize pro Airbnb) a daní (odvádí se státu nebo městu). Po odeslání žádosti o ubytování se na kartě zablokuje celková suma a čeká se na potvrzení rezervace ze strany hostitele.

Jestliže je u nabídky tlačítko Okamžitá rezervace, hostitel nabídku neschvaluje a ta je hned schválena. U některých hostitelů se za každou osobu navíc platí, jiní nedělají rozdíly v ceně.

Po schválení rezervace obdržíte e-mail, ke komunikaci s hostitelem slouží Airbnb mobilní aplikace a webové rozhraní.

Registrace do Airbnb + slevový kupón 2021

Airbnb je postavené na důvěře, takže nejprve je nutné se zdarma zaregistrovat. Účet může být vázán buď na e-mail, nebo na Facebook.

Následuje ověření totožnosti, čím více dostupných metod zvolíte tím budete důvěryhodnější. Na výběr je odeslání skenu cestovního pasu, občanky nebo řidičáku, propojení s účtem na Facebooku, Google nebo LinkedIn, nahrání profilové fotky na Airbnb, poskytnutí telefonního čísla a e-mailové adresy.

Budování reputace na Airbnb spočívá ve sbírání doporučení a hodnocení. Ty si host a hostitel udělují vzájemně. Díky lepší reputaci vám na žádost o ubytování kývnou i vybíraví hostitelé.

Jak si vybrat ubytování na Airbnb a nenaletět

Airbnb je populární po celém světě a ve větších městech je nabídek přehršel. Ceny za jednu noc bývají nižší než v trochu slušných hotelech.

Každý má ubytování jiné nároky, u mne vyhrává kombinace následujícího:

 • Lokalita
  Raději bydlím v centru města, kde budu trávit den. Ceny jsou vyšší, ale ušetřím čas za dojíždění. U lokalit mimo centrum dbejte na dostupnost hromadné dopravy. Okolí domu vždy zkontroluji v Google Street View.
 • Cena
  Obvykle skryji nabídky, které jsou hluboce pod zobrazeným cenovým průměrem. Nízká cena má svůj důvod a ze zkušenosti vím, že bych si je stejně nevybral. Zároveň skryji nabídky nad mým cenovým stropem.
 • Fotky nemovitosti
  Libí se mi interiér bytu? Je byt uklizený a jak je na tom s vybavením? Málo nekvalitních fotek obvykle značí, že to hostitel buď nemyslí s Airbnb vážně, nebo to neumí.
 • Recenze předchozích hostů
  Preferuji nabídky s hodnoceními předchozích hostů, všímám si především výtek. Na druhou stranu: V Sydney jsem si rezervoval byt bez jediného hodnocení a majitelka zpočátku nekomunikovala, ale nakonec se z toho vyklubala jedna z nejlepších zkušeností.
 • Čistota
  Pro hosty je čistota prý nejdůležitější ukazatel. Já si vybírám ubytování s alespoň 4,5 hvězdičkami. Lidé mají tendenci nadhodnocovat a čtyři hvězdičky jsou spíše podprůměr.
 • Hostitel
  Vyplnil o sobě hostitel podrobné informace? Jak moc je mi sympatický, jaká stanovil pravidla domu a odpovídá na hodnocení předchozích hostů? Majitele si prověřuji ještě přes Google, stačí umět hledat.

Konkrétní nabídku vybírám tak, že si vedle sebe otevřu třeba 40-50 záložek s nabídkami a vylučovací metodou zavírám ty nejhorší. Odkaz na posledních zhruba 5 si uložím do textového souboru, kdyby vítězná nabídka nevyšla.

Žádost o ubytování píšu přátelsky, představím se v ní a nastíním, co mám v dané lokalitě v plánu a proč jsem si vybral tu konkrétní nabídku.

Nedoporučuji posílat všem hostitelům stejný text, nepůsobí to dobře. Naopak doporučuji vypíchnout jeden detail z popisu, aby bylo patrné, že jste si nabídku pročítali. Pochvalte třeba výhled, tapetu nebo kuchyňskou linku.

Na co si dát u Airbnb pozor

Na bezpečnost klade Airbnb velký důraz, většina komplikací jsou banality.

 • Hostitel odmítne žádost o ubytování
  Žádost o ubytování může hostitel bez udání důvodu odmítnout. Stejně tak je žádost zrušena, když se k ní hostitel nevyjádří ve lhůtě 24 hodin od podání. Blokace peněz na kartě je ihned zrušena, nicméně uvolnění peněz zpět na účet může bance trvat několik dní.
 • Hostitel schválí a následně zruší rezervaci
  Jestliže hostitel schválí a následně zruší rezervaci, host získá zpět celou zaplacenou částku. Já jsem za zrušenou rezervaci na 3 noci v Santa Monice získal navíc kredit 1 000 Kč na náhradní ubytování.
  Občas se stává, že hostitel zruší rezervaci pokoje, protože má žádost o pronájem celého bytu. Hostitel je za časté rušení rezervací penalizován.
 • Dražší automaticky neznamená lepší
  Cena ubytování na Airbnb nejde ruku v ruce s kvalitou. Některé nabídky jsou nesmyslně předražené, rozpoznáte je v hodnocení Hodnota.
 • Pronajímatel žádá platbu mimo Airbnb
  Všechny peníze posílejte přes Airbnb, jen tak vám společnost může zajistit ochranu. Někteří hostitelé žádají platbu předem, zálohu nebo doplatek v hotovosti, převodem nebo přes PayPal, aby nemuseli Airbnb platit provizi. Takovou žádost odmítněte a zvolte jinou nabídku.
 • Moje negativní zkušenosti s Airbnb
  Přes Airbnb jsem bydlel na čtyřech kontinentech a zřejmě jsem měl štěstí. Žádné velké problémy jsem nikdy neměl. V Santa Monice mi jednou zrušili schválenou rezervaci, dostal jsem za to kredit 1 000 Kč.
  Hostitelům na Maltě se rozbil bojler a netekla teplá voda. Venku bylo přes 30 °C, takže mi to nevadilo. V Tokiu jsem si měl vyzvednout klíče z poštovní schránky po zadání kódu. Kód nefungoval. Stačilo napsat majiteli, obratem poslal funkční kód. To jsou jediné drobné kaňky na mém vztahu s Airbnb.
 • Co dělat, když hostitel neodpovídá?
  Pokud do příjezdu zbývá pár dní a hostitel nijak nereaguje, kontaktujte podporu Airbnb. Vysvětlete jim podrobnosti a číslo rezervace. Airbnb se pokusí hostitele kontaktovat a pokud bude snaha neúspěšná, pomůže vám zařídit nové ubytování. Jako odškodnění získáte kredit na další cesty, v krajním případě Airbnb hostovi proplácí hotel. Za zkušenost děkuji Pepovi.

Různé Airbnb tipy a triky

 • Připravte se na čekání
  Airbnb není hotel s non-stop recepcí. Hostitelé většinou jsou lidi s běžnou pracovní dobou. Čekání na chodníku předejdete dobrou komunikací s hostitelem. Přibližný čas příjezdu mu oznamte hned, jak ho budete znát.
 • Hostiteli přivezte dárek
  Stačí drobnost, která udělá dobrý první dojem a přispěje k vřelému přijetí. Nejlépe fungují české suvenýry, jako jsou lázeňské oplatky, pivo nebo becherovka. Doporučuji si přečíst profil hostitele, ať se nedopustíte faux pau a lahví alkoholu neobdarujete třeba muslima.
 • Žádný e-mail od Airbnb nemažte
  Všechny příchozí e-maily související s cestou mějte uschovejte až do okamžiku, kdy si s hostitelem vzájemně vyměníte hodnocení. Podpora Airbnb většinou stojí na straně hosta a každý důkaz včetně vzájemné komunikace může v případě problémů pomoct.
 • Jak fungují recenze a vzájemná hodnocení
  Po ukončení cesty mají host i hostitel 14 dní, aby si vzájemně napsali hodnocení. Recenze protistrany je vidět buď po dvou týdnech, nebo až ji napíšou obě strany. Předchází se tak pomstě za kritickou recenzi.
  Reference na hostitele pište pravdivě a upřímně, ale slušně. Vedle hodnocení hvězdičkami můžete přidat veřejné doporučení i zprávu, kterou uvidí pouze majitel.
 • Jak si vyplnit profil na Airbnb
  Čím více informací do svého profilu napíšete, tím budete důvěryhodnější pro hostitele. Doporučuji si přidat profilovku s dobře viditelnou tváří, popište vaši práci, zájmy, navštívené země, motivaci k cestování atp.
 • Sleva na ubytování přes Airbnb
  Někteří hostitelé nabízejí slevu třeba na delší pobyty, nicméně před odesláním rezervace můžete vždy zkusit smlouvat. V boxíku s profilem hostitele naleznete tlačítko pro kontaktování. Napište mu, pochvalte byt a zeptejte se, zdali je váš termín možné získat lepší cenovou nabídku.
 • Dodržujte pravidla a chovejte se jako doma
  Asi je zbytečné to sem psát, protože slušný člověk se bude na návštěvě chovat slušně a dobytek bude vždycky dobytek. Přesto: Dodržujte stanovená pravidla, nechoďte do soukromých prostor a na konci pobytu alespoň zběžně ukliďte. A nevyjezte ledničku!
 • Jak vysoká je provize pro Airbnb?
  Host obvykle platí provizi 6-12 % z částky bez poplatků a daní. Čím vyšší hodnota ubytování, tím nižší procento. Hostitelé navíc platí 3 % z každé dokončené rezervace.
 • Sleva 25 $ na první cestu
  Na první ubytování v soukromí přes Airbnb lze získat slevu odpovídající 25 dolarům. Stačí se zaregistrovat přes tento odkaz a vybrat si pronájem alespoň za 75 $ (1 749 Kč).

Podvody na Airbnb: Falešné inzeráty a pronájmy

Někdy od jara 2015 se na serverech sReality.cz, Reality.Idnes.cz nebo Reality.cz objevují falešné inzeráty na pronájem bytu v Praze, Brně nebo Bratislavě. Vystupují v nich cizinci se smyšleným jménem a historkou, obvykle komunikují česky přes Google Překladač. Charakteristická bývá podezřele nízká cena.

Princip podvodu je prostý. Přes inzerát najdou zájemce o pronájem a domluví se na ceně. Osobní prohlídka není nikdy možná, záminkou je třeba pobyt majitele v cizině. Aby si podvodníci získali důvěru, posílají kopie dokladů, policejních průkazů nebo fotografie s dětmi. Vždy jsou kradené a je zneužita cizí identita. Ověřit doklady můžete jejich vyhledáním přes Google Obrázky.

Podvodník používá mimo jiné jména Luca Paight, Eva Trotter, Roger Pawley, Tarpay Aylor, Goldt Sergei, Mitev Borislav Hristov, Jose Angel Espino Quintana, Rainer Stahl Helmut, Jan Finck, Bernd Lorenz Albrecht, Ronny Muller, Blasco Garcia Manuel, Natasha Collins nebo Kathryn Dobson.

Oběti následně pošlou podvrženou kopii webu Airbnb, který má pronájem zprostředkovat. To je nesmysl. Airbnb žádné pronájmy nezprostředkovává, je obětí a podvodník jen zneužívá jeho dobré jméno.

Finanční zálohu chce podvodník vždy zaslat přes anonymní převod peněz Paysafecard nebo obdobný. Přes něj jdou snadno poslat peníze, aniž by šlo jednoduše vypátrat, kdo je vybere.

Důrazně doporučuji inzeráty tohoto typu ignorovat, v žádném případě nikomu neposílejte peníze.

Jestliže jste naletěli, poslané poukázky ihned zablokujte. Můžete podat trestní oznámení na neznámeho pachatele, případem se zabývá MOP Karlín v Praze.

Jaké jsou vaše zkušenosti s Airbnb? Pište do diskuze pod článkem, díky moc.

Diskuze k článku (366 komentářů)

Avatar uživatele

@JiříB:

mám tu samou zkušenost, paní si pořád myslí, že jí peníze pošlu. Možná by jí šlo nějak dostat. Nevíte někdo jak na to? Stejný Text, Jméno MARINA PERONO. Lokalita Plzeň adresa Valtická 1570/1, byt 1kk za 4900Kč, částku jsem měla poslat 2x. A vše mělo být zprostředkované přes http://www.airbnb.com/trust Dnes jsem byla na adrese ptát, všechny byty jsou obsazené, o dotyčné nikdy neslyšeli. níže připojuji text.

Hi there,

Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Airbnb Escrow Account ( http://www.airbnb.com/trust ) to make sure that we can trust each other.
Using Airbnb escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Airbnb as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.

Here is the procedure explained :

The Escrow Account Airbnb works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Airbnb. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee ( 4800 + 4800 = 9600 CZK), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Airbnb at your home.
To initiate the process, I need the following information about you:
-Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
-Delivery Schedule (local time you’ll be at home to receive the package and sign the receipt);
-Phone number;
You don’t need to open an account with Airbnb because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
Then Airbnb sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Airbnb and you get your money back.
This will be in writing in the Airbnb contract I will sign.
The Airbnb fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
I’ll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the Airbnb rental transaction.
Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.

Sincerely,
Marina

Hello,
Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.
My name is Marina Perono and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Valtická 1570/1, Plzen – Severní Predmestí.
I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..
In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:
The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
The rent per month is 4800 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).
About me, I am 47 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.
Here are more pictures : http://share.pho.to/Aejie
Thank you,
Marina Perono

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kateřina:
Jak ji/ho dostat? Co policie? Tady v diskusi je několikrát napsáno, že už to lidé hlásili. Tuším, že to řeší oddělení Praha – Karlín.

Odpovědět

Ahoj,

mohu se jen zeptat. Když rozkliknu daný inzerát na Airbnb a napravo vidím ty jednotlivé ceny a celkovou, je ta celková cena konečná? Je v tom tedy zahrnuta i ta daň?

Díky za odpověď,

Zuzana

Odpovědět
Avatar uživatele

@Zuzana: Ahoj Zuzko,

pokud si dobře pamatuji, tak daň je zahrnuta v ceně, která je tak konečná.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kateřina:
Dobrý den, ta samá osoba a ten stejný email jen s obměnou města, kde údajně pronajímá pokoj se mi ozvala také.

Odpovědět

Tak už je to i v Liberci. Naštěstí nás napadlo dříve než jsme paní poslali peníze si jí vygooglovat.
Takže v Liberci pod jménem Marina Perono.

Odpovědět

Pod stejným jménem – Marina Perono, nabízí byt i v Brně!!
Nejlepší co můžete udělat je jako první si najít ten byt na katastru nemovitostí na internetu a tam je zapsán skutečný vlastník. Když jsme zjistili že jí na tom místě žádný byt nepatří, napadlo nás hledat její jméno na googlu, což nás dostalo sem a už je nám vše jasné!

Odpovědět

Mám zde podobný problém.. Podvodný pronájem, který chce použít airbnb jako prostředníka, což je blbost….
Ještě k tomu má byt v Praze po babičce ale neumí česky..

Hello,

Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

My name is Patricia Kerron and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Rímská 1287/41 120 00 Praha – Praha 2.

I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
The rent per month is 6000 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

About me, I am 49 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

Here are more pictures: http://share.pho.to/AdeW3

Thank you,
Patricia Kerron

Hi there,
Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Airbnb Escrow Account ( http://www.airbnb.com/trust ) to make sure that we can trust each other.
Using Airbnb escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Airbnb as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.
Here is the procedure explained :
The Escrow Account Airbnb works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Airbnb. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee ( 6000 +6000 = 12000 CZK), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Airbnb at your home.
To initiate the process, I need the following information about you:
-Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
-Delivery Schedule (local time you’ll be at home to receive the package and sign the receipt);
-Phone number;
You don’t need to open an account with Airbnb because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
Then Airbnb sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Airbnb and you get your money back.
This will be in writing in the Airbnb contract I will sign.
The Airbnb fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
I’ll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the Airbnb rental transaction.
Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.
Sincerely,

Odpovědět

tak tentokrát má byt po babičce i ve Zlíně. slušný podvod!!!!!

Odpovědět

Také jsme to odhalili… V Ostravě pod jménem Patricia Kerron.. Tak bacha :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

Patricia Kerron už řadi i v Mladé Boleslavi.
Hi there,
Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Airbnb Escrow Account ( http://www.airbnb.com/trust ) to make sure that we can trust each other.
Using Airbnb escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Airbnb as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.
Here is the procedure explained :
The Escrow Account Airbnb works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Airbnb. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee ( 5000 +5000 = 10000 CZK), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Airbnb at your home.
To initiate the process, I need the following information about you:
-Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
-Delivery Schedule (local time you’ll be at home to receive the package and sign the receipt);
-Phone number;
You don’t need to open an account with Airbnb because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
Then Airbnb sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Airbnb and you get your money back.
This will be in writing in the Airbnb contract I will sign.
The Airbnb fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
I’ll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the Airbnb rental transaction.
Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.
Sincerely,

Odpovědět

Patricia Kerron řádí už i v Náchodě. Byt Dvořákova 1094, Náchod. POZOR NA NÍ!!!

Odpovědět

Patricia Kerron má dokonce byt po babičce na náměstí ve Vysokém Mýtě. Nechutný podvod !

Odpovědět

Re: Poptávka u vašeho inzerátu s ID 1157050716 na Sreality.cz
Hi there,
Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Airbnb Escrow Account ( http://www.airbnb.com/trust ) to make sure that we can trust each other.
Using Airbnb escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Airbnb as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.
Here is the procedure explained :
The Escrow Account Airbnb works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Airbnb. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee ( 5000 + 5000 = 10000 CZK), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Airbnb at your home.
To initiate the process, I need the following information about you:
-Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
-Delivery Schedule (local time you’ll be at home to receive the package and sign the receipt);
-Phone number;
You don’t need to open an account with Airbnb because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
Then Airbnb sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Airbnb and you get your money back.
This will be in writing in the Airbnb contract I will sign.
The Airbnb fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
I’ll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the Airbnb rental transaction.
Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.
Sincerely,

Odpovědět
Avatar uživatele

Ten stejný případ.Patricia Kerron,byt po babičce.Tentokrát
Kosmonautů 194,Polabiny,53009 okres Pardubice!

Odpovědět
Avatar uživatele

Lidi, nespamujte to tady celými inzeráty. Napište jméno, město a web, kde jste na to narazili. A popravdě, tohle není to pravé místo pro hon na podvodníky. Kontaktujte policii.
Tenhle web je o cestování do USA, kdo hledá na ofiko stránce Airbnb, tak se nemá čeho bát. Je fajn, že upozorníte na podvod, ale zase to nepřehánějte. Chce to spíše varovat na českých a slovenských realitních stránkách na internetu a FB.

Odpovědět

Zdravím,
Patricie Kerron nabízí byt i v Hradci Králové (Malé námestí 120/13).

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kateřina: Ještě že jsem si to začal prověřovat. Přišel mi úplně stejný email, jen se tentokrát paní jmenuje Patricia Kerron a pronajímá byt po své babičce v Pardubicích. Zajímalo by mě, kolik lidí už takhle obrala o peníze.

Odpovědět
Avatar uživatele

Patricia Kerron už i v Olomouci…

Odpovědět

@Tereza Pospíšilová: uz radi i v Nymburku vcera mi poslala totez

Odpovědět

Paní nabízí i byt v Brně – ulice Antonínská. Pozor na ni!

Odpovědět

Patricia Kerron v Brně, ulice Kotlářská :)

Odpovědět
Avatar uživatele

Proč mám neodbytný pocit, že někdo začal zcela záměrně vyhledávat tohoto podvodníka/ci a dává sem vše, co našel?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: Ahoj Franto, IP adresy a e-maily lidí jsou různé. Spíš je to tak, že máme novou vlnu Airbnb podvodů.

Lidi si ověřují, jestli se nejedná o podvod a vyskočí jim tento článek. Doplní informace a díky němu ho najdou další lidi. A nabaluje se to jako sněhová koule. :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

Ten samý problém s Patricia Kerron v Brně – Štepánská 319/5, tak mě napadlo, jestli se to dá nějak řešit přímo přes Airbnb…

Odpovědět
Avatar uživatele

@Roman1211: Nedá. Airbnb je tak v roli poškozeného.

Odpovědět
Avatar uživatele

Půl roku jsem měla rezervovaný a zaplacený pobyt. Hostitel mi ho zrušil měsíc a půl před plánovaným příjezdem. Druhá rezervace byla zrušena 14 dní před plánovaným příjezdem. Bez jakéhokoliv vysvětlení, důvodu nebo náhrady. Původní rezervace měla stát 13000,-kč, druhá už byla skoro 20000,- no a 14 dní před příjezdem u jiné společnosti, protože k té Vaší již nemám důvěru nás bude stát 28000,- Takže díky nekorektnosti Vašich hostitelů nás dovolená bude stát o 15000,- víc. Což jistě uznáte není zanedbatelná částka! Kdybychom chtěli tuto částku za ubytování zaplatit vybrali bychom si už v říjnu hotel v centru a minimálně se snídaní. A to už vůbec nemluvím o tom, že mi půl roku zadržujete peníze a pak bez jediné omluvy, vysvětlení nebo náhrady se prostě rezervace zruší!
Možná náhoda, nevím……ale rozhodně již to zkoušet nebudu!
Vůbec žádná ochrana klienta z Vaší strany při takovéto situaci, pro mě absolutně nekorektní a nepřijatelné jednání!

Odpovědět
Avatar uživatele

Rozohněná jsi pěkně, ale na špatném místě. Tohle musíš řešit s Airbnb. Petr tu jen popisuje, jak Airbnb funguje. Nemá s nimi nic společného.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Andrea Stepankova: Ahoj Andreo,

pokud nedokážeš rozlišit článek o Airbnb na soukromých stránkách od oficiálního webu Airbnb, ve vlastním zájmu Ti doporučuji cestovat pouze s cestovkou. Věř mi, že to pro tebe bude lepší. :-)

Odpovědět

Další jméno Miloslava Princlova, byt v ulici Matúškova, Praha 4, Háje

Odpovědět

Ahoj,

jde nějak zjistit před rezervací výše kauce, která bude blokávána na kartě?

Děkuji Martin

Odpovědět
Avatar uživatele

@Martin: Pokud jsem to správně pochopila, tak ta částka je napsaná hned nad červeným tlačítkem Žádost o rezervaci. Je tam také možnost Zjistit více, kde je vysvětleno, jak transakce proběhne.

Odpovědět
Avatar uživatele

Díky za upozornění, taky jsem začala komunikovat s někým takovým. Pamela Lofton, lofton.pamela11@gmail.com, byt v Hradci Králové, Malé náměstí 120/13. Je to nechutný,

Odpovědět
Avatar uživatele

Už to “vědí” i novinky.cz.
Podvodníci se maskují za Airbnb a okrádají turisty o desetitisíce.

Pokud jste se nachytali, tak jděte na policii. Můžete klidně u vás nebo, jak píše Petr nahoře v článku, kontaktujte MOPČR Karlín v Praze.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kateřina:

Dostala jsem mail s uplne stejnym textem, jenom s jinym jmenem a castkou. Pozor na to!

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj,
mám dotaz k Airbnb. Ta uváděná cena za noc je za celý pokoj/byt/dům, nebo za osobu?
Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den,
můžete mi poradit?Právě v Brně sjednávám podnájem za velmi dobrou cenu od majitelů v cizině,vše se má odehrávat přes Airbnb.
Email od majitelky bytu:

Dobrý den,

Prosím, odpovezte mi anglicky, pokud mužete. mám 47 let,jmenuji se Eleonor Flubwerzick. Omlouvám se za chyby, ale nemohu psát velmi dobré.
Byt je k dispozici k pronájmu. Nájemné je 6000 Kč vcetne všech inženýrských sítí (Internet / Voda / Plyn / Elektrina / Topení / TV kabel).

V soucasné dobe nejsem v Czech Republic. Jsem inženýr a pracuji na (BP Europa SE Oddział w Polsce) v Polsku. Koupil jsem si tento byt za dobrou cenu, když jsem tam pracoval (3 roky) ale teď jsem zpátky do Polska s mým manželem (Také můj manžel pracoval v Czech Republic), takže .. nabízíme náš byt k pronájmu, na dobu neurčitou. Vám mohu poslat smlouvu a klíče od Polska (na muj úcet samozrejme).

Než pujdeme dál bych chtel vedet neco o vás, jako kolik osob máte v úmyslu žít v byte, a na jak dlouho.

Tešíme se na slyším od vás brzy.

S pozdravem, Eleonor Flubwerzick

Odpovědět
Avatar uživatele

pokračuje takto:

Hello Kateřina, nice to meet you

I’m outside the city now (at my parents), but I have enough time to give you all the details for we can close the deal. I can assure you that we will not have any problems if you are a clean and decent person.

Like I have informed you before, the monthly rent will be CZK 6000 and i want from you the rent for the first 2 months CZK 12000 plus guarantee deposit CZK 10000 (you will receive back the guarantee deposit of CZK 10000 at the end of the contract). Everything is new in the apartment and i need to be sure that will be kept in good conditions ..i hope you understand, with no extra taxes to pay. I want to receive the money for rent monthly to my bank account, so I hope it will be no problem for you to wire the money.

The apartment is ready, you will only have to receive the keys to check it and see if you like it. In order of that, I’ve found a way for us to complete the deal safely and fast so you will receive the keys in less than 2 days.

The solution I’ve chosen is provided by Airbnb (http://www.airbnb.com/trust); they handle rentals for people who are unable to solve them alone, which are abroad etc., so they will take care both the transportation and payment.
I will support all the shipping taxes for I can send you the keys and contract.

I will explain the procedure if you are interested so please email me as soon as you read my message. I have attached all the photos, also a photo with me and my husband.

Thank you and best regards. Eleonor Flubwerzick + 48 (0) 22 482 440
———- Původní e-mail ———-

Odpovědět
Avatar uživatele

jedná se o podvod? Nechci nikoho pošpinit,ale nechci ani naletět,
Poraďte prosím,děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

jedná se o podvod? Nechci nikoho pošpinit,ale nechci ani naletět,děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kateřina:
Pokud spolu komunikujete přes klasický e-mail, tak to není přes Airbnb. Byt jsi našla na Airbnb nebo někde jinde? Určitě jinde. Přečti si několik dřívějších příspěvků, třeba si všimneš jisté podobnosti.
Mě to smrdí a nešel bych do toho.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kateřina:
Být tebou tak jdu do toho…aspoň se pak dostaneš na Novu nebo Primu…případně ještě pořad Černé ovce na ČT1 :D :D :D
Ne vážně, vždyť je to dokonalý vzor stále stejných podvodů. Je to tak očividné, asi jako když cokoli prodávate na Bazoši či Sbazaru a napíše vám týpek z Nigérie, že to od vás kupuje za jakoukoliv cenu a posílá vám peníze přes Western Union…ale po vás požaduje okamžité odeslání věci poštou na pochybnou adresu.
Je to prosté, nic nedělej dokud nemáš v ruce peníze / v tém případě klíče od bytu.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kateřina: Ahoj, stačí si přečíst článek, nebo předchozí komentáře a zjistíš, že je to podvod.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michaela: Ahoj, to záleží, jak si to majitel nastaví. Pokud jsi hledala a zadala dvě osoby, tak je cena za dvě osoby.

Odpovědět

@Kateřina: Ahoj Katko zrovna vcera me psala ten stejný email Eleonor je to podvod

Odpovědět

@Kateřina:

Ahoj, málem jsem taky naletěla, pouze jiný byt, jiné jméno:

Dobrý den Lucie,

Prosím, odpovezte mi anglicky, pokud mužete. mám 47 let,jmenuji se Marilena Ochwincik. Omlouvám se za chyby, ale nemohu psát velmi dobré.
Byt je k dispozici k pronájmu. Nájemné je 6600 Kč vcetne všech inženýrských sítí (Internet / Voda / Plyn / Elektrina / Topení / TV kabel).

V soucasné dobe nejsem v Czech Republic. Jsem inženýr a pracuji na (BP Europa SE Oddział w Polsce) v Polsku. Koupil jsem si tento byt za dobrou cenu, když jsem tam pracoval (3 roky) ale teď jsem zpátky do Polska s mým manželem (Také můj manžel pracoval v Czech Republic), takže .. nabízíme náš byt k pronájmu, na dobu neurčitou. Vám mohu poslat smlouvu a klíče od Polska (na muj úcet samozrejme).

Než pujdeme dál bych chtel vedet neco o vás, jako kolik osob máte v úmyslu žít v byte, a na jak dlouho.

Tešíme se na slyším od vás brzy.

S pozdravem, Marilena Ochwincik

Odpovědět

Rád bych se zde svěřil s podobnou zkušeností. Tentokrát se týká adresy Kozí 917/3 na Praze 1. Jméno osoby je změněno na Sylvie Riborgz. V katastru na zadané adrese samozřejmě tato osoba vůbec nefiguruje. Shodný je ale celý email. Zde přikládám třetí email, ze kterého je již více než jasné, že se jedná o podvod:

I will try to explain you step by step how this will work, take a few moments and read my email carefully! I don’t want to waste anyone’s time.

* You will inspect the apartment before your final decision to rent.
* I will pay the transportation costs.
* The all utility bills will be redirected to me in Poland.

Step # 1.

In order to proceed, I need your actual informations:

* Full Name
* Address
* City
* Postal code
* Country
* Phone Number
* Move IN date and for how long would you like to rent the apartment

Step # 2.

With the informations you will provide me, I will go at Airbnb office and I will leave the keys and the contract in their possession to start the process.

This is step # 3.

* You will pay to Airbnb bank account 2 months of rent CZK 12700 + guarantee deposit CZK 6350 = CZK 19050;
* They will proceed with the delivery and you’ll receive the keys at the address provided in 24-48 hours;
* After you receive the keys and inspect the apartment you must give Airbnb an answer.
* In case you will rent it, you will have to supply them a copy of the contract signed by you and they will release the payment on my bank account. The contract will be signed and filled in after you will check the apartment;
* In case you will not rent it, they will refund your money and also they will bring the keys back to me.
* Airbnb will provide assistance in handling the payment and delivery of the keys, I’ll pay for the services performed by the company, so there will not be any additional cost for you.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lukáš:

Sylvie Riborgz, Kozí 917/3, Praha 1, paní udajně bydlí v Polsku se svým manželem, ale na Airbnb jsem fakt její nabídku nenašla, jen jako nabídku pronájmu bytu na dobu neurčitou. Máte někdo zkušenost. Byt je na P1 moc za levno se mi zdá

Odpovědět
Avatar uživatele

@Veronika:
…a peníze chce dopředu, klíče až poté poštou nebo někde ve schránce, osobní setkání kvůli pracovnímu vytížení v cizí zemi není možné ?!? …. Já bych se nebál, alespoň pak budete mít šanci objevit se v televizi ve zprávách o podvodnících :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Veronika:
Pokud to tady čteš, ona píše, že je to přes Airbnb, ale na Airbnb její nabídka není, navíc ti přijde cena podezřele nízká, tak co myslíš ty? Je zbytečné se ptát. Je to levá.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta:

To spíš byl dotaz zárověň s uvědoměním. Jen jsem si chtěla být jistá, že nejsem dnešní.

Odpovědět

Pro vsechny: je to stale dokola to same – nizka cena, majitel v zahranici, do CR nema moznost prijet, v CR casto ani v zivote nebyl, presto jeho cestina vykazuje znaky rodileho mluvciho, ktery se pouze snazi vypadat “cize”, penize pres AirBnB prestoze nabidka neni podana pres tuto spolecnost. Napisu to napnlo: BIJE TO DO OCI, ZE JDE O PODVOD. I kdyby to NAHODOU podvod nebyl, tak je chyba majitele, ze napise takovy divny e-mail. Ruce pryc od vsech techto a podobnych nabidek. Pokud hledate, tak jiste vite, jake jsou ceny a pokud nektera vyrazne vybocuje, bude tam nejaky hacek. To plati vsude (byt, dum, auto, telefon, atd). Nejde o zivot, nejde ani o celozivotni uspory, ale i tak tak se jedna o pro vetsinu lidi o citelnou castku, tak pouzivejte hlavu. Kez by tohle mohlo byt to prvni, co v tomto vlakne uvidite.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, mám stejnou zkušenost jako ostatní se všemi e-maily. Paní Sylvie Riborgz, která vlastní byt Kozí 917/3 na Praze 1mi napsala naprosto identické emaily jako už jsou tady napsané pod jiným jménem. Její jméno není vůbec napsáno v katastru na byt, který “vlastní”. Chce peníze předem přes společnost Western Union a pak přes Airbnb. Byt na Prahu 1je velmi levný. Také samozřejmě bydlí v Polsku a přestěhovala se tam s manželem. Stejný případ jako s jinými jmény.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj všem,
Četl jsem články týkající se zákazu airbnb v New Yorku, vzhledem k tomu že registrace na New York fungují, tak nevím kde je pravda…mate prosím bližší informace? Mám již půl roku udělanou rezervaci na byt v NYC a obávám se reakce na imigračním pohovoru, když jim odpovím že byt mám pronajatý přes airbnb.

Předem vám děkuji za odpověď.

Petr

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr Buchta:
Tak on Airbnb není zakázaný, jen jsou tam určitá omezení/podmínky. Např. krátkodobý pronájem celého domu, kdy tam majitel není. Ale tebe se to netýká, to je mezi pronajímatelem a městem. Imigračnímu klidně řekni, že máš pronajatý byt. On to řešit nebude.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta: Františku, děkuji Ti za odpověď a měj se hezky.

Petr

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr Buchta: Ahoj, souhlasím s Frantou. Nehledě na fakt, že sice můžeš jet do New Yorku, ale můžeš bydlet přes Airbnb v New Jersey, které je přes řeku. A tam není Airbnb omezeno. :-)

Odpovědět

@Adam Čapek:

Dobrý den a je to tedy podvod ?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tereza:
Terezo jestli vám to není jasné, tak to je na vrácení občanského průkazu, lituji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tereza:
Pokud jde něco přes Airbnb, tak platba i veškerá komunikace jde také přes Airbnb.
Stačí to jako odpověď?

Odpovědět

@Tereza: Terezo, prectete si prosim to, co jsem napsat hned nad Adamem Capkem. Klidne i nekolikrat po sobe. Pokud vam to ani pote nebude jasne (spolu s tim, co prede mnou napsal Franta), tak uz zbyva pouze prispevek Lukase…

Odpovědět

K těm podvodům: Kateřina Klasnová, Londýn (47), a možná řada jiných jmen, nabízí byt po babičce v MÉM domě, levný, luxusní, fota z nějakého katalogu o bydlení. Jenže v tom domě jsou jen kanceláře.

Odpovědět

@Pavel: ma nekdo zkusenosti se jmenem judťith maldone?prisel mi uplne stejny email akorat s timhle jmenem.dekuji

Odpovědět

@Jozef: Jestlize vam prisel stejny text, tak nereste jmeno a proste ten e-mail smazte. Tim bych to povazoval za vyrizene.

Odpovědět

Dobry den,reagovala jsem na inzerci byt Malé námestí 120/13, Hradec Králové.
Inzerce byla zveřejněna v sobotu 12.8 SReality.cz ihned v neděli byla odstraněná.
Dostala jsem odpověď od osoby Judith Maldone, 47 let z Londyna a odkaz na další fotky
Email – text úplně stejný jak uvádějí komentáře v teto diskuzi…byt je dědictví,bydli z zahraničí,Airbnb ,komunikuje pouze anglický a td.

Odpovědět

@Lenka: Nic neplaťte, je to podvod!!!!

Odpovědět

@Lenka: Tyhle stránky jsem našla až dnes, když mi to je podezřelé, protože v pondělí jsem odeslala peníze a od té doby se Judith neozvala. Mimochodem já měla zájem o byt v Pardubicích, Kosmonautů 194, kde opravdu jedna majitelka je angličanka, takže jsem tomu opravdu věřila, že to dopadne.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jarča:
Tak vyreklamovat platbu v bance a kontaktovat MOP Karlín v Praze, kde to řeší. Případně oddělení tam u vás.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jarča:
Já bych zkusil platbu poslat ještě jednou, třeba ty první peníze Judith nedostala… ať už se ten chlap jmenuje jak chce ;)

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, také jsem hledala pronájem a narazila na tyto podvodníky, podívala jsem se i do katastru nemovitostí, abych si skutečného majitele ověřila. Jako IT specialistka jsem vypátrala adresu podvodníků a další informace o nich. Bohužel jsem kontaktovala i majitele domu, ve kterém falešně nabízí byt, ale upřímně jsou to dementi a vypadá to, že je již dříve odmítla i PČR s tím, že by to chtěli nějak řešit.

Odpovědět

Dalši řádí v liberci Judith Maldone

Hello,

Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

My name is Judith Maldone and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Brnenská 398/16, Liberec – Liberec II-Nové Mesto.

I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
The rent per month is 6100 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

About me, I am 47 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

Here are more pictures: http://share.pho.to/Aduwe

Thank you,
Judith Maldone

Odpovědět

@Kateřina:
Přišel mi stejný email akorát od Judith Maldone. Text sedí na 100%. Kdyz jsem pani psala me otazky ohledne bytu uz mi neodepsala!!

Odpovědět

Hi there,
Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Airbnb Escrow Account ( http://www.airbnb.com/trust ) to make sure that we can trust each other.
Using Airbnb escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Airbnb as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.
Here is the procedure explained :
The Escrow Account Airbnb works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Airbnb. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee (5000 +5000 = 10000 CZK), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Airbnb at your home.
To initiate the process, I need the following information about you:
-Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
-Delivery Schedule (local time you’ll be at home to receive the package and sign the receipt);
-Phone number;
You don’t need to open an account with Airbnb because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
Then Airbnb sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Airbnb and you get your money back.
This will be in writing in the Airbnb contract I will sign.
The Airbnb fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
I’ll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the Airbnb rental transaction.
Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.
Sincerely,

On Mon, Aug 14, 2017 at 10:11 PM, Marcela Pazderková wrote:
Hello,

Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

My name is Judith Maldone and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in 17. listopadu, Mladá Boleslav – Mladá Boleslav II.

I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
The rent per month is 5000 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

About me, I am 47 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

Here are more pictures: http://imgur.com/a/5MRZZ

Thank you,
Judith Maldone

Odpovědět
Avatar uživatele

@Dominika: Ahoj Dominiko, když se objevily podobné problémy poprvé, nahlásil jsem to na policii. Čekal jsem, že požádají o kontaktní údaje na podvedené, o IP adresy z komunikace atd.

Nic.

Již je to 2,5 roku a nemyslím si, že se vyšetřování posunulo dopředu. Bohužel je také stále dost naivních lidí.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr Novák:

Já vám je klidně pošlu, napsala jsem skript, který jsem paní Judith podvrhla, že na té stránce je má adresa při zřizování účtu airbnb a tak jsem se k adrese a nformacím o počítači dostala.

Odpovědět
Avatar uživatele

napište si o ně na dominika@lonely.cz

Odpovědět

Díky moc všem a info, také mi to přišlo velice podezřelé.
Včera podvodník vystupoval jako Donna Laksonen a pronjímala 2+kk v Plzni na adrese Malická 22. Zbytek mailu už je stejný jako vždy

Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

My name is Donna Laksonen and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Malická 461/22, 30100 Plzeň – Severní Předměstí.

I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
The rent per month is 4500 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

About me, I am 47 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

Here are more pictures: http://share.pho.to/Advb2

Thank you,
Donna Laksonen

————————-

Hi there,
Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Airbnb Escrow Account ( http://www.airbnb.com/trust ) to make sure that we can trust each other.
Using Airbnb escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Airbnb as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.
Here is the procedure explained :
The Escrow Account Airbnb works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Airbnb. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee (4500 +4500 = 9000 CZK), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Airbnb at your home.
To initiate the process, I need the following information about you:
-Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
-Delivery Schedule (local time you’ll be at home to receive the package and sign the receipt);
-Phone number;
You don’t need to open an account with Airbnb because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
Then Airbnb sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Airbnb and you get your money back.
This will be in writing in the Airbnb contract I will sign.
The Airbnb fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
I’ll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the Airbnb rental transaction.
Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.
Sincerely,

Odpovědět

Prosim, nekopirujte sem cele texty tech e-mailu. Jmeno a adresa bohate staci, zbytek je stale stejny

Odpovědět

stejný případ, Pamela Simmon ( Olomou)

Odpovědět

Pamela Simmon ( Olomouc)

Odpovědět

Hello,

Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

My name is Pamela Simmon and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Schweitzerova 798/99a, 77900 Olomouc – Nové Sady.

I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
The rent per month is 5900 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

About me, I am 47 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

Here are more pictures: http://share.pho.to/AdvdQ

Thank you,
Pamela Simmon

Odpovědět

@Denisa: Someone I know was looking for a rental flat in Warsaw and received exactly the same text signed Pamela Simmon (the address was Cybernetyki 13a, Mokotów, Warsaw, Poland). The price looked too good to be true. I searched Google for this name and saw the exchange on this website. Many thanks to everyone who reported this scam. I am very sorry for those who believed these criminals and sent them money. I hope police will be able to trace them down and help you return your money.

Odpovědět

Heya people!

…Pamela Simmon is already appearing in Prague as well :D

Odpovědět

Ve Zlíně se Pamela objevila taky. :)

My name is Pamela Simmon and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Lorencova 3791, Zlín.

I’m in London, United Kingdom

Odpovědět

Zdravím a prosím o radu. Mám již asi 2 měsíce potvrzenou rezervaci do NY přes airbnb. Hned po rezervaci hostitel normálně reagoval, ihned odpovídal na dotazy. Před týdnem jsem mu napsal podrobnosti o příjezdu a čekal odpověď. Nic. Před 3 dny znovu a nic. Včera jsem mu psal i na mobil a nic. Je týden do příjezdu a já nemám od něj reakci, nevím, jak si předáme klíče atd. Airbnb píše, že pokud se nezve 3 dny před příjezdem, že je mám kontaktovat, ale to mi připadá pozdě, 7 dní před příjezdem by mi vrátili aspoň 50% ceny, pak už nic. Navíc jsem nenašel české zastoupení airbnb a anglicky tohle vysvětlovat si moc netroufám. Rozhodně nechci riskovat, že přijedem do New Yorku a rozplácneme se o zavřené dveře. Prosím moc o radu, jak postupovat. Díky!

Odpovědět
Avatar uživatele

@Josef:
V tom neporadím. Ale pokud rezervace “padne” kvůli majiteli, tak by měli vrátit vše. Ten storno poplatek je snad jen když to zrušíš ty. Nebo se pletu?

Odpovědět

@Franta: Ano, je to tak. Ale on to nezrušil, jen prostě nereaguje. A to, že mi vrátí peníze, pokud narazíme na zavřené dveře, mi večer v New Yorku s kuframa moc nepomůže, riskovat to nechci. Skoro mi to připadá, že to dělá schválně, spoléhá na to, že to zruším, on dostane polovina peněz a může to pronajmout znova. A vůbec nevím, na koho se obrátit. Díky za reakci.

Odpovědět

Práve som zistila, že Pamela Simmon je aj na Slovensku, konkrétne Banská Bystrica. Kontaktovala som aj Pamelu Simon, ktorej ako verím, bola identita ukradnutá (spisovateľka zdravej výživy). Email mi prišiel v rovnakom znení ako sú uvedené vyššie. Práve uvažujem nad kontaktovaním Airbnb ohľadom týchto prípadov.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Josef:
Třeba jen marodí.
Ale nikdo jiný než Airbnb ti nepomůže. Jaké má ten maník reference, jsi koukal? Kdyby to hrál takhle na levačku často, tak by u Airbnb asi dlouho nepobyl.

Odpovědět

@Franta: Preference má celkem dobré, až na vyjímky pozitivní, odpovědi vcelku rychlé. I proto je mi to divné, že neodpovídá. Taky mě napadlo, že se mu něco stalo, ale nic z toho mi nepomůže. Holt v tom je asi nevýhoda airbnb, že se nemůžeš na nic spolehnout a já mám zrovna smůlu. Budu to muset zrušit, udělat jinou rezervaci a smířit se se ztrátou peněz, které jsem chtěl ušetřit:-( Bral bych to jako riziko za to, že ty ceny jsou lepší, ale štve mě, že není kde toto zkonzultovat s airbnb, snažím se už pár hodin a nenašel jsem nějaký kontaktní formulář nebo relevantní mail, jen samé zacyklené odkazy na airbnb.cz, kde jsou zase jen odkazy na frekventované dotazy nebo nápovědu.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Josef:
Já bych ještě nepanikařil. Nejhorší varianta je, že tam dorazíš a nic. Tak si najdeš hotel na jednu noc a vyprudíš Airbnb. Oni prachy vrátí a ty si najdeš ubytko jinde. Je škoda jen tak vyhodit prachy za storno.

Odpovědět

@Franta: Myslíš, že se dá sehnat ubytko v NY do 1500 ve dvou za noc, když už jsi na místě:-)?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Josef: Ahoj Pepo,
rezervaci neruš:
1. Zkontroluj si nejnovější recenze/komentáře u hostitele. Jak jsou staré/nové?
2. Počkej a případně kontaktuj zákaznickou podporu. Přes Airbnb jsem bydlel opravdu mnohokrát. Jen jednou se mi stalo, že mi uživatel zrušil ubytování. Airbnb mi poskytlo extra kredit na nové ubytování.
3. Jednou se mi stalo, že mi hostitelka vůbec neodpovídala na zprávy. Nová nemovitost, nový profil, nula hodnocení. Nakonec z toho byl jeden z mých nejlepších pobytů.
4. Četl jsem zkušenost jednoho z hostů, který přistál v jednu ráno v Asii, přijel k bytu… a byt zamčený. Hostitel nereagoval. Host zavolal na podporu Airbnb a ti se hostiteli také nedovolali. Airbnb hostovi vyplatilo odškodnění 200 dolarů na další pobyt a zaplatilo mu nejbližší hotel.

Takže neboj, dobře to dopadne. Hlavně nepanikaři.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Josef:
Radši první noc narychlo za 2.500,-, možná víc, než přijít o půlku za celý pobyt. Ale záleží na jak dlouho tam jedeš, jestli jen na dva dny, tak to chápu.

Odpovědět

@Josef: Doporucuji postup, ktery popsal Petr Novak. Abyste trochu ulehcili nervum, tak si predem najdete nejaky hotel v okoli, kam kdyztak vyrazite. Pises, ze to neni s anglictinou slavne: priprav si v anglictine zakladni popis problem, strucne. Pokud se Airbnb nepostara (ocekavam, ze postara), tak vyrazte na ten predvybrany hotel a ja bych zaplatil zatim jen jednu noc a pak v klidu hledal. Pro jistotu muzete mit stazenou i nejakou aplikaci s last minute ubytovanimi. Ted si nevzpomenu na nazev, ale nekdo mne kdyztak doplni.

Odpovědět
Avatar uživatele

Tak podobnou zkušenost mám i já, tentokrát s paní Pamelou Simmon, která by se měla pohybovat v Londýně.
Psala jsem na byt v Olomouci, konkrétně na adrese Schweitzerova 798/99a, Olomouc.
Krásný nový zrekonstruovaný byt, na Srealitách, za strašně malou cenu.. Vážně? V Olomouci za byt 2+kk 5900,- i s energiemi?

Odpovědět

@Petr Novák: Děkuji moc za rady. Jen jsem nedokázal nepanikařit, bylo to totiž napínavé. Nejsem takový dobrodruh, že pojedu na druhý konec světa, navíc jednoho z nejdražších naslepo, s tím, že tam nějaký nocleh seženu, navíc když mám zodpovědnost nejen za sebe. Ale můžu jen potvrdit výborný přístup airbnb, které mi nakonec poskytlo veškerou podporu. Člověka s potvrzenou rezervací se ani jim nepodařilo zkontaktovat, takže mi tu rezervaci zrušili s bonusem navíc. Ale nastala druhá část martyria, protože nabídky ubytování za přijatelnou cenu se s přibližujícím se datem příletu ubývaly. Setkal jsem se bohužel s nespolehlivostí ubytovatelů. Jeden mi po žádosti o rezervaci napsal, že má v bytě kamaráda a zapomněl to zrušit v airbnb, druhá má sdělila, že jí data pobytu nevyhovují, aniž by něco takového předem avizovala. Ale vrchol byl, když mi na pobyt, který se dal udělat bez schválení rezervace, kdy odešly peníze atd…, tak mi uživatelka napsala, že se omlouvá, ale už nějakou dobu ubytování neposkytuje a je to chyba. To už jsem byl na pokraji infarktu. Naštěstí jsem si pak udělal rozumnou věc, kterou doporučuje i airbnb. Přestal jsem posílat žádosti o rezervaci a rovnou jsem se několika ubytovatelů zeptal dopředu, jestli jejich nabídka platí a jestli nás v tom termínu ubytují. Rázem jsem měl několik nabídek, ze kterých jsem mohl vybírat a nemusel jsem čekat, až se někdo milostivě uráčí mi sdělit, že udělal chybu… Jsou to docela perně získané zkušenosti a možná by bylo dobré je nějak zakomponovat do doporučení a do Tvých rad, Petře:-) Každopádně děkuji Tobě i airbnb a i ostatním, kteří se mi snažili pomoct.

Odpovědět

@Franta: Díky za rady, psychicky mi to pomohlo. Jak jsem ale psal Petrovi, nedokázal bych jet do středu New Yorku bez zajištěnýho ubytování, možná sám, ale ne ve dvou a z kuframa na 14 dní.

Odpovědět

@Mesi: Díky, nakonec to dopadlo dobře:-) Viz má reakce Petrovi.

Odpovědět

Pamela Simmon… Mladá Boleslav

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.