Návod na Airbnb plus tipy a zkušenosti jak vybrat hostitele a nenaletět

Airbnb je ubytování v soukromí u lidí, kteří mají třeba volný pokoj nebo byt a rádi by si přivydělali. Airbnb nabízí levnější ubytování v lepší lokalitě a při dobré volbě také možnost nahlédnout do života místních. Nejste anonymní hotelový host, jste host pána domu. Přes Airbnb jsem bydlel mj. v USA, Austrálii, Japonsku nebo na Novém Zélandu. V tomto článku se podělím o své bohaté zkušenosti.

Airbnb - ubytování v soukromí

Jak funguje Airbnb

Hotely nabízejí různé typy pokojů, Airbnb nabízí tři typy rezervací:

 • Společný pokoj
  Obdoba hostelu, v místnosti spolu s vámi spí buď majitel, nebo jiní hosté.
 • Soukromý pokoj
  Alternativa k hotelu, kdy máte vlastní pokoj, ale v domě bydlí další lidé.
 • Celý dům/byt
  Pronájem celé nemovitosti jednomu zájemci.

Vyhledávání nemovitosti je jednoduché, stačí zadat destinaci, datum pobytu a počet osob. Výsledky hledání lze filtrovat dle ceny, vybavení, velikosti bytu, storno podmínek, typu nemovitosti nebo jazyka hostitele.

Po rozkliknutí jsou u každé nabídky detailní informace o nemovitosti, vybavení, pravidla domu, fotogalerie a recenze bývalých hostů.

Cena za ubytování na Airbnb se skládá z vlastní ceny, poplatku za úklid (volí ho hostitel), poplatku za služby (provize pro Airbnb) a daní (odvádí se státu nebo městu). Po odeslání žádosti o ubytování se na kartě zablokuje celková suma a čeká se na potvrzení rezervace ze strany hostitele.

Jestliže je u nabídky tlačítko Okamžitá rezervace, hostitel nabídku neschvaluje a ta je hned schválena. U některých hostitelů se za každou osobu navíc platí, jiní nedělají rozdíly v ceně.

Po schválení rezervace obdržíte e-mail, ke komunikaci s hostitelem slouží Airbnb mobilní aplikace a webové rozhraní.

Registrace do Airbnb + slevový kupón 2021

Airbnb je postavené na důvěře, takže nejprve je nutné se zdarma zaregistrovat. Účet může být vázán buď na e-mail, nebo na Facebook.

Následuje ověření totožnosti, čím více dostupných metod zvolíte tím budete důvěryhodnější. Na výběr je odeslání skenu cestovního pasu, občanky nebo řidičáku, propojení s účtem na Facebooku, Google nebo LinkedIn, nahrání profilové fotky na Airbnb, poskytnutí telefonního čísla a e-mailové adresy.

Budování reputace na Airbnb spočívá ve sbírání doporučení a hodnocení. Ty si host a hostitel udělují vzájemně. Díky lepší reputaci vám na žádost o ubytování kývnou i vybíraví hostitelé.

Jak si vybrat ubytování na Airbnb a nenaletět

Airbnb je populární po celém světě a ve větších městech je nabídek přehršel. Ceny za jednu noc bývají nižší než v trochu slušných hotelech.

Každý má ubytování jiné nároky, u mne vyhrává kombinace následujícího:

 • Lokalita
  Raději bydlím v centru města, kde budu trávit den. Ceny jsou vyšší, ale ušetřím čas za dojíždění. U lokalit mimo centrum dbejte na dostupnost hromadné dopravy. Okolí domu vždy zkontroluji v Google Street View.
 • Cena
  Obvykle skryji nabídky, které jsou hluboce pod zobrazeným cenovým průměrem. Nízká cena má svůj důvod a ze zkušenosti vím, že bych si je stejně nevybral. Zároveň skryji nabídky nad mým cenovým stropem.
 • Fotky nemovitosti
  Libí se mi interiér bytu? Je byt uklizený a jak je na tom s vybavením? Málo nekvalitních fotek obvykle značí, že to hostitel buď nemyslí s Airbnb vážně, nebo to neumí.
 • Recenze předchozích hostů
  Preferuji nabídky s hodnoceními předchozích hostů, všímám si především výtek. Na druhou stranu: V Sydney jsem si rezervoval byt bez jediného hodnocení a majitelka zpočátku nekomunikovala, ale nakonec se z toho vyklubala jedna z nejlepších zkušeností.
 • Čistota
  Pro hosty je čistota prý nejdůležitější ukazatel. Já si vybírám ubytování s alespoň 4,5 hvězdičkami. Lidé mají tendenci nadhodnocovat a čtyři hvězdičky jsou spíše podprůměr.
 • Hostitel
  Vyplnil o sobě hostitel podrobné informace? Jak moc je mi sympatický, jaká stanovil pravidla domu a odpovídá na hodnocení předchozích hostů? Majitele si prověřuji ještě přes Google, stačí umět hledat.

Konkrétní nabídku vybírám tak, že si vedle sebe otevřu třeba 40-50 záložek s nabídkami a vylučovací metodou zavírám ty nejhorší. Odkaz na posledních zhruba 5 si uložím do textového souboru, kdyby vítězná nabídka nevyšla.

Žádost o ubytování píšu přátelsky, představím se v ní a nastíním, co mám v dané lokalitě v plánu a proč jsem si vybral tu konkrétní nabídku.

Nedoporučuji posílat všem hostitelům stejný text, nepůsobí to dobře. Naopak doporučuji vypíchnout jeden detail z popisu, aby bylo patrné, že jste si nabídku pročítali. Pochvalte třeba výhled, tapetu nebo kuchyňskou linku.

Na co si dát u Airbnb pozor

Na bezpečnost klade Airbnb velký důraz, většina komplikací jsou banality.

 • Hostitel odmítne žádost o ubytování
  Žádost o ubytování může hostitel bez udání důvodu odmítnout. Stejně tak je žádost zrušena, když se k ní hostitel nevyjádří ve lhůtě 24 hodin od podání. Blokace peněz na kartě je ihned zrušena, nicméně uvolnění peněz zpět na účet může bance trvat několik dní.
 • Hostitel schválí a následně zruší rezervaci
  Jestliže hostitel schválí a následně zruší rezervaci, host získá zpět celou zaplacenou částku. Já jsem za zrušenou rezervaci na 3 noci v Santa Monice získal navíc kredit 1 000 Kč na náhradní ubytování.
  Občas se stává, že hostitel zruší rezervaci pokoje, protože má žádost o pronájem celého bytu. Hostitel je za časté rušení rezervací penalizován.
 • Dražší automaticky neznamená lepší
  Cena ubytování na Airbnb nejde ruku v ruce s kvalitou. Některé nabídky jsou nesmyslně předražené, rozpoznáte je v hodnocení Hodnota.
 • Pronajímatel žádá platbu mimo Airbnb
  Všechny peníze posílejte přes Airbnb, jen tak vám společnost může zajistit ochranu. Někteří hostitelé žádají platbu předem, zálohu nebo doplatek v hotovosti, převodem nebo přes PayPal, aby nemuseli Airbnb platit provizi. Takovou žádost odmítněte a zvolte jinou nabídku.
 • Moje negativní zkušenosti s Airbnb
  Přes Airbnb jsem bydlel na čtyřech kontinentech a zřejmě jsem měl štěstí. Žádné velké problémy jsem nikdy neměl. V Santa Monice mi jednou zrušili schválenou rezervaci, dostal jsem za to kredit 1 000 Kč.
  Hostitelům na Maltě se rozbil bojler a netekla teplá voda. Venku bylo přes 30 °C, takže mi to nevadilo. V Tokiu jsem si měl vyzvednout klíče z poštovní schránky po zadání kódu. Kód nefungoval. Stačilo napsat majiteli, obratem poslal funkční kód. To jsou jediné drobné kaňky na mém vztahu s Airbnb.
 • Co dělat, když hostitel neodpovídá?
  Pokud do příjezdu zbývá pár dní a hostitel nijak nereaguje, kontaktujte podporu Airbnb. Vysvětlete jim podrobnosti a číslo rezervace. Airbnb se pokusí hostitele kontaktovat a pokud bude snaha neúspěšná, pomůže vám zařídit nové ubytování. Jako odškodnění získáte kredit na další cesty, v krajním případě Airbnb hostovi proplácí hotel. Za zkušenost děkuji Pepovi.

Různé Airbnb tipy a triky

 • Připravte se na čekání
  Airbnb není hotel s non-stop recepcí. Hostitelé většinou jsou lidi s běžnou pracovní dobou. Čekání na chodníku předejdete dobrou komunikací s hostitelem. Přibližný čas příjezdu mu oznamte hned, jak ho budete znát.
 • Hostiteli přivezte dárek
  Stačí drobnost, která udělá dobrý první dojem a přispěje k vřelému přijetí. Nejlépe fungují české suvenýry, jako jsou lázeňské oplatky, pivo nebo becherovka. Doporučuji si přečíst profil hostitele, ať se nedopustíte faux pau a lahví alkoholu neobdarujete třeba muslima.
 • Žádný e-mail od Airbnb nemažte
  Všechny příchozí e-maily související s cestou mějte uschovejte až do okamžiku, kdy si s hostitelem vzájemně vyměníte hodnocení. Podpora Airbnb většinou stojí na straně hosta a každý důkaz včetně vzájemné komunikace může v případě problémů pomoct.
 • Jak fungují recenze a vzájemná hodnocení
  Po ukončení cesty mají host i hostitel 14 dní, aby si vzájemně napsali hodnocení. Recenze protistrany je vidět buď po dvou týdnech, nebo až ji napíšou obě strany. Předchází se tak pomstě za kritickou recenzi.
  Reference na hostitele pište pravdivě a upřímně, ale slušně. Vedle hodnocení hvězdičkami můžete přidat veřejné doporučení i zprávu, kterou uvidí pouze majitel.
 • Jak si vyplnit profil na Airbnb
  Čím více informací do svého profilu napíšete, tím budete důvěryhodnější pro hostitele. Doporučuji si přidat profilovku s dobře viditelnou tváří, popište vaši práci, zájmy, navštívené země, motivaci k cestování atp.
 • Sleva na ubytování přes Airbnb
  Někteří hostitelé nabízejí slevu třeba na delší pobyty, nicméně před odesláním rezervace můžete vždy zkusit smlouvat. V boxíku s profilem hostitele naleznete tlačítko pro kontaktování. Napište mu, pochvalte byt a zeptejte se, zdali je váš termín možné získat lepší cenovou nabídku.
 • Dodržujte pravidla a chovejte se jako doma
  Asi je zbytečné to sem psát, protože slušný člověk se bude na návštěvě chovat slušně a dobytek bude vždycky dobytek. Přesto: Dodržujte stanovená pravidla, nechoďte do soukromých prostor a na konci pobytu alespoň zběžně ukliďte. A nevyjezte ledničku!
 • Jak vysoká je provize pro Airbnb?
  Host obvykle platí provizi 6-12 % z částky bez poplatků a daní. Čím vyšší hodnota ubytování, tím nižší procento. Hostitelé navíc platí 3 % z každé dokončené rezervace.
 • Sleva 25 $ na první cestu
  Na první ubytování v soukromí přes Airbnb lze získat slevu odpovídající 25 dolarům. Stačí se zaregistrovat přes tento odkaz a vybrat si pronájem alespoň za 75 $ (1 749 Kč).

Podvody na Airbnb: Falešné inzeráty a pronájmy

Někdy od jara 2015 se na serverech sReality.cz, Reality.Idnes.cz nebo Reality.cz objevují falešné inzeráty na pronájem bytu v Praze, Brně nebo Bratislavě. Vystupují v nich cizinci se smyšleným jménem a historkou, obvykle komunikují česky přes Google Překladač. Charakteristická bývá podezřele nízká cena.

Princip podvodu je prostý. Přes inzerát najdou zájemce o pronájem a domluví se na ceně. Osobní prohlídka není nikdy možná, záminkou je třeba pobyt majitele v cizině. Aby si podvodníci získali důvěru, posílají kopie dokladů, policejních průkazů nebo fotografie s dětmi. Vždy jsou kradené a je zneužita cizí identita. Ověřit doklady můžete jejich vyhledáním přes Google Obrázky.

Podvodník používá mimo jiné jména Luca Paight, Eva Trotter, Roger Pawley, Tarpay Aylor, Goldt Sergei, Mitev Borislav Hristov, Jose Angel Espino Quintana, Rainer Stahl Helmut, Jan Finck, Bernd Lorenz Albrecht, Ronny Muller, Blasco Garcia Manuel, Natasha Collins nebo Kathryn Dobson.

Oběti následně pošlou podvrženou kopii webu Airbnb, který má pronájem zprostředkovat. To je nesmysl. Airbnb žádné pronájmy nezprostředkovává, je obětí a podvodník jen zneužívá jeho dobré jméno.

Finanční zálohu chce podvodník vždy zaslat přes anonymní převod peněz Paysafecard nebo obdobný. Přes něj jdou snadno poslat peníze, aniž by šlo jednoduše vypátrat, kdo je vybere.

Důrazně doporučuji inzeráty tohoto typu ignorovat, v žádném případě nikomu neposílejte peníze.

Jestliže jste naletěli, poslané poukázky ihned zablokujte. Můžete podat trestní oznámení na neznámeho pachatele, případem se zabývá MOP Karlín v Praze.

Jaké jsou vaše zkušenosti s Airbnb? Pište do diskuze pod článkem, díky moc.

Diskuze k článku (366 komentářů)

Avatar uživatele

Dobry vecer,
dekuji za tuto diskuzi, uchranila me pred podvodnikem viz nize. Vse probihalo stejne, odepsala jsem na inzerat, za par dni prisla odpoved. Nastesti mi cena za byt v Balbinove ulici v Praze prisla podezrela a neodeslala jsem zadne osobni udaje. Mezitim jsem nasla jiny podnajem a napsala domnelemu majiteli podekovani. Prisla mi odpoved, vcetne scanu pasu a fotky s ditetem, ktera me malem nalomila.

DEKUJI!!!
Ver

Vysvětlil jsem vám celý proces, a budu se snažit, aby to znovu vysvětlovat. Je velice jednoduché.Transakce bude provedena prostřednictvím Airbnb.com, protože bude zajištěna pro oba. K pronájmu dokumenty a klíče je již ve vyšetřovací vazbě Airbnb.com. Poté, co pošle platbu na Airbnb.com, budou dodávat nájemné doklady a klíče přímo na Vaši doručovací adresu. Kdy obdrží klíče a pronájem dokumentů, budete mít 1 den rozhodnout, zda budete mít, nebo ne byt. V případě, že jste se rozhodli nevedou do bytu, obdržíte peníze zpět. Nyní chápete?
I připojené kopie se svými dokumenty, takže můžete vidět, že jsem seriózní člověk a řada na vás, prosím pošlete mi fotku s vámi.
S pozdravem
Mitev

Dobrý den,

Toto je muj prázdninový byt, ale mohu ho pronajmout na delší dobu (na nekolik let). Byt je plne vybaven, presne jako na fotkách. Pokud máte vlastní nábytek, muzete ho privést. K dispozici je tu jedno parkovací místo.
Cena zahrnuje výdaje na vodu, elektrinu, internet a parkování.Jediný problém je, ze já jsem jediná osoba, která má klíce a v okolí není nikdo, kdo by Vám mohl byt ukázat. Pokud máte o pronájem zájem, mohu Vám poslat klíce a smlouvu prostrednictvím spolecnosti Airbnb.com, která dohlédne na platbu a na dorucení klícu.
Pred nastehováním je potreba, abyste zaplatili nájem za první mesíc a zálohu 7.000 Kc .
Dále mi, prosím, dejte vedet, na jak dlouho si plánujete byt pronajmout, kdy byste se chteli nastehovat a kolik osob bude v byte bydlet.
Pokud máte zájem, neváhejte me kontaktovat a já Vám vysvetlím, jak bude všechno probíhat.
Pokud mluvíte anglicky, pište mi, prosím, v anglictine.

S pozdravem a práním hezkého dne,
Mitev Borislav Hristov

Odpovědět
Avatar uživatele

Nazdarek vyletnici, diky tomuto webu jsem nepodlehl tomu stejnemu zlocinci! Tentokrat pod jmenem:
-Jose Angel Espino Quintana-
Ohanel se stejnymi emaily a i spolecnosti Airbnb.cz. Dam to na Policii a vy ostatni budte opatrny. Inzerat byl smazan po trech dnes tudiz ho nemuzu sdilet.

Odpovědět

Čusíček,
tento týden jsem měla zkušenost s tímto jménem Jose Angel Quintana při nabídce bytu v Plzni.

Odpovědět

Dobrý večer, děkuji za tuto diskuzi. Úplně stejný scénář. Jméno Rainer Stahl Helmut. Málem jsem naletěla. Inzeroval být za směšných 8 tis. v centru Prahy, luxusně vybaveny. Prázdninový být atd… Chtěl jeden nájem a kauci. Bylo podezřele, že neposlal smlouvu k projednání, že neposlal údaje pro ověření v katastru nemovitosti. Ale budiž, myslela jsem, že třeba je to takový systém, Airbnb jsem neznala. Dnes jsem to docela zkoumala na internetu a zjistila, že Airbnb je jakýsi zprostředkovatel ubytování, což mě utvrdilo v férovosti nabídky. Poslala jsem mu jméno, datum narození a bydliště, v podstatě údaje, které lze dohledat např. v obchodním rejstříku atd., tak doufám, že k zneužití údajů nedojde. Domnělá platforma Airbnb vyvolala podezření jen z důvodu, že se nedalo prokliknout k recenzím, které měl domnělý majitel od domnělých hostů. A vůbec tam nefungovala žádná tlačítka. Platba přes paysafecard byla také dost divná, tak jsem zadala do Googlu Airbnb a paysafecard a natrefila na Vaši diskuzi. Kdyby se to nestalo, zítra bych přišla o 16 000 Kč. Ještě jednou moc děkuji!!!! Inzerát byl umístěn na srealitach.

Odpovědět

@Olga:

Díky za tyto komenty a za uvedení jména! Také jsem si emailovala s člověkem,který nabízel krásný byt za směšnou cenu. Jednalo se o Rainer Stahl Helmut. Dokonce mi poslal kopii svých dokladů. Mně se to ze začátku nezdálo, takže jsem raději zabrousila na net a je to tu. Přemýšlím, že by nebylo na škodu to nahlásit policii, ale těžko říct, zda něco zmůžou. Bude si zakládat nové a nové emaily a jména… Každopádně díky!

Odpovědět

Tak jsem bohužel také naletěla. Muž pod jménem Jan Finck (finckjan@gmail.com) mi nabídl svůj prázdninový byt, který nemá problém pronajmout dlouhodobě. Byla jsem dnes na policii to nahlásit. Řekli mi, že nic podobného nahlášené ještě nemají. Obracím se na vás podvedené, byli jste to nahlásit? Jak to dopadlo?

P.S. Stále udržuji s tímto podvodníkem emailovou komunikaci. Nějaké tipy, jak ho dostat do pasti?

J.

Odpovědět

@Simona Janatová: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda už jste žalobu podali.

Odpovědět
Avatar uživatele

Aktuální vyjádření policie ČR k celé záležitosti:

“Dobrý den,

kolega […] během prověřování nezjistil konkrétní osobu pachatele a věc založil. Po stejném pachateli pátrání však stále probíhá, další případy řeší pražští kolegové na MOP Karlín.

Žádná jiná doporučení, než ta která zmiňujete, nemůžeme dát.

Hezký den

[…]
tiskový mluvčí”

Odpovědět
Avatar uživatele

Aktuálně Bernd Lorenz Albrecht. Text úvodního e-mailu stále tentýž:

Dobrý den,

Toto je muj prázdninový byt, ale mohu ho pronajmout na delší dobu (na nekolik let). Byt je plne vybaven, presne jako na fotkách. Pokud máte vlastní nábytek, mužete ho privést. K dispozici je tu jedno parkovací místo……

Odpovědět
Avatar uživatele

Jo a velmi pěkně děkuji autorovi webu za zpřístupnění této diskuze.

Odpovědět

Taky jsem naletěla, tentokrát pod jménem Wolfgang Lothar Pitschel. Ta samá písnička, že má prázdninový byt a blablabla. Nevím, jak je to možné, že jsem nenarazila na tuto diskuzi dřív, a že jsem byla tak blbá. Kdybych to někde slyšela nebo viděla, kroutím hlavou, jak jsou lidi naivní. Ale je fakt, že to měl hezky promyšlený a já byla v dost zoufalý situaci. Prostě podvodníci číhají všude!

Odpovědět

Mohu se zeptat? Už jste podali tu hromadnou žalobu? Také bych se mohla přidat.. Můj email popif@seznam.cz

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr Novák:

Dobrý den,

Hledali jsme s přítelkyní byt v Praze, a bohužel jsme dnes zjistili ze se jedna o podvodníka zneužívajícího Airbnb, tak jak jste zde uvedl. Scenar naprosto totozny, Jmeno Ronny Muller, platba pres paysafe, byt byl za cenu 9 tis s poplatky az moc luxusni a bylo to trochu podezrele, ale nechali jsme se oklamat duveryhodnosti Airbnb. Pritelkyne poslala take oskenovany OP.
Nechapu ze jsme byli tak naivni a neopatrni. Prisli jsme o 14000 kc. Da se delat jeste neco jineho , nez ohlasit vec policii? Dekuji za odpoved.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den Václave, bohužel vám neporadím nic jiného, než se obrátit na policii ČR. Případ má na starosti MOP Karlín (Vítkova 266/16), tak bude asi nejjednodušší zajít tam.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, nevím už kam jinam se obrátit na radu a nebo chcete-li pomoc. Objevil jsem vaši stránku, tak Vám píšu sem. S přítelkyní jsme chtěli poprvé využít airbnb a sehnat si levně ubytování v Barceloně letos v létě. Prošli jsme spoustu nabídek. Jednu skvělou si vybrali, ověřenou už lety a různými uživateli. Dokonce proběhlo i pár emailů o představení se atd. To vše je v pořádku. Ovšem při samotném rezervování, kdy se dokládá totožnost, tak u posledního kroku, kdy jsem měl potvrdit svou totožnost i prostřednictvím “jiného” online účtu jako je facebook nebo gmail…došlo k jakési chybě a nešlo s těmito účty spojit můj airbnb profil. Nakonec jsem po komunikaci s podporou dostal radu, že namísto toho mohu nahrát krátké video o sobě a vše bude ok. Než se mi to ale povedlo vše zrealizovat, byla moje první rezervace zrušena, jelikož vypršel čas pro ni. Došel mi email, že byla zrušená. Po nahrátí videa jsem zkoušel znovu rezervovat. Ovšem stejně k ničemu nedošlo…našel jsem fórum i fb stránku kde spoustu lidí má stejný problém z verifikací/ověřením. Také jsem napsal na support. Dnes jsem se ale podíval na svůj bankovní účet a mám na něm dvakrát (za ty dva pokusy asi) blokovanou částku za rezervaci. Chci se zeptat, zda je to normální? Volal jsem na helpdesk banky a bylo mi sděleno, že to může trvat i  dní než bude blokace zrušena. Jenže tak dlouho já čekat nemůžu, jedná se o dost peněz kterými nyní nemohu disponovat. Prý lze blokaci zrušit dříve, pokud společnost, jenž blokaci zadala sama k tomuto dá pokyn. Jak ale mám airbnb kontaktovat? Nemám jiné než US číslo, které nikdo nebere. Existuje vůbec nějaký cz kontakt?support?

Díky za jakoukoliv odpověď!

Jan Král

Odpovědět
Avatar uživatele

* i 7 dní

Odpovědět
Avatar uživatele

Doporučuji kontaktovat AIrbnb prostřednictvím zmiňovaného formuláře. Pokud ovládáte angličtinu, zatelefonujte na zmíněné telefonní číslo, tím se to urychlí.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Vašek:

BACHA! to hovado to zkouší i pod jménem Blasco Garcia Manuel. Jeho identitu jsem overil u airbnb, nikdo takového jména není. Fotky super bytu, safecard platba a jeho odkaz v mailu na airbnb byla fake jako prase. S přítelkyni jsme se těšili, dneska jsme měli poslat peníze, a tak jsem to zkusil pohlídat na netu. A hle, úplně stejně podmínky,napsany mail! Škoda, ze takový kreten mrvi jméno airbnb jako takové.

Odpovědět

Zdravím, po dlouhé době si chci pronajmout byt ale narazil jsem na jednu věc u některých bytů a to na zálohu. Když zaplatím zálohu dejme tomu 4 500 Kč a celý byt stojí na 5 dní 11 000 Kč, platí se poté zbytek částky tedy 6 500 kč nwbo těch 11 000 kč? Děkuji!

Odpovědět
Avatar uživatele

Tak ten stejný e-mail , prázdninový byt ……
Tentokrát Praha Dejvice !
Tak dávejte pozor.
Nejméně 2x jsem chtěl zaslat návrh najemní smlouvy.

Odpovědět

@Petr Novák: Nebylo by vhodne vsechny tyto komentare “odstredit” do jineho clanku? Nepusobi to moc dobre kdyz clovek prolitne clanek o Airbnb, narychlo prolitne komentare a tam kazde druhe slovo “podvod” a “diky, zachranili jsme te mi penize”. I ja, ktery Airbnb casto bezproblemu vyuzivam, jsem na prvni chvili znejistel… :)

A k tematu. Ciste teoreticky, kdyz mam na celou dobu pobytu v New Yorku bydleni jen pres Airbnb… Co byste odpovedeli na pripadnou otazku na imigracnim “kde budete bydlet?”. Kdyz je airbnb (nejen) v New Yorku v takovem pololegalnim rezimu?

Odpovědět
Avatar uživatele

Do nového článku to úplně nechci dávat, protože se to netýká USA. Celá ta diskuze se rozjela víceméně náhodou. Ale máš pravdu. :)

Předně bych jim nelhal a řekl, že máš pronajatý byt. Nemyslím si, že by se v tom vrtali.

Odpovědět

Takže som sa s týmto podvodom už stretla aj ja. Išlo o 3.izbovy byt v žiline za smiešnych 270 eur. Všetko prebiehalo ako som čítala aj U vás ostatných, poslať 270 eur najom+ depozit 270 eur čiže 540 dokopy. S tým že Airbnb mi pošle kľúče a ja budem mať 2 dni na to aby som sa rozhodla a ak sa mi nebude páčiť , tak mi pošlú peniaze. Bolo pre mňa podozrivé už to, že inzerát tam bol vyše mesiaca a stále bol byt voľný ešte za takú smiešnu sumu. Meno bolo uvádzané ako Kathryn Jane Dobson. Text bol úplne podobný s ostatnými, tiež že plné zariadený a že je možný aj dlhodobý prenájom a že ak hovorím po anglicky, tak mám odpísať v angličtine. Vďaka vám tu všetkým som neprišla o peniaze :) dakujem

Odpovědět

Další podvod, dejte si pozor!

Pronajem bytu 2+kk ul.Mánesova 1602/56,Praha 2,Vinohrady

Dobrý den,

Byl jsem informován, že jste (xxxxx@gmail.com
) zájem mého bytu.
Toto je muj prázdninový byt, ale mohu ho pronajmout na delší dobu (na nekolik let). Byt je plne vybaven, presne jako na fotkách. Pokud máte vlastní nábytek, mužete ho privést. K dispozici je tu jedno parkovací místo
Jediný problém je, že já jsem jediná osoba, která má klíce a v okolí není nikdo, kdo by Vám mohl byt ukázat. Pokud máte o pronájem zájem, mohu Vám poslat klíce a smlouvu prostrednictvím spolecnosti Airbnb.com, která dohlédne na platbu a na dorucení klícu.
Pred nastehováním je potreba, abyste zaplatili nájem za první mesíc a zálohu 7.800 CZK .
Dále mi, prosím, dejte vedet, na jak dlouho si plánujete byt pronajmout, kdy byste se chteli nastehovat a kolik osob bude v byte bydlet.
Pokud máte zájem, neváhejte me kontaktovat a já Vám vysvetlím, jak bude všechno probíhat.
Pokud mluvíte anglicky, pište mi, prosím, v anglictine.

S pozdravem a práním hezkého dne,
Prandt Johann Darius

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím a narazil jsem na další podvod:

Dobrý den,

V prvé řadě je třeba vědět, že mohu použít translate.google.com napsat tento e-mail, a to bude pro mě snazší, pokud budeme pokračovat v tétokonverzaci v angličtině.
Jmenuji se Severinova Eva, a právě jsem dostal e-mail, pokud jde o váš zájem o můj byt ve Elišky Krásnohorské 123/6, Josefov, 11000 Praha 1, Czech Republic.
Hledám někoho, kdo žije ve svém bytě, protože moje firma vyhrála aukci velký stavební projekt v Liverpoolu, Velká Británie. Jsem projektový manažer ve stavebnictví, takže moje období zde ubytování bude velmi velké (více než 4 roky). Koupil jsem si tento byt, když jsem pracoval vPraha jako součást smlouvy o 4 roky, myslet si, že by bylo lepší investicí než při pronájmu. Jsem jediný majitel, byt je plně splacen, a neexistuje žádný právní problém.Byt je neobydlený, protože já už tam žije.
Chci si pronajmout svůj byt na nějaké pěkné a odpovědných osob, a proto bych chtěl vědět další podrobnosti o sobě: Kolik je vám let, pokudjste ženatý, pokud máte domácího mazlíčka, pokud máte auto, zaměstnání atd .. musím říci, že nemám nic proti tomu, že jste student a mám rád zvířata, a oni jsou vítáni v bytě. Měli byste také vědět, že oceňuji upřímnost.
Kromě odpočinku, zde je pár informací o sobě a o bytě, takže jsme věděli, že o něco více.
Byt je přesně jako na fotkách, plně zařízený, plně vybavený, takže nebudete muset nic pohybovat (můžete také přinést si vlastní věci, nábytek, pokud máte).
Nájemné je 7500 Kč včetně energií (voda, elektřina, internet, kabel, jedno parkovací místo). Můžete si pronajmout byt na dobu neurčitou, aleminimálně po dobu tří měsíců.
O sobě, já jsem 54 let, svobodná žena, a jak je uvedeno výše jsem projektový manažer ve stavebnictví, v současné době žijící v Liverpoolu, Velká Británie. Můžete se přestěhovat do bytu ve stejný den obdržíte klíče. Jsem v Liverpoolu, ale už jsem ale v řešení, takže můžete získatklíče a navštivte byt udělat dojem.
Oceňuji váš zájem v mém bytě, a těším se na naši budoucí spolupráci a přátelství.

S pozdravem,
Eva

Klikněte na odkaz pro obrázky: http://share.pho.to/9oqzZ

Odpovědět

@Jiri:
ja bych imigracnimu dala adresu bytu, ktery jste si pronajal pres arbnb. Vzdyt prece musite mit adresu, kde se byt nachazi.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den,
léta objednávám každoročně několik ubytování a nikdy by mě nenapadlo, že naletím jako malej kluk. Kamarád mi doporučil AirBnB a tak jsem to zkusil.
Našel jsem velice zajímavé ubytování na týden v Rakousku (Warth) za dobrou cenu. Poslal jsem tedy majiteli zprávu (Fabian Lucas), kde jsem se představil s žádostí o rezervaci. Druhý den mi přišla odpověď majitele domu, že mu mám poslat e-mail, že mi pošle další fotky. Mail jsem mu odeslal. Poté jsem obdržel další fotky objektu. V mailu také bylo, že on bydlí v Anglii a že má objekt v Rakousku jako byznys a že se o objekt stará nějaká místní paní. Toto mi nebylo vůbec podezřelé, protože jsem už jednou objednával ubytování ve Francii jehož majitelka bydlela v Anglii. Dále doplnil, že pokud bych chtěl ubytování objednat, že mu mám napsat a že zažádá do AirBnB, aby mi poslali údaje o platbě. Psal ať neklikám na žádost na AirBnb, aby se objednávka neduplikovala. Další den přišel e-mail od falešného AirBnb (airbnb-invoice-payment@europe.com). Vše bylo totožné s e-mailem od “pravého AirBnb” akorát dole byly doplňující údaje o platbě. Bohužel mě nedocvakla divná e-mailová adresa a jelikož jsem byl na airbnb poprvé a nečetl platební pravidla, tak jsem odeslal částku 30 000 kč. Mezitím mi také ještě přišel jeden e-mail od jakéhosi Franka, který byl z teamu AirBnB, ať se na něj s čímkoliv obrátím. E-mail opět vypadal dle origanl mailu od AirBnB, dokonce když jsem klikl na obrázky nebo odkaz, které v něm byly, tak se vše přesměrovalo na správné stránky AirBnB. Z tohoto e-mailu mi také přišlo potvrzení, že platba proběhla v pořádku a že se mám dál dohadovat už jen s majitelem. Po 14 dnech mi to nějak nedalo a kouknul jsem na stránky ubytování znovu a viděl jsem tam jiného majitele.. V tu chvíli mi to vše došlo.. Nový majitel objektu je nyní Teo Marcone a na původní e-mailové adresy nikdo nereaguje. takže pozor a vše si řádně kontrolujte. Bohužel za svoji blbost jsem už zaplatil. Přemýšlím zda to nahlásit policii.
Lukáš

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lukáš Novák:
Nepřemýšlej a udělej to. Nebo jen tak odepíšeš 30.000,-?

Odpovědět

Také jsem naletěla. Byt na ul. Olbrachtova, Praha 4, Krč. Vy, co jste případ již nahlásili na policii – je nějaká šance na dopadení pachatele a odškodnění? Mělo by být dle mého názoru možné dohledat osobu, která peníze od Western Union přebírala. Děkuji za odpověď

Odpovědět

Mala rada: jakykoliv inzerat, at uz na ubytovani nebo prodej cehokoli treba na craigslist, ktery podminuje zaslani penez pres Western Union, je velmi casto podvod. akhle to vnimaji Amaricane a neco na tom bude. Tak pozor na zpusob platby.

Odpovědět

Posledni dobou se Airbnb resi v LA kvuli velke nabidce v tehle lokalite vs. podvody.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den,
mám podobnou zkušenost s pronájmem bytu v Praze, tentokrát v ulici Masná.
Paní, údajně žijící v Liverpoolu, se tentokrát jmenuje Tereza Hrabovská. Musela jsem před Vánoci řešit svůj soukromý problém a bohužel proto jsem poslala na účet /údajně Air bnb/ 17 000Kč s tím, že dostanu smlouvu a klíče. Koncem roku mi napsali, že jsou dovolené a od té doby se mnou nikdo nekomunikuje. Nemám ani smlouvu a klíče a ani peníze. Bohužel jsem si na ně velmi těžko šetřila, abych svou situaci mohla rychle řešit a články na internetu jsem moc neprohlížela. Stále jsem , ač starší, naivní a hloupá.
Prosím : mám podat trestní oznámení, jak dostat peníze zpět, nebo co dál? Děkuji za odpověď. St.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Stáňa:
Peníze vám to nejspíš nevrátí, ale na policii se obraťte určitě.

Odpovědět

@Stáňa: Policii urcite, ale penize uz nejspis neuvidite. Urcita sance by byla, pokud sla platba na soukromy ucet. Pokud to bylo pres Western Union /obvykle v techto pripadech/ tak jste bez sance.

Odpovědět

Pro veschny, kdo tuto diskuzi cte drive, nez udela hloupost.
Nikdy neposilejte penize predem na soukrome ucty, pokud o jejich majitelich nemate nejake informace – napr. nezavisle hodnoceni, zastiteni nejakou organizaci, atd. Nebo pozadujte ulozeni penez do uschovy – neco to stoji, ale neprijdete o ne.
NIKDY neposilejte penize pres Western Union, prijemce penez je nedohledatelny.

Odpovědět

Dobrý den,
peníze jsem posílala přes Air banku na účet na účet : GB87HLFX11042211461467/HLFXGB21M…………….
Toto je zřejmě banka Halifax v Londýně.
Co dál, kromě ohlášení na policii? Děkuji. St

Odpovědět
Avatar uživatele

@Stáňa:
Zkusit v bance stornovat převod?

Odpovědět

Dobrý den,
převod peněz jsem uskutečnila přes Air banku, použili reklamaci na odeslanou částku do Halifax banky, vše ještě nahlásila na policii jako trest.čin. Snad dohledají uvedenou osobu, nebo alespoň přímo účet, protože jsem zjistila, že dotyčná paní Hrabovská používá i jiné jméno.
Podobně mi přišla nabídka na pronájem bytu v Olbrachtově ulici 1052/32 Praha 4 pod jménem Tanja Woodroffe i byt pronajímaný nějakým Řekem, původně plánovaný pro syna tohoto pána /viz výše/.
Po jednání na policii bych chtěla opravdu varovat před takovýmito levnými pronájmy a podvodníky. Jako by se s nimi roztrhl pytel. Jen mi není jasné, kde přišli např. na mou emailovou adresu. Jen využívají lidi v nouzi. St.

Odpovědět

Dobrý den, chci upozornit na další podvodný inzerát s platbou nájmu přes Airnb. Pohádková cena, lukrativní lokalita v Praze (Chodska, Vinohrady). Pod jménem Svatava Mastalirova. Stejný případ s Liverpoolem. Nenaleťte a díky bohu za moji zdravou neduverivost a za tuhle diskuzi.

Odpovědět

@Kaja:

Tak přesně na tent inzerát jsem taky naletěla a poslala peníze :-(. Podobné věci si vždy prověřuju, teď jsem se ale nechala napálit velikostí spol. Airbnb.

Odpovědět

Chci hostit, celkem vše jsem nahrál, ale nevím jak spustit kalendář a platbu. Nepořádá se nějaké školení, nebo info po telefonu, ale v češtině, děkuji Martin.

Odpovědět

@Soňa: Je super , že ste toto napísali, lebo akurát aj u nás v Galante som našla takýto inzerát a chcela som som si všetko preklepnúť text ktorý píšete je zhodný s ich a tiež pod menom Kathryn Dobson.

Odpovědět

@Kaja:

Stejný email jsem odbržel i ja… Zdalo se mi to divne, tak jsem zacal patrat po jmenu a dosel jsem do tehle diskuze.. DIKY za usetrene penize!!

Odpovědět
Avatar uživatele

@Soňa:
Ahoj,
Wow, ja si teraz pisem uz asi tyzden s kathydobson06@gmail.com, pricom chce aby som jej poslala svoje udaje, a ona ich vraj preda airbnb ktore ma kontaktuje, a budu chciet celkom 570 Euro (235 za prenajom, az podozrivo vyhodny, vraj vratane energii, a 235 ako kauciu) zaplatit vopred … (tymto ma hodne odradila, a preto som hladala a nasla toto forum) vdaka za pomoc, aspon takto nenaletim.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý deň,

chcem sa poďakovať tejto stránke a diskutérom za to, že vďaka ich varovaniam sme sa s priateľom vyhli tomu, aby sme sa stali obeťami podvodu už zmieňovanej Kathryn Dobson, ktorá prenajímala byt v centre Brezna za smiešnu sumu 225 eur, pričom od priateľa žiadala zaplatiť vopred 450 eur. Využila, že v tejto časti Slovenska je na prenájom minimálny počet bytov a vysoký dopyt. Dnes sme to mali vyplatiť, ale rozhodla som sa preveriť dotyčnú osobu a našlo mi Vašu stránku, čiže veľká vďaka! Dotyčná K. Dobson sa odvolávala na túto stránku http://www.airbnb.com pričom tvrdila, že všetko ohľadom poplatkov, kontroly a zabezpečenia vzťahov majiteľa a nájomcu sa bude riešiť cez túto stránku. Posielam konverzáciu (je to len prehnané cez translator, ale snáď z toho vyrozumiete podstatu):

Dobrý deň opäť Michael,
Vysvetlím vám oficiálne kroky transakcie, ak si chcete prenajať svoj byt:
Akonáhle dôjdeme k dohode budem potrebovať vaše celé meno, doručovaciu adresu a osobné telefónne číslo. Potom odovzdám svoje kontaktné údaje na Airbnb a oni vám zašlú všetky informácie o tomto procese, je potrebné postupovať podľa pokynov a vložiť vklad vo výške 450 eur. Akonáhle sa zaviažete vyplatením 225 EUR / mesiac + 225 EUR ručenia zálohou, bude Airbnb posielať kľúče, takže môžete navštíviť byt a 2 dni neskôr, ak sa rozhodnete zostať všetko, čo musíte urobiť, je podpísať nájomnú zmluvu tak, že agentúra bude môcť, aby mi zaplatiť. Ak sa vám nepáči bytu, bude Airbnb posielať celý sumu peňazí späť v rovnaký deň. Každopádne som si istý, že budete viac ako spokojný s pobytom, ale je dobré vedieť, že máte tieto druhá varianta k dispozícii.
Teraz, ak ste pripravení začať konať pošlite mi podrobnosti (plné meno, adresa, telefónne číslo), ktoré potrebujem na spustenie transakcie. Rýchlu odpoveď by som veľmi ocenila.
Ďakujem!

Varujeme teda pred touto podvodníčkou a posielame link na dotyčný byt, ktorý je stále na internete prístupný (dúfam, že to nebude vnímané ako reklama či spam, je to pre ďalších ľudí, aby sa nenachytali na tento byt ako takmer my).

http://www.inzercia.sk/inzerat-DNA4669-ponukame-vam-na-prenajom-byt-uzitkova-plocha-je-39m2/

Odpovědět

@Lucia a Michal:

tiez som v rychlosti a casovej tiesni danej osobe naletel …a poslal dnes 460€ ,,, prave som prisiel z banky a dal strornovat ,takze sa modlim, ze tie peniaze mi vratia .. ucet bol do nasej Tatrabanky ..cize SK ucet … nie nejaky zahranicny … ak je to teda nejaky zahranicny podvodnik, tak zrejme peniaze uvidim, pretoze prevod do zahranicia asi trva dlhsie … mail kathy.dobson06@gmail.com … tiez sa odvolavala na agenturu Airbnb.com … nikdy by som jej neveril, ale kedze s nou komunikoval prave par tyzdnov pred tym kolega , pretoze zhanal tiez iny byt , tak som proste nepreveroval :( .

Odpovědět

Dobrý večer želám,
Prosím vás podviedla ma tá istá osoba. Peniaze som odoslala no našťastie mi to vrtalo v hlave a pri surfovaní na internete som zadala meno Kathryn Dobson do Google a našlo m túto diskusiu. Plánujem podať žalobu na PZ keďže pani má moje osobné údaje, vrátane čísla účtu. Mám vážne obavy z zneužitia. Mohla by som vás poprosiť o spoluprácu a prípadne podanie hromadnej žaloby? Celý proces to urýchli a zároveň budú ostatní ľudia varovaní. Ďakujem

Odpovědět

@Eliška:

Ahoj,
ja podane trestne oznamenie mam na PZ Senica .
Takisto ma moje udaje co sa adresy tyka a bankoveho uctu . mozete ma kontaktovat na mailovej adrese : peter.trstiansky@gmail.com

Odpovědět

@Nina:
Stalo se mi přesně to samé. Píši to pro ostatní jako varování a Vám všem děkuji za příspěvek.

Odpovědět

Ďakujem za tuto diskusiu taktiez nas zachranila pred okradnutim …. S priatelom sme riesili prenajom bytu v Ziline – velmi pekny za nizku cenu 240 eur aj s energiami …. pani momentalne zijuca v zahranici s nami komunikovala odslova doslova presne totoznymi spravami ako posielala Vam …jej sucasne meno je vsak Natasha Collins ….

Odpovědět
Avatar uživatele

Jsem v jednání s Robertem ODDZIALEM- bydlí v Polsku, byt v Pařížské, cena 5200, vše půjde přes Airbnb Expres, smlouvu a klíče doručí, peníze- celkem požadováno 25400 (záloha na 2 měsíční platby + 15000 vratná kauce)- vrátí, když se rozhodnu byt si nepronajmout.
DÍKY ZA VAŠE ZKUŠENOSTI.
Svatava

Odpovědět

@svatava rokosová:
Prvne si aspoň prectete diskuzi na Vami, nez se zeptate. Je jasne, ze je to smyslene. Pokud si myslite, ze Vam někdo pronajme byt na Parizske za 5200 kc/mesic, tak je to uplne nesmysl. Spise tak za 5200/den. rozhodne do toho nejdete!

Odpovědět

Já mám jiný dotaz. Jsem hostitelka, při zadávání emailové adresy u platební metody jsem přehlídla 1písmeno. Díky tomu mi někde visí peníze za ubytování a za další dvě rezervace, než jsem na to přišla a opravila to. Angličinou nevládnu abych to vytelefonovala a v podpoře se nedostanu na někoho osobně s kým to řešit. Je nějaká rada pro mne? Díky…

Odpovědět

Ahoj, stalo se mi to stejné, co tu čtu. Udajny majitel komunikoval jen anglicky pod jmenem DAVID GUSTAV. Bylo mi to hned divne,ale řekla jsem si, co kdyby. Prvni email pusobil neškodne a v druhem už jsem začala patrat, jak to všechno vlastně je a narazila jsem na tuto diskuzi a už mi to bylo jasný. Přidavam ty dva emaily s udajným panem DAVIDEM GUSTAVEM.

Hello,
Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.
My name is David Gustav and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Pařížská 129/24, Josefov, 11000 Praha 1.
I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..
In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:
The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
The rent per month is 7400 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).
About me, I am 47 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.
Here are more pictures: http://share.pho.to/AHzdL
Thank you,
David Gustav
________________________________________________

Hi there,

Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Airbnb Escrow Account ( http://www.airbnb.com/trust ) to make sure that we can trust each other.
Using Airbnb escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Airbnb as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.

Here is the procedure explained :

The Escrow Account Airbnb works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Airbnb. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee ( 7.400 + 7.400 = 14.800 CZK), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Airbnb at your home.
To initiate the process, I need the following information about you:
-Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
-Delivery Schedule (local time you’ll be at home to receive the package and sign the receipt);
-Phone number;
You don’t need to open an account with Airbnb because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
Then Airbnb sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Airbnb and you get your money back.
This will be in writing in the Airbnb contract I will sign.
The Airbnb fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
If you agree to move forward I can send you a copy of the rental contract in blank.
I’ll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the Airbnb rental transaction.
Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.
Sincerely,
David Gustav

Odpovědět

Ahojte vsetci,
mam presne tu istu skusenost ako Denisa (1)!!
Text sa zhoduje lenze ja mam tu “česť” s Ulrike Huber a prenajima krasny 2izbovy byt v Trnave !

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobry den, taktiez mame s priatelom skusenost s podvodom. Nastastie sme nenaleteli a vsetko sme si 3krat preverili. Zena pod menom Ulrike Huber prenajimala krasny dvojizbovy byt po babicke v Trnave. Podozrivo nizka cena tak ako pisali ostatny 250eur vratane energii. Postup ako pri ostatnych podvodnichoch. Posli udaje. Zaplat 500eur a poslem ti kluce. Pouzivala stranku airbnb.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, Veronika. Váš road trip po západě USA se mi tak zalíbil, že příští rok touto dobou ho absolvujeme. Především se chci zdržet v San Franciscu.
Cenový rozpočet nebude moc toho, jak píšeš v úvodu road tripu, nejspíše v tom máš základní věci bez vstupného.

Hlavně se chci zeptat na ceny přes Airbnb. Zadala jsem 4 osoby na 3 noci teď i za rok v San Franciscu, vybrala jsem soukromý pokoj asi za 2800 kč, ale pak při celkovém součtu tam naskočila částka přes 15 000 kč, přitom motel vychází mnohem levněji, jak je to možné?? Ceny nižší než první zmíněná částka jsou, ale uplně mimo město.
Jak správně vybírat a proč je suma tak vysoká? Ani sdílený pokoj ceny nezměnil.

Moc děkuji za odpověď, Veronika.

Odpovědět

Tak presne s tým sme mali aj my problém…som rada že existuje internet, kde si človek dokáže všetko dohladať a nenechať sa ošklbať :) Preistotu naša pani vystupovala pod menom !!!!!! Marketa Mala !!!!!!, dajte si na nu pozor!!!!!!!!! Písala mi v angličtine, ani o mne nič nevedela a hneď mi chcela byt prenajať ale až ked jej pošlem dva nájmy…

Odpovědět
Avatar uživatele

Hello,
Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Slovak.
My name is Ulrike Huber and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Robotnícka, Bratislava III – Nové Mesto (Bratislava).
I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is ….
..tak nejak začínajú inzeráty.
Vďaka vašej stránke som nenaletel.
Chceli po mne 500 eur.a kľúče mi pošlú až do domu……a všetko to isté čo som čítal na vašej stránke…rovnaký scenár.
Bolo mi divné že jej stará mama zanechala 3 byty….v Prešove Trnave a Bratislave…
Ďakujem.

Odpovědět

@Jaroslav:

a taky v Praze na Linhartské ulici. Paní se tentokrát jmenuje Andrea Brandová.

Odpovědět

Hello,

Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

My name is Brandova Andrea and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Linhartska 136/6, Stare Mesto, 11000 Praha 1.

I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I  would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
The rent per month is 6300 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

About me, I am 42 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

Here are more pictures : http://share.pho.to/AKkhp

Thank you,

Brandova Andrea

Odpovědět

@Denisa: ¨
Moc děkuju, právě mi přišly uplně stejné e-maily od Renata Novotná, peníze jsem naštěstí ještě neodeslala!

Odpovědět

taky musím poděkovat za tuto diskuzi, též se mi ozvala Renata Novotná a byt byl opravdu krásný, ale bylo mi to podezřelé. Tak jsem brouzdala až jsem skončila na této stránce.

Odpovědět
Avatar uživatele

@aneta: Taky se mi ozvala Renata Novotna. Díky za tuto diskuzi. Vše ale bylo už od začátku divné. Moc hezký byt za směšnou částku. Navíc, když jsem zkoumal dále adresu apod., byt se nacházel na místě, kde je veterinární stanice. Bylo mi jasné, že jde o podvod. Uvedl jsem jen své jméno, nic víc. Chtěl bych podvodníka nějak nachytat, ale nenapadá mě jak.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michal čermák: Můžeš předstírat zájem a napsat mu, že peníze nejsou problém. Bude chtít zaplatit přes anonymní předplacené platební karty, tak hrej blbého, že nevíš, jak to funguje, co máš dělat a tak.

Myslím, že pro odpovědi používá připojení přes proxy, aby bylo těžší ho odhalit. Zkus sledovat IP adresu, ze které jsou e-maily odesílány, a vygoogli ji, jestli se nejedná o adresu na proxy listu. Pokud ne, je vyšší pravděpodobnost, že je to jeho pravá adresa.

Jestliže se ti ho povede nachytat, dej vědět, budu rád. Taky to můžeš nahlásit na policii, řeší (řešilo) to místní oddělení policie Karlín v Praze.

Odpovědět

@Petr Novák:
Hello,

Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

My name is Novotna Renata and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Křížová 864/3, Staré Brno, 60300 Brno.

I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
The rent per month is 6100 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

About me, I am 49 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

Here are more pictures : http://share.pho.to/AMV35

Thank you,

Novotna Renata

Odpovědět

Přesně stejný email.. od Renaty Novotné.

Jsem studentka, tak jsem hledala co nejlevnější byt. Naštěstí vzhledem k tomu, že Airbnb moc neznám, jsem začala pátrat, jak to funguje..už na facebookové stránce mi na můj dotaz slečna odpověděla, že je to podvod a pak jsem došla k této stránce. Děkuju moc!

Odpovědět

Já jsem se nechal napálit od Renaty Novotné také. Bohužel jsem se podíval na tuto diskuzi pozdě :-(

Odpovědět

Taky mám zkušenost s podobným podvodem. Kdyby se posílala nějaká hromadná žaloba, tak mě prosím kontaktujte.

Odpovědět

@Matěj:
A poslal jste trestní oznámení na policii? Naletěla jsem také a nevím, jestli to má cenu nějak řešit…

Odpovědět
Avatar uživatele

@Hana:
Viz článek nahoře bod 5

“Jestliže jste naletěli, poslané poukázky ihned zablokujte. Můžete podat trestní oznámení na neznámeho pachatele, případem se zabývá MOP Karlín v Praze.”

Odpovědět

ahojte, chcem sa opýtať, prvý krát som si dnes kúpila ubytko cez airbnb a stálo ma to 97e malo mi odpočítať 20e za to že to bol prvý nákup, ale neodrátalo sa to, spraví to následne až po výlete alebo som niečo zle vyplnila?
+ som ešte mala mať zľavu 45e zato že to je business trip, ale tiež neviem kde som to mala uplatniť, aj ked neviem ci sa dá uplatniť naraz zľava 20e aj 45e :)
ďakujem za odpoveď :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@eva: Ahoj, ta sleva by se měla odečíst hned. Podívej se ještě do podmínek do sekce Qualifying Reservation, jsou tam některé výluky.

Odpovědět

Tak se také musím připojit, včera jsem obdržela úplně stejný e-mail, jako někteří od paní Renaty Novotné, s tím rozdílem, že byl psaný na jméno Beniskova Alexandra a bytem v Praze v Pařížské ulici.Cena byla opravdu hooodně levná,což bylo samo o sobě podezřelé ale nejvíc podezíravá jsem začala být,když chtěla zaslat kauci na byt na účet u airbnb a následně,že mi pak pošle klíče.Naštěstí díky svému pátrání a hlavně díky této diskusi jsem nepřišla o žádné peníze a po paní jsem chtěla poslat návrh smlouvy,kterou bych pochopitelně stejně dala nejprve právníkovi, ale jak jsem čekala…paní už se neozvala.

Odpovědět

Dobrý den,

mám podobný problém už více jak 14 dní jsem v kontaktu s Petrou Martínkovou… pronájem bytu na Praze 1… podobná verze jako ostatní (komunikuje jen v aj, dlouhodobě žije v cizině, Airbnb využívá, aby obě strany mely jistotu…)

Údajný mail od Airbnb s instrukcemi k dokončení rezervace mi přišel (by i v Airbnb grafice…), ale bankovní spojení se mi zdá podezřelé.
Máte s tímto někdo nějaké zkušenosti… Děkuji Naty :)
–>
Payment
Your reservation has been accepted, please send the payment to Airbnb by Bank Transfer within the next 24 hours. The payment is processed and collected by Airbnb in full. The security of your funds is ensured, and you’ll be protected by policies, such as cancellation policies and the Guest Refund Policy.
Please find our bank details below:

Account Name: Radu Marek
Bank Name: Barclays Bank Plc
Iban: GB79 BARC 2091 7930 0467 36
Account Number 30046736
Swift Code/Bic BARCGB22
Sort Code 20-91-79
Bank Address: 62/64 High street, Watford WD17 2BT, United Kingdom

For your booking the payment method is Bank-to-Bank Wire Transfer, also known as Bank Transfer. For a faster transfer we recommend to use Online Banking and choose Express/Sepa Transfer to receive the payment shortly. When making the transfer please write as reference just 093-271 to iden tify your payment easier.
*As soon as the payment has been completed, please reply at this e-mail with a copy of your receipt in order to validate your booking.
Accommodation Eur 400,00
Refundable security deposit Eur 800,00
Airbnb Service Fee
Eur 36,00
Total
Eur 1.236,00
or
Czk 33.400,00
Whether the reservation is two days or two months away, we hold the payment until 24 hours after check-in before releasing the funds. This gives both parties time to do a walk through upon check-in and make sure that everything is as expected. The host will receive full payment from Airbnb 24 hours after you check in. Your payment is automatically covered against internet fraud up to Eur 20.000,00
Cancellation Policy
Flexible: Full refund 1 day prior to arrival, except fees.

If you need assistance at any point during the booking don’t hesitate contact us. Contact Airbnb

Odpovědět
Avatar uživatele

@Natálie: Zkušenosti s tím mají všichni předchozí diskutující. Je to podvod. Nicméně pochybuji, že by někdo poslal peníze na účet za byt, který si nebyl osobně prohlédnout. :-)

Odpovědět

@Natálie: Asi takhle: zda se ti normalni, ze by Petra Martinkova (s dlouhym i) komunikovala pouze anglicky? Na uctu nic zvlastniho nevidim, ostatne ty penize musi nekam dojit, ale to, ze je veden na jmeno treti osoby by ti podezrele melo byt. Za treti: cele to smrdi presne jak pise Petr. Tohle neni standardni cesta, jak si pronajmout byt, at si rika kdo chce, co chce. Osobne bych nic neposilal, je to podvod.

Odpovědět

Právě teď se mi ozvali dva takový a proto jsem šla hledat recenze a zkušenosti s portálem Airbnb.com a pronájmem bytů. Moc děkuji za info , co jsem zde obdržela a přidávám další jména do seznamu.
Gilbert a Alexandra Rizworak – polsko – byt Jenštejnská Praha 2
Patricia Kamben – UK – byt Freyova, Praha 9 – Vysocany

Snad to třeba taky někomu pomůže :-)

Odpovědět

Přesně totéž mi přišlo od Patricia Kamben – pronájem bytu ve Zlíně. Díky za upozornění

Odpovědět

> variace na Airbnb : The Escrow Account Towergate

Hello,

Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

My name is Beniskova Alexandra and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Pařížská 1067/8, Staré Město, 11000 Praha 1.

I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
The rent per month is 6200 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

About me, I am 46 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

Here are more pictures : http://share.pho.to/ATIIh

Thank you,

Beniskova Alexandra

*****

Hi there,

Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Towergate Escrow Account to make sure that we can trust each other.
Using Towergate insurance escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Towergate as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.

Here is the procedure explained :

The Escrow Account Towergate works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Towergate. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee ( 6200 + 6200 = 12.400 CZK ), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Towergate at your home.
To initiate the process, I need the following information about you:
-Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
-Delivery Schedule (local time you’ll be at home to receive the package and sign the receipt);
-Phone number;
You don’t need to open an account with Towergate because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
Then Towergate sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Towergate and you get your money back.
This will be in writing in the Towergate contract I will sign.
The Towergate fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
If you agree to move forward I can send you a copy of the rental contract in blank.
I’ll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the Towergate rental transaction.
Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.

Sincerely,
Beniskova Alexandra

Odpovědět

@Dora: Nechtelo se mi to cist cele, ale uz prvni dva odstavce jsou zvlastni. Narodila se v UK a ma ve jmene “ova”? Je to zvlastni i vzhledem k jejimu veku a pravdepodobne stavu “vdana” – nejspis v UK. Budiz, mozne to je, ale… To, ze pouziva ceskou klavesnici je v tomhle pripade take nestandardni…
Kdyz uz, tak doporucuji zalozit si vlastni escrow ucet a ne pres prostrednika.

Odpovědět

Mám tu samou zkušenost s nabídkou pronájmu bytu Masná 696/21,Staré Město, 11000 Praha za 6100CZK.

Text se zcela shoduje, prostředníkem opět má být Escrow Account Towergate. Tentokrát falešná “majitelka” vystupuje pod jménem JANOVA VERA.

Viz co jsem četla výše v komentářích, nejeden člověk jim na to skočil (já bych taky naletěla, kdyby nebylo vás dobrých lidiček, co jste varovali ostatní naivy), tak si dejte prosím pozor!!!!

Odpovědět

Pozor podvod na byt na Vinohradech…opet smesna cena za pronajem. Dle vypisu opravdu osoba toho jmena ma byt na uvedene adrese, ale nez jsem s ni cokoliv uzavrela, nasla jsem vase komentare….jeste, ze tak!!!!

Hello,

Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

My name is Sarka Davidova and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Jagellonská 1498/29, Žižkov, 13000 Praha 3.

I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
The rent per month is 6500 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

About me, I am 46 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

Hi there,

Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Towergate Escrow Account to make sure that we can trust each other.
Using Towergate insurance escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Towergate as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.

Here is the procedure explained :

The Escrow Account Towergate works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Towergate. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee ( 6.500 + 6.500 = 13.000 CZK ), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Towergate at your home.
To initiate the process, I need the following information about you:
-Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
-Delivery Schedule (local time you’ll be at home to receive the package and sign the receipt);
-Phone number;
You don’t need to open an account with Towergate because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
Then Towergate sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Towergate and you get your money back.
This will be in writing in the Towergate contract I will sign.
The Towergate fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
If you agree to move forward I can send you a copy of the rental contract in blank.
I’ll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the Towergate rental transaction.
Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.

Sincerely,
Sarka Davidova

Odpovědět

Hello,

Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

My name is Beniskova Alexandra and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Pařížská 1067/8, Staré Město, 11000 Praha 1.

I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
The rent per month is 6200 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

About me, I am 46 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

Here are more pictures : http://share.pho.to/ATIIh

Thank you,

Beniskova Alexandra I hope you understand I can’t start the shipping until the deposit is made by you and verified by Topestate. If you are ready and you have to money for deposit please email me back so I can open a case with Topestate and so I can prepare shipping.

Thanks!
Alexandra

Odpovědět
Avatar uživatele

Hello,

Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

My name is Klasnova Katerina and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Pod Kriby 5630, Zlín.

I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

Odpovědět
Avatar uživatele

@Veronika – díky za tuhle diskuzi! :): Dnes jsem narazil na stejne jmeno Katerina Klasnova .. s bytem v Moste za 5.500kc napasali jsme si pár emailu ale clovek nevi zda je to falesne nebo opravdove dekuji za odpoved a vasi pomoc

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, řeším to stejné. Taky si s paní píšu ohledně bytu v Praze za 6100,-. Přišli jste na nějaké nové informace? Byt vypadá krásně, fakt bychom tam chtěli, ale nevíme zda do toho jít, jeslti to není nějaký podvod

Odpovědět
Avatar uživatele

@Dominika:
Já myslím, že hodně napoví osobní setkání a prohlídka bytu. Nechce? Tak nevěřit.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Dominika: Ahoj, přečti si předchozí diskuzi. Je cena podezřele nízká? Paní je z ciziny a nemůže se dostavit na prohlídku? Chce zaplatit anonymním převodem?

Pak je to podvod. Hlavně nikam neposílej peníze, už je neuvidíš.

Odpovědět

@Miroslav Grossmann: @Veronika – díky za tuhle diskuzi! :): Proc je to podezrele, jsem tu uz vyse rozebiral. Ale vsiml jste si nekdo veci asi nejvic bijici do oci? Zkuste hodit to jmeno do google a uvidite, co vam najde. I kdyz, to jmeno by vam mohlo byt povedome i bez toho… Jsem cizinec, potrebuji nejake ceske jmeno, tak pustim internet a pokud jsem to udelal cca pred 5 lety, tak mi tohle jmeno vyskocilo mezi prvnimi.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mesi:
Jj, to jméno mě hned trklo. Taková náhodná shoda. :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

Stejná zkušenost, jako přes kopírák. Byt v Plzni v Perlové ulici za 5500,- se vším všudy. Pořád jsme řešili, co tady bude “smrdět”. Kromě ceny nám v průběhu docvaklo, že oba manželé cizinci mají ryze český titul Ing., nejsou k dohledání na internetu – pouze podobný inzerát na byt v Praze a ke každému bytu přece musí mít někdo klíče – třeba správce budovy. Nám se paní – tentokrát Anna Zichmicheh – neozvala už po tom, co ji dcera požádala o přesnou adresu. A to jsme zatím ani nechtěli kopie smlouvy o koupi bytu a podobně. Zmínka o řešení přes firmu AIRBNB nás dost nalomila – i když i u seriózní firmy bychom hledali ověření, kde by se dalo. Podvodníci zatracení – klackem hnát naboso přes strniště a až do moře…

———- Původní zpráva ———-
Od: anna.zichmicheh68@seznam.cz
Komu:
Datum: 22. 2. 2017 19:17:46
Předmět: apartment in Plzeň

Good evening, nice to meet you

I am at work now, but I have enough time to give you all the details for we can close the deal. I can assure you that we will not have any problems if you are a clean and decent person.

Like I have informed you before, the monthly rent will be CZK 5500 and i want from you the rent for the first 2 months CZK 11000 plus guarantee deposit CZK 10000 (you will receive back the guarantee deposit of CZK 10000 at the end of the contract). Everything is new in the apartment (I’ve attached all the photos) and i need to be sure that will be kept in good conditions ..i hope you understand, with no extra taxes to pay. I want to receive the money for rent monthly to my bank account, so I hope it will be no problem for you to wire the money.

The apartment is ready, you will only have to receive the keys to check it and see if you like it. In order of that, I’ve found a way for us to complete the deal safely and fast so you will receive the keys in less than 2 days.

The solution I’ve chosen is provided by Airbnb (http://www.airbnb.com/trust); they handle rentals for people who are unable to solve them alone, which are abroad etc., so they will take care both the transportation and payment.
I will support all the shipping taxes for I can send you the keys and contract.

I will explain the procedure if you are interested so please email me as soon as you read my message.

Thank you and best regards. Anna Zichmicheh + 48 (0) 22 482 440
———- Původní zpráva ———-
Od:
Komu: anna.zichmicheh68@seznam.cz
Datum: 22. 2. 2017 17:54:26
Předmět: Re: Pronájem bytu v Plzeň

Odpovědět

Mám uplne to samé !!! už jsem byla rozhodlá zítra peníze poslat, ale pak jsem začala bádat a  hledat a jsem ráda, že jsem na to přišla. Pozor na to !!!!!!

Hello,

Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

My name is Tvrzova Katerina and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Kostelní 363/22, Holešovice, 17000 Praha 7

I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
The rent per month is 6500 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

About me, I am 47 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

Here are more pictures: http://share.pho.to/AdLX6

Thank you,
Tvrzova Katerina

Odpovědět

Mám stejnou zkušenost jako několik lidí, co psali výše. Naprosto ten samý text, jen je zaměněné jméno a lokalita, jinak ctrl + c / ctrl + v…..jméno Marina Perono (doporučuji vygooglit a podívat se na obrázky).

Odpovědět

Rad bych se zeptal, kdyz si sezenu ubytovani pres ABNB do Los Angeles, co je dobre predlozit na imigracni kontrole pri priletu na LAX. Zatim jsem jel pouze do hotelu a ten “meho” imigracniho urednika vesmes nezajimal, ale po kamaradce chtela neprijemna urednice cinskeho puvodu potvrzeni o hotelu (a zpatecni letenky atd atd..)..Nerad bych byl otocen kvuli tomu ze bydlim pouze na ABNB.
Diky Ivos

Odpovědět
Avatar uživatele

@Ivos:
Airbnb je v pohodě. Na ESTA je hlavní ta letenka. Bydlení si můžeš sehnat klidně až po příletu. Ale s nepříjemným a zarputilým imigračním nikdo nic neudělá. :-) Přiletíš, půjčíš si auto a vyrazíš, až budeš unavený, tak najdeš motel v okolí.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Ivos: Airbnb je legální způsob ubytování. Řekněte pravdu a pokud budou chtít důkaz, ukažte jim rezervaci v mobilní aplikaci/vytištěnou rezervaci.

Odpovědět
Avatar uživatele

Upozornění na další podvodný inzerát, přez google jsem našel tuto diskusi, tudíž děkuji za vyvrácení mylných představ o levném a hezkém bytě, avšak uchránění mých financí. :)

Hello,

Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON’T speak Czech.

My name is Marina Perono and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Vaníckova 1112/27, 40001 Ústí nad Labem-centrum

I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
The rent per month is 4900 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

About me, I am 47 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I’m in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

Here are more pictures : http://share.pho.to/Acg02

Thank you,

Marina Perono

________
Další mail
________

Hi there,

Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven’t seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Airbnb Escrow Account ( http://www.airbnb.com/trust ) to make sure that we can trust each other.
Using Airbnb escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Airbnb as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.

Here is the procedure explained :

The Escrow Account Airbnb works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Airbnb. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee ( 4900 + 4900 = 9800 CZK), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Airbnb at your home.
To initiate the process, I need the following information about you:
-Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
-Delivery Schedule (local time you’ll be at home to receive the package and sign the receipt);
-Phone number;
You don’t need to open an account with Airbnb because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
Then Airbnb sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Airbnb and you get your money back.
This will be in writing in the Airbnb contract I will sign.
The Airbnb fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
I’ll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the Airbnb rental transaction.
Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.

Sincerely,
Marina

Odpovědět

Och, som rad ze existuje tato diskusia, zachranila ma pred stratov par stoviek eur… uz to pani marina skusa aj v presove….
Hello,

Please email me in English if it is possible because I has born and raise in UK, I DON’T speak Slovak.

My name is Marina Perono and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in DUMBIERSKÁ, Prešov (Prešov)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.