Návod na Airbnb plus tipy a zkušenosti jak vybrat hostitele a nenaletět

Airbnb je ubytování v soukromí u lidí, kteří mají třeba volný pokoj nebo byt a rádi by si přivydělali. Airbnb nabízí levnější ubytování v lepší lokalitě a při dobré volbě také možnost nahlédnout do života místních. Nejste anonymní hotelový host, jste host pána domu. Přes Airbnb jsem bydlel mj. v USA, Austrálii, Japonsku nebo na Novém Zélandu. V tomto článku se podělím o své bohaté zkušenosti.

Airbnb - ubytování v soukromí

Jak funguje Airbnb

Hotely nabízejí různé typy pokojů, Airbnb nabízí tři typy rezervací:

 • Společný pokoj
  Obdoba hostelu, v místnosti spolu s vámi spí buď majitel, nebo jiní hosté.
 • Soukromý pokoj
  Alternativa k hotelu, kdy máte vlastní pokoj, ale v domě bydlí další lidé.
 • Celý dům/byt
  Pronájem celé nemovitosti jednomu zájemci.

Vyhledávání nemovitosti je jednoduché, stačí zadat destinaci, datum pobytu a počet osob. Výsledky hledání lze filtrovat dle ceny, vybavení, velikosti bytu, storno podmínek, typu nemovitosti nebo jazyka hostitele.

Po rozkliknutí jsou u každé nabídky detailní informace o nemovitosti, vybavení, pravidla domu, fotogalerie a recenze bývalých hostů.

Cena za ubytování na Airbnb se skládá z vlastní ceny, poplatku za úklid (volí ho hostitel), poplatku za služby (provize pro Airbnb) a daní (odvádí se státu nebo městu). Po odeslání žádosti o ubytování se na kartě zablokuje celková suma a čeká se na potvrzení rezervace ze strany hostitele.

Jestliže je u nabídky tlačítko Okamžitá rezervace, hostitel nabídku neschvaluje a ta je hned schválena. U některých hostitelů se za každou osobu navíc platí, jiní nedělají rozdíly v ceně.

Po schválení rezervace obdržíte e-mail, ke komunikaci s hostitelem slouží Airbnb mobilní aplikace a webové rozhraní.

Registrace do Airbnb + slevový kupón 2021

Airbnb je postavené na důvěře, takže nejprve je nutné se zdarma zaregistrovat. Účet může být vázán buď na e-mail, nebo na Facebook.

Následuje ověření totožnosti, čím více dostupných metod zvolíte tím budete důvěryhodnější. Na výběr je odeslání skenu cestovního pasu, občanky nebo řidičáku, propojení s účtem na Facebooku, Google nebo LinkedIn, nahrání profilové fotky na Airbnb, poskytnutí telefonního čísla a e-mailové adresy.

Budování reputace na Airbnb spočívá ve sbírání doporučení a hodnocení. Ty si host a hostitel udělují vzájemně. Díky lepší reputaci vám na žádost o ubytování kývnou i vybíraví hostitelé.

Jak si vybrat ubytování na Airbnb a nenaletět

Airbnb je populární po celém světě a ve větších městech je nabídek přehršel. Ceny za jednu noc bývají nižší než v trochu slušných hotelech.

Každý má ubytování jiné nároky, u mne vyhrává kombinace následujícího:

 • Lokalita
  Raději bydlím v centru města, kde budu trávit den. Ceny jsou vyšší, ale ušetřím čas za dojíždění. U lokalit mimo centrum dbejte na dostupnost hromadné dopravy. Okolí domu vždy zkontroluji v Google Street View.
 • Cena
  Obvykle skryji nabídky, které jsou hluboce pod zobrazeným cenovým průměrem. Nízká cena má svůj důvod a ze zkušenosti vím, že bych si je stejně nevybral. Zároveň skryji nabídky nad mým cenovým stropem.
 • Fotky nemovitosti
  Libí se mi interiér bytu? Je byt uklizený a jak je na tom s vybavením? Málo nekvalitních fotek obvykle značí, že to hostitel buď nemyslí s Airbnb vážně, nebo to neumí.
 • Recenze předchozích hostů
  Preferuji nabídky s hodnoceními předchozích hostů, všímám si především výtek. Na druhou stranu: V Sydney jsem si rezervoval byt bez jediného hodnocení a majitelka zpočátku nekomunikovala, ale nakonec se z toho vyklubala jedna z nejlepších zkušeností.
 • Čistota
  Pro hosty je čistota prý nejdůležitější ukazatel. Já si vybírám ubytování s alespoň 4,5 hvězdičkami. Lidé mají tendenci nadhodnocovat a čtyři hvězdičky jsou spíše podprůměr.
 • Hostitel
  Vyplnil o sobě hostitel podrobné informace? Jak moc je mi sympatický, jaká stanovil pravidla domu a odpovídá na hodnocení předchozích hostů? Majitele si prověřuji ještě přes Google, stačí umět hledat.

Konkrétní nabídku vybírám tak, že si vedle sebe otevřu třeba 40-50 záložek s nabídkami a vylučovací metodou zavírám ty nejhorší. Odkaz na posledních zhruba 5 si uložím do textového souboru, kdyby vítězná nabídka nevyšla.

Žádost o ubytování píšu přátelsky, představím se v ní a nastíním, co mám v dané lokalitě v plánu a proč jsem si vybral tu konkrétní nabídku.

Nedoporučuji posílat všem hostitelům stejný text, nepůsobí to dobře. Naopak doporučuji vypíchnout jeden detail z popisu, aby bylo patrné, že jste si nabídku pročítali. Pochvalte třeba výhled, tapetu nebo kuchyňskou linku.

Na co si dát u Airbnb pozor

Na bezpečnost klade Airbnb velký důraz, většina komplikací jsou banality.

 • Hostitel odmítne žádost o ubytování
  Žádost o ubytování může hostitel bez udání důvodu odmítnout. Stejně tak je žádost zrušena, když se k ní hostitel nevyjádří ve lhůtě 24 hodin od podání. Blokace peněz na kartě je ihned zrušena, nicméně uvolnění peněz zpět na účet může bance trvat několik dní.
 • Hostitel schválí a následně zruší rezervaci
  Jestliže hostitel schválí a následně zruší rezervaci, host získá zpět celou zaplacenou částku. Já jsem za zrušenou rezervaci na 3 noci v Santa Monice získal navíc kredit 1 000 Kč na náhradní ubytování.
  Občas se stává, že hostitel zruší rezervaci pokoje, protože má žádost o pronájem celého bytu. Hostitel je za časté rušení rezervací penalizován.
 • Dražší automaticky neznamená lepší
  Cena ubytování na Airbnb nejde ruku v ruce s kvalitou. Některé nabídky jsou nesmyslně předražené, rozpoznáte je v hodnocení Hodnota.
 • Pronajímatel žádá platbu mimo Airbnb
  Všechny peníze posílejte přes Airbnb, jen tak vám společnost může zajistit ochranu. Někteří hostitelé žádají platbu předem, zálohu nebo doplatek v hotovosti, převodem nebo přes PayPal, aby nemuseli Airbnb platit provizi. Takovou žádost odmítněte a zvolte jinou nabídku.
 • Moje negativní zkušenosti s Airbnb
  Přes Airbnb jsem bydlel na čtyřech kontinentech a zřejmě jsem měl štěstí. Žádné velké problémy jsem nikdy neměl. V Santa Monice mi jednou zrušili schválenou rezervaci, dostal jsem za to kredit 1 000 Kč.
  Hostitelům na Maltě se rozbil bojler a netekla teplá voda. Venku bylo přes 30 °C, takže mi to nevadilo. V Tokiu jsem si měl vyzvednout klíče z poštovní schránky po zadání kódu. Kód nefungoval. Stačilo napsat majiteli, obratem poslal funkční kód. To jsou jediné drobné kaňky na mém vztahu s Airbnb.
 • Co dělat, když hostitel neodpovídá?
  Pokud do příjezdu zbývá pár dní a hostitel nijak nereaguje, kontaktujte podporu Airbnb. Vysvětlete jim podrobnosti a číslo rezervace. Airbnb se pokusí hostitele kontaktovat a pokud bude snaha neúspěšná, pomůže vám zařídit nové ubytování. Jako odškodnění získáte kredit na další cesty, v krajním případě Airbnb hostovi proplácí hotel. Za zkušenost děkuji Pepovi.

Různé Airbnb tipy a triky

 • Připravte se na čekání
  Airbnb není hotel s non-stop recepcí. Hostitelé většinou jsou lidi s běžnou pracovní dobou. Čekání na chodníku předejdete dobrou komunikací s hostitelem. Přibližný čas příjezdu mu oznamte hned, jak ho budete znát.
 • Hostiteli přivezte dárek
  Stačí drobnost, která udělá dobrý první dojem a přispěje k vřelému přijetí. Nejlépe fungují české suvenýry, jako jsou lázeňské oplatky, pivo nebo becherovka. Doporučuji si přečíst profil hostitele, ať se nedopustíte faux pau a lahví alkoholu neobdarujete třeba muslima.
 • Žádný e-mail od Airbnb nemažte
  Všechny příchozí e-maily související s cestou mějte uschovejte až do okamžiku, kdy si s hostitelem vzájemně vyměníte hodnocení. Podpora Airbnb většinou stojí na straně hosta a každý důkaz včetně vzájemné komunikace může v případě problémů pomoct.
 • Jak fungují recenze a vzájemná hodnocení
  Po ukončení cesty mají host i hostitel 14 dní, aby si vzájemně napsali hodnocení. Recenze protistrany je vidět buď po dvou týdnech, nebo až ji napíšou obě strany. Předchází se tak pomstě za kritickou recenzi.
  Reference na hostitele pište pravdivě a upřímně, ale slušně. Vedle hodnocení hvězdičkami můžete přidat veřejné doporučení i zprávu, kterou uvidí pouze majitel.
 • Jak si vyplnit profil na Airbnb
  Čím více informací do svého profilu napíšete, tím budete důvěryhodnější pro hostitele. Doporučuji si přidat profilovku s dobře viditelnou tváří, popište vaši práci, zájmy, navštívené země, motivaci k cestování atp.
 • Sleva na ubytování přes Airbnb
  Někteří hostitelé nabízejí slevu třeba na delší pobyty, nicméně před odesláním rezervace můžete vždy zkusit smlouvat. V boxíku s profilem hostitele naleznete tlačítko pro kontaktování. Napište mu, pochvalte byt a zeptejte se, zdali je váš termín možné získat lepší cenovou nabídku.
 • Dodržujte pravidla a chovejte se jako doma
  Asi je zbytečné to sem psát, protože slušný člověk se bude na návštěvě chovat slušně a dobytek bude vždycky dobytek. Přesto: Dodržujte stanovená pravidla, nechoďte do soukromých prostor a na konci pobytu alespoň zběžně ukliďte. A nevyjezte ledničku!
 • Jak vysoká je provize pro Airbnb?
  Host obvykle platí provizi 6-12 % z částky bez poplatků a daní. Čím vyšší hodnota ubytování, tím nižší procento. Hostitelé navíc platí 3 % z každé dokončené rezervace.
 • Sleva 25 $ na první cestu
  Na první ubytování v soukromí přes Airbnb lze získat slevu odpovídající 25 dolarům. Stačí se zaregistrovat přes tento odkaz a vybrat si pronájem alespoň za 75 $ (1 749 Kč).

Podvody na Airbnb: Falešné inzeráty a pronájmy

Někdy od jara 2015 se na serverech sReality.cz, Reality.Idnes.cz nebo Reality.cz objevují falešné inzeráty na pronájem bytu v Praze, Brně nebo Bratislavě. Vystupují v nich cizinci se smyšleným jménem a historkou, obvykle komunikují česky přes Google Překladač. Charakteristická bývá podezřele nízká cena.

Princip podvodu je prostý. Přes inzerát najdou zájemce o pronájem a domluví se na ceně. Osobní prohlídka není nikdy možná, záminkou je třeba pobyt majitele v cizině. Aby si podvodníci získali důvěru, posílají kopie dokladů, policejních průkazů nebo fotografie s dětmi. Vždy jsou kradené a je zneužita cizí identita. Ověřit doklady můžete jejich vyhledáním přes Google Obrázky.

Podvodník používá mimo jiné jména Luca Paight, Eva Trotter, Roger Pawley, Tarpay Aylor, Goldt Sergei, Mitev Borislav Hristov, Jose Angel Espino Quintana, Rainer Stahl Helmut, Jan Finck, Bernd Lorenz Albrecht, Ronny Muller, Blasco Garcia Manuel, Natasha Collins nebo Kathryn Dobson.

Oběti následně pošlou podvrženou kopii webu Airbnb, který má pronájem zprostředkovat. To je nesmysl. Airbnb žádné pronájmy nezprostředkovává, je obětí a podvodník jen zneužívá jeho dobré jméno.

Finanční zálohu chce podvodník vždy zaslat přes anonymní převod peněz Paysafecard nebo obdobný. Přes něj jdou snadno poslat peníze, aniž by šlo jednoduše vypátrat, kdo je vybere.

Důrazně doporučuji inzeráty tohoto typu ignorovat, v žádném případě nikomu neposílejte peníze.

Jestliže jste naletěli, poslané poukázky ihned zablokujte. Můžete podat trestní oznámení na neznámeho pachatele, případem se zabývá MOP Karlín v Praze.

Jaké jsou vaše zkušenosti s Airbnb? Pište do diskuze pod článkem, díky moc.

Diskuze k článku (366 komentářů)

Máte u prolinku na registraci Airbnb chybu ;)

Odpovědět

Díky moc za upozornění, odkaz jsem opravil!

Odpovědět

Zaregistrovala jsem se, ale zadny kredit 500Kc se mi nezobrazil, tak nevim, kde je chyba…

Odpovědět

Ahoj Verčo, musíš si rezervovat ubytování v ceně alespoň 75 dolarů.

Odpovědět

Pokud se registruju (to už jsem teda udělal) a udělám si rezervaci na minimální částku 75 dolarů, tak mi automaticky odečtou 500kč? Nemusím nikde nic potvrzovat nebo tak? :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

Ano, tak to funguje. :)

Odpovědět

Proč chce Airbnb při platbě kartou její číslo a bezpečnostní kód? Banky před tímto způsobem platby přímo varují. Proč to nejde uhradit e-bankingem? A proč není přístup na oficiální stránku Airbnb ? Lze vůbec domluvit jiný způsob placení?

Odpovědět
Avatar uživatele

Číslo karty a bezpečnostní kód se zadává při všech platbách přes internet, jedná se o standardní proceduru. Platba převodem z účtu by byla jednak zdlouhavá, druhak drahá a v neposlední řadě by nešlo ověřit totožnost majitele.

Pro přístup na oficiální stránku stačí kliknout na odkaz nahoře – chcidoameriky.cz/odkaz/airbnb

Odpovědět
Avatar uživatele

kolik je povolena vaha zavazadla pri letu do u.s.a,

Odpovědět
Avatar uživatele

@miloslav benis:
Podívej se na stránky aerolinek, může se to lišit.

Odpovědět

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli ceny, které jsou uvede jsou za osobu nebo za celý byt či místnost ? :)

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, jednalo se o nejnižší ceny za jednu osobu.

Nicméně velmi často dotyčný nerozlišuje cenu za jednu osobu a cenu za celý pokoj. Je to případ od případu.

Odpovědět

Zdravím, měl bych jeden dotaz. Ve čtvrtek jsem zarezervoval byt na Airbnb a majitel moji žádost zamítl. Jenže mi to odečetlo peníze z účtu, a jsou jako Nezaúčtované transakce, jenže v úterý odjíždím a zatím nemám zařízené ubytování a ani peníze. Netušíte jak dlouho může přibližně trvat než mi peníze vrátí? jsem u České Spořitelny. Děkuji moc!!

Odpovědět
Avatar uživatele

@Bruno:
Tohle řeš přímo na Airbnb

Odpovědět
Avatar uživatele

Bruno, počítej tak dva až tři pracovní dny… pokud nepotřebuješ vyloženě ty zablokované peníze, doporučuji vyřídit novou rezervaci.

Samotnému se mi to několikrát stalo… o peníze se bát nemusíš, všechno ti vrátí.

Odpovědět

!!!! čtěte, pokud se nechcete nechat okrást Airbnb !!! Ahojte, chci Vás všechny upozornit na nekorektnost jednání Airbnb. Jsou to zloději!! Rezervovali jsme si dům na 3 dny ve Vídni, majitel domu měl v podmínkách uvedeno, že je nutné složit kauci v hotovosti, což nám nevadilo. Airbnb projíždí zprávy, které si vyměňujete s majitelem nemovitosti a byli jsme upozorněni, že platit kauci hotově majiteli nemovitosti je dle jejich podmínek nepřípustné. Dost nás to překvapilo, protože taky pronajímáme byt /ne přes tyto zloděje/ a neexistuje, aby nám někdo kladl podmínky ohledně naší vlastní nemovitosti.
Airbnb je pouze zprostředkovatel, který si účtuje slušnou provizi od pronajímatelů i hostů a přitom nemá za nemovitost, její předání, čistotu, vybavení atd. vůbec žádnou zodpovědnost.
Nicméně, nám tedy řekli, že kauci musíme zaplatit kartou na účet Airbnb. Dům se nám líbil a bylo nám to celkem jedno, i když majitelům domu se taková platba kauce ani trochu nelíbila a my máme taky radši peníze zpět hotově. Peníze nám strhli okamžitě v den rezervace, což bylo měsíc před datem příjezdu :cry:
Částka, kterou strhli je 400 EUR a doteď je nemáme zpátky!! Airbnb nám napsalo e-mail, že majitel nemovitosti požadoval úhradu za nějaké poškození v domě a že nám pošlou kopii dokumentace, ale nic takového se nestalo. Majitelé nám poskytli písemné, notářsky ověřené vyjádření, že v domě nic za dobu našeho pobytu poškozeno nebylo a v žádném případě od Airbnb nic nežádali. Oni od nich zase neobdrželi platbu za náš pobyt!! Takže jsme vše předali právníkům. Zřejmě spoléhají na to, že to nebudeme řešit z jedné země do druhé, ale je to zlodějina!! Strhnou vám peníze dlouho dopředu, pak s nimi disponují, v lepším případě je do týdne od nástupu na ubytování pošlou majiteli nemovitosti. V horším případě viz výše.. Používala jsem Airbnb v dřívějších dobách a vše bylo o.k., tento rok tam začali hysterčit, změnili pravidla předávaní kontaktů, kde vás nutí, abyste využívali jen jejich mailový systém (nedají vám e-mailovou adresu hostitele nebo hosta), takže mají k té komunikaci přístup. Berte to jako varování. My náš spor vyhrajeme a dle recenzí na netu, které jsou psané v angličtině, tento postup není nic neobvyklého, ale stojí nás to čas a peníze a těch 400 EUR teď potřebujeme na pračku a nejsou… Místo toho platíme právníky. Dejte si pozor a žádný deposit jim přes kartou neplaťte, pokud o ty peníze nechcete přijít. Raději se domluvte s majitelem, že složíte kauci hotově i když to Airbnb údajně “zakazuje”, což nechápu na jakém základě…
Tak hodně štěstí a příjemné cestování všem!

Odpovědět
Avatar uživatele

To zní divně. Dej pak vědět, jak to celé dopadlo.
Právě kvůli tomu, že lidé obcházeli Airbnb a ti tak přicházeli o provizi, není přímý kontakt s majitelem, ale vše je přes Airbnb. Takže rada, aby se lidé domluvili s majitelem asi nepomůže, protože o domluvě bude Airbnb vědět z korespondence. A zřejmě by i mohli další kontakt s vybraným majitelem přerušit.

Odpovědět

@Franta:
Airbnb je pro hodně špatný byznys. Dnes jsme mluvili s majiteli domu v Rakousku a vzhledem k tomu, že se majitelé postavili proti Airbnb, zrušili jim jejich účet! Poslali jim e-mail s tím, že nerespektují jejich podmínky (takže postavit se proti bezpráví je nerespektování podmínek). Oni jim totiž napsali, že není možné. aby si Airbnb kladlo podmínky a že už budou vyžadovat kauci jen hotově, aby zamezili zneužití ze strany Airbnb a také, že jejich jednání je na území Rakouska nezákonné, (u nás taky) no a pic, už s nimi Airbnb nechce spolupracovat. Čekám, že nám účet zruší za chvíli taky. No nevadí, připravujeme podklady k oboustranné žalobě. Ubytování bylo super a ubytovatelé také, jen bohužel Airbnb jsou zloději.

Odpovědět

@Helena: Bohužel máme podobnou zkušenost jako hostitelé. Arogance Airbnb nezná mezí a rozhodně není možné, aby si diktovali podmínky za jakých se bude náš byt pronajímat. Absolutně ignorují zákony té či oné země!! Od našich hostů jsme žádali kauci v hotovosti a budeme ji žádat vždy ať se děje co se děje. Zatím se nikdy nestalo, že bychom z kauce cokoliv “odkrojili” a nevrátili, ale Airbnb z nějakého záhadného důvodu najednou vyžaduje, aby kauce byla placena jim (no jistě, další způsob, jak si přivydělat – buď ji nevrátí vůbec, nebo aspoň peníze krátkodobě zhodnotí, hnus velebnosti!!!). Zrušili jsme u nich účet sami, jiné servery tyto podmínky nemají, naopak, ani není nutné, aby host platil celou částku kartou, když nechce atd… Jednání Airbnb je nejen v mnoha případech nezákonné, ale opravdu vrchol arogance. To zjistí každý, kdo s jejich nesmysly nebude souhlasit jako ovce… ahoj, Marek

Odpovědět
Avatar uživatele

Heleno/Marku, proč máte shodné IP adresy?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr Novák:
Good one!

Odpovědět

Už jsem tuto informaci psala jednou, bohužel byla zřejmě smazána.
!!!! nechcete-li se nechat okrást Airbnb, čtěte info níže !!! Ahojte, chci Vás všechny upozornit na nekorektnost jednání Airbnb. Jsou to zloději!! Rezervovali jsme si dům na 3 dny ve Vídni, majitel domu měl v podmínkách uvedeno, že je nutné složit kauci v hotovosti, což nám nevadilo. Airbnb projíždí zprávy, které si vyměňujete s majitelem nemovitosti a byli jsme upozorněni, že platit kauci hotově majiteli nemovitosti je dle jejich podmínek nepřípustné. Dost nás to překvapilo, protože taky pronajímáme byt /ne přes tyto zloděje/ a neexistuje, aby nám někdo kladl podmínky ohledně naší vlastní nemovitosti.
Airbnb je pouze zprostředkovatel, který si účtuje slušnou provizi od pronajímatelů i hostů a přitom nemá za nemovitost, její předání, čistotu, vybavení atd. vůbec žádnou zodpovědnost.
Nicméně, nám tedy řekli, že kauci musíme zaplatit kartou na účet Airbnb. Dům se nám líbil a bylo nám to celkem jedno, i když majitelům domu se taková platba kauce ani trochu nelíbila a my máme taky radši peníze zpět hotově. Peníze nám strhli okamžitě v den rezervace, což bylo měsíc před datem příjezdu :cry:
Částka, kterou strhli je 400 EUR a doteď je nemáme zpátky!! Airbnb nám napsalo e-mail, že majitel nemovitosti požadoval úhradu za nějaké poškození v domě a že nám pošlou kopii dokumentace, ale nic takového se nestalo. Majitelé nám poskytli písemné, notářsky ověřené vyjádření, že v domě nic za dobu našeho pobytu poškozeno nebylo a v žádném případě od Airbnb nic nežádali. Oni od nich zase neobdrželi platbu za náš pobyt!! Takže jsme vše předali právníkům. Zřejmě spoléhají na to, že to nebudeme řešit z jedné země do druhé, ale je to zlodějina!! Strhnou vám peníze dlouho dopředu, pak s nimi disponují, v lepším případě je do týdne od nástupu na ubytování pošlou majiteli nemovitosti. V horším případě viz výše.. Používala jsem Airbnb v dřívějších dobách a vše bylo o.k., tento rok tam začali hysterčit, změnili pravidla předávaní kontaktů, kde vás nutí, abyste využívali jen jejich mailový systém (nedají vám e-mailovou adresu hostitele nebo hosta), takže mají k té komunikaci přístup. Berte to jako varování. My náš spor vyhrajeme a dle recenzí na netu, které jsou psané v angličtině, tento postup není nic neobvyklého, ale stojí nás to čas a peníze a těch 400 EUR teď potřebujeme na pračku a nejsou… Místo toho platíme právníky. Dejte si pozor a žádný deposit jim přes kartou neplaťte, pokud o ty peníze nechcete přijít. Raději se domluvte s majitelem, že složíte kauci hotově i když to Airbnb údajně „zakazuje“, což nechápu na jakém základě…
Tak hodně štěstí a příjemné cestování všem!

Odpovědět
Avatar uživatele

Heleno, žádný komentář zatím smazán nebyl. Nicméně:

1. Všiml jsem si, že stejný komentář jsi zhruba ve stejnou dobu napsala i na eMimino.cz a AkčníLetenky.com.
2. Krátce po tvém příspěvku přibyl příspěvek od Marka se zjevně nesmyslnou emailovou adresou. IP adresa Marka a Heleny se shoduje.
3. Při sjednávání ubytování jste odsouhlasili jisté podmínky. Že Airbnb zakazuje skládání zálohy v hotovosti je logické – jak by pak mohla za ubytování ručit?

PS: Pokud mi nevysvětlíš, proč máš ty a Marek shodnou IP adresu, všechny komentáře v této kauze smažu.

Odpovědět

Petře, děkuji za odpověď. Smazat samozřejmě, coby administrátor, můžete jakýkoliv příspěvek který se Vám nelíbí. Tomu rozumím.
1.Komentáře na eMimimo i AkčníLetenky jste zařadil správně. A přibydou na dalších místech a nejen od nás. Ono stačí projít zahraniční reviews a je toho tam taky spousta. Airbnb není spolehlivý byznys.
2. Nevím, jakou Marek udal e-mailovou adresu. Stejnou IP adresu zde sdílí víc lidí :(
3. Podmínky jsem u Airbnb odsouhlasila někdy před x lety, kdy jsem s nimi začínala a mnozí dnes vůbec netuší k čemu Airbnb dříve sloužilo. Není možné, aby člověk neustále kontroloval, zda Airbnb opět nezměnilo podmínky. Btw, podmínka kauce placené kartou je v jejich případě novinka! Dříve to nevyžadovali. A tím nemyslím rok zpět. Nicméně, aby si Airbnb účtovalo kauci za místo, k němuž nemá žádný právní ani vlastnický vztah, místo si neprohlédlo před příjezdem hosta ani po jeho odjezdu je nelogické. Kauce vždy náleží majiteli/pronajímateli domu/bytu, nikoliv zprostředkovateli.

Odpovědět

S airbnb máme jen ty nejlepší zkušenosti. 2x jsme byli ubytováni v New Yorku a nemělo to chybu! Chce to ale dříve, než si objednáte nocleh, přečíst recenze!! Týden ubytování pro 2 osoby za 6500.-i se s snídaní. Brooklyn a Union City. Obě místa 15 min na Mht.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Helena:
“Už jsem tuto informaci psala jednou, bohužel byla zřejmě smazána.”

Podívej se o 6 příspěvků nad ten, kde toto píšeš. Najdeš tento příspěvek https://chcidoameriky.cz/navod-na-airbnb-plus-tipy-a-zkusenosti-jak-vybrat-hostitele-a-nenaletet/comment-page-1#comment-21282 z 20.9.2014 (2:35)

Chce to lépe koukat, než vyřkneš obvinění z mazání. Možná se tato tvá zbrklost podílí i na “nedorozumnění” s Airbnb.
.

Odpovědět

@Franta: Ano, děkuji. Všimla jsem si, že tam je příspěvek dvakrát hned poté, co odepsal Petr. V době, kdy jsem ho tam zadala znovu, jsem ho tam ovšem nenašla.
Jste-li administrátorem, klidně jeden z těch příspěvků smažte, ten druhý tam je opravdu navíc.. Až přespříliš se tu zastáváte Airbnb, až by se zdálo, že jste jejich zprostředkovatelem.

Platí ovšem nesporný fakt, že Airbnb nemá absolutně žádnou zásluhu na tom, kde prostory nabízené majiteli stojí, v jaké jsou lokalitě, kolik majitele stály, v jakém jsou stavu, jak vypadají, jaké mají vybavení, jakým způsobem majitel s hostem komunikuje a naopak, tedy nemá zásluhu ani na tom, zda bude host spokojený v pronajatém bytě a hostitel zase s chováním hosta.

Airbnb je jen a pouze rezervační server, který si účtuje za zprostředkování peníze jak od hostů tak od hostitelů (jistě, stránky propagují, takže s tím mají výdaje, nic proti ničemu), ovšem navíc se staví do role “správce nemovitosti”, který ovšem nespravuje danou nemovitost, neinvestuje do ní ani cent, ale chce za ni vybírat 100% platby předem placené kartou přes jejich terminál a dále i kauci a dále o nich rozhodovat. Platby placené předem jsou pro ně velmi výhodnými investičními penězi, se kterými mohou disponovat nikoliv do doby před příjezdem hosta, kdy by bylo fér, aby měl peníze již na účtě majitel nemovitosti, ale mnohdy až do doby po jeho odjezdu a v mnoha případech to prostě zapomenou poslat i několik týdnů. Toto je i má vlastní zkušenost. Přes Airbnb jsem přestala pronajímat, protože podmínky na jiných serverech jednak netahají peníze z lidí dopředu v celé částce, ale pouze v takové, jakou si stanoví majitel nemovitosti. Navíc jinde lze využít služby Paypal ke složení zálohy a zbytek zaplatit hotově (nebo celé převodem, Paypal, příp.kartou) před příjezdem hostů. Kauci jiné servery neúčtují samy, pouze na základě přání majitele nemovitosti, nikoliv však hosta.
Toť vše, přátelé. Vždy jsem věřila, že pokud se s někým dohodnu na podmínkách, tak to prostě platí. Airbnb jen podezíravě mění podmínky až do té míry, kdy jejich jednání hraničí se zákonem a to jak na našem území, tak na území dalších zemí, např. USA. Ale komu to vyhovuje, nechť je využívá.

Odpovědět
Avatar uživatele

To, že nemá Airbnb zásluhu na lokalitě, je v podstatě fakt… ale samo Airbnb říká, že je pouze zprostředkovatel. Stejně jako je třeba Über zprostředkovatel taxi… to, že si účtuje poplatky od pronajímatele i od hosta je vcelku logické – je to soukromá firma, jejímž cílem je generovat zisk.

To, že chce vybírat zálohy, je taky vcelku logické vzhledem k ochraně hosta/hostitele. Pokud by se zálohy platily přímo hostiteli, může např. host osočit hostitele, že mu zálohu nevrátil.

To, že Airbnb neukazuje email hostitele je pouze důsledek toho, že lidi Airbnb obcházeli… použili ho k vyhledání ubytování a samotnou rezervaci pak provedli “bokem”…. aniž by obě strany musely cokoliv platit Airbnb.

Odpovědět

Tak jsem si to všechno přečetla a nějak nejsem chytrá z jedné věci. Včera mi klientka zrušila rezervaci 2dny před příjezdem a airbnb mi poslali mail o zrušení a byla v něm věta že:

Dle tvých storno podmínek, byla tvému hostu odeslána konečná náhrada.

Vyrovnání ve výši Kč …xy…….. ti bylo připsáno na tvůj účet.

Nějak mi to hlava nebere to oni mi ty peníze stejně posílají? Měla jsem ubytovat klienta teprve poprvé a tak nevím jak to chodí.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Soňa:
Pokud je rezervace zrušena, po nějakém “konečném” termínu, tak se platí storno poplatek. Bude to někde v podmínkách.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj Soňo, záleží, jak máš nastavené podmínky zrušení – např. flexibilní, střední, přísné, velmi přísné. Ty definují lhůtu, ve které lze beztrestně ubytování zrušit.

Pokud rezervaci host zruší po uplynutí této lhůty, obdrží hostitel určitou náhradu (vznikla mu škoda, nemůže ubytovat někoho jiného…). Tu platí host a zároveň se mu přičte negativní hodnocení, resp. se zobrazí informace, že někomu zrušil na poslední chvíli rezervaci.

Pokud rezervaci zruší na poslední chvíli hostitel, obdrží naopak odškodnění host… jednou se mně to již stalo a získal jsem kompenzaci 1 000 Kč, kterou bylo možné využít pouze na náhradní ubytování.

Více informací je tady.

Odpovědět

Ahoj Petr,

mam s Airbnb.com problem. Chteli jsme pres ne pronajmout byt v Praze na mesic i vice a po tom co jsem zaplatila najem + jeden navic + poplatky. Prestal se mi ozyvat jak majitel nemovitosti tak airbnb.com. Mam v tom fakt hodne penez, je mozne resit to s nekym z CR?

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj Nino,

proč jsi platila jeden měsíc navíc? Platila jsi ty peníze přes Airbnb, nebo jiným způsobem (převod peněz, odkazem v emailu…)? Ubytování je tedy schválené, nebo ho protistrana zrušila?

Airbnb si kontaktovala přes https://www.airbnb.cz/resolutions ?

Odpovědět

@Petr Novák:
Nasla jsem byt na inzertnem portalu a kontaktovala majitele, ten mi napsal, ze byt chce pronajimat na delsi dobu co mi vyhovuje. Ja bych ho rada pro svoji sestrenici, ktera se do Prahy stehuje. Proto najem na 1.mesic + 1 najem predem + poplatky. Majitel je v GB a ma u sebe klice, takze zasel do Airbnb.com a domluvil se s nimi… Pak mne kontaktovalo Airbnb.com s odkazem, kde jsem bookovala byt + zaplatila pres paysafecard vyse uvedene. A od vtedy se ani majitel ani Airbnb.com neozyvaji. Udajne mi mela prijit smlouva a kontaktovat mne nekdo s klicema to se nedeje…

Odpovědět

Jo majitel mel profil na Airbnb.com a byl vysoce pozitivne hodnocen hosty navic mi posla i sve doklady.

Odpovědět
Avatar uživatele

Nino, nějak se mi to nezdá, nikam do AIrbnb.com se nechodí. Je to internetová stránka.

1.) Byla jste si ten byt prohlédnout osobně? S kým jste jednala?
2.) Pokud vím, Airbnb neumožňuje platby přes paysafecard
3.) Platila jste určitě byt na webu http://www.airbnb.com? Zkuste se přihlásit do svého účtu na http://www.airbnb.com a klikněte na Tvé cesty a případě i Předchozí cesty. Vidíte tam nabídku? Jaký je u ní stav? (Např. Zrušeno, Odmítnuto…)
4.) Žádala jste o to ubytování přes ten profil na Airbnb, který vám zaslal?

V tuto chvíli to ve mne budí dojem, že jde o podvod a zneužití jména Airbnb. Proto se vám neozývají – já s nimi řešil problém dvakrát – s nevrácenými penězi a zrušeným ubytováním a v obou případech komunikovali.

Pokud mi na info zavináč chcidoameriky tečka cz přepošlete email od majitele, odkaz na jeho profil na Airbnb a především onen email od Airbnb.com, snad Vám budu moct pomoc víc.

Odpovědět
Avatar uživatele

Jen doplnění k předchozím komentářům, poté jsme s Ninou komunikovali přes email.

Jednalo se o podvod, ve kterém bylo zneužito jméno Airbnb. Airbnb s podvodem nemá nic společného, naopak je také obětí.

Brzy vydám článek o tom, jak podvod probíhá a jak mu předejít.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den,
jen se chci zeptat zda někdo z vás nemá náhodou zkušenosti s touto záležitostí: Chci si pronajmout byt v Praze od pána,který bydlí v Clevelandu a aby jsme dostali klíče a smlouvu, musíme vše řešit přes AIRBNB, nejprve musíme uhradit dva nájmy tedy 12000Kč a to přes Paysafecard a potom nám dají klíče od bytu a smlouvu,kterou přes ně poslal pán co nám to má pronájímat.Psal,že je to 100% spolehlivá společnost.
Trochu se bojím,aby to nebyl nějaký podvod?
Co myslíte?

Odpovědět
Avatar uživatele

Kristýno, dobře, že jste napsala. Je to podvod. Nic mu neplaťte a neposílejte mu oskenované doklady ani nic jiného.

Zdá se, že se v současné době s tímto typem podvodů roztrhnul pytel. Můžete mi prosím na info zavináč chcidoameriky tečka cz poslat odkaz na inzerát?

Chystám web, který se tomuto typu podvodů bude věnovat. Informace budou diskrétní, děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

Bohužel už jsem poslala oskenovanou občanku,ale pán mě taky i řidičský průkaz a dělá policistu v Clevelandu i ten jeho průkaz i svůj pas.

Odpovědět
Avatar uživatele

A sakra, to je problém, může hrozit zneužití občanského průkazu.

Vsadím se o lahev dobrého vína, že se jmenuje Luca Paight a narodil se 12. května… všechny zaslané doklady jsou falešné.

V žádném případě mu nezasílejte kódy z poukázek, poukázky nekupujte!

Odpovědět
Avatar uživatele

Můžu se zeptat, jak víte, že jde o podvod?
Takže vše je falešné?

Odpovědět
Avatar uživatele

Nevím co mám teď dělat!!!

Odpovědět
Avatar uživatele

Ano, identita Luca Paight je falešná. Zaslané doklady jsou fotomontáží (zkuste je nahrát na Google obrázky).

Jste již třetí podvedená osoba, o které vím. Věc již řeší policie ČR.

Princip podvodu je jednoduchý – podvodník při něm zneužívá dobré jméno Airbnb. Na různých inzertních serverech nabízí k pronájmu byt – inzerát je zkopírovaný z jiných realitních serverů, podezřelý je již nízkou cenou pronájmu.

Jakmile zájemce na inzerát reaguje, podvodník ho kontaktuje. Pachatel je s největší pravděpodobností cizinec, ale používá překladač a českou emailovou adresu. Preferuje komunikaci v angličtině, ale zvládá odpovídat v češtině.

Snaží se získat důvěru zájemce o byt – obvyklá historka je, že bydlel v Praze, ale přestěhoval se zpět do Anglie (tak vysvětlí byt v Praze), pracuje jako policista (komu budete věřit víc?) a jako důkaz pošle své oskenované doklady (fotomontáže, stačí si je ověřit přes google). Obvykle používá jméno Luca Paight – policista ve městě Clevelend, bydlí ve Velké Británii, narozen ve městě Stockton.

Sjednání nájmu (převod peněz, předání klíčů…) chce řešit přes Airbnb – Airbnb zde figuruje také v roli oběti – podvodník zneužívá jeho dobré jméno. Airbnb v žádném případě žádné klíče nepředává.

Podvodník zároveň oběť žádá o zaslání oskenovaných dokladů – občanského průkazu, cestovního pasu atd. Zde je obrovské riziko zneužití dokladů, např. formou žádosti o půjčku na cizí údaje.

Jakmile se podvodník a zájemce o pronájem dohodnou, podvodník oběti zašle podvržený email, který se tváří, jako že je od Airbnb. Není. Je od podvodníka. Poznáte to z emailové adresy, ze které email přišel – známá je adresa “conferma-paysafecard.com”.

“Airbnb” v něm potvrzuje, že se s dotyčným dohodla na podmínkách a vyzývá zájemce o nemovitost k úhradě nájemného a poplatků prostřednictvím předplacených karet paysafecard. PIN kódy k těmto kuponům se mají poslat emailem.

Jakmile oběť zašle údaje zakoupených karet podvodníkovi přes odkaz v falešným emailu od “Airbnb”, podvodník peníze vybere a dále nekomunikuje.

Odpovědět

Presne tak, vypada to od zacatku podezrele a reknu navic, akorat dneska ten Luka Paight mi taky poslal mail, ze zbyva jenom zaplatit te 12.000 kc, aby on mi zarezervoval ten byt za 6.000 mesicne. Tedka je otazka: kolik “prazdninovych” bytu ten typek ma? :)

Odpovědět

Ahoj, od včera jsem řešil úplně to samé, akorát jsem v tom tušil podvod, takže jsem nic neposlal a zjišťoval jsem, díval jsem se na katastr kdo byt vlastní, už tam to nesedělo, takový byt za 6k by dal akorát blázen. Pak jsme našli tady tuhle diskuzi. Taky poslal výše zmiňované doklady. Zkusím napsat na server reality.cz, aby stáhli ten inzerát.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahojky, jsem ráda, že v tom nejsem sama :) a taky jsem ráda,že jsem našla tuhle diskuzi,protože jinak bych mu peníze poslala…jsem fakt blbá, že si myslím,že za tak málo peněz seženu tak luxusní byt.
No budu muset hledat dál a snad už to nebudou žádný podvodníci!!!

Odpovědět

Lidská vynalézavost asi opravdu nezná mezí. Snad jen jeden poznatek. Nikdy by mě nenapadlo hledat byt pro dlouhodobý pronájem na Airbnb ani jiném “dovolenkovém” serveru. Tak buďte opatrní a všichni mějte krásný a bezpečný rok 2015!

Odpovědět
Avatar uživatele

Heleno, v Airbnb není problém. Podvodník byty inzeruje na klasických webech (sReality, reality.idnes.cz a reality.cz), Airbnb do celé záležitosti zatáhne až poté, co se s obětí domluví na platbě. Spoléhá, že oběť Airbnb buď zná a duvěřuje mu, nebo nezná a bude důvěřovat.

Mne spíš zaráží fakt, že si někdo pronajme byt, aniž by si ho osobně prohlédnul. A co je horší – pošle někomu peníze.

Odpovědět
Avatar uživatele

Já jsem nehledala dlouhodobý pronájem na Airbnb, ale na reality idnes a bohužel mi tam vyjelo tady tohle.
Hledám pronájmy na realitkách,jen abych to uvedla na pravou míru :)

Odpovědět
Avatar uživatele

Lucas Paig a jeho další fake realita tak jisto jak i v žižkově!!!
Dejte si pozor ať nenaletíte !!!
http://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/2+kk/praha-vinohrady-manesova/185213020#img=6&fullscreen=false

Odpovědět

S přítelem bydlíme v malém bytě v Nuslích. A než jsme zareagovali na tenhle inzerát na i dnes koukaly jsme na recenze firmy atd a vše vypadalo v pořádku. Ozvaly jsme se, první email co jsme mu posilaly bylo Dobrý den, v čem je problém??? Vyměnily jsme si s nim několik emailů než jsme se rozhodli do toho jít. Pan byl velmi presvedcivy , řekli jsme, že nepošleme kopie občanek do neznámá a domluvily jsme se, že doklady předložíme až při podpisu smlouvy. Pak přišel email od “firmy air bnb” s tím že pro rezervaci bytu musíme poslat 12000,- že až majitel bytu, který 11 let žil v ČR , uvidí, že peníze jsou u firmy, pošle klíče a smlouvy. Našli jsme jeho účet na Facebooku i u Airbnb a aby nám přišel v úplně důvěryhodný, poslal nám kopie pasu, řidičského průkazu i průkazu od policie. Průkazky jsme zkoumali, dokonce jsme zjistili, že jméno jeho šéfa opravdu odpovídá jménu policejního šéfa policie. Psal, že jako policista vše prověřil a komu byste věřili vic, než policistovi co vám pošle i fotku se svoji dcerou. Včera jsme u Paysafecard koupili šeky a poslali 12000,-. Obratem přišla informativni sms o přijetí. Ale také i email o tom, že máme poslat 10000,- jako zálohy na energie. Opět jsme začali zjišťovat v čem je problém a až tehdy jsme našli tuto konverzaci. Ihned jsme se snažili zablokovat poslané peníze, ale už to nešlo. Okamžitě jsme šli na policii a nahlasily to. V pul 12 večer jsme přišli domů. Smíření s tím, že jsme někomu darovali 12000,- jsme si daly panáka a v pondělí budem zase komunikovat s policií, uvidíme jak to dopadne. Ano, udělaly jsme chybu, nepocitame s vrácením peněz, ale doufáme, že už nikoho ten smejd nenachyta.

Odpovědět
Avatar uživatele

A s touto paní náhodou nemáte zkušenosti?

O sobě, já jsem 47 let, svobodná žena, a jak je uvedeno výše jsem projektový manažer ve stavebnictví, v současné době žijící v Liverpoolu, Velká Británie. Můžete se přestěhovat do bytu ve stejný den obdržíte klíče. Jsem v Liverpoolu, ale už jsem ale v řešení, takže můžete získat klíče a navštivte byt udělat dojem.
Oceňuji váš zájem v mém bytě, a těším se na naši budoucí spolupráci a přátelství.

S pozdravem,
Trotter Eva

Odpovědět
Avatar uživatele

Určitě taky podvodnice a jsem zvědavá, jestli taky bude chtít vše řešit přes Airbnb :)
Je to fakt hrůza kolik je podvodníků z byty!!!

Odpovědět

Ano, pridavam se. luca Paight! Komunikuji s nim nekolik dni, a presne to same. Psala jsem i na safety@airbnb.com, pote co mi zaslal platformu pro platbu, airbnb.com mi sdeleno, ze jeho profil byl jiz davno smazan a ze zneuziva jejich jmeno.

Odpovědět

Ahoj nám se staloto samé a hlásili jsme to na policii a myslíme že se mu to bude dařit dál a dál protože nikoho nenapadne když pošle dokady to zkoumat.. Tak jsme přišli o 22000,- . Myslím že si takhle vydělal spoustu peněz.

Odpovědět

@Lucie: D

Zdravím, tak jsem další obětí. Můžete mi, prosím, napsat, kam jste to šli nahlásit a zda se v tom dá něco dělat? Díky.

Odpovědět

Dobry den, pane Novaku. Uvadite, ze celou vec jiz resi policie. Mate o tom nejake informace. Ma smysl to hlasit? Kdyz clovek zaplatil jen za svoji hloupost. Dekuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, informace o tom nemám žádné – jen vím, že ve věci bylo podáno několik trestních oznámení.

Pokud jste se stala obětí tohoto podvodníka, určitě to nahlaste na policii!

Odpovědět
Avatar uživatele

@Dags:
Čím více oznámení bude, tím je větší pravděpodobnost, že se to bude opravdu řešit, protože tak stoupne i způsobená škoda. Jestli se ale dotyčný dostane/dostaví k případnému soudu, je otázka.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kristýna Brychtová:
podvod já je zaplatil a pak mi přišel mail že chcou poslat ještě 10000 za služby na 5 měsícu… další problém je v tom že když už mi to přišlo podezřelé s airbnb je špatná komunikace není žadné telefonické spojení a mailem je to na prd.

Odpovědět
Avatar uživatele

Františku, přečtěte si předchozí komentáře. Airbnb s podvodem nemá nic společného, jsou také obětí. Na telefonu ani emailem vám neporadí a již vůbec vám nevrátí peníze.

Jestli jste se stal obětí podvodu, podejte trestní oznámení na Policii ČR.

Odpovědět

Ahoj
tak zde taky přikládám email zřejmě podobného ražení. Jen jiné jméno.

Nic jsem mu neposílal a první jsem zkusil projít diskuze

pro změnu inzerát byl na bezrealitky.cz

……………………….

Dobrý den,
Toto je muj prázdninový byt, ale mohu ho pronajmout na delší dobu (na nekolik let). Byt je plne vybaven, presne jako na fotkách. Pokud máte vlastní nábytek, mužete ho privést. K dispozici je tu jedno parkovací místo
Jediný problém je, že já jsem jediná osoba, která má klíce a v okolí není nikdo, kdo by Vám mohl byt ukázat. Pokud máte o pronájem zájem, mohu Vám poslat klíce a smlouvu prostrednictvím spolecnosti Airbnb.com, která dohlédne na platbu a na dorucení klícu.
Pred nastehováním je potreba, abyste zaplatili nájem za první mesíc a zálohu 6.500 Kč .
Dále mi, prosím, dejte vedet, na jak dlouho si plánujete byt pronajmout, kdy byste se chteli nastehovat a kolik osob bude v byte bydlet.
Pokud máte zájem, neváhejte me kontaktovat a já Vám vysvetlím, jak bude všechno probíhat.
Pokud mluvíte anglicky, pište mi, prosím, v anglictine.

S pozdravem a práním hezkého dne,
Roger

logo
Roger Pawley Police Officer
roger71pawley@gmail.com

Odpovědět
Avatar uživatele

Tak mi ohledně této záležitosti volali z policie ČR – o záležitosti vědí a pracují na ni. Pachatel je, jak je známo, ze zahraničí.

Všichni podvedení se mají dostavit na nejbližší policejní stanici a podat trestní oznámení.

Ještě jednou opakuji, že společnost Airbnb nemá s podvodem nic společného. Je to v podstatě to samé, jako když by někdo prodal padělaný telefon z Číny a řekl by kupujícímu, že je to Samsung S5. Telefon by se rozbil a poškozený by si stěžoval na Samsung, že vyrábí nekvalitní telefony. Přitom telefon z Číny nemá s telefonem od Samsungu nic společného.

Odpovědět
Avatar uživatele

Podvodník posílá nové emaily, ve kterých žádá jménem Airbnb o zaslání SMS zprávy. Pokud zprávu odešlete, odečte se vám 99 Kč a jediné, co uděláte, že podvodníkovi aktivujete další inzerát, kterým podvede další lidi.

Znění zprávy:

Dear customer ,

If you want to cancel the transaction to unblock our system, so that can refund you the money please text this message
BEZREALITKY mezera 356689
and send it to this number : 9033399
The message must be send from from your phone number
(moje císlo)
We are awaiting your confirmation after the sms was sent

Thanks for choosing Airbnb.com Company

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať o aký byt išlo kedže teraz mám s priateľom problém že sa mi neozývajú z airbnb. Ide o byt na ostrovní 1?

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den Andreo, pokud se má Airbnb ozvat kvůli zpracování platby, tak jde s největší pravděpodobností o podvod. Systém Airbnb funguje na tom principu, že spolu host a hostitel komunikují sami a Airbnb v ideálním případě s nikým z obou stran individuálně nekomunikuje.

Doporučuji si přečíst předchozí příspěvky zde v diskuzi, pokud to odpovídá vašemu případu, zajděte podat na policii trestní oznámení pro podvod.

Odpovědět
Avatar uživatele

Pokud zažádám o ubytování, vyplním všechny údaje o placení (číslo karty atd.) a hostitel mojí žádost nepřijme, peníze se nestrhávají? Má se žádost nějak zpětně rušit?

Odpovědět
Avatar uživatele

Funguje to tak, že při žádosti o ubytování se peníze na kartě pouze rezervují (nedošlo k zaúčtování platby, ale peníze se tváří jako stržené). Jestliže hostitel žádost zamítne, platba se odblokuje. Jejich odblokování z účtu může trvat pár dní…

Odpovědět
Avatar uživatele

No mali sme taký problém že sme sa dohodli s Rogerom Pawleyom o tom že nám cez spoločnosť Airbnb pošle kľuče so zmluvou hned po zaslaní penazí ktoré sme mu vyplatili cez paysafecard. Odkaz na platbu nám zaslali z airbnb. Mali sme zaslat 13.000kc no zaslali sme len 6.500kc v domnení že to bude stačiť posledný mail od airbnb bol že treba zaslať ešte 6.500kc a že kludne počkajú ešte jeden den. Po zaslaní dalších 6.500 sa nám už neozvali ani Roger ani airbnb a to aj po viacerých mailoch od nás. Ako by sme mali postupovať v tomto prípade prosím Vás. prípadne môžme podať spoločnú žalobu tak bude summa vyššia a čin závažnejší. Dakujem..:(

Odpovědět
Avatar uživatele

Přečtete si předchozí komentáře, je tam vše detailně popsáno. Je to ten samý případ.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím Vás dostal som dalšiu ponuku od takéhoto človeka. mám meno angelos P  tvdí že býva v Grécku. Je to rovnaký prípad ako s rogerom možno je to aj rovnaký človek alebo je to niaka skupina no mám výhodu že viem o čo ide..myslíte že by sa dal nejako dostať tento človek..?

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím Sebastiane, zkuste podat trestní oznámení na policii. To je zhruba jediné, co dokážu poradit… plus je samozřejmě dobré sdílet svoje zkušenosti zde na tomto webu. :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

Na serveru reality.cz jsme zachytili už druhý případ pokusu o podvod, o kterém se zde diskutuje. Díky opatřením, které jsme zavedli na začátku ledna po odhalení prvního inzerátu “Luca Paight”, jsme tento druhý podchytili hned v samém zárodku a žádné dotazy jsme z něj inzerentovi neposlali. Tedy až na nějaké “testovací” ;-). Jakmile se nám na ně ozval s naprosto totožným textem “Toto je muj prázdninový byt…”, inzerát jsme zrušili. Budeme se tak snažit jednat i nadále, ale myslím, že je také potřeba trochu uvažovat, než někam pošlu své peníze. Podvodníci byli jsou a budou. A tento to vymyslel celkem sofistikovaně, to je pravda. Pokud někdo z poškozených jedná s policií a bude potřebovat naši součinnost, jsme samozřejmě k dispozici, i kdyby naletěl na inzerát někde jinde.

Jan Vohralík
reality.cz

Odpovědět
Avatar uživatele

Přidávám svojí zkušenost s touto osobou, která však tentokrát vystupuje pod jménem Tarpay Aylor. Scénář stejný jako bylo již popsáno výše. Na dokladech jen změněno jméno. Nic jsem nezaplatil, ale vše vypadá důvěryhodně. Pozor tedy i na nové jméno Tarpay Alroy.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj vsem, POZOR, malem jsem naletela podvodnikovi jmenem Tarpay Aylor, ktery mi tez zaslal fotku s dcerou, ofocene průkazy od policejniho az po ridicsky. Snazil se mi pronajmout byt na zizkove za smesnych 8800 mesicne vc. Poplatku za energie etc. Prislo mi zvlastni, ze chce penize pres paysafecard a musi ta transakce probehnout co nejdrive. Bylo tez zvláštní ze mi prisel email s odkazem na stranku airbnb, kde kdyz jsem chtela kliknout na logo, tak mi nabehlo neco ve smyslu, ze domena je registrovana. Navic nebylo mozne jeho inzerat normalne vyhledat . Dnes jsem mela poslat penize, ale nastesti jsem se nedala a pomohla mi i vase diskuse! :) diky

Odpovědět

Ahoj, s člověkem vystupujícím pod jménem Tarpay Aylor si už pár dní píšu ohledně inzerátu na pronájem luxusního bytu na žižkově, ulice Ptitterova. Komunikace probíhá přesně jak jste tu popisovali (toto je můj prázdninový byt, nájem 6800 + 2000 služby a energie, fotka s dcerkou, pas, policejní průkaz, řidičák, atd…), naštěstí na fotkách dokladů, které poslal, je vidět, že jméno je tam dodělávané uměle. Nakonec jsem si své podezření potvrdil v této diskusi, moc vám děkuju :)

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravim vsechny kteri se setkali s podvodníky typu Luca Paight (a dalsi obdobna jmena) se stejnym pribehem o prazdninovem byte, fotkou s ditetem, dokladu – pas, ridicak ….
I ja jsem na to narazila, nastesti jsem nikomu nic neplatila, protoze to bylo podezrele uz jen z toho duvodu, ze jsem si inzerat nasla na strankach realitky a pak mi psal, cituji “jediny majitel/vlastnik nemovitosti”, coz je nesmysl sam o sobe, kdyz je realitka zprostredkovatel. A dale samozrejme penize dopredu za to, ze si chci prohlednout byt, o kterem ani nevim zda vubec existuje. Nicmene se mi toto prehodilo v pulce prosince. Nyni par dni zpet jsem nasla opet inzerat na krasny byt, tak uz z tuseni a jen tak ze zvedavosti jsem poslala poptavku, ale odpoved mi neprisla, takze usuzuji, ze jde o dalsi kopii Luca Paight, telefonni cislo samozrejme “nedostupne”. Vlozim sem kopii mailu, tak si to prectete, at predejdete dalsim podvodnikum.

Na portálu RealHit.cz byla podána žádost o prohlídku nemovitosti: PVT-4120706 24.01.2015

Kontaktní informace

Jméno: Viktorie
Telefon: 739533…
E-mail: viktorie-v@…….
Zpráva: Dobrý den, chci se zeptat zda je nabídka aktuální, a kolik jsou mimo nájmu poplatky za tuto nemovitost. Kontaktujte mne prosím na e-mailové adrese. Děkuji
Pronájem, byt, Garsonka, Praha

Studio na centrálním místě V roce 2012 kompletně zrekonstruován a luxusní, pohodlné, světlé, krásné a elegantní. Dobrý stav světlé open-plan studio s vysokými stropy, koupelna, kuchyňský kout, dobré dopravní spojení, bus, tram
URL: http://www.realhit.cz/detail/pronajem-byt-garsonka-praha/4120706

HELENA LINKOVA – ODPOVEDELA:

———- Původní zpráva ———-
Od: Linkova Helena
Datum: 26. 1. 2015 22:53:31
Předmět: RE: Studio na centrálním místě

Dobrý den,

V prvé řadě je třeba vědět, že mohu použít translate.google.com napsat tento e-mail, a to bude pro mě snazší, pokud budeme pokračovat v tétokonverzaci v angličtině.
Jmenuji se Linkova Helena, a právě jsem dostal e-mail, pokud jde o váš zájem o můj byt ve Navrátilova 665/12, 11000 Praha-Praha 1, Czech Republic.
Hledám někoho, kdo žije ve svém bytě, protože moje firma vyhrála aukci velký stavební projekt v Liverpoolu, Velká Británie. Jsem projektový manažer ve stavebnictví, takže moje období zde ubytování bude velmi velké (více než 4 roky). Koupil jsem si tento byt, když jsem pracoval vPraha jako součást smlouvy o 4 roky, myslet si, že by bylo lepší investicí než při pronájmu. Jsem jediný majitel, byt je plně splacen, a neexistuje žádný právní problém.Byt je neobydlený, protože já už tam žije.
Chci si pronajmout svůj byt na nějaké pěkné a odpovědných osob, a proto bych chtěl vědět další podrobnosti o sobě: Kolik je vám let, pokudjste ženatý, pokud máte domácího mazlíčka, pokud máte auto, zaměstnání atd .. musím říci, že nemám nic proti tomu, že jste student a mám rád zvířata, a oni jsou vítáni v bytě. Měli byste také vědět, že oceňuji upřímnost.
Kromě odpočinku, zde je pár informací o sobě a o bytě, takže jsme věděli, že o něco více.
Byt je přesně jako na fotkách, plně zařízený, plně vybavený, takže nebudete muset nic pohybovat (můžete také přinést si vlastní věci, nábytek, pokud máte).
Nájemné je 7000 Kč včetně energií (voda, elektřina, internet, kabel, jedno parkovací místo). Můžete si pronajmout byt na dobu neurčitou, aleminimálně po dobu tří měsíců.
O sobě, já jsem 51 let, svobodná zena, a jak je uvedeno výše jsem projektový manažer ve stavebnictví, v současné době žijící v Liverpoolu, Velká Británie. Můžete se přestěhovat do bytu ve stejný den obdržíte klíče. Jsem v Liverpoolu, ale už jsem ale v řešení, takže můžete získatklíče a navštivte byt udělat dojem.
Oceňuji váš zájem v mém bytě, a těším se na naši budoucí spolupráci a přátelství.

S pozdravem,
Linkova Helena

Klikněte na odkaz pro obrázky: http://share.pho.to/8g6UX

Moje odpoved, ale to mi uz neodpovedel nikdo….asi vi proc:

Dobrý den,

je zvláštní, že jsem tento byt našla přes realitní kancelář, a píše mi přímý majitel. To už se mi stalo tento měsíc po-druhé.
Kdy je možné tento byt prohlédnout?

S pozdravem Viktorie.

Tak hodne stesti pri hledani bytu, a vse si overte uplne vsude!

Odpovědět

Ahoj,

take prikladam svou zkusenost s osobou jmenem Tarpay Aylor – pronajem bytu na Zizkove. Ihned po precteni jeho zpravy mi bylo jasne, ze to nebude uplne v poradku…Takze POZOR na nej a jemu podobne!

Jeho zprava:
—————–
Dobrý den,

Toto je muj prázdninový byt, ale mohu ho pronajmout na delší dobu (na nekolik let). Byt je plne vybaven, presne jako na fotkách. Pokud máte vlastní nábytek, mužete ho privést. K dispozici je tu jedno parkovací místo
Jediný problém je, že já jsem jediná osoba, která má klíce a v okolí není nikdo, kdo by Vám mohl byt ukázat. Pokud máte o pronájem zájem, mohu Vám poslat klíce a smlouvu prostrednictvím spolecnosti Airbnb.com, která dohlédne na platbu a na dorucení klícu.
Pred nastehováním je potreba, abyste zaplatili nájem za první mesíc a zálohu 6.800 Kč .
Dále mi, prosím, dejte vedet, na jak dlouho si plánujete byt pronajmout, kdy byste se chteli nastehovat a kolik osob bude v byte bydlet.
Pokud máte zájem, neváhejte me kontaktovat a já Vám vysvetlím, jak bude všechno probíhat.
Pokud mluvíte anglicky, pište mi, prosím, v anglictine.

S pozdravem a práním hezkého dne,
Tarpay

Odpovědět
Avatar uživatele

@Alena:
Přesně tohle posílal i většině těch novějších přispěvatelů, divím se, že to ještě zkouší…

Odpovědět

Zdravím, další totožnost podvodníka je Taypa Paylor. Oproti poslednímu tady zmiňovanýmu jménu už si ani nedal moc práce něco extra vymýšlet. Díkybohu jsme našli diskuzi, než jsme poslali doklady. Vypadá to všechno až na tu cenu bytu dost věrohodně. Jednalo se o byt na Žižkově, ul. Bořivojova. Text shodný s výše uváděnými

Odpovědět

Dobrý den,

mám ten samý problém s podvodníkem nejspíš, jak tak čtu, pan Taypa Paylor, policista z GB se mi snažil pronajmout byt na Andělu za 6500, jednalo se o luxusní byt 2+kk (spíše 2+1), luxusně zařízen. Tady mi poslali odkaz pro zaplacení:
Peníze jsem naštěstí neposlala, protože jsem si našla tuto diskuzy, ale už jsem o tom přemýšlela, ale bylo mi to divné, tak děkuji za záchranu mých peněz,měla jsem tendenci mu poslat ještě z jiného emailu také zájem o byt. Přesně, je to policista, který pošle fotku s malou holčičkou, poslala jsem mu svou adresu, ale jinak nic. Naštěstí,krásný den,

Eva

Odpovědět
Avatar uživatele

@Eva: Taky jsem s ním jednala o tomto bytě a postup byl úplně stejný. Díky těmto komentářům jsem nepřišla o peníze, takže z celého srdce děkuji!
Mám však ještě jeden problém – dotyčnému jsem poslala i nafocenou občanku. To je asi velký problém, že? Předpokládám, že mám jít na policajty a nechat si udělat novou, že?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kateřina:
Co se týče té občanky, asi bych si ji raději nechala vyměnit, člověk nikdy neví…

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, jsem strašně ráda, že jsem se začala psát o tomhle podvodníkovi, protože jak vidím je zde na to velká odezva =)
Taky jsme mu poslali nafocenou občanku a máme na policajtech známého kriminalistu a řekli jsme mu číslo naší občanky a kdyby se něco dělo,tak to tam ví,ale nic jsme neměli,protože nám řekl,že to takhle nejde,že by jsme chtěli nahlásit,že jsme někomu poslali občanku a vyměnit ji,protože by jsme třeba mohli chystat nějaký podvod a kvůli tomu nahlásit zneužití občanky.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kristýna Brychtová: Takže mi vlastně nezbývá nic jiného než čekat?

Odpovědět

Dobrý den, nevím jak moc dalece je to možné aby informace zneužil, i když jsem zažila, že takto přišlo spoustu lidí o majetky, a jsou v tom pak velké prachy, no tak nevím…..nejdříve bych si asi zjistila informace, a pak se rozhodla, ať si je třeba neděláte zbytečně. Jsem ráda, že jste o peníze nepřišla. krásný den

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kateřina: Možná by stačilo zajít na úřad s tím, že jste občanku ztratila, ať Vám ji zablokují a vystaví novou:)

Odpovědět
Avatar uživatele

Stalo se mi přesně to samé! Také mi neodpovídají a zálohu jsem zaplatila…

Odpovědět
Avatar uživatele

@<a href="https://chcidoameriky.cz/navod-na-airbnb-plus-tipy-a-zkusenosti-jak-vybrat-hostitele-a-nen@Pappová Andrea: aletet/comment-page-1#comment-27154″>Nina:

Ahoj, mohla by si mě prosím kontaktovat, stal se nám ted úplně stejný problém a chceme podat hromadnou žalobu?

Odpovědět

@Simona Janatová: Napište mi mail a já vám na něj napíšu….

Odpovědět

@Eva:
Mam to same, ale s bytem na Žižkově. Ten Pan( přesně takhle se jmenuje, poslal mi ty same fotky a chtěl do dneska přes paysafety.com zaplatit 7000 nájem+ 7000 kauci. Naštěstí jsem našla vaše komentáře a nic jsem ne zaplatila! Budtte opatrný!!!! Je to podvodník!!!!!!!!

Odpovědět

@Eva:
Taky jsem poslala vyfotenou Občanku…. Co ted? Bojím se aby ji zneužil nejak, co mam dělat?

Odpovědět

co se stane kdyz si poptam vice ubytek a potvrdi mi je vice hostitelu ? Da se to bez poplatku stornovat ? Vcelku na hori termin a nechce se mi hledat ubytko stylem pokus – omyl… tak ze bych ji naklikala vic…

Odpovědět
Avatar uživatele

Ta ostatní je třeba stornovat, příčemž každý hostitel si stanovuje svoje vlastní podmínky. Někdy je možné storno provést bez poplatku, jindy se vrací jen část a jindy se nevrací nic.

V tvém případě bych volil ty hostitele, kteří umožňují “okamžitou rezervaci”.

Odpovědět

tak to jsme na tom stejne taky jsem se dostal do situace s panem taypa paylor kvuli bytu na andelu :-) nastesti jsem mu poslal jen jmeno prijmeni a adresu na ktere jiz brzy ani nebudu a nic jsem mu nezaplatil :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lucie: Dobrý den Lucie, nejmenoval se náhodou ten pan Paylor Taypa?

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den Lucie,

Nejmenoval se náhodou ten pan Paylor Taypa?

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den Lucie,

Jde o Paylora Taypu?@Iliyana:

Odpovědět

Tak tady je další jméno toho šmejda Goldt Sergei, inzerát z annonce.cz

Dobrý den,
Toto je muj prázdninový byt, ale mohu ho pronajmout na delší dobu (na nekolik let). Byt je plne vybaven, presne jako na fotkách. Pokud máte vlastní nábytek, muzete ho privést. K dispozici je tu jedno parkovací místo
Cena zahrnuje výdaje na vodu, elektrinu, internet a parkování.Jediný problém je, ze já jsem jediná osoba, která má klíce a v okolí není nikdo, kdo by Vám mohl byt ukázat. Pokud máte o pronájem zájem, mohu Vám poslat klíce a smlouvu prostrednictvím spolecnosti Airbnb.com, která dohlédne na platbu a na dorucení klícu.
Pred nastehováním je potreba, abyste zaplatili nájem za první mesíc a zálohu 7.000 Kc .
Dále mi, prosím, dejte vedet, na jak dlouho si plánujete byt pronajmout, kdy byste se chteli nastehovat a kolik osob bude v byte bydlet.
Pokud máte zájem, neváhejte me kontaktovat a já Vám vysvetlím, jak bude všechno probíhat.
Pokud mluvíte anglicky, pište mi, prosím, v anglictine.
S pozdravem a práním hezkého dne,
Goldt Sergei

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.