Levné letenky do USA: Cena, kdy rezervovat a další rady jak ušetřit

Levné letenky do USA můžete v extrémním případě koupit již za 5 000 Kč včetně všech poplatků za cestu tam i zpět. Stačí mít štěstí, znát pár zlatých pravidel a rychle reagovat. Ušetřit za letenky do USA můžete po přečtení článku až tisíce korun.

Levné letenky do USA

Nejlevnější letenky do USA

Cena letenky do USA je mimořádně proměnlivá. Odvíjí se od poptávky, sezóny, cen paliva, konkurence, letištních poplatků a desítek dalších faktorů. Akční ceny letenek berte jako orientační, velmi rychle se mění oběma směry.

DestinacePřímé letyAkční cenaAktuální cena
BostonFrankfurt, Mnichov…do 12 500 Kč
DallasFrankfurt, Londýn, Paříž…do 15 500 Kč
DenverFrankfurt, Mnichov…do 16 000 Kč
HoustonFranfkurt, Mnichov, Paříž…do 15 500 Kč
ChicagoBerlín, Mnichov, Vídeň…do 13 500 Kč
Las VegasFrankfurt, Mnichov…do 14 500 Kč
Los AngelesFrankfurt, Mnichov…do 14 000 Kč
MiamiBerlín, Varšava, Vídeň…do 14 000 Kč
New YorkPraha, Vídeň, Berlín…do 12 500 Kč
OrlandoFrankfurt, Kodaň, Londýn…do 14 000 Kč
San FranciscoCurych, Frankfurt, Mnichov…do 14 000 Kč
SeattleAmsterdam, Mnichov…do 15 500 Kč
WashingtonFrankfurt, Mnichov, Vídeň…do 13 500 Kč

Jak a kde koupit levné letenky do USA

 • Kde koupit levné letenky do USA
  Letenky do USA prodává on-line Pelikán, Invia, Student Agency, Letuška a weby jednotlivých aerolinek. Většinou všichni prodávají stejné letenky, protože mají přístup do těch samých ceníků. Cena letenky se liší jen o stokoruny, což je způsobeno rozdílným poplatkem za vystavení.
 • Kdy koupit nejlevnější letenky do USA
  Nejnižší ceny bývají dva až tři měsíce před odletem. Cena letenek do Ameriky roste až o 50 % během hlavní sezóny – od června do září, přes Vánoce a Nový rok. V tomto období do USA cestuje velké množství lidí a aerolinky nemají důvod prodávat letenky zbytečně lacině.
 • Sledujte aktuální akční letenky do USA
  Speciální nabídky mívají všechny aerolinky, časté jsou akční letenky do New Yorku, Los Angeles nebo Miami. Jde buď o last minute letenky s odletem v řádu týdnů, nebo o běžné akce až na 10 měsíců dopředu.
 • Letenky do USA s odletem z Německa, Vídně a dalších zemí
  Chcete-li koupit letenky do USA levně, musíte počítat s odlety z ciziny. V úvahu berte Vídeň, Budapešť, Berlín, Mnichov, Krakov a Varšavu. Velmi levné letenky do Los Angeles, Las Vegas, New Yorku nebo na Floridu mají aerolinky Norwegian, odlétá se však ze Skandinávie.
 • Chybné tarify u letenek
  Občas se objeví třeba extrémně levné letenky do New Yorku za 5 000 Kč. Příčinou je chybný tarif, nesprávný výpočet tax, špatně nahraný ceník nebo jiná chyba. Říká se jim error fare letenky. Letecká společnost je i po zaplacení může, ale také nemusí zneplatnit.
 • Jak vyzrát na jednosměrné letenky
  Jednosměrná letenka do USA je téměř u všech aerolinek výrazně dražší než obousměrná. Dokonce se vyplatí koupit zpáteční letenku a cestu zpět nechat propadnout, jakkoliv to zní nelogicky. Výjimkou z tohoto pravidla je společnost Norwegian, která nabízí i levné jednosměrné letenky.
 • Kdo létá do USA?
  Do USA z Evropy létají desítky aerolinek včetně společností Delta, British Airways, Austrian Airlines, KLM, Air France, Air Berlin, Swiss Air Lines, LOT Polish Airlines, Turkish Airlines, Norwegian, Aeroflot, Aer Lingus, Alitalia, Iberia, TAP Portugal, Ukraine International Airlines nebo Lufthansa.
 • Jak se stanovují ceny letenek?
  Cenu letenky tvoří základní tarif (fare), poplatky a taxy (palivový příplatek YR, odletová taxa…) a poplatek za vystavení letenky.
  Aerolinky mají v ceníku u jedné trasy běžně až desítky různých tarifů pro ekonomické, obchodní i první třídy. Např. u New Yorku může být nejnižší fare jen 500 Kč, další jsou odstupňovány třeba po tisícikorunách až na nejdražší tarif za stovky tisíc korun.
  Dle aktuální poptávky a vytíženosti aerolinky průběžně upravují počet míst pro každý let a každou sazbu. Taxy jsou vždy stejně vysoké pro všechny tarify i cestovní třídy.

Na co si dát pozor u levných letenek do USA

 • Akční letenky do USA se prodávají v omezeném počtu
  Letecké společnosti mají na akčních letenkách minimální zisk. Do prodeje jich obvykle dávají jen nižší počet na omezený výběr termínů. Jakmile narazíte na letenky do Spojených států za zajímavou cenu, na nic nečekejte a rezervujte. Za pár minut může být po letence.
 • Letenku je nutné rychle zaplatit
  Častá bývá u akčních letenek podmínka buď okamžité úhrady, nebo do platby půlnoci téhož dne. U běžných letenek je lhůta několikadenní.
 • Storno letenky bez vrácení peněz
  Při zrušení akční letenky se peníze nevracejí. Nehraje přitom roli, jestli letenku vystavil Pelikán, Student Agency, Letuška nebo ČSA. Důvodem je snaha odlišit levnější akční a dražší letenku. Ochránit vás může pojištění letenky, dobře si však pročtěte smluvní podmínky a výluky.
 • Nízká cena letenky kompenzuje nepříjemné přestupy
  Přímé lety bez mezipřistání bývají obvykle dražší, cestující si připlácí za pohodlí. Naopak levné letenky do USA bývají znevýhodněny až dvěma přestupy a dlouhým čekáním na letištích, občas dokonce přes noc.
 • K letům ze zahraničí přičtěte vícenáklady
  Třeba přímé lety z Německa do Chicaga pořídíte za 8 000 Kč, jenže u ceny letenky do nekončí. Připočíst je třeba jízdenku do Berlína nebo benzín, poplatek za parkování a navíc to nepohodlí při cestě na vzdálené letiště. Při koupi letenky všechny tyto vícenáklady pečlivě zvažujte.
 • Cena letenky do USA nemusí zahrnovat občerstvení a zavazadla
  Trendem posledních let je nabízet nejlevnější letenky bez občerstvení a odbavených zavazadel. Setkat se s tím můžete u tarifu LowFare od Norwegian Air Shuttle, jež levně létá do Kalifornie, New Yorku, Las Vegas, Bostonu a na Floridu.
 • Před odletem do USA a po příletu do ČR mějte den rezervu
  Pracujícím čtenářům doporučuji nechat si před odletem jednodenní a po návratu dvoudenní rezervu. Pomůže vám srovnat se s časovým posunem.

Nejčastější dotazy

 • Nabízí v roce 2017 někdo přímý let Praha – New York?
  Bez mezipřistání bude z Prahy do New Yorku létat společnost Delta Air Lines od května do října 2017.
 • Kde koupit vnitrostátní letenky po USA
  Rezervovat v češtině si je můžete na Pelikánovi. Pro levné vnitrostátní lety po USA se mi rovněž osvědčily low-cost aerolinky Southwest, jako jediné nabízejí 2 ks odbavených zavazadel do 22 kg v ceně letenky.
 • …a co dál?
  Zabalte si zavazadla, americké úřady doporučují kufry s TSA zámkem. Na letišti se odbavte a leťte do Ameriky. Pohovor s imigračním úředníkem absolvujete až v USA.

Jaké jsou vaše zkušenosti s levnými letenkami do USA? Napište nám do diskuze.

Diskuze k článku (436 komentářů)

Avatar uživatele

Od 4. května 2018 bude mít ČR nové přímé spojení s USA – každý den bude létat nová linka Praha – Philadelphia společnosti American Airlines.

Odpovědět
Avatar uživatele

Kalifornie 2018 z Prahy s Norvegian za cca 9.100-9.700,-. Levnější varianta platí pro nákup na http://www.norwegian.no (norsky a norské koruny), dražší je z norwegian.com (anglicky a eura)

LA – březen + duben
Oakland – duben

Jde o low cost lety – tzv. “hladolety” bez jídla a bez kufru, pouze s příručním zavazadlem. Pouze pro vybrané termíny, počet letenek je omezen.

Odpovědět

Ahoj,
v září 2018 se chystáme do USA. Dostali jsme teď nabídku na letenky za 13 500,-
PRG – FRA – JFK
LAX – VIE – PRG
Je to dobrá cena nebo je lepší si ještě počkat?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Nikola:
Ahoj Nikol,
mohu se zeptat kde? Jestli to není tajné.
Mě se ta cena zdá jako lepší než běžná.

My měli loni za 17 500,-kč
PRG-JFK
SFO-CDG-PRG

…líbilo se mi na tom hlavně, že ten spoj do USA byl přímý z Prahy za 9 hodin tam…a zpět přestup v Paříži jen necelé 2 hodiny, takže celková doba asi nejnižší možná.

Já bych tu tvojí nabídku vzal…o moc níž už to sehnat jít nemůže.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Nikola:
Mě to přijde jako dobrá cena. Ale třeba Pelikan.cz to má od 11.650,-
Dával jsem 1.9.-29.9.2018, tam přes AMS, zpět přes CDG.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Nikola: Ahoj Nikolo, záleží na konkrétních termínech. Delta/Air France/KLM/ČSA aktuálně nabízejí na některé termíny ještě levnější letenky za 11 441 Kč. To se vyplatí hned koupit.

Některé z nich jsou směrem tam s přímým letem do New Yorku, na cestě zpět je vždy mezipřistání v Paříži.

Podle mezipřistání ve Vídni a ve Frankfurtu soudím, že jde o United Airlines. Já bych na tvém místě dal raději přednost Deltě.

Odpovědět

@Lukáš:
Tajné to není :) ale asi ti to moc nepomůže, je to přes známou, která pracuje v ESO Travel.

Doba přestupů nepřesáhne 2 hodiny, což si myslím je ok :)

Odpovědět

@Petr Novák:
Ahoj, děkuji za odpověď.
Našla jsem teda za 11 767,- tam i zpět přes Amsterdam, takže je myslím rozhodnuto :)

A lety jsou s KLM, je to v pohodě?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Nikola:
Pro mě je KLM jedna z nej leteckých společností. AMS je přehledné letiště, na přestup tam by mělo stačit 1,5h. My to posledně kvůli zpoždění dali za 50min, ale bylo to zrychleným přesunem.

Odpovědět

@Franta:
Super, díky za info a pomoc :)
Letenky jsme včera koupili, nakonec to vyšlo se vším všudy na 12 000,- s přímým letem na JFK :)
A nazpátek máme 3 hodiny na přestup v AMS, takže si dáme něco málo k jídlu a pití v salónku a poletíme domů.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Nikola: Skvěle to dopadlo. Amsterdam je OK a 3 hodiny na přestup ideální. Člověk se protáhne, posvačí a třeba dá sprchu v salónku.

Odpovědět

Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat, chceme s přítelem letět na Floridu, ale každý se vracíme v jiném termínu, a tak si nemůžeme koupit letenku společně, pokud ale koupíme letenky zvlášt nejspíš asi nebudeme v letadle sedět vedle sebe že? Jak se pak v letadle řeší místa? Děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Denisa:
Buď si při odbavení u přepážky požádáte o místa vedle sebe nebo si je sami vyberete při online check-inu.

Odpovědět

Zdravím , potřeboval bych poradit jak je to konkrétně s letenku?? Koukal jsem na letenku Praha-Los Angeles na Letuška.cz tam mi to nabízí zakoupení místa , kdyz si mista výběru a pochopitelně za ne zaplatím musím potom delat Check in ?? Nejak se v tom nevyznám
Děkuji za odpověď

Odpovědět
Avatar uživatele

@David:
Check-in (online nebo na přepážce) udělat musíš, aby se vědělo, že poletíš. To vybrané místo je něco jako místenka. Prostě jen předem víš, kde budeš sedět

Odpovědět

@Franta:
Takže koupím letenku třeba i s těma místama a potom na Check in už nemusím vybírat žádna místa ?

Odpovědět
Avatar uživatele

@David:
Už je máš vybrané a zaplacené. Když jsem si vybíral místa, tak jsem je vždy dostal. Můžeš se jen maximálně zeptat a ujistit se, že je to tak.

Odpovědět
Avatar uživatele

@David: Za místa nemusíš platit, to je jen způsob, jak z tebe aerolinky dostanou další peníze. Když počkáš až na check-in a hezky poprosíš, budeš si moct vybrat místa tam. :-)

Výhoda je, že ušetříš. Nevýhoda je, že nejlepší místa už budou rozebraný.

Odpovědět

Zdravím všechny,

prosím o radu – chystáme se koupit letenky do NY na září 2018. Uprednostnujeme primy let.

Cca před měsícem byly k sehnání za +/- 9000. Dnes už jsou ceny vyšší – stojí přes 10000,- . Cena je to stále dobrá, ale i přesto – da se rici, kdy je nejlepsi letenky koupit? Máme ještě čekat?
Mají např vliv na nákup letenek Vánoce? :)) (kamarád navrhuje koupit je co nejdřív – max v prosinci, já bych pockala na leden/unor) Dá se vůbec říct, kdy je nejlepší doba, nebo je to o náhodě?

Moc děkuji za radu.
Hezký

Odpovědět

@Tatiana: Na zari pristiho roku je celkem v pohode s letenkami cas cca do brezna – priblizne pul roku pred cestou se da ocekavat nejaka akce. Ale ta soucasna cena neni spatna.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Tatiana:
U letenek je to loterie. Někdy je lepší koupit hned, jindy se vyplatí čekat. Vánoce vliv mají, ale jen na vánoční termíny.
Já letenky na listopad koupil už na konci března. PRG-SFO za 10.400,- se prostě musí koupit. Pokud někde bude přímý let z Prahy za 9.000,- a méně, tak bych to asi koupil hned.

Na NY bývají akce poměrně často, je výhoda, že tam jsou 3 velká letiště. Nedávno jsem ho (Newark) viděl za 6.100,- z Berlína, ale jen vybrané prosincové termíny nebo z Kodaně za 5.700,-, termíny leden – březen. Kodaň je trochu z ruky, ale Berlín je celkem blízko. Asi před měsícem jsem viděl přímý let Praha – JFK za 8.700,-, říjen 2018. Chce to sledovat kde se dá, weby, FB.

Hodně těch levných letenek je navíc nevratných a nepřenosných, takže v případě změny plánu jste nahraní. Proto je dobré dobře pročíst podmínky.

Odpovědět

@Mesi: To je pravda, cena spatna není, jen me trosku vyplasilo, jak rychle cena roste a štve mě, že jsme nekoupili hned :)

Kazdopadne dekuji za radu.

Odpovědět

@Franta:
Franto, moc děkuji za odpověď a info. Na lety mimo ČR jsem se taky dívala, ceny jsou mnohdy lepší, ale chceme letět z Prahy. To se pak hold budeme muset smířit s určitým cenovým omezením :)

A moc děkuji za upozornění ohledně levných letenek! Podmínky určitě pročteme. Máme v plánu si zařídit pro jistotu i pojištění…

Ještě jednou díky moc. Hezký den.

Odpovědět

Chci se zeptat kdyz mi dnes zamítli vízum, zda me pustí na estu kterou mam z května.

Odpovědět

@Tatiana: Je to jeste daleko, jak pise Franta, je to vzdy loterie, ale ja bych ocekaval nizsi cenu opet na jare, cca pul roku predem byvaji casto akce. Na NY je pravdepodobnost akce docela velka. Zkus aplikaci “dovolevna” nebo stranku theflightdeal.com a vyber lety z Evropy.

Odpovědět

@Mesi: Super. Ani jedno jsem neznala. Moc díky za tipy! Budu sledovat a ještě chvíli počkáme…

Odpovědět

Zdravím , tak mám zakoupené letenky do LA od letušky.cz a jsou samozřejme zpátečný. Zakoupil jsem si i místenky, letecká společnosti je stejna jako když letím tam KLM. V emalilu mám letenku na jednom papíře cestu tam i zpět. Až poletím zpátky tak budu dělat check in znovu u té samé letecké společnosti a budu tam dávat to same stejné rezervační číslo jako jsem daval když jsem ho dělal na ceste tam ??

Odpovědět
Avatar uživatele

@David:
Letíš opravdu s KLM nebo je to “jen” letenka od KLM a operuje to Delta? Online odbavení by ale mělo být možné, jak u toho, od koho je letenka, tak u toho, s kým letíš.
To rezervační číslo je platné pro celou letenku, tam i zpět.

Odpovědět

@Franta: Po celou dobu i s presednuti v Amsterdamu je to s KLM jak tam i zpět.

Odpovědět
Avatar uživatele

Kdyby někdo plánoval SF na duben/květen 2018 a nevadilo mu letět z Barcelony.
https://www.facebook.com/jaknaletenkycz/photos/a.10150245968754643.340842.283801909642/10155924595124643/?type=3&theater

Odpovědět
Avatar uživatele

Pokud cestujete nalehko, tak vás třeba zaujmou “hladolety” s Norwegian bez občerstvení a velkého kufru. https://www.jaknaletenky.cz/usa-z-prahy-7135kc.html

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den ,prosím o radu ,chystáme se koncem března na 10 dní do Miami,jak sehnat letenky za přijatelnou cenu,kdy je nejlepší je koupit? Díky Richard

Odpovědět
Avatar uživatele

@Richard:
Koukej kde se dá.

Třeba na předchozí stránce tohoto článku se Florida docela řešila. Dá se sehnat i kolem 9.000,-, ale musíš mít kliku na dobrou akci. Sleduj FB stránky s letenkami, Pelikána a další. Hledej lety z Prahy, Berlína, Vídně… záleží, kam to máš blízko.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, plánujeme v září cestu do New Yorku. Let s přestupem v Montrealu. Je tam 1:10 na přestup. Máte s tím zkušenosti, dalo by se to stihnout? Díky za odpověď.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petronellka: Ahoj Petronellko, přes Montreal jsem neletěl, ale pokud ti aerolinky prodaly let s přestupem 70 minut, mělo by to jít stihnout. Pokud bude mít první let zpoždění, takže nestihneš ten navazující, přebukují tě na jiný let.

Odpovědět
Avatar uživatele

Prosím o radu ohledně letu do kanadského Vancouveru. Hledám letenku na konec června s návratem koncem července, potřebuji jeden přestup v Evropě (nejsem zkušený cestovatel). Ceny letenek výrazně stoupají, mám ještě čekat, je šance na nějakou akci? Jaké vyhledávače jsou nejsolidnější – našla jsem nižší cenu na Budget air, ale mají špatné recenze.
Díky.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Karolína: Ahoj Karolíno,
já pro vyhledávání letenek používám https://matrix.itasoftware.com/ – je to vyloženě vyhledávač, ne prodejní server.

Aktuálně nejlevnější letenka tam je z Mnichova s návratem do Vídně za 23-25 000 Kč. Letenka s odletem a návratem do Prahy je za cca 24 000 Kč.

Začátek léta je hlavní sezóna, letenky jsou drahé. Těžko se to odhaduje a je možné, že se objeví nějaká akce. Zároveň je ale možné, že ceny ještě porostou.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Karolína:
Máš pevná data nebo je to jedno? Letenky v týdnu jsou někdy levnější než ty o víkendu (pá-ne).
Případně, pokud to plán dovoluje, zkus Seattle. Když bude cena znatelně nižší, tak bys pak mohla do Vancouveru vyrazit autem, busem nebo vlakem.

Pelikan.cz
PRG – FRA – YVR – 32.000,- (přes Montreal YUL 25.000,-)
MUC – ZRH – YVR – 26.000,- (přes Montreal YUL 24.500,-)

PRG – FRA – SEA – 23.000,-
MUC – FRA – SEA – 22.000,-

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím, nevím jestli je to dobrý tip, ale podařilo si mi včera koupit letenky za 10500 na přímý let v srpnu do New Yorku z Prahy. Ještě pořád na letušce.cz jsou ty přímé lety za cca 11000 zpáteční. Jinak na pelikanovi je cena dvojnásobná.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Gabi Hiklová:
Srpen je letní sezóna a mě těch 10.500,- přijde v pohodě. Je možné, že se objeví akce za méně, ale moc bych na to nespoléhal. Ale do srpna je ještě času dost. U letenek je to vždy loterie.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Gabi Hiklová: To je dobrá cena. Byť je pravda, že ceny letenek z Prahy do New Yorku poslední dobou spadly. Letenky od Singapore Airlines s přestupem ve Frankfurtu se prodávají za cca 9700 Kč.

Odpovědět
Avatar uživatele

Já právě byla nadšená hlavně, že je to přímý let. Je fakt, že jsem zvědavá jestli se to ještě nějak pohne. Je to půl roku, tak uvidíme.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Gabi Hiklová:
To je ta sezónní Delta? Přímé lety jsou drahé, levněji vyjdou právě ty s přestupy.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ano, letíme s Deltou. Právě, že mě ani nenapadlo se dívat na přímé lety, protože ty byly po celou dobu co jsem to sledovala celkem o dost dražší, proto mě to teď tak překvapilo, že nás ta zpáteční bez přestupu vyšla na 10500. Ještě teď jsou tam ty přímé lety zpáteční za cca 11000 což mi pořád na přímý let přijde výborná cena. Každopádně stejný let přes pelikána byl za 20000.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Gabi Hiklová: Delta zjevně zlevnila několik (desítek/stovek) letenek na některé termíny. Dělá to vcelku pravidelně napříč rokem… když není akce a/nebo když jsou levné letenky na určité termíny vyprodané, tak pak stojí raketu. :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, chtěli bychom v půlce srpna letět do Chicaga a cca za 3 týdny zpět, teď se letenky pohybují kolem 12tisíc, je ještě možné že to bude levnější? A dá se odhadnout, kdy se ceny zvýší? Nevíme jestli nás poletí 4 nebo 6, kdybychom zakoupili 4 letenky nyní, jaká je šance, že cca 2 měsíce před odletem dokoupíme zbylé 2 (jedná se o děti, takže by jsme potřebovali letět společně). A pak jsem se chtěla zeptat dá se stáhnout cena dětské letenky, když jsem to zkoušela nakalkulovat na Letušce apod. tak mi to vycházelo jen o např.200kč levněji?? a ještě jak zjistím odkud se dá letět do Chicaga přímo?
děkuji za odpovědi a snad jsem vás nezahltila :))

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lenka Koubková:
Slevy záleží na obchodním oddělení aerolinek, případně zprostředkovatelů. Nedá se říct, kdy půjde cena nahoru nebo dolů. Doporučuji sledovat různé letenkové weby a FB.
Letenky pro děti nejsou o moc levnější, protože stejně zabírají sedadlo a dostanou jídlo, jako ostatní.

U těch dětí pozor. Nejen, že se může stát, že letenky už nebudou, ale také už nemusí být poblíž těch vašich a děti by seděli někde jinde. Asi by se dalo domluvit s lidmi vedle, aby si to vyměnili, ale nespoléhal bych na to.

Přímo se dá letět třeba z Frankfurtu (od 19.000,-), Mnichova (24+) nebo Varšavy (22+). Chce to zadávat různá letiště v rozumném dosahu.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lenka Koubková:
Ahoj Lenko,
1. Letenka do Chicaga za 12 000 Kč je solidní cena. Já bych raději teď koupil s vědomím, že může zlevnit třeba na 11 000 Kč, než riskovat, že zdraží třeba na 15 000 Kč. Spíš bych čekal, že bude dražší než levnější.
2. Kdy se ceny zvýší. Odhaduje se to těžko, ale zvýší se fakticky v okamžiku, kdy v letadle bude míň volných míst, než by mělo být dle průměru. Tj. pokud se letenky na danou linku v daný den budou prodávat velmi dobře, letenky zdraží. Pokud bude moc volných sedaček v letadle, letenky mohou zlevnit. (Ta problematika je dost komplikovaná, tohle je takové zjednodušení.)
3. Další letenky na poslední chvíli koupíte bez problémů. S největší pravděpodobností však budou dražší.
4. Pokud jde o děti starší 2 let, tak cenu letenek moc nestáhnete. Před časem jsem to řešil –
jednomu známému prodejci jsem pomáhal se správou letenkového systému. Sleva na dětské letenky už prakticky neexistuje, nebo je minimální. Často se paradoxně vyplatí koupit letenky pro dospělého.
5. Odkud letět přímo do Chicaga – na to je nejlepší stránka letiště na Wikipedii. Ale na anglické Wikipedii, ne na české. Austrian létají z Vídně, Lufthansa z Frankfurtu a Mnichova, LOT z Krakova a Varšavy… plus americké aerolinky do Německa.

Snad ti to pomohlo. :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, chceme jet s přítelem v červenci do Chicaga ke známé přibližně na 3-4 týdny. Chtěli bychom se ale kouknou i do New Yorku. Proto se ptám. Je lepší koupit zpáteční letenku do New Yorku a pak se nějak přepravit z NY do Chicaga a zpět nebo zpáteční do Chicaga a nějak se dostat do NEW YORKU. Co jsem tak koukala tak zpáteční do NY teď stojí okolo 12 tisíc a do Chicaga asi 14,5 tak jestli by to lépe nevyšlo do NY. Děkuju za jakoukoliv radu :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Natálie:
V tom případě bych koukal i na ceny letenek Chicago NY, na ceny autopůjčoven, vlaků (ale ty jsou dražší) nebo busů.
Také je možnost koupit letenku Praha – Chicago – NY – Praha. Případně Praha – Chicago/NY, pak se nějak přepravit do NY/Chicaga a odtud zase do Prahy.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Natálie: Ahoj Natálie, v tomto případě záleží na konkrétních termínech.

Doporučuji ti porovnat tři věci:
1. Cenu letenek Praha – New York – Praha
2. Cenu letenek Praha – Chicago – Praha. V obou případech bude asi nejlepší si půjčit auto.
3. Cenu letenek Praha – Chicago, New York – Praha (a opačně). Nejlevnější jednosměrnou letenku z Chicaga do New Yorku koupíte na Southwest.com za 96 dolarů, v ceně jsou dvě odbavená zavazadla na osobu.

Každá jednotlivá možnost může být nejlevnější. :-)

Odpovědět

Zdravím..v červnu mám letět do Chicaga (ORD) a asi během 1 měsíce cena letenek stoupla z 13tis. na 18tis..(anonymní režimy prohlížeče a mazání cookies souborů jsem zkoušel). Má v tom případě ještě cenu čekat nebo bude ještě hůře ?
Děkuji za odpověď

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lukas:
Tohle ti nikdo neřekne, u letenek se těžko radí. Může se klidně objevit akce za 11.000,- nebo to bude dál stoupat. Doporučuji sledovat, co se dá (srovnávače, FB, letenkové weby) a mít nějaký limit. Když to koupíš teď budeš mít klid, že víc už nezaplatíš, ale když přijde akce, tak si možná budeš nadávat, že jsi ještě nepočkal.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lukas:
Ahoj Lukáši :)
Já taky sledoval letenky do Chicago – ORD a musím potvrdit co píšeš…ještě v prosinci/lednu bez problému letenky cca 11k-13k …teď kolem 18k ty nejlevnější.
Obávám se, že to bude spíš stoupat, maximálně se objeví nějaká akční když se na poslední chvíli uvolní místo, ale takto já sám čekat nechci, protože si potřebuji včas zarezervovat auto i ubytování.

Odpovědět

@Lukas: Pro lety do USA vetsinou plati, ze nejlepsi ceny jsou cca 6 mesicu predem. Obcas se sice objevi nejaka akce, ale na to nelze spolehat. Navic hodne takovych akci byva na konkretni nebo uzke datum.

Odpovědět

Hezký den přeji,
chci se zeptat, zda-li má někdo zkušenosti s nízkonakladovkama ( Wizzair, Wow)..např. jestli to lítá na čas, je tam nějaké jídlo atd..
Děkuji za odpověď

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lukáš: Ahoj, u nízkonákladovek není v ceně ani jídlo, ani odbavené zavazadlo. Proto to jsou nízkonákladovky a mají (obvykle) nižší ceny.

Jestli létají na čas se až tak neodvíjí od toho, že to jsou nízkonákladovky. Doporučuji se mrknout na tzv. airline on-time performance pro konkrétní lety.

Odpovědět

Zdravím, právě jsem zaplatil letenky a nemůžu nikde najít kde budu sedět…nevíte co s tím ? :)
(samozřejmě by to bylo ideální u okna)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lukáš: Ahoj Lukáši, to se dozvíš až po odbavení (check-inu).

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petr Novák:
Případně si udělej online check-in, tam si většinou můžeš vybrat. Koukni se na stránkách letecké společnosti, od kdy to jde. Dost často +/- 30h před odletem. U některých míst to bývá za poplatek.

Odpovědět

@Lukáš: Dobrý den, já letím letos v srpnu se společností AIRFRANCE (operuje DELTA). Po zadání kódu z objednávky na stránce airfrance.com mi to našlo můj let a nabídlo rezervaci místa s tím , že jsem byl přesměrován na stránky delta.com kde jsem rezervaci potvrdil. Přišlo mi i potvrzení na e-mail. Pak mám několik letů po USA se společnosti UNITED AIRLINES a tam jsem měl taky možnost rezervace míst. U jediného letu, a to z JFK do SLC jsem byl upozorněn že místa mi budou přidělená u až odbavení.

Odpovědět

@Lukáš: Ještě pro doplnění, všechny letenky jsem objednával přes letuska.cz. Asi před týdnem mi z letušky přišel e-mail s upozorněním, že jeden z letů odlétá později a v informaci už byly uvedené i čísla sedadel která jsem si někdy koncem ledna rezervoval.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jirka: Některé společnosti toto umožňují. Někdy zdarma, čím dál častěji však za peníze – to je myslím i případ Air France. Pak je otázka, jestli má cenu platit, když lze místo vybrat později při odbavení.

Odpovědět

@Petr Novák: Dobrý den, zřejmě jsem měl tedy štěstí protože jsem nikde nic neplatil. Ale děkuji za upozornění na možnost nějaké platby, příště ten výběr sedadel nechám raději až při odbavení.

Odpovědět

Ahojte, nejdřív díky moc za všechny rady, segra jede poprvé na work and travel a já za ní plánuju dorazit, tak tady čerpáme veškerá moudra.
Teď řeším letenku, výchozí bod je pro mě Chicago, ale klidně tam dojedu busem, zpátky asi z NY, začátkem září tam a koncem zase zpět. Ale segra potřebuje jenom jednosměrnou domů a rády bychom spolu :) Mně se líbí Singapore Airlines, ale jednosměrná vychází o dost dráž a kombinaci na druhou stranu (NY-Praha-NY) mi to nechce najít, abych to srovnala. To omezuje aerolinka? Mám teda radši hledat nízkonákladovky?
Díky moc!

Odpovědět
Avatar uživatele

@Chani:
Trochu to nepobírám. Z ČR létá Singapore Airlines do Chicaga? Hledal bych spíše tam, kde létají Evropa – USA. Ségra potřebuje jen letenku domů? A jak se dostane tam? Koupit dvě jednosměrné je skoro vždy dražší, než jedna zpáteční. Proč hledáš NY-Praha-NY, když poletíte Praha-NY (Chicago)-Praha? Zkus ti lépe napsat.

Udělejte plán cesty po WaT a ona ať si koupí zpáteční letenku červen (nebo kdy letí) – konec září a ty začátek září – konec září, se stejným zpátečním letem.

Na letenky koukejte všude, Pelikan, Expedia, Jaknaletenky…

Odpovědět

@Franta:
Jo, to se mi nepovedlo, zkracovala jsem to, až mi půlka vypadla :-D
Bude na západním pobřeží, už si jednosměrnou tam koupila. Můj původní plán byl koupit si zpáteční letenku do New Yorku od těch Singapor Airlines, protože je to levnější a stejně z tama chceme asi letět domů. Potom do Chicaga po zemi a dál na západ. Akorát se mi to blbě kombinuje s tou její jednosměrnou zpátky domů. Tak jsem se chtěla mrknout, jestli by nešlo koupit tu obousměrnou opačným směrem od těch Singapor Airlines, že by tu zpáteční nechala propadnout a měla tu normální cenu co já. Už je to jasnější? :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Chani:
Letenky USA-EU-USA jsou asi 2x dražší, jako EU-USA-EU, takže nebrat.
Stejně tak ty jednosměrné.

Když už letenku tam má, tak se nedá nic dělat. Ale dala se koupit i letenka třeba Praha – Seatle a NY – Praha, vyšlo by to levněji než dvě samostatné.
Teď vám nezbývá nic jiného než, že si jedna koupí letenku a druhá se podle toho zařídí, abyste měli stejný zpáteční let. Nebo budete holt koukat na cenu a poletíte třeba každá jinak.

Odpovědět

@Franta:
Aha, nedá se. Tak třeba si vydělá tolik, že ji to nebude trápit :) Každopádně díky moc!

Odpovědět

Ahoj, cekam na letenku do NY a potrebuji specificke datum 16.5.-11.6.
Dnes na me vyskocily letenky se swiss z vidne s kratkym prestupem za 12300… Je nejaka sance, ze to klesne i z prahy? Propasla jsem nej dobu, vim, ze tyhle swiss byly za 10 pred 2 tydny, pak ale hned sly na 17 … Byla jsem na cestach a nemela moznost koupit… akce je predpokladam jen dnes, ale ani tak to neni nejaka bomba tedy plus komplikace ohledne vidne… myslite, ze je jeste sance z Prahy? Dekuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana:
Na Expedii je Praha – Frannkfurt – NY za 551,-USD

Tady, ale nevím, jak dlouho to bude, jen poslední 4 letenky.

Odpovědět

@Franta:

Ted jsem se vratila z prace a je to pryc… :(
kazdopadne jaky byl prestup? Ja vidim i ted ale prestupy jsou sileneee dlouhee.
Kde je nejlepsi hledat? Ja hledam na skyscanerru stale a pak bukuji primo u aerolinek.

Odpovědět

@Jana:
Skyscanner, momondo, kayak – všechny fungují na +/- stejné bázi. Já jsem například minule vyhledal přes Skyscanner a kupoval přes GoToGate (kam mě Skyscanner přeposlal) a vyšlo to asi o 1500 levněji než přímo přes aerolinku. Ale v případě využívání GoToGate, Kiwi, apod. je dobré si přečíst jejich podmínky, ať tě nepřekvapí.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana:
Ještě to tam je, stačí si to zadat 16.5.-11.6. PRG – FRA – JFK, cena už je 552,50 USD. Ostatní jsou před 700.- USD.
Tam je přestup 1:25, zpět 11:35.

Odpovědět

uz vidim… je tam na zpatecni ceste pres 11h cekacka… to bych radsi volila to swiss, ale dekuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana:
Taky bych letěl jinak, být půl dne na letišti není pro mě. A expres výlet do města taky ne. Ale někomu to nevadí. :-)

Odpovědět

@Franta: @<a 
I tak dekuji za rychlou pomoc :)

Odpovědět

Mohu mit jeste dotaz ke skyscaneru?
Doposud jsem si vzdy vybrala letenku, ze obe cesty i prestupy zastitovala jedna spolecnost. Casto se tam ale objevi, ze prvni let je ta a druhy let ona spolecnost. Takou letenku, pak koupite jedine pres vedlejsi prodejce, gotogate atd. Je v takovem pripade stale vse “na jedne letence” ze pokud se nestihne prestup, neco stane atd atd, tak stale dostanete zdarma nahradni let napriklad? Nebo je to pak stejne jako koupit si nezavazne dve letenky?
diky

Odpovědět

@Jana:
To záleží od prodejce – doporučuji projít obchodní podmínky. Já jsem naposled letěl BUD-VIE-LAX, kupováno přes GoToGate, s tím, že let BUD-VIE bylo s Austrian a VIE-LAX United Airlines (společný let letadlem Austrian) a  v tomto případě to bylo na jedné letence, zpáteční letenka už komplet s Austrian.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jana: Ahoj Jano, záleží, o jaké kombinace aerolinek se jedná. Pokud vím, Skyscanner nespojuje různé přepravce, jako to dělá Kiwi.

Pokud je vše na jedné letence, obecně vzato lze říct, že v případě zmeškaného letu tě přebukují na náhradní.

Obecně vzato záleží na tom, jestli jsou aerolinky v jedné alianci a/nebo jestli některé lety codesharují. Jak píše Kuba – United Airlines a Austrian patří do jedné aliance – StarAlliance. Je naprosto běžné, že letenku prodá třeba právě United Airlines, je na ní napsáno United Airlines, ale letadlo patří Austrian.

Odpovědět

@Chani

do Chicaga (O’hare) jsme ted v březnu letěli přes LOT (Praha/Varšava/Chicago). Cena za zpáteční letenku cca 10900 v ceně 1×23 kg zavazadlo a 2 jídla. Letenky jsme kupovali tušim koncem ledna

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahojte,

v hlavní sezónu (červen, červenec) se chystáme do L.A. cca na tři týdny. Známá mi říkala, že nejlepší doba na nákup letenek je do konce dubna, že od května už to půjde jen nahoru. Ceny letenek sleduji každý den, dnes poprvé se mi objevilo přes Pelikána za 15.5K z Budapeště, jinak cena vždy byla kolem 20K.
Nejsem v těch letenkách úplně zběhlá, proto budu moc ráda za každou radu, jestli máme ještě čekat nebo to fakt raději do konce dubna koupit i třeba za těch 15K? Přijde Vám tato cena ok, nebo je možnost, že seženeme třeba i za 13K?

Díky moc za jakoukoliv odpověď. :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lenka123456: Ahoj Lenko, 15 500 Kč v hlavní sezóně je dobrá cena. Já bych to koupil a měl klid. Teoretická šance, že koupíte za 13 000 Kč, je, ale nikdo ti to nezaručí. Cena spíš vzroste. :-)

Odpovědět

@Lenka123456: Hlavni sezona zacina az v cervenci. Cerven je zabity kvuli Jun glum. Nejlepsi ceny byvaji cca 5-6 mesicu predem, dal uz je to o stesti na nejakou akci. Pokud je to vcetne kufru, tak bych to okamzite vzal – tedy pokud pro vas Budapest neni hodne z ruky (ja osobne bych tam asi nejel ani kdybych bydlel na Morave). 20 tis je priblizne prumerna cena, v cervenci spis 23 a vic. Dobra cena je cca do 17 tis. s tim, ze ideal byva 13 – 15.

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím Vás všechny :-) měla bych dotaz na leteckou společnost Singapore Airlines. Na tripadvisor má sice dobré recenze, ale přesto. Letěli jste někdo s nimi do USA? Letěla jsem jednou v životě a ted se chystáme sami do USA-NYC. Zdá se mi trochu “divné” že tato společnost nabízí letenky vždy o dost levnějí než všichni ostatní. Snažím se zatím si zmapovat, kdy a od koho asi letenky nejlépe koupit. Děkuji Vám za cené rady…jsem cestovatelka-začátečník :D :D

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michaela:
Koukal jsem a oni doplňují své letadlo. Mají trasu SIN – FRA – NY a létají s A-380. Takže to, co vysadí ve FRA, zase chtějí nabrat, takže se jim vyplatí být levnější.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Michaela: Ahoj Míšo, osobně jsem s nimi ještě neletěl, ale rád bych. Dle nezávislého hodnocení jsou Singapore Airlines druhé nejlepší aerolinky na světě. :-)

Dokonce si můžeš vzít dvě odbavená zavazadla!

Jak píše Franta – nízkou cenou se snaží doplňovat místa na segment z Evropy do Ameriky.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta @Petr Novák Děkuji Vám pánové za uklidnující odpověd :-) Díky, díky :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

Pelikán má zajímavé akční letenky do Ameriky.
Třeba z Vídně pod 10.000,-.
Barcelona – Boston 5.000,-, Barcelona – Oakland za 6.500,-.
Miláno – Miami 7.800,-.
Je tam i Berlín, Mnichov.
Ale jen vybrané termíny a omezený počet letenek. Možná se to někomu hodí do plánů.

Odpovědět

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s letem Brusel-Atlanta? Ukazuje mi to totiž velmi levné letenky a to i při odletu v srpnu tohoto roku.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Aneta: Ahoj, zkušenosti přímo s touto trasou nemám, nicméně pokud máš obavy o důvěryhodnost nabídky, tak žádný strach. Ceny letenek v posledních letech výrazně poklesly – a o těch s odletem na západ od nás to platí ještě víc. :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím:) Chystáme se koncem října do New Yorku, je nás 5 lidí a ráda bych se poradila, zda je lepší koupit letenky už teď nebo je v pohodě počkat třeba na srpen. Jen dodám, že jsme byli v NY teď v dubnu a letenky jsme na letušce kupovali na konci ledna (tzn. dva měsíce předem) za 10 300, což byla dle mého skvělá cena. Teď co sleduji, přímé lety za 12 500 a výš (přímý let tam, zpět 1 přestup), s KLM např. za 15 tis a trochu se bojím, aby přes léto ceny ještě nestouply. Nemáte nějaké zkušenosti, doporučení? Děkuji!:)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kristýna:
Letenky jsou loterie. NY je populární destinace, čím blíže odletu, tak je větší pravděpodobnost, že ceny půjdou nahoru. Ale může se stát, že 14 dní před se objeví akce. Tohle s jistotou říct nejde. Ceny půjdou určitě nahoru na letní (sezónní) termíny. Říjen je už docela s odstupem, tam by se mohlo něco dobrého objevit.
Na Expedii jsou některé říjnové termíny s TAP Portugal pod 10.000,-, ale je to jen s příručním zavazadlem.
On lehce stoupá i dolar, to cenu také ovlivňuje.

Odpovědět

@Nikola:

My jsme sehnali – Frankfurt – PHI – SF
SF- PHI – Frankfurt za 6800 – bez zavazadla (i zpáteční)

Odpovědět

Ahojte,
mame s manzelem koupene letenky na duben 2019 do LA. Pri spatecej ceste mame v San Francisku na prestup 46 minut. Mylsite, ze sa to realne da stihnout ???
Trosku mam z toho obavu :)

Dik za reakci Ima

Odpovědět

@Ima:

Ahojky, nevím sice odpověď na tvoji otázku, ale rád bych věděl, s kým a za kolik si sehnala letenky, jestli to není tajné chystáme se tam na konci dubna 2019 take, tak lacoruji kde a jak nejlépe koupit. Děkuji a přeji šťastnou cestu. Pokud by Ti to nevadilo, mohli bychom se spojit mailem a předat zkušenosti, plány atd. Ptakos13@gmail.com.

Odpovědět

@Ptakos:

Ahoj, letenky som kupila minuly tyzden jedna stale cca 8900,- plus batozina celkom som za dvoch aj s dvoma 23kg batozinami zaplatila 22500,- cez pelikana od 16.4.-7.5.2019 s jednym prestupom tam ( 16,5 hod) a dvoma spatky (cca 17,5 hod.) Zatial nemame presne urcete kam pojdeme ale vizera to tak ze pojdeme podla planu co je tu na stranke Road trip z L.A.

Ima

Odpovědět
Avatar uživatele

@Ima:
Ahoj Ima,
odkud to letí?
Mě se teď moc líbí ceny přímého spoje Vídeň-Los Angles, konkrétně na 30 dní 2.5.2019-31.5.2019 za 9208,-kč + cca 2400,-kč za 23kg odbavené zavazadlo.
Jsou to hlavně oba přímé lety +- 12 hodin a Vídeň je v podstatě “za rohem” :) (někdo mě tam hodí nebo tam jezdí Student Agency bus atd)
Jo a je to na webu právě Student Agency – http://www.letenky.cz

Odpovědět

@Ima:

Děkuji za info. Mrknu na to. Třeba se někde potkáme :-) ať se daří.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.