Léky do USA: Povolené a zakázané léky do USA, pravidla pro dovoz pro vlastní potřebu

Cestujete do Ameriky a potřebujete si s sebou vzít léky – ať už ty na předpis, nebo volně dostupné? Dovoz léků do USA pro vlastní potřeby je až na výjimky povolen a není třeba provádět žádná bezpečnostní opatření.

Léky do USA | © Chris Potter

Jak postupovat, když si s sebou do USA berete léky

Při cestě s léky doporučuji dodržovat tato pravidla:

  • Vždy si berte jen množství léků odpovídající vaší spotřebě
  • Léky mějte uschovány v originálním obalu

Problém může nastat u léků, které obsahují narkotika, nebo které jsou do těla vpichovány injekční stříkačkou.  V tom případě si doporučuji od lékaře zajistit potvrzení (samozřejmě v angličtině), že daný medikament skutečně užíváte.

Přehled schválených léků v USA naleznete na stránce amerického Ministerstva zdravotnictví. Z těch známějších je v USA zakázán například Rohypnol, GHB nebo Fen-Phen.

Cestujete-li do zámoří na delší dobu a pravidelně užíváte některý z léků, který je v Americe zakázaný, domluvte se s lékařem na předepsání alternativního medikamentu. S žádostí o radu se můžete rovněž obrátit na centrum cestovní medicíny.

PS: Před odletem si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění!

Diskuze k článku (185 komentářů)

klárka (3)
8.3.2012
18:12

Zdravím, letím na měsíc do USA. Mám od lékaře předepsaný lék, který zčásti obsahuje i kodein, ketrý je prý v usa zakázaný. Dr. mi tedy vystavil potvrzení o užívání léku s mým jménem a datem narození,. Stačí to takto , nebo mi i přesto mohou lék vyhodit ? Mívám hrozné migrény a toto mi jediné zabírá, bez těchto léků bych tam byla na tom dost špatně. Je tam i uvedeno množství – 40 tablet, při čemž mám 2 balení jedno balení 30 tabl . a druhé balení 10 tablet – ajk mám postupovat – mám si 10-tabletové balení dát do příručního a zbytek do kufru ? nebo můžu všechny prášky umístit do krabičky od 30-tabletového balení at mi nezabírají místo dvě krabičky (b bylo by tam pak o plato víc) as nechat v příručním ? mám potvrzení ukazovat automaticky nebo jen pokud mi budou prohrabávat tašku a ptát se zda to potvrzení mám ?

Odpovědět
Petr Novák (2520)
9.3.2012
1:15

Ahoj,
v tomto případě bych si raději vzal obě originální krabičky, ať se v tom případně moc nešťourají. Potvrzení bych ukázal až v případě, když by se na to ptali.

Nicméně nepředpokládám, že by ti prohrabávali tašku. To snad jen v případě, když bys na celním formuláři zatrhla, že převážíš něco, co nesmíš. Například šišku salámu. :-)

Odpovědět
Estel (1)
28.3.2012
16:45

Dobrý den.
Jsem v USA a potřebovala bych z ČR poslat anikoncepci poštou(prášky).
Bude to nějaký problém?
Nebo stačí když se léky v originálním balení dají do budlinkové obálky ?
Děkuji za Vaší odpověď.

Odpovědět
Petr Novák (2520)
29.3.2012
14:20

Zdravím Estel,
záleží, jestli nejsou některé z látek na seznamu zakázaných dovážených léků. Doporučuji se zeptat lékaře, zdali prášky neobsahují nějaké hlídané látky. Pokud ne, nemělo by být poslání poštou problém.

Odpovědět
Marek (2)
5.4.2012
12:48

Manželka je na tříměsíčním pobytu v USA a deset dní před koncem pobytu zjistila, že jí nevyšel lék Cipralex. Kurýrní služba EPS tvrdí, že poslání jednoho platíčka léků není možné kvůli celním předpisům.

Odpovědět
Marek (2)
5.4.2012
12:50

Můžete mi, prosím, poradit, jak léky rychle dostat do New Yorku? Případně, co tady člověk musí udělat, aby například služba EPS neměla problém. Děkuji za pomoc.

Odpovědět
Petr Novák (2520)
6.4.2012
14:38

Ahoj,
nejjednodušší by bylo konzultovat celou věc s lékařem a koupit lék přímo v USA. Popř. najít vhodnou alternativu léku.

Odpovědět

Dobrý den,
je možné do USA přibalit do lékárničky Encefuryl na průjem a jakákoliv antibiotika?
Děkuji Eva

Odpovědět
Ivan Fuska (2)
17.4.2012
18:54

Cestuji do USA pres cestovnou kancelar na dva tydny. Cci se zeptat jestli nebude problem u imigracneho pracovnika jestli uzivam antidepresiva Serlift. Muzu leky pro vlastni potrebu dovest do USA i kdyz jsou to antidepresiva.

Odpovědět
Ludmila Lacinová (1)
4.6.2012
18:11

Potřebuji užívat lék na spaní Zolpinox, je možné jej do USDA vézt?

Odpovědět
Petr Novák (2520)
5.6.2012
3:02

Zdravím Ludmilo, s touhle otázkou bude lepší se obrátit např. na centrum cestovní medicíny. Tam dostanete zaručenou odpověď od odborníků.

Odpovědět

Ahoj, vyrážím minimálně na rok do USA a jen bych se ráda ujistila, že není problém nechat si balíkem z ČR poslat čočky. Dozvěděla jsem se, že ve Státech není možné bez lékařského předpisu čočky koupit. Moc děkuji.

Odpovědět
Petr Novák (2520)
9.6.2012
23:04

Ahoj Evo, s tímhle bohužel nemám osobní zkušenosti. Nebude lepší si vzít buď zásobu čoček s sebou, popř. je koupit v USA? Třeba budou i levnější.

Odpovědět
Marie (3)
2.9.2012
15:16

Příští týden letím do USA na 2 měsíce. Nejsem nejmladší, tak budu s sebou mít dost léků. Od jednoho lékaře potvrzení mám, k praktické lékařce si jdu pro další příští týden.
Nevím, jak mám mít léky zabalené. Mám je v origin.krabičkách a ty jsem dala do taštičky od cestovní lékárničky. Zabere to dost místa. Mám je dát do kufru a nebo do palubního zavazadla a s sebou si vzít jen denní dávku? Také si chci vzít potravinové doplňky, na které jsem zvyklá. Co, jak a kam s nimi? Jinak nemíním nic pašovat. Povezu ale asi 15 krabic lázeňských oplatků a dále čokolády. Je to nějak omezené?
Jsem ze všeho dost nervozní.
díky za odpověď

Odpovědět
Marie (3)
3.9.2012
7:54

Ještě jeden dotaz: nosím ocelové šperky s magnety o síle 1200 – 2200 gausů. Také používám magnetickou tyčinku na vodu a magnet.srdíčko na zmírnění bolestí. Mohu si je vzít do letadla, případně je dát do kufru? Např. v pokynech ČSA je psáno, že se nesmí vozit magnety.
díky

Odpovědět
magda (3)
3.9.2012
16:04

Marie, do USA nesmíte vyvážet žádné potraviny, bohužel lázenské oplatky a čokolády budete muset nechat doma. Nám prohrabávali na emigračním tašku a pořád se ptali zda nevezeme nějaké jídlo pro malou dceru ( letěla s náma čtyřletá dcerka ) . Takže kdyby jsme měli s sebou nějaké jídlo, určitě by jsme měli problémy. s potravinovými doplnky nebyl problém, měla jsem je v taštičce s léky v kufru

Odpovědět
Marie (3)
3.9.2012
20:50

Magdo,
díky za odpověď. Je ale s podivem, že oplatky i čokoládu jsem už posílala v balíčku a všechno v pořádku prošlo. Pravdou asi je, že to nešlo přes emigrační, ale jen přes celníky (aspoň se domnívám). Získala jsem informaci o tom, že čoko a oplatky bych mohla vézt, potravinové doplňky (mám je ve formě tablet) ne. Tak jsem z toho zmatená.
Až se vrátím, tak přispěji do diskuse, aby i druzí věděli co a jak.
díky

Odpovědět
magda (3)
3.9.2012
21:14

No, nám bylo řečeno, ež jakékoli potraviny do USA se dovážet nesmí. A když si nás vzali bokem na tom emigračním , léky je vůbec nezajímaly – a to jsem jich vezla hodně, a zajímali se opravdu jen o to jídlo, zkoumali každou krabičku, zda tam nemám nějaké příkrmy pro dceru…tak nevím, to je má zkušenost..
potravinoé doplnky na sto procent si vézt můžete. jen si je uchovejte v originálním balení a pokud mají přibal. léták, vemte ho s sebou. můj otec létá na floridu cca 4x ročně, vždy má spoustu léků i potravinových doplnků, a nikdy nebyl problém. my letěli s ním jednou – a zlušenost jsem popsala výše. zajímalo je jen to jídlo zda nevezeme. taštičku s léky ani neotevřeli.

Odpovědět
Tom (17)
7.9.2012
0:04

Marie,
pokud budete mít s sebou dvoje oplatky, tak se nic neděje, ale 15 je trochu moc. Zákaz na potraviny samozřejmě platí a menší množství (osobní potřeba na cestu) někdy tolerují. Ale určitě ne pečivo, řízky a tak. Léky je lepší nechat v kufru, v originálním balení. Do letadla si vzít nutnou dávku na cestu a něco málo navíc, pro případ, že se kufry zatoulají.

Odpovědět

Mam prosim dotaz vectvrtek odletam do Chicaga,na ambasadejsem byla 3krat zamitnuta ted jsem dostala vizum pres ESTU.Je mi 60 let,za vizum jsem zapatila skoro 700,-.Nyni jsem se dostala na vase stranky a dostala jsem nepredstavitelny strach .Poradite me jeste prosim?Dekuji

Odpovědět
Jarmila (1)
14.10.2012
19:04

@jana:

A z čeho máte strach? Píšete ke článku o lécích, vezete nějaké?

Odpovědět

Mam strach z imigracni,kdyz jsem byla 3krat zamitnuta,abych prosla.Leky povezu jenom pro svoji potrebu.Na teto strance byo,ze kdo neprosel na ambasade,nedostane ani ESTU ja ji dostala,ale za 700,-misto 300,- to bych neresila,ale mam strach z te iigracni,aby se na me nejak nezamerili!

Odpovědět

To vás někdo pěkně natáhl. ESTA stojí 14USD pro každého.

Odpovědět
Petr Novák (2520)
15.10.2012
9:03

Jano, netýká se Vás tento článek?

Odpovědět
Martina (2)
14.11.2012
12:27

chci s sebou udělat takový normální mikulášský balíček z českých surovin ( tatranka, čokoláda atd). Myslíte, že i s tím by byl problém? A mám ve formuláři celní deklarace v bodě 11a zaškrtnout yes nebo no?
Děkuji

Odpovědět
David (12)
14.11.2012
21:15

Když ten balíček nebude moc velký a nebude v něm nic zakázaného, tak by měl projít. Dal bych ho do kufru.
U 11a bych zašrtl ano a kdyby se ptaly, co vezeš, tak řekni české sušenky a čokoládu.

Odpovědět
Viki.. (1)
27.1.2013
13:56

Ahoj, o velkých prázdninách plánujeme letět do ameriky (jako turisti) ale vůbec o tom nic nevíme, kde by bylo nejlepší se ubytovat ? A jakdlouho se tam letí ? Co budem jako turisti potřebovat atd… Je dobré zeptat se v cestovce ?.. :)

Odpovědět

@Viki..:

Internet znáš? Třeba Google? Stačí zadat, co tě zajímá.

A teď vážně. Otázek máš dost a je vidět, že opravdu nic nevíš, proto to s internetem. Tady se spíš potom zeptej na detaily nebo na to, co ti není jasné.
Ubytování – bez irinie doporučuji hotel nebo motel.
Jak dlouho se letí – na to je stejní odpověď jako na otázku, jak dlouho se jede na Moravu. Záleží totiž kam. Zkus jakýkoliv vyhledavač letenek a zadej si odkud (asi Praha) a kam chcete letět. Čas je jiný pro NY, LA, Seattle, Atlanta. Také záleží s kým se letí a kde jsou přestupy. Počítej tak 10-20 hodin.
Co potřebujete – Pas, ESTA (nebo vízum)… Také záleží, co tam chcete dělat. Jen se válet na pláži na Floridě nebo v Kalifornii, cestovat po národních parcích, jen tak si udělat roadtrip autem…

Projdi si toto (a i jiná) forum. Získáš spoutu informací a přehled, co a jak.
US ambasáda https://cz.usembassy.gov/cs/viza/visa-waiver-program/

Odpovědět

Dobrý den, mohu vzít na palubu paralen do USA? Letím na víkend,nebudu mít kufr. Děkuji.

Odpovědět
Martin (5)
21.3.2013
12:31

@Marie: Oplatky a čokoládu, samozřejmě, vézt můžeš, neboj se toho.

Odpovědět

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to je, když beru Zoloft a do USA bych jela na 6-12 měsíců… Doktorka mi říkala, že budu muset mít nějaký ověřený překlad. Nevíte jak to je a kde takové překlady dělají? Děkuju

Odpovědět
Magda (8)
5.6.2013
1:14

@K:
Překlad ti udělají vybraní překladatelé. Zkus Google.
Ale počítej, že ne každý doktor ve Státech ti pak vyhoví. Já potřebovala jen koupit kontaktní čočky, které u nás mají skoro v sámošce a ve Státech mi je bez receptu nechtěli prodat. Doktor zase nenapíše recept bez prohlídky. Takže prohlídka za 100 dolarů a čočky krabička za 30. Teď už vím, že je lepší si radši udělat zásobu a vzít si je s sebou.
Píšeš 6-12 měsíců. To tam jedeš pracovně nebo jako turista?

Odpovědět

Já bych si je tam nekupovala, vzala bych si jich dost na tu dobu, kterou bych tam byla, ale aby mi právě takovou hromadu léků vzali do letadla :) Jinak – jela bych jako aupair…

Odpovědět
Magda (8)
5.6.2013
10:55

Tak to jo. Do letadla je lepší si vzít, jen “na cestu” + něco málo, kdyby měli kufry zpoždění. Zbytek do kufru. Ale jestli to jsou drahé léky, tak je asi budeš chtít mít na očích.

Odpovědět
poplis (14)
26.12.2013
1:18

dobry den,
vozite sebou na dlouhe lety(letim na hawaii a to jeste vychodni cestou) flexiparine nebo podobne v injekcich ? slouzi na redeni krve.na letech jako prevence trombozy.
dekuji za odpoved

Odpovědět
Franta (3824)
30.12.2013
12:15

@poplis:
Máti něco takového měla, nevím, jestli to byl přímo flexiparine. Doktorka jí “poradila”, až si na letišti řekne zdravotníkům, aby jí to píchli. Rada nad zlato. žádný doktor ti nic nepíchne, dokud nebude vědět, kdo jdi a co to s tebou může udělat. Takže z toho nakonec byly docela problémy telefonování doktorce, ověřování, že doktorka je opravdu doktorka, ověřování anamnézy a blablabla. nakonec to máti píchli, ale byl to opruz. Injekci na zpáteční cestu měla dobře zabalenou, ale teď ti nepovím, jestli u sebe nebo v kufru. Před odletem jsem jí to píchl sám podle toho, co mi řekla, jak jí to píchl doktor na letišti. Dokonce to prý nebolelo a ani se jí neudělala modřina jako od profíka. ;-) Zkus se zeptal letecké společnosti, jak je to s přepravou léku v injekci. Ale cukrovkáři to také nějak musí vozit, takže by to neměl být velký problém.

Odpovědět
poplis (14)
31.12.2013
23:35

@Franta:

tak jsem to vyresil praskami Godosal.1tabletka pred odletem by mela stacit a je po komplikacich s injekcemi.

Odpovědět
Věra (2)
17.3.2014
11:10

Používám léky DETRALEX / na křečové žíly/ , které jsou tady dost drahé. Lze nějak zjistit, zda jsou ve Státech ke koupi a za jakou cenu, event. kolik balení je možné dovézt / na jednu osobu/. Nebo jaké léky je možné dovézt se stejnou účinnou složkou?
Děkuji za odpověd. Věra

Odpovědět
Franta (3824)
17.3.2014
11:38

@Věra:
Léky se v USA jen tak neprodávají. Jen vitamíny a běžné potravinové doplňky. Nikdo tam nebude riskovat, že si něco koupíš, ono ti to něco provede a ty je budeš žalovat. Já si tam chtěl koupit čočky, které u nás koupím skoro kdekoliv. Bez lékařského předpisu ani náhodou a jen prohlídka u očního vyjde na 100 USD.

Odpovědět
Věra (2)
17.3.2014
12:15

@Petr Novák: Já to na tomto Centru zkoušela s dotazem na léky a bylo mi řečeno, že oni se zabývají pouze vakcinací….

Odpovědět
Pavlína (1)
21.7.2014
12:38

Dobrý den,
předně děkuji všem tvůrcům i „přispivatelům“ těchto webstránek za všechny info zde uvedené:). Měla bych 2 otázečky. Pravidelně (denně) beru léky na sníženou funkci štítné žlázy (hormonální lék). Musím tento lék uvádět v nějakém formuláři (např. o celní deklaraci)? Musí být např. Paralen či Ibuprofen také někde uveden?
Omlouvám se, za možná pro někoho hloupé otázky, ale poprvé poletím a ještě k tomu do NY a nevím, co si pod pojmem „dovoz léků pro vlastní potřebu“ mám představit (tj. zda se to někde musí ohlásit či mi to může „v tichosti“ ležet v kufru:)).
Předem děkuji moc
Pavlína

Odpovědět

@Pavlína: Pavlíno, brufen i paralen, v přiměřeném množství na délku pobytu, není problém, nikde to nehlásíš.
Léky na štítnou žlázu, opět v přiměřeném množství na dobu pobytu, také nejsou problém, ale za předpokladu, že budeš mít od svého specialisty POTVRZENÍ, ve kterém jmenovitě uvede: jméno a příjmení pacienta, datum narození, diagnozu, název léku a dávkování, a případně tam napíše, že potvrzení je pro celníky v USA (CBP). Zvláště je to zapotřebí, jestli jsou léky v tekuté formě. A hlavně, léky nepatří do zapsaného zavazadla, ale NA PALUBU!

Odpovědět

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jediný lék, který užívám na všechny bolesti je Nimesil. Nikde jsem nevyčetla, zda se smí převézt do USA, či ne. Vzala bych ho i s originální krabičkou. Je to ovšem lék na předpis, takže pravděpodobně budu asi potřebovat potvrzení od lékaře o užívání, že? Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Franta (3824)
21.8.2014
16:35

@Jana:
Jediné, co jsem našel, je, že není schválen pro použití v USA. Jak je to s jeho dovozem pro osobní potřebu jsem nenašel.
Zkus se zeptat přímo u CBP (celníci)
https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/67/~/traveling-with-medications-and-medical-devices,-such-as-needles-or-oxygen-tanks
nebo FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv)
http://www.fda.gov/Drugs/default.htm

Odpovědět

@Jana: Na podobný dotaz jsem tady odpovídal Pavlíně 21.7.
Ale jestli na tom léku není vylisován název, tak by šlo dát pilulky do obalu od jiného běžného léku (třeba Ibalgin) nebo vitaminů či potravinových doplňků.

Odpovědět

Díky, za odpověď.

Odpovědět

Zdravim,chcem sa opytat, ked si potrebujem zobrat do USA so sebou antidepresivum MIRZATEN(1 balenie)(potvrdenie od lekara mam, aj preklad), mam to povedat imigracnemu sam od seba,ci az ked mi nahodou otvoria tasku a najdu to?, co mam zaskrtnut v colnej deklaracii? ze veziem nieco co sa nesmie? ,alebo ze neveziem? diky za radu vopred:)

Odpovědět
Franta (3824)
10.9.2014
15:50

@Igor:
Imigračnímu to říkat nemusíš. Zajímat to bude spíš celníky, ale řešil bych to, až kdyby se ptali. Ve Státech je schválený, tak by neměl být problém.

Odpovědět

Dobrý den, Ahoj,

odjíždím za necelý měsíc do USA. Musím si s sebou vít léky na vaginalní problémy.
Bohužel zatím mi lékaři nezjistili co mi je, proto nemam žádný lék předepsaný pravidelně.

Nenašla jsem jaké látky jsou v Americe zakázané, takže nevím jestli porušuji pravidla :D …

Každopádně nevím jak to mám lékařce říci, když je neberu pravidelně, ale spíše jak se cítím. Jestli s ní mám vymyslet jen kvuli tomu potvrzení, nebo je nějaký jiný způsob?

Také jsem četla, že je lepší léky převážet v příručním zavazadle. Co je na tom pravdy?

Děkuji Eva

Odpovědět
Franta (3824)
16.1.2015
23:03

Lékařce řekni, že jedeš na dovolenou, a jestli by ti mohla napsat, že bereš takové a takové léky a dala na to razítko. Máma měla taky potvrzení od lékaře, ale nikdo se cestou na nic neptal, tak jsme ho ani neukazovali.

Příruční zavazadlo je lepší, protože to by se ti nemělo cestou zatoulat. Někdy se stane, že kufry cestují “vlastní” cestou. ;-) Ale zase by to příruční nemělo vypadat jako lékárna.

Odpovědět
Z. (219)
17.1.2015
9:35

@Eva: Všechny léky patří POUZE do příručního zavazadla.

Odpovědět

Znovu zdravím,

děkuji za info.

Ještě jsem se chtěla zeptat to potvrzení. Tam se musí i napsat dávkování že? Nebo je to alespoň lepší … Tak jsem se chtěla zeptat jestli to dávkování můžu napsat na počítači a doktorka to jen podepíše, nebo jestli i to dávkování musí napsat ručně. Nejsem si totiž jistá, že to po mé doktorce přečtou a ještě anglicky.

Děkuji

E.

Odpovědět

@Eva: a další věc. Možná stupidní otázka, ale já jsem děsný plašan. Drogerie, jako krémy, šampony sprch. gely a pod. To můžu dát do kufru že?! (musím) …

Odpovědět
Petr Novák (2520)
18.1.2015
22:15

Ano, všechny tekutiny, gely, šampony atd. musí být v kufru. Pokud budou v příručním zavazadle, musí se na letišti vyhodit.

Odpovědět

A co se ohledně toho potvrzení týče?
Musí být dávkování napsáno ručně doktorkou nebo ho můžu napsat na počítači? A Od doktorky jen podpis a razítko?

Odpovědět

@Eva: Všechno si můžete napsat doma na počítači a lékař to podepíše a dá razítko.
Rukou se dnes již žádný úřední dokument nepíše.

Odpovědět

@Eva: Žádnou kosmetiku s sebou netahejte. Tam si můžete všechno koupit za pár centů a určitě i kvalita bude srovnatelná či lepší. Spíš si nakupte kosmetiku až poletíte domů. To samé platí o oblečení apod. Do Ameriky se přece také létá za nákupy….

Odpovědět

Ok já jen aby si nemysleli, že jsem si to prostě nějak vycucala z prstu :D

Jinak díky moc :)

Odpovědět
dana (1)
1.3.2015
23:54

zdravím mohu poslat dceri antikoncepci,pokud ano tak nejlepe jak. dekuji.

Odpovědět
Dejna (2)
4.3.2015
2:48

Dobrý den, prosím o radu. Dochází mi antikoncepce předepsaná z česka a máma se mi jí chystá poslat poštou. Prý je ale od listopadu zákon, že žádné léky do USA nepošlou. Chtěla bych se tedy zeptat, jestli mi dají v lékárně v USA antikoncepci na předpis popřípadě, která by byla nejlepší? Díky moc za rady

Odpovědět
Dejna (2)
4.3.2015
2:50

@Dejna:
Ahoj mami, to je neuvěřitelný :)))

Odpovědět
Franta (3824)
5.3.2015
1:26

@Dejna:
Pokud bude předpis od amerického lékaře, tak prodají.

Odpovědět
Karolína (1)
23.3.2015
17:44

Dobrý den,

Manžel je celiak a potřebuje na 3 týdny dovést do USA bezlepkové pečivo, je s tím nějaký problém?
děkuji,
K

Odpovědět
Franta (3824)
24.3.2015
0:27

@Karolína:
Pečivo na tři týdny? Není lepší si ho koupit tam? Pár kousků by problém být neměl, ale tohle vypadá na větší várku.

Odpovědět
Karolína (3)
31.5.2015
16:11

Zdravím, letím do USA na cca 3 a půl měsíce a chci si s sebou vzít nějaké léky. Většinou jsou to volně prodejné léky, třeba na rýmu, teplotu atd. Nehodlám tam pak letět k doktorovi a platit šílené částky za lék na nachlazení. S tím by předpokládám neměl být problém. Trochu se bojím Ibalginu, mám totiž jen jedno platíčko, nechce se mi tahat celá krabička, protože je hrozně velká. Na co jsem se ale opravdu chtěla zeptat jsou 2 léky, které jsou na předpis. Není to nic extra, jen ůék na kašel a na opary, takže nic velkého. Musím k tomu mít něco spejšl, nebo stačí prostě originál obal a šoupnout do kufru? Jo a s antikoncepcí předpokládám problém není, mám sebou množství akorát na délku pobytu.
Děkuju

Odpovědět

@Karolína: Nevoz s sebou krom HA nic. Vše, co jsi tu vyjmenovala, tam prodávaj v drogerii za stejný peníze jako u nás, jen je toho 2x tolik. I nabídka volně prodejných léků je pestřejší. S rýmou a nachlazením tam k doktorovi fakt nemusíš.

Odpovědět
Karolína (3)
20.6.2015
1:21

@Z.: No, lidi říkalá, že tu téměř nic bez návštěvy lékaře neprodají, tak jsem se radši vybavila :D jinak s léky nebyl sebemenší problém :)

Odpovědět
Karolína (3)
20.6.2015
1:22

@Z.: já mám totiž ty léy odzkoušené a vím, že mi nnělteré nevyhovují, tak jsemm si radši vzala, to co znám a vím, že funguje :)

Odpovědět
Tereza (7)
24.6.2015
7:46

Zdravim:)
Chtěla bych se Vás zeptat, kde převážet léky? V komentáři jsem se docetla, že pouze v palubním zavazadle. V jiném jsem se zase dočetla, že je možné je mít v odbaveném kufru (dole). Jak to tedy je? Děkuji za odpověď..
Jednalo by se o volne dostupne léky jako ibalgin, paralen, kapky do nosu, atd. Letim na tři měsíce, takze to nebude žádná lékárna, i když do palubního zavazadla se mi toho zdá hodně..

Odpovědět

@Tereza: Volně dostupné léky jsou k dostání i v USA. Má-li někdo jakékoliv zdravotní problémy, které je třeba okamžitě řešit aplikací léku, tyto léky patří na palubu. Má-li někdo potřebu vozit léky Co kdyby, ty mohou být v zapsaném (odbaveném) zavazadle.

Odpovědět
Tereza (7)
24.6.2015
15:22

@Z.: Děkuji. A u celního formulare nebudu nic proclivat, ze?

Odpovědět

@Tereza: Do celního formuláře se léky nepíšou. Clo se platí pouze z věcí, které v USA zůstanou (např. dražší dárky).

Odpovědět
Marek (1)
24.7.2015
5:27

Takže když proste zaukoluju mamu at mi pošle čočky tak mi nepřijdou? zkoušel jste to nekdo? ani kdyby je dala do pouzdra? prosím o co nejrychlejší odpoved

Odpovědět
Valérie (1)
4.8.2015
7:39

@dana:
Paní Dano, slečno Dejno jak prosím dopadlo odeslání antikoncepce do USA? Řeším stejné jako Vy před nedávnem.
Děkuji za informaci

Odpovědět
Brontas (2)
9.9.2015
11:52

Dobrý den, máte prosím zkušenost nebo radu s dovozem chronicky užívaných léků pro delší časové období než je 90 dnů? Plánujeme odjezd na 2 roky a ráda bych si nechala předepsat léky na štítnou žlázu pro zmíněné období. Potvrzení od mého lékaře si nechám vystavit, ale chtěla bych se vystavit komplikaci ze strany amerických úředníků.
Děkuji za informaci.

Odpovědět
Katuš (5)
21.9.2015
22:09

Zdravím, zajímalo by mě, jak je to s ATB? Mám je pro jistotu s sebou, ale v seznamu am. ministerstva zdravotnictví jsem je nenašla…konkrétně Biseptol. Můžu je vzít? Díky, K.

Odpovědět
Ivana (1)
1.12.2015
11:46

Léky do USA a ostatních zemí: létám do USA a Kanady.Pravidelně beru denně několik léků. Rodina,za kterou létám mi doporučila,abych si nechala napsat od své lékařky výpis léků,které musím brát a co se s nimi léčí.Přeložili jsme to do angličtiny a na celnici se to vyplatilo.Celník má právo se vás zeptat na váš zdravotní stav.Což se také stalo a byla jsem ráda,že tento dokument od lékařky mám a i přeložený,vše proběhlo v pořádku:takže doporučuji všem,kdo létají do zahraničí a berou pravidelně léky,aby si výpis ze své zdravotní karty obstarali.

Odpovědět
Verca (1)
21.3.2016
17:19

Ahoj :) letím na 3mesice do USA. Beru si s sebou lékárničku (rýma, kašel, teplota, …) Tu tedy mohu mit ve velkém zavazadle, že? … musí byt leky nutne v krabičkách nebo stači léky a k tomu gumičkou pridelane příbalové letáky? – kvůli mistu :D Dekuju :)

Odpovědět
Petr Novák (2520)
21.3.2016
17:38

@Verca: Ahoj Verčo, léky můžeš mít v odbaveném i příručním zavazadle. Ten příbalový leták stačí. Není to úplně nutnost, spíš taková pojistka, kdyby si tě celníci vybrali na kontrolu a byli zvědaví, co to máš za prášky. :-)

Odpovědět
Petra (1)
11.4.2016
12:14

Prosím Vás mám dotaz, jaký lék koupit v USA, který by mohl nahradit Ibalgin nebo Ibuprofen. Mám bolesti tváře, hlavy, trnutí obličeje a vystřeluje mě to až k uchu, myslím, že je to z klimatizace, která je tu trvale zapnutá. Poradíte mi někdo. Mám obavy abych neměla zánět trojklanného nervu. Děkuji

Odpovědět
Vašek Pentl (3)
19.4.2016
16:26

Zdravím, mám dotaz, zda je možné vést si sebou do USA NEUROL (0,25mg). Mám strach z létání a budeme několikrát přelétávat a diazepam mi bohužel nezabírá. Pokud by měl někdo zkušenost, byl bych rád. Děkuji

Odpovědět
Petr Novák (2520)
21.4.2016
15:31

@Vašek Pentl: Ahoj, v USA se tento lék prodává pod jménem Xanax, takže s tím problém nebude.

Odpovědět
Vašek Pentl (3)
21.4.2016
18:05

@Petr Novák: Děkuji za odpověď. Takže asi ani není třeba potvrzení, že? :) Děkuji

Odpovědět
Petr Novák (2520)
21.4.2016
20:30

@Vašek Pentl: Potvrzení není třeba. Jen ť jsou léky v originální krabičce a není jich kilo. :-)

Odpovědět
Vašek Pentl (3)
22.4.2016
14:24

@Petr Novák: Jen jedna krabička na 4 měsíce :D Tak děkuji moc. Moc jste mi pomohl :)

Odpovědět
Jana (2)
23.5.2016
9:40

Ahoj chtěla bych se zeptat pokud chci mít v příručním zavazadle předepsanou antikoncepci potřebuji potvrzení od lékaře? Nebo stačí originální balení a popřípadě recept. Pokud by bylo potřeba potvrzení neporadil by si mi co vše má obsahovat? Díky :)

Odpovědět
Petr Novák (2520)
23.5.2016
20:00

@Jana: Ahoj Jani, myslím, že na antikoncepci potvrzení od lékaře nepotřebuješ. :)

Odpovědět
Katka (1)
4.6.2016
14:34

Zdravím, takže antikoncepce v originálním obalu v příručním zavazadle by měla být ok ?
Jodisol- roztok sprej, Otrivin-kapky do nosu a Fenistil- gel si chci dát do kufru společně s šamponem a gelem, bohužel nemám originální krabičky. Budou to nějak blíže zkoumat co to je?

Odpovědět
Petr Novák (2520)
5.6.2016
10:48

@Katka: Ahoj Katko, antikoncepce i Jodisol, Otrivin a Fenistil budou v pohodě i bez těch krabiček. Pokud ti budou procházet zavazadla, tak se třeba jen zeptají, ale bude to v pohodě. :-)

Problém by byl třeba ten Rohypnol.

Odpovědět

Dobrý den,

beru prášky Rivotril 2 mg (úč. látka: Clonazepamum), letím do USA s kamarádkami na 8 dnů a beru 1 prášek za den, myslíte, že když si vezmu 10 prášků a dám je normálně do zavazadla, tak ok? Nemusím mít snad na 10 prášků potvrzení od lékaže, protože by mi ho asi nedal, beru je sama na úzkostný stavy. Je Rivotril povolený v USA? Děkuji moc, Jana

Odpovědět
Petr Novák (2520)
12.6.2016
22:24

@Jana: Dobrý den, Jano, potvrzení od lékaře by nemělo být potřeba. V USA se tento prášek prodává pod názvem Clonazepam a je schválený.

Odpovědět
Franta (3824)
12.6.2016
22:46

@Jana:
Ale pro jistotu měj ty prášky v originálním balení/krabičce. 10 samostatných pilulek by nemuselo projít.

Odpovědět
Jakub (18)
28.6.2016
0:35

Dobrý den,
Ve středu odlétám do USA a vezu sebou platíčko/dvě ibalginu, kapky do nosu Xylometazolin, prášky na stolici diosmektit a analergin, to vše pro případ nouze, kdyby náhodou bylo třeba. Dále nyní beru Azitrox, balení obsahuje pouze tři tablety, ale třetí bych si ml brát v průběhu letu z Prahy do NYC. Bude tedy s nějakým z těchto léků problém a mám je všechny převážet v příručním zavazadle a nebo je mohu dát do odbaveného zavazadla?
Děkuji, Jakub Horák

Odpovědět
Petr Novák (2520)
28.6.2016
9:49

@Jakub: Dobrý den, Jakube, problém s léky nebude. Léky, co potřebujete užít během letu plus Ibalgin si vemte s sebou do příručního zavazadla, zbytek můžete mít v odbaveném.

Odpovědět
Lucie (1)
28.6.2016
13:36

Dobrý den, potřebuji dceři do Kanady poslat antikoncepci. Podle dosavadních informací by to měl být speciální balíček, který musí být označen jako medikamenty a musí to obsahovat lékařskou zprávu. Jaké jsou tedy přesná pravidla a jaké množství léků mohu zaslat? Děkuji

Odpovědět
Petr Novák (2520)
28.6.2016
17:34

@Lucie: Dobrý den, Lucie. V případě USA se doporučuje poslat antikoncepci (léky na předpis) v originálním balení a ke krabičce přiložit anglicky psanou zprávu od doktora, o jaké léky se jedná, pro koho jsou a proč jsou předepsány. Na obálku se pak má napsat poznámka, že zásilka obsahuje informace pro celníky.

V případě Kanady doporučuji postupovat stejně. Bezpečnější je využít služeb kurýra, nikoliv běžné pošty.

Odpovědět
Jakub (18)
28.6.2016
18:20

@Petr Novák:
Dobře. děkuji.
A nevadí, že Ibalgin není v krabičce a jsou to jen platíčka?

Odpovědět
Petr Novák (2520)
28.6.2016
18:23

@Jakub: Tak není to v souladu s doporučením, ale zároveň si nemyslím, že to bude problém. Léky jsem takto převážel několikrát.

Odpovědět

@Petr Novák: Zdravím, kde hledáte pod jakým názvem se léky prodávají v USA ? Navíc polovina léků není vůbec uvedená na stránce uvedené v odkazu v článku. Díky

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.