Kdy bude možné zasílat přihlášky do loterie o zelenou kartu do USA (Diversity Visa Program: DV-2014)?

Letošní ročník loterie o zelenou kartu do USA, která v případě štěstí a při splnění dalších návazných podmínek umožňuje legální trvalý pobyt v USA, již byl vyhlášen.

Zelená karta do USA | © Petr Novák

Přihlášky do aktuálního ročníku loterie o zelenou kartu do USA se přijímají od října do listopadu 2022.

Výsledky loterie DV-2023 je možné kontrolovat od 7. května 2022.

Přihlášky do loterie o zelenou kartu do USA

Přijímání přihlášek do loterie bude opět probíhat výhradně online, tj. přes internet, a to konkrétně v termínu od úterý 2. října 2012 v 18:00 hodin do soboty 3. listopadu 2012 v 17:00 hodin. Více informací bude k dispozici později, nicméně pokud uvažujete o účasti v tomto programu, doporučuji vám sledovat oficiální stránky amerického Ministerstva zahraničí.

Zúčastnit loterie se můžete i prostřednictvím lecjakých agentur a zastoupení, v takovém případě však budete tvrdě platit již od samého začátku. Za info o vyhlášení termínu díky Štefanovi!

Petr Novák

Diskuze k článku (18 komentářů)

Už se těším na 2. listopad, To bude určitě server přetížený! Kdy radíte počkat s vyplňováním? Vezmu-li v úvahu, že tichý oceán tvoří asi 50% zemského povrchu světa, pak je-li nad ním den, druhá polovina světa je ve tmě. To je u nás asi kolem půlnoci hádám. To bude většina světa spát.

Odpovědět

Já se přihlašuji cca v polovině termínu a nikdy jsem s tím neměl problém. Nejdřív si na photovalidatoru vyzkouším fotku a pak hurá na přihlášku.

Odpovědět

Zdravim,
chtěl bych se zeptat, zda by jste mi poradili, jakym jazykem se vyplňuje přihláška do loterie? př. :
z města, z kterého pocházím se má použít buď 1. – normálně česky Plzeň, 2. – anglicky Pilsen, nebo 3. bez háčku – Plzen. A takový jazyk se má použít v celé přihlášce u ostatních údajů? A ještě jak nebo kde se dá sehnat moje fotografie odpovídající vyžadovaným parametrům přihlášky? Udělají mi takovou fotku kdekoliv, kde fotí na pasy či občanky, a dají mi jí například na flash disku?
Díky.

Odpovědět

to Štefan : díky, ale stále jsem z toho nějak nepochopil ( možná je to mojí angličtinou ) , zda mám v žádosti použít diakritiku, a žádost vyplnit anglicky ( Pilsen ) nebo česky ( Plzeň) . Mohl by mi někdo poradit, kdo s tim má zkušenosti, jak to tedy je?
Díky moc. R.

Odpovědět

Romane,

to nebylo pro tebe. Já to sem jen hodil, aby všichni věděli, že už jsou i ofiko instrukce.

Enter your name exactly as listed on your passport. Takže i vše ostatní píšu normálně.

Odpovědět

ok takžě naposled aby bylo jasno :) mám tedy do žádosti napsat česky př. Lukáš Jandák, Plzeň, Česká republika – tak je to správně? Kdybych napsal : Lukas Jandak, Pilsen, Czech Republic – tak je to špatně, ano?

Odpovědět

Romane, prostě jak bys to napsal do pasu ( Enter your name exactly as listed on your passport. – Zadejte své jméno přesně tak, jak uvedené ve vašem pase. ), aby při kontrole přihlášky DV a pasu vše sedělo. Takže háčky čárky být musí, pokud jsou i v pasu. Když tak se přestěhuj do Prahy, Brna atd…

Odpovědět

:D..dík

Odpovědět

Jiří: a když mam v pase jak Česká republika, tak Czech republc, tak si muzu vybrat, jakou možnost tam napíšu? díky

Odpovědět

Jak malý dítě! Kolik ti je? Dva lidi ti tady už radili a ty se pořád dokola ptáš. Vyplň si to jak chceš.

Odpovědět

simona: hm jenže jde o to, že atˇ už sem podivam na jakykoliv zdroj (at už americký nebo jiný )tak všude tvrdí něco jiného a opak toho, co jsem si přečetl jinde. A v oficialních informacích se mi to rozpoznat nepovedlo, na svou otazku jsem zatim nedostal konkretni odpoved, ale pouze odkazy kde si to mam zjistit( ne že bych si takové odpovědi nevážil), ale platné mi to moc nebylo. Stačilo by mi napsat jednou, napiš prostě takle vole, a bylo by hotovo. Ale tak pardon Simonko, že se o to zajímám, jak to přesně je. Snad pro tebe nepředstavuji konkurenci v loterii :D(joke) , že mi nikdo nechce konkretně odpovědět. Už se ptát radší nebudu.

Odpovědět

Ale fakt v akom jazyku sa to ma vyplnit? vzdy platilo ze do loterie sa pise v anglickej abecede,ja som teda nepodaval prihlasku ani raz aspon co som cital, a zrazu sa to zmenilo? V instrukciach pre 2014?

Odpovědět

Roman, kludne sa pytaj na kazdu somarinu, pretoze chyba v somarine ta moze stat vyhru. Konkretne ti neporadim, sla som cez agenturu. Radsej zaplatim, zas tak vela to nebolo. Odpoveda to riziku, ze to zle vyplnis.

Odpovědět

Tak já jsem přihlášena. A co vy?

Odpovědět

jeste odpoved na predesly dotaz: ted jsem vyplnovala prihlasku a vyslovene tam pisou, ze chteji americkou anglictinu. takze zadne hacky ani carky. jinak samozrejme ceska jmena.

Odpovědět

Dobrý :),

jsem v Americe na J1 vízum – exchange visitor. Chtěla bych zde ale příští rok zůstat na zelenou kartu a najít si tu práci. Nějaké nápady, jak to udělat?

Děkuju :)

Odpovědět

Vdát se nebo si najít zaměstnavatele, který ti vyřídí aspoň pracovní povolení (není to GC, ale budeš moct zůstat po dobu kontraktu).

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.