Jak vyplnit zelený formulář I-94W (Nonimmigrant Visa Waiver Arrival/Departure Form)?

S platností od května 2013 se zelený papírový formulář nevyplňuje. Veškeré informace se nyní zadávají prostřednictvím internetové stránky https://i94.cbp.dhs.gov/I94/request.html.

Jak vyplnit zelený formulář I-94W (Nonimmigrant Visa Waiver Arrival/Departure Form)?

Starý formulář I-94

Zelený formulář se vyplňuje velkými, tiskacími písmeny a používá se výhradně angličtina:

 1. Vaše příjmení
 2. Vaše křestní jméno
 3. Datum narození ve formátu dd/mm/rr
 4. Státní občanství
 5. Pohlaví – male pro muže, female pro ženy
 6. Číslo pasu
 7. Jméno letecké společnosti a číslo letu
 8. Země, ve které aktuálně žijete
 9. Město, ve kterém jste nastoupili do letadla
 10. Adresa, na které budete pobývat v průběhu pobytu v USA (pokud nevíte přesně, vepište například Manhattan)
 11. Město a stát USA, ve kterém budete pobývat
 12. nevyplňujte
 13. nevyplňujte
 14. Vaše příjmení
 15. Křestní jméno
 16. Datum narození (ve formátu dd/mm/rr)
 17. Státní občanství

Zadní strana:

Platí pro vás některé z následujících tvrzení (zaškrtněte ano nebo ne)?

 • A. Trpíte nakažlivou nemocí, psychickým či mentálním onemocněním, nebo jste užíváte či jste závislý na drogách?
 • B. Byl jste někdy odsouzen či zadržen za trestný čin či přestupek zahrnující mravní delikty nebo činy spojené s kontrolovanými či zakázanými látkami; byl zadržen či usvědčen ze dvou a více trestných činů, jejichž úhrnná doba odnětí svobody přesahuje 5 let; byl obchodníkem s kontrolovanými či zakázanými látkami či hledáte útočiště, abyste zakryli své nelegální či nemravné aktivity?
 • C. Byl jste někdy zapojen, nebo jste doposud zapojen ve špionáži či v sabotáži; v terororistických aktivitách; genocidě; nebo jste mezi léty 1933 a 1945 byl jakýmkoliv způsobem zapojen v perzekuci způsobené nacistickým Německem nebo jejich spojenci?
 • D. Chystáte se do USA za účelem práce; byl jste někdy z USA deportován či vystěhován; nebo jste získal či se pokusil získat vízum či povolení ke vstupu do USA nelegální cestou či podvodem?
 • E. Zadržel, udržel, unesl nebo zatajil jste někdy (opatrování) dítě právoplatného obyvatele USA?
 • F. Bylo vám někdy zamítnuto udělení víza do USA nebo bylo vám někdy toto vízum odebráno? Pokud ano, kdykde?
 • G. Uplatňoval jste někdy imunitu proti trestnímu stíhání?

DŮLEŽITÉ: Pokud jste na kteroukoliv výše uvedenou otázku odpověděl(a) “ano”, kontaktujte PŘED odjezdem do USA americkou ambasádu, neboť vám může být vstup do USA odmítnut.

Petr Novák

Diskuze k článku (86 komentářů)

@Dušan:
jj Dusan ma pravdu…ja tam byla ted v lete na 3 mesice taky na J1 a kdyz jsem se po formulari v letadle ptala (litam pravidelne) tak mi uz tam letuska rekla ze tento formular uz pry “papirove neexistuje”…po priletu jsem ho pak vyplnovala online…pomohla agentura jinak bych ani nevedela ze se da online vyplnit…ale nikde ho nikdo po me nechtel pak videt…ani u odletu….pry je to hlavne pro lidi co si jdou zadat o Social Security Number…coz byl pripad me sestry…takze tezko rict ;)

Odpovědět

Dobrý deň.
V roku 2009 som bol na dovolenke v Toronte, odkiaľ sme išli na výlet k Niagarským vodopádom. Tam sme išli pešo cez most do USA, vyplnili zelený formulár I-94W, ktorý ako som teraz zistil, sme mali na výstupe z USA odovzdať.. Mám ho doteraz v mojom pase. V marci chcem ísť do USA na dovolenku. Môžem mať nejaký problém s tým? Ak áno, čo by som mal urobiť, aby to bolo v poriadku. Ďakujem pekne za odpoveď. S pozdravom Rasťo.

Odpovědět

Ahoj, chcem sa opýtať ( snáď to pre Slovákov inak ako pre Čechov nebude), plánujem cestu z Európy – NY (tu pobudnem nejaký čas) – Vancouver. (aké tlačivo mi dajú v lietadle do Canady?) a ešte na ceste späť domov ak pojdem Vancouver – Chicago(prestup) ( tam v Chicagu ešte budú odo mňa niečo chcieť? papiere vypísať, imigračná,…?) – Európa. Ďakujem za odpoveď :)

Odpovědět

pojdem na Estu, takže menej ako 90 dní.

Odpovědět

Dobrý den, před deseti lety jsem neodevzdal při odletu I-94, ale mám ji doma. Mám to tedy zpětně poslat do USA (když tam budu ještě někdy chtít) nebo tvrdit, že jsem jim to odevzdal (příště na letišti v New Yorku) ? Vědí oni kdy jste odletěli ? Pokud bez odevzdání tohoto dokladu ne, každý si může vymyslet cokoliv. Mohli to ztratit ? Mě se po ní nikdo ani neptal. Rozumíte, nevadí mi zákaz těch let, pokud se ovšem bude počítat od toho roku 2004. Přeci nevěřím, že by mě pořád měli jakože jsem v USA. Díky za radu. R.

Odpovědět

@robert1982:
Tady máš info, kam kartičku odeslat https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/752/~/i-still-have-my-i-94
Že jsi odletěl vědí, ale kartičku je dobré vrátit.

Odpovědět

dobry vecer,chtela bych se zeptat ,mam v palnu emigrovat s rodinkou na floridu byl by nejaky problem? a co ktomu potrebuju………….dekuju

Odpovědět

@vera:
Dnes je 1. ledna ne 1. dubna.

Odpovědět

prominte ale nerozumim odpovedi,mam v planu v tom roce ne mesici…… dekuji

Odpovědět
Avatar uživatele

Věro, domnívám se, že Franta Vám chtěl naznačit, že emigrace do USA není zrovna jednoduchý proces.

Jak hodláte v USA pracovat, máte obstarány finanční prostředky, abyste mohla v USA začít žít? Řekněme vyšší statisíce Kč…

Odpovědět

Jak píše Petr, dotaz mě pobavil a popravdě nestojí za odpověď. Protože člověk, co se takto zeptá o USA nic neví a jen ho napadlo, že by to mohlo být dobré místo pro život. Rozhodnutí padlo nejspíše po shlédnutí nějakého cool filmu nebo vyprávění někoho, kdo tam chvíli byl a tvrdí, že a Americe je vše easy.

Také by bylo dobré si zjistit, co vlastně znamená emigrace/imigrace. Nejde se jen tak sebrat, přiletět do USA a čekat, že se tam posadí na zadek. Tohle nefungovalo ani za starého režimu, kdy byla možnost žádat o politický azyl.

Do USA není jednoduché se dostat pro lidi, co se o to zajímají, mají zjištěné veškeré informace, mají vysokoškolské vzdělání, jsou kapacitami ve svém oboru…

Takže dotaz “byl by nejaky problem? a co k tomu potrebuju” je spíš úsměvný než hodný reakce.

Doporučuji pozorně přečíst https://verzana.me.cz/cestopisy/2012-usa-texas-houston-zivot-v-zamori.html od prvního dílu až do konce.

Odpovědět

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda existuje nějaká skupina třeba na FB nebo www ( žádnou jsem nedohledala ) , Čechů žijících v USA, se kterými by se dalo diskutovat na téma života v USA. S manželem zvažujeme přestěhování rodiny, potažmo firmy, do USA a chtěli bychom se skontaktovat s někým, kdo už tam žije, popřípadě podniká (rozhodně nejsme sociálně slabá rodina , která by se chtěla stěhovat za vidinou výhodných sociálních dávek, finančně jsme dobře zajištěni, pouze nespokojeni s životem zde) . Děkuji moc

Odpovědět

@Pavla:
Doporučuji pozorně přečíst blok Veržány, viz můj příspěvek nad tvým.

FB, třeba

https://www.facebook.com/USA.Amerika?fref=ts

Na chicagu opatrně, někteří jsou hned negativní. Zejména “kanaďan” Ruda alias Rejpal alias Baron Prasil… Ač žije v Kanadě do věcí kolem USA rád strká nos a každého poučuje.
Ale na rozumně položený dotaz tam rádi odpoví. Jinak budete označeni za Hurvajze.

Odpovědět

Dobrý den Petre, zacatkem listopadu 2015 letim na 10 dni Nyc, pochopila jsem správne, ze v letadle jiz zeleny formular I-94 nedostanu, letim na vizum, musim tedy vyplnovat někde na letisti po priletu a predat imigracnimu? Moc dekuji za pripadnou odpoved.

Odpovědět

@Nada: Formular dostanes v letadle (je modry), pokud rozdavani zaspis, rekni si stewardovi nebo jsou na letisti pak na letisti pred prepazkami.

Odpovědět

@Mesi:
I-94 bílý – zrušen, vyplňuje se, jen když ho potřebuješ ty
I-94W zelený – zrušen
Vyplňuje se jen Celní prohlášení 6059B

Odpovědět

Děkuji moc za zprávy a přeji hezké dny.

Odpovědět

Jsem se uklikl, to nemělo být na Mesiho, ale pro Naďu.

Odpovědět

Minulý rok jsem byl v USA na ESTA vízum, při návratu do ČR mi však nebylo odebráno z pasu,tak jsem se ho tedy pokusil zaslat zpět, aby si nikdo nemyslel, že jsem v USA déle a tím pádem nelegálně. Vůbec však nevím jestli jim karta I-94 dorazila nebo ne. Máte s tímto prosím někdo zkušenost? předem děkuji

Odpovědět

Ahoj, v roce 2012 jsem byla v USA na J1. Dostala jsem social number a ted bych se tam chtela zase podivat. Myslite, ze to nebude problem pres ESTU? Diky za odpoved

Odpovědět

@Rena:
K problému není důvod. Teda pokud jsi tam něco nevyvedla. ;-) Zažádej o ESTA a užij si cestu.

Odpovědět

@Franta:
Zdravím Vás Franto. Předem se omlouvám za obsáhlejší dotaz, ale rád bych se trochu zorientoval ve formulářích, protože píšete:
I-94 bílý – zrušen, vyplňuje se, jen když ho potřebuješ ty
I-94W zelený – zrušen
Vyplňuje se jen Celní prohlášení 6059B

Vyplnění celního prohlášení je jasné, ale:

1)Co si mam představit pod tím “jen když ho potřebuješ ty”? Vyplňuje se tedy nějaký form I 94 v papírové podobě? Nebo pouze elektronicky?
2)Mesi(170) psal ještě o modrém formuláři. Myslel tím modrý I 94 nebo modrý formulář celního prohlášení?

V úvodu je zde informace, že od května 2013 se zelený formulář již nevyplňuje a vše elektronicky.
3) Dotazují se zde i lidé, kteří v roce 2015, zapomněli I 94 vrátit a cestovali na ESTU (Luk(5) z 11.1.2016), takže musí tedy i po roce 2013 existovat formulář v papírové podobě.

Těch barev je tu trochu víc, proto se ptám. Obzvlášť, když píšete, že I 94 bílý je zrušen, ale vyplňuje se jen když chci.

Jak je to tedy s těmi formuláři? Cestuji teď v sobotu na vízum B2 a se mnou jede holčina cestující na ESTU. V případě, že existují formuláře I 94 v papírové podobě, vyplňuji ho turisté na vízum nebo turisté na ESTU nebo oba? Nebo se vůbec žádný I 94 v papírové podobě nevyplňuje a vše jen elektronicky?Děkuji za odpověď a ještě jednou se omlouvám za obsáhlý dotaz.

Odpovědět

@luk:
1) Četl jsem (i tady na webu), že ho někdo vyplňoval, protože ho (útržek z formuáře) kvůli něčemu potřeboval. Zřejmě kvůli úřadům. Nepátral jsem po tom proč. Nyní už by měl být pouze elektronický na pozemních přechodech z Mexika a Kanady.

2) Modré je celní prohlášení. Dávají ho většinou v letadle před přistáním. Případně je k dispozici před imigračkou.

3) I-94 dříve standardně vyplňovali všichni turisté s vízem. Do pasu jim pak vložili nebo přicvakli útržek, který se při odletu vybíral/odevzdával. Přicvaknutí a vybírání bylo fajn, útržek nevypadl a neztratil se a nakonci se zase nezapomnělo ho odevzdat.
I-94W byl pro lidi s ESTA. Jinak to samé jako I-94

Ty ani kámoška budete vyplňovat pouze modré celní prohlášení.

Odpovědět

@Franta:
Děkuji. My ho potřebovat k ničemu nebudeme, takže OK. Spoléhám se tedy pouze na elektronické vyplnění, které by mělo být vyplněné asi co nejdříve po přistání na v úvodu stránky uvedeném odkazu.
Ano, o tom bílém I 94 vím, že ho museli všichni vyplňovat. I já několikrát vyplňoval. Ale od mého posledního letu uběhlo mnoho času, proto jsem měl teď trochu v těch formulářích zmatek a proto jsem se ptal.
Děkuji.

Odpovědět

Letím do USA, byla jsem naposledy 2007.Co vše musím před odletem a v letadle vyplnit za formuláře. Děkuji

Odpovědět

@Romana: Pokud letíte na dovolenou, nebo pracovně (na obchodní schůzku, ne pracovat), stačí vyplnit formulář ESTA. Upozorňuji, že musíte mít biometrický cestovní pas.

Odpovědět

Dobrý den, prosím Vás, jela jsem do USA od července do listopadu na víza B2, povolenou dobu pobytu jsem nepřesáhla, bohužel až nyní jsem se dozvěděla,že jsem měla elektronický vyplnit formulář I94, který jsem nevyplnila, jak mám dále postupovat, abych neměla při dalším vstupu problém? Mám formulář zpětně vyplnit či někam poslat údaje o odletu?
Moc Vám děkuju za radu, Eva

Odpovědět

bil jsem v kanade zadatelem o azil ale zrodinych duvodu jsem se musel vratit predcasne spet do ceske repupliky mamjeste nejakou sanci na vraceni se do kanady diky za odpovjed

Odpovědět
Avatar uživatele

@zdenek: Zdravím Zdeňku, odhlédnu-li od faktu, že je tento web o USA, tak bych spíš řekl, že je ta šance minimální. :-)

Odpovědět

@zdenek:
Informoval jsi o svém odjezdu úřady? Zeptel ses kompetentních osob, zda je to v procesu žádosti možné? Žádáš o azyl, protože tady to pro tebe není dobré, a pak se sem dobrovolně vrátíš? Takže ti tu asi zase tolik zla nehrozí. Takhle to oni uvidí. Nejspíš budeš muset zažádat znovu, ale tentokrát to asi nebude mít moc šancí.

Odpovědět

@zdenek: Azyl je urcen pro osoby, kterym ve vlasti hrozi nebezpeci, jsou utlacovany, atd. Pokud jsi se tedy vratil zpet, nema Kanada zadny duvod tvou zadost ani pripadnou budouci zadost schvalit. Z meho pohledu je tedy sance minimalni. Navic, pokud se nepletu, tak Kanada jiz Ceskou republiku nepovazuje za zemi, kde obcanum hrozi nebezpeci, tudiz o dalsi duvod mene udelovat komukoli z takove zeme azyl.

Odpovědět

Dobrý den,
chci se zeptat, jak probíhá pohovor s imigračním úředníkem, když člověk neumí anglicky? Může mu spolucestující tlumočit?
A jak postupovat, když člověk potřebuje s sebou inzulin v injekčních stříkačkách, který si musí aplikovat i během cesty, tzn. nebude v originálním balení.
Děkuji za odpovědi.

Odpovědět

@Iva:
Pokud vám to imigrační povolí, tak můžete jít na pohovor spolu. Kdyby ne, tak si připrav otázky a odpovědi na papír a nech si to přeložit. Více najdeš v článcích:
Imigrační kontrola v USA: Jak jí úspěšně projít
Pohovor s imigračním úředníkem po příletu do USA: Vaše zážitky a zkušenosti

S inzulínem by neměl být problém, ale vzal bych si příbalový leták a možná i papír od doktora, že jsi diabetik. Jistota je jistota.

Odpovědět

Chcel by som sa spytat kdo musi vyplnat formular i-94? Mam ho mat vyplneny pred odletom alebo sa vyplna na letisku po pristati ? Potrebujem ho vobec ? Mam schvalenu ESTU.
Dakujem za odpoved.

Odpovědět

@Marcel:
I-94 (vízum) a I-94W (ESTA) už jsou roky zrušené. Amíci to pro sebe už vedou elektronicky. Na žádost je prý možné formulář dostat, ale jde jen o nějaké případy, kdy turista potřebuje něco jako “potvrzení”, ale protože se to netýká běžných cest, tak jsem více nezjišťoval.

Odpovědět

Teď koukám, že nahoře pod nadpisem je info o zrušení formuláře. Na přiloženém odkazu je napsáno, že I-94 se ještě používá při vstupu do USA přes pozemní hraniční přechod.

Odpovědět

Dobrý den, při příletu do USA jsem nevyplnila ani elektronicky formulář, o kterém jsem vůbec nevěděla. Nevíte zda se má nějak dodatečné vyplnit nebo tak něco ? Nějaká rada případně ? Děkuji za odpověď

Odpovědět

Cestovala jsem na ESTA a povolenou dobu jsem nepřekročila. Je ještě vubec nutné mít vyplněny nějaký formulář , abych potom při odletu neměla nějaké potíže případně při opětovné návštěvě USA? Ještě jednou děkuji za odpověď

Odpovědět

Cestovala jsem na ESTA povolenou dobu jsme nepřekročila. Je ještě potřebné mít vyplněny formulář( ktery jsem při příletu nevyplnila) abych při odletu neměla problémy, případně při opětovné návštěvě USA ? Děkuji za rady

Odpovědět

@Agata:
Pokud tě do USA pustili, tak vše proběhlo v pořádku.
Vyplňuje se jen celní deklarace, buď na papíře nebo v kiosku.

Odpovědět

i94 se musi vyplnit pred odletem nebo staci az po priletu treba na hotelu? dekuji

Odpovědět

@Tomas: Při příletu letadlem nebo lodí se už nevyplňuje, vyplňuje se jen při překročení hranice po zemi.

Odpovědět

@Tomas:
Viz první dvě věty nahoře v článku.

A na hotelu už by bylo dost pozdě, když se dávat imigračnímu u pohovoru. :-)

Odpovědět

@FRanta: takze vyplnit online pred odletem? Kazdy tu pise neco jinyho a je to dost matouci. Na hlavni strance se pise,ze se vyplnuje behem letu. Takze je to elektronicky a pred odletem?

Odpovědět

@Tomas:
Formuláře se rozdávali před přistáním, imigrační ti pak dal do pasu útržek, který se odevzdával při odletu.

I-94W (ESTA) se už nevyplňuje
I-94 (víza) se vyplňuje pouze při cestě do USA po zemi, takže na hraničních přechodech z Mexikem a Kanadou.
Pokud do USA letíš, tak tento formulář neřešíš.

Odpovědět

@Franta: dekuji

Odpovědět

DOBRY DEN. PROSIM O RADU ..7.9.2018 LETIM NA DOVOLENKU.5.TYZ. VIENNA…LONDON..MIAMI…STX. KDE VYZDVIHNEM KUFOR KDE BUDE POHOVOR .A AKY FORMULAR MUSIM VYPLNIT. ESTU MAM. A STRACH TIEZ. Z MIAMI NA .PAN.OST. …….STX LETIM NA DRUHY DEN.. DAKUJEM ZA KAZDU ODPOVED A RADU.. ANGL NEVIEM NIC..

Odpovědět

@VLASTA:
Máš rozbitý CapsLock. ;-)

Imigračka bude na prvním americkém letišti a po ní si vyzvedáváš kufr. V tvém případě tedy Miami. Kufr pak můžeš dát k dalšímu letu, pokud si ho vezmeš s sebou na hotel, tak ho musíš druhý den před letem na STX znovu odbavit. Vyplnit bys měl jen Celní deklaraci, ale je možné, že tě pošlou ke kiosku. Někde k nim už totiž posílají i lidi, co v USA ještě nebyli. V takovém případě odpovíš jen na otázky v kiosku.

Pokud neumíš anglicky, tak se podívej na články a diskuse ohledně imigračního, najdeš tam spoustu rad.

Odpovědět

@VLASTA: kiosky v Atlante maji vic jazyku. Slovencina je tam taky. Nevim jak v Miami ale ty kiosky by meli byt stejne

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.