Jak vyplnit formulář o celní deklaraci

Uvedený formulář se vyplňuje přímo na palubě letadla, kdy vám ho v průběhu letu rozdají letušky. Vyplňovat ho musejí všichni cestující, tedy včetně státních příslušníků USA. Psát se musí samozřejmě anglicky, tiskacím písmem a použít se musí propisovací tužka. Pokud spolu cestuje víc příslušníků jedné rodiny, vyplňují dohromady jen jednu kopii formuláře. A co že jednotlivá okénka znamenají?

Jak vyplnit formulář o celní deklaraci | © Pixabay.com

Vyplněný formulář je jen ukázkou, jak by mohl vypadat. Svůj formulář samozřejmě vyplňte podle pravdy.

Formulář celní prohlášení/deklarace (CBP 6095B)

 1. Vaše jméno v pořadí příjmení / křestní jméno / prostřední jméno
 2. Datum narození ve formátu den / měsíc / rok
 3. Počet rodinných příslušníků, kteří cestují společně s tím, jež formulář vyplňuje.
 4. Adresa, kde budete v USA pobývat, přičemž stačí vyplnit třeba název hotelu a jeho lokaci.
 5. Název země, jež vám vydala cestovní doklad.
 6. Číslo pasu
 7. Země trvalého pobytu
 8. Země, které jste navštívili v průběhu cesty do USA – pokud jste například přestupovali v Londýně, napište do kolonky UK
 9. Číslo letu, kterým jste do USA přiletěli – například v mém případě BA0187
 10. Zaškrtněte ANO, pokud je vaším hlavním důvodem cesty do USA obchod popřípadě pracovní účely
 11. Zaškrtněte, zdali si s sebou vezete:
  (a) ovoce, rostliny, jídlo, hmyz
  (b) maso, zvířata, výrobky ze zvířat či zvěře
  (c) zárodky nemocí, buněčné kultury, šneky
  (d) zemědělskou půdu, popřípadě jste v nedávné době navštívili farmu, ranč či pastvu
 12. Zaškrtněte ano, pokud jste v nedávné době přišli do styku s dobytkem (zvířecím, ne tím lidským)
 13. Zaškrtněte ano, pokud s sebou vezete peníze, zboží čí cennosti v hodnotě vyšší jak 10 000 amerických dolarů popřípadě v této hodnotě po přepočtu z jiné měny
 14. Zaškrtněte ano, pokud s sebou vezete nějaký komerční materiál určený k prodeji (zboží, vzorky zboží apod.)
 15. První okénko vyplňují obyvatelé USA, druhé turisté. U obojího do něho vepište hodnotu zboží, které hodláte v USA prodat. Pokud cestujete jako turista, zpravidla vepište nulu.

Pakliže jste formulář pravdivě vyplnili, stvrďte ho svým podpisem na jeho dolní část a vpravo vepište aktuální datum ve formátu den/měsíc/rok.

Nejčastější dotazy ohledně celní deklarace

Pravidelně užívám léky na předpis, smím si je vzít do USA?

Ano, můžete si vzít léky v množství odpovídajícím běžné spotřebě, pakliže jsou zabaleny v originálním obalu. Zakázán je pouze dovoz léků obsahujících narkotika, např. Rohypnolu. Více se dočtete v článku o lécích.

Komu se formulář o celní deklaraci odevzdává?

Formulář se odevzdává na prvním americkém letišti celníkovi při kontrole, kterou budete procházet ihned po vyzvednutí kufrů.

Může se do USA dovážet jídlo? Jaká platí pravidla?

Většina potravin je povolena, výjimku tvoří např. masné výrobky, drůbež nebo mléko, jehož dovoz je zakázán. Kompletní výčet naleznete v článku o dovozu potravin do USA.

Diskuze k článku (252 komentářů)

ahoj
ted letim do nyc už jsem tam jednou byla.Ale ted se tam chystam na delši dobu mam vizum turisticke na 10let.a chci se zeptat jestli tam mohu být v kuse třeba rok.
A ještě se zeptam jestli budu mit na letišti problem když mam jednosměrnou letenku?popřipadnš jak mam postupovat.

děkuju moc hezký den*

Odpovědět

Ahoj Terezo,
v podstatě tam můžeš být třeba i ten rok, avšak musíš při pohovoru s imigračním úředníkem vysvětlit, co tam ten rok budeš dělat, z čeho budeš žít a proč tam jedeš. Pokud budeš dostatečně přesvědčivá, udělí ti povolení k pobytu třeba i na ten rok.

Co se týká jednosměrné letenky, tak problém mít nebudeš, spíš budeš muset být přesvědčivější, že tam skutečně nechceš nelegálně pracovat. :)

Odpovědět

Ahojky, chěla bych se Tě zeptat jak je to s léky.Beru je každý den, mám epilepsii.Jak je to v letadle a jestli mě tam s nimi vůbec pustí.Když jsem lítala po evropskách zemích, tak jsem je měla u sebe v kabelce, v průhledném sáčku.
Letím tam poprvé, anglicky skoro vůbec neumím.Chci letět jen na pár dní, turistika, nákupy.
Děkuji moc za radu

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj Lenko,
nevím, jaké látky ty léky obsahují, ale mělo by to být bez problémů. Pokud chceš mít klid, doporučuju navštívit lékaře s tím, ať ti (anglicky) napíše stvrzení, že ty léky musíš používat. :-)

Odpovědět

Ahoj, chtěla bych se zeptat, letím už za měsíc a mám starost s tím, jak přepravím broušené skleničky známému, u kterého budeme bydlet. Známého nebudu nikde uvádět (nepřeje si to), máme jako rezervovaný hotel. Takže nevím, jak budu vysvětlovat komu ten dárek vezu, když neumím ani slovíčko. Můžu si je nechat u sebe v příručním zavazadle? Prosím o radu. Děkuji

Odpovědět

Ahoj Mirko,
skleničky doporučuji dát normálně do kufru (odbavované zavazadlo), to pak ani nikoho nebude zajímat co a komu vezeš. :-)

A pokud je dobře zabalíš, bude riziko rozbití naprosto minimální. Troufám si tvrdit, že určitě mnohonásobně menší než v příručním batohu – to jen stačí, aby s ním při kontrole obsluha nešikovně hodila, nebo aby ti v letadle spadl z binu.

Zrovna včera jsem z Dubaje v kufru přivezl skleněné vázy, sošky a 20 lahví piva – ničemu se nic nestalo a vše dorazilo v naprostém pořádku.

Skleničky doporučuji nejprve obalit molitanem a zabalit do tvrdé, pevné krabičky (ideálně tvrdý kartón nebo plast). Krabička musí být uprostřed kufru a ideálně obalena do několika vrstev měkké látky (ideální jsou osušky, trička…), která ztlumí případné nárazy.

Taky je dobré kufr co nejvíce napěchovat, aby v něm jeho obsah “nelítal ze strany na stranu”. Tímhle způsobem jsem převezl už několik křehkých věcí a zatím se stoprocentním úspěchem. :)

Odpovědět

Ahoj,

do Ameriky se chystám už za dva týdny….tento týden jsem byla kupoval letenky a v cestovce mi dali právě vzorové folmuláře, které se vyplnují v letadle….byla jsem ráda, jelikož s mojí angličtinou to není valné, ale říkala jsem si, že stejně musím najít někoho, kdo mi s tím poradí víc…a ted jsem náhodou zabrousila sem, na tyto stránky a našla tu formulář U.S. Customs and Broder Protection…..chci se k němu zeptat….na druhé straně, kterou tady už nemáš, jsou ve druhé (spodní) půlce, další kolonky na vyplnění….Description of Articles….to už nevyplnuji já? To vyplnují pak ti na imigračním, nebo nevím kdo? letím poprvé, tak jsem z toho krapet vyjukaná…pokud to vyplnuji já, mohl bys ještě poradit, co tam píšu? A další věc….v cestovce mi dali ještě jeden papír je bílý, taky se vyplnuje v letadle a jmenuje se Department of homeland security….(nevím, jestli tento dokument nedostávají jen ti, co mají visa na 10let, nebo jak to je). Má taky víc částí, slečna mi řekla, že část Arrival Record vyplním já, spondí část až pracovník na imigračním a tu nesmím ztratit a při odletu ze země jim ji musím vrátit….chtěla bych se zeptat a zároven poprosit, jestli máš s tímto formulářem také zkušenosti a jestli bys ho sem nemohl dát vzorově vyplněný, jako ten “modrý”…byla bych Ti nesmírně vděčná…a pokud je i tu tohoto potřeba vyplnit něco zezadu, jestli by to bylo také možné ukázat…díky, díky, dííky

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj Báro,
to Description of Articles vyplňuješ pouze v případě, když budeš něco po cestě do USA proclívat. Jedná se o popis proclívaných předmětů a jako turistka s tím nepřijdeš do styku.

Ten druhý formulář se nejmenuje Department of Homeland Security (to je anglický název pro Ministerstvo vnitřní bezpečnosti), ale I-94. Ale ten vyplňuješ pouze v případě, když do Ameriky cestuješ přes vízum!

Odpovědět
Avatar uživatele

Chci se zeptat,když mě nahodou do USA nevpustí,co bude s mými zavazadly,ktera poletí dál do vnitrozemí ?

Odpovědět

Ahoj Kovoslave,

v takovém případě by zavazadla neměla letět dál do vnitrozemí, ale měla by se vrátit s tebou zpět do země odletu.

Odpovědět

Ahoj,

pokud jsem dobře pochopil, tak tenhle papír vyplňovat nebudu, pokud budu cestovat přes ESTA. Je to tak?

Děkuji :o)

Odpovědět

Ahoj Patriku,

vyplňovat ho budeš, i když cestuješ přes ESTU. Tenhle papír slouží jen místním celníkům, je to taková stvrzenka, že si nepřivážíš zboží, který podléhá zdanění.

Kvůli tomuhle tě z USA nevyhoděj. :-)

Odpovědět

Ahoj Petre,

jsem Ceska, ale ziji ve Svedsku. 31.1.2011 letime na Floridu na 3 tydny se synem a pritelem. ESTU uz mam vyplnenou a rovnou uz jsem dostala vstup do zeme.
23.11.2010 mi byl vydan novy cestovni BIOMETRICKY pas. Nyni jsem od znameho ( ktery je Sved ) slysela, ze cestovni pas musi byt 5 mesicu stary pred vstupem do USA – vis o tom neco, plati to opravdu? Letim prvne do USA a ted uz mame vse zamluvene a zorganizovane a ted mam paniku, ze diky novemu pasu prece jen neodletim, DEKUJI za odpoved A.

Odpovědět

Ahoj Any,
o něčem takovém jsem v životě neslyšel a popravdě se mi to zdá i trochu nelogické. Nevidím jediný důvod, proč by měl být alespoň 5 měsíců starý – důležité a podstatné je, že je daný pas skutečně biometrický.

Bez něho Vás do USA nevpustí.

Odpovědět

Ahoj Petře,
komu mám ten formulář pak dát ?

Odpovědět

Ahoj, odevzdává se na letišti v USA u přepážky ihned po vyzvednutí kufrů.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj,
když neumím anglicky, jaká je šance, že se dostanu přes imigrační? Sice se budu snažit do odletu alespoň něco naučit, ale co když nebudu rozumět? Letím s přítelem, který angličtinu ovládá, ale jestli nebudeme moct jít spolu, tak je mi to asi k ničemu.
Díky

Odpovědět

Ahoj Karolíno,
takový problém to snad nebude. Připrav si na papír odpovědi na otázky, na který se tě budou ptát (najdeš zde) a zkus jít s přítelem. Pokud by to z nějakého důvodu nešlo, ukaž úředníkovi papír s odpověďmi. :-)

Odpovědět

Ahoj, mám dotaz – může se do Ameriky převézt nějaké jídlo (nechceme hned první dny řešit nákupy, tak jsme mysleli, že bychom si na první dny vzali instantní polévky, atd.). Je to vůbec možné?
Díky:-)

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj Lenčo,
instantní polévky by neměly být problém, ovšem vyvaruj se dovozu masa, salámů či sýrů. To není povoleno a když zjistí, že to máš u sebe, zabaví ti to.

Odpovědět

Ahoj. Mám dotaz. Za 5 dní letím do USA na 2 měsíce, plánuju si zde koupit nový telefon, notebook a nějaké oblečení. Případně koupím telefony 3 a 2 z nich v čr prodám. Bude nějaký problém na letišti, pokud v kufru uvidí 2 nerozbalené krabice s telefonama ? A co oblečení na kterém zůstane cenovka ? Děkuji moc
Jindra

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, na letišti problém nebude, jim to je defacto jedno. Důležité však je, že budeš muset telefony nechat po příletu do ČR proclít, plus doplatit DPH. Proto si od nich nech nákupní doklady, ať lze správně stanovit cenu.

Odpovědět
Avatar uživatele

Prosím o  odpověď,příští rok máme s kamarádkou odjet do USA k její neteři, co všechno musíme udělat, nemáme vůbec žádné zkušenosti, žádná jsme v USA nebyla.
Prosím od začátku kompletně.Moc děkuje Maxová Zdenka

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, pokud do USA cestujete na dobu kratší jak tři měsíce, musíš požádat o cestovní registraci ESTA. Ještě předtím si ale musíš ověřit, že máš biometrický pas. To je na začátek to nejdůležitější, co je potřeba zařídit teď… plus samozřejmě koupit letenky.

Odpovědět

Dobrý den.
Chci se optat ohledně převážení jídla. Mám alergii na lepek tím pádem mám bezlepkovou dietu a musím jíst speciálně jídlo pro mě. V Americe ho je prý hafl, ale nepojedu tam s žádnými velkými finančními prostředky. Bylo by možné si tam vzít svoje?

Odpovědět

Ahoj,
záleží, o co konkrétně se jedné – určité jídlo je možné do USA dovážet, ale třeba sýry, maso či uzeniny se dovážet nesmí a budou zabaveny.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den.
Dcera bude v krátké době odlétat na Floridu. Známí, se kterými se tam setká, by byli rádi, kdyby jim přivezla český domácí med. Nevíš, prosím, nebude s tím problém?Může se med do USA přivézt? Díky.

Odpovědět

Dobrý den Marie, podle mých informací je možné med do USA dovézt.

Odpovědět

ahoj, mám takovej hodně osobní dotaz. Vezl jsi někdy do USA vibrátor?:-) má to být dárek pro kamarádku jako vtip,ale nerada bych se dostala do problému. Dala bych ho do kufru k odbavení. Co myslíš? :-) díky

Odpovědět

Ahoj, myslím, že s tímhle problém určitě nebude. :-)

Odpovědět

Ahoj, mám spoustu dotazů. za dva měsíce letím poprvé na celé prázdniny do USA . Bojim se snad úplně všeho. Znamí mi říkali, že pokud poletím do Nizozemska (místo přestupu) s  určitou společností a do USA potom s jinou musím si znovu “začekovat” kufry, je to tak? Dále se chci zeptat jaké jsou důvody vyhazovu z USA? Nemám v plánu nic špatnýho jen prázdniny u přátel, ale bojím se, že nebudu rozumnět a odpovím na něco špatně. Popřípadně kdyby se mě chtěli ptát na něco osobně, tak to si mě “odchytí” až v USA? děkuji .

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj Barčo,
ano, to je pravda. V Nizozemsku si kufry vyzvedneš a poté je znova odevzdáš na přepážce.

Toho se vůbec neboj, pokud nejsi teroristka, nebo tak, tak pro ně nepředstavuješ riziko. :-)

Jestli chceš mít klid, tak si na papír napiš anglicky, že se studuješ/pracuješ tam a tam, jedeš do USA na prázdniny, bydlet budeš tam a tam… když letíš do USA poprvé, tak nemáš ani žádný škraloup. Takže si jsem jistý, že to bude bez problémů. :-)

Odpovědět

Ahoj,

za dva týdny jedu na Floridu a přestupuji v Miláně-Malpense, chtěla jsem se zeptat, jestli i tam s budu muset znovu kufry odbavit? Myslím, že ne, ale radši se ptám:) a ještě jsem se chtěla ujistit, zelený papír tedy v letadle vyplňovat nebudu? Chtěla jsem si vzít i 1 litr alkoholu, ale je mi 19 let, tak nevím, zda můžu. Děkuji za odpověď

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj,
záleží, jestli cestuješ do Milána a z Milána se stejnou společností. Pokud ANO, tak si kufry znova odbavovat nebudeš… pokud NE, tak si je nejspíše znova musíš odbavit.

Pokud letíš na ESTU, tak ne… s tím alkoholem snad problém nebude. :)

Odpovědět

Ahoj teď jsem našla tyhle stránky škoda že tak pozdě…v úterý 12.6 letím z Deltou do Tampy s přestupem v New Yorku, jestli jsem to dobře pochopila na přestupu si budu muset znova odbavit kufr ? i když přistanu na term 3 a z 3 odlétám dál. ještě jsem se chtěla zeptat nabíječku k mobilu a foťáku si můžu dát do příručního zavazadla nebo radši do kufru…šampon,krémy a jinou kosmetiku dám do kufru.Jídlo převážet nebudu jen čokolády pro děti tak to snad smím děkuji za odpověď snad si to ještě stihnu přečíst.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj Ilono,

s tím kufrem je to přesně tak, jak píšeš. S tou nabíječkou – pokud ji nebudeš potřebovat do doby, než si vybalíš kufr, tak si jí dej do odbavovacího zavazadla. Ušetříš tak prostor. S tím jídlem by to neměl být problém!

Tak nevím, jestli si to stihla. :(

Odpovědět

Ahoj,v srpnu letíme s manželem za dcerou do USA(na 2 týdny). V lednu to byl rok co tam odletěla přes agenturu jako “hlídačka dětí”. V prosinci se vdala a zve nás na opožděnou svatební párty… Co by měl obsahovat zvací dopis? Má být nějak úředně potvrzen? Povolení ke vstupu na území USA máme přes ESTU.
Předem dík za odpověď. :-)

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj Lilko,
myslím, že zvací dopis není vůbec potřeba. Pokud budete mít zakoupené zpáteční letenky, mělo by to být bez komplikací.

Přeji hezký pobyt!

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, můžu se zeptat, jestli ve formuláři mám vyplnit, že cestuji s rodinným příslušníkem, když je to “jen” manžel (ne děti)? Nebo v tom případě jedeme každý sám za sebe a i každý s vlastním formulářem?
Díky moc za odpověď!

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj Veroniko,
já bych to tam vyplnil s tím, že si manžel také vyplní svůj formulář.

Odpovědět

Ahoj chci se zeptat,skamarádem se chcem vypravit do USA nikdy jsem tam nebil,neumím ani anglicky ani jeden,ale chceme tam na školu se naučit anglicky,ale máme strach že nas tam nepustí kuli jazyku že neovladame,mužeš nám poradit když budu stat u přepažky a budou se mne na něco ptát a ja jim nebudu rozumět co mám dělat znervozním a bude to,jakej duvod by měli ktomu aby tě vrátili na spět do česka?mám stoho velkej strach někde jsem četl že esta nezaručuje že vas pustí do USA a že esta dava souhlas jen vstup na palubu co je natom pravdy,porad nám,chceme si vzít každej 10000 dolaru je to hodně nebo málo?jak se dá dlouho zato žít a co se dá pořidit,mužeš my napsat prosím na imel koudy100@seznam.cz nikde nemohu najít ceny jaké jsou USA,děkuji za odpověd Tomáš a Martin

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj Tomáši,
chodíš na střední nebo na vysokou školu? To je prakticky jediný způsob, jak realizovat to, co chceš.

Odpovědět

Dobrý den,
letím do Ameriky za synem a vezu dárky vnoučatům. Chci se zeptat jestli musím do celní deklarace vypsat každou položku jednotlivě nebo jestli stačí napsat souhrnně “Dárky”?
Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím Ludmilo,
pokud dárky nedosahují hodnoty 100 dolarů, vypisovat se nemusí.

Odpovědět

Veronika Novotná,
pokud cestuje více rodinných příslušníků společně, stačí vyplnit jen jeden formulář za podmínky, že v ČR všichni bydlíte na stejné adrese.

Tomáši,
ty neumíš pořádně česky a chceš jet do Ameriky se učit anglicky? Nechápu. Jinak u nás je dost agentur, které ti jazykové studium v Americe zprostředkují. Zkus se zeptat tam na podmínky a pak se rozhodněte, co a jak.

Ludmilo,
každý US celník ti řekne, že slovo dárky je nedostačující, je lepší vypsat jednotlivé položky.

Odpovědět

am ted hlavne strach aby to povoleni platilo a nebylo nejake falesne,kdyz se pise ze kdo byl zamitnuty na ambasade ESTU nedostane.Ja byla zamitnuta 3krat

Odpovědět

Ahoj ,jedu navstivit kamaradku do usa ,a vezu ji knedliky a tatarku ve sklence ?samozrejmne poradne zabalene,budu mit s tim nejake problemy?dekuji

Odpovědět

Knedlíky v prášky, originál zabelené, by snad vadit neměli. Ikdyž… bílý prášek…
S tatarkou problém nebude pouze tehdy, pokud na ni nepřijdou.

Odpovědět

Zdravim, chtěl jsem se zeptat, když povezu nějaké sušenky, čokolády pro vlastní potřebu, mám u otázky číslo 11 zaškrtnout, že se jedná o jídlo? Někde jsem četl, že ano, někde zase, že ne. Nemá někdo zkušenost? Díky!

Odpovědět
Avatar uživatele

Pokud toho nemáš plný kufr, tak nic zaškrtávat nemusíš. Ale sušenky a čokoládu prodávají i v USA.

Odpovědět

ahoj, chci se zeptat jestli formulář o deklaraci který mate jako kopii na svojich stránkách, tak jestli přesně stejný dostanu i v letadle a nebo je pokaždé jiný předem díky za odpověd´

Odpovědět

@Robin:

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, poprvé letím do USA a slyšela jsem neskutečné skazky, jak vymačkávají zubní pasty, kdeco zabavují a vyhazují při odbavení, třeba základní kosmetiku atd. Na toto jsem už odpovědi našla – doufám, že dobře chápu, že šlo o opravdu jen o skazky. Oč mi jde a nevím :
1) velikost příručního zavazadla, které si s sebou beru do letadla a jeho obsah – větší kabelka nebo báglík by neměl snad být problém…? Nějaké omezení v rozměru nebo kg ?
2) mám možnost si do prostoru letadla vzít i další tašku s NTB ?
3) základní léky “pro případ nouze” – netrpím žádnou chorobou chronicky, ale občas mne vezme migréna = Ibalgin, vozím chronicky do jiných destinací preventivně 2-3 tbl Endiaronu … je to problém ?
4) dobrou zkušenost jsem udělala ( u některých aerolinek… ) s obtažením trollíku, který půjde na odbavení, strečovou fólií – mohu si to dovolit při letu do USA nebo to bude považováno za provokaci ? :-)
Díky předem moc,
M.

Odpovědět

@Michaela:
1) To najdeš na stránkách letecké společnosti.
2) Také na stránkách.
3) Léky v originálním balení nejsou problém. Bacha na to, co je v USA na předpis nebo zakázané.
4) Klidně si kufr obal, pokud budou chtít udělat kontrolu, tak ho rozbalí. Kufr do USA by neměl být zamčený, jinak je riziko zničení zámku v případě kontroly. Je lepší si pořídit TSA zámek nebo kufr s ním.

Odpovědět

Ahoj, pochopil jsem teda dobře, že pokud mám ESTU tak budu vyplňovat jen formulář o celní deklaraci? A ted možná jeden hloupý dotaz, ale až budu vyplňovat jméno tak s háčky a čárkami nebo bez? Díky

Odpovědět
Avatar uživatele

@Honza:

Ano, jen celní deklaraci.
Tak jak to máš napsané v pase. Takže nejspíš v čárkami a háčky.

Odpovědět

Ahoj , také jedu poprvé do USA a letím z Prahy, přestupiju v New Yorku a dál pokračuju do LA a mám pár hloupých otázek: co znamená celní deklarace? Jestli v NYC budu muset zase odbavovat kufry? Jak probíhá nebo jestli probíha pohovor na imigračním a jestli to imigrační budu muset někde hledat nebo to bude u přepažky před vstupem? S tím, že budu mít ESTU. Díky

Odpovědět
Avatar uživatele

@Ivana:
Celní deklarace je formulář pr celní prohlídku. Více zde:
https://chcidoameriky.cz/jak-vyplnit-formular-o-celni-deklaraci

V NY po vystoupení z letadla půjdeš na imigrační pohovor. Nedá se to minout, jinudy cesta z letadla nevede. To je, jako když naženeš ovce do ohrady, a pak jedna po druhé musí projít kolem střihačů vlny. :-) Po imigrační kontrole si vyzvedneš z pásu kufr a projdeš celnicí, tam jim dáš ten formulář. Po projití celnicí odevzdáš kufr u  přepážky transit.
Imigračka (video od CBP, je z 2012, ale +/- je to tak stále, formulář I-94 (pro vízum) je už zrušen)
https://www.youtube.com/watch?v=2G-m60L_Ck0
7:55 Vyzvednutí kufru
8:18 Celnice
9:45 Odevzdání kufru na transit

Odpovědět

Ahoj, v říjnu bych chtěla letět na 3 měsíce navštívit mého amerického přítele a chci s sebou vzít dceru ( 12let ). Bude moct navštěvovat middle school a za jakých podmínek? Děkuji za odpověď.

Odpovědět

@Monča: Jestli poletíte na estu, tak ta je striktně turistická. Ke studiu je třeba vízum B-1/B-2.

Odpovědět

Dobrý den, letím do Lax s 6letym chlapečkem. Mám syna soudně v peči. Syn má jiné přijmení než já. Budeme mít problém na imigračním?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Monika:
Pokud budeš mít souhlas otce dítěte, tak ne. A pro jistotu i překlad rozsudku.

Odpovědět

@Monika: @Monika: omlouvám se ale s otcem nekomunikujeme a souhlas mi nedá ani nevím kde je otec,-(

Odpovědět
Avatar uživatele

Tak jedině ten přeložený rozsudek. Úřední potvrzení, že místo pobytu otce je neznámé a kontakt nemožný by taky pomohlo.
Pokud imigračního napadne, že s dítětem “utíkáš” před otcem, tak tě nemusí pustit. Nemáš s dítětem stejné příjmení, takže budou mít otázky.

Odpovědět

Dobrý den, já bych se chtěla zeptat. Poletím do USA, přesněji do Miami na Floridě poprvé jako au-pair, budu mít už výzum a všechno a poletím z Drážďan do Dusseldorfu a Dusseldorfu rovnou do Miami s Airberlin nebo přes NY, ale to by bylo pak s American Airlines, jak to bude s odbavením zavazadel u AA? Ještě bych se chtěla zeptat s Airberlin je možno si vzít příruční zavazadlo + kabelka? a jak to celkově bude probíhat, jestli budu přestupovat i v NY? Děkuji moc za odpověď

Odpovědět

omlouvám se, ale správně je “vízum”

Odpovědět

stačí si v pravém menu přečíst článek o cestě a odbavení do USA:
https://chcidoameriky.cz/jak-probiha-odbaveni-na-letisti-a-let-do-usa

Odpovědět

Ahoj, chci se zeptat letim ted taky do Aeriky a vezu sebou nejakou cokoladu caj a kavu, usim to uvadet na celni deklaraci jako ze vezu jidlo nebo v tomhle pripade to neni nutne. a taky vezu nejake vanocni darky ty se nekde musi uvadet nebo jak to je v tomhle pripade? dekuji :)

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj, nemusíš se bát a nic uvádět nemusíš.

Odpovědět

Mam dotaz k tomu bodu č. 3. Počet rodinných příslušníků. Pojedeme do USA s mámou a sestrou. Sestra je ale vdaná a má jiné příjmení. I tak to mam vyplnit za všechny? Nebo si ona vyplní vlastní deklaraci? Nevim jestli se v pasu uvádí rodné příjmení.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Pája:

Když jsem tam jeli, tak nám na letišti před imigračním řekli, že rodinní příslušníci bydlící v ČR na jedné adrese mohou vyplnit jen jedno prohlášení.

Odpovědět

@Franta:

Děkuju za info. Tak to si to sestra vyplní sama :-)

Odpovědět

Dobry den, mam dotaz. v cervnu za mnou prileti sestra. chtela bych se zeptat jak je to ohledne Esty. muzeme jiz o ni zazadat nyni nebo cekat az 72 hodin pred odletem jak sem na nktere strance cetla? dekuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@RAdka:

Zažádat můžete klidně hned. Kdyby ESTA nedostala, tak má ještě čas zkusit získat vízum. Těch 72 hodin je čas, do kdy by mělo dorazit vyrozumění, jestli ESTA byla nebo nebyla schválena. Čekat na poslední chvíli bych nedoporučoval.

Více info zde:
https://chcidoameriky.cz/?s=esta&searchsubmit=Hledat
nebo přímo na stránkách ESTA:
https://esta.cbp.dhs.gov/faq?lang=cs

Odpovědět

Dobrý den, obracím se na Vás s otázkou, která se týká celního prohlášení vyplňovaného na palubě letadla při cestě do USA. V bodi č. 8 bych podle rad příbuzných žijících v USA, neměl uvádět žádná mezipřistání na letištích, která jsou mimo území USA. Na Vašich stránkách, ale uvádíte pravý opak. Já konkrétně letím s mezipřistáním v Paříži. Děkuji Vám Předem za Vaši odpověď. Zděnek

Odpovědět
Avatar uživatele

Lhát v oficiálním dokumentu není dobré. Navíc amíci vědí (díky informacím od leteckých společností) jak letíš.
Já bych na radou tvých příbuzných neřídil. Mohlo by se stát, že to na imigračním vyhodnotí, jako, že něco tajíš a nemuseli by tě pustit. Proplatí ti potom příbuzní náklady na zbytečnou cestu?

Odpovědět

@Franta: Otázka bodu č.8 je myšlena tak, jestli cestující pobýval nějakou dobu (v řádu dní) v dalších zemích před tím, než nastoupil na poslední úsek letu do USA. Pro cestující, kteří si kupují co nejlevnější a nejpřímější lety, je to dost těžko pochopitelné. Jsou ale i cestující. kteří si koupí letenku s x přestupy a v každém místě/zemi přestupu nějakou dobu pobudou. A právě na to se ptá otázka č.8.

Odpovědět

Dobrý den,

mám dotaz ohledně celního prohlášení, u otázky č. 8 – Pokud bydlím v ČR, ale odlétám z Varšavy (přímý let) do USA, musí se do této kolonky zapisovat Poland?
Dále bych se zeptala, zda stále platí zákaz dovozu mléčných výrobků, nebo je jen kusově omezen?
A nakonec, na jaké otázky bych si měla připravit odpovědi na imigračním pohovoru?
Děkuji za odpověď.

Odpovědět

Potrebujem poradiť, ako sa dá kúpiť lacná letenka do Chicaga? Ktoré letecké spoločnosti tam lietajú?
Ďakujem

Odpovědět
Avatar uživatele

V Chicagu je jedno z nejrušnějších letišť v USA, aerolinek tam létá spousta. Jedny z nejlevnějších letenek tam má Air Berlin s odletem z Berlína. Mrkněte sem:

Odpovědět

Dobrý den,

myslíte, že si nějak ověřují ten hotel?

Díky moc za odpověď!

Odpovědět
Avatar uživatele

@Radek:
Může chtít vidět rezervaci. Ale mě se nikdy neptali. Ani na hotel, ani na příbuzné.

Odpovědět

především dík za rychlou reakci! :)

Já jsem minulé léto nevyplnil tento bod, protože jsem si naivně myslel, že mi projde historka, že mám vytipovaných několik hotelů a že ještě nejsem rozhodlý… no nakonec z toho asi hodinová prohlídka a fakt nepříjemný výslech :D

každopádně tento rok bych rád vyplnil adresu nějakého hotelu a jel pak ke známým, kteří mi doporučili to udělat takto.

A nevíte náhodou, jak vnímají couchsurfing?

Odpovědět
Avatar uživatele

@radek:

Jak koukají na couchsurfing, nevím.
A nebylo by lepší rovnou napsat adresu těch známých? Já když jedu ke známým, tak píšu jejich adresu. Navíc na mě většinou čekají i na letišti, takže případné dotazy imigračního ohledně ubytování můžou hned zodpovědět.
Ale jak jsem psal, mě se na bydlení nikdy neptali. Takže s touto otázkou nemám vlastně žádnou zkušenost.

Odpovědět

Dobrý den,

letím do Houstonu a chtěla bych se zeptat, jestli když přestupuji v Londýně, musím si vyzvednout zavazadla a znovu se odbavit nebo jestli letí rovnou až do USA.

A ještě jeden dotaz, myslíte, že má cenu si na 90 dní(letím přes ESTU) zřizovat v USA účet pokud tam budu mít brigádu?

Předem moc děkuji za odpověď

Odpovědět

@Aneta: ESTA=žádná brigáda, jinak deportace. Účet bez SSN ti žádná banka neotevře. SSN lze získat jen legálně, např. GC.

Odpovědět

@Aneta: ESTA neopravnuje k praci v USA. Brigada = tva posledni cesta do USA. Za predpokladu, ze neplanujes byt nelegalem – vychazim z toho, ze tu diskutujeme slusni lide,kteri respektuji zakony.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Z.:
Na vše ohledně práce potřebuješ povolení.
Nedávno jel Petr Janda do USA, prý na dovolenou v rámci které “charitativně” něco zahraje na koncertu pro našince. Někdo ho prásknul, že to bude placené. na imigračním už ho čekali i s plakátem, ten mu ukázali a poslali ho domů.

Odpovědět
Avatar uživatele

Jsem se uklikl, tam mělo být @Aneta

Odpovědět

@Franta: Nevadí. Ale to je přesně ten případ, kdy by žadatel dostal bez problémů vízum O nebo P, protože je uznávaný hudebník.

Odpovědět

Dobrý den,
jak je to s tím 1. formulářem pro celou rodinu?
Letím já, brat, oba rodiče a pak moje manželka.
Kdyby ten formulář vyplnil brácha (úmí supr anglicky), tak co mi ostatní jelikož k celníkovi přistupujeme po jednom = on jde první?.

Díky

Odpovědět
Avatar uživatele

@Martin:
Pokud bratr požádá a bude mu vyhověno, tak můžete jít všichni k jednomu imigračnímu současně, k celníkovi půjdete až potom.
Celní deklaraci může vyplnit rodina bydlící společně na jedné adrese, aspoň tak nám to řekli minule. Ale lepší bude se ještě zeptat “náhončího” u fronty před imigračním.

Odpovědět

Ahoj chtel sem se zeptat pustí mě do USA jen s občankou? mam tu novou plastovou to už slouží též jako pas ne ?? děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

Ne. S občankou můžeš cestovat pouze po EU. Do USA potřebuješ ESTA nebo vízum.

Odpovědět

@karel: Obcansky prukaz neslouzi v zadnem pripade jako pas. V ramci EU lze prekrocit hranice pouze s obcanskym prukazem, protoze tento Te oznacuje jako obcana nejen clenske zeme, ale take Evropske Unie. Do USA je nutny cestovni pas s biometrickymi udaji plus doklad umoznujici vstup (vizum nebo ESTA).

Odpovědět

Ahoj
Chtěl bych se zeptat, vyplnil jsem si ESTU všechno v pohodě jen jsem si nevytiskl ani nezapsal že mi to schvalujou,nebudu mít problém na letišti? Nebo potom v USA?
díky za odpověď. :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Míla:
K ESTA se dá vrátit.
Jinak, je to v systému, takže bys problémy mýt neměl.

Odpovědět

Zdravím všechny,
letím v září do Ameriky – chtěla bych dovézt karton cigaret kamarádovi, zakoupím na letišti ve Vídni.
Potíž je, že i já jsme kuřák, tak bych si ještě v odbaveném kufru ráda vzal cca 4 krabičky svých cigaret. Můžu se dost do nějakých velkých problémů? A co mám udělat s rozdělanou krabičkou a zapalovačem, které bych chtěla přímo u sebe . Tedy v příručním zavazadle?
Děkuji, I.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.