Jak to chodí v Americe: Ledově vychlazené nápoje

Když si budete chtít v parném létě někde v Česku u stánku koupit chlazený nápoj, naleznete ho nejspíše v chladícím boxu. Naskládaný jeden vedle druhého a (zejména u nápojů od Coca-Coly či Pepsi) s nápisem Podávejte ledově vychlazené. Ten je převzatý z Ameriky a tady až tak neplatí.

Ledová Coca Cola | © Ack Ook

V USA je totiž praxe trochu odlišná. Plechovky a lahve na sobě také mají nápis Best served ice cold, ale neleží naskládané vedle sebe v chlaďáku, nýbrž většinou v obrovské kádi plné ledu. Led se sice musí několikrát denně vyměňovat, takže jsou náklady na skladování nejspíše vyšší, ale orosené nápoje v nádherných obalech (i v tom tu zaostáváme) vypadají v kádích s tajícím ledem opravdu neodolatelně. Velké pytle ledu je možné běžně koupit v supermarketech.

PS: Z těch v Česku nedostupných nápojů doporučuji vyzkoušet zejména ovocný Snapple!

Petr Novák

Diskuze k článku (4 komentářů)

V tom množství ledu, co v USA používají, se to ztratí; led je tam všude samozřejmostí a přístup k ledu je jen o něco horší, než přístup k pité vodě (která je dostupná prakticky všude). Zkuste se u nás zeptat na led – zabijou vás pohledem, protože ho budou často nejdříve muset nejdřív pracně z nějakého plastového udělátka vydolovat…

Dle příjemných amerických zkušeností mám doma side-by-side (“americkou”) lednici s ledovačem :) Protože do horkých letních dnů je opravdu nejlepší naplnit celou sklenici ledem a pak (nejlépe systémem free-refill) doplňovat a doplňovat.

Odpovědět

Miki: Já tě nevím, ale poslední dobou se u nás taky prodává spouta ledu. Nechápu logiku, ale prakticky na každé benzíně, kde jsem poslední dobou byl mají u vchodu do krámku mrazák a prodávají pytle s ledem… Aneb: “Miláčku, jsem na dálnici, koupil jsem pytel ledu. Uvízl jsem v koloně, takže za tři hodiny jsem doma s vodou v kufru…” :-)

Odpovědět

Hlavně je to ekologičtější než ty prosklené lednice! :-)

Odpovědět

No to je otázka, jestli výroba toho ledu nevyjde ještě dráž a není pro přírodu ještě namáhavější. :-)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.