Instrukce pro vyplnění přihlášky do loterie o Zelenou kartu 2014 (DV-2014)

V Americe je blaze, ale pokud se tam chcete trvale a legálně odstěhovat, není to zase tak easy. Jednou z cest, jak získat legální cestou americké občanství, je získání zelené karty.

Zelená karta USA | © Petr Novák

Přihlášky do aktuálního ročníku loterie o zelenou kartu do USA se přijímají od října do listopadu 2019.

Výsledky loterie DV-2021 je možné kontrolovat od 7. května 2019.


Každoročně je v této loterii vylosováno na 50 000 šťastlivců, kteří – splní-li následně další podmínky – získají zelenou kartu a budou moct trvale a hlavně legálně žít v USA. Loterie se mohou účastnit obyvatelé České repubiky, Slovenska, Polska i většiny dalších zemí světa. Přihlášky je možné podávat na adrese https://www.dvlottery.state.gov/ 

Existují sice i další internetové stránky, které vám umožní přihlášku do loterie o Zelenou kartu vyplnit a údajně vám zaručí i vyšší šanci na vylosování nebo snad i nedělní piknik s Obamou, ovšem oboje je samozřejmě nesmysl. Přihlášku do loterie podávejte jen a pouze na oficiálních stránkách.

Základní instrukce jak vyplnit přihlášku do 2014 Diversity Immigrant Visa Program

Kompletní instrukce jsou čtení na 16 stránek, proto zde vybírám jen to nejdůležitější.

 • Přihlášky je možné posílat v období od úterý 2. října 2012 od 18:00 hodin do soboty 3. listopadu 2012 v 17:00 hodin. Po sedmnácté hodině již nebudou další přihlášky přijímány – a to ani v případě přetížení, předchozího pádu serveru či jiných technických komplikací. Rozhodnete-li se přihlášku do loterie vyplnit, učiňte tak ideálně někde v polovině lhůty, kdy již opadne úvodní zájem.
 • Loterie se mohou účastnit státní příslušníci České republiky, Slovenské republiky i dalších zemí. Vyloučeni jsou mimo jiné obyvatelé Kanady, Číny, Velké Británie a pár dalších států.
 • Hlásit se mohou pouze absolventi minimálně střední školy nebo osoby s dvouletou pracovní praxí z průběhu posledních pěti let.
 • Zasláním více přihlášek své šance na vylosování nezvýšíte, ale budete naopakautomaticky diskvalifikovánia vaše šance na získání Zelené karty se bude rovnat nule.
 • Po vyplnění přihlášky se vám zobrazí unikátní číslo přihlášky. Udělejte si screenshot stránky popřípadě ji celou vytiskněte a hlavně pečlivě uschovejte a opatrujte jako oko v hlavě. Jakmile toto číslo ztratíte a náhodou vás vylosují, znamená to, že máte smůlu a o zelenou kartu přijdete!
 • S platností od 1. května 2013 si na oficiálních stránkách www.dvlottery.state.gov budete moci zkontrolovat, zdali jste měli to štěstí a byli vylosováni. Stačí, když po tomto datu kliknete na Entrant Status Check a zadáte jednak své unikátní číslo a pro ověření i některé další údaje.
 • Přihlášky do loterie vyvedené na papíře nebudou přijímány. Do loterie o Zelenou kartu je možné se přihlásit jen a pouze elektronicky.
 • V přihlášce musíte uvést svého manžela či manželku i všechny doposud svobodné děti mladší 21 let – a to i když již nežijete v jedné domácnosti nebo v případě, že tito příbuzní o Zelenou kartu zájem nemají. Pokud tyto údaje záměrně nevyplníte, budete z loterie diskvalifikováni.
 • Velmi důležité jsou fotografie, které musíte do přihlášky přiložit. Nároky na ně jsou poměrně vysoké a komplikované, nicméně veškeré pokyny naleznete v instrukcích a příklady jak ano a jak ne i na této stránce. Ověřit fotografii si můžete i přes tento validátor.
 • Opakování je matka moudrosti, takže – pokud jste se rozhodli podat přihlášku do loterie o Zelenou kartu do USA, pošlete ji výhradně, jen a pouze na internetové stránce Ministerstva zahraničních věcí USA http://www.dvlottery.state.gov/ 
 • Kompletní instrukce jak vyplnit přihlášku (jsou sice v angličtině, ale pokud chcete emigrovat do Ameriky, tak byste anglicky měli umět :-)

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.