Instrukce pro vyplnění přihlášky do loterie o Zelenou kartu 2014 (DV-2014)

V Americe je blaze, ale pokud se tam chcete trvale a legálně odstěhovat, není to zase tak easy. Jednou z cest, jak získat legální cestou americké občanství, je získání zelené karty.

Zelená karta USA | © Petr Novák

Přihlášky do aktuálního ročníku loterie o zelenou kartu do USA se přijímají od října do listopadu 2022.

Výsledky loterie DV-2023 je možné kontrolovat od 7. května 2022.


Každoročně je v této loterii vylosováno na 50 000 šťastlivců, kteří – splní-li následně další podmínky – získají zelenou kartu a budou moct trvale a hlavně legálně žít v USA. Loterie se mohou účastnit obyvatelé České repubiky, Slovenska, Polska i většiny dalších zemí světa. Přihlášky je možné podávat na adrese https://www.dvlottery.state.gov/ 

Existují sice i další internetové stránky, které vám umožní přihlášku do loterie o Zelenou kartu vyplnit a údajně vám zaručí i vyšší šanci na vylosování nebo snad i nedělní piknik s Obamou, ovšem oboje je samozřejmě nesmysl. Přihlášku do loterie podávejte jen a pouze na oficiálních stránkách.

Základní instrukce jak vyplnit přihlášku do 2014 Diversity Immigrant Visa Program

Kompletní instrukce jsou čtení na 16 stránek, proto zde vybírám jen to nejdůležitější.

 • Přihlášky je možné posílat v období od úterý 2. října 2012 od 18:00 hodin do soboty 3. listopadu 2012 v 17:00 hodin. Po sedmnácté hodině již nebudou další přihlášky přijímány – a to ani v případě přetížení, předchozího pádu serveru či jiných technických komplikací. Rozhodnete-li se přihlášku do loterie vyplnit, učiňte tak ideálně někde v polovině lhůty, kdy již opadne úvodní zájem.
 • Loterie se mohou účastnit státní příslušníci České republiky, Slovenské republiky i dalších zemí. Vyloučeni jsou mimo jiné obyvatelé Kanady, Číny, Velké Británie a pár dalších států.
 • Hlásit se mohou pouze absolventi minimálně střední školy nebo osoby s dvouletou pracovní praxí z průběhu posledních pěti let.
 • Zasláním více přihlášek své šance na vylosování nezvýšíte, ale budete naopakautomaticky diskvalifikovánia vaše šance na získání Zelené karty se bude rovnat nule.
 • Po vyplnění přihlášky se vám zobrazí unikátní číslo přihlášky. Udělejte si screenshot stránky popřípadě ji celou vytiskněte a hlavně pečlivě uschovejte a opatrujte jako oko v hlavě. Jakmile toto číslo ztratíte a náhodou vás vylosují, znamená to, že máte smůlu a o zelenou kartu přijdete!
 • S platností od 1. května 2013 si na oficiálních stránkách www.dvlottery.state.gov budete moci zkontrolovat, zdali jste měli to štěstí a byli vylosováni. Stačí, když po tomto datu kliknete na Entrant Status Check a zadáte jednak své unikátní číslo a pro ověření i některé další údaje.
 • Přihlášky do loterie vyvedené na papíře nebudou přijímány. Do loterie o Zelenou kartu je možné se přihlásit jen a pouze elektronicky.
 • V přihlášce musíte uvést svého manžela či manželku i všechny doposud svobodné děti mladší 21 let – a to i když již nežijete v jedné domácnosti nebo v případě, že tito příbuzní o Zelenou kartu zájem nemají. Pokud tyto údaje záměrně nevyplníte, budete z loterie diskvalifikováni.
 • Velmi důležité jsou fotografie, které musíte do přihlášky přiložit. Nároky na ně jsou poměrně vysoké a komplikované, nicméně veškeré pokyny naleznete v instrukcích a příklady jak ano a jak ne i na této stránce. Ověřit fotografii si můžete i přes tento validátor.
 • Opakování je matka moudrosti, takže – pokud jste se rozhodli podat přihlášku do loterie o Zelenou kartu do USA, pošlete ji výhradně, jen a pouze na internetové stránce Ministerstva zahraničních věcí USA http://www.dvlottery.state.gov/ 
 • Kompletní instrukce jak vyplnit přihlášku (jsou sice v angličtině, ale pokud chcete emigrovat do Ameriky, tak byste anglicky měli umět :-)
Petr Novák

Diskuze k článku (100 komentářů)

Děcka, pokud mám titul z ČR v technickým oboru, jak je to s jeho uznáním a hledáním práce?

Odpovědět

Reakce na Petr 5. 10. 2012:

prijdes mi jako zoufalec. Proc jsi zadal o GC kdyz nechces v USA zit? I ja jsem byvalym vyhercem v loterii. Zivot tu je med, muzes si dovolit daleko daleko vic nez v Cesku a mas tu i daleko vic moznosti.

Proste to beru tak, ze jsi sem priletel, praci nenasel, anglicky neumel, tak ses na to vyprdnul a radsi zbabele odjel. Ted teda nevim,zda se ty tyka jen tvych pratel nebo i tebe.

Ani ja to nemel na zacatku jednoduchy, trvalo mi to pul roku, nez jsem se vubec zorientoval a nasel prvni dobre placenou praci v mem oboru.

Nicmene souhlasim s jednou veci. Pokud si 100% nejste jisti, ze v USA chcete zit, prihlasku do loterie vubec neposilejte. Zbytecne kradete sanci lidem, co tu zit chteji.

Odpovědět

Sup Newman,

pokud jsi si přečetl cely můj příspěvek, tak jsi vydedukoval / s určitou dávkou inteligence/ ze ja jsem zůstal – viz tvé zamyšlení v paragrafu dvě tvé zprávy.
A co víc, úspěšně ukončil vysokou skolu. Sice ted budu několik let splácet ty úžasné loans ale co už. A k mým přátelům: jelikož jsou to jak jsi napsal “zbabelci” a odjeli zpět po kompletním finančním bankrotu-proste nemeli to štěstí, na ambasádě vrátili green card, ze je již nepotrebuji a tyto green cards byly zařazeny do dalšího roku! Dostali i oficialni dopis z ambasády. Tudíž tyto karty již byly vyhrany někým jiným v roce 2009.
Tot vse k tvému příspěvku.

Odpovědět

Zdravím, je pravda, že pokud se zúčastním loterie o zelenou kartu, a nevyhraju ji, tak me stále budou mit ve sve urcite databázi, a kdyz bych chtel nekdy zadat o turisticke vizum vycestovat do USA jako turista, tak budou mit problem mi vizum udelat, protoze si budou myslet, ze ja jakozto zajemce o zelenou kartu bych tam mohl chtit zustat na cerno? docela me toto vystrasilo..jaky je Váš názor?

Odpovědět

@Roman:
To je blbost. Informace typu jedna paní povídala. O GC hraji přes 10 let a nikdy jsem neměl problém ani s vízem, ani se vstupem do USA.

Odpovědět
m

Zdarec, co je to to Confirmation Number prosím?

Odpovědět

To je číslo, které obdržíš po přihlášení do DV-lottery. https://chcidoameriky.cz/vysledky-loterie-o-zelenou-kartu-pro-rok-2013-dv-2013-vyhrali-jste

Odpovědět

Tak čo tešíte sa kto sa stane štastným výhercom ? :)

Odpovědět

Vylosování ještě nic není, pak musíš projít systémem. Úspěšnost je prý 50%.

Odpovědět

Tak dnes je ten velký den!! Oznámení na svých stránkách najdete pravděpodobně až večer. Stejně jako loni. Je tu posun času. Pak se tady pochlubte kdo vyhrál.

Odpovědět

@Jitka:

Oznámení na svých stránkách?
Od doby, co se přihláška vyplňuje elektronicky, tak se oznámení neposílá, ale každý si musí své konfirmační číslo sám zkontrolovat na webu DV Programu.

Odpovědět

pro Jirku:
Jasně že to každý musí zkontrolovat na svých stránkách! Na cizích asi těžko:)))
Otevřeš si a tam po přihlášeni na svých stránkach najdeš, zda jsi byl vybrán, nebo ne. A v tom lepším případě tam jsou i instrukce co dělat dál.
Už jsme si tím procesem prošli, takže vím o čem mluvím. A pak pokud pak projdeš do druhého kola opět na SVÝCH STRÁNKÁCH najdeš podrobnosti co dál.

Odpovědět

@Jitka:
Tohle nejsou tvé stránky, to jsou jejich stránky, tvé je jen konfirmační číslo.

Odpovědět

No a právě tím čislem se dostaneš na ty své stránky:)))))

Odpovědět

@Jitka:

Ne. Tím číslem zjistíš jestli jsi byla nebo nebyla vybrána. Pokud ne, tak konečná. Takže tu neblbni lidi.

Odpovědět

Lidi blbneš ty. Jak můžeš psát “pokud ne tak konečná” vždyť loni bylo v říjnu dolosovaní a pokud lidi po tom co jim to nevyšlo teď vyhodí přistupové číslo tak jsou v p*****

Odpovědět

@Jitka:

No jo. Jenže loni bylo upozornění, že dolosování bude, letos tam žádné upozornění není. Takže dáváš lidem falešnou naději. Pokud by se s dolosováním počítalo, tak by na to určitě upozornili. Loni bylo dolosování poprvé za celou dobu. Zřejmě proto letos vybrali cca 125.000 oproti 100.000 loni.

Odpovědět

Pokud někdo zapoměl, ztratil nebo vymazal své konfirmační číslo, tak je tam odkaz “Forgot Confirmation Number”, kde se dá zpětně vyžádat.

Odpovědět

mam trosku problem s kontrolou, zadam confirmation number + ostatne info a stale dokola mi dava zadat kontrolny kod :(

Odpovědět

uz to mam preverene… takze nic :((

Odpovědět

ahoj,
tuto stránku jsem našla až dneska :( takže jsem propásla registraci v roce 2012.. bude v tomto roce opět na podzim otevřená registrace ?
Mám ve USA sestru má zelenou kartu a chystá se na občanství. Já za ní jezdím přes ESTU, USA miluju nicméně nerada bych tam byla nelegálně a bohužel je mi už 22 let, takže mě sestra nemůže sponzorovat. Lítám léto a zima. Chtěla bych si vyplnit registraci, ale celkem se bojím, že mi budou dělat problémy i s těmito krátkými výlety. Zatím zde studuji VŠ. Nějaké zkušenosti prosím ?

Odpovědět

Registrace bývá cca v listopadu. Jestli bude letos (a dále) se ještě uvidí, je návrh jí úplně zrušit. Pokud by pokračovala a ty se budeš registrovat, tak se ničeho neboj. Já se registruji a nikdy mi problémy s cestou nedělali.

Pokud studuješ VŠ (ne poslední ročník), tak si zjisti něco o programu WaT https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/studium-vymeny/ aspoň přes léto by jsi se mohla do USA dostávat na delší dobu a i něco vydělat. Třeba by jsi měla štěstí i na práci poblíž sestry.

Odpovědět

Tak work and travel nedoporučuju! Stálo mě to hrůzu peněz a nervů a k ničemu. Znám spoustu lidí, co to zkusili a už nikdy. Vydělají na tom hlavně ty agentury co to zajišťujou. Navíc ještě zaplatíš pokutu, např. že si letenku koupíš sám atd.

Odpovědět

@Krista:
Samozřejmě to chce vybírat a číst podmínky agentur. Všechny nejsou špatné.

Odpovědět

@Ivan:
No o agenturu jde až v druhé řadě. Spíš je problém s prací. Zaplatíš balík za poplatky, letenku, víza a domluvená práce prodavačky v drogerii byla ve finále-stát v supermaketu na chodbě a nutit lidem voňavky a podobné produkty a plat podle toho kolik toho prodáš. Takže nemáš ani na nájem ani na jídlo a ostatní náklady.. a změnit práci nejde vůbec lehce. Musí se požádat a každý týden se hlásit. V případě, že nic brzy neseženeš,musíš opustit USA na vlastní náklady. Takže přebukovat letenku za 5-10 tisíc. Nebo být v USA nelegálně s tím, že si pro příště zavřeš do USA cestu.

Odpovědět

To, že ty jsi měla smůlu, neznamená, že ji budou mít i všichni ostatní.

Odpovědět

@Ivan:

Tak to určitě. Ale myslela jsem že tyto stránky jsou o tom předat si zkušenosti. Aby lidi věděli, že to není jen tak někde jet. Protože to nemusí zrovna vyjít. Bohužel neznám nikoho kdo s tím má dobrou zkušenost. Spíš jsou lepší variantou tábory, než WaT. Ale mě to ve finále vyšlo. Mám GC a jsem v USA legálně :))

Odpovědět

Ahoj,
uz se vi neco o DV-2015? Bude vůbec?

Odpovědět

tak ten zákon v USA zatím neprošel a vypadá to, že v této podobě asi ani neprojde. Chtěla sem sem dát podrobný návod jak to po výhře probíhá, cely ten proces. Protože jsem si tím prošla a teď už žiju na GC v USA. A sehnat informace o postupu vyřizováni procesu a platbách byl velký problém. Ale protože to mělo končit, tak sem si řikala, že už to nemá cenu:) ale jak to vypadá, tak možná to cenu má:)))

Odpovědět

Kristo, piš pls :-)

Odpovědět

Zakon prosel, a protoze jsem mela malo informaci a nasla jsem jiny web ‘green card’….uz jsem si stihla objednat a zaplatit u agentury.Moje blbost! Nekomentuji.
Jen bych se rada zeptala: kdyz uz jsem se jednou zapsala, vyplnila formular u USAGC; muzu si vyplnit novou aplikaci primo na oficialni adresu? Tedy jeste jednou?
Kdo vi, odpovi a dekuji

Odpovědět

@Marta:

Pokud už tě “přihlásila” nějaká agentura, tak ty už se přihlásit nemůžeš. Jde to jen jednou.

Odpovědět

Dobry den,
rada bych se zeptala…nez jsem objevila tuhle webovou stranku, stihla jsem vyplnit (a poslat penize) ‘zarucene agenture’ do loterie. Prosim nekomentujte, moje blbost. Rada bych vedela, zda ma nekdo zkusenost, zda se muzu i nadale registrovat na ofocialnich strankach? Nebo budu pro ‘podvod’ “diskvalifikovana”. Diky a drzim vsem palce.

Odpovědět

Diky za odpoved, dalsi moje ukvapenost, hihi…pekny vecer

Odpovědět

Chybami se člověk učí.

Odpovědět

Ahoj, po vyplnění a odeslání , přijde mi ten kód nebo si ho mám někde najít?

Odpovědět

Ahoj, po vyplnění a odeslání, kde najdu svůj kód nebo číslo? díky

Odpovědět

@Klára:
Ten kód byl na tom potvrzení:
————————————-
ELECTRONIC DIVERSITY VISA ENTRY FORM
Submission Confirmation: Entry Received
Success!

Your entry for the 2015 Diversity Visa Lottery program was received on (datum a hodina přihlášky). Please do NOT close this window until you have printed this confirmation page or made a record of your Confirmation Number.

Entrant Name: Příjmení jméno
Confirmation Number: 2015xxxxxxxxxxxx
Year of Birth: xxxx
Digital Signature: 40ti místný kód

Thank you for your entry for the 2015 Diversity Visa Lottery.

Please either print this page or make a record of the confirmation number before closing this window. You will not be able to retrieve this number after you close this window.

You must retain your confirmation number in order to check your entry status via https://dvprogram.state.gov/ between May 1, 2014 and September 30, 2015 to determine whether your entry was selected for further processing in the 2015 Diversity Visa Lottery. You will be REQUIRED to enter your confirmation number in combination with other personal information in order to check on your entry status.

Selectees will not receive selectee notifications or letters by regular postal mail from the Kentucky Consular Center (KCC).

Do not submit additional Entry Forms with this person as the Primary Entrant! Multiple entries will disqualify the Entrant from participation in the 2015 Diversity Visa Lottery.
————————————-

No a to Confirmation Number jsi si měla napsat, uložit, udělat printscreen, vytisknout…
Protože:
You will not be able to retrieve this number after you close this window.
Jestli jsi to neudělala, tak jsi to vyplňovala zbytečně a nashle za rok.

Odpovědět

Ahoj, chtěl bych se vás zeptat jaký postup nebo jaký typ víza bych si měl zajistit když bych chtěl pobýt (pokud možno legálně) v USA aspoň tak 2-3 roky?

Odpovědět
K

Dobrý den, chtěl bych se optat. Mám sice téměř vše prostudováno a načteno, ale není nad to, získat info. od těch co již GC mají. Takže otázka, mam v USA vzdáleného příbuzného, který se oženil a žije již dlouhou dobu v USA jedná se o syna bratrancé mé matky, dá se toho nějak využít pro uspěšné vycestování na neurčito do USA, nebo je to stále jen čekání na stěstí? Dála bych byl rád, jestli by se mi neozval někdo, kdo již je v USA ideálně v LA a napsal mi své zkušenosti Děkuji moc. email: karel.dedeciusseznam.cz

Odpovědět

@Karel dede:
Syn bratrance tvé matky je ti k ničemu, Pomoci by ti mohli pouze přímí příbuzní, tedy rodiče a sourozenci, děti v tvém případě asi nepřipadají v úvahu. A i tak by to bylo na dlouho.

Odpovědět

@Karel dede:

ahoj Karle. Co by jsi chtěl vědět? Já bydlím v L.A.:)

Odpovědět
K

@Krista: Ahoj, celkově, pohled Čecha, který tam žije, jaké to tam je, zda má smysl se tam snažit dostat (nechci tam za výdělkem, ale pokusit se tam žít) mám našetříno poměrně velkou částku do začátku, ale jak sem zatím zjistil, není to procházka sadem :) takže bych rád třebas i tvuj názor na práci v těchto místech, třebas pokud by mi to vyšlo, tak by sme se tam mohli i sejít, prostě mi to popiš ty jako Čech co tam jsi, jaké to tam je a zda by jsi se tam vydal i teď kdybi jsi měl možnost výběru, moc a moc ti děkuji.

Odpovědět

@Karel dede:

Karle odepisovala sem ti na e.mail,co jsi tu uvedl,ale hlásí mi to, že takový neexistuje:(

Odpovědět

@Krista: karel.dedecius@seznam.cz děkuji ti.

Odpovědět

@Krista: Ahoj :) chtěl bych se zeptat na to samé co Karel,chtěl bych tam třeba jen na 5 let tak jestli by jsi mi mohla také napsat jak se tam popřípadě uchytit.. děkuji mockrát :) email: palecek-michal@seznam.cz

Odpovědět

Ahoj, můžu se zeptat, kdy bude možné si podat další přihlášku do loterie o GS ? :)) 2015 končím bc. no a ráda bych začala 2016 magisterským studiem v US. Nic nemám ještě oficiálně zařízené – domluvené, semestry bych si tam chtěla zaplatit alespoň 2 (1 studentský rok), k tomu snad nějakou brigádu, vůbec netuším, jak to ale funguje, jestli teda budu moci odcestovat přes studentské vízum, studovat tam 1 rok a k tomu nějakou brigádu či to přes studentské víza nejde ?

Odpovědět

@Nicol:
Jestli se něco nezmění, tak zase na podzim cca listopad. Loni “vyhrožovali”, že se Diversity program zruší/změní, ale zatím to běží dál.

Odpovědět

@Franta: Aha, tak díky, budu si to hlídat :)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.