Instrukce pro vyplnění přihlášky do loterie o Zelenou kartu 2014 (DV-2014)

V Americe je blaze, ale pokud se tam chcete trvale a legálně odstěhovat, není to zase tak easy. Jednou z cest, jak získat legální cestou americké občanství, je získání zelené karty.

Zelená karta USA | © Petr Novák

Přihlášky do aktuálního ročníku loterie o zelenou kartu do USA se přijímají od října do listopadu 2019.

Výsledky loterie DV-2021 je možné kontrolovat od 7. května 2019.


Každoročně je v této loterii vylosováno na 50 000 šťastlivců, kteří – splní-li následně další podmínky – získají zelenou kartu a budou moct trvale a hlavně legálně žít v USA. Loterie se mohou účastnit obyvatelé České repubiky, Slovenska, Polska i většiny dalších zemí světa. Přihlášky je možné podávat na adrese https://www.dvlottery.state.gov/ 

Existují sice i další internetové stránky, které vám umožní přihlášku do loterie o Zelenou kartu vyplnit a údajně vám zaručí i vyšší šanci na vylosování nebo snad i nedělní piknik s Obamou, ovšem oboje je samozřejmě nesmysl. Přihlášku do loterie podávejte jen a pouze na oficiálních stránkách.

Základní instrukce jak vyplnit přihlášku do 2014 Diversity Immigrant Visa Program

Kompletní instrukce jsou čtení na 16 stránek, proto zde vybírám jen to nejdůležitější.

 • Přihlášky je možné posílat v období od úterý 2. října 2012 od 18:00 hodin do soboty 3. listopadu 2012 v 17:00 hodin. Po sedmnácté hodině již nebudou další přihlášky přijímány – a to ani v případě přetížení, předchozího pádu serveru či jiných technických komplikací. Rozhodnete-li se přihlášku do loterie vyplnit, učiňte tak ideálně někde v polovině lhůty, kdy již opadne úvodní zájem.
 • Loterie se mohou účastnit státní příslušníci České republiky, Slovenské republiky i dalších zemí. Vyloučeni jsou mimo jiné obyvatelé Kanady, Číny, Velké Británie a pár dalších států.
 • Hlásit se mohou pouze absolventi minimálně střední školy nebo osoby s dvouletou pracovní praxí z průběhu posledních pěti let.
 • Zasláním více přihlášek své šance na vylosování nezvýšíte, ale budete naopakautomaticky diskvalifikovánia vaše šance na získání Zelené karty se bude rovnat nule.
 • Po vyplnění přihlášky se vám zobrazí unikátní číslo přihlášky. Udělejte si screenshot stránky popřípadě ji celou vytiskněte a hlavně pečlivě uschovejte a opatrujte jako oko v hlavě. Jakmile toto číslo ztratíte a náhodou vás vylosují, znamená to, že máte smůlu a o zelenou kartu přijdete!
 • S platností od 1. května 2013 si na oficiálních stránkách www.dvlottery.state.gov budete moci zkontrolovat, zdali jste měli to štěstí a byli vylosováni. Stačí, když po tomto datu kliknete na Entrant Status Check a zadáte jednak své unikátní číslo a pro ověření i některé další údaje.
 • Přihlášky do loterie vyvedené na papíře nebudou přijímány. Do loterie o Zelenou kartu je možné se přihlásit jen a pouze elektronicky.
 • V přihlášce musíte uvést svého manžela či manželku i všechny doposud svobodné děti mladší 21 let – a to i když již nežijete v jedné domácnosti nebo v případě, že tito příbuzní o Zelenou kartu zájem nemají. Pokud tyto údaje záměrně nevyplníte, budete z loterie diskvalifikováni.
 • Velmi důležité jsou fotografie, které musíte do přihlášky přiložit. Nároky na ně jsou poměrně vysoké a komplikované, nicméně veškeré pokyny naleznete v instrukcích a příklady jak ano a jak ne i na této stránce. Ověřit fotografii si můžete i přes tento validátor.
 • Opakování je matka moudrosti, takže – pokud jste se rozhodli podat přihlášku do loterie o Zelenou kartu do USA, pošlete ji výhradně, jen a pouze na internetové stránce Ministerstva zahraničních věcí USA http://www.dvlottery.state.gov/ 
 • Kompletní instrukce jak vyplnit přihlášku (jsou sice v angličtině, ale pokud chcete emigrovat do Ameriky, tak byste anglicky měli umět :-)

Diskuze k článku (100 komentářů)

Jiří V. (15)
2.10.2012
18:49

:-)))

Odpovědět
Jiří V. (15)
2.10.2012
18:54

Je to přetížené.

Odpovědět

@Jiří V.:
Proto to podávám až později, až opadne nával.

Odpovědět
Petr (2)
5.10.2012
0:25

Hello every one!
Ikdyž se diskuzi obycejne nezucastnim, nedalo mi to a musím se s Vami podělit o sve dojmy z práce v USA. Green Card jsem vyhrál se třemi známými (zcela náhodou) před dvěma lety. Studoval jsem druhým rokem v ČR na VŠ a ve Statech jsem byl legálně na vízum F1. Jelikoz životní úroveň je mnohem vyšší ( Houston) musíte počítat i s vyššími cenami. Tudíž rozpočet cca 20.000kc Vám vyjde na ubytovani a základní potraviny. Pro vsechny, kteří si mysli, ze sehnat práci ve Statech je snadné, odkazuj omyl! Mám 6let praxe v oboru Hotelnictví a managment cestovního ruchu, ma anglictina dle mého nazoru byla na velmi dobre úrovni. Začal neuvěřitelny kolotoč hledání práce a k tomu studia (20h tydne VŠ+20h tydne anglictina!) . Tento proces trval témeř 4 mesice a vynaložené finanční prostředky (telefon,doprava, ubytovani,strava, ..) se přiblížil k témeř 150.000kc! Nejdůležitější informace je praxe, bez praxe nema šanci na lepší uplatnění ani rodily Američan. Anglictina-zaklady anglictiny opravdu nestačí, neustale jste kolem rodilych Američanů, tudíž s vami nikdo nebude mluvit spisovnou “britskou!” angličtinou, která se učí v ČR. My další přátele, také výherci GC, to po 4mesicich vzdali a odjeli zpět do ČR (-150.000kc). Nyní prácuji ve Velké Británii, proc ne, vždyť libra je mnohem více nez dolar. Jedine co mě tu drzi je ziskani titulu na VŠ. VŠ stojí témeř 100.000kc / semestr! tudíž legalni práce k pokryti nákladu byla nutná. Amerika já jina, opravdu, v některých věcech lepší, v některých otřesna ( zdravotni systém, středoškolský systém, integrovaná doprava-bez vlastního auta je témeř nemožné ziskat požadovanou práci a obstarat si základní věci-vse je mile daleko – i v Houstonu). Jednoduše řečeno, pokud opravdu chcete vycestovat do USA, připravte se na to, ze Vás tu nikdo nebude vítat s otevřenou náručí ( proc také ano, chcete brát práci Američanům), mentalita lidi je absolutne odlišná a ceny? Vyz

Odpovědět
Petr (2)
5.10.2012
0:31

Výše . Poradne si rozmyslete, zda mate dostatek finančních prostředku na prvních par měsíců zivota za oceánem, med to neni. Se základními znalostmi anglictiny? Hodne štěstí! Pokud tedy nemáte v planu navštěvovat kursy anglictiny ( ceny začínají na 55.000/8tydnu výuky – 5h denne). Amerika jiz dávno neni zeme splnenych prani a amerického snu. Opravdu Vás nechci vystrasit, ale toto jsou fakta. Proto jestli nemáte MINIMALNE střední skolu s 2letou praxi v oboru ani přihlášku neposilejte-větší šance ostatním, Amerika ma tisíce a tisíce nekvalifikovanych pracovníku se střední školou a neni jediny důvod, proc by měla zaměstnat cizince. PS: Libra je stále vyšší a je to co by kamenem dohodil :) Good luck! Peter

Odpovědět
Jana (1)
9.10.2012
0:15

Ahoj,
Já přícestovala do USA (Houston) na J1 Visum jako Aupair. Po roce jsem se provdala a práci jsem sehnala po 14 dnech od ukončení smlouvy s agenturou. Nemůžu ani trochu souhlasit, že práce tady není dostatek. Stránky Craigslistu jsou plné nabídek a stačí si jen vybrat. Jsme tady v Houstonu skupina Čechů a nikdo z nás si nemůže na životní úroveň stěžovat. Takže NEVZDÁVEJTE TO A VĚŘTE, ŽE “AMERICAN DREAM” POŘÁD EXISTUJE. :)

Odpovědět
Blanka (7)
9.10.2012
1:17

Normálně nekomentuji žádné články a nesnažím se být “smarty pants”,ale z větší části musím souhlasit s Petrem. Jana má pravdu,že stránky Craigslistu jsou plné nabídek,ale na druhou stranu – bez auta si tu člověk opravdu neškrtne, náklady na život jsou vysoké a platy za práci bez vyššího vzdělání vám tak tak pokryjou benzín a podnájem. Taky jsem přijela jako Aupair, vdala jsem se a jen našetřit na Univerzitu mi příjde naprosto neskutečné. Takže jak říká Petr – bez vzdělání, peněz a MRAKY ODVAHY nemá cenu sem jezdit a čekat “American dream” …

Odpovědět
Cimoo (5)
9.10.2012
7:53

Ahojte,

Borím sa s jedným zádrhelom pri vyplňovaní žiadosti do lotérie. Pri kolónke školy som narazil na problém, pretože vyštudoval som strednú školu bez maturity(bohužiaľ) a práve toto neakceptujú v lotérii, no ešte je tam písane pokiaľ mám 2 roky praxe tak to mení situáciu. Od ukončenia štúdia pracujem bez prerušenia. Viete mi poradiť čo mám akú školu označiť ? alebo máte niekto s tým skúsenosti??? Veľmi pekne ďakujem…

Odpovědět
Jiří (2)
9.10.2012
10:32

Jana X Blanka:
Dávám za pravdu Blance. Janina verze je pro naivky, kteří se většinou vrací domů se ztrátou iluzí a v mínusu.

Odpovědět
Jiří (2)
9.10.2012
10:48

@Cimoo: ¨

Pokud nemáš školu (je třeba ji mít úspěšně dokončenou a to ty máš podle všeho jen základku), jsou potřeba dva roky praxe v zaměstnání, které vyžaduje alespoň dvouletý trénink. Takže žádný rychlokurz na týden. Navíc to zaměstnání musí splňovat podmínky uvedené v Instrukcích k DV-2014 v FREQUENTLY ASKED QUESTIONS bod 14

V tvém případě bych asi označil Primary school only, High School, no degree už je totiž pro amíky naše střední nebo učnák.

Odpovědět
Landy (12)
9.10.2012
14:52

Na Manhattnu nebo bohatsich ctvrtích LA (hlavně Hollywwod, Beveryl Hills nebo Santa Monica) se práce urcite sehnat dá. Pro mě nebyl problem si tam najít práci, ale u všech zaměstnavatelů chtěli to podělaný pracovní povolení, takže mi práci nikdo nechtěl dát. takže když jsem ho neměl a byl jsem za turistu, odjel jsem zpátky domů. Mít pracovní povolení nebo zelenou kartu, už tam práci mam. Auto je nutnost, je treba si nasetrit z pocatku na nejakou ojetinu a pak si muže časem koupit lepší že :)..dře to ale jde to,…ostatní “vesnice” typu Houston nebo další neznam, a nešel bych jinam než NY nebo LA.

Odpovědět
Tonda (2)
9.10.2012
14:56

Landy, to jsi mě pobavil. Turista hledá práci na černo a čeká, že ho všude vezmou. Se nedivím, že jsi jel domů. To je dost naivní představa. Vše je hlavně o kontaktech, jak je nemáš, je to těžké.

Odpovědět
Landy (12)
9.10.2012
15:15

tonda: já jsem tam byl hlavně na dovolené, a jen jsem to zkoušel. chtěl jsem si přivydělat na 2měsíční dovče, zkoušel jsem štestí a práci jsem hledal na černo, abych veděl jak to chodí. ted už to vím, a mužu toho využít. proč jsem psal tento příspěvek byl hlavně ten, abych reagoval na předešlé příspěvky, že zda vubec má cenu podávat přihlášku o green card. V mém případě určitě. Kdo chce pracovat v USA a vyhraje zelenou kartu, v NY nebo LA práci sežene. Pak už zaleží na něm, zda tam vydrží či ne.

Odpovědět
Tonda (1)
9.10.2012
16:50

Landy, tak to jo. Já to pochopil, že jsi tam vyrazil jako turista, co se tam uchytí.

Odpovědět
American Dream (1)
9.10.2012
19:18

Přece je jasné, že když někdo neumí něco tak dobře, jako Jágr hrát profi-hokej má Amerika cenu jedině jako samoplátce.Knkurovat rodilým Amikům v běžných záměstnáních je sebevražda

Odpovědět
Landy (12)
9.10.2012
22:06

American Dream: ale na druhou si myslim, že ne každy amík chce delat jakkoukoliv “podradnou” praci (podradnou neberte nijak špatně) typu barman, room attendant, zahradník, nebo treba vencení psů( v LA hodně žádané),..to jsou všechno práce, na kterych muže cizinec začít a potřebuje rychle sehnat love, aby tam mohl žít, nikdy nevíš, kam se tam za par let posuneš, každý to má ze začátku težké, časem se mužeš posunout nekam dal, atd., nekomu takové prace treba nevadí nevim ( me treba ne), tohle amíci moc delat nechtěji si myslim, nekdo to děla cely život v čr stejně..určitě neni težší sehnat si praci v usa než čr, to teda rozhodně ne, pokud se umí anglicky, la a ny je jistota proste

Odpovědět
Blanka (7)
9.10.2012
22:09

Landy: a ty jsi říkal,že jsi byl na 2-měsíční dovolené? V NY a LA? Kde jsi tam bydlel a z čeho jsi to platil?

Odpovědět
Landy (12)
9.10.2012
22:21

blanka: z penez prekvapive ;) jelo nas vic, sice to nebylo to zrovna levne, ale ja jsem vedel co chci a stalo mi to za to, bydlel jsem vetsinou na motelich, obcas hotel, obcas mi poslali rodice neco na kartu ale to jenom malokdy…kazdopadne kdyz pojedu do usa žít a makat, tak si sezenu jakkouliv praci max do 14 dnu, abych tam mohl dal fungovat tecka

Odpovědět
cimoo (5)
9.10.2012
22:58

@Jiří:

Ja som dokončil strednú školu ale bojužial môj odbor bol 3 ročný bez maturitného vysvedčenia iba výúčný list. Pri vyplnení do lotérie je aj možnosť odbornej škole a to je asi môj prípad nie?

Odpovědět
Jiří (9)
10.10.2012
0:07

@cimoo:

Jo takhle. Já to “vyštudoval som strednú školu bez maturity(bohužiaľ)” pochopil, že se maturita nepovedla. Takže zaškrtneš High School, no degree. Předpokládám, že máš 9letou základku + 3 roky té školy. To je 12 let. V tom případě neřešíš zaměstnání a praxi. Pokud máš 8+3 = 11, tak je potřeba brát ohled na tu práci.

Odpovědět
Jiří (9)
10.10.2012
0:09

@American Dream:

A podle čeho tak usuzuješ? Vlastní zkušenosti nebo jen “jedna paní povídala”?

Odpovědět
Veronika (1)
10.10.2012
0:16

Drahi bratia Cesi:)))…Prisla som do USA s tym, ze som pracovny kontrakt mala podpisany este pred odletom, takze s hladanim prace problem nebol. Ale zase stare zname “Slubovali hory-doly a dali ma do stodoly!!!”…Nakoniec to skoncilo tym, ze som samozrejme musela hladat second job. Co sa tyka mojej AJ, native speaker zo mna nikdy nebude, ale rozhodne ju ovladam lepsie ako “muklovia” z Mexika, medzi ktorych ma ako cudzinku samozrejme zaradili a to podotykam, ze mam vysokoskolsky titul, ale kedze nie je z americkej skoly, tak aj to mi bolo malo platne. Pracujem cca 60hodin/tyzden a ked pokryjem naklady a nieco malo usetrim, nenavyskakujem si zase z toho priliz vysoko. Takze ked to porovnam so Slovensko, pripadne Ceskom, co sa tyka nakladov, platov a co si clovek z toho moze dovolit, je to pravdupovediac zrovnatelne. Ale ked zohladnim aspekt 2, ze clovek je na mile daleko od rodiny a priatelov, tak USA nie je ziadna vyhra…Americky sen sa nekona a ked sa ma niekto spyta, ci planujem zostat v USA a predlzit si viza, odpoved je jednoznacna…Ked tu zacnu pecene holuby do ust padat:)))….Samozrejme nikoho tym nechcem demotivovat a kazdy by si to mal skusit. Len nemat velke ambicie, ze tu spravi dieru do sveta:)))…Good luck for everyone:))

Odpovědět
Blanka (7)
10.10.2012
0:24

Landy: já teda myslela,že podstatou tady téhle diskuze bylo,že amerika není o tom,že přijedeš jako “chudý čech” a do měsíce je z tebe milionář a žiješ si “american dream” … kdyby měl každý tolik peněz,aby mohli jezdit po LA a NY 2 měsíce a nechat rodiče,jim posílat peníze,tak to se nemusí snažit o kartu,to si tu můžou jezdit každý rok na dovolenou.
Já ti hrozně závidím,že ti to tak vyšlo,ale lidi co v USA nikdy nebyli,tak si z tvého vyprávění představí,jak dobře se budou mít,když budou makat pár dní v týdnu jako barmani … a já se tu snažím vysvětlit,že taklhle to nefunguje ani tady,ani nikde jinde. A pochybuju,že z platu barmana nebo servírky si budou moct dovolit žít na Manhattanu nebo v LA,kde najdou – jak ty říkáš – mraky dobré práce …
Samozřejmě je to jen můj názor a nechci tady nikoho urazit … Taky tady venčím psy a je to super práce … ale samo o sobě by mě to neuživilo ani s tou zelenou kartou …

Odpovědět
Cimoo (5)
10.10.2012
10:24

@Jiří:

JiŘi presne tak 9rokov základná a + 3 roky stredná škola, riadne ukončená záverečnou skúškou a výučným listom, takže together 12 years. To znamená teda že mám označiť High School, no degree ??? Čo znamená degree ? titiul či čo ? Thanks

Odpovědět
Petr Novák (2524)
10.10.2012
10:46

@Cimoo: Ano, degree znamená titul.

Odpovědět
Jiří (9)
10.10.2012
12:11

@Cimoo:

Na některých amerických high school je možnost po ukončení (naší maturitě) ještě udělat speciální test a získat tak “malý” titul.

Odpovědět
Landy (12)
10.10.2012
14:23

Blanka: tak samozrejme mas v leccesm pravdu a tvoje obavy, ktere chces nastinit urcitym naivkam jsou jiste rozumne, ale pokazde si vyberes tu nejhorsi variantu, jak to muze dopadnout, neni to ale urcite jedina varianta. Chce to si pred odjezdem zjistit co nejvice infa, sbirat je od rana do vecera a pak presne vedet, co chci a jit za tim. Nejlepe tam samozrejme pred tim nekdy odcestovat na dovolenou jako jsem mel to stesti ja. Jinak ja urcite nemam ambice stat se tam milionarem, chci tam zit normalni zivot, ktery bych stejne zil i v cesku tak co, nepotrebuji tam udelat diru do sveta, staci mi americky styl, atmosfera a zpusob zivota, ktery mi vyhovuje. Dále kdyz budu pracovat na manhattan, neznamena to, ze tam musim i bydlet, v NY si myslim metro funguje celkem dobre a denne miliony lidi jim jezdi do prace. (vcetne cizincu). Navic exituji spoustu nabidek (pr. Room Attendant), kde zamestnavatel rovnou nabidne i ubytovani, nekdy i stravu, tim odpadne jedno velke bremeno. Pak je tu ten craiglist, kde se da sehnat spolubydlici a tim i mensi naklady na ubytovani atd.., chce to jenom premyslet a snazit se najit problemy reseni a na miste uz byt pripraven. Pokud by mi ani tak penize nestacili, nasel bych si zminovany “second job” , to by mi tez nevadilo, priorita je pro me zivot v usa za kazdou cenu., stejne to takle praktikuje spoustu lidi i u nas v cr, ja se prace nebojim a to je hlavni. Urcite to chce nasetrit si nejaky kapital, bud na auto( ojete za 2000,- dolaru) nebo jine naklady, pro socky amerika skutecne neni, to uznavam, ale nemusim byt zase milionar,to take ne. Navic v LA ja nevidel snad jedineho americana pracovat, vsichni si uzivali na plazi kazdy den, fakt nevim, z ceho tam zijou, ale to je proste amerika. Kdo pracoval, byli hlavne cizinci, v obchodech, na pumpach, vsude jenom hispanci, asiati apod., a taky tam nejak prezijou, a zvladli to, a ja znam sve priority, tak proc by to sakra neslo. Chce mit jenom informace, a ty ja mam, a nebojim se toho. treba mi to nevyjde, a vratim se domu, ale urcite ne v nejakym zavratnym minusu. Za zkousku to v mem pripade stoji.

Odpovědět
lewis35223 (2)
10.10.2012
17:56

@Landy: mám dotaz, ale je to delsi takze te zadam jestli bys mi nedal nejaky skype nebo neco

Odpovědět
Vašek (1)
10.10.2012
18:10

@Landy:

V LA ziji 10 let. Nevsiml jsem si, ze by tu amici nepracovali a valeli se cely den na plazi (no mozna si videl par lidi co meli dovolenou jako ty nebo pracovali po nocich v barech). A ze tu pracuji jen hispanci, asiati a tak? Chyba, to jsou take americani jen jineho puvodu. Americane jsou totiz smesici lidi z celeho sveta, Evropa, Asie, Afrika. Je omyl si myslet, ze American je jen ten bily.

Ale klidne prijed, zit si tu ten normalni zivot
http://www.journaldugeek.com/files/2012/09/picard-facepalm.jpg

Odpovědět
Vašek (1)
10.10.2012
18:18

@lewis35223:

Radu od cloveka, co tu byl na dovolene bych urcite chtel.

Odpovědět
Blanka (7)
10.10.2012
18:48

Landy: já neberu jen ten nejhorší scénář,píšu tady realitu … a jak už tu bylo řečeno – byl jsi tu na dovolené a ještě tě sponzorovali rodiče … já jsem tu pracovala rok a půl jako aupair a věř mi,život byl taky lehký a USA se zdála být země neomezených možností … “možná” proto,že mi host rodina platila auto,bydlení,jídlo,pojištění a ještě prachy na útratu … celý ten rok byl jen procházka růžovým sadem (teda nemluvím o těch jejich rozmazlených děckách,to je jiná story) … tenkrát jsem si taky nedokázala představit život jinde … od doby,co už tam nepracuju a jsem sama za sebe, mluvím jinak … každopádně každému,kdo vyhraje zelenou kartu to moc přeju … jen sem nejezděte s pohádkovými představami …

Odpovědět
Landy (12)
10.10.2012
20:59

Vašík: ježiši kriste…ja vim že to mohli byt americane jineho puvodu,bud po rodiccih nebo drzetele zelene karty, kveri maji mimochodem temer stejna prava jako rodily amerciane, tak v cem je rozdil he? zbytecne ze si to napsal…vim, ze americane pracuji, jen vetsinou ne na tak neoblibenych zamestnaních, kazdy american chce vetsinou karieru, jsou v kancelarich, pravnici atd ( podotykam ne vsichni ale vetsina urcite) a jsou zavreny v kanclu a nejsou videt. Ja jsem byl officialne na dovolene ale tu cestu jsem pojal jako osobni vyzkum, jak se tam v budoucnu budu chtit nejak uchytit, cesta splnila, co jsem od ni ocekaval, penize zato staly, nemas ani poneti, co jsem videl a zazil, zkusenost jako blazen…ach jo kazdymu tady musim neco polopate vysvetlovat, nikomu nic samo nedojde, pripadami ze tady maji vsichni diskutujici orgasmus chytani za slovicka že? :*

blanka: haha co ty víš co mi kdo platil tyve, ja jsem napsal ze mi jednou či dvakrat neco poslali, vetsina sla z mýho, navic nas bylo vic, tak se ty finance nejak spojili a bylo to jednodusi…a jinak ja jsem projel celou ameriku, navstivil ty nejvetsi mesta, mluvil s americana, s čechama, ktery tam ziji a maji nazor stejny jako ja, jedna česka ve Phille, další v Las Vegas(kde je mimochodem taky práce spoustu, ta česka dela v casinu 2 roky a je spokojena ) takovych pripadu bylo vice, chce to jit do mest kde jsou prachy…asi jste vsichni smolari nebo nevim..kdyby to bylo takle v ” zadku” jak rikate, tak amerika ani nema duvod tu loterii vubec spoustet..kazdy ma evidentne jinou realitu..a myslis si ze by ti v cesku bylo lepe? me teda urcite ne, prejmenujte tuhle stranku na : nechcidoameriky.cz čau

Odpovědět
Landy (12)
10.10.2012
21:02

lewis5333: napiš nějaky kontakt sem ty, ozvu se ti, treba mail.

Odpovědět
Vašek (9)
10.10.2012
22:05

@Landy:

Jestli jsi dobre cetl, tak jsem tu 10 let. To asi neco o tom, jak to tu chodi, vim. Kdyby se mi tu nedarilo, tak tu nejsem. Hrozne se mi libi lide, co tu byli na dovolene, projeli celou ameriku (za dva mesice urcite) a hned vse vedi, vse jim je jasne a uz to maji v maliku, jak se tu budou mit. Takovych uz tu bylo.

http://i0.kym-cdn.com/photos/images/original/000/175/315/PicardDoubleFacepalm-1.jpg?1316330080

Odpovědět
Vašek (9)
10.10.2012
22:12

@Landy:

Jestli potrebujes opravdu poradit, tak zkus forum nazvane podle nejvetsiho mesta statu Illinois-cz

Odpovědět
Vašek (9)
10.10.2012
22:13

@lewis35223:

Jestli potrebujes opravdu poradit, tak zkus forum nazvane podle nejvetsiho mesta statu Illinois-cz

Odpovědět
Landy (12)
10.10.2012
22:55

vašek: jj fakt jsem ji projel, za 2 a pul mesice, resp. navstivil nejvetsi mesta…o ameriku se zajimam uz hodne dlouho, o znamych, ktere tam mam a zijou tam vice nez 10 let ani nemluve, vim o usa snad vse…kazdy svyho stesti strujce…brzy se potkame v la peace bro ;)

Odpovědět
Blanka (7)
10.10.2012
23:13

Landy: takové frajery amerika opravdu “potřebuje” :-D ozvi se až tu budeš mít villu … přijedu se podívat …

Odpovědět
Landy (12)
10.10.2012
23:22

blanka: no vidis, aspon se tam budu hodit…na villu ti zvysoka kaslu, ja se nebudu opakovat, asi si me vubec nepochopila…musim se smat, jak (narozdil od tech, co se jim povedlo v usa zakotvit,ti nemaji zapotrebi chodit na podobna fora), tady maji potrebu se vyjadrovat jen ti, co se jim nesplnil jejich “american dream” , to byly tenkrat prave ti nejvetsi naivky, ..ja naivka nejsem, vim presne co tam muzu cekat servus

Odpovědět
Vašek (9)
10.10.2012
23:30

@Landy:

Aspoň, že pobavíš.

Odpovědět
Landy (12)
10.10.2012
23:44

vasek: tak urcite ty americane..ja se prave taky bavim

Odpovědět
Dannaew (1)
11.10.2012
6:41

No, tak diskuze je to opravdu zajimava. Ale k veci: o USA toho zatim moc nevim, ziju tu jen 8 let, ale mohu uprimne prohlasit, ze v CR bych uz zit nedokazala. Urcite, USA neni pro kazdeho, me vyhovuje. Uz jen pro to, ze rada veci (zejmena urady atd.) je daleko jednodussi a clovek nepotrebuje tisice overeni k tomu, aby mu zapojili plyn.
Ale k veci: legalni pobyt je zaklad. Ilegal v dnesni dobe uz temer nema sanci. Nesouhlasim, ze titul z CR je k nicemu. Ovsem absolvent ceske univerzity postrada krome akreditace jednu zakladni vec: kontakty. Ono se to nezda, ale doma, ve znamem prostredi, se rada veci resi jednoduseji, protoze je nam znam system, mame zname atd. V cizine (coz neplati jen o USA) nezname zpocatku nikoho, na nejakou podporu v nezamestnanosti muzeme zapomenout a stavame se jednim z davu privandrovalcu.
Co tu ale nikdo zatim nezminil je, ze USA neni zdaleka tak xenofobni jako CR, ze v USA si sice chvili muzes pripadat jako Ukrajinec v CR; ale mas daleko vic sanci.
Ovsem jedina cesta jak v USA uspet je podle me udelat se sam pro sebe. Vyuzit tu komparativni vyhodu, kterou my cesi mame a tak prorazit. V jakem oboru, to zalezi na kazdem jednotlivci.
Zaverem asi tak: pokud nekdo chce do USA, proc ne. Pokud dokaze zapomenout na vyhody socialniho statu a bude ochoten si projit pocatecnim ocistcem, proc ne. Ve finale muze vest pomerne slusny zivot. Ale pokud je nekdo zvykly na praci od 8-16 a pak padla, tak at na celou Ameriku rovnou zapomene.

Odpovědět
Landy (12)
11.10.2012
11:29

dannaew: přesne

Odpovědět
lewis35223 (2)
12.10.2012
19:48

@Landy:
ok diky, mail je: 777ramon@list.ru

Odpovědět
Jiří V. (15)
1.11.2012
18:23

Když mám bakalářský titul ta mám zaškrtnout co?

Odpovědět
Romana (2)
1.11.2012
23:54

Dala bych College Degree, jestli je tam tato možnost.

Odpovědět

Přihlášen. A co vy?

Odpovědět
cimoo (5)
6.11.2012
7:40

ja tiez :) snad bude vyhovovat ta prilozena foto, upravoval som to presne podla instrukcii :)

Odpovědět

Na fotku je ofiko program, který ji schrupne a upraví. http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html#

Odpovědět
cimoo (5)
6.11.2012
17:20

ano viem, ale ked som sa pokusal pouzit tu webovu aplikaciu tak stale ten program nechcel orezat foto na pozadovany rozmer,,tak som to pekne podla parametrov spravil manualne :) islo predsa len o expoziciu, potom rozmery foto s dodrzanim velkosti

Odpovědět
Jiří V. (15)
12.11.2012
22:04

Děcka, pokud mám titul z ČR v technickým oboru, jak je to s jeho uznáním a hledáním práce?

Odpovědět
Newman (7)
17.1.2013
20:20

Reakce na Petr 5. 10. 2012:

prijdes mi jako zoufalec. Proc jsi zadal o GC kdyz nechces v USA zit? I ja jsem byvalym vyhercem v loterii. Zivot tu je med, muzes si dovolit daleko daleko vic nez v Cesku a mas tu i daleko vic moznosti.

Proste to beru tak, ze jsi sem priletel, praci nenasel, anglicky neumel, tak ses na to vyprdnul a radsi zbabele odjel. Ted teda nevim,zda se ty tyka jen tvych pratel nebo i tebe.

Ani ja to nemel na zacatku jednoduchy, trvalo mi to pul roku, nez jsem se vubec zorientoval a nasel prvni dobre placenou praci v mem oboru.

Nicmene souhlasim s jednou veci. Pokud si 100% nejste jisti, ze v USA chcete zit, prihlasku do loterie vubec neposilejte. Zbytecne kradete sanci lidem, co tu zit chteji.

Odpovědět
Petr (1)
27.1.2013
4:29

Sup Newman,

pokud jsi si přečetl cely můj příspěvek, tak jsi vydedukoval / s určitou dávkou inteligence/ ze ja jsem zůstal – viz tvé zamyšlení v paragrafu dvě tvé zprávy.
A co víc, úspěšně ukončil vysokou skolu. Sice ted budu několik let splácet ty úžasné loans ale co už. A k mým přátelům: jelikož jsou to jak jsi napsal “zbabelci” a odjeli zpět po kompletním finančním bankrotu-proste nemeli to štěstí, na ambasádě vrátili green card, ze je již nepotrebuji a tyto green cards byly zařazeny do dalšího roku! Dostali i oficialni dopis z ambasády. Tudíž tyto karty již byly vyhrany někým jiným v roce 2009.
Tot vse k tvému příspěvku.

Odpovědět
Roman (7)
29.1.2013
3:14

Zdravím, je pravda, že pokud se zúčastním loterie o zelenou kartu, a nevyhraju ji, tak me stále budou mit ve sve urcite databázi, a kdyz bych chtel nekdy zadat o turisticke vizum vycestovat do USA jako turista, tak budou mit problem mi vizum udelat, protoze si budou myslet, ze ja jakozto zajemce o zelenou kartu bych tam mohl chtit zustat na cerno? docela me toto vystrasilo..jaky je Váš názor?

Odpovědět

@Roman:
To je blbost. Informace typu jedna paní povídala. O GC hraji přes 10 let a nikdy jsem neměl problém ani s vízem, ani se vstupem do USA.

Odpovědět
markusantonius (1)
1.3.2013
15:14

Zdarec, co je to to Confirmation Number prosím?

Odpovědět
Ivana (5)
1.3.2013
17:45

To je číslo, které obdržíš po přihlášení do DV-lottery. https://chcidoameriky.cz/vysledky-loterie-o-zelenou-kartu-pro-rok-2013-dv-2013-vyhrali-jste

Odpovědět
thomas (3)
29.4.2013
23:18

Tak čo tešíte sa kto sa stane štastným výhercom ? :)

Odpovědět
Martin (1)
29.4.2013
23:34

Vylosování ještě nic není, pak musíš projít systémem. Úspěšnost je prý 50%.

Odpovědět
Jitka (73)
1.5.2013
9:39

Tak dnes je ten velký den!! Oznámení na svých stránkách najdete pravděpodobně až večer. Stejně jako loni. Je tu posun času. Pak se tady pochlubte kdo vyhrál.

Odpovědět
Jirka (4)
1.5.2013
10:43

@Jitka:

Oznámení na svých stránkách?
Od doby, co se přihláška vyplňuje elektronicky, tak se oznámení neposílá, ale každý si musí své konfirmační číslo sám zkontrolovat na webu DV Programu.

Odpovědět
Jitka (73)
1.5.2013
13:53

pro Jirku:
Jasně že to každý musí zkontrolovat na svých stránkách! Na cizích asi těžko:)))
Otevřeš si https://www.dvlottery.state.gov/ESC/ a tam po přihlášeni na svých stránkach najdeš, zda jsi byl vybrán, nebo ne. A v tom lepším případě tam jsou i instrukce co dělat dál.
Už jsme si tím procesem prošli, takže vím o čem mluvím. A pak pokud pak projdeš do druhého kola opět na SVÝCH STRÁNKÁCH najdeš podrobnosti co dál.

Odpovědět
Jirka (4)
1.5.2013
20:25

@Jitka:
Tohle nejsou tvé stránky, to jsou jejich stránky, tvé je jen konfirmační číslo.

Odpovědět
Jitka (73)
1.5.2013
21:08

No a právě tím čislem se dostaneš na ty své stránky:)))))

Odpovědět
Jirka (4)
1.5.2013
21:32

@Jitka:

Ne. Tím číslem zjistíš jestli jsi byla nebo nebyla vybrána. Pokud ne, tak konečná. Takže tu neblbni lidi.

Odpovědět
Jitka (73)
2.5.2013
17:56

Lidi blbneš ty. Jak můžeš psát “pokud ne tak konečná” vždyť loni bylo v říjnu dolosovaní a pokud lidi po tom co jim to nevyšlo teď vyhodí přistupové číslo tak jsou v p*****

Odpovědět
Jirka (4)
2.5.2013
18:29

@Jitka:

No jo. Jenže loni bylo upozornění, že dolosování bude, letos tam žádné upozornění není. Takže dáváš lidem falešnou naději. Pokud by se s dolosováním počítalo, tak by na to určitě upozornili. Loni bylo dolosování poprvé za celou dobu. Zřejmě proto letos vybrali cca 125.000 oproti 100.000 loni.

Odpovědět
Jirka (4)
2.5.2013
18:31

Pokud někdo zapoměl, ztratil nebo vymazal své konfirmační číslo, tak je tam odkaz “Forgot Confirmation Number”, kde se dá zpětně vyžádat.

Odpovědět
cimoo (3)
2.5.2013
21:58

mam trosku problem s kontrolou, zadam confirmation number + ostatne info a stale dokola mi dava zadat kontrolny kod :(

Odpovědět
cimoo (3)
2.5.2013
23:08

uz to mam preverene… takze nic :((

Odpovědět
sofia (1)
8.6.2013
12:24

ahoj,
tuto stránku jsem našla až dneska :( takže jsem propásla registraci v roce 2012.. bude v tomto roce opět na podzim otevřená registrace ?
Mám ve USA sestru má zelenou kartu a chystá se na občanství. Já za ní jezdím přes ESTU, USA miluju nicméně nerada bych tam byla nelegálně a bohužel je mi už 22 let, takže mě sestra nemůže sponzorovat. Lítám léto a zima. Chtěla bych si vyplnit registraci, ale celkem se bojím, že mi budou dělat problémy i s těmito krátkými výlety. Zatím zde studuji VŠ. Nějaké zkušenosti prosím ?

Odpovědět
Štefan (1)
9.6.2013
21:55

Registrace bývá cca v listopadu. Jestli bude letos (a dále) se ještě uvidí, je návrh jí úplně zrušit. Pokud by pokračovala a ty se budeš registrovat, tak se ničeho neboj. Já se registruji a nikdy mi problémy s cestou nedělali.

Pokud studuješ VŠ (ne poslední ročník), tak si zjisti něco o programu WaT https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/studium-vymeny/ aspoň přes léto by jsi se mohla do USA dostávat na delší dobu a i něco vydělat. Třeba by jsi měla štěstí i na práci poblíž sestry.

Odpovědět
Krista (73)
11.6.2013
8:58

Tak work and travel nedoporučuju! Stálo mě to hrůzu peněz a nervů a k ničemu. Znám spoustu lidí, co to zkusili a už nikdy. Vydělají na tom hlavně ty agentury co to zajišťujou. Navíc ještě zaplatíš pokutu, např. že si letenku koupíš sám atd.

Odpovědět

@Krista:
Samozřejmě to chce vybírat a číst podmínky agentur. Všechny nejsou špatné.

Odpovědět
Krista (73)
11.6.2013
13:24

@Ivan:
No o agenturu jde až v druhé řadě. Spíš je problém s prací. Zaplatíš balík za poplatky, letenku, víza a domluvená práce prodavačky v drogerii byla ve finále-stát v supermaketu na chodbě a nutit lidem voňavky a podobné produkty a plat podle toho kolik toho prodáš. Takže nemáš ani na nájem ani na jídlo a ostatní náklady.. a změnit práci nejde vůbec lehce. Musí se požádat a každý týden se hlásit. V případě, že nic brzy neseženeš,musíš opustit USA na vlastní náklady. Takže přebukovat letenku za 5-10 tisíc. Nebo být v USA nelegálně s tím, že si pro příště zavřeš do USA cestu.

Odpovědět

To, že ty jsi měla smůlu, neznamená, že ji budou mít i všichni ostatní.

Odpovědět
Krista (73)
12.6.2013
13:32

@Ivan:

Tak to určitě. Ale myslela jsem že tyto stránky jsou o tom předat si zkušenosti. Aby lidi věděli, že to není jen tak někde jet. Protože to nemusí zrovna vyjít. Bohužel neznám nikoho kdo s tím má dobrou zkušenost. Spíš jsou lepší variantou tábory, než WaT. Ale mě to ve finále vyšlo. Mám GC a jsem v USA legálně :))

Odpovědět
Franta (3836)
11.8.2013
14:48

Ahoj,
uz se vi neco o DV-2015? Bude vůbec?

Odpovědět
Krista (73)
11.8.2013
18:06

tak ten zákon v USA zatím neprošel a vypadá to, že v této podobě asi ani neprojde. Chtěla sem sem dát podrobný návod jak to po výhře probíhá, cely ten proces. Protože jsem si tím prošla a teď už žiju na GC v USA. A sehnat informace o postupu vyřizováni procesu a platbách byl velký problém. Ale protože to mělo končit, tak sem si řikala, že už to nemá cenu:) ale jak to vypadá, tak možná to cenu má:)))

Odpovědět
Jarda (1)
12.8.2013
5:07

Kristo, piš pls :-)

Odpovědět
Marta (3)
17.9.2013
13:56

Zakon prosel, a protoze jsem mela malo informaci a nasla jsem jiny web ‘green card’….uz jsem si stihla objednat a zaplatit u agentury.Moje blbost! Nekomentuji.
Jen bych se rada zeptala: kdyz uz jsem se jednou zapsala, vyplnila formular u USAGC; muzu si vyplnit novou aplikaci primo na oficialni adresu? Tedy jeste jednou?
Kdo vi, odpovi a dekuji

Odpovědět
Lucka (1)
19.9.2013
0:45

@Marta:

Pokud už tě “přihlásila” nějaká agentura, tak ty už se přihlásit nemůžeš. Jde to jen jednou.

Odpovědět
Marta (3)
19.9.2013
19:09

Dobry den,
rada bych se zeptala…nez jsem objevila tuhle webovou stranku, stihla jsem vyplnit (a poslat penize) ‘zarucene agenture’ do loterie. Prosim nekomentujte, moje blbost. Rada bych vedela, zda ma nekdo zkusenost, zda se muzu i nadale registrovat na ofocialnich strankach? Nebo budu pro ‘podvod’ “diskvalifikovana”. Diky a drzim vsem palce.

Odpovědět
Marta (3)
19.9.2013
19:12

Diky za odpoved, dalsi moje ukvapenost, hihi…pekny vecer

Odpovědět
Franta (3836)
21.9.2013
3:17

Chybami se člověk učí.

Odpovědět
Klára (3)
20.10.2013
13:10

Ahoj, po vyplnění a odeslání , přijde mi ten kód nebo si ho mám někde najít?

Odpovědět
Klára (3)
20.10.2013
13:13

Ahoj, po vyplnění a odeslání, kde najdu svůj kód nebo číslo? díky

Odpovědět
Franta (3836)
20.10.2013
14:17

@Klára:
Ten kód byl na tom potvrzení:
————————————-
ELECTRONIC DIVERSITY VISA ENTRY FORM
Submission Confirmation: Entry Received
Success!

Your entry for the 2015 Diversity Visa Lottery program was received on (datum a hodina přihlášky). Please do NOT close this window until you have printed this confirmation page or made a record of your Confirmation Number.

Entrant Name: Příjmení jméno
Confirmation Number: 2015xxxxxxxxxxxx
Year of Birth: xxxx
Digital Signature: 40ti místný kód

Thank you for your entry for the 2015 Diversity Visa Lottery.

Please either print this page or make a record of the confirmation number before closing this window. You will not be able to retrieve this number after you close this window.

You must retain your confirmation number in order to check your entry status via http://www.dvlottery.state.gov/ESC/ between May 1, 2014 and September 30, 2015 to determine whether your entry was selected for further processing in the 2015 Diversity Visa Lottery. You will be REQUIRED to enter your confirmation number in combination with other personal information in order to check on your entry status.

Selectees will not receive selectee notifications or letters by regular postal mail from the Kentucky Consular Center (KCC).

Do not submit additional Entry Forms with this person as the Primary Entrant! Multiple entries will disqualify the Entrant from participation in the 2015 Diversity Visa Lottery.
————————————-

No a to Confirmation Number jsi si měla napsat, uložit, udělat printscreen, vytisknout…
Protože:
You will not be able to retrieve this number after you close this window.
Jestli jsi to neudělala, tak jsi to vyplňovala zbytečně a nashle za rok.

Odpovědět
Michal (2)
6.1.2014
21:42

Ahoj, chtěl bych se vás zeptat jaký postup nebo jaký typ víza bych si měl zajistit když bych chtěl pobýt (pokud možno legálně) v USA aspoň tak 2-3 roky?

Odpovědět
Karel dede (3)
3.3.2014
20:52

Dobrý den, chtěl bych se optat. Mám sice téměř vše prostudováno a načteno, ale není nad to, získat info. od těch co již GC mají. Takže otázka, mam v USA vzdáleného příbuzného, který se oženil a žije již dlouhou dobu v USA jedná se o syna bratrancé mé matky, dá se toho nějak využít pro uspěšné vycestování na neurčito do USA, nebo je to stále jen čekání na stěstí? Dála bych byl rád, jestli by se mi neozval někdo, kdo již je v USA ideálně v LA a napsal mi své zkušenosti Děkuji moc. email: karel.dedeciusseznam.cz

Odpovědět
Franta (3836)
4.3.2014
0:09

@Karel dede:
Syn bratrance tvé matky je ti k ničemu, Pomoci by ti mohli pouze přímí příbuzní, tedy rodiče a sourozenci, děti v tvém případě asi nepřipadají v úvahu. A i tak by to bylo na dlouho.

Odpovědět
Krista (73)
4.3.2014
10:14

@Karel dede:

ahoj Karle. Co by jsi chtěl vědět? Já bydlím v L.A.:)

Odpovědět
Karel dede (3)
4.3.2014
18:46

@Krista: Ahoj, celkově, pohled Čecha, který tam žije, jaké to tam je, zda má smysl se tam snažit dostat (nechci tam za výdělkem, ale pokusit se tam žít) mám našetříno poměrně velkou částku do začátku, ale jak sem zatím zjistil, není to procházka sadem :) takže bych rád třebas i tvuj názor na práci v těchto místech, třebas pokud by mi to vyšlo, tak by sme se tam mohli i sejít, prostě mi to popiš ty jako Čech co tam jsi, jaké to tam je a zda by jsi se tam vydal i teď kdybi jsi měl možnost výběru, moc a moc ti děkuji.

Odpovědět
Krista (73)
18.3.2014
14:43

@Karel dede:

Karle odepisovala sem ti na e.mail,co jsi tu uvedl,ale hlásí mi to, že takový neexistuje:(

Odpovědět
Karel dede (3)
18.3.2014
17:00

@Krista: karel.dedecius@seznam.cz děkuji ti.

Odpovědět
Michal (2)
18.3.2014
21:48

@Krista: Ahoj :) chtěl bych se zeptat na to samé co Karel,chtěl bych tam třeba jen na 5 let tak jestli by jsi mi mohla také napsat jak se tam popřípadě uchytit.. děkuji mockrát :) email: palecek-michal@seznam.cz

Odpovědět
Nicol (2)
15.6.2014
15:47

Ahoj, můžu se zeptat, kdy bude možné si podat další přihlášku do loterie o GS ? :)) 2015 končím bc. no a ráda bych začala 2016 magisterským studiem v US. Nic nemám ještě oficiálně zařízené – domluvené, semestry bych si tam chtěla zaplatit alespoň 2 (1 studentský rok), k tomu snad nějakou brigádu, vůbec netuším, jak to ale funguje, jestli teda budu moci odcestovat přes studentské vízum, studovat tam 1 rok a k tomu nějakou brigádu či to přes studentské víza nejde ?

Odpovědět
Franta (3836)
16.6.2014
0:07

@Nicol:
Jestli se něco nezmění, tak zase na podzim cca listopad. Loni “vyhrožovali”, že se Diversity program zruší/změní, ale zatím to běží dál.

Odpovědět
Nicol (2)
16.6.2014
0:19

@Franta: Aha, tak díky, budu si to hlídat :)

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.