Imigrační kontrola v USA: Jak jí úspěšně projít

Vstupní pohovor do USA s imigračním úředníkem je povinný pro všechny cizince. Nezáleží, jestli do země přicestovali na ESTA nebo na vízum. Pohovor obvykle netrvá víc než 5 minut, absolvujete ho na prvním letišti v USA, na kterém přistanete.

Imigrační kontrola v USA | © Petr Novák

Základní rady ke vstupnímu pohovoru do USA

Vstupní pohovor se provádí na prvním letišti v USA ještě před celní kontrolou. Jestliže letíte po trase Praha – New York – Dallas, pohovorem projdete v New Yorku.

Pohovor má zamezit vstup do USA lidem, u kterých existuje podezření, že ve Spojených státech chtějí nelegálně pracovat nebo vykonávat jinou činnost americké vládě nelibou. Základní pravidlo imigračního pohovoru zní: Mluvte pravdu.

Čekáním na imigrační pohovor můžete strávit desítky minut. Na začátek fronty si pomůžete tak, že při odbavení požádáte o místo v přední části letadla. Na některých letištích si můžete úředníka vedoucího pohovor vybrat, jinde je vám přidělen.

K úředníkovi přistupujte s úsměvem na tváři, buďte přátelští. Nervozita je zbytečná a může vyvolat podezření, že máte nekalé úmysly. Skutečně je zbytečné se stresovat, pohovor většinou probíhá v celkem pohodové atmosféře.

Úředníkovi předložte cestovní pas s čipemcelní formulář vyplňovaný v letadle.

Na co se mě bude úředník při pohovoru ptát?

Otázky při vstupním pohovoru do USA bývají stejné. Odpovídejte anglicky:

 • Jaký je účel vaší cesty?
  Jsem turista, chci poznat Spojené státy.
 • Kde budete bydlet?
  Mám rezervovaný pokoj v hotelu Travelodge Hollywood.
 • Znáte někoho v USA, máte zde nějaké příbuzné?
  Žádné příbuzné tu nemám a v USA nikoho neznám.
 • Jak pracujete?
  Jsem obchodní zástupce firmy ABC z Prahy. Prodáváme sportovní oblečení.
 • Kdy se vracíte zpět do ČR, máte zakoupenou zpáteční letenku?
  Zpáteční letenku mám, odlétám příští týden v sobotu.
 • Kolik s sebou máte peněz, máte s sebou kreditní kartu?
  Mám 550 dolarů v hotovosti a mnohem víc na bankovním účtu.
 • Po kolikáté jste v USA?
  Potřetí, v letech 2009 a 2012 jsem byl v New Yorku.
 • Co máte v USA v plánu?
  Mám v plánu road trip do San Francisca, zajímají mě hlavně národní parky.

Po zodpovězení otázek vás vyfotí a sejmou vám otisky prstů. Bude-li vše v pořádku, úředník vám do pasu otiskne vstupní razítko a můžete si jít vyzvednout kufry. Podezřelé osoby jdou buď na důkladnější pohovor, nebo obratem letí domů.

Pokud do USA neletíte na vízum, nezapomeňte včas vyplnit registraci ESTA.

Nejčastější dotazy ohledně imigračního pohovoru do USA

Cestuji do USA s rodinou/kamarády, můžeme jít na pohovor společně?

Poproste úředníka, ať vás vezme najednou. Většinou to není problém.

Letím na trase Praha – Londýn – Las Vegas – Tucson. Kde bude pohovor?

Pohovor se vždy absolvuje na prvním letišti na území Spojených států amerických. V tomto případě bude pohovor probíhat v Las Vegas.

Musím projít přes imigrační, když v USA jen přestupuji?

Ano. Bez ohledu na to, že v USA jen přestoupíte na jiný let, musíte na pohovor.

Neumím anglicky, jak mám absolvovat vstupní pohovor?

Nemějte strach, takových lidí je dost. Osvědčená rada zní: Poproste někoho anglicky mluvícího a sepište spolu odpovědi na výše uvedené otázky. Připište, že neumíte anglicky, papír vytiskněte a při pohovoru ho předložte imigračnímu úředníkovi. A naučte se anglicky alespoň pozdravit. :-)

Jaký minimální čas potřebuji na přestup, pokud mám stihnout i pohovor?

Záleží na velikosti letiště, potřebě měnit terminál nebo délce fronty na imigračním. Spodní hranice na menším letišti je kolem 1 hodiny. Naopak na velkém letišti, kde budete čekat ve frontě a ještě přejíždět do jiného terminálu, nemusí stačit ani 2 hodiny.

Když neprojdu pohovorem a pošlou mě zpět domů, kdo platí letenku?

Letenku zpět na výchozí letiště platí aerolinky, kterými jste přiletěli do USA.

Některé společnosti si proto na rizikových letištích platí bezpečnostní agenturu provádějící předpohovor. Tato praxe je běžná třeba v Amsterdamu.

Nebudete-li do USA vpuštěni, nemáte nárok na vrácení peněz za letenku, ubytování ani na proplacení dalších nákladů.

Musím na imigračním ukazovat vytištěnou schválenou registraci ESTA?

Ne, imigrační pracovník vás vidí v systému. Nicméně schválenou ESTA vyžadují některé letecké společnosti. Doporučuji si udělat screenshot čísla registrace, poslat si ho do e-mailu a uložit do telefonu.

Nemám zpáteční letenku, vadí to?

V žádném případě to neznamená automatické odmítnutí vstupu do USA. Připravte na dotaz zda, kdy a jak se plánujete vrátit zpět domů.

Diskuze k článku (2 325 komentářů)

Tak si tak lámu hlavu nad tím, co na JFK říct…v srpnu jsem se vrátila z NY kde jsem pobývala skoro 3 mesice. Ted tam jedu v listopadu zas a na dva. Za přítelem. Nechci tam pracovat, budu chodit na kurz angličtiny, už to mam zajištěný, je to kurz kde nepotrebuju vizum, rika se tomu Vacation english. Zacatkem ledna spolu s přítelem poletíme zpátky do Evropy. A ted dilema – říct pravdu – jedu na návštěvu, studovat angličtinu a tot vše, nebo jim namluvit že jsem studentka, mam zrovna prazdniny ( amíci ví prd kdy my tu v CR mame prazdniny) a jedu za pritelem a budeme cestovat? Nevím jak se na to budou dívat že jedu po tak krátké době opět na delší dobu. Dokonce už jsem zvažovala že si koupím letenku na 14 dní a pak ji přebukuju, abych měla jistotu že projdu. Nějaké doporučení, prosím?

Odpovědět
Petr (2520)
10.9.2011
23:15

Ahoj,
určitě bych řekl pravdu. Že jedeš na kurz angličtiny, pracovat v USA nehodláš…

Odpovědět
kikina (73)
11.9.2011
18:40

už jsem tu bohužel déle. Protože mi agentura poradila at si aktivuji ESTU, že to bude stačit. Bohužel nechápu, že agentura neví, že se aktivuje ESTA až vstupem do USA, takže jsem tu asi už na černo:( tím pádem budu mít zřejmě problémy při dalším vsupu do USA?Nevíte někdo jak to probíhá při odletu z USA, nebo při příletu znova do USA? Zjistí, že jste překročili dobu pobytu? Díky.

Odpovědět
Lidie (42)
11.9.2011
19:35

ESTA se vyplnuje před odletem. Já ale opravdu nevím, v čem je problém. Pokud máš vízum do konce září, tak prostě odleť. Ten příspěvek je trošku zmatený :-). A ty jsi v USA na pracovní vízum? To se jen tak nedává. Není to třeba J-1 vízum? Pokud jsi over, tak ti určitě dají zákaz. A samozřejmě zjistí,žee jsi.

Odpovědět
kikina (73)
11.9.2011
19:47

Jsem u USA přez Work and Travel. Původní vízum mám až do konce září. Jenomže mi CCI-(kde sem se musela každý týden přez internet hlásit-jestli už mám novou práci) zkrátila pobyt v USA s tím, že nepracuji, takže musím odletět už koncem srpna. A co je to OVER? Co píšeš?

Odpovědět
kikina (73)
11.9.2011
19:51

Myslím jako, jestli budou problémy při odletu, když jzistí, že jsem zůstala déle nebo až kdybych se chtěla vrátit do USA př. rok?

Odpovědět
Martina (2)
12.9.2011
10:04

Ahoj Petre a ostatni,

prosim, mam dotaz, povezu s sebou 1litr rumu a na letisti budu kupovat v dutty free karton cigaret + budu mit tak 3 krabicky pro osobni potrebu uz z domova. Chci se zeptat, jestli to budu muset v americe proclivat (karton + rum) a jestli nebude problem, ze mam vic nez 200 cigaret. Letim s dcerou 18 let, tak bychom se o ty cigarety kdyz tak podelily – myslim pouze v ramci prepravy :-).
Jinak Petre skvele stranky ;-).

M.

Odpovědět
Petr (2520)
12.9.2011
15:18

Ahoj,
s tím alkoholem by problém být neměl, co se týká cigaret, preventivně bych si to s dcerou rozdělil napůl. Nicméně nepředpokládám, že by vám šacovali kufry.

To sice udělali kdysi kamarádovi, ale jen proto, že v celním formuláři zatrhl, že do USA dováží maso. Tak mu na letišti v Newarku celník v bílých rukavičkách prošacoval kufr a vyndal z něj šišku salámu. :-)

Odpovědět
Vladka (4)
12.9.2011
21:46

Ahoj,tak přítel už je v USA.Bylo to prý náročné,ale nakonec to zvládl.V Mnichově na letišti ho zavalili dotazy – kdo vám balil kufry,kdo vás přivezl,co vezete s sebou atd.V USA ho dusili 15 min – otázky – co tam bude dělat,jaké má povolání,jestli se tam jde učit jazyk,co tam dělá syn atd.Při pomyšlení,že neumí ani slovo anglicky – hrůza,ale zvládl to.Zřejmě byli přísní kvůli 11.září.TeĎ si to tam doufám ty tři týdny bez problémů užije.Moc nám pomohla diskuze na těchto stránkách.Přeji všem cestujícím do USA, aby jim to vyšlo,hlavně těm co neumí ani slovo anglicky

Odpovědět
Petr (2520)
13.9.2011
3:38

Tak to jsem rád, že to dopadlo dobře. Snad si to tam spolu užijou! :)

Odpovědět
Vera (13)
15.9.2011
17:41

Zdravim z NYC. Ma cesta a imigracni probihala takto. Letela jsem na ESTU uz po3. Primy let z Vidne do NY. Ve Vidni se pani divila ze letim tak dlouho az do 10.prosince na holiday, tak jsem se opravila a rekla ze k rodine. Rekla v poradku. V NY se me zeptal kolikrat jsem zde byla, rekla jsem ze jen jednou(pritom uz jsem letela po3) a na jak dlouho jsem zde byla predtim > na 10 dni( ikdyz popravde od brezna do cervna na 90dni), a kdy> pred rokem. Pro co jedu > navstivit moji virtualni sestrenici.> kolik mam u sebe penez> 1000 dolaru. Nechtel je videt. Na jak dlouho zustanu > rekla jsem ze letenku mam na 3 mesice, protoze esta je na 3 mesice ale ze asi zustanu na 14 dni. A co delam doma> studuji. Popral mi pekny pobyt. Nevim zda nevedel kolikrat jse tady byla a nebo me prostel nechal byt. A alkohol jsem samozrejme taky nevezla :D

Odpovědět
Marek (1)
15.9.2011
18:46

Běheme posledních 6 měsíců jsme překračovali kandsko-americké hranice autem po zemi několikrát, na různých hraničních přechodech, do rázných státu USA. Nemůže to být snad ani snadnější. Mnohde jsem si připadal, jako kdybych jel na dovolenou do Chorvatska či dokonce na Slovensko (v přápadě Aljašky). Jednou sem nám dokonce stalo, že sme omylem dali naše druhé pasy (máme oba dva pasy) bez biometrických údajů a kupodivu to vůbec neřešili. Takže to je důkaz, že i bezu biometrických ůdajů se dá do USA cestovat, podotýkám v roce 2011. Vstoupit na území USA po zemi na severu z kanadské teritorie Yukon na Aljašku byla taková banalita, že sem tomu ani neveřil. Mladej chlápek se nás vůbec na nic neptal, jem mrknul do pasu, zběžně udělal otisky (připadlo mi, že to dělá jen tak z nudy aby měl co dělat), nechtěl ani zaplatit 6 dolarů, které se běžně při vstupu do USA platí, popřál nám šťastný pobyt na Aljašce a bylo to.
Vracet se zpět do Kanady je věsměs také vždy v pohodě, jen se malinko víc vyptávají, jinak je to celkově banalita a pokud člověk váně vyditelně nepřeváží v autě nějakej kanón či netáhne za sebou cisternu s ropou, tak to nikdo zvlášť neřeší.

Odpovědět
Kamila (4)
17.9.2011
4:30

Ahoj, není někdo ve Fort Myers?

Odpovědět
Jakub (1)
18.9.2011
22:22

Dobrý den. Přítelkyně mi odletěla do Usa přesněji do New Yorku. Její otec tam dostal pracovní nabídku na 3 roky. Chci se tam za ní dostat a pracovat. Její otec se přímo tam pokouší zjistit informace o vízu pro mě. Nemáte s tím prosím někdo zkušenosti? Nebo kdybych vízum dostal jak to probíhá u imigračního? Neumím pořádně anglicky jsem začátečník. Začínám se učit. Děkuji za jakékoli info

Odpovědět
Jirka (12)
19.9.2011
14:20

Zatím jsem nikdy neplatil nic přes internet. Při  placení ESTY mám zadat číslo karty a  ověřovací číslo. A to je vše- nemusím do banky (spořitelny) a dát jim příkaz ? Dík

Odpovědět
Lidie (42)
19.9.2011
20:13

Kikina: over, je myšleno, že jsi zůstala v zemi, déle než jsi měla vízum. Ano, to při odletu zjistí a budeš mít určitě problém. Připrav se na zákaz vstupu minimálně po dva roky.

Odpovědět
Lidie (42)
19.9.2011
20:15

Jakub: Dostat working visa je teměř nemožné. Pokud nemáš vzdělání, které v USA chybí, nebo je ho nedostatek. Samozřejmě se počítá s very well english.

Odpovědět
Vladka (4)
20.9.2011
23:04

Jirko nemusíš do banky,ale musíš mít odblokovanou kartu pro platby přes internet.Třeba Komerční banka je automaticky blokuje a odblokuje je na požádání klienta.Taky jsme platili ESTU přes internet a narazili na tento problém.

Odpovědět
Petr (2520)
21.9.2011
5:26

U Komerčky doporučuji zažádat o virtuální platební kartu – jsou to jen tři kombinace čísel na obyčejném papíře. Je to bezpečnější než si nechávat odblokovat klasickou kartu. :)

Odpovědět
René (3)
2.10.2011
16:45

Ahoj. Já letím do USA poprve. Letenku mám koupenou přes Paříž a Atlantu na Floridu. No moje angličtina nic moc,ale snad to bude stačit :o))))) Kdyby se chtěl někdo přidat. Odlet 29.listopadu v 10:05 do Paříže.

Odpovědět
Lukáš (1)
4.10.2011
21:49

Ahoj, letěl jsem na konci září do NYC s Deltou amoje angličtina není žádná sláva, a vše bylo úplně v pohodně.Imigrační úředník se mě pouze zeptal, jak dlouho budu v USA a to bylo vše. Takže opravdu není čeho se bát

Odpovědět
chica (3)
6.10.2011
14:18

Ahoj,
chceme s pritelem cca na rok do Californie pracovat…a pak bychom chteli za vydelane panize projet R66 zpet do NY. Praci si budeme hledat az po priletu, o jake vizum mame zadat? Existuje nejaka kombinace? Predem dik za radu! ;]

Odpovědět
Faith (42)
6.10.2011
17:46

Chico, vy to vidíte jako hurvínek válku :-). Legálně se dá pracovat pouze na pracovní víza, která vám samozřejmě neudělí. To není jako pracovat v evropské unii.
Pakliže jste studenti VŠ, pak by přicházela v úvahu J-1 víza v rámci nějakého working and travel programu.

Odpovědět
chica (3)
6.10.2011
18:40

samozřejmě že nechci pracovat nelegálně, proto jsem se ptala, o jaké vízum je třeba žádat. Studentem VŠ ještě jsem, ale tento rok budu končit, takže J-1 nepřipadá v úvahu. Takže jinými slovy, je nemožné se dostat do usa na rok práce, pokud nejsem student nebo pokud nejsem např. vědecká kapacita?

Odpovědět
Faith (42)
6.10.2011
19:27

Přesně tak. Musela byste umět něco, čeho je v USA nedostatek. A navíc, práci už byste musela mít zajištěnou. Váš americký zaměstnavatel by musel americkým úřadům dokázat, že není v celé širé USA žádný us citizen, který by mohl získat “vaše místo”. Protože tam funguje taková politika, že se dává přednost us občanům a držitelům green card.
Jeden můj kamarád dostal asi před pěti lety pracovní vízum jako kuchař v české restauraci v Coloradu, kde samozřejmě majitel vyžadoval někoho, kdo umí českou kuchyni. A stejně s tím byly děsné tahanice.
Nevím, chico, co by pro vás ještě tak připadalo v úvahu. Pokud je vám do 27 let, tak zkuste au-pair ( jestli na to máte nervy). :-)

Odpovědět
Mira Kounek (2)
7.10.2011
18:07

Ahoj,11.10. ve 12.50 letim prez Mnichov do San Francisca z Prahy.Neleti nekdo taky?Mira.

Odpovědět
Petra (7)
7.10.2011
23:26

Chico, když pominu, že je toto diskuse o zkušenostech s imigračním pohovorem, tak jsi docela srandistka. Už to máš naplánované, rok v Kalifornii, pak “66” a nejspíš domů. Práci si hledat až tam? Máš nějaké známé nebo kontakty? Kolik si myslíš, že si můžeš vydělat? Kolik stojí bydlení, víš? Čekáte, že seženete práci hned? Počítáte s tím, že celkově vyděláte míň, než jste investovali do cesty. Jet tam můžete jako turisté na B2. Ale nejspíš jim bude na ambasádě divné, proč chcete víza, když můžete cestovat v klidu přes ESTU. Takže by to chtělo nějaký uvěřitelný důvod, proč vám nestačí 3 měsíce pobytu s ESTOU a chcete 6 měsíců s vízem. Pobyt se dá pak prodloužit přes imigrační, žádost stávala 120,-USD, ale je na nich jestli to povolí nebo vás pošlou domů. Můžete tam “samozřejmě” zůstat na černo, ale pak hrozí, že dostanete stopku na 3 nebo 10 let, v závislosti na délce překročení. K tomu samozřejmě patří i pobyt v detenčním středisku INS, pak ve vězení a následné vyhoštění.

Takže nejdřív si zvažte pro a proti, no a potom buď vyražte na “cesty” nebo zůstaňte doma.

Odpovědět
Silvestr (1)
8.10.2011
17:45

ahoj muj sen je žit v americe. jsem vyučeni v oboru opravař zs moje angličtina neni uplne to pravi ale dokazal bych se tam domluvit,chci se zeptat jak tam mam začit chci tam letet stim že už tam zustanu na pořad.kolik si mam vzit penes a jak tam najdu bydleni nebo jestly oni mi daji naky ubytovani nebo si tam mam najit naky hotel na začatek a jak z praci a podebne informace předem dekuji moc moc.

Odpovědět

Ahoj.Mam dotaz.V dubnu 2001 jsem priletel s USA.Na letisti v New Yorku jsem dostal povoleni na mesic a zustal jsem tam 10 mesicu, ale pri odletu z New Yorku jsem neodevzdal listek z pasu.Proste jsem ho stratil.CHtel bych se do USA jeste podivat tak na 3 tydny.Nebudu mit ted problem na emigracnim?Amam rict pravdu,ze jsem tam byl dele nez jsem mel?oni vlastne nevedi kdy jsem odletel. DIKY spletl jsem si rok tak se omlouvám,a tady je správný.

Odpovědět
Lilka (1)
10.10.2011
21:16

Ahoj, letím teď v říjnu do Kanady přes Amsterdam a Minneapolis, zpět po 14 dnech zase přes Minneapolis, ale se zastávkou v New Yorku na tři dny, budu absolvovat imigrační pohovor, vždy, tzn. při přestupu v Minneapolis, potom při vstupu z Kanady a ještě v New Yorku? Stačí mi navíc pořád jedna registrace v ESTA?

Odpovědět
Petr (2520)
10.10.2011
21:39

Ahoj Míro, to, jestli se přiznáš je na tvé čestnosti – nicméně počítej s tím, že pokud se přiznáš, můžou se ti tím přibouchnout dveře do USA. Taky počítej s tím, že je určitá pravděpodobnost, že Američané vědí, že si překročil dobu povoleného pobytu.

Odpovědět
Jeanette (4)
10.10.2011
22:03

Ahoj, tvé stránky se mi moc líbí a našla jsem tu spoustu zajímavých informací. Mám takový problém, s kterým si nevím rady, ale zdá se, že zatím se tu na to nikdo neptal, pokud ano, tak se omlouvám, možná jsem dotaz přehlédla. Teď k mé otázce – v roce 2008 jsem žádala o vízum J1 a bylo mi omylem přiděleno B1 čili turistické, hned týden na to jsem jela na ambasádu, aby to napravili a oni mi udělili J1. Odletěla jsem na J1 jako aupair a strávila v usa skvělý rok. B1 mi v pase zůstalo. Teď po dvou letech bych se chtěla do usa podívat znovu, oslavit nový rok, zůstat tam měsíc, dva, jestli to vyjde a nevím, jestli to vízum B1 můžu použít nebo musím zažádat přes ESTU. Nejsem student a stálou práci nemám, takže by mi to nemuseli dát. Máš s tím nějakou zkušenost nebo alespoň nějakou radu? Vím, že by bylo nejlepší obrátit se přímo na ambasádu a zeptat se jich, ale bojím se reakce a možné odpovědi, že to vízum použít nesmím. Mají to třeba nějak v tom systému zavedené, že mi to bylo uděleno omylem?Moc díky za odpověď

Odpovědět
Petr (2520)
11.10.2011
0:26

Ahoj,
nejlepší by skutečně bylo obrátit se na ambasádu. Uškodit ti to nemůže, nic špatného si neprovedla, ne? :-)

Pokud by ti řekli, že je vízum neplatné, můžeš stále do USA vycestovat skrze cestovní registraci ESTA. Tu by ti měli schválit.

Odpovědět
Adéla (2)
16.10.2011
16:01

Dobrý den.
Možná tu tento dotaz byl zmiňován.

Chtěla jsem se zeptat. Až dostuduji střední školu tady v Čechách chtěla bych odletět studovat vysokou školu v Americe a poté tam zůstat natrvalo. Co všechno bych proto musela udělat? Tedy jaké doklady zařídit apod. Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Petr (2520)
16.10.2011
18:32

Ahoj, to je poměrně komplikovaný proces. Nejprve určitě zkus loterii o zelenou kartu, která tě opravňuje legálně žít v USA.

Pokud by to nevyšlo, zkus některý z programů pro studenty, třeba Work & Travel apod.

Odpovědět
Bára (2)
16.10.2011
19:17

Ahoj, mám dotaz. Chci se zeptat, jak je to s odebíráním otisků(na letišti). Četla sem, že chtěj otisky ukazováčků, a já mám na jednom trochu “zničený” bříško a bojím se, aby kvůli tomu nebyl nějakej problém. Dík

Odpovědět
Petra (7)
16.10.2011
22:28

Berou si už všechny prsty. Co myslíš tím “zničeným” bříškem? Jizva by vadit neměla. Vše ostatní odroste a otisk doroste. Já “šikovná” si odřízla část bříška na ukazováčku a krásně to dorostlo bez jizvy.

Odpovědět
Jeanette (4)
19.10.2011
15:18

Ahoj, chtěla bych se ještě zeptat, pokud bych se přihlásila do loterie o zelenou kartu, budou to na ambasádě a imigračním v usa vědět? Mají o takových věcech přehled? Slyšela jsem, že je možné, že pak kvůli tomu třeba neudělí turistické vízum, kdybych o něj žádala a byla přihlášená do loterie, protože by si mysleli, že v usa chci zůstat, je to pravda? Díky

Odpovědět
Petr (2520)
19.10.2011
16:24

Ahoj, to nevím, ale je to možné. Pochybuji, že by kvůli tomu následně nechtěli udělit turistické vízum – to snad jen v případě, kdy by více okolností nasvědčovalo tomu, že do USA nejedeš jako turistka, ale skutečně natrvalo.

Odpovědět

Ahoj, chtěla bych se zeptat na možnost dopravy z letiště v NY do centra města. Je to přehledné? Dá se tam dobře zorientovat? A jaký dopravní prostředek je nejlepší použít? Díky za radu

Odpovědět
Petr (2520)
20.10.2011
11:29

Ahoj, je to dobře značený. :-) Záleží, na jakým seš letišti, ale předpokládám, že na JFK. pak je nejlepší dojet Airtrainem na stanici metra Jamaica a pak metrem kamkoliv potřebuješ.

Odpovědět

ahoj, neni nekdo v Pennsylvanii, Pittsburgh?

Odpovědět
Štěpán (1)
31.10.2011
1:17

Ahoj- pojedu za kamošem do los engeles,pošle mi pozvánku , tak že jako turista,
neumim ale vubec anglicky (kamoš je čech ale už ma am-občanstvitak že asi mne čekaji cestou same trapasy a neprijemne setkani …..vim jen ze nemam vest maso a ovoce:))

Odpovědět
Magda Prasková (1)
3.11.2011
4:02

Ahoj,potřebuji radu a nevím kam se obrátit? V prosinci má odjet syn (15) s babičkou do států na dovolenou.Někdo tvrdí,že potřebuje povolení od rodičů k vycestování.Bio pas má Estu taky.Jaké další doklady jsou zapotřebí.Mám hrůzu aby mi ho nevrátili samotného zpět. děkuji Magda

Odpovědět
Blanka (5)
3.11.2011
23:09

Magdo, nejlepší bude, když se zeptáš na Ministerstvu zahraničních věcí. http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/podminky_vycestovani_z_cr/index.html

Výtah ze stránek MZV:
“Cestujeme s dětmi

V případě, že nezletilé dítě cestuje v doprovodu jiné osoby, než je rodič nebo zákonný zástupce, doporučujeme ověřit u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda mimo platného cestovního dokladu nebude vyžadován také písemný souhlas rodičů (zákonného zástupce) s cestou dítěte do zahraničí.
Kontaktní údaje zastupitelských úřadů naleznete v kapitole Státy světa – informace na cesty.”

Odpovědět
Abel.Xavier (6)
6.11.2011
13:14

Ahoj Petre,
v americe jsem byl vramci WAT 5x a pak jednou na 2 tydny v ramci ESTY. Pristi rok planuju odjet na max. legalni delku. Tzn. chci zazadat o B-2 turisticke vizum a zustat tam na 6 mesicu. V praci si vezmu dlohodobe volno to by nemel byt problem. Mam nekolik dotazu:
1. Budou na ambasade resit delku pobytu v USA? Tzn. 6 mesicu, nebude jim divne ze mam praci a chci tam byt tak dlouho?
2. Musim mit koupenou letenku pred zadosti o B-2 vizum?
3. v dobe zadosti o B-2 budu mit jeste asi pul roku platnou ESTU, nebude to problem pri zadosti o B-2?
4. Pokud bych tam nakonec chtel jet na ESTU a zustat tam na max. delku 3 mesice nebude podezrele, ze mam praci a chci tam zustat tak dlouho?
5. Je nejaka minimalni doba po kterou musim z USA odjet nez se zase na ESTU vratim, nebo staci kdyz na tyden odjedu do CR a pak se zase muzu vratit na 3 mesice.
6. Musim prokazat dostatecny prijem, obnos na ucte, ze jsem schopen tak dlouhou dobu prezit?

Dik moc za odpovedi.
Kuba

Odpovědět
Jirka (12)
7.11.2011
12:14

Ahoj. Slyšel jsem, že je dobré předložit imigračnímu úředníkovi tzv. “zvací dopis”. Existuje nějaká forma toho dopisu? Dík

Odpovědět
Blanka (5)
7.11.2011
21:17

Jirko, je to jistě výhoda. Já ho měla asi před 10ti lety od tety. Ta se za mě v něm zaručovala, že budu mít zázemí u ní, a že kdyby něco ona se o mě postará. Byl k tomu i přiložený úřední dokument, myslím že daňové přiznání za poslední rok.

Odpovědět
Blanka (5)
7.11.2011
22:14

Ahoj Kubo,

1. Myslím, že délku pobytu, jako takovou, řešit nebudou. Ale potvrzení z práce o volnu si určitě vezmi. Každý papír navíc se může hodit.
2. Ne. Letenku kup, až vízum dostaneš. Kdybys ho nedostal, je ti letenka na nic. Ale je tu ještě tu ESTA.
3. Nebude, protože o vízum půjdeš určitě žádat dopředu. Takže končící ESTU můžeš použít jako argument, proč zkoušíš vízum.*
4. Tohle budeš řešit s imigračním přímo na letišti ve Státech. Ale zásadní problém by být neměl. Tvoje práce ho určitě zajímat nebude. Nejsi jediný, kdo tam byl, je a bude dlouho jako cestovatel. Jsi turista a máš dostatek prostředků + zpáteční letenku. Navíc, jak píšeš, už jsi tam byl několikrát a předpokládám, že bez problémů. Myslím během pobytu.
5. O žádné takové době nevím. Ale asi by bylo divné ráno odjet a večer se vrátit. :-) Jestli to chceš řešit krátkým odjezdem, tak Kanada je blíž. Zatím je tam třeba vízum, ale než se vracet draze do Čech, tak se zajeď na týden podívat na Niagaru a tak.
6. To budou chtít nejspíš vidět, za poslední 3 měsíce. Já si vzala papíry od bytu a auta, výpisy z banka, pásky a smlouvu z práce a on se na to ani nepodíval. Asi jak u koho.

*V tvém případě je základ u pohovoru vycházet z toho, že tam jedeš procestovat kus Států a nejsi si jistý, že svůj plánovaný program stihneš za 3 měsíce (ESTA), a tak by jsi rád dostal B-2, abys měl vše v pořádku. To by ti mělo pomoct s otázkami 1., 3., 5., a 6.

Takhle to vidím já.
Snad ti ještě něco poradí Petr nebo někdo.

Odpovědět
Abel.Xavier (6)
7.11.2011
22:37

Blanko dik. Zjišťoval jsem to ještě dál a k bodu 5. Není problém po třech měsících odcestovaz z USA a vrátit se tam prakticky druhý den. Jedinou podmínkou je, že je potřeba opustit kontinent Severní Amerika. Nestačí Kanada ani Mexiko a asi ani Karibik (Havaj, Aljaška). Takže Evropa, Asie nebo Australie. S Jižní Amerikou může být problém, protože je potřeba vycestovat zpátky do USA ze země která má ESTU. viz. info tady:

Ještě jeden dotaz. Jaké jsou hlavní důvody zamítnutí udělení turistického víza???
Ještě píšeš, že když nevýjde B-2, pořád je tady ESTA, ono bude asi velký problém, když mi nedají B-2 získat znovu ESTU ne?

Odpovědět
Blanka (5)
7.11.2011
22:52

Z Jižní Amerikou je hlavně problém, protože drogy. To by ti taky mohli udělat “pěknou” prohlídku. To, že musíš opustit celý kontinent jsem nevěděla. Hawaii a Aljaška jsou pořád Státy. No jestli to bude velký problém dostat ESTU po žádosti o B-2, to nevím, ale zkusit to můžeš. Důvody zamítnutí se nesdělují, teda aspoň většinou, takže nevím.

Odpovědět
David (7)
8.11.2011
7:15

Ahoj lidi, chci se zeptat je mi 15 let chtěl bych se zajed podívat za strejdou do San Franciska a zajímalo by mě co je k zomu potřeba?

Díky

Odpovědět
Štefan (71)
8.11.2011
11:08

Davide, to by spíš měl řešit strejda, ne? Ale hlavní bude mít ESTA nebo vízum B-2. A ty i potvrzení od rodičů, že tě strejdovi pojčily.
Prostudujte si spolu články a komentáře u nich v Petrově sekci Rady a zkušenosti. https://chcidoameriky.cz/tema/rady-a-zkusenosti

a ohledně víza a ESTA (ESTA by vám měla stačit)
https://esta.cbp.dhs.gov/
https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/nonimmigrant-visas-cs/

Když pak budete mít nějaké upřesňující dotazy, tak sem s nima. Určitě vám někdo odpoví.

Jinak SF je fajn. Docela levně se tam dá letět s KLM, Lufthansa zase lítá i s A-380.

Odpovědět
Štefan (71)
8.11.2011
11:15

Davide, teď jsem si všiml, že tam máš napsáno ZA strejdou a ne ZE strejdou. Tak to ať vyřizují rodiče. To asi budeš potřebovat i doprovod na letištích, aby jsi se neztratil a předali tě osobně strýčkovi.

Odpovědět
David (7)
8.11.2011
14:34

Já bych tam za nim letel sám do SF

Odpovědět
Štefan (71)
8.11.2011
16:03

Davide, to jsem pochopil. Tím doprovodem jsem myslel pozemní stewardku (Unaccompanied Minors). Vyzvedne tě od rodičů, dovede k letadlu a předá stewardce v letadle, a tak i během přestupů až nakonec v SF tě předají strejdovi, až se jim prokáže doklady. Každá společnost má ale jiné podmínky a věkový limit. Nech to na rodičích, ať vše zařídí.

Odpovědět
Tomáš (1)
9.11.2011
13:18

Zdravim všechny
Možná paranoidní dotaz , ale člověk nikdy neví .
Myslíte ,že by mohlo imigračním úředníkům vadit v pase vízum z Republiky Guinea ( 85% muslimové ), nebo se moc koukám na televizi :) ?
Uvažuji o novém pase , ale nevím jestli to není zbytečné .
Děkuji za názory/zkušenosti …

Odpovědět
Abel.Xavier (6)
9.11.2011
15:33

Ještě jeden dotaz ohledně B-2 víz. Když je dostanu do pasu, jsem povinen do určité doby od udělení odcestovat do USA? Někde jsem četl, že do půl roku od obdržení víz musím odjet jinak mi propadnou…

Odpovědět
Karel (6)
9.11.2011
16:18

Tome, nekoukej na telku.

Odpovědět
Karel (6)
9.11.2011
16:31

Pas musí být platný ještě 6 měsíců po odjezdu ze Států, ale neslyšel jsem o tom, že by bylo potřeba odcestovat do určitého data po udělení.

Odpovědět
Karel (6)
9.11.2011
16:40

Hele, tak to s tou platností 6 měsíců po odjezdu už neplatí.

Odpovědět
Abel.Xavier (6)
9.11.2011
16:45

Ok, taky dobre, akorat me teda zarazi kde jsem slysel o tom ze musim do 6 mesicu vycestovat do USA. Divaji se na imigracnim na B-2 jinak (podezreleji) nez na ESTU? Ja tam byl nekolikrat na J1 a s tim podle me je nejmensi problem. ESTA byla taky v klidu.

Odpovědět
Karel (6)
9.11.2011
18:12

Není důvod, aby to bylo podezřelejší. Prostě by jsi rád cestováním strávil víc času než jsou 3 měsíce a na to je lepší B-2. Potom je otázka, co imigrační na letišti. Ten ti totiž může v pasu vyznačit dobu pobytu podle svého uvážení, jak ho přesvědčíš. Už to není automaticky 6 měsíců. Záleží na tom, jak ho přesvědčíš o tom, co tam budeš dělat, z čeho tam vyžiješ a tak. Letenka na 6 měsíců prý není zas tak směrodatná. Takže to musíš okecat.

Odpovědět
Faith (42)
9.11.2011
18:29

Muzou se te na to zeptat co jsi tam delal etc., ale pochybuji, ze by to vylozene ovlivnilo tvuj vstup do USA. Kdyz podas rozumne vysvetleni proc jsi tam byl, nemohou nic rict.

Odpovědět
Abel.Xavier (6)
9.11.2011
20:33

Karel: wow tak tos me docela prekvapil, ja myslel ze kdyz mam letenku na 6 mesicu tak to tak musi akceptovat…je pravda ze kdyz jsem byl na ESTU 14 dni v USA tak tam nehodil datum na letence ani max. mozny tzn. 3 mesice, ale mesic..

Odpovědět
Karel (6)
9.11.2011
22:43

Kubo, letenka je tvůj problém, ne jeho. Klidně tě pošle domů hned.

Odpovědět
Karel (2)
18.11.2011
20:29

Chtěl jsem se dotyčných zeptat, jestli mohu vycestovat do USA a Kanady, pokud neumím anglicky (jen základní pozdravy a pár slovíček)? Chci jet jako turista samostatně. Jak by to probíhalo u vstupu u emigračního úředníka na letišti?

Odpovědět
Faith (42)
19.11.2011
11:10

Samozřejmě, že ano :-) Pokud cestuješ s někým, může mluvit on za tebe.

Odpovědět
Petra (2)
19.11.2011
11:20

Karle, taky si můžeš dopředu připravit odpovědi na papír. Projdi si tuto diskusi a uvidíš na co se tam ptají. Nebo i tuhle https://chcidoameriky.cz/imigracni-kontrola-v-usa-jak-ji-uspesne-projit/comment-page-6#comment-3967

Odpovědět
Jirka (12)
20.11.2011
12:06

Ahoj. Chci letět v  létě do EL. PASA. Můžu na biometrický pas se podívat do Mexika? Dík

Odpovědět
Jarka (1)
21.11.2011
13:38

Jirko, biometrický pas je poslední verze českých pasů, nebiometrické se vydávají pouze pro “expresní” vystavení a mají omezenou dobu platnosti. A jak se píše na web Ministerstva zahraničí: Občan ČR, držitel platného cestovního pasu či cestovního průkazu, může vstoupit na území Spojených států mexických bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 180 dnů ode dne vstupu, pokud se nejedná o výdělečnou činnost. Jen se vyplňuje nějaký formulář. Více na http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/mexiko/cestovani/visa.html
Snad odkaz nevadí.
Takže z El Pasa do Mexika můžeš a zpátky by taky neměl být problém. Pokud si s sebou neponeseš něco, co amíci neradi.

Odpovědět
Markéta (2)
23.11.2011
20:02

Ahoj letím na návštěvu za kamarádem do Las Vegas na 6 týdnů. Anglicky umím pozdravit a max. říct něco o sobě, bojím se že budu mít kvůli tomu na imigračním problémy. Mám se hodně bát? A nebude se jim zdát moc že tam jedu na 6 týdnů? Jo a náhodou neletíte někdo 1.12. do Vegas? :)

Odpovědět
Ivana (5)
24.11.2011
0:33

Markét, já myslím, že to bude v pohodě. A 6 týdnů není tolik.

Odpovědět
Markéta (2)
24.11.2011
12:32

Děkuji… A jinak musím říct, že všechny ty dotazy a odpovědi mě hodne uklidnily… Takže hurá do světa! :)

Odpovědět

Ahoj chtěl bych se podívat do USA tak na 2 roky. A pracovat , ale určitě vrátit do ČR. A nevim o jaké vizum si za žádat a jestli nebude nějaký problém? Díky za radu :)

Odpovědět
Ivana (5)
28.11.2011
9:04

Miro, pracovat ve Státech není jen tak. Aby to bylo legální je potřeba pracovní povolení, které není jednoduché získat. No a ilegálně je to zase rizikové, teda pokud na tebe přijdou, čeká tě Immigration detention center, pak vězení a nakonec vyhostění. Zkus si o tom najít víc věcí. Jinak pro turistiku stačí ESTA, ta platí 2 roky a max. doba pobytu je 3 měsíce nebo vízum B1 to platí až 10 let a max. pobyt je 6 měsíců.

Odpovědět
Honza (3)
28.11.2011
21:57

Míro u toho pobytu na ESTU a vizum by taky mělo být až. Protože ty 3, respertive 6 měsíců nejsou automatický. Stejně tak jako u víza záleží, na jak dlouho ho ambasáda vydá (max 10 let), tak u pobytu záleží na imigračním úředníkovi, na jak dlouho ho povolí. Kámoš měl ESTU a letenku na měsíc, uvažoval, že by si posunul odlet, kdyby se mu tam líbilo a zbyli mu ještě peníze, no a imigrační ho převezl, nedal mu to na 3 měsíce, ale jen o týden déle, než měl letenku. A to mu to říkal, že by možná zůstal déle. No dostal týden navíc. ;-)

Odpovědět
Abel.Xavier (6)
28.11.2011
22:12

Připomeňte mi jak to je u pohovoru na imigračním? Úředník se mě ptá na jak dlouho jedu nebo se mrkne do letenky? Když mám letenku na tři měsíce a letím na ESTU bere to v potaz?

Odpovědět
Honza (3)
29.11.2011
9:22

Xave, většinou se ptají, kam, proč, za kým, na jak dlouho, budeš studovat, budeš pracovat, a tak. Na jak dlouho tam jedeš, se tě klidně zeptá až potom, co se podíval na letenku. Já mu řekl, že jedu za příbuznými a chvíli na to se ptal, jestli mám ubytování a kde budu studovat. Snaží se lidi nachytat. Když mu řekneš rovnou, že tam chceš být tři měsíce a máš tak i letenku, tak by neměl být problém, teda pokud se mu budeš “líbit”.

Odpovědět
Ivonka (1)
4.12.2011
0:13

dobrý den,

vše si tady pročítám a velice chválím tyto stránky. měla jsem dost otázek, ale většina byla zodpovězena v průběhu, což je skvělé. takže pouze poprosím o upřesnění a ještě něco navíc (bohužel):
mám mezipřistání v Las Vegas. jak jsem se dočetla, kufry si musím nechat znovu odbavit. stačí mi na imigračním a znovuodbavení kufru 5,5 hodiny? četla jsem, že i jen čekání na imigračním může trvat až dvě hodiny. pokusím se být co nejrychlejší, ale kdo ví, jak to může probíhat, navíc nemám ponětí, kde pak kufr najdu.. s tím souvisí:
co když se kufr ztratí (čili do Las Vegas nedorazí)? ještě předtím totiž přestupuji ve Frankfurtu a jak na potvoru s jinou leteckou společností.
pro jistotu, kdyby se kufr ztratil, případně byl (nedej Bože) odcizen si chci vzít do příručního zavazadla zásobu léků, které bohužel potřebuji, alespoň na týden. budu mít sebou zprávu od lékaře v češtině a vlastní překlad v angličtině (lékař mi nechtěl zprávu v angličtině vypsat), budou s tím problémy? dost léků myslím tak cca až 100 pilulek.
děkuji moc za odpověď.

Odpovědět
Honza (3)
6.12.2011
23:57

Ivon, 5,5hod je času habakuk. Dvě hodiny jsem nikdy nečekal a to ani když si kámoše odvedli a lustrovali ho v kanclu. Ve Vegas snad není takový provoz jako třeba v Atlantě, NY nebo Chicagu. Léky pro osobní potřebu mít u sebe můžeš, papír od doktora je fajn. Jen se děsím toho počtu pilulí. No snad to pochopí a nebudou tě moc dusit. :-)

Odpovědět

Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat, jaké máte zkušenosti se schválením ESTY. Zítra ráno bych rád odletěl do New Yorku, pro což jsem se rozhodl až teď. Čekám na schválení a začínám být pomalu nervózní, že se to nestihne. Jelikož na to mají 72 hodin. Zajímalo by mne proto, zdali někdo tuší jestli to potvrzení dává někdo fyzicky, nebo ten systém jen prošustruje zadané info a můžu schválení obdržet i o půlnoci.

Dik
Honza

Odpovědět
Láďa (3)
9.12.2011
20:31

Zdravím Vás :-)… rodina moji přítelkyně žijí v USA ( na greencard) Časem bychom chtěli býti tam, přítelkyně greencard má! Co vše bych měl udělat já?…Nebo budu muset vždy po půl roce se vratit sem a pak znovu do USA..mám z toho vše nějaký bordel O:)….:-/..
Děkuji za odpověd

Odpovědět
Karel (3)
10.12.2011
22:02

Honzo, asi už je pozdě. Ale mě potvrzení přišlo skoro obratem.

Odpovědět
Karel (3)
10.12.2011
22:04

Láďo, jestli se nepletu, tak aby jsi tam mohl (legálně) zůstat, budeš muset z přítelkyně udělat manželku.

Odpovědět
Petr (2520)
11.12.2011
1:21

Láďo, je to tak, jak píše Karel. Jak dlouho již přítelkyně v USA na zelenou kartu žije?

Odpovědět
Majkl (4)
11.12.2011
13:48

Přidám mojí zkušenost z cestou do USA bohužel neúspěšnou! Letěli jsme na ESTU. V září jsem chtěl odletět na 3 měsíce do USA a vzal jsem se sebou maminu, která tam letěla jen na 14 dní. Jeli jsme tam za známíma, který tam žijí legálně. Česka si tam vzala Mexičana. Letěli jsme Praha- Amsterdam-Chicago. Cesta v poho žádný problém. Problém byl až na imigračním. V Chicagu. Přílet 14:30 místního času No vzali nám pasy a šli jsme si sednou do nějaký místnosti, kde kontrolovali. Pro prvním pohovoru se mě ptali kam proč jedu kolik mám peněz a podobně. Pak jsem si šel znovu sednou na lavici k mamině. Druhý pohovor byl komplet prohledání věcí kufry, mobily, notebook, iPad. Ptali se na emaily, fotografie, sms, super jsem si připadal, že se mi to zdá. Volali těm známím a ptali se na hodně otázek. Podotýkám, že jsme oba bílí a a já jsem blonďák. Třetí pohovor mi bylo jasné, že je problém. Dozvěděli jsme se, že mě nepouští a letím zpět a mojí maminu pustili. 18:00 Tak jsme vypsali nějaký papíry. Vzali mi otisky a znovu jsem si šel sednout na lavičku. No Super. Když jsem se ptal proč tak říkali, že mají poderření, že tam jdu pracovat. vůbec jsme nevěděl co bude, kde budu spát apod. Nebyl jsem sám koho nepustili. Nepustli jednoho rakušáka a jeho přítelkyni s malým 3 měsíčním dítětem pustili. No seděli jsem na lavičce až do 23:30 místního času. No v pak jsme odevzdávali veškeré věci vzali nám i tkaničky do bot a zavřeli nás do cely, která byla za kancelářema, kde byla zima jak v Rusku a na přikrytí nám dali igelitový pytel. Nevím jestli někdo z vás ví jak vypadá cela předběžného zadržení v ČR tak nějak vypadala i ta cela. Prohledávali nás jako by jsme byli nějaký teroristi. Byli jsme zavřený do druhýho dne. Pustili nás 1 hodinu před odletem našeho letadla. Kdy nás doprovodili přímo k letadlu. Dali naše pasy a letenky letuškám. Ty nám je měli vrátit až v Amsterdamu. Na to, že jsem měl neměný datum letu. Tak ho změnili celkem rychle. Nechci být sprostej! Jo můžu se podívat znovu do USA, ale ne na ESTU :/

Odpovědět
Petra (3)
11.12.2011
16:21

Majkle, základní problém byl určitě ten, že ty a máti jste měli jiný datum návratu. Z toho si “vydedukovali”, že máti s tebou jede jen jako krytí, aby jsi se tam dostal, a pak se sama vrátí domů.
Pak taky spousta lidí tvrdí, že když do státu tak radši ne přes Chicago, tam prý kontrolují dost přísně. Já tam ale problém neměla.
Do Států se můžeš podívat znovu, ale jde o to, za jak dlouho. A to jestli poletíš na ESTU nebo vízum je úplně jedno. Imigrační tě může vrátit tak jako tak.

Odpovědět
Láďa (3)
11.12.2011
18:35

Karel, Petr : nooo:-)…je to více komplikovaný, přítelkyně a její rodiče jsou v USA od roku 2010, přítelkyně,která studuje v Čr tam byla rok pak přiletěla na půl rok(nyní je zase usa a vrací se v lednu), rodiče tam jsou pořád a než-li dostuduje (2013) tak mi jí tu nechají, a pak máme býti v USA!
Kéž by to šlo udělat jinak, páč nevím nevím jeslti tam mladá bude chtít být paní:-))

Odpovědět
Petra (3)
12.12.2011
13:43

Láďo, jestli chce, aby jste spolu byli po jejím dostudování ve Státech, musí pro to něco udělat. Jinak za ní můžeš jezdit jen na návštěvu.

Odpovědět
Jirka (12)
23.12.2011
16:54

Chci letět do El Pasa- 2x přestup. Jak mám popsat zavazadla? Nevím ani jestli si je vyzvednu až v El Pasu. Nevím o tom nic , poletím poprvé. Dík

Odpovědět
Petr (2520)
23.12.2011
17:23

Ahoj,
na letadla napiš jen své jméno, adresu v ČR, telefon a popřípadě email.

Záleží, jak a s jakou společností letíš. Pokud letíš třeba Praha – Londýn – New York – El Paso, vyzvedneš si je v New Yorku, kde absolvuješ pohovor s imigračním úředníkem a pak až v El Pasu.

Odpovědět
Majkl (4)
23.12.2011
23:49

Podle mě když nastoupíš v Praze a zavazadla odevzdáš tam tak pokud ti neuletí let kvůli imigračnímu tak je uvidíš až v El Pasu. Jinak piš na adresu jméno a ten email je dobrý.

Odpovědět
Jarek (2)
25.12.2011
7:36

Jirko, jak píše Petr, v NY vstupuješ na území Států, takže tam absolvuješ vše, imigrační i celní (customs) kontrolu. První je imigrační, pak si dojdeš na pás pro kufr, projdeš přes celniky a dál se musíš znovu odbavit na vnitrostátní (domestic) let do EP.

Odpovědět
Láďa (3)
28.12.2011
21:32

Petra: špatně pochopeno, ona studuje v čr…rok v čr vynechala, aby mohla býti s rodiči v USA (tam též chodila do školy)…y nyní tam je na pár měsíců taky (kvůli greencard)….No uvidíme jak to dopadne…Díky:-)….Pěkný zbytek roku :-)

Odpovědět
Petra (5)
29.12.2011
11:34

Tak to jsem to pochopila dobře. To že musíš v USA trávit jistý čas, aby jsi nepřišel o GC vím. Přítelkyně a její rodiče jsou v pohodě, to ty máš “honičku” se tam dostat.

Odpovědět
Martin (1)
5.1.2012
22:00

Ahoj,
chtěl bych se zeptat na pár věcí. V dubnu poletíme s manželkou na Nový Zéland, tam budeme studovat dva měsíce angličtinu a pak nějakej ten tejden cestovat. Potom by jsme chtěli odletět na Hawaii a tam cestovat asi 3týdny a potom odsud do Los Angeles a tam taky asi 3týdny cestovat po národních parcích, pak by jsme letěli ze San Francisca zpět domů. Můžeme mít nějaký problém se vstupem do země v Honolulu a kolik peněz by jsme tak zhruba měli mít v hotovosti? Předpokládám, že potvrzení o ubytování stačí třeba jen na první den, protože se každý den přesuneme někam jinam? Zpáteční letenku samozřejmě mít nebudeme, protože poletíme kolem světa, to by snad problém nebyl? Ještě jsem se chtěl zeptat jak to vůbec funguje na letišti se zavazadlama, když se přestupuje na jiné letadlo někde při mezipřistáním, musím si je přendat sám, nebo se o to postará společnost, se kterou letím?
Děkuji

Odpovědět
Tomáš (1)
5.1.2012
22:22

Ahoj Martine, pokud budete mít v pořádku doklady, tak by problém být neměl. Potřebujete buď vízum B-2 nebo ESTA registraci, o tom je tu dost článků, tak si to projděte. Není daný limit hotovosti, teda ne minimální, max je to 10.000,-USD a dneska má stejně každý kartu. Ubytování mít zajištěné nemusíte, ale je to lepší. Kufry by jste cestou na NZ měli vidět až tam, pak už budete lítat asi bez přestupů do odletu domů, a to odevzdáte kufry v SF a uvidíte je v Praze. Kalifornii (LA, parky a SF) bych řešil autem a nikam nelítal.

Odpovědět
Honza (5)
10.1.2012
19:52

Ahoj, mam dotaz. Předminulý rok jsem byl v USA na Floridě 3 mesice, pote jsem tam letel minulý rok a byl jsem tam skoro rok. Mam turisticke vizum vsechno v poradku, myslim tím neprekrocil jsem povoleny pobyt. Dostal jsem vzdy bilou kartu na 6 mesicu, minuly rok jsem zazadal o prodlouzeni a dostal jsem dalsich 5 mesicu na vic, ale odjel jsem drive, odevzdal jsem bilou kartu, vse v terminu. Letos bych tam chtel jet o5.
Mam cekat nejake problemy u imigracnich ? vim, nikdy to nejde rict, protoze hlavne zalezi na cloveku jak se vyspal atd… jen jde o to, ze jsem si tam udelal americkou kartu, protoze moje ceska tam nesla pouzivat na pujcovani aut.
A jestli je nejaky rozdil pokud pujdu pres imigracni v Atlante ci v NY, co je lepsi ? lidi rikaji ze v NY na tebe nemaj tolik casu z duvodu poctu lidi… nema nekdo nejake zkusenosti at spatne ci dobre z Atlanty ci NY ? dekuji.
Honza

Odpovědět
Monika (6)
11.1.2012
0:00

Hele, to máš jedno Honzo. Já mám za sebou Orlando, San Francisco, Detroit a Chicago, vše v pohodě. Přitom před Chicagem mě varovali, že je to tam hrozně vostré. Atlanta je největší letiště ve Státech a na světě, JFK je 16. na světě a 6. ve státech, co do počtu pasažérů. Takže větší frmol bude spíš v ATL. Ale věřím, že jsou imigrační připravení zvládnout vše. Jakou máš kartu, je jedno, tu přece ukazovat nebudeš. Jde o to, jak píšeš, že jsi tam byl loni skoro celý rok a teď tam chceš letět zase. Aby jim nebylo divné, že jsi tam víc jak doma a kde na to bereš. Tím loni myslíš 2011 nebo 2010? Přece jen je nový rok krátce. A roční pauza je lepší než pár týdnů.

Monča

PS: Na kolik tě vyšlo prodloužení pobytu a na co si ho dostal? Prý ho už nedávají jen tak, ale jen ve vážných případech.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.