Imigrační kontrola v USA: Jak jí úspěšně projít

Vstupní pohovor do USA s imigračním úředníkem je povinný pro všechny cizince. Nezáleží, jestli do země přicestovali na ESTA nebo na vízum. Pohovor obvykle netrvá víc než 5 minut, absolvujete ho na prvním letišti v USA, na kterém přistanete.

Imigrační kontrola v USA | © Petr Novák

Základní rady ke vstupnímu pohovoru do USA

Vstupní pohovor se provádí na prvním letišti v USA ještě před celní kontrolou. Jestliže letíte po trase Praha – New York – Dallas, pohovorem projdete v New Yorku.

Pohovor má zamezit vstup do USA lidem, u kterých existuje podezření, že ve Spojených státech chtějí nelegálně pracovat nebo vykonávat jinou činnost americké vládě nelibou. Základní pravidlo imigračního pohovoru zní: Mluvte pravdu.

Čekáním na imigrační pohovor můžete strávit desítky minut. Na začátek fronty si pomůžete tak, že při odbavení požádáte o místo v přední části letadla. Na některých letištích si můžete úředníka vedoucího pohovor vybrat, jinde je vám přidělen.

K úředníkovi přistupujte s úsměvem na tváři, buďte přátelští. Nervozita je zbytečná a může vyvolat podezření, že máte nekalé úmysly. Skutečně je zbytečné se stresovat, pohovor většinou probíhá v celkem pohodové atmosféře.

Úředníkovi předložte cestovní pas s čipemcelní formulář vyplňovaný v letadle.

Na co se mě bude úředník při pohovoru ptát?

Otázky při vstupním pohovoru do USA bývají stejné. Odpovídejte anglicky:

 • Jaký je účel vaší cesty?
  Jsem turista, chci poznat Spojené státy.
 • Kde budete bydlet?
  Mám rezervovaný pokoj v hotelu Travelodge Hollywood.
 • Znáte někoho v USA, máte zde nějaké příbuzné?
  Žádné příbuzné tu nemám a v USA nikoho neznám.
 • Jak pracujete?
  Jsem obchodní zástupce firmy ABC z Prahy. Prodáváme sportovní oblečení.
 • Kdy se vracíte zpět do ČR, máte zakoupenou zpáteční letenku?
  Zpáteční letenku mám, odlétám příští týden v sobotu.
 • Kolik s sebou máte peněz, máte s sebou kreditní kartu?
  Mám 550 dolarů v hotovosti a mnohem víc na bankovním účtu.
 • Po kolikáté jste v USA?
  Potřetí, v letech 2009 a 2012 jsem byl v New Yorku.
 • Co máte v USA v plánu?
  Mám v plánu road trip do San Francisca, zajímají mě hlavně národní parky.

Po zodpovězení otázek vás vyfotí a sejmou vám otisky prstů. Bude-li vše v pořádku, úředník vám do pasu otiskne vstupní razítko a můžete si jít vyzvednout kufry. Podezřelé osoby jdou buď na důkladnější pohovor, nebo obratem letí domů.

Pokud do USA neletíte na vízum, nezapomeňte včas vyplnit registraci ESTA.

Nejčastější dotazy ohledně imigračního pohovoru do USA

Cestuji do USA s rodinou/kamarády, můžeme jít na pohovor společně?

Poproste úředníka, ať vás vezme najednou. Většinou to není problém.

Letím na trase Praha – Londýn – Las Vegas – Tucson. Kde bude pohovor?

Pohovor se vždy absolvuje na prvním letišti na území Spojených států amerických. V tomto případě bude pohovor probíhat v Las Vegas.

Musím projít přes imigrační, když v USA jen přestupuji?

Ano. Bez ohledu na to, že v USA jen přestoupíte na jiný let, musíte na pohovor.

Neumím anglicky, jak mám absolvovat vstupní pohovor?

Nemějte strach, takových lidí je dost. Osvědčená rada zní: Poproste někoho anglicky mluvícího a sepište spolu odpovědi na výše uvedené otázky. Připište, že neumíte anglicky, papír vytiskněte a při pohovoru ho předložte imigračnímu úředníkovi. A naučte se anglicky alespoň pozdravit. :-)

Jaký minimální čas potřebuji na přestup, pokud mám stihnout i pohovor?

Záleží na velikosti letiště, potřebě měnit terminál nebo délce fronty na imigračním. Spodní hranice na menším letišti je kolem 1 hodiny. Naopak na velkém letišti, kde budete čekat ve frontě a ještě přejíždět do jiného terminálu, nemusí stačit ani 2 hodiny.

Když neprojdu pohovorem a pošlou mě zpět domů, kdo platí letenku?

Letenku zpět na výchozí letiště platí aerolinky, kterými jste přiletěli do USA.

Některé společnosti si proto na rizikových letištích platí bezpečnostní agenturu provádějící předpohovor. Tato praxe je běžná třeba v Amsterdamu.

Nebudete-li do USA vpuštěni, nemáte nárok na vrácení peněz za letenku, ubytování ani na proplacení dalších nákladů.

Musím na imigračním ukazovat vytištěnou schválenou registraci ESTA?

Ne, imigrační pracovník vás vidí v systému. Nicméně schválenou ESTA vyžadují některé letecké společnosti. Doporučuji si udělat screenshot čísla registrace, poslat si ho do e-mailu a uložit do telefonu.

Nemám zpáteční letenku, vadí to?

V žádném případě to neznamená automatické odmítnutí vstupu do USA. Připravte na dotaz zda, kdy a jak se plánujete vrátit zpět domů.

Diskuze k článku (2 325 komentářů)

Ahojte, o pár dni sa chystám do nyc, v pase mám pečiatku z imigračného v Indii (je to 3 a pól roka dozadu, prešvihla som dátum odchodu z krajiny o pár dni a tak si ma tam pár dni ešte nechali). Myslíte, že to bude problém? Nový pas si nestíham spraviť. Ďakujem!

Odpovědět
Avatar uživatele

@Sasa:
Co je to “pár dní”? A že si tě tam dalších pár dnů nechali znamená zadržení v cele před vyhoštěním?
– ano, problém to bude. Pokud to do Esty vyplníš pravdivě, tak ti ji nejspíš nedají. Pokud budeš lhát, je velmi pravděpodobné, že tě pošle zpátky imigrační.
– nový pas na to nemá vliv, mají to v systému
Jelikož s Estou je velká pravděpodobnost neúspěchu, větší šanci bych viděl s klasickým turistickým vízem

Odpovědět
Avatar uživatele

@Sasa: jo pardon, já přehlédl, že šlo o imigrační v INDII. Pak tohle není problém, o nějakou Indii se imigrační zajímat nebude.

Odpovědět

Ahoj,
letíme poprvý do New Yorku a máme ubytko přes Air Bnb je nějaký problém při tom pohovru na letišti?
Děkuju za odpověď.
Dáša

Odpovědět

@Dáša:

a v čom konkrétne by mal byť problém?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Dáša: to absolutně není problém, AirBNB je v USA legální, platí tam daně. Normálně to můžeš uvést jako tvé ubytování.

Odpovědět
Avatar uživatele

Ahoj . Letime poprvé v životě do USA californie a nevada. Máme zaplacené motely zatím na 7 dni pak se uvidí kam pojedem máme to přes Booking.com. com auto zaplacené na 14 dni přes rentalcars . Anglicky nemluvíme spoléhání pouze na překladač v telefonu … tak snad nás tam pustí .

Odpovědět
Avatar uživatele

@Miroslav:
Angličtina je samozřejmě fajn, ale není povinná. Takže to nebude důvod k nevpuštění. Užijte si to a dejte pak vědět, jak jste dopadli.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Dáša:
Ubytování nebývá problém při imigračním. Pokud tě zajímá Airbnb a NY, tak koukni na diskuse u článků
Levné ubytování v USA: Tipy, triky a zkušenosti jak na hotely a motely
a
Návod na Airbnb plus tipy a zkušenosti jak vybrat hostitele a nenaletět

Odpovědět
Avatar uživatele

@Miroslav: Na imigračním se skutečně dá projít s připravenými pár odpověďmi na papírku, už tady o tom v diskusích i někdo psal. Pokud ale máš znalosti angličtiny opravdu nulové, můžeš mít problémy i později – v půjčovně aut až ti budou chtít vnutit další pojistky, o které nemáš zájem, protože pojištění máš už zaplacené (a to se mi stalo pokaždé), pokud ti neprojde autorizace kartou na stojanu na benzince a budeš potřebovat obsluze vysvětlit, ať ti na stojanu autorizuje benzín za $30, na hotelu apod.
V USA není problém, pokud máš angličtinu mizernou – jsou na to zvyklí, umí se s takovým člověkem domluvit – a narozdíl od Angličanů se na tebe nedívají pohoršeně skrz prsty. Ale úplně bez angličtiny si to dokážu dost špatně představit.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Miroslav: A další problém můžou být dopravní značky. To se oproti Evropě dost liší. V USA je poměrně vysoké procento značek, které jsou jenom bílé tabule, na kterých je textem napsán nějaký příkaz, zákaz apod. – oproti Evropě je mnohem méně věcí znázorněno graficky. Často tam je nad pruhem například cedule “This lane must turn left”, což ti má říci, že jde o odbočovací pruh. Nikde žádná šipka, ani nic podobného.

Odpovědět

Prosím o radu. Cestuji do USA za dcerou, která je zde na čtyři měsíce v rámci zahraničního studia Erasmus. Mám ji v ESTA uvést jako kontaktní osobu v USA (v bodě Údaje o cestě) nebo se kontaktní osobou myslí osoba trvale žijící v USA. Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Renata:
Klidně uveďte dceru. Už tam je, kdyby něco budou kontaktovat jí.

Odpovědět

Ahoj, letím po prvé v životě do USA, do Kalifornie. Budu tam na kurzu angličtiny. Mám ESTU, avšak když jsem ji vyplňovala, tak jsem nemohla napsat místo pobytu, jelikož budu v hostitelské rodině a agentura mi adresu sdělí až pár dní před odletem. Myslíte, že by to mohl být problém?
Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Emma:
Nebude to problém. Pokud se imigrační zeptá, tak mu tu adresu řekneš.
Otázkou je, jak je to s kurzem. Tam by problém mohl být. Některé agentury totiž neřeší, jaký kurz může být na ESTA a na jaký už je třeba vízum.
Kurz nesmí být delší než 90 dní a nesmí mít více než 18 hodin týdně. Splnit se musí samozřejmě obě podmínky. První je daná pobytem na ESTA, ale druhou některé agentury neberou v potaz, z čehož pak mohou být problémy.
Dříve to bylo 12 týdnů a 20 hodin týdně.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Emma: Adresa pobytu se dá dodatečně změnit. Je to jedna z editovatelných položek. Nepodléhá to už žádnému dalšímu schvalování.

Odpovědět

Zdravím,mužu přistoupit k přepážce s anglicky mluvícím kamarádem?Děkuji

Odpovědět
Avatar uživatele

@Hugo:
Tohle už je to mnohokrát zodpovězeno.
Pokud ti to imigrační povolí, tak ano. Ale většinou spolu berou pouze rodinné příslušníky.
Pro jistotu si to tu pročti, vypiš si otázky, doplň odpovědi a nech si to přeložit. Papír pak můžeš použít u imigračního.

Odpovědět

@Franta: & @Hugo:
Nás v pohodě vzali v LA s přítelkyní. Nicméně nevím, jak je to se známým. Kámoš má zkušenost ze SF, kde šli 2 a v pohodě. Ale nikdo ti to nezaručí, že vás nerozdělí.

Odpovědět

Ahoj, chystáme se v dohledné době s rodinkou na výlet do LA. ESTU máme schválenou, ale teď když pročítám jak by měla být správně vyplněná, tak zjišťuji, že jsme zřejmě nevyplnili dobře kolonku “mého zaměstnavatele”. Jsme oba s manželkou OSVČ. Pochopili jsme to tak, že zaměstnavatele nemáme a tak jsme tak vyplnili “nezaměstnaní”. Nerad bych měl nějaké problémy kvůli takové věci. Jak mám postupovat dále? Mám vyplnit novou ESTU nebo předložit úředníkovi nějaké doklady (výpis z účtu, živnost. list,..), když se bude ptát ???
Děkuji mnohokrát za relevantní radu. Mártty

Odpovědět
Avatar uživatele

@Martty:
Imigrační tyhle doklady zkoumat nebude, nic mu to neřekne. Asi bych to nechal, jak to je. Několik lidí už tu psalo, že jeli jako nezaměstnaní a bylo to v pohodě. Kdyby se imigrační ptal, tak řekneš, že to byl omyl při vyplňování, že oba podnikáte.

Odpovědět

Dobrý den, chtěl bych letět tak na cca. měsíc do USA (západní pobřeží), půjčit si tam Mustanga a trochu si to tam s manželkou projet po národních parcích, spát po motelech ap. Problém je v tom, že jsme již troch starší (já 54) a bohužel neumíme ani jeden anglicky. Myslíte že je možné tam ten měsíc bez znalost jazyka nějak “přežít” ? Děkuji za vaše názory.

Odpovědět
Avatar uživatele

@walk:
Tak do toho bych nešel, komplet bez znalosti jazyka jak chcete projít imigračním? půjčením auta? ubytováváním v motelích? co když se stanete účastníky dopravní nehody? i většina dopravních značek je doplněná o textový popis co a kdy se smí či nesmí.
Jasně, můžete si většinu zarezervovat v klidu dopředu, ale stejně bych se obával nějaké nenadálé situace.
Doporučuji na pár měsíců nějaký jazykový kurz, ať aspoň umíte základy, pak určitě slovník a sebou na cestu různé online translatory.

Odpovědět
Avatar uživatele

@walk:
Přežít se to samozřejmě dá. Ale jak píše Lukáš, bude to “peklo”. :-)

Dá se to, ale chce to aspoň základy. Pro někoho, kdo vůbec nemluví, je lepší jet s cestovkou, ale je to nákladnější. Třeba America Tours chce za 16 dní po západu v Jeepech 75.000,-/os. (duben 2019, léto je ještě o 10.000,- dražší) a to je dost, navíc je to jen za zájezd bez dalších nákladů. Na druhou stranu se o nic nestaráte. Nás vyšlo 16 dní na 40.000,-/os. komplet se vším.
Takže také doporučuji, nejprve nějaký kurz aspoň na základy a jet až za rok. Nebo k sobě zkuste přibrat další dvojici, která mluví.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Lukáš: Nejen doplňkové značky. Většina značek je tabulka s textem. Včetně příkazů k odbočení či naopak zákazů odbočení apod.
Řízení bez znalosti jazyka bude v USA docela problém. Z klasických evropských značek se tam vyskytuje snad jen STOPka.

A musím teda přiznat, že i když svoji znalost angličtiny považuju za pokročilou, tak na značku “PEDS XING” jsem koukal lehce překvapeně, a chvíli mi trvalo, než mi došlo, že nejde o čínskou restauraci :D

Odpovědět
Avatar uživatele

@Vašek:
A že těch XINGů tam mají požehnaně :D
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&biw=2144&bih=1009&tbm=isch&sa=1&ei=5tKLXKKCMpSg1fAPkvuYmAY&q=xing+traffic+sign&oq=xing+traffi&gs_l=img.1.0.0i19.13409.13409..15065…0.0..0.88.88.1……1….1..gws-wiz-img.fD_LZr_VGJs

Odpovědět
Avatar uživatele

Zdravím z Floridy :)
Právě jsem zažil nejvtipnější imigrační kontrolu svého života. Díky tomu, že v USA začíná letní čas dřív, tak A380 od British Airways přistává v 20:15 místo 19:15. Imigrační s tím evidentně personálně nepočítá. Z 16 přepážek pro ESTA běžela pouze jedna. Na ni se nahrnulo těch 500 lidí, co jich v A380 bylo. Milý úředník to dával stylem 5 sekund na osobu : Anything to declare? No. Neeeeext!
Ani razítko do pasu nedával.

Odpovědět

Zdravím měl bych dotaz v létě letíme poprvé do USA.
Většinu věcí sem se zde dočetl.

Jen jedna my chybý poletím já s přítelkyní a její nezletilou dcerou. Potřebujeme nějaký souhlas biologického otce i když je soudem dané že přítelkyně je jediný zákonný zástupce?

Děkuji za odpověď

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jiří:
A Amíci vědí, že je to soudem dané? Pochybuji. Takže doporučuji to soudní rozhodnutí nechat úředně přeložit a mít s sebou. Pro jistotu bych se ještě zeptal někde u právníků, zda to stačí. Pokud je bývalý rozumný, tak bych o to povolení požádal. Asi to, vzhledem k soudnímu rozhodnutí, nebude mít žádnou váhu, aspoň teda ne u nás, ale na Amíky je lepší být připraven.
A pokud bývalý rozumný není, tak by pro jistotu o cestě vědět asi neměl. Je blbé, když se na imigračním dozvíte, že někdo oznámil únos dítěte.

Odpovědět

@Franta:
Děkuji

Odpovědět

Zdravím všechny :)

Byl tady někdo na svatební cestě v USA se starým pasem? Myslím tím ženy. Mám pas, letenku, ESTU a pojištění na dívčí jméno a jedeme 10 dní po svatbě na 14 dní. Platnost pasu je po sňatku 3 měsíce ale v USA vyžadují 6 měsíců. (pas je jinak platný ještě několik let) Tak budu ráda za jakékoliv zkušenosti a rady.

Předem děkuji za info.

Odpovědět

Ahoj zdravím cestovatele.
Letime v květnu za dcerou do Casperu(Wyoming), máme na letišti v Salt Lake City 1,2 hodiny na přestup na letadlo na místo určení. Takto nám byla prodána letenka společností Delta. Mám trochu obavu abychom vše za tento čas stihli(imigrační,kufry, celní). Přiletíme na večer z Amstru Boingem dreamlinerem, Máte někdo zkušenost sdélkou vyřízení všech potřebných formalit na tomto letišti?

Odpovědět

@Milena: Nemam zkusenost s mezinarodnim letem do Salt Lake City, ale nebal bych se toho. Neni to prilis velke letiste a i samotne mesto neni nic velkeho, necekal bych tam davy lidi.

Odpovědět

Dobry den,mam v usa přítele za kterym bych se chtěl podivat na navštěvu. Bude stacit jeho potvrzeni pozvani k navštěve?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Robert:
Zvací dopis je plus, ale není to jediný faktor. Imigrační ho třeba vůbec nebude chtít vidět. Koukají i na jiné věci. Hlavní je působit důvěryhodně.

Odpovědět

Zdravím jsem v USA a budou mi končit ESTA viza. Chci proto navštívit Kanadu a za deset dní se vrátit. Letenku do ČR nemám. Pustí mě zpátky do USA???

Odpovědět
Avatar uživatele

@Igor:
Ne, nepustí tě zpět.
Projdi si tu články o imigračním a o ESTA a diskuse u nich, je to tam několikrát vysvětlené.
Jsi v USA na ESTA a nemáš zpáteční letenku? Nebo si jen tu původní nechal propadnou? Zpáteční letenka je jednou z podmínek ESTA. A dost možná bude i Kanaďany zajímat, tvůj zpáteční let. Ani oni nechtějí, abys jim tam zůstal. Mě se při přechodu hranic kanadský imigrační na zpáteční letenku ptal a chtěl ji i vidět.

Odpovědět

Ahoj :)

Mám dotaz ohledně Niagarských Vodopádů. Dočetl jsem se, že lepší fotky a záběry jsou z Kanadské strany,konkrétně ze Stylon Tower.

Můj dotaz je ten, že když vyhradne cestujeme po USA jak to bude s touto navstevou? Bylo by to v ramci jednoho dne a to pouze kvůli lepsim zaberum,diky

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kuba:
Je to pravda, vodopády (jak American Falls, tak Horseshoe Falls) jsou natočené ke Kanadě, takže z této strany vypadají lépe a je toho více vidět. Ostatně na streetview mapách se můžeš podívat sám.
Hranici projedete v pohodě. Dnes už není do Kanady potřebné klasické vízum a eTA není pro cestu po zemi nutná. Tady jsem popisoval aktuální přejezd hranice v Detroitu, teď v neděli 19.5. U Niagáry to bude podobné.
Další info najdeš i v článku a diskusi Niagárské vodopády.

Odpovědět

Zdravím,
mám takový dotaz…Už to tady bylo určitě bylo psáno, ale nikde jsem nenašel pořádnou odpověď. Loni v říjnu jsem dostal podmínku za “stalking” a mám ji ještě nyní. Nikdy v minulosti jsem trestaný jinak nebyl, bohužel jsem udělal kravinu a je to tak, jak to je. A chci se zeptat, zda když v Estě zatajím, že jsem byl souzen za trestný čin, tak jestli to projde? Jedeme s kamarádem do New Yorku na 14 dní….Pochybuji, že když mi budou elektronicky potvrzovat Estu, že to někdo kontroluje. Všechno mám jinak v pořádku, kromě tohoto bodu v Estě… :(

Moc děkuju za případnou odpověď….

Odpovědět

@Franta:

Díky za info Franto :) Takže “pouze” zaplatíme za přejezd tam a zpátky? Chápu to správně? Jen doplňující dotaz, platí se za auto nebo za počet osob? Ptám se proto, že jsi jel sám, tak jaký je případně rozdíl :)

Takže jen se nás zeptají kam jedeme a co tam chceme dělat jo? Takže jen sdělíme, že chceme vidět Vodopády, zkouknout město a zase se vrátit a neměl by nastat problem ?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Kuba:
Na co se budou ptát, až pojedeš ty, nevím. :-) Já popsal, jak to bylo na hranici Detroit – Windsor, ale počítám, že přes Rainbow Bridge to bude podobné, jen se tam platí pouze ve směru USA -> Kanada. Platilo se za auto.

Odpovědět

@Franta: Jasně chápu :) Díky za informaci,že se platí jen ve směru tam, to se hodí vědet :)

Rozhodně sem napíšu až to budu mít aktuální jako tomu bylo u tebe.

Odpovědět

Ahoj, obracím se na Vás s dotazem, v létě letím na Bahamy, přílet Miami. Jak to probíhá jsem se dočetla tady. Jde mi o cestu zpět. Vracím se z Miami přes NY, mám zde dvě hodiny na přestup. Jsou zde ještě nějaké kontroly? Děkuji moc

Odpovědět
Avatar uživatele

@Anna:
Pokud neopustíš vnitřní prostor letiště a půjdeš rovnou na tranzit, tak už by žádná další kontrola být neměla.

Odpovědět

Ahoj,

byla jsem v USA 2 roky jako Au Pair a jedu navstivit mou prvni host rodinu. Potom mam v planu neco podniknout s kamarady v New Jersey. Zdrzim se tam 2 mesice a pul a potom jedu za kamaradem do Washingtonu – statu. Po navratu z USA jsem pracovala 6 mesicu v Anglii jakou au pair a nasetrila si, abych si uzila posledni poradnou dovolenou pred tim, nez si najdu praci v CR.

Co myslite, budu me podezrela?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Sam:
To záleží na koho narazíš. Někdo se tě zeptá na pár otázek o popřeje příjemný pobyt. Jiný bude zvědavější, zjistí, že jsi stále au-pair, doma nemáš žádné zázemí a zase jedeš do USA. Může ho napadnou, že chceš opět dělat au-pair, tentokrát načerno.
Jeď v klidu a nemysli na blbosti. Když pojedeš s tím, že můžeš být podezřelá, tak budeš nervózní, oni to poznají a otázkami tě pak opravdu rozhodí.

Odpovědět

Prosím vás, chcel by som sa spýtať:

Minulý rok sme leteli do LA, nevyplňovali sme formuláre, pretože tam boli Kiosky, tam sme zadali údaje a potom nám to vytlačilo lístky a s tými sme išli k imigračnému úradníkovi a s tým sme mali krátky pohovor a potom sme išli preč z letiska.

Tento rok pristaneme vo Washingtone, tam som pozeral že nie sú tieto Kiosky, ak to chápem správne tak miesto týchto Kioskov v lietadle vyplníme formulár a potom už pôjdeme priamo za imigračným úradníkom a budeme mať s ním pohovor a potom nás odfotí, zoberie otisky a ak bude všetko v poriadku tak nás pustí z letiska?

Ďakujem.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Nawg:
Ten postup je vlastně stejný, jen je bez kiosku a vše se vyřizuje u úředníka. Pokud formuláře nebudou rozdávat v letadle, tak bývají v hale před imigračním.

Odpovědět

@Franta:

Ďakujem Franta, čiže v Kiosku sú presne tie isté otázky ako na papierovom formuláry, to písal aj Kuba v inej diskusii – tiež ďakujem:)

A platiť by mala asi táto verzia formulára však?

https://www.cbp.gov/travel/clearing-cbp/traveler-entry-form#

Ďakujem.

Odpovědět

@Nawg: Já jsem naposled vyplňova papírovou formu před 5 lety v San Francisu a to byla přesně tahle. Skromně se domýšlím, že ji nezměnili, protože ty otázky jsou opravdu totožné s kioskem. Být tebou, tak z toho strach nemám.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Nawg:
Papírovou formu jsem vyplňoval naposledy v 2011 a zbytečně.
Ono, když se koukneš na YT, tak tam najdeš videa s kiosky a otázky tam uvidíš.

Odpovědět

Zdarec, tak se i já můžu podělit se zkušeností s imigračním úředníkem. Vyrazili jsme s přítelkyní na celé 3 měsíce. Já pracující, ona studentka. Kvůli délce pobytu jsem z toho měl strach. A tak jsem měl proč. K přepážce nás nepustili společne, ale kažého jinam. A hned po oznámení délky pobytu začala palba otázek a snaha nás rozhodit a znervóznět ještě více. Padaly otázky typu co tu budem dělat tak dlouho, jestli na to máme peníze, co práce doma, a další a další, nekteré se opakujíc rychle za sebou. Přítelkyně si připadala jako u zkoušky. Snad nám pomohlo to, že jsme se odkazovali na sebe a že budem bydlet u rodiny přítelkyně, ikdyž zvací dopis je vůbec nezajímal. V ničem jsme nelhali. Nakonec jsem musel odpřísáhnout, že nejedu za prací, ale za turistikou, pak už jen fotka, otisky a razítko a rychle pryč než si to rozmyslí

Odpovědět

Kuba a Franta ďakujem.

A pozeral som video na YT z Kiosku a táto jediná otázka ma zaujíma:

Do I (we) have any fruits, vegetables, plants, insects, meats or meal products, dairy products, animals or animal/wildlife products, disease agents, cell cultures, snails, soil, or have I (we) visited a farm/ranch/pasture outside United States?

Ja si budem brať so sebou v podpalubnej batožine proteínové prášky – budú originál zabalené v 100g baleniach, budem ich mať asi 16 kusov – na každý deň jedno balenie. A budem mať aj pár proteinových tyžiniek. Minulý rok som to tiež bral, a na túto otázku som odpovedal, NIE. Ale potom som sa nad tým zamýšlal, či som odpovedal správne.

Zjednodušene sa proteín (proteínový prášok) vyrába tak, že pomocou procesov sa z mlieka podarí oddeliť syr a srvátku a zo srvátky sa potom ďalšími procesmi vyrába proteín.

Prosím vás, podľa vás, by som mal odpovedať na tú otázku áno? Jediné pod čo by tie proteíny podľa mňa mohli spadať sú dairy products – mliečne produkty. Alebo myslíte, že mliečnými produktami myslia skôr syry, mlieko jogurty a tak? A proteínové prášky a tyčinky nie sú mliečne produkty?

Ďakujem.

Odpovědět

@Nawg:

Alebo teda by proteíny, patrili pod meal products?

Odpovědět

Tu len pre info, že proteínový prášok je povolený priviesť do USA, neviem či to má vplyv na odpoveď na tú otázku, čo sa teraz pýtam.

https://www.tsa.gov/travel/security-screening/whatcanibring/items/protein-or-energy-powders

Odpovědět

Ahoj, jedu do Tampy a budu bydlet u kamaráda, který bydlí v USA už spoustu let legálně, nebude to na imigračním pohovoru řešit, že budu bydlu u něho?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Carlos:
Neměl by, já skoro vždy bydlel u známých nebo rodiny.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den, cestuji poprvé do Kalifornie spolu s partnerem a jeho synem. Budeme mít souhlas jeho bývalé partnerky – matky syna – s vycestováním. Na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR je informace, že tento souhlas má být s úředně ověřenými podpisy. Je klasické ověření podpisu např. na poště či u notáře dostačující? Tuším, že bude potřeba nějaké “vyšší” ověření podpisu, které bude platné a uznávané i úředníky v USA. Máte, prosím, s tímto zkušenost, případně kde jste nechávali ověřovat Vy a zda to bylo dostačující? Děkuji za odpověď, Monika Pe

Odpovědět
Avatar uživatele

A ještě prosím o informaci, zda je nutné při vyplňování formuláře ESTA někde speciálně uvádět, že to vyplňuji za dvanáctiletého syna? Vyplnila jsem ESTA žádost normálně, jak kdyby si to vyplňoval sám, nikde jsem neuváděla, že jej zastupuji, e-mail pro potvrzení jsem pak uváděla svůj. Děkuji, Monika Pe

Odpovědět

Ahoj. Do USA jsem vstoupil roku 1998 a zůstal tam nelegálně 10 let. Roku 2008 jsem se vrátil, při odletu bez jakékoli kontroly, razítka a pod. Žádné otisky prstů, oči, obličej jsem tam do systému nikdy nedával. Chci tam příští rok opět letět, tentokrát s rodinou a pouze na měsíční dovolenou.

Prosím- je tady někdo, kdo měl podobné okolnosti a do USA ho poté znovu pustili/nepustili????????? ESTA bych samozřejmě vyplnil “nesprávně” a pas měl nový.

Prosím pouze o odpovědi od lidí, kdo toto zažili nebo o někom slyšeli. Předem děkuji za případné reakce a informace. Marcel.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Monika Pe:
Ověření z pošty nebo od notáře má stejnou váhu, oboje je s kulatým razítkem. Podle mě, by to mělo stačit.
Mrkni do diskuse k tématu, třeba tam něco najdeš.
Co si vybavuji, tak u vyplňování byla otázka, zda vyplňuješ za sebe nebo za někoho. Pokud už to máš vyplněné a schválené, tak už není co řešit.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Marcel:
Známý byl v USA 2x načerno. Poprvé někdy po 1995, zůstal cca rok “navíc”. Při odletu žádné problémy. Pak letěl podruhé 2001, pustili ho normálně, opět zůstal přes rok načerno. Když letěl 2004, tak opět (naivně) čekal, že když ho nevybrali minule, tak se nic nestane ani teď. Nepřipouštěl si, že po 9/11 se toho hodně změnilo. Oni měli záznam o jeho prvním překročení, ale tenkrát to tak neřešili, pak mu přibyl záznam další. Takže když přiletěl potřetí, stačilo kouknout do počítače a měli jasno. Na letišti ho otočili a poslali domů.
Že jsi nikde nic nedával? Co ta složka při žádosti o vízum? Mají toho dost na to, aby to spárovali s údaji, které dostanou teď.
Je možné, že ti to projde, ale taky můžeš pokazit rodině dovolenou hned na letišti. ESTA máš, ale za cenu lži, když na to přijdou, nebudou rádi a ani ty.
Psali tu lidi, co překročili a po letech jeli na dovolenou, na ambasádě to “vysvětlili” a vízum jim dali.

Odpovědět
Avatar uživatele

Děkuji za odpověď. Vím, že notář a pošta má stejnou váhu, jen si nejsem jistá tím, zda je toto uznatelné ověření i právě za hranicemi ČR, zda není nutná nějaká “superlegalizace” nebo něco podobného. Zkusím pohledat v diskusi ještě, díky za radu! M.

Odpovědět

Dobry den,
Chtela bych se zeptat kdyz poletim poprve do USA do NY, u letenky, kterou jsem kupovala nebyla moznost si zakoupit zavazadla. Bylo tam pouze prirucni. Znamena to, ze prijedu na letiste v Praze, u prepazky odbavim zavazadlo a zaplatim jej jen do Londyna, kde mam prestup, vyzvednu ho a pak pujdu na odbaveni znovu a zase zaplatim a pak po pohovoru vyzvednu v NY? Co kdyz mi kufr vezmou v Praze, ale v Londyne ne? Nebo jak se resi takove situace? Je to pres American Airlines…moc děkuji za pomoc :)

Odpovědět
Avatar uživatele

@Denisa:
Koukni na stránky AA, tam informace určitě budou. Pokus si kufr zaplatíš pro let PRG – NY, tak poletí až tam. Taky počítej s tím, že si ho budeš muset zaplatit pro obě cesty, tam a zpět.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den budu po prvé cestovat do USA a chtěl sem zeptat jestli nějak hodně vadí že umím anglicky jakž takž jestli na to koukají že třeba nebudu mluvit plynule děkuji.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Štěpán:
Jezdí tam lidé, co anglicky neumí vůbec, takže to tvé jakž takž bude super. Ale jestli si nejsi jistý, tak si otázky a odpovědi připrav na papír.

Odpovědět

Dobrý den, vyplňuji ESTU a při vyplňování adresy mé i zaměstnavatele mi to píše: “Address Validation: Invalid Street Number.” a nepustí mě to dále. Zkoušela jsem adresu vyplnit různými způsoby i dle vašeho návodu a pořád to hlásí stejnou chybu.
Předem moc díky za radu, co s tím.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Petra:
“i dle vašeho návodu” – opakovat, dokud to neprojde.

Odpovědět

Zdravičko,
budu se zenit v USA. Mam pozvanou rodinu a pratele. Je pro ne lepsi rict u hranicni kontroly ze jedou na prazdniny a nezminovat se o svatbe ci jim ukazat vsechny karty a vubec nelhat?
Diky

Odpovědět

@Dave: Ze snatku v USA ti zadne vyhody ve vztahu k USA neplynou, takze svatba jako takova by nemela byt problem (neco jineho je, pokud si beres Americanku a nemas snoubenecke vizum). Na druhou stranu nevidim duvod se o svatbe zminovat. Vstupujes do USA jako turista a “jen tak mimochodem se behem dovolene ozenis”. To, ze imigracnimu nebudes na potkani vykladat o svatbe lhat nebudes.

Odpovědět

Dobrý den,Letím na Aljasku a mám jednosmernou letenku a z Aljasky mám jednosmernou do Los Angeles a z Los Angeles do Prahy.Nebude to problém při pohovoru?

Odpovědět

Ahoj,chystám se do San Franciska a ještě nevím,kdy pojedu zpět.Chtěl bych si ji koupit až tam dorazím.Musím mít koupenou zpáteční letenku nebo bude stačit,když budu mít zarezervovanou letenku?Děkuji za odpověď

Odpovědět

@Jirka: Takže ideš s vízami a nie s ESTA, že?

Odpovědět

@Robo:Letim s Esta ale neche se mi kupovat letenku kdyz nejsem si jisty kdy se vratim.Chtel bych si ji koupit az tam.A nevim jak to udelat aby me do zeme pustili.Jestli by stacilo jim ukazat rezervacni letenku jestli stim nebude problem?

Odpovědět

Dnešní kontrola v NY, JFK… Pak vtípků směrem k imigračnímu a naprostá pohoda. Téměř žádné otázky a pouze sebrané otisky a foto (prvocestovatelé na Estu, skupina 7 a za všechny jsem úvodní monolog provedla já). Kamarádi ještě s druhým povtípkovali na téma jeho honeymoon in Prague, a i ti co nekvákli slovo anglicky v pohodě prošli. Jediná otázka padla na to, jak dlouho budeme v NY, tak jsem mu popsala další plán na Západě a byl klid, sám se divil, co vše chceme vidět.
Před námi však rozdělili mladou dvojici, chlapec byl odveden policistou do neznáma.
Pokud se usmíváte a jste komunikativní, není co řešit.
V Praze jeden z kamarádů zavtipkoval u pohovoru, řekl že neví kam jede a že bude chodit všude za náma, a hned nafasoval červenou nálepku na pas. U rentgenu ho důkladně kontrolovali, otevíral kufry a vše mu prohrabali, a to je mu 69 let.
Čekací doba v NY na imigračního je cca 60minut,všude jsou cedule a navádění pomocí pracovníků. Nelze se ztratit.

Odpovědět

@Jirka: Podmienka na ESTA je spiatočná letenka alebo letenka von z USA. https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e3s1. Čo rezervácia nie je. Takže do San Francisca ani neodletíš. Lebo toto sú veci ktoré letecké spoločnosti kontrolujú ako tu už spomenutý predpohovor

Odpovědět
Avatar uživatele

@Radek:
V tomhle problém nevidím. Máš letenku do USA i letenku z USA, takže splňuješ podmínky pro ESTA. Musíš se jen vejít do 90 od vstupu na území USA.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Jirka:
Jak píše Robo, bez zpáteční letenky nebo letenky pryč z USA na ESTA ani neodletíš. Takže doporučuji sehnat si letenku, která se dá přebookovat a pak si odlet upravit podle potřeby. Samozřejmě v rámci 90ti dní, respektive doby povolené od imigračního..

Odpovědět

Dobry den chci se zeptat ohledně imigracniho..
Mám v plánu jet na týden do USA (prosinec) navštívit kamarády
Je mi 16 let tudíž sem teprve student(gympl)
Chci se zeptat jak moc velký problém bych mohl mít.. popr jestli by to naopak bylo úplně v pohodě.. dekuju za odpovedi

Odpovědět

Dobry den chci se zeptat ohledně imigracniho..
Mám v plánu jet na týden do USA (prosinec) navštívit kamarády
Je mi 16 let tudíž sem teprve student(gympl)
Chci se zeptat jak moc velký problém bych mohl mít.. popr jestli by to naopak bylo úplně v pohodě.. dekuju za odpovedi

Odpovědět

Dobrý den,

Tento rok tedy 2019 jsem byla na 3 měsíce v USA přes studentské vízum J1. Příští rok bych se tam chtěla jet podívat za svými novými kamarády a za přítelem, ale už bych chtěla letět buď přes turistické vízum nebo ESTU. Myslíte, že to bude problém se tam dostat, když už nebudu student a ani nebudu mít ještě najitou práci? Případně přes které vízum je lepší tam jet? A máte někdo zkušenosti se zvacím dopisem od Američana? Pomohlo by to?

Děkuji všem za odpovědi.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Mari:
Jet tam klidně můžeš, bude ti stačit ESTA. Pokud by ti jí nedali, tak pak na ambasádu pro vízum B-2. Zvací dopis je plus, někdy ho ale ani vidět nechtějí. Že nemáš práci by vadit nemělo, pustí tam i nezaměstnané, jak tu někteří psali. Jen si dej pozor, aby si nemysleli, že se tam hodláš usadit. Že se ti tam na J1 líbilo a teď tam hodláš zůstat s přítelem.

Odpovědět

Dobry den. Tento rok jsem potreti v USA na J1 vizum. Prijedou me navstivit rodice a budeme spolu 10 dni cestovat, neumi skoro vubec anglicky. Sepisu jim odpovedi na otazky uvedene v clanku. Predpokladam, ze tam mam uvest neco jako ze me rodice jedou navstivit a cestujeme spolu, plus treba ze ja letim 21.10. domu, oni o den pozdeji. Aby nevzniklo nejake podezreni. Je to tak spravne? Dekuji vam

Odpovědět

@Franta:
Pustili nás po pohovoru v pohodě . Něco rozumím a měli jsme predtistene otázky i odpovědi co se nejčastěji ptají .. bylo to super ! Příští rok bych chtěl je zas šle teď na Floridu . Miroslav

Odpovědět

Ahoj, chci se zeptat zkušenějších na otisky, které sbírají při imigračním pohovoru. Nějakým způsobem je porovnávají s tím, co budu mít v pasu? Mám problém s otisky prstů, kvůli ekzému a léčbě kortikoidy je mám na jedné ruce téměř nečitelné. Pravděpodobně bude trochu problém už při žádosti o pas, ale bojím se, aby to nebyl problém při vpuštění do USA. Nemá s tím někdo zkušenost? :) Díky!

Odpovědět
Avatar uživatele

@Veronika:
Něco podobného tu už někdo řešil, zkus projít diskuse u článků o imigračním.

Osobní zkušenost mám s bráchou, jako mechanik má pořád ruce od oleje a tak. Proto jsem mu řekl, aby si je před cestou pořádně vydrhl, právě kvůli otiskům. Vydrhl je tak dokonale, že mu pak otisky nešly sejmout. :-) Když se to nepovedlo ani na druhý pokus, tak šel na secondary, tam pár otázek další pokus, tentokrát úspěšný, a pustili ho.

Odpovědět
Avatar uživatele

Dobrý den. V roce 2013 jsem byl uz v USA na Floride. Jenze pak se mi stal takovej mensi pruser a v roce 2018 jsem se na rok dostal do vezeni a mam ted podminku. Dostal jsem se tam za pestovani konopi. Te bych chtel znova letet do ameriky a zase na floridu. Bude s tim problem? Jak tohle resit ? Dekuji za odpoved. Horak

Odpovědět
Avatar uživatele

Jeste abyh to upresnil ten pruser se mi stal v CR … z USA jsem normalne odcestoval a zadny problem jsem tam nemel ..

Odpovědět
Avatar uživatele

@Václav Horák:
Vyplň ESTA, popradě a uvidíš. Když to dostaneš, můžeš jet, když ne, tak se budeš muset stavit na ambasádě a zkusit vízum. No a pak ještě imigrační, ale ti se na tohle už většinou neptají.

Odpovědět
Avatar uživatele

@Franta:

Diky z odpoved. Estu jsem zkousel ped rokem a ta mi byla zamitnuta. Mam ji zkusit znova a zalhat tam kdyz to nezjistuji nebo uz ji radsi ani zkouset nemam a mam jit rovnou na ambasadu ?

Odpovědět

@Václav Horák: len pred rokom si ANO odpovedal na otazku ohladom trestnej cinnosti…. Teraz po pravde musis odpovedat ANO na 2 otazky… ohladom trestnej cinnosti a ohladom zamietnutia ESTA…. A kedze sa ESTA dava elektronicky, urcite vedia ze ti nebola schvalena a velmi lahko si to skontroluju

Odpovědět
Avatar uživatele

@Václav Horák:
Zeptáš se na radu a pak chceš lhát. Neptej se a udělej, co chceš.
Já jsem nepsal, že to nezjišťují. ESTA jsi vyplnil, takže v systému to je. Změnit můžeš adresu, číslo pasu, ale tohle už máš přišité. Imigrační záznam v TR většinou neřeší. Jeho nezajímá tak tvoje minulost, jako případná “hrozba” pro USA teď.
Navíc ESTA a víza spadají pod Ministerstvo zahraničí a imigrační pod Národní bezpečnost. Dva rozdílné útvary, které spolu ale úzce spolupracují. Proto i ESTA nebo vízum nezaručuje vstup, je to pouze povolení k cestě, na místě rozhodne imigrační.

Odpovědět

Zdravím, zvažujem cestu do LA a rozhodujem sa medzi možnosťami s prestupmi v Európe alebo USA (konkrétne Chicago). Je podľa vás s praktického a časového hľadiska, ale aj psychickej pohody, výhodnejšie urobiť imigračný pohovor na prestupovom letisku v USA, alebo je to zbytočná špekulácia a je lepšie riešiť to cez MUC, FRA a pod. so vstupom do USA až v LAX?
Ďalšia otázka, rozumiem tomu dobre, že po prestupe v USA už pristanem na LAX pri termináli pre domáce lety, nebudem sa musieť nikomu preukazovať imigračnou pečiatkou, len si bez kontroly vyzdvihnem batožinu a pôjdem si po svojom?

Odpovědět
Avatar uživatele

@Vlado:
Já osobně preferuji přestup v Evropě. Do Států pak přiletíš, projdeš imigračkou a jdeš si po svých. Přestup v USA chce “plánovat”, chce to mít na něj dostatek času, něco zabere imigračka a nikdy nevíš, jaká tam bude fronta (může to být 15 minut, ale i 2h), něco se zvrtne a půjdeš na secondary, to je další čas navíc a riziko, že ti uletí návazný let. To samé v případě zpoždění příletu. A ano, po přestupu v USA letíš dál jako domestic flight.

Odpovědět

@Vlado: @Franta: Taky jsem vždy preferfoval přestup v Evropě.

Odpovědět

Zdravím,
mám v San Franciscu přítele, Američana, a máme v plánu spolu žít (ne se v blízké době oddat). Přiletěla jsem za ním na ESTU 15.července 2019 a odletěla na 14 dní do ČR na začátku září (celkově jsem v USA strávila cca 1,5 měsíce). Vrátila jsem se zpět na ESTU 18.září 2019 a odlétám 12.prosince 2019 (cca 85 dní). Mám už koupenou na 13.ledna 2020 letenku zpět do USA, ovšem mám obavy, že mě na ESTU do USA už nepustí. Máte někdo prosím s obdobnou situací zkušenosti? Doporučili byste vstup na jiný typ víza, např. B2? Nebo mám shánět nějakého zaměstnavatele, který by mě byl ochoten zaměstnat popř. poskytnout stáž?
Jsem čerstvě po dostudování VŠ a v USA jsem nikdy nelegálně nepracovala, ovšem práci se nebráním. Klidně bych ještě studovala i tady v USA (ovšem nějaký levný kurz nebo na stipendium). Ocením každou radu, Linda

Odpovědět
Avatar uživatele

@Linda:
Četla jsi to tady nebo chceš rovnou radu, jak to hladce zařídit?
Když máš čerstvě po vysoké, tak jak to, že se ptáš jako naivní patnáctka?
Je to tu psáno stále dokola. Dlouhý pobyt, dlouhá pauza, to je základní poučka. ESTA i B-2, jsou turistické a který turista je v USA více než doma? Už několik lidí tu psalo, že je při třetí (čtvrté) cestě, po předchozích dlouhých pobytech a krátké pauze, na letišti otočili. To pravděpodobně v lednu čeká i tebe. V tuhle chvíli už ti nejspíš B-2 nepomůže. Budou se prát proč ho chceš, kouknou na předchozí pobyty, přičtou, že tam máš přítele se kterým chceš žít, jsi víc tam než tady, takže vazby na ČR minimální, žádná práce… To nevypadá moc nadějně.
Co zkusit snoubenecká víza? Jasně, zatím se brát nechcete, ale snoubenka být můžeš.

Odpovědět

Dobrý den, za 14 dní letím do Las vegas s přestupem v Amsterdamu, mám tam čas na přestup cca 2 hod, myslíte ze to bude stačit ? A zároveň bych se chtěl zeptat, jestli bude předpohovor na imigrační už v Ams nebo až ve vegas.
Zdržím se v USA jen pět dní, doufám ze na to nebudou nějak blbě koukat.

Jinak vše potřebné mám, zaplaceny hotel na celou délku pobytu, estu mám schválenou.
Peníze sebou nachystané

A ještě jednu otázku mám,sem povoláním řezník, pracuji na bourárně to znamená ,že s dobytkem příjdu do styku už v polo naporcovaném stavu a nevím zda na otázku, jestli sem přišel do styku s masnéma produktama a zvířaty odpověď ano nebo ne.

Předem děkuji za info.:)

Zdenek

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.