Formulář ESTA do USA: Nenechte se nachytat a neplaťte více, než musíte

Na cestovní registraci ESTA se snaží vydělat někteří zprostředkovatelé. Nechávají si platit stovky až tisíce korun jen za to, že za žadatele přepošlou vyplněný formulář. Kde formulář ESTA vyplnit nejlevněji a co dělat, pokud jste již zbytečně zaplatili?

Formulář ESTA do USA

Kde vyplnit formulář ESTA

Cestovní registraci ESTA vyplňujte výhradně na https://esta.cbp.dhs.gov/. To je jediný oficiální web americké vlády pro ESTA, k dispozici je v češtině.

Poplatek za schválenou registraci ESTA celkem činí 14 $ (289,50 Kč). Skládá se z poplatku za zpracování žádosti ve výši 4 $ (82,71 Kč) (platí se vždy) a poplatku ve výši 10 $ (206,78 Kč) na podporu cestovního ruchu USA. Ten se platí jen u schválených žádostí.

Jestliže jste za ESTA zaplatili více, je mi líto. Přeplatili jste.

Je vyšší poplatek za ESTA podvod?

Pokud jste formulář ESTA vyplnili jinde, v drtivé většině případů to podvod není. Zprostředkovatel registraci ESTA pošle k posouzení a vy případně můžete vycestovat do USA. Na její schválení, nebo neschválení by neměl mít vliv.

Jen jste zaplatili více, než bylo potřeba.

Zprostředkovatelé vydělávají na jednoduchém principu. Díky optimalizaci vyhledávání a placené reklamě se dostávají na přední příčky vyhledávačů. Neznalí návštěvníci zaplatí výrazně víc – a z toho tyto společnosti profitují.

Obdobným způsobem vám jiná společnost zajistí třeba víza do Ruska nebo prodá jízdenky na Transsibiřskou magistrálu.

Co dělat, pokud jste již zaplatili

Čtenář Lukáš nám poradil prověřený tip pro případ, kdy již došlo k úhradě na neoficiální ESTA stránce.

Neprodleně napište na kontaktní e-mail s vymyšlenou historkou, že jste třeba přišli k úrazu a cestu do USA musíte odložit. Požádejte o vrácení peněz a ESTA vyplňte znovu na oficiální stránce.

Diskuze k článku (231 komentářů)

Gabriela (5)
20.2.2011
13:52

ahoj vyplnila jsem si esta formular na jedne nejmenovane strance a ta cena me zaskocila…ale az po te jsem zjistila ze to jde udelat takto….kdyz te spolecnosti nic nezaplatim zrusi mi ty zadosti? a muzu tedy mit tam podanou zadost (nezaplacenou) a zaroven si vyplnit ofiicialni zadost? dekuju za odpoved

Odpovědět
Petr (2524)
20.2.2011
19:11

Ahoj Gabrielo,
pokud tím neporušíš podmínky firmy z “oné stránky”, tak to tak určitě lze. Každopádně vliv na to, jestli dostaneš/nedostaneš povolení, by to nemělo být vůbec žádný.

Odpovědět
Gabriela (5)
9.3.2011
22:44

Jo nakonec jsem Estu vyplnila na oficialnich strankach a povolili mi to hned. A ta zprostředkovatelská stránka mi poslala na email 2 upomínky a poté mě již nekontaktovala. Takže se už moc těším na Ameriku… :)) Jo a díky. Máš dobré stránky ;))

Odpovědět
Petr (2524)
10.3.2011
17:45

Tak aspoň, že to dobře dopadlo. Díky! :)

Odpovědět
J. Strašnov (1)
2.5.2011
13:49

Jak jsem se dočetl,platit lze pouze kr.kartami. Ale ne všemi. Mám KK ” GE Money ” –
-Maestro a ta mezi “vyvolenými|” není. Jak mám tedy zaplatit,resp.může někdo jiný za mne?
děkuji

Odpovědět
Petr (2524)
2.5.2011
20:51

Doporučuji si vypůjčit kartu od nějakého příbuzného či známého a zaplatit s ní. To by mělo fungovat. :)

Odpovědět
Dáša (1)
13.8.2011
1:08

Ahoj, přišla mi po zaplacení poplatku odsouhlasená registrace. Teď se bojím, ať nejde o podvod, protože vše zajišťovala agentura. Jak lze ověřit pravost povolení? Děkuji.

Odpovědět
Petr (2524)
13.8.2011
12:10

Ahoj Dášo,
ta registrace bude platná, nicméně ověřit si ji můžeš na adrese https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

Odpovědět
Markéta (1)
22.8.2011
18:43

Ahoj!

Příští rok se chystám na 13 měsíců do Ameriky, a tak každou volnou chvíli brouzdám po netu a sháním nějaké informace o všem, co se ohledně tohoto tématu dá. Na Vaši stránku jsem narazila úplně náhodou, když jsme se s kolegyní v práci dohadovaly, kolik má vlastně Amerika států. Musím říct, že jsem ráda, že jsme se na počtu neshodly a já nakonec zadala do vyhledávání slovní spojení, díky kterému mi ve výběru vyskočila i Vaše stránka. Mám pocit, že na nich strávím hodně času, než pročtu všechny ty užitečné rady a čtivé články, které tu jsou. Děkuji, že mám co číst! :)

Odpovědět
Petr (2524)
22.8.2011
22:13

Ahoj Markéto, děkuji za kompliment. :-)

Odpovědět
Tereza (1)
6.10.2011
13:43

Ahoj!
Trochu neuváženě a zpovykaně, jako kdybych denně nepracovala s počítačem a nečerpala info z internetu, jsem ten formulář ESTA vyplnila a také zaplatila! u jiné společnosti. Až když jsem čekala na výsledek, mi došlo, že to vlastně může být podvod a že to asi nebude přímá cesta… Žádost byla schválena… Pak jsem si našla tyhle stránky, dočetla jsem se, že jsem „jen“ zaplatila víc a že to platí. Jen mě zarazilo, jak ta odsouhlasená registrace vypadá (celkem dost obyčejně) a že je vlastně v čestině. Je to OK? Pořád si vlastně nejsem jistá, jestli to je opravdu schválené nebo ne.
Co myslíš :-)?

Odpovědět
Petr (2524)
6.10.2011
18:28

Ahoj, myslím, že je to ok. :-)

Odpovědět
Jakub (1)
13.10.2011
7:48

Dobrý den. Mam dotaz na ESTU. Dávají turistické vízum nebo si hodně vybírají? Mam koupenou letenku na 12.listopadu a pas mi přijde 2 listopadu takže ESTU budu vyřizovat po zaplazení letenky. Pokud by mi to nedali tak mi propadne docela dost peněz a 12.listopadu potřebuji odletět. Nevíte vybírají si hodně?. Předem moc děkuji.

Odpovědět
Petr (2524)
13.10.2011
10:28

Ahoj, turistickým vízem zřejmě myslíš registraci ESTA. Tu dají téměř každému, výjimkou jsou ti, kteří již mají v USA škraloup či se mimo území USA dopouštěli větších přečinů a představují tak pro Američany jistou hrozbu.

Odpovědět
Radka (1)
6.4.2012
20:54

Ahoj, nedaří se mi zaplatit. Může to být samozřejmě blokací karty (mám od KB), ale možná špatně vyplňuji pole billing address, které je povinné. Co se tam má správně vyplnit?
Děkuji za odpověď

Odpovědět
Petr Novák (2524)
7.4.2012
1:24

Ahoj Radko,
zrovna jsem ten problém dneska řešil u kamarádky — s největší pravděpodobností půjde o to, že máš zablokovanou kartu pro platby přes internet. Komerčka to tak má automaticky nastavené u všech karet.

Doporučuji zajít na pobočku a zažádat o virtuální kartu, s ní jde platit přes net.

Odpovědět
Adéla (1)
23.4.2012
8:27

Dobrý den,
chystám se od června na 3 týdny do Ameriky. Dáte mi prosím přesnou adresu na formulář ESTA a řeknete mi jeho cenu? Abych věděla, na co se připravit :)
Předem děkuji za odpověď!

Odpovědět
Petr Novák (2524)
5.5.2012
11:59

Ahoj, platí se 14 dolarů, formulář můžeš vyplnit na stránce https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ – to je ta jediná oficální.

Odpovědět
Pavel (1)
9.9.2012
11:23

Ahoj Petře, žádost jsem si podal a byla kladně vyřízena. To je vše co pro to musím udělat? Budou pak podle čísla pasu vedět, že to vízum mám? Já jen abych věděl dík.

Odpovědět
Petr Novák (2524)
9.9.2012
16:58

Ahoj, jo, je to tak. Pro klid duše si můžeš ještě vytisknout a vzít s sebou to číslo žádosti.

Odpovědět
slavo (1)
16.10.2012
17:47

Mám za to, že kreditnú kartu má málo ľudí. Vätšina ľudí vlastní debetnú kartu. Nemá byť slovo kreditná, obecne nahradená slovom platobná karta ? Ak nie, dá sa nejakým iným spôsobom poplatok uskutočniť? Vidím v tejto podmienke dosť vážnu prekažku obdržania povolenia na vstup do USA. Nepoznám žiadneho známeho ani priateľa s kreditnou kartou ktorý by to zaplatil za mňa.

Odpovědět

@slavo:

Ber to jen jako překlad z AJ
Credit card – kreditní karta

Jde o to, že klasická debetní se ve Státech moc nevidí. Navíc i u nás má spousta debetních karet povolení přečerpání, takže jsou vlastně “skrytě” kreditní. ESTU, autopůjčovnu i další věci jsem platila ve Státech mou debetní a vše prošlo. A to půjčovna požadavala výslovně kreditní a ne debetní kartu.

Odpovědět
Petra (2)
1.6.2013
9:50

Ahoj, mám zkušenost s Esta na nejmenované předražené stránce. Před dvěma lety jsem poplatek zaplatila a cesta mi byla povolena. Teď mi přišlo na mail upozornění, že je možnost žádost prodlužit, protože končí její platnost. Už jsem se ale bohužel nezajímala o podmínky a žádost obnovila – samozřejmě po mě chtěli poplatek… momenálně mi na mail příšla druhá upomínka k platbě. Na stránkách jsem ale bohužel nenašla možnost stornování žádosti. Na cestu do USA se momentálně nechystám a příjde mi zbytečné tedy poplatek platit. Má někdo podobnou zkušenost? Je lepší (i když zbytečně) zaplatit nebo se žádost automaticky zruší, pokud nedojde poplatek?

Odpovědět
Magda (8)
1.6.2013
19:53

@Petra:

To záleží na podmínkách oné nejmenované předražené stránky. Ale ty jsi o prodloužení požádala a oni ho udělali, takže ho i chtějí zaplatit. Lepší je to dělat na ofiko stránkách ESTA, je tam i čeština.

Odpovědět
Petra (2)
1.6.2013
19:58

@Magda: Ano to vím, ale zatím jsem za žádost nezaplatila – byla pouze odeslaná, nikoli vyřízená. Vyhledala jsem si obchodní podmínky a snad by to mělo být v pořádku. O oficiálních stránkách jsem se bohužel dozvěděla až pozdě…

Odpovědět
Monika (1)
17.6.2013
10:03

Ahoj Gabrielo, mám momentálně stejný problém jako ty.. Mám na mysli že jsem vyplnila žádost na neoficiálních stránkách a ted mi přišla upomínka k zaplacení, jenže mezitím už jsem si zajistila tu nejlevnější verzi esty. Bylo to přes nějakou známou banku? A opravdu tě po druhé upomínce již nekontaktovali? Mám trochu obavy, jelikož mají mé osobní údaje.

Odpovědět
Lenka (12)
17.6.2013
10:22

@Monika:

Reaguješ na více než dva roky starý post.
Píše jen o upomínkách, že pak už žádnou neposlali. Oni potom totiž mohli dát celou věc k soudu a vymáhat dlužnou částku za pomoci exekutora. Jako to dělají třeba dopravní podniky, ty je ignoruješ, dlouho se nic neděje a najednou máš za dveřmi exekutora nebo odstavený účet.
Přečti si pořádně podmínky na těch stránkách a nespoléhej na rady z netu.

Odpovědět
Vendy (1)
26.6.2013
18:23

Já jsem udělala úplně stejnou hloupost jako vy :( na nejmenované adrese jsem bez rozvahy vyplnila údaje a odeslala..nevím teď jestli mám částku 695 Kč zaplatit, bohužel je to tedy více než bych zaplatila na oficiálních stránkách, ale nerada bych, aby mi přicházeli upomínky, eventuelně až exekuce..poradíte někdo?

Odpovědět
Dáša (2)
25.7.2013
22:29

Ahoj,
možná budu mít hloupý dotaz, ale i na batole, cestující s rodiči, je nutné vystavit ESTU ( určitě ano, že? )?
Díky.

Odpovědět

@Dáša:

https://esta.cbp.dhs.gov/faq?lang=cs

Pro koho je registrace cesty povinná?
Registrace cesty je povinná pro všechny pasažéry, kteří cestují v rámci bezvízového programu a musí být obdržena před nastoupením cesty letadlem nebo lodí do Spojených států. Dokonce děti cestující zdarma/bez vydané palubní vstupenky musí mít platnou cestovní registraci, pokud nejsou držiteli víza k cestě do Spojených států. Žádost může podat jménem osoby cestující v rámci bezvízového programu třetí strana.

Odpovědět
Dáša (2)
29.7.2013
12:46

@Tom: diky Tomáši za odpověď a přidaný link

Odpovědět
Jiřina (1)
7.11.2013
20:05

ESTA plati 90 dni. Mohu po 90ti dnech odjet z USA a vyridit si novou ESTU abych mohl zase zpet do USA?

Odpovědět
Franta (3836)
8.11.2013
2:30

@Jiřina:
ESTA platí 2 roky, těch max 90 dní je na jeden pobyt v kuse. Cestovat se dá vícekrát po dobu platnosti ESTA.

Odpovědět
Zuzana (1)
26.11.2013
11:11

Dobry den,
je nutne si vyridit ESTA i pri pouhem prestupu v nekterem state USA pri ceste do Cancunu?
Predem dekuji za odpoved.

Odpovědět

Zdravím Zuzano, ano, při přestupu v USA je nutné mít vyřízenou ESTU.

Odpovědět

Ahoj 19.1.14 jsem si přes esta-forms za 695vyplnil zadost do USA musím platit dej znat dík.

Odpovědět
Franta (3836)
25.1.2014
0:35

@Bob7:
Píšeš, že jsi si vyplnil žádost za 695. To jako korun? ESTA stojí 4+10,-USD, což je cca 280,- korun. Pokud si ji vyplníš, tak rovnou zaplatíš 4,- za zpracování a pokud ti ji schválí, tak si strhnou dalších 10,-. Nic víc se neplatí.

Odpovědět
Petra (3)
2.6.2014
20:05

Dobrý večer, chtěla bych se vás prosim vás na neco zeptat. Vylnila jsem formular Esta a byl mi odsouhlaseny ale druhy den v 1:59 rano přišel Email ze se mi zmenil status a že si ho mam zkontrolovat a byl mi zmeneny na Cesta nepovolena. Nemáte s tim prosim vas nekdo nejake zkusenosti?? nevite zda je mozne ze to takhle chodi??

Odpovědět
Franta (3836)
3.6.2014
0:39

@Petra:
Pokud ti to takhle přišlo, tak je to možné. Kontaktoval bych ambasádu. Bude třeba zkusit si vyřídit vízum.

Něco podobného se řeší zde
http://www.chicago-cz.com/forum/viewtopic-9709.html
a “zrušení” ESTA v den odletu zde
https://chcidoameriky.cz/zadost-o-vizum-do-usa-vase-zazitky-a-zkusenosti/comment-page-1#comment-12065

Odpovědět

Zdravím, jsem blbka, také jsem se nechala nachytat a vyplnila registrační formulář…to že je to fake mi došlo až když chtěli zaplatit 659Kč,-
tato stárnka
https://www.esta-forms.com/

bojím se, aby nepoužili nějak moje osobní údaje. Koho mám kontaktovat, aby se něco začalo s touhle skupinou dít?
díky

Odpovědět
Franta (3836)
21.9.2014
10:56

@Eva:
Použila jsi neoficiální stránku, tzv. zprostředkovatele.

Oficiální stránky končí na .gov
https://esta.cbp.dhs.gov/
Tam si můžeš i zkontrolovat, jestli už máš registraci vyplněnou. Klikni na “Zobrazit dříve podanou registraci k cestě do Spojených států pro jednu nebo více osob”

Teď ti nezbývá než si pořádně pročíst jejich podmínky, jestli se dá z platby nějak “vyvléknout”. Nejjednodušší je nezaplatit, ale pak ti může domů přijít upomínka nebo tak.

Odpovědět
rabinak.v (1)
9.12.2014
13:58

Dobrý den! Stačí mi k vycestování do USA ESTA a nebo bude třeba ještě něco dokládat při letištní kontrole? Zaslechl jsem, že může být potřeba doklad o dostatečném množství financí (výpis z účtu) nebo zvací dopis (pojedu na návštěvu). Ani o jednom jsem ale informace na oficiálních stránkách nenašel. díky za odpověď, Vojta

Odpovědět
Franta (3836)
9.12.2014
14:39

@rabinak.v:
ESTA je jen takové povolení k cestě do USA. Ke vstupu do USA budeš muset ještě projít imigrační kontrolou na letišti.
Zvací dopis je plus. https://chcidoameriky.cz/jak-napsat-zvaci-dopis-do-usa-soukromy-a-obchodni-vzor-ke-stazeni
Dostatečné finance (hotovost nebo karta) také. Výpis být nemusí. Ten se nosí na ambasádu při žádosti o vízum.

Odpovědět
JAN BRNAK (1)
6.4.2015
14:35

Dobrý den,
měl bych dotaz,zakoupil jsem si u ESO travel zájezd do USA-Zlatý okruh-západ,kde mi nabízejí
vyřízení ESTA za 800Kč,toto ovšem lze vyřídit za 14 dolarů,kdy je nejlépe začít ESTU vyřizovat,
když je zájezd od 30.září 2015 a těch 14 dol. stále platí ,jo.

Děkuji
Honza

Odpovědět
Franta (3836)
6.4.2015
19:20

Poplatek má dvě části. Vždy se platí Poplatek za zpracování a v případě schválení se doplatí Poplatek za schválení. Za zpracování byly 4,-USD (nevím, jestli se neměnilo) a za schválení je 10,-USD.
https://esta.cbp.dhs.gov/

Kdy zažádat? Minimálně 72h předem.
https://esta.cbp.dhs.gov/
Ale může se stát, že ESTA nebude schválena. Pak je dobré mít časovou rezervu na žádost o vízum. https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/nonimmigrant-visas-cs/ O ESTA bych tedy doporučoval žádat 1-2 měsíce předem. Vízum je možné stihnout i za 14 dní, ale v sezóně jsou delší čekací doby na pohovor.

Odpovědět

Dobrý den,při čtení Vašeho postupu jak vyplnit ESTU (krok po kroku) má přes stránku reklamu MALLU nevíte jak jí odstranit?

Odpovědět
Petr Novák (2524)
15.5.2015
12:37

Dobrý den, obrázek nahoře je jen náhled, pod ním by měla být reklama. Každopádně celá vyplněná ESTA jde zde.

Odpovědět
Vasek (1)
25.6.2015
16:30

Dobry den, rad bych se zeptal jestli plati: co cesta do USA, to kazda nova ESTA. Trochu mne mate, ze ma platnost 2 roky (myslim). Jinymi slovy, pokud mam z lonska ESTU, na kterou jsem jiz v loni vycestoval, letos musim pozadat o novou ESTu. Je to tak ? Predem dekuji za odpoved. Vasek

Odpovědět
Petr Novák (2524)
25.6.2015
16:48

Dobrý den, pokud jste si neměnil jméno, nemáte nový pas nebo se nezměnila odpověď na některou z otázek v ESTA (jste terorista?), tak ji není nutné znovu vyměňovat.

Že nepojedete třeba do Kalifornie, ale na Floridu ničemu nevadí. Stejně tak nevadí, že poletíte s jinou společností.

Za těchto podmínek je možné jednu ESTA využívat po 2 roky. Pak je nutné požádat o novou.

Odpovědět
Katka (3)
14.7.2015
8:57

Dobrý den, tak si čtu komentáře k agentuře ESTA a mám pocit podvedené, nebo alespoň napálené…..předevčírem jsem narazila na její stránky a trochu zbrkle jsem vyplnila formulář a žádost a zaplatila poplatek, jehož výše mě překvapila, ale nezabrzdila v dalších krocích :-(
Jelikož jsem měla informace od znáných, že potvrzení přijde do několika minut, po pár hodinách jsem začala být nervozní a dnes po skoro 48 hodinách od podání, kdy nemám žádnou odpověď, žádnou reakci na moje maily, si myslím, že jsem senechala napálit. Takže co teď? Mám si udělat novou žádost, nebo ještě vyčkat…Mají nějakou lhůtu na odeslání odpovědi? Já chci v pondělí odletět…. Katka

Odpovědět

pokud to bylo nekde jinde nez tady https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ tak to asi muze byt problem:-) jinak se musis na tom webu prihlasit myslim a tam uvidis svuj status. Mailem nic nechodi.

Odpovědět
Katka (3)
14.7.2015
9:58

Oni tam píší, že odpověď přijde mailem…:-( bylo to na estavisa.cz a tváří se tam profesionálně :-(

Odpovědět

tak jdi na ten odkaz co jsem poslal. Jde se tam prihlasit i bez cisla te zadosti. Kdyz se prihlasis tak vis ze to tam firma zajistila a najdes si to tam. Pokud ti to nepujde tak se na tebe ta firma vykaslala. Prihlasit se da i s cislem pasu.

Odpovědět
Franta (3836)
14.7.2015
10:23

@Katka:
No jo no. Americká registrace s koncovkou .cz. Děvče, děvče, na co myslíš? Navíc, když tě překvapila cena.

Jdi na oficiální stránky, jak píše OP, tam klikni na češtinu, ať to máš jednodušší.
https://esta.cbp.dhs.gov/
Je ta světlemodrý obdélník. tebe teď zajímá ta pravá polovina “Zobrazit dříve podanou registraci…”. Tam klikni na Vrátit se k žádosti, pak na Vrátit se k jedné žádosti, vyplň, co víš a zkontroluj, jestli jsi v systému.
Oni (amíci) mají 72 hodin na vyřízení, takže je ještě čas. Nutně to nemusí být podvod, jen tě to vyjde trochu dráž. Piš jim maily, jak je to s tvou žádostí. Pokud se nic nebude dít ani po 3 dnech (ale dej jim víc času než těch 72h, nevyplňovali to jistě hned), nebudou reagovat a nebudeš v systému, tak jsi asi naletěla.

Otázky a odpovědi k ofiko stránkám
https://esta.cbp.dhs.gov/faq?lang=cs

Odpovědět
Katka (3)
14.7.2015
13:15

Franto, OP, tak jsem si to zkontrolovala a mám to schváleno, je tam potvrzení, že jsem zaplatila 14 Dolarů!!!!! To se slavná Agentura Esta k..va nažrala z mé blbosti!!!!! Zaplatila jsem mnohonásobně víc!!!!No , ale co se dá dělat, hlavně, že to mám. Dík za radu a všem, kteří tyto řádky čtou….dvakrát měř, jednou řeš……fakt, dívejte se pořádně, takže vizum přes estavisa.cz nikdy!!!!!!!

Odpovědět
ZUZANA (5)
24.8.2015
22:30

Dobry den, chci se zeptat. 4.zari odlitame do Miami a bezvizovy vstup Esta uz mame od 5.8. Je to problem. Dekuji

Odpovědět
Franta (3836)
25.8.2015
0:16

ESTA platí dva roky od schválení a je jedno,kdy ji využijete. Jestli hned nebo až za rok.

Odpovědět
ZUZANA (5)
25.8.2015
12:09

Dekuji moc. A jeste jeden dotaz mam:) ohledne pujceni auta na letisti v Miami. Jaka pujcovna je nejlepsi a jak je to s placenim. Kdyz si zamluvime auto tak se.hned plati auto za pujceni nebo jen zaloha. Nechceme naletet:) a vy jste zkuseny:)

Odpovědět
Petr Novák (2524)
25.8.2015
12:29

S tou půjčovnou záleží, jednou je nejlevnější ta a podruhé jiná. Mrkni na článek o půjčení auta v USA. ;)

Odpovědět
ZUZANA (5)
25.8.2015
12:33

Me spise jde o placeno zda se pujceni auta plati nyni nebo az na letisti pri predani. Nebo jestli se ted zaplati zaloha a pak ten zbytek az na letisti:)

Odpovědět
Petr Novák (2524)
25.8.2015
12:37

Já platil nejdřív zálohu a zbytek částky až na letišti.

Odpovědět

Prosím vás,jak mi tu estu schvali,tak už nevypisuji nic ze?Žádné letové informace?Stačí jen vytisknout své číslo žádosti?Děkuji:-)

Odpovědět
Franta (3836)
15.12.2015
20:37

@Sany:
Jj, už nic není potřeba. To číslo je jen pro jistotu. Měli by být schopní si to dohledat podle pasu.

Odpovědět
Nikki (1)
29.2.2016
8:57

Patřím také ke skupině která vyplnila formulář na jiných stránkách než oficiálních o kterých se tady píše viz výše. Konečnou sumu jsem, ale nezaplatila, protože se mi zdála vysoká. Teď teprve hledám jak je to správně. Nicméně mi přišlo, že žádost je přijatá a chtějí to zaplatit….atd.
Chtěla jsem si přečíst obchodní podmínky a zjistit co se stane, když to nezaplatím. Jenže ejhle, podmínky na stránkách nejsou uvedeny, není tam uvedena ani cena za kterou žádost vyřizují, ta se objeví až na konci, kdy už není cesty zpět. A není tam ani kontakt, kam se můžete obrátit. No to je tedy opravdu divné. No rozhodně nic platit nebudu…..

Odpovědět
Franta (3836)
29.2.2016
13:55

@Nikki:
To je tak když lidé jednají impulsivně. Něco vyplní, a až potom zjistí co. Teď asi už nepůjde dělat nic jiného, než zaplatit. Jistě to mají nějak ošetřené, aby své peníze dostali. Ty obchodní podmínky tam určitě někde budou, jen se k nim bude třeba proklikat.

Odpovědět
Jirka (1)
1.3.2016
19:29

Zdravím,
bohužel i já se nechal nachytat, protože jsem to dělal ve spěchu. Vyplnil jsem to postupně pro celou rodinu, byl to drahý špás. A k tomu při platbě za dceru jsem potvrdil platbu dvakrát a ESTU jsem do dnes neobdržel. Výsledkem je 5x 72 dolarů a k tomu my chybí ESTA pro dceru.
Na emaily neodpovídají, telefon nedostupný, firmu jsem v obchodním rejstříku nenašel. Podvodníci.

Odpovědět
Franta (3836)
1.3.2016
20:22

@Jirka:
72.- za kus? To je 58,- vývar. No, páni. Asi se dám na podnikání. Většinou to jsou zahraniční firmy, takže se u nás jen tak nedohledají. Nemusí to být nutně podvodníci, jen vydělávají, jak se dá.
Zkusil bych to na ofiko stránce. Zadat potřebné údaje a zjistit, jestli to vyřídili.

Odpovědět
Petra (1)
8.3.2016
20:31

Dělali jste prosím někdo estu přes stránky Esta.us? Bohužel jsem se také nechala napálit. Na googlu mi vyskočil hned odkaz-Žádost esta, tak jsem vyplnila a zaplatila 87$. Teď mi píší na email, že jsem vyplnila špatné číslo- National Identification number. Nevím zda tím myslí číslo občanského průkazu(national ID card). Zadává se to i na oficialnich strankach? Nevím, zda tady estu dokončit nebo si raději zažádat znovu.

Odpovědět
Petr Novák (2524)
9.3.2016
9:59

@Petra: Myslím, že tím “national ID card” myslí číslo pasu.

Odpovědět
Monika (1)
14.3.2016
20:33

@Jirka:

Ahoj, já jsem ESTA taky vyplnila na špatných stránkách, trochu se bojí aby teď nedošlo ke zneužití dat. Prosím co mám teď dělat?

Odpovědět
Schimansky (1)
11.4.2016
13:41

Zdravím všechny, takže jako hlupák jsem taktéž vyplnil a zaplatil za ESTA žádost na těchto pochybných stránkách: https://estavisa.cz/
Máte s nimi někdo zkušenost? Web se tváří věrohodně, namísto 14USD jsem zaplatil téměř 100USD, ale nejhorší na tom je, že po týdnu od uhrazení žádosti mi neposlali žádné vyrozumění, takže nemám ani vizum ani peníze, nereagují ani na 4 email. Garantují obdržení vyrozumění do 72 hodin a uvádějí že mají zázaznickou podporu online 24hodin denně 7 dnů v týdnu. Myslím si, že toto už není pouze legální byznys, který vydělává na lidské hlouposti nýbrž absolutní podvod!!! Rád bych od nich nějakým způsobem získal zpět mé peníze. Vůbec se mi nelíbí, že něco takového vůbec může fungovat!! Máte nějaké rady, jak se s tímto problémem vypořádat? Předem díky za každý tip :)

Odpovědět
Franta (3836)
11.4.2016
15:37

@Schimansky:
Co zkusit stornovat platbu v bance? Třeba by to ještě šlo.
Otázkou je, jak se k tomu potom postaví ta “firma”. Mají tvé údaje a objednávku služeb, kterou jsi vyplněním jejich dotazníku udělal.

Jestli tvá ESTA existuje jde ověřit na ofiko stránkách.
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ -> Zkontrolovat stávající žádost -> Zkontrolovat stav jednotlivé žádosti -> DOHLEDAT JEDNOTLIVOU ŽÁDOST -> NEZNÁM číslo žádosti – vyplnit a uvidíš.

Odpovědět
Lenka (5)
26.4.2016
9:07

Ahoj, zadávala jsem si žádost na Esta na této stránkce:

účtovali mi 87 dolarů, jde o podvod? nebo jsem něčemu naletěla?
Děkuji, Lenka

Odpovědět
Petr Novák (2524)
26.4.2016
9:13

@Lenka:
Ahoj Lenko, myslím, že podvod to nebude. Provozovatel té stránky vydělává jednoduše na tom, že formulář přepošle na oficiální stránku. Jen jsi zaplatila šestkrát víc, než bylo třeba. Za odeslání ESTA se platí 4 dolary, v případě schválení se strhne dalších 10 dolarů. :-(

Jediná správná adresa je: https://esta.cbp.dhs.gov/

Odpovědět
Lenka (5)
26.4.2016
9:16

@Petr Novák:

Achjo, no nevadí teda, už to je, hloupějsem toudělala, že jsem si do vyhledávače dala ESTA ONLINE. Byla jsem zbrklá a chtěla to mít hotové.

Odpovědět
Lenka (5)
26.4.2016
9:18

@Lenka:

a nedostala jsem ale ani žádné identifikační číslo nic, a když jsem podle výše uvedených odkazů hledala svoji žádost, tak mi to napsalo, žádná žádost nebyla nalezena,alepodávala jsem to dnes ráno.

Odpovědět
Petr Novák (2524)
26.4.2016
9:21

@Lenka: Lenko, jestli jsi to platila dnes ráno, okamžitě zavolej do banky. Možná půjde platbu ještě stornovat… za pokus to stojí.

Odpovědět
Lukáš (4)
26.4.2016
10:07

@Lenka:

Ahoj Lenko, podařilo se mi podobně zbrkle vyřídit ESTU za stejný ranec. Naštěstí jsem si hned na tomhle webu přečetl, že ESTU jde vyřídit za pár dolarů. Hned jsem proto napsal na info@usavisaonline.org jestli je možné objednávku zrušit (vymyslel jsem si úraz a odložení cesty do USA) a normálně to stornovali. Peníze mi sice přišly zpátky asi až po třech týdnech, ale mám je. ESTU jsem pak normálně vyplnil a zaplatil na oficiálních stránkách a schválení proběhlo během pár minut.

Odpovědět
Lenka (5)
26.4.2016
10:18

@Lukáš:

Ahoj, a dělal jsi to ze stejné stránky? Já už jsem i přemýšlela,že to tak i nechám.

Odpovědět
Lenka (5)
26.4.2016
10:25

@Lukáš:

Doplatila jsem na zbrklost, zaplatila 87dolarů, ale podvod to nebyl, už mi byla esta schválena a poslali mi ji na Email. Tak pro příští zájemce doporučuji si najít správné stránky a hlavně nespěchat. :/

Odpovědět
Adriana (3)
2.5.2016
14:11

Ahoj,chcem vyplnit ziadost o ESTU pre mna a 14 rocnu dceru ale nieje mi jasne ci ju vyplnit pre kazdu jednotlivo alebo vyplnit ziadost pre skupinu .?

Odpovědět
Petr Novák (2524)
3.5.2016
9:04

@Adriana: Ahoj Adriano, dcera musí mít svoji vlastní ESTA. Vyplňte ji za ní. :-)

Odpovědět
Alena (1)
9.5.2016
10:53

Ahoj. Potrebovala bych vedet co mam vyplnit ve formulari esta do kolonky jmeno otce, kdyz otec je neznamy :-). A jeste jestli to napsat v angline ci cesky :-).
Diky

Odpovědět
Petr Novák (2524)
11.5.2016
12:09

@Alena: Ahoj Aleno, odpovídá se anglicky. Pokud je otec neznámý, napiš do příslušného políčka UNKNOWN. :-)

Odpovědět
patrika (1)
12.5.2016
11:28

ahoj petře, prosím jak je to v případě, když žádám o ESTA jako rodina (manželé + 1 nezletilé dítě)….mám žádat skupinově nebo individuálně? díky p.

Odpovědět
Petr Novák (2524)
12.5.2016
21:13

@patrika: Ahoj Patriko, je možné žádat skupinově. Důležité je vyplnit e-mailovou adresu a údaje o osobách, tím se vytvoří ID skupiny (Group ID).

To pak slouží k vaší identifikaci.

Odpovědět
Tibor (1)
16.5.2016
17:59

Zdravím, posílám syna v červenci do Ameriky na 6 týdnů, je mu 14 let a poletí s kamarádem, který tam bydlí. Nemůže nastat nějaký problém když není plnoletý a letí v podstatě sám ? Budu mu ted vyřizovat bezvízový styk Esta,
Díky za odpověd

Odpovědět
Franta (3836)
16.5.2016
21:45

@Tibor:
Problém může nastat vždy :-)

Dal bych mu nějaký papír potvrzující, že rodiče o jeho cestě vědí a souhlasí s ní, a asi bych tam uvedl i jména rodičů toho kamaráda, že ho mají na starost. Kdyby náhodou někam jeli na výlet. Aby si někdo nemyslel, že cestují s uneseným děckem. Třeba na hotelu by mohli prudit.

Odpovědět
Petr Novák (2524)
16.5.2016
23:54

@Tibor: Zdravím Tibore, pokud je kamarád plnoletý, doporučuji napsat toto prohlášení.

Odpovědět
Ivan (1)
11.6.2016
9:09

Zdravim-muj dotaz se tyka seznamu leteckych spolecnosti,se kterymi mohu letet do USA s  registraci ESTA.Docetl jsem se ,ze je to mozne pouze s nekterymi a nebot budu odletat z Moskvy,nechci aby mi tam nakonec rekli,ze jejich spolecnost me na palubu s touto registraci nepusti.Kde je mozne najit tyto spolecnosti? Za odpoved predem diky a hezky den.

Odpovědět
Franta (3836)
11.6.2016
10:07

@Ivan:
Jsou to prakticky všechny, co mohou létat do USA.
Seznam
cbp.gov/sites/default/files/assets/documents/2016-Jun/Signatory%20VWP%20Carriers%28June%202016%292.pdf

Odpovědět
Ilona (1)
17.7.2016
19:31

Ahoj všem,

bohužel patřím mezi “šťastlivce”, kteří bezmyšlenkovitě vyplnili první formulář, který se jim dostal do cesty a zaplatila za sebe i manžela celkem 166 dolarů. Ihned mi cvaklo, že něco nehraje.
Napsala jsem tedy na kontaktní email, že chci stornovat objednávku a vrátit peníze, obratem mi odpověděli a peníze na kartě byly zpátky rovněž za pár minut.

Takže rozhodně se vyplatí aspoň zkusit o ty peníze zabojovat.

“Moje” stránka je: esta.us

Díky za tenhle web a zkušenosti všech ostatních.

Odpovědět
Martin (1)
7.8.2016
20:55

Dobrý den,

cejtím se jako naprostý “kretén”… Vyplnil jsem žádost na těchto stránkách estausa.com/cs/cestovni-povoleni.html , která si za estu nakonec naučtovala 83 dolarů. Nejde mi ani o peníze jako o osobní údaje. Nemáte náhodou s těmito stránkami zkušenosti? Stránky vypadají v celku profesionálně, ale jsem stoho naprosto na prášky.

Děkuji M

Odpovědět
Petr Novák (2524)
7.8.2016
21:53

@Martin: Dobrý den,

o tomto webu jsem již slyšel. Myslím, že se nemusíte bát, jde jim jen o to naúčtovat vám víc a vydělat na rozdílu v cenách. Přeprodáváním osobních údajů by si kazili obchod.

Odpovědět
Franta (3836)
7.8.2016
23:31

@Martin:
Několik lidí už tu psalo, že takovouto (zprostředkovatelskou) firmu, požádali o zrušení akce a návrat peněz a uspěli.

Odpovědět
Marek (2)
8.8.2016
16:54

Bohužel se mi stalo něco podobného. Jsem na sebe naštvaný, ale co už. Psal jsem o refundaci a zrušení akce tak jsem zvědavý. Snad to dobře dopadne. Jednalo se také o stránky estausa.com

Odpovědět
Marek (2)
8.8.2016
18:28

@Marek:

Tak naštěstí cca do hodiny došla odpověď na moje zrušení že vše je vyřízeno. Tak aspoň tak.

Odpovědět
Lucie (1)
23.8.2016
20:35

Ahojte, máte niekto skúsenosti s estavisa.sk? Chcem aby mi niekto pomohol pri vpylnani ESTA formularu, nech tam nieco nevyplnim zle a potom mam po všetkom aj predrazenej letenke…. Pls nejake feedbacky. DIk

Odpovědět
Petr Novák (2524)
23.8.2016
20:49

Ahoj Lucie,

přečti si návod, jak vyplnit ESTA. Určitě to zvládneš. :-)

Osobní zkušenost s tím webem nemám, ale nelíbí se mi z několika důvodů:
– nenašel jsem cenu za poskytnutí služby
– srovnání jejich webu a CBP.gov je přinejmenším zavádějící
– co znamená “oprávněná cestovní agentura”?

Celé mi to přijde, že z neznalých uživatelů dělají blbce.

Odpovědět
Franta (3836)
24.8.2016
7:22

@Lucie:
Jak píše Petr není potřeba “riskovat” s neoficiálním webem/zprostředkovatelem. Když nic jiného, tak to bude minimálně dražší. Údaje, co po tobě požadují zvládneš vyplnit sama na ofiko webu a zaplatíš jen 14,-USD.

Předražená letenka? Chce to koukat po internetu a hledat dobrou cenu, taky nekupovat přímo v kamenných prodejnách.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.