Cestovní pas s biometrickými údaji: Cena, kde žádat, doba platnosti a doba vyřízení

Zásadní pravidlo při podání žádosti o cestovní pas zní: Podejte ji včas. Kamarád měl odletět do USA na měsíční, plně hrazený tréninkový kemp. Neodletěl. Nejdříve neměl platný biometrický pas, pak si zlomil ruku. Standardní cestovní pas je vydán do 30 dnů, rychlopas do 6 pracovních dnů. Oba pasy jsou stejné.

Biometrický cestovní pas

Základní informace o biometrickém cestovním pasu

 • Jak poznat biometrický cestovní pas?
  Cestovní pas s biometrickými údaji má na přední straně dole obdélníkový symbol s kolečkem uprostřed. Všimnout si ho můžete na obrázku výše.
 • Kolik stojí vystavení biometrického pasu?
  Cena za vydání cestovního pasu pro osoby nad 15 let v roce 2017 činí 600 Kč. Za cestovní pas pro dítě do 15 let se vybírá poplatek 100 Kč.
 • Jaká je platnost cestovního pasu s biometrickými prvky (CDBP)?
  Platnost cestovního pasu pro osoby nad 15 let je 10 let. Pas pro děti do 15 let platí 5 let. Prodloužení platnosti cestovního pasu není možné.
 • Kde žádat o cestovní pas s biometrickými údaji?
  Cestovní pas vydává obecní úřad obce s rozšířenou působností, v Praze pasy vydávají městské části Prahy 1-22, v Brně, Ostravě a Plzni pas vydává magistrát. O cestovní pas není nutné žádat v místě trvalého bydliště.
 • Jak dlouho trvá vystavení cestovního pasu?
  Při podání žádosti v České republice je cestovní pas vydán do 30 dnů. U žádostí podaných na zastupitelském úřadě v zahraničí je lhůta pro vydání pasu 120 dnů. Všechny cestovní pasy se totiž vyrábí v ČR a je třeba je dopravit zpět na zastupitelský úřad.
 • Rychlopas 2017: Cena, platnost a pravidla
  Cestovní pas na počkání se od ledna 2016 nově vydává ve lhůtě do 6 pracovních dnů. Rychlopas pro občana staršího 15 let má platnost 10 let, cena za vydání je 4 000 Kč. Rychlopas pro děti do 15 let stojí 2 000 Kč a platí 5 let. Expresní pas nově umožňuje cesty do USA.

Jak podat žádost o cestovní pas

Při žádání o biometrický cestovní pas nemusíte vyplňovat žádný formulář. Úředník zadává údaje do počítače z občanského průkazu či jiného dokladu. Fotografování probíhá přímo na úřadě, ve vlastním zájmu se vhodně upravte.

Správní poplatek za vydání cestovního pasu se strojově čitelnými údaji se hradí při podávání žádosti.

Dokumenty a doklady potřebné při žádání o pas

 • Cestovní pas pro dospělého
  Předkládá se doklad, kterým lze prokázat údaje zapisované do cestovního pasu (jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo atd.). Použít lze občanský průkaz, rodný list nebo třeba oddací list.
 • Cestovní pas pro děti do 15 let
  Doklady prokazující oprávněnost podání žádosti zákonným zástupcem. Může jít o rodný list dítěte nebo občanský průkaz rodiče, v němž je dítě mladší 15 let zapsáno. Vychovávají-li dítě pěstouni, předkládají se doklady prokazující oprávněnost k podání žádosti (příslušné rozhodnutí soudu).
 • Cestovní pas pro občany od 15 do 18 let
  Žadatelé ve věku od 15 do 18 let se musejí dostavit se svým zákonným zástupcem. Předkládají se občanské průkazy obou z nich, rodný list žadatele a případně předchozí cestovní pas.
 • Cestovní pas pro osobu, která nemá trvalý pobyt na území ČR
  Při žádání o vydání prvního cestovního pasu musí navíc předložit doklad o státním občanství.
 • Cestovní pas pro nesvéprávnou osobu
  Doklad prokazující oprávněnost podání žádosti opatrovníkem (příslušné rozhodnutí soudu).
 • Žádost o druhý cestovní pas
  Žádost o druhý cestovní pas je nutné řádně odůvodnit – např. současné zařizování cestovních víz do dvou různých zemí. Cena pasu se neliší.
 • Žádost o cestovní pas podává podpůrce, nebo člen domácnosti
  Žádá-li o pas za občana staršího 15 let podpůrce, navíc se předkládá smlouva o nápomoci schválená soudem. Podává-li za občana staršího 15 let žádost o cestovní pas člen domácnosti, předkládá se navíc smlouva o zastoupení schválená soudem.

Rady a tipy, na co si dát pozor

 • Fotka na cestovním pasu je černobílá a fotoaparát úředníka velmi citlivý. Fotografie zachytí kdejaký šlinc na obličeji.
 • Cestovní pas je náchylný na ohýbání. Čip v pasu je sice zalitý do plastové kartičky, přesto se k němu chovejte ohleduplně.
 • Před cestou do zahraničí si ověřte funkčnost čipu v pasu. Na úřadu obce s rozšířenou působností mají kontrolní čtečku. Nefunkční čip v pase může mít za následek nevpuštění do navštěvované země.
 • Pravidelným cestovatelům doporučuji mít dva cestovní pasy. Můžete mít oba s sebou na cestách, jeden použít jako zástavu třeba při půjčení skútru a druhý nosit při sobě. Případně s jedním pasem vycestujte a druhý nechte důvěryhodným příbuzným v Česku. Ztrata cestovního pasu pak nebude takový problém, příbuzní vám druhý pas nechají poslat kurýrem.

Občanský průkaz, nebo cestovní pas?

 • Kam lze vycestovat na občanský průkaz
  Země uvnitř Schengenského prostoru: Belgie, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Island, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a Švýcarsko
 • Státy vyžadující cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců
  Albánie, Angola, Bahamy, Bahrajn, Barma, Belize, Bolívie, Botswana, Brazílie, Brunej, Burundi, Čína, Ekvádor, Filipíny, Guyana, Honduras, Indonésie, Írán, Irák, Jamajka, Keňa, Kiribati, Madagaskar, Malajsie, Mauricius, Mexiko, Mozambik, Namibie, Nová Kaledonie, Nikaragua, Omán, Palau, Papua-Nová Guinea, Pobřeží slonoviny, Saúdská Arábie, Singapur, Svatá Lucie, Tádžikistán, Tanzánie, Thajsko, Tchaj-wan, Trinidad a Tobago, Turkmenistán, Uganda, Ukrajina, Venezuela, Vietnam, Východní Timor a Zambie

Nejčastější dotazy: Cestovní doklady

 • Jaký je potřeba cestovní pas do USA?
  Cestovní pas do Ameriky musí být biometrický. Otisky prstů na něm nemusejí být nahrané, vezmou vám je při vstupním pohovoru. Na cestovní pas bez strojově čitelných údajů nelze vycestovat do USA.
 • Je potřeba biometrický cestovní pas při mezipřistání v USA?
  Ano, při mezipřistání v USA a využití cestovní registrace ESTA je biometrický cestovní pas povinnost.
 • Lze zařídit cestovní pas do 24 hodin nebo do týdne?
  Nikoliv, tyto pasy byly zrušeny. Nejkratší doba na vyřízení expresního cestovního pasu s biometrickými údaji je 6 pracovních dnů.
 • Lze cestovní pas vydat nebo předat na plnou moc?
  Cestovní pas může z důvodu zvláštního zřetele hodného převzít zmocněnec s plnou mocí s úředně ověřeným podpisem. Důvody hodné zvláštního zřetele znamenají třeba dlouhodobou nemoc v zahraničí, zmocněnec nemůže pas převzít vždy.
 • Mohu na cestovní pas vycestovat po svatbě?
  Ano, platnost cestovního pasu končí uplynutím 3 měsíců ode dne změny příjmění v souvislosti s uzavřením manželství.
 • Musím při změně bydliště žádat o nový cestovní pas?
  Ne, změna trvalého bydliště nemá vliv na platnost cestovního pasu. Tento údaj se do pasu nezapisuje.

Tento článek vznikl ve spolupráci se Státní tiskárnou cenin

Diskuze k článku (157 komentářů)

Franta (1793)
6.4.2016
17:19

@Roman:
Ptala se 2.5.2011 21:31. Myslím, že už to má vyřízené. :-)

Odpovědět
prokopovaoldriska@seznam.cz (2)
30.4.2016
17:44

Dobry den,mam vizum do USA /do 10.05.2021/ musim vyplnovat ESTU ????? A JAKE DOKLADY JESTE POTREBUJI.jEDU NA 5 TYDNU K SYNOVI. Potrebuji pozvani???
Dekuji za odpověď Prokopova

Mam i vizum do do Canady do 08,09,2020/,Co ještě bych potrebovala za doklady ,kdybych se tam chtěla podivat?Dekuji.

Odpovědět
Franta (1793)
30.4.2016
20:41

@prokopovaoldriska@seznam.cz:
Stačí to vízum, ESTA už není třeba. Pokud je tam syn legálně, tak jako plus se hodí zvací dopis, ale není to podmínka. Do Kanady stačí taky jen to vízum.

Odpovědět
prokopovaoldriska@seznam.cz (2)
1.5.2016
15:16

@Franta:
Dekuji mooooc.Olina

Odpovědět
Ondřej (4)
18.6.2016
14:24

Dobrý den, v září letím s přitelkyní do USA, nicméně řeším otázku ohledně pasu, konkrétně fotky. Nedávno sem radikálně změnil účes (předtím dlouhé vlas, teď krátké). Je možný očekávat nějaké problémy, ikdyž pas je biometrický? Nebo raději nechat udělat pas nový :) děkuji za odpověď!

Odpovědět
Franta (1793)
18.6.2016
17:46

@Ondřej:
Kdyby se ptali, tak změna proběhla nedávno a nestihl by se vyměnit pas před již naplánovanou a zaplacenou cestou. Třeba, že to byla nehoda u ohně. ;-)

Odpovědět
Naty (2)
25.7.2016
1:06

Dobry den, je mi 23 let a jiz nejsem studentkou, muj otec je obcan USA, o jake vizum mam žadat, pokud se za nim chci odstehovat? Dekuji

Odpovědět
Franta (1793)
25.7.2016
6:13

@Naty:
Ty o žádné. Ať on zkusí požádat o GC pro tebe. Už jsem tady odpovídal Markovi Ty bys to měla mít jednodušší, tvůj otec je občan USA, ten jeho „jen“ držitel GC.

Pro tebe bude nejspíš tohle – uscis.gov/green-card/green-card-through-family/green-card-family-member-us-citizen

Odpovědět

@Franta: moc dekuji za odpoved :))

Odpovědět
Dědek (1)
18.8.2016
18:57

Je prosím potřeba cestovni pas k cestě do UK ? Děkuji za odpovědˇ.

Odpovědět
Petr Novák (2054)
18.8.2016
21:21

@Dědek: Dobrý večer, do Velké Británie můžete cestovat na občanku.

Odpovědět
Martina (1)
9.9.2016
13:48

Dobrý den,
měla bych krátký dotaz, pravděpodobně stupidní, ale raději se zeptám (letím do USA poprvé):

Je rozumné nosit pořád s sebou, zkrátka mít stále při sobě cestovní pas a jiné doklady, platební karty atd., ačkoliv půjdu jen na prohlídku muzea či event. na celodenní nákupy v NYC ? Nebo je lepší nechat pas v hotelu?
Děkuji.

Odpovědět
Petr Novák (2054)
9.9.2016
13:58

@Martina: Dobrý den,
já u sebe cestovní pas nosím neustále, někdo si raději udělá kopie a pas uschová na hotelu. Platební karty doporučuji mít u sebe.
Každopádně: Pokud budete jedno z toho nechávat na hotelu, vždy to mějte v trezoru.
Já si první den v hotelu dělám takový test uklízeček. Někam na zem pod skříňku, osobní věci apod. položím drobnější bankovku. Musí to vypadat tak, že mi vypadla a nevím o ní. Pokud by po návratu na hotel zmizela, jsem přinejmenším na pozoru.

Odpovědět
Mesi (344)
8.10.2016
3:13

@Naty: Pokud se chces za nim odstehovat, potrebujes imigracni vizum (Green Card). Zazadat za tebe musi on. Pote budes rok davit dohromady veskere dokumenty, nechavat je prekladat, posilat je do USA, musis mit dostateny majetek nebo se otec musi ze tebe zarucit (pokud ma dostateny prijem/majetek). Pak uz jenom zdravotni prohlidka a pohovor na ambasade, obalka pro imigracni a trada do Ameriky. Po priletu pohovor s imigracnim – pokud jsi vse absolvovala bez problemu vcetne pohovoru v Praze, tak to bude formalita. Cca za mesic po priletu ti prijde GC a Social Security

Odpovědět
Mesi (344)
8.10.2016
3:15

@Naty: Oprava: jelikoz jsi plnoleta, tak ten proces bude myslim delsi. Musel bych se podivat do podminek. To, co jsem popsal plati pro manzela/manzelku.

Odpovědět
Mesi (344)
8.10.2016
3:16

@Naty: Existuje i moznost odcestovat a pozadat z USA, ten postup ale neznam.

Odpovědět
Alena (2)
22.10.2016
23:15

Potřebuji pas do Irska? Zjistila jsem, že mám prošlý a potřebuji odletět co nejdříve, děkuji

Odpovědět
Petr Novák (2054)
23.10.2016
7:38

@Alena: Do Irska stačí občanka, sám tam za 14 dní letím. :-)

Odpovědět
Franta (1793)
23.10.2016
8:07

@Alena:
Tohle jsou stránky o cestování do USA a co si pamatuji, tak Irsko není státem USA. ;-)

Občanka by měla stačit. http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/irsko/cestovani/documents.html

Odpovědět
Alena (2)
23.10.2016
18:35

@Franta:
Tak díky, Franto, já zadala do googlu Irsko a vyběhly mimo jiné i tyhle stránky, tak jsem to zkusila a až pak si všimla té Ameriky, sorry :-))) Alena

Odpovědět
Tomáš Kučera (1)
5.12.2016
19:25

Ahoj všem.
V kolonce 6 máte asi mylnou informaci-
Lze cestovní pas vydat nebo předat na plnou moc?
Ne, dle zákona o cestovních dokladech toto není možné.

No a já to teď řeším,protože si ho nemohu vyzvednout osobně a jde to ,když někomu dáte plnou moc…
Viz formulář plné moci ke stažení zde:
https://www.jesenik.org/formulare/98-plna-moc-k-prevzeti-cestovniho-pasu.html

Odpovědět
Petr Novák (2054)
5.12.2016
23:01

@Tomáš Kučera: Ahoj Tomáši, děkuji za informaci. Prověřil jsem to a je to pravda, od 1. ledna 2016 je možné převzít cestovní pas na základě plné moci.

Odpovědět
Aneta Pavlíková (3)
1.1.2017
21:39

Dobrý den,
Chci vycestovat do USA, ale nevím jestli si mám nechat udělat nový pas.

Dočetla jsem se že doba, kdy pas končí mmůže být kratší jak 6 měsíců, ale můj pas končí po 1 měsíci. (Vycestovat chci 05/2017 a můj pas končí 06/2017.)

Mám si udělat nový pas?

Odpovědět
Franta (1793)
1.1.2017
23:28

@Aneta Pavlíková:
Otázka č.2 – https://cz.usembassy.gov/cs/viza/casto-kladene-otazky-o-vizech/

Pas musí být platný aspoň po dobu pobytu. Musíš ze Států odjet před skončením jeho platnosti. Splňuješ to?

Odpovědět
Andrea (1)
2.1.2017
0:06

Dobrý den, bratr se chystá za kamarádem do USA na pár dní. Napadla nás otázka, jestli je nějaký problém ve vycestování a pobytu to, že je bratr v exekuci? Děkuji.

Odpovědět
Lukáš (115)
2.1.2017
0:22

Vůbec by to neměli řešit…já tam jel jako nezaměstnaný a nikde jediná otázka ohledně práce nebo financí.
Taky jsem si říkal, že bych mohl přeci jen vypadat podezřele: Nezaměstnaný, mladý, svobodný, bezdětný …ideální případ pro práci na černo :)

Odpovědět
Aneta Pavlíková (3)
2.1.2017
8:33

@Franta:
Ano to splňuji, končí za 3 týdny co odjíždím

Odpovědět

Dobrý den, chystám se do USA poprvé a chci si udělat druhý pas po zkušenostech se ztrátou občanského průkazu ve španělsku (bez pasu), prý je evidován v záznamech, že mám dva pasy, může být nějaký problém u imigračního pohovoru? Letím na ESTU. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět
Franta (1793)
27.1.2017
13:14

@Jan:
Druhý pas? A oni ti ho na pasovce udělají? Pochybuji. Pokud žádáš o nový pas, tak starý vracíš. Pokud máš pas platný, tak není důvod žádat o nový. Hlídej si ho. Když ne, tak kontaktuj naší ambasádu nebo některý z konzulátů v USA.

Odpovědět
Petr Novák (2054)
27.1.2017
20:27

@Jan: Ahoj Honzo, mít v záloze druhý pas není zase tak špatný nápad. Ale obvykle se to dělá tak, že se nechá doma a v případě ztráty zajistí příbuzní jeho doručení do dané země.

Je to postavené na tom, že expresní doručení je jednodušší než cesty na konzulát a žádání o náhradní cestovní doklad. Jestli budou vědět o tom, že máš dva pasy, nevím. Problémy u imigračního pohovoru by být neměly.

Dva pasy současně můžeš mít, jako důvod můžeš uvést třeba to, že žádáš o vízum do země A, zatímco musíš vycestovat do země B.

Odpovědět
Michal L. (1)
10.2.2017
9:06

Pokud to chápu správně, tak už lze o pas žádat na jakémkoliv obecním úřadu obce s rozšířenou působností, ne nutně u úřadu příslušného podle trvalého pobytu, viz citace z MVČR:

Žádost o vydání cestovního pasu se podává:
v České republice u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností, v hlavním městě Praze u úřadu městské části Praha 1 až 22,

Odpovědět
Lukáš (115)
10.2.2017
9:17

@Michal L.:
Je to napsáno celkem jasně…ano je to tak, takže klidně i na malé vesnici na obecním úřadě s rozšířenou působností jako u nás…osobně vyzkoušeno.

Odpovědět
Petr Novák (2054)
10.2.2017
14:23

@Michal L.: Je to tak, v článku jsem to upravil. Díky za upozornění.

Odpovědět

Ano, s udáním důvodu je možné (dělá to jen ČR) si nechat vystavit druhý pas, právě kvůli možnosti odcizení nebo se dá použít jako zástava za auto nebo cokoliv v půjčovně.

Odpovědět
Franta (1793)
13.2.2017
16:58

@Jan:
Pas jako zástava? Zastavovat něco, co není tvé? Určitě?
Stránky MZV
Cestovní doklad ČR je zakázáno ponechávat a přijímat jako zástavu a odebírat jej při vstupu do objektů nebo na pozemky. Občan ČR není oprávněn ponechávat cestovní doklad jako zástavu ani při svém pobytu v zahraničí.
Což je citace ze zákona.

Odpovědět
Radek (3)
4.3.2017
22:42

Dobrý den, letim do USA a potreboval bych si zkontrolovat biometricky pas jestli funguje tak jak ma, ale bohuzel ziji v zahranici a do CR se nedostanu. Je moznost kontroly i v zahranici? Dekuji za odpoved

Odpovědět
Franta (1793)
5.3.2017
9:58

@Radek:
Pokud jsi pas nevypral, nevystavoval ho silným magnetům, ani ho jinak nepoškodil, tak by měl fungovat normálně. Při standardním používání pasu, ležení v šuplíku s občasnou cestou za hranice není důvod k obavám o jeho funkčnost.

Odpovědět
Petr Novák (2054)
6.3.2017
23:54

@Radek: Ahoj Radku, jak píše Franta, pravděpodobnost poškození čipu v pase je minimální, pokud jsi ho třeba nevypral.

Přesto ti poradím super trik.

V pase je zatavený obyčejný NFC čip. Pokud máš telefon s NFC (většina smartphonů tuto funkci má), stačí si stáhnout aplikaci umožňující čtení čipů. Pak stačí pas přiložit k telefonu. Pokud se do telefonu data načtou, čip funguje správně.

Odpovědět
Radek (3)
8.3.2017
11:31

@Franta: Dekuji moc za odpoved :) pas nosim porad u sebe, tak proto se ptam jestli se da nejak vyzkouset. Jinak pas vypada jako novy, tak by mel byt ok :) dekuji

Odpovědět
Radek (3)
8.3.2017
11:32

@Petr Novák: Dekuji za radu. Hned to vyzkousim :)

Odpovědět
marti (7)
21.3.2017
15:08

Ahoj. Mam dotaz ohledne fotky na pasu. Pritel je na fotce temer dohola a nyni ma vlasy dlouhe cca 15cm :). Muze to byt pri kontrole totoznosti pri vstupu do USA nejaky problem? Ptam se, protoze on by se klidne zase ostrihal, ale me prani je, aby se strihat nemusel, slusi mu to ;) Diky za odpoved na lehce osobni otazku.

Odpovědět
Franta (1793)
21.3.2017
19:13

@marti:
Rysy obličeje má určitě stále stejné a otisky také. Ať jede klidně „zarostlý“.

Odpovědět
Martina (7)
22.3.2017
18:02

@Franta: Dík Franto

Odpovědět
Ester Benešova (1)
12.4.2017
22:01

Ahoj, prosim Vás o radu,jelikoz na CESKEM VELVYSLANECTVI v Řecku mi nejsou schopni rict konkretni informaci.
Pred 2 mesici mi skončila platnost pasu a potrebuji vědět, zda mi vystavi na České ambasádě v Řecku nový a jak dlouho čekám na vydání. A take jestli budou neco namitat, ze jsem mela podat zadost jeste pred skončením platnosti a ne az po skoro 3 mesicich.
Diky moc za radu a konkretni informace.
Ester

Odpovědět
Petr Novák (2054)
12.4.2017
22:10

@Ester Benešova: Ahoj, Ester,

– O pas můžeš v Řecku požádat, nevýhodou je lhůta pro vydání dokladu 120 dnů. V Česku se pas vydává do 30 dnů.
– Že jsi nepožádala o vydání pasu včas, ničemu nevadí. Řecko je členem Evropské unie, stačí mít platný občanský průkaz.

Odpovědět
Franta (1793)
12.4.2017
22:10

@Ester Benešova:
Když to nevědí na ambasádě, jak to máme vědět tady? Zkus MZV.
Ale měli by být schopni ti dočasný pas udělal na místě a relativně brzy.

Odpovědět
Adam (1)
3.5.2017
18:47

Dobrý den,
Mám nabarvené vlasy na blond poze na hoře a po stranách mé přrodní černé.Otázka zní zda si musím na foto na cestovn pas vlasy přebarvit či nikoliv?prosim o rychlou odpověď pozítří se musím dostavit :) predem dekuji za odpoved :)

Odpovědět
Franta (1793)
3.5.2017
19:35

@Adam:
Vlasy neřeš. Ženský se taky kvůli pasu „nebarví“ zpět na přírodno.

Odpovědět
Adéla (2)
9.5.2017
18:08

Dobry den, dekuji za stranky, jsou perfektne zpracovane. Mam dotaz, 1/6-8/6 budu v NY, Estu mam vyrizenou, schvalenou, biometricky pas mam, ale konci mi necele dva mesice po odjezdu z USA, kontkretne 20/7/2017. Plati tady dohoda klub sesti mesicu? Mockrat dekuji za odpoved.

Odpovědět
Petr Novák (2054)
9.5.2017
18:41

@Adéla: Ahoj Adél, Česká republika patří do Klubu šesti měsíců. Vůbec tedy nevadí, že Ti končí pas dva měsíce po odjezdu z USA.

Odpovědět
Adéla (2)
9.5.2017
18:54

@Petr Novák: prave jste mi zlepsil den! Dekuji moc!

Odpovědět
Dominik (2)
18.5.2017
17:38

Dobrý den, 20.6. Bych měl letět do Ameriky, dnes (18.5.) jsem byl zažádat o cestovní pas, myslíte, že mi stihne přijít do té doby? Děkuji

Odpovědět
Franta (1793)
18.5.2017
18:17

@Dominik:
A na pasovce ti neřekli, kdy to bude hotové?

Odpovědět
Dominik (2)
18.5.2017
19:36

@Franta: řekli do 30 dnů, tak snad to vše stihnu vyřídit

Odpovědět
Petr Novák (2054)
19.5.2017
11:46

@Dominik: Řekl bych, že se to stihne. Pasy bývají do tří týdnů hotové.

Odpovědět
Eva Bartošová (1)
27.5.2017
23:10

Potřebuji pas , když letím do Chorvatska, nebo stačí OP? Děkuji.

Odpovědět
Petr Novák (2054)
27.5.2017
23:12

@Eva Bartošová: Do Chorvatska stačí občanský průkaz.

Odpovědět

Přispějte svým dotazem nebo osobní zkušeností

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím článek a předchozí komentáře. Všechny nové příspěvky osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.