Přechody pro chodce ve Washingtonu D. C. mají odpočítávadlo!

Když jsem byl poprvé v hlavním městě Spojených států, zaujala mne krom naprosté absence mrakodrapů ještě jedna věc. Totiž odpočítávadla na přechodech pro chodce. U každého semaforu byl kromě samotného ukazatele (červená „high five“ – stůj) i panel s číslem.
prechody pro chodce ve washingtonu d c maji odpocitavadlo Přechody pro chodce ve Washingtonu D. C. mají odpočítávadlo!
To se postupně odpočítávalo směrem dolů a vyjadřovalo čas v sekundách, po který bude na semaforu stále svítit daná barva. Chodec tak má jasný přehled, zdali stihne bezpečně přejít přes silnici, popřípadě kdy mu naskočí zelená.

Podobné články

Vy jste k tomu napsali…

  1. Kuba Pátek 30. Říjen 2009 v 23:05

    Odpočítávadla jsou všude, viděl jsem je v Austinu i v Atlantě.

  2. Matt Neděle 7. Únor 2010 v 22:13

    Tyto semafory jsou vážně dobrý =) .Mají je i v Bulharsku.Když čekáte a nervózně už vyhlížíte zelenou barvu na semaforu, tak se apoň člověk zabaví odpočítávaním do ,,startu,, a aspoň mu to rychleji uteče a může vyrazit.Měli by to zavédst i u nás. Co myslíte ?=)

  3. Mig Pátek 12. Únor 2010 v 01:12

    Já už jsem jeden takový u nás v ČR viděl a to v Přerově u hlavního nádraží

  4. Katrin Pondělí 8. Březen 2010 v 20:00

    byla to první věc, která mě v DC zaujala..fakt hustý :-)

  5. Petr Pondělí 31. Květen 2010 v 22:09

    Mají to i v Colorado Springs.

  6. Romana Středa 14. Prosinec 2011 v 20:43

    Mají to skoro všude.

Máš dotaz nebo vlastní zkušenost s tématem článku?

Tak v tom případě se nestyď se a zapoj se do diskuze! Čtenáři každou radu i jakoukoliv zkušenost ocení. Pokud máš nějaký dotaz, pročti si odpovědi na nejčastější otázky před cestou do USA, třeba tam rychle najdeš pomoc. Jo a v komentářích si všichni tykáme. :)